„Orgel tou van finishing Kandelaar" - is Kerkdiensten Medische diensten Duo Elly Rikkert op Ethiopië-avond Van daqtc it dan InterVisie Cursus Yoga in dorpshuis BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Verkiezing Gevonden HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport J iBOLSENBROEK MARKELO DONDERDAG 12 APRIL 1990 De organisten van de kandelaar, v.l.n.r. Jan Tromop, Hennie Kruk-Aanstoot en Jpp van Enbrink ontvangen uit handen van de voorzitter van de orgelcommissie Ab Kolkman de sleutel. Na tien jaar is De Kandelaar nu ge heel compleet. Bij de bouw was er geen geld voor een echt pijporgel en moest men genoegen nemen met een electronisch orgel. Door de inspanning van de orgelcom missie en de 'gouden tip' van ds. J. Zijlstra, die via zijn broer, orga nist in Amsterdam, de Gerefor meerde gemeente in Holten attent maakte op het pijporgel van de Waalkerk dat door afbraak van de kerk vrij kwam, kon afgelopen vrijdag uiteindelijk op feestelijke wijze het orgel in de Kandelaar in gebruik worden gesteld. „Dit magnifieke stukje werk is de finis hing touch van de Kandelaar", verklaarde vol trots de preases van het kerkbestuur ds. M. Berg. Dorpsstraat 4 Holten Tel. 05483-6 35 01 Ds. Berg verklaarde dat de kerk nu nog functioneler was geworden en verwachtte dat in de toekomst ook orgelconcerten gegeven kunnen worden, wat met het electronische Johannes-orgel niet mogelijk was. Ruim een halfjaar werd er door or gelbouwer Kaat van Kaat en Tij huis uit Kampen aan gewerkt aan de afbraak en opbouw van het or gel en hij nam dan ook met wee moed afscheid. „Het is als een kind van je dat nu volwassen is en een eigen leven gaat leiden. Kaat prees het orgel aan als een stuk cultuur voor Holten. De 1345 pijpen zijn af komstig uit Holten, de buitenpijen en kast zijn nieuw. In totaal wer den er 2800 manuren ingestoken. Een speciaal woord van-dank had de heer kaat voor de familie Kolk man, die gedurende de bouw de or gelbouwers gastvrij onderdak had geboden. Kolkman op zijn beurt deed hij een beroep op jong talent uit Holten om zich te melden bij de orgelcom missie. „De ene organist heeft grijs haar, de tweede een 25 jarig jubi leum achter de rug en de derde kale plekken' legde hij al lachend uit. De vaste organisten Hennie Kruk-Aanstoot, Jan Tromop en Joop van Enbrink kregen ieder een sleutel van het orgel. Het oude Jo hannes-orgel zal voor 'een zacht prijsje' worden verkocht aan de kerkgemeenschap Open Hof in Rijssen. Gast-organist Kraster uit Veen- dam nam vervolgens de talrijke aanwezigen mee op een muzikale reis door Europese orgelmuziek, waarbij alle facetten van het orgel tot zijn recht kwamen. De Stichting voor Sociaal en Cul tureel Werk biedt met ingang van vrijdag 18 mei een cursus yoga voor beginners en gevorderden aan. In een cursus van zes lessen krijgt men een goede mogelijkheid om in'relatief korte tijd kennis te maken met hata-yoga. Yoga leraar Leon Noordzij besteedt in deze les sen aandacht aan lichaamsoefe ningen, ademhalingstechnieken en ontspanningsoefeningen. De lessen worden gegeven in de kelder van dorpshuis De Bosc hkamp van 18.45 tot 19.45 uur. De kosten bedragen 50,-. De cursus duurt tot eind juni. Op vrijdag 25 mei vervalt de les. Voor deze cur sus kan men zich aanmelden bij de stichting, tel 62755. In de vroege ochtend van de vierde april ontdekte een veehouder dat één van zijn koeien door een roos ter was gezakt en daardoor in de gierkelder geraakt. Aanvankelijk probeerde de eigenaar het dier zelf weer op het droge te krijgen, doch toen dit niet lukte, werd de brand weer erbij gehaald. Na veel moeite gelukte het uiteindelijk het dier weer op de plaats te krijgen alwaar het thuishoorde. Bij het achteruit rijden vanuit een uitrit botste een personenauto in de Waardenborchstraat tegen een geparkeerde auto. Enige schade was het gevolg. Op 5 april werd een jongedame be keurd die niet in het bezit was van een rijbewijs. Zij kreeg 'les' van haar broer. Een rijles bij een rij schoolhouder was in dit geval goedkoper geweest. De afgelopen week kwam er tot twee keer toe een melding binnen dat in de omgeving van de Hout weg een kat was vergiftigd. Nu kan het best zo zijn dat men soms last heeft van loslopende katten, doch dat geeft nog niet het recht om op deze kwalijke wijze hieraan een eind te maken. De politie heeft deze zaak nog in onderzoek. De komende maanden zal de poli tie extra controles uitoefenen voor wat betreft de naleving van de maximum snelheid vooral op de zogenaamde '80-km. wegen' Op 6 april vond een dergelijke controle plaats op de Rijssenseweg. Van de 400 gecontroleerde voertuigen bleek ruim 10% te snel te rijden. Een acceptgirokaart zal binnen kort wel in de betreffende brieven bussen vallen. Het afgelopen weekend zijn er weer enkele vernielingen gepleegd. Zo werd er aan het Kosterspad een tuin op de kop gezet. Enkele strui ken werden uit de grond getrokken en bij de buren gedeponeerd. De gemeente kan de borden van de omleidingsroute bijna niet meer aanslepen. Maar liefst twaalf bor den verdwenen, hetgeen niet al leen maar een kostbare zaak is (schade f 1500,-) maar ook nog een gevaarlijke zaak. Aangezien de po litie niet overal te gelijk kan zijn, is enige sociale controle hier wel op zijn plaats. Men wordt dan ook ver zocht onmiddellijk de politie te bellen als men zoiets waarneemt. Het tijdstip is niet belangrijk daar de politie dag en nacht bereikbaar een aanspreekbaar is. Op de Gaardenstraat werd ver moedelijk op 5 april een geparkeer de auto aangereden, waarbij de veroorzaker is doorgereden, de be treffende eigenaar met de schade achterlatend. Op 7 april vond een aanrijding op de zo langzamerhand beruchte kruising S14-afslag AI plaats. Een personenautobestuurder komen de vanaf de AI verleende geen voorrang. Gevolg: twee auto's to taal vernield. Persoonlijke onge lukken bleven gelukkig achterwe ge. In de nacht van 8 op 9 april werden van het dierenmuseum. Bos Die renwereld enkele ruiten vernield door er met kiezelstenen er tegen aan te gooien. Een ander motief dan baldadigheid kan niet gevon den worden. Op 9 april werd aangifte gedaan van diefstal uit een auto. De-auto had geparkeerd gestaan bij een ragehouder ter reparatie. Vermist werd enig geld en een zonnebril. In de ochtend van de tiende april werd een grootscheepse controle gehouden op bromfietsen, waarbij medewerking werd verleend door de verkeersgroep rijkspolitie Zwol le en personeel van omliggende korpsen. In totaal werden veertien personen ingezet. De schooljeugd heeft dit geweten. Veertig brom fietsen werden op de rollentest- bank gezet. Veertien karretjes ble ken een te groot vermogen te heb ben (opgevoerd). Helaas kost dit weer veel geld. De politie heeft daar zo langzamerhand geen pro blemen mee, omdat het algemeen bekend is dat een bromfiets niet opgevoerd mag worden. Dus: eigen schuld, dikke bult. De Werkgroep Dorkas- Holten houdt op woensdag 18 april een groot concert in De Kandelaar. Aan deze avond werken mee Elly Rikkert en het kinderkoor Mo zaïek. De opbrengst van dit con cert komt ten goede aan de hulp actie die Dorkas organiseert voor de kinderen in het Childeren's Hope Centre in de buurt van Ad- did Abeba in Ethiopië. Het weeshuis werd in september 1988 gesticht door dé Emmanuel Baptist Church, die 120 hectare land van de regering kreeg voor de Tobben Hoewel heel veel ouderen een pret tig leven leiden, zijn er ook die te maken hebben met gevoelens van somberheid en met problemen. Die problemen houden ze vaak voor zich zelf. Men wil er niemand mee lastig vallen. Die problemen kunnen zo hoog oplopen, dat men sen besluiten een eind aan hun le ven te maken. Dit komt zo regel matig voor, dat de hulpverleners er onlangs een congres aan wijdden en ook de televisie er aandacht aan besteedde. Echt iets voor de stad, voor het westen des lands? Waar om? Ook hier kunnen mensen zor gen hebben. Een sombere bui heeft iedereen wel eens. Dat voortdurend hebben kan ook, dan wordt gesproken van een depressie. Zo iets kan op heel verschillende manieren ontstaan. Er zijn echter een aantal facturen die daar mede oorzaak van kunnen zijn. In de eerste plaats kan dat ko men door de financiële situatie. Een -plotseling- laag inkomen en hoge lasten maken het iedere maand weer moeilijk om rond te komen. Daarbij kan spelen dat men alleen woont, dat de kinderen elders in het land wonen, zodat die niet af en toe even aan kunnen wip pen. Men kan in een isolement ra ken. Bij veel mensen leeft boven dien toch ook de angst voor de de mentie. In vergeetachtigheid ziet men er soms bij zich zelf al voorte kenen van en gaat men zich ernstig zorgen maken. Dan zijn er ook grootmoeders van wie wordt ver wacht, dat ze op de kleinkinderen passen. Ze durven geen nee te zeg gen, maar willen zelf eigenlijk niet. Zo zijn er een heleboel factoren te noemen, waardoor de mens aan het tobben kan slaan. Er over pra ten zou prettig zijn. Het moet dan wel met iemand zijn die in een ver trouwenspositie staat. Het gaat immers over gevoelens, over de ei gen levenssituatie. Heeft men geen levenspartner meer en wil men, watje zo vaak hoort, de kinderen er niet mee lastig vallen, dan zijn an dere gesprekspartners mogelijk. Het kan zo worden geregeld, dat niet meteen iedereen in het dorp weet dat men problemen heeft. -1 Als men zo aan het tobben is, in een depressieve stemming is, bij wie zou men dan terecht kunnen? U kunt er eens over spreken met uw huisarts. Hij verwijst u mis schien door naar het RIAGG, waar men verschillende vormen van hulp voor ouderen heeft, die met dit soort problemen te maken heb ben. Het RIAGG is er beslist niet alleen voor ouderen met dementie. Een vertrouwensrelatie wordt ook vaak vervult door de dominee, of pastoor. Via de telefoon kan een af spraak voor een gesprek worden gemaakt. Dat geldt eveneens voor het maatschappelijk werk. Ook daar kunt u een luisterend oor vin den wanneer u eens van u af wilt praten. Samen met u kan er mis schien naar een oplossing worden gezocht om de oorzaak van dat tobben, van die negatieve stem ming te ontdekken. De spreekuren van huisartsen en maatschappelijk werkster staan iedere week in het Holtens Nieuws blad en in het PLUS Informatie boekje. ANBO Op uitnodiging van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) zal dokter W.R. van Cou- welaar op woensdag 18 april in het dorpshuis een lezing houden opver ziekten van de ouderdom en het medicijngebruik van ouderen, aanvag 14.30 uur. Steeds meer aandacht wordt be steed aan de ziekten en gebreken, die het ouder worden met zich meebrengt. In nauw verband hier mee is ook het gebruik van genees middelen van ouderen sterk toege nomen. De ouderen zijn een bevol kingsgroep met een zeer hoog me dicijngebruik. Over al deze bovengenomende zaken kun nen de aanwezigen discussieren met dokter Van Couwelaar. De bijeen komst is toegankelijk voor ieder- eeen, ook voor niet leden. Mocht men vervoer nodig hebben, dan kan men bellen met 6 17 19 of 6 39 04. Woningaanpassing Bewoont u een huurwoning en wilt u daar zo lang mogelijk in blijven wonen, dan kunt u voor problemen van heel verschillende aard komen te staan. Met het verminderen van uw vitali teit kan de woning u problemen gaan geven. Ook in een huurwo ning kunnen voorzieningen wor den aangebracht die het wonen voor u weer gemakkelijker maken. De eenvoudigste zijn handgrepen in douche en toilet, een verhoogde toiletpot, een douchezitje en raam- openers. Er zijn echter nog vele an dere voorzieningen. Levert uw woning u problemen op, overlegt u dan eens met uw huisei genaar over het aanbrengen van voorzieningen. Huurt u een huis van Onze Woning, dan kunt u elke le en 3e dinsdag van de maand hierover terecht op het spreekuur. Het spreekuur wordt in het ge meentehuis gehouden. Huursubsidie Het inkomen van vele ouderen stijgt niet mee met dat van de wer kenden. Bovendien kan men door het verlies van de partner ook met een teruggang in inkomen te maken krijgen. De woonlasten blij ven echter stijgen. Wil men toch in zijn 'eigen' huis blijven wonen dan kunnen de woonlasten een te groot deel van het inkomen gaan be slaan. In dergelijke gevallen heeft men recht op huursubsidie. Een recht, waar men als werkende ja renlang belasting voor heeft be taald, waar men via onze democra tie ook ja tegen heeft gezegd. Elk jaar moet de huursubsidie voor 1 juli worden aangevraagd bij de gemeente, bij de afdeling Algeme ne Zaken. U kunt daar ook om in lichtingen vragen, dat kan boven dien tijdens het spreekuur van Onze Woning. Lezen Er zijn talloze mensen jong en oud, die graag lezen. Het bestaan van de bibliotheek is alom bekend. Wist u echter ook, dat de bibliotheek een Boek aan Huis Dienst heeft? Wan neer u niet naar de bieb kunt ko men, dan kunt u bellen welke boe ken en/of tijdschriften u graag wilt lezen. Daar wordt ervoor gezorgd, dat ze bij u thuis worden bezorgd. Letters zijn vaak klein en een lees bril is daar bij een groot aantal mensen geen oplossing meer voor. Voor deze mensen zijn er de GRO TE LETTER BOEKEN. Steeds meer streekromans, romans en ge dichtenbundels worden ook met een grote letter uitgegeven. De bi bliotheek heeft er al een hele col lectie van. Behalve de Openbare Bibliotheek heeft ook Diessenplas een biblio theek met veel GROTE LETTER BOEKEN. Daar wordt regelmatig de collectie gewisseld. Van deze bi bliotheek hoeft u geen lid te zijn, men verwacht van u een vrijwillige bijdrage. opvang van wezen, die door de hongersnood van 1984-85 hun ou ders hadden verloren. Ethiopië wordt momenteel opnieuw getrof fen door honger en een sprinkha nenplaag. De Emmanuel Baptist Church heeft de zorg op zich geno men om 60 nieuwe wezen uit de droogtegebieden te halen en te ver zorgen. Het programma van de Ethiopië avond begint om 19.15 uur met in- tromuziek van orgel, fluit en trom pet. Vervolgens om 19.30 is er een welkomstwoord, gebed en samen zang. Het optreden van Elly Rik kert begint om 19.40 uur. Om 20.15 uur geeft Dirk-Jan Groot, de direc teur van Dorkas een toelichting over het doel van de Ethiopië-ac- tie, gevolgd door een collecte en het optreden van het kinderkoor. Na de pauze zingen Elly Rikkert samen met het kinderkoor. Rond tien uur zal de opbrengst van de avond overhandigd worden aan Dirk Jan Groot van Dorkas. De Holtense sportcommissie zal in de komende vier jaar be staan uit de gekozen leden: M. van Asselt, (9 stemmen); J. Hes sen (12 stemmen); J.W. Klein Velderman (9 stemmen); G. Kolkman (9 stemmen); J. Mars man (9 stemmen); J. A. Schu- chard (9 stemmen). Kandidaat J.M. van Doominck wist slechts een stem op zich te verzamelen en viel buiten de boot. De com missie zal worden aangevuld met twee leden uit de gemeente raad en de wethouder sportza ken. Het dagelijks bestuur, be staande uit een voorzitter, twee leden en aangevuld met de wet houder sportzaken, zal op 16 mei worden gekozen. De sport commissie zal op 24 april voor het laatst in de oude samenstel ling bij elkaar komen. Gevonden: bankbiljet; blauwe babymuts; dameshorloge, wit, merk Prisma; bruine herenfiets merk Estafette Sport; zwarte kater. Verloren: grijs/witte tas met gymkleding; groene stoffenpor- temonnaie; kindergymschoen maat 18; wit tasje met persoon lijke papieren; bos sleutels van de PTT; Rabo-bankpasje no 3285.51.595; fietsmandje; Lips sleutel van de school Kompas. NED.HERV KERK Donderdag 12 april: 19.30 uur, viering Heilig Avondmaal Vrijdag 13 april: 19.30 uur, Pas- siedienst. Zaterdag 14 april: 23.00 uur Paaswake. Zondag 15 april (eerste Paas dag). 08.30 uur: ds. Visser (Ge- zinsdienstm.m.v. Mozaïek); 10.00 uur: ds. Visser, m.m.v. Kerkkoor. 19.00 uur: geen dienst. Uitgangscollecte: Algemeen Kerkewerk. Oppasdienst: (8.30 uur) Mevr. Jacobs-Nijkamp en Rita Mei link; 10.00 uur. Mevr. Schoolen- Ebregt en Wilma Meijer. Maandag 16 april (tweede Paas dag) 09.30 uur: ds. Doomweerd; uitgangscollecte Algemeen Kerkewerk. Diessenplas: woensdag 18 april 19.30 uur: Leger des Heils. GEREF.KERK Vrijdag 13 april: 19.15 uur, ds. M. Berg. Zondag 15 april (eerste Paas dag) 09.30 uur: ds. Wijnja, Die ver (m.m.v. leden HMV). 19.15 uur: ds. Ravensbergen, Gramsbergen. De eerste collecte is voor Evan gelisatie in Nederland en de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Annie Kolk-Hofenk, Trijnet Kolkman- Locht, Erna Kolkman-Hallink; 4-6 jaar: Joke Schreurwater- Potmap, Henriëtte Prins-Nij- kamp, Jantina Aanstoot. Maandag 16 april (tweede Paas dag): 09.30 uur, Br. G. Bouwhuis (zangdienst, m.m.v. RK Jeugc koor). De eerste collecte is voor Alf Chr. Doeleinden en de tweed voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Annemarie Rietman e Petra Dijkink-Koning; 4-6 jaai geen oppas. R.K KERK Zaterdag 14 april: 23.00 uu Paaswake in Ned. Herv. kerk. Zondag 15 april (eerste Paai dag): 10.00 uur: H. Mis. j Maandag 16 april (tweede Paai dag): geen mis. DIJKERHOEK Vrijdag 13 april: 10.00 uur, Vic ring Heilig Avondmaal. Zondag 15 april (eerste Paai dag) 09.30 uur: ds. Doomweérö uitgangscollecte: Algemeei kerkewerk. OKKENBROEK Vrijdag 13 april: 19.30 uur, D? H. Th. Vollebregt (Héfli: Avondmaal zittend). Zaterdag 14 april, Paaswake") I Zondag 15 april (eerste Paai j dag): 10.00 uur, ds. H. Th. Vcjlle bregt; bij uitgang Paascolleete Maandag 16 april (tweede Pdas dag): geen dienst. .i NIEUW HEETEN Vrijdag 13 april: 15.00 uui Kruisweg; 19.00 uur Kruishul de. Zaterdag 14 april: 20.30 uur Paaswake. Zondag 15 april (eerste Paas dag): 10.00 uur, PI. Hoogmis.) Maandag 16 april (tweede Paas dag): 08.00 uur, H. Mis; 10.0' uur, H. Mis met jongerenkoor. ARTS: 14, 15, 16 april, J. F. Sijtsema, Keizersweg 32, telefoon 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-6 14 36, 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen 05700-152 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: 13, 14 april, T. v. Noort, Scher- penzeelseweg 13, Goor, tel. 05470-75317; 15,16 april, J. Kop- pert, Taets v. Amerongenstraat 25, Markelo. tel. 05476-2200. Be handeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 uur spreekuur, Diessenplasstraat 5, tel. 6 15 15, daarna tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84 Voor maatschappelijk werk, ge zins- en bejaardenverzorging Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgen? afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30 10.00 uur en volgens afspraak ir het Groene Kruisgebouw, Gèar denstraat 26, tel. 6 14 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen 05483-63056; 053-330537; 05496 63056. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-6 13 28 er 62889. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel 05483-6 35 53 ENGERGIE VOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05433 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer 06-11. Overigens 05483-6 44 44; dag en nacht'be reikbaar. BRANDWEER: Alarmnummer 06-11 (dag er- nacht). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18,30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. A .7."v"2. r •r - ,5# 11 april: 20.00 uur, Ledenvergar dering VW in De Biester. 12 april: 20.00 uur, Vergadering Groene Kruis in de Biester. 15 April: 14.30 uur, Hooivork gooien, terrein Pasmansweg; 19.30 uur, Lampionoptocht Es- pelo. 18 april: 14.30 uur, Bijeenkomst ANBO in dorpshuis; 19.30 uur, Ethiopië-avond in de Kande laar. 20.00 uur, bijeenkomst Be vrijdingsoptocht in dorpshuis. 19 april: HVG, dia-avond over Paleis het Loo. 20 april: 20.00 uur, laatste kla- verjasavond Blauw wit 21 april: Normaal in Esp£lo; 16.00-17.30 uur jubileum -St. Paardrijden gehandicapten; in de Biester. 23 april: 20.00 uur, mevr. Van Eijl over Vincent van Gogh in Dorpshuis. Inleiding; 19.45 uur, GespreHsa- vond Vrouw en Gezondheid in Trefpunt. 25 april: 20.00 uur. Lezing Mar jan Berk in Dorpshuis. 26 april: 19.00 uur, trekking ver loting Blauw Wit in clubge bouw. 30 april: Koninginnedag. 15 mei: 08.00 uur, vertrek reisje NBvP Espelo bij Trefpunt. Q05476-1907 ~7 OF»EL-e-

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 3