Mesidoen Jubileum Paardrijden Gehandicapten Holten Schooljeugd plant struiken en bomen in de Beuseberg Jaar agenda -■[ Foto Ten Velde: daar zit muziek in Open huis jubilerende Garage Dries Willems HOLTENS NIEUWSBLAD Resultaten Blauw Wit Resultaten sv Holten Bergruitertjes zeer succesvol Vierde plaats Twenhaarsveld DONDERDAG 12 APRIL 1990 Woensdag 4 april was het overal in ons land weer Boomplantdag. Ook in Holten werd door ruim 100 leerlingen uit de groepen zes van de verschilende basisscholen druk geplant. Om tien uur stonden de leerlingen klaar bij het grasveld op de split sing Kieftenbeld/Van Holtenserf in de Beuseberg, om de aanplant van de groenvoorziening rond dit veld ter hand te nemen. Na een kort educatief praatje van burgemeester Van Rappard, waar in hij de kinderen voorhield hoe be langrijk de aanwezigheid van groen in de leefomgeving is - hij wees daarbij op de nestmogelijk heden voor vogels en de opname van regenwater - plantte de burge meester samen met twee leerlin gen die die dag hun verjaardag vierden, Nine Steensma en Mark Tuitert, een Esdoorn. Daarna werd door de verschillende scholen, rond het veldje een kleine 600 strui ken en nog acht andere bomen ge plant, waaronder Berberis, Coto- neaster en Spirea. Aan de^cholen werd een herinneringsvaantej overhandigd. De boomplantdag was voorafge gaan door een lesprogramma over het leven in en rond de boom, die aan de leerlingen werd duidelijk gemaakt door een boomkrant en een bijbehorende video-band, die in de voorafgaande week op de ver schillende scholen was behandeld. Ook het komend jaar zal tijdens de boomplantdag aandacht worden besteed aan de beplanting van het nieuwbouw gedeelte van Holten. De jarige Nine Steensma en Mark Tuitert mochten samen met burge meester Van Rappard. de eerste boom planten. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiimiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiimm APRIL 18 april: Ethiopië-avond werk groep Dorkas. 21 april: Normaal en Peter Koele- wijn in Espelo; 15 jarig bestaan St. Paardrijden gehandicapten; Landelijke Bibliotheekdag. 22 april: Run-Bik-Ru op Holter- berg. 23 april: inleiding over Vincent van Gogh by Kunstkring; Raadsver gadering 27 april: Klaverjassen SV Holten. 30 april: Viering Koninginnedag; Optocht; Feest op Smidsbelt. MEI: 1 mei: Toneelavond Ouderen; in stallatie nieuwe gemeenteraad. 2 mei: Culturele avond t.b.v. Cana dese gasten. 4 mei: Herdenking gevallenen op Canadese begraafplaats; Stille tocht. 5 mei: Bevrijdingsdag; Bevrij dingsloop, Fietspuzzeltocht; Volksspelen, Bevrijdingsbal; Holterbergtoer- tocht. 7 mei: Farewellparty, gastgezinnen en Canadezen 8 mei: Fietsvijfdaagse; Bloemenac- tie Holtens Mannenkoor. 10 mei: Fietsvijfdaagse. 11 mei: Lompenactie HMV buiten gebied 12/13 mei: Viering 100 jarig bestaan molen de Hegeman Dijkerhoek- /landelijke fietsdag. 13 mei: Havenzangers in Dijker- hoek. 14 mei: Fietsvijfdaagse. 16 mei: Fietsvijfdaagse. 17 mei: Bloemenmarkt; aankomst Pieterpad Milieu-estafette. 18 mei: Vertrek Pieterpad Milieu estafette; Fietsvijfdaagse. 19 mei: Receptie HMV 20 mei: Mix-voetbaltoernooi senio ren sv Holten. 24 mei: concours hippique Bergrui- tertjes. 26 mei: Straatvoetbaltoemooi 27 mei: Allard van Bruggen-toer- nooi 28 mei: Raadsvergadering JUNI 2/3 juni: Wilde Zwijnentoemooi 7 juni: Blij-dat-ik-rij-markt. 9 juni: fietstoer wereldkinderen 6 juni: Volleybaltoernooi Minto- nette 25 juni: Raadsvergadering JULI: 7 juli: Koningsschieten. 17 juli: Hoolter Avond 22 juli: Erwin-autocross 25 juli: Autocross 29 juli: Vakantiefietstocht. 31 juli: Hoolter Avond AUGUSTUS: 7 augustus: Hoolter Avond 11 augustus: Triathlon Holten. 14 augustus: Hoolter Avond 20 t/m 24 augustus: Zwemvierdaag- se Twenhaarsveld 21 augustus: Hoolter Avond 26 augustus: Motortoertocht Hol- terbergrit. 27 augustus: Raadsvergadering SEPTEMBER: 8 september: Vrije markt. 16 september: Kampioenscross jeugd op Zuurberg 20 september: Wijnfeest 22 september: Holterberg-Herfst- toer; trekkersiep. 23 september: Erwin-autocross; klassieker motortoertocht, 24 september: Raadsvergadering OKTOBER: 6/7 oktober: Nacht om Holten. 22 oktober: Raadsvergadering NOVEMBER: 3 november: HMV jubileumshow in sporthal 't Mossink. 23 november: Najaarsconcert Hol tens mannenkoor. 26 november: Raadsvergadering DECEMBER: 17 december: Raadsvergadering; jubileum avond NBvP Holten. 19 december: Volkskerstzang. 1991 Foto Ten Velde (Dorpsstraat 39) naast fotospeciaalzaak meer en meer gespecialiseerd in muziek, haakt in op de landelijke aktie „Nederland daar zit muziek in". Gedurende één maand van 12 april t/m 12 mei zal bij Foto Ten Velde alles in het teken staan van de Nederlandse lichte muziek. Grote trekker is de „Nationale Premie-CD '90" Deze unieke CD is verkrijgbaar voor slechts f 5.- bij aankoop van minimaal f 29.90 aan CD's, MC's of LP's. Op vrijdag 13 en zaterdag 14 april houdt Garage Dries Willems/DYV (Keizersweg) open huis. Hiermee viert DYV de opening van de nieuwe showroom en werkplaats (DYV Preparations). Tegelijkertijd herdenkt DYV dat 15 jaar geleden, op 15 april, het garagebedrijf in Holten van start ging. Om de (inmiddels talrijke) klanten bij deze feestelijkheden te betrek ken, heeft YVillems een compleet feestprogramma samengesteld. Het feestprogramma omvat o.a. een gelukscaroussel, permanente demon stratie airbrush- en specialpaint-technieken, een kinderkleurwed- .strijd, een demonstratie PTT-Carvox (autotelefonie) en een grote Ford-automobielshow. Tijdens het open huis zal het personeel 'normaal' werken zodat klan ten en bezoekers kunnen zien hoe zorgvuldig men bij YVillems met onze 'heilige koe' omspringt. Holten Bl-NEO B2 3-2; Holten nam van af het beginsignaal het heft in handen en nam een voor sprong uit een corner van Erik V., die door Remco koel werd benut. Uit een vloeiende combinatie scoorde Wilfred 2-0, wat tevens de ruststand werd. In de tweede helft begon NEO veel fanatieker, waar door wij het middenveld uit han den gaven. Door foutief ingrijpen kon NEO binnen twee minuten op gelijke hoogte komen. Hierdoor werd Holten wakker geschud en begon weer beter te spelen, wat be loond werd met de verdiende derde goal, die daarmee ook de overwin ning voor Holten bracht, 3-2. SVZVV Cl-Holten Cl 2-3; Anders dan gewend werd Holten onder druk gezet door een fanatiek SVZW, dit offensief resulteerde al na 5 min. in een goal. Een vrije trap vanaf links werd door Holten slecht beoordeeld en de midvoor kon simpel scoren. 1-0. Y/lak voor rust werd het toch nog 1- 1, Jan-Willem speelde Aart keurig vrij en deze scoorde met een mooie lob. In de rust werden er twee spe lers gewisseld. Holten pakte met een het initiatief en kreeg enkele kansen. Na 3 min. maakte een ver dediger van SVZW hands binnen de 16 meterlijn. Vincent schoot de bal zuiver in de linkerhoek. 1-2. Aart scoorde na een kwartier 1-3; maar SVZW leek niet onder de in druk en maakte 5 min. voor tijd een verdiende tegentreffer. 2-3. Holten Dl-DES Dl 0-4; Holten Dl heeft de hoge klassering op de ranglijst niet vast kunnen houden. De thuisclub startte te laconiek en Wat is er mooier, dan samen met je paard op de foto. De Stichting paardrijden gehan dicapten Hotlen E.). viert op zater dag 21 april het 15 jarig bestaan. Ter gelegenheid hiervan wordt van 16.00 tot 17.30 uur een receptie gehouden in café de Biester. De Stichting begon in de buiten manege van Dieperink aan de Oude Diepenveenseweg. Toen bleek dat het gebruik van een bui tenmanege bij slecht weer niet doenlijk was, werd uitgeweken naar manege Beldman, die na de nodige aanpassingen, goed bruik baar was, tot deze werd opgehe ven. Sindsdien vindt de Stichting gastvrij onderdak bij manege Snorrewind. De Stichting is aangesloten bij de Fedratie Paardrijden Gehandi capten te Den Haag, die hoge eisen stelt aan de manege en aan de istructeurs. Johan en Rikus Brons voort voldoen aan die eisen. De therapie eist dat steeds een fysio therapeut aanwezig is. Jaarlijks wordt door de ruiters en amazones deelgenomen aan de Landdag, die elk jaar door een an dere Stichting georganiseerd wordt in de provincie Overijssel. Het bestuur organiseert jaarlijks een Sinterklaasfeest en de Fien- preuvers vereren de stichting jaar lijks op een zeer gezellige cama- valsmiddag. Vorig jaar is voor het eersteen Ouderdag georganiseerd, die zeer in de smaak is gevallen. Tevens worden er filmopnamen ge maakt van de verrichtingen van de ruiters. De ouders en verzorgers kunnen zodoende de vooruitgang van him pupillen aanschouwen, en stond dan ook al na 15 min. met 0-3 achter. Toen DES voor rust de stand op 0-4 bracht was de wed strijd feitelijk al beslist. Na rust bracht trainer Ben Frazer een de butant in het veld, Jacob Peiffers Uit Holten El. Ook al weerde zich Jacob uitstekend, tegen de veel grotere jongens, aan de stand ver anderde er niets. Holten El-SDOL El 1-2; In de eer ste helft kreeg Holten de beste kan sen om de score open te breken. In de tweede helft nam SDOL het initiatief over en kon meer op de helft van Holten komen. Toen in een rommelig moment voor de kee per, Rob de bal in eigen doel kopte. Gelijk na de aftrap ging SDOL weer op het doel af en met een on houdbaar schot, belandde de bal weer in het doel van Holten. Hierna probeerde Holten nog van alles, wat een doelpunt van Franc ople verde. Hiermede was het ook de eindstand 1-2, bereikt. Holten Fl-SDOL F1 1-3; In de eer ste helft begon Holten met aanval len voetbal. En door goed samen spel werd het vrij snel 1-0. Daarna begon SDOL aan te vallen en snel werd de stand weer op gelijke hoogte gebracht. Holten was de kluts een beetje kwijt en voor rust werd het nog 1-2. Na rust werd er bij Holten niet goed gevoetbald, met nog een doelpunt voor SDOL, zodat de eindstand 1-3 werd. Holten F2-RKSV F14-1; Afgelopen zaterdag kregen ze het in de eerste helft even moeilijk en stonden met rust dan ook op een gelijke 1-1 stand. Na rust ging het beter en was er weer meer samenspel bij Holten. Daardoor kregen ze ook veel mooie kansen, waarvan op de lat of er net over. Maar drie van deze kansen werden in de tweede helft verzilverd in een paar prachti ge doelpunten. Eindstand 4-1. Bentelo Al-Holten Al 0-4; Holten was zeker de sterkere ploeg tegen een zwak spelend Bentelo. Vlak voor rust opende Bart Soer de sco re uit een rommelige situatie voor het doel van Bentelo. Na rust een nog iets agressiever spelend Hol ten, dat Bentelo zwaar onder druk zette. In de 50 min. scoorde Mark v.d. Pluim, uit een corner. Vervol gens was het Harold Tuitert, die tot twee maal toe scoorde uit de vele doelrijke kansen van het aan vallend Holten. Overige uitslagen: Holten A2-ATC A2 2-14; De Zweef B3-Holten B2 0-4; Rietvogels C2- Holten C2 0-8; Holten D2-Omhoog D21-2; Enter Vooruit E2-Holten E2 0-4; Eversverg El-Holten E3 6-3; Blauw Wit F2-Holten F3 4-0. ZV3 - Holten 7, 0-4; Holten 7 heeft wederom punten binnegehaald. Sinds de wintestop werd nog geen punt weggegeven. Het zevende had geen kind aan ZV 3. zij wonnen met 0-4. Alle doelpunten werden gescoord door Snoekie. Holten 8 - Rietvogels 7, 3-0; Het gaat de laatste weken goed met Holten 8. Met de voorzitter als fluitvoerder en de gehele trainer- staf aan de lijn ging Holten fana tiek van start. In de eerste helft kon het overwicht nog niet in goals uitgedrukt worden. In de tweede helf kwam boer Koewiet pas goed los en scoorde 2x. Daarna werd op een assist van hem 3-0 gescoord. RKSV 3 - Holten 11,1-4; Met goed verzorgd veldspel werd RKSV van af het begin onder druk gezet. Het duurde toch nog tot de 35e minuut voor Marcel Onstenk de 1-0 kon la ten aantekenen. Uit een hoek schop maakte Jan Wissink er nog voor rust 0-2 van. Na rust greep Mark Mijerman een tegenstander bij de benen (strafschop) 1-2. Hier na werd de draad weer opgepakt en via doelpunten van Henk Nik- kels en Bob Kaayk werd de 1-4 eindstand bereikt. Blauw Wit 2 - Sportclub Rijssen 2; Blauw Wit speelde de beste wed strijd van het sèizoen tot nu toe. Harry Kolkman opende via een uitstekende vrije trap de score. Evert Vruggink begon toen aan zijn produktie. Drie maal voor de rust. Sportclub dat de thuiswed strijd nog heel ruim in haar voor deel wist te beslissen, kwam geen moment aan aanvallen toe en liep de gehele eerste helft achter de fei ten aan. Na rust werd de marge door Wim Barvelink op 5 gezet, waarna opnieuw Evert met twee prima treffers de marge op 7 zette. 7-0. Blauw Wit 3 - Excelsior 9; Blauw Wit ging niet goed van start en kwam door een foute terugspeel bal op achterstand. Hierna werd de aanval gezocht. Marcel van Eng- brink kopte na een goede voorzet van Henk Potman keurig in 1-1. Na rust ging Blauw Wit goed door en scoorde via Jan Stam die een schot van Robert Tromop van richting veranderde 2-1. Henk Potman scoorde de beslissende treffer. Deto 5 - Blauw YY'it 4; Blauw Wit 4 had een baaidag, want de inzet was ver te zoeken. Ook de tegenstander had er niet veel zin in, maar profi teerde wel van de knulligheden bij Blauw Wit 2-0. Na rust leek Blauw Wit wat terug te doen, maar Deto wist zich goed staande te houden. Uit de counter kon Deto nog 2x te- genscoren, maar Heite Dommer- holt wist in de laatste minuten toch nog een treffer te scoren, waardoor de eindstand 4-1 werd. Sportclub Rijssen 4 - Blauw Wit 6; Een sportieve wedstrijd werd door de scheidsrechter van Sportclub teniet gedaan. Elk balcontact werd afgefloten, steeds in het voor deel van de thuisploeg. Mede door hem kreeg Blauw Wit een zware dobber en tegentreffers konden dan ook niet uitblijven. De rust stand was 4-0, waaronder een prachtige eigen goal van Muis. Na rust deed Harry Sjoers voor Blauw Wit wat terug 4-1. Hiema was het echter toch weer Sportclub dat 2x scoorde. In de slotfase kreeg Blauw Wit een strafschop cadeau. René Kolkman scoorde beheerst. 6-2 Blauw Wit 7 - Den Ham 5; Met vier spelers in de lappenmand, moes ten alle reserves worden aange sproken. Door het wegvallen van Joost Boer, na een botsing met de keeper, had het publiek er geen vertrouwen meer in. Maar de men taliteit en inzet stonden hoog in het vaandel. Dit brak Den Ham de eerste helft op, want Blauw Wit ging met 2-1 rusten. Na rust rust ten de 40+ nog even verder en Den Ham scoorde direkt 2-2. Hiema had men weer de lijn te pakken en na een slotoffensief scoorde het 7e de winnende treffer die op naam kwam van Appie Happie 3-2. Blauw Wit 8 - Excelsior 16; In het begin waren de beste kansen voor het 8e. Keeper Jan Koning had weinig te doen. Echter op de terug speelbal van Dieks was hij kans loos 0-1. Excelsior hield de nul vast rust 0-1Na rust viel het 8e opnieuw aan, maar het scoren was te moei lijk. Excelsior ging in de counter en scoorde wel 0-2. Via de rug van Dick Schipper werd het toen 0-3, waar het ook nog 0-4 werd. Keeper Jan Koning speelde een prima par tij en Eddy de Jong was een prima scheidsrechter. 0-4. Sportclub Rijssen Al - Blauw Wit Al; Blauw Wit stond direkt na het beginsignaal al achter met 1-0. Hierdoor wakker geschrokken werd met voetballen begonnen, maar verder dan een poging op de paal kwam men niet. Na de thee was het direkt raak voor Blauw Wit. In drie minuten werd 2x ge scoord. Hiema werd het zelfs spoe dig 1-3. Blauw Wit speelde even echt goed voetbal, maar viel toen ver terug. Sportclub wist hiervan te profiteren en scoorde 2-3. Blauw Wit kreeg het nog even moeilijk, maar kon toch nog met twee pun ten uit Rijssen vertrekken. 2-3 Blauw Wit Cl - Excelsior C2; In het begin was het spel van Blauw Wit nog aardig, met veel inzet werd fel gestreden. Na een doelpunt van Excelsior werd het allemaal min der. Rust 0-6. Na rust met twee wis sels werd opnieuw goed begonnen, maar tegen het sterke Excelsior was dit niet voldoende. De Rijssen- se ploeg scoorde nog 5x. 0-11 Enter Vooruit Dl - Blauw YVit Dl; Na een overwicht van E.V. kwam Blauw Wit hieruit en via Hans die zichzelf vrijspeelde kreeg men een geweldige kans. Hij schoot echter in de handen van de keeper. Vlak hiema scoorde Gerben met een prachtige boog over de uitgelopen keeper. Na rust was het overwicht voor E.V. dat snel 3x scoorde en de winst veilig stelde. Blauw Wit speelde te gemakkelijk, waardoor keeper Gerjan ook kansloos was bij de treffers. 3-1. Blauw YVit El - Excelsior E3; Na een goed begin van beide ploegen, vlogen er bij Blauw Wit drie ballen in korte tijd in het net, van de uit stekend keepende Aijan. In de tweede helft ging het veel beter en bleek men over de schrik heen. Ex celsior was sterker, maar Blauw Wit verdedigde goed. Geert, Geert- jan en Johan haalden veel ballen weg in de verdediging. Toch moes ten nog twee treffers worden toege staan. Arjen wist echter ook een goal te maken, waar door het 1-5 werd. SDOL E2 -Blauw Wit E2; Blauw Wit ging naar Luttenberg om te winnen, met laatste man Jan weer terug in de ploeg. Via hem werd er goed uitverdedigd en de aanval aan het werk gezet. In de eerste helft kreeg Blauw Wit 5 goede kan sen, waarvan Alexander er een be nutte 0-1. In de tweede helft scoor de 1-1. Blauw Wit was toen weer de betere ploeg en scoorde 1-2 na een goede voorzet van Alex die door Si mon werd afgerond. Keeper Bert ram moest in de slotfase nog enke le reddingen verrichten om de voorsprong vast te houden. 1-2. Blauw Wit F1 - Eversberg Fl; In een gelijkopgaande strijd kwam Blauw Wit op voorsprong toen uit een vrije trap, Eelco de score wist te openen. Rust 1-0. Na rust met de harde wind in de rug was het veel richting het Eversberg doel. Ech ter in de slotfase wist bij een uitval Eversberg gelijk te maken. Toch pakte Blauw Wit de punten; na een gevvarlijke aktie voor het Evers berg doel scoorde Rick 2-1. Blauw Wit F2 - Holten F3; Blauw Wit haalde op Holten een mime overwinning. In de eerste helft werd met goed voetbal de aanval opgezocht. Blauw Wit scoorde 4x. Na rust bood Holten goed tegen stand. Toch maakte Blauw Wit de doelpunten o.a. Mamix 3x. Het werd een mime overwinning. Het dameselftal van Blauw Wit won afgelopen maandag haar uit wedstrijd tegen Markvogels met 0- 3. In de eerste helft oefenden de Holtense voetbalsters een enorme dmk uit op de verdediging van de tegenstander. Dit resulteerde in een eigen doelpunt van de libero van Markvogels. Na de rust bleef Blauw Wit aanvallend spelen. Jo- landa liep goed door op een schot van Ans en schoot vervolgens raak. Na een tweede eigen doel punt kwam de eindstand van 0-3 op het scorebord. De voetbalvereniging Blauw Wit kan overigens best nog wel wat enthousiaste dames en meisjes vanaf 12 jaar gebmiken. Voor op gave tel. 63970. Tijdens het eerste buiten concours van PC de Marsmitertjes te Nieuw Heeten waren de Bergruitertjes zeer succesvol. In de klasse L dres suur behaalde het viertal de eert- ste prijs. Verdere uitslagen, dressuur: Klas se B cat. C vierde prijs Hens Jans sen met Miranda, 118 pnt. Klasse B cat. C tweede prijs Ida Vincent met Silbersee, 126 pnt, derde prijs Nico le Vree Egberts met Ajan, 123 pnt. Klasse B cat. E eerste prijs Jan Jansen met JescoM, 135 pnt. Klas se L cat. C vierde prijs Marieke Mulder met Pasja, 125 pnt. Klasse L cat. D tweede prijs Evelien Bonte met Corrie, 131 pnt, vijfde prijs Gusta Bouwhuis met Wendy, 116 pnt. Klasse L cat. E eerste prijs Huub Brands met El Capone, 132 pnt. Springen: Klasse B cat. E derde prijs Huub Brands met El Capone B. Klasse L cat. c Hens Jansen met Miranda. Klasse L cat. D tweede prijs Ida Vincent met Silbersee, achtste prijs Gerrie van Lies met Major Tom. Klasse Z cat.C eerste prijs Marieke Mulder met Snorre wind. Klasse Z cat. D eerste prijs Ida Vincent met Mark. Vorige week werden de dressuur- wedstijden gehouden van PC De Looleemiters te Almelo. Ilse Wen- nink wist met haar pony Daisy een mooie tweede prijs te behalen in de klasse L cat. E met 122 pnt. Zaterdag 7 april nam ZPC Twen haarsveld deel aan zwemwedstrij den in Nijverdal voor niet startver gunninghouders. De wedstrijd, met als inzet de Van Burenbokaal, werd georganiseerd door de Nij ver- dalse zwemclub Damixa-Het Ra vijn. Er namen twaalf ploegen uit de regio deel. Twenhaarsveld sloot de spannende wedstijd af met een vierde plaats en heeft daarmee de mogelijkheid om in het najaar mee te doen aan de wedstrijd om de Re vanchebokaal. De uitslag: 1. Olde Vechte, Ommen 318 pnt.; 2. Oostdobbers, Raalte 267 pnt.; 3. De Tippe, Heino 264 pnt.; 4. Twenhaarsveld, Holten 236 pnt.; 5. De Mors Rijssen 209 pnt.; 6. ZPA, Almelo 208 ptn.; 7. De Whee, Goor 192 pnt.; 8. Wiekse Plumpers, Westerhaar 184 pnt.; 9. Damixa- Het Ravijn, Nijverdal 151 pnt.; 10. Groene Jager, Den Ham 143 pnt.; 11. Zandstuve, Vroomshoop 139 pnt.; 12 VCPZ, Vriezenveen 104 pnt.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 11