'Niet alle wijsheid komt 't uit apparaat' 7,5% 'PvdA steek hand in eigen boezem' Hypotheek? Kom rechtstreeks naar de Rabobank Holten, politiek en Smidsbeltclub Extra lage rente vanaf Diessenplas bespaart op energie Plantenactie HHV wil meer inzicht in Holten Promotion Eieractie HOLTENS NIEUWSBLAD Rabobank 05483-6 22 55 Meer bank voor je geld Onkruidbestrijding Commissie voor woonruimtezaken Openbare Commissievergaderingen Sportcommissie Richtlijnen straatversiering Uitvoering rioleringswerk Tijdelijke wijziging busroutes in Holten i.v.m. rioleringswerkzaamheden DONDERDAG 29 MAART 1990 Ingezonden De verdubbeling van het aantal raadszetels van Gemeentebelang kan voor Holten een polititieke verschuiving betekenen. Het op komstpercentage was hoog, altijd nog ruim 81 dus de verschuiving kan niet geweten worden aan de sinteresse van de inwoners. Meer voor de hand ligt te constateren dat de inwoners vooral bewogen zijn door het beleid dat het huidige college gevoerd heeft ten aanzien van de aanpak van het verkeers probleem Oranje/Dorpsstraat. Perfect getimed heeft Gemeente belang een idee gelanceerd om dit probeleem aan te pakken. Dat heeft de kiezer waarschijnlijk aan gesproken en het constante voor uitschuiven van de problematiek beu, door dit en vroegere colleges, is daarom een signaal dat er echt op korte termijn iets wezenlijks moet gebeuren. Dat dit wel wordt aangevoeld door de PvdA blijkt uit de nogal narrige reactie van Dal- huisen in het HN van 22 maart. Steeds weer veronderstelde B en W dat door het laten uitvoeren van een studie op een of andere manier een groot deel van de ca 10.000 voertuigen drastisch zou kunnen worden verminderd. Nu is het goed om te wten waar de voertuigen vandaan komen en waar ze naar toe gaan, maar het is voor iedereen duidelijk dat het doorgaande ver keer vanaf Rijssen/Markelo de rou te van ca 3 a 4 minuten rijden door de Oranje/Dorpsstraat kiest om verder naar Deventer of Raalte te gaan. De stroom van doorgaand verkeer moet in ieder geval worden geweerd. Indien er zodanige be lemmeringen worden opgeworpen, dat de rijtijd door Holten ongeveer acht an tien minuten gaan duren, zal het doorgaande verkeer de tan gent A1-S14 kiezen. Een belangrijk aandeel van het doorgaand ver keer bestaat uit vrachtwagens. Maar die worden in de verkeerstel ling wel als 1 voertuig geteld. Per sonenauto's en vrachrwagens zijn echter onvergelijkbaar met elkaar. Een 20 tons vihikel met aanhanger met minimaal 16 wielen en een die selmotor van 400 PK kan qua wiel- druk, ruimte, massa en uitstoot van uitlaatgassen gelijk gesteld worden aan 5 a 10 middenklaase auto's. Zo bekeken is het alleszins de moeite waard de oorlog te ver klaren aan de doorgaande vracht auto en zich in tweede instantie te richten op het interne verkeer. Eén zwaluw maakt nog geen lente en het plan van Gemeentebelang zal nog niet compleet zijn en aan alle kanten kloppen. Een wat meer creatieve aanpak en met wat meer intelligentie kan uit de tot nu toe bekende gevevens, inclusief die van Witpaard, een plan voor de Oranjestraat/Dorpsstraat worden opgesteld dat snel kan worden ver wezenlijkt. Gemeentebelang lijkt beloond te zijn voor haar suggestie en dient dan ook bestuurlijke ver antwoording te gaan dragen door deel te gaan uitmaken van het col lege van B en w. De kiezer heeft door zijn stemgedrag getoond het niet langer te nemen dat het oplos sen van het knelpunt Oranje- straaUDorpsstraat steeds maar weer vooruit geschoven gaat wor den. Het zou voor de plaatselijke politiek van belang kunnen zijn hoe zij zich, in deze bij de bewoners kennelijk na aan het hart liggende materie, zullen gaan opstellen. En vooral luisteren naar de inwoners die suggesties aandragen en niet denken dat alle wijhsheid uit het apparaat komt. D van der Torre. (Ingezonden) Terwijl de Gewest-voorziters van CDA, WD en PvdA de schuld van de verkiezingsverliezen wijten aan de opstelling van hun landelijke partijbesturen, wijst men in Hol ten met het beschuldigende vin gertje naar Henny Rustebiel (Gem. Belang). De zoveelste onderschatting van de Smidsbeltclub richting Holten- se kiezer. Ik ben het eens met Utrechts bur gemeester mevrouw Vos. Gemeen teraden vergroten door him geslo tenheid de afstand met de kiezer. En juist daar is de Holtense ge meenteraad uitstekend in ge slaagd en kreeg dan ook de reke ning gepresenteerd. In Holten kon niet plaatselijk een sociaal minimum-beleid komen. In Holten geen duidelijke uitspraken ja of nee golfbaan. In Holten een ondergeschofïelde onderwij skwes- tie(s). In Holten geen duidelijke op stelling verkeersproblematiek. In Holten waren plotseling potjes geld, maar wel een fikse verhoging rioolbelasting, of is dat geen be stemmingsbelasting? Laat uw zelfingenomenheid wijken en vraag u meer af wat de ideologie van uw respectievelijke partijen inhoud en handel de komende vier jaaremaar. Wat Gemeentebelang betreft, te recht hebt u de zege binnenge haald, besef echter wel dat moge lijk de volgende keer D66 en de So cialistische Parij ook wel eenas zouden kunnen moedoen, moge lijk anderen. Beantwoordt in ieder geval duide lijk vragen van verslaggevers. D. J. Schakelaar Gid S.P.) (Ingezonden) PvdA kraakt verkeersplan. Plan Gemeentebelang zov^ slechts stunt werk zijn. Wat jammer nou toch, dat een par tij die dik de verkiezingen heeft verloren, nu zo moet reageren op een initiatief van een belangenpar tij die dik de verkiezingen heeft ge wonnen. Wat verbeeld de heer Dalhuisen zich wel? Ondergetekende woont reeds elf jaar in de gemeente Hol ten. Wil de heer Dalhuisen mij eens vertellen wat zijn partij voor de verkeersporblematiek c.q. veilig heid heeft gedaan in al die jaren? Ja, u heeft gelijk. Gestrooid met gemeenschapsgelden om weet ik r'iSirflBteiSs Bel voor een afspraak. Gaardenstraat 32, Holten welk bureau te steunen in het voortbestaan. O ja, het aanschaffen van twee ver keerslichtinstallaties (2e hands), waarvan er één verkeerd geplaatst is. Deze had volgens vele voetgan gers bij de kruising Larenseweg- /DorpsstraafStationsstraat moe ten staan. Het is juist als de heer Dalhuisen stelt dat verkeer te gevaarlijk is om zo maar wat te proberen. Hoe lang heer Dalhuisen moet het nog du ren voordat er werkelijk een goede oplossing komt? Hoeveel ver keersslachtoffers zijn er zoal geval len in de drukke Dorpsstraat, lees drukke kruisingen? Hoe lang moe ten de inwoners van Holten nog wachten op een met krachtige hand gevoerd verkeersbeleid? Nee, beste Partij van de Arbeid, dit is niet de goede manier om de ver loren zieltjes terug te winnen. Steek uw hand eerst in eigen boe zem. Laat de pot de ketel niet ver wijten dat hij zwart ziet. J.J. Bollee, Canadastraat 59, Hol ten. Het energiebesparingsproject, waarmee eind januari begonnen is in Diessenplas, heeft in de eerste zes weken een besparing opgele verd van 1000,-. Er werd 7 min der electriciteit verbruikt en 4 V2 minder aardgas. Bij het vaststellen van de besparing werd rekening gehouden met de zogenoemde 'graaddagen', waarin wordt uitge gaan van de gemiddelde tempera turen. Op jaarbasis verwacht men door verstandiger gebruik van energie een besparing van 8000 gulden te kunnen bewerkstelligen. In totaal heeft Diessenplas jaar lijks een energieverbruik van 155.000. De meeste energie werd bespaard op apparaten in de keu ken, die veel electriciteit verbrui ken, maar de bewoners hebben enthousiast meegewerkt aan het bespraringproject, door niet onno dig televisie en licht te laten bran den als zelfafwezig is. De campagne in Diessenplas werd begeleid door de Stichting Voor lichting Energiebesparing Neder land (Sven). De vrijkomende gel den zullen gebruikt worden voor het aantrekken van een part-time kracht ter vermindering van de werkdruk van het personeel. Leden van de fietscrossclub de Holtertrappers komen zaterdag bij de Holtenaren aan de deur om een plantje te verkopen, waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan de vereniging. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan H. Groot Enzerik voor uitbreiding zomerhuis Vianenweg 153; - aan J.G. Haverslag voor bouw woning Schapendijk 9; - aan B.W. Kamperman voor verbouw/uitbreiding woning Enkweg 9; - aan G.L. Tempelman voor bouw entree-berging Landuwerweg 5; - aan Mts. Vorkink voor bouw jongveestal Tolweg 8; 2. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN: - aan H.J. Aaltink, Helhuizerweg 6 (2 eiken); - aan RC. Breedveld, Ericaweg 3 (2 sparren); - aan H.J. Jansen-Agterkamp, Menumsweg 1 (5 eiken); - aan H. Leisink, Raalterweg 19 (6 dennen): - aan H. Markvoort, Vianenweg 135 (6 dennen); - aan Rijkswaterstaat (3 bomen); - aan Mts. Schutte, Brenderweg 2, (berken); - aan G.J.H. Stegeman, Hommelteweg 2 (1 boom): - aan E. Steunenberg, Dijkerhoekseweg 3 (11 dennen); - aan J.W. Stevens, Schutteweg 1 (2 eiken); - aan G. Wesseling, Brilsteeg 2 (1 spar 1 populier); 3. aan Cie School- en Volksfeesten Espelo ontheffing verleend t.b.v. trekkersleepwedstrijden op 7 april 1990; 4. aan Maatman Milieu te Doetinchem vergunning verleend voor het inzamelen van bedrijfsafval en bouw- en sloopafval: 5. aan J.A. Wechstapel ontheffing verleend van verkeermaatregel Aaltinksweg; VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER DE ZAAK ZELF DAN WEL OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BEZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AFDELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE. Ter openbare kennis wordt gebracht dat met ingang van maandag 2 april a.s. begonnen zal worden met onkruidbestrijding. Er zal alleen ges poten worden wanneer de weersomstandigheden dit toelaten. Op en in de omgeving van schoolpleinen zal niet gespoten worden. Voor even tuele informatie kunt u contact opnemen met gemeentewerken, tel. 6 16 66. toestel 350. De eerstvolgende zitting van de commissie voor woonruimtezaken vindt plaats op maandag 2 april 1990 van 19.30-20.30 uur in het gemeente huis (ingang Kerkstraat) De Commissie voor ruimtelijke ordening en woningbouwzaken ver gadert op woensdag 4 april 1990 om 20.00 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - voorbereidingsbesluit ged. herziening bestemmingsplan „Kom Holten" t.b.v. uitbreiding repetitielokaal Dorpsstraat 24d: - voorbereidingsbesluit ged. herziening bestemmingsplan „buitengebied" t.b.v. bouw bedrijfswoning bij Deventerweg 87 ('t Bonte Paard); - voorstel inzake opstellen integrale herziening bestemmingsplan „Look" De commissie financiën vergadert op dinsdag 3 april 1990 om 16.30 uur in het gemeentehuis De agenda vermeldt o.a.; - wijziging verordening vergoeding gebruik sportakkommodaties; - krediet voor het vergroten van een leslokaal etc. in de o.s.b. Dïjkerhoek; - voorlopige vaststelling gemeenterekening 1988; - krediet voor aankoop persluchtapparatuur en aanhangwagen t.b.v. de brandweer; - krediet voor de subsidiëring herstel rieten daken; - krediet voor herziening bestemmingsplan „Look". - krediet voor herstel van schade aan de scholen de Schakel en 't Kompas; - krediet voor vervanging bestelauto t.b.v. gemeentewerken; - voorstel tot verkoop van diverse stroken grond. - voorstel tot verkoop van percelen bouwterrein in het bestemmingsplan „de Beuseberg"; De commissie gemeentewerken vergadert op maandag 2 april 1990 om 15.30 uur in het gemeentehuis; De agenda vermeldt o.a.: - vergroten van een leslokaal etc. in de o.s.b. Dijkerhoek; - aankoop persluchtapparatuur en aanhangwagen t.b.v. de brandweer. - vaststelling subsidienorm en advisering over aanvragen herstel rieten daken; - vervanging van een bestelauto t.b.v. gemeentewerken; - verkoop diverse stroken grond; - verkoop percelen bouwterrein in het bestemmingsplan „de Beuseberg" - concept raadsvoorstel inzake vaststelling landschapsbeleidsplan Holten De Sportcommissie heeft in zijn vergadering d.d. 19 maart 1990 de kandidatenlijst voor de op 9 april 1990 te houden verkiezing van leden van de Sportcommissie als volgt vastgesteld (in alfabetisch volgorde): de heer M.L. van Asselt de heer J.M, van Doorninok de heer J. Hesse de heer J.W, Klein Velderman de heer G. Kolkman de heer J. Marsman de heer J.A. Schuchard Aan de sportverenigingen die zich voor deelname aan de verkiezing hebben aangemeld, is inmiddels een ontvangstbevestiging gestuurd. Deze verenigingen ontvangen tijdig voor de verkiezingsavond een machtigingsformulier, waarmee een lid van de vereniging kan worden gemachtigd, om namens de vereniging te stemmen en zo nodig te her stemmen. Week 15, 16, 17 (9/4 t.m. 27/4) Week 18 (30/4 t.m. 4/5) Week 19 (7/5 t.m. 11/5) Week 20 t.m. 27 (14/5 t.m. 6/7) Bij het versieren van straten ter gelegenheid van de viering van het 45- jarig Bevrijdingsfeest dienen met het oog op de verkeersveiligheid e.d. de volgende richtlijnen in acht te worden genomen. 1. Beplanting en bogen minimaal 10 meter uit hoeken van straten; 2. Minimale hooge boven het wegdek 4.20 m; in verband met wind e.d. goed vastzetten; 3. Straattegels e.d. opslaan en onmiddellijk na het verwijderen van de versiering weer aanbrengen; geen kapotte tegels verwerken, doch ruilen tegen hele op de gemeentewerf; 4. Indien verlichting gewenst wordt, dan dient men contact op te nemen met de IJsselmij; 5. In verband met de aanwezigheid van kabels en leidingen mag in trottoirs niet niet geboord worden; 6. De straatversiering mag het zicht op verkeersborden e.d. niet belemmeren; 7. Indien er bogen geplaatst zullen worden is men verplicht vooraf overleg te plegen met gemeentewerken, terwijl het aanbevelling verdient vooraf met gemeentewerken overleg te plegen met betrekking tot het aanbrengen van andere straatversiering. 8. Het gebruik van deugdelijk materiaal is verplicht; 9. De gemeente kan niet aansprakelijk worden gesteld voor schade enz. als gevolg van de straatversiering. Zoals uit diverse publicaties in de media al is gebleken, zal de gemeente Holten binnenkort overgaan tot het vervangen van de riolering in de Sta tionsstraat en gedeelten van de Waagweg en de Dorpsstraat. De plan ning van de werkzaamheden is als volgt: Week 14 Vervangen van de riolering en het maken van diver- (2/4 t.m 6/4) se verbindingen op het kruisingsvlak Larenseweg- /Dorpsstraat/Stationsstraat. De kruising is daarbij voor alle verkeer, behoudens voetgangers op de trottoirs, afgesloten. Vervanging van de riolering in de Stationsstraat vanaf de Dorpsstraat tot het station. De Stationss traat is daarbij voor het doorgaande verkeer afge sloten, behoudens voetgangers. De aan dit wegge deelte gelegen percelen zullen voor een groot ge deelte van de weken, 15,16 en 17 vanaf een zijde ook per auto bereikbaar blijven. I.v.m. diverse aktiviteiten zullen er in deze week geen grootschalige werkzaamheden plaatsvinden. Vervanging van de riolering in het gedeelte Waag weg vanaf het station tot aan de discotheek. De Waagweg is daarbij afgesloten voor het doorgaan de verkeer. Vervanging van de riolering in het gedeelte Dorpss traat vanaf de aansluiting van de Larenseweg tot aan het spoorwegviaduct. Evenals bij de Stationss traat zal dit gedeelte van de Dorpsstraat dan wor den afgesloten voor het doorgaande verkeer. De aangelegen percelen blijven zoveel mogelijk van een zijde per auto bereikbaar, terwijl voor voetgan gers de percelen te allen tijde bereikbaar blijven. Met nadruk wordt er op gewezen dat van boven staande planning kan worden afgeweken, bij lang durige regenval, de noodzaak van bronbemaling, verlegging van kabels en leidingen etc. Voor het doorgaande verkeer zal een aantal omlei dingsroutes worden gerealiseerd, t.w. - omleidingsroute via de Kol (Noordenbergstraat, Kolweg, Industriestraat, Waagweg) - omleiding via de Keizersweg, Vrijheidslaan, Kon. Wilhelminastraat, Larenseweg en Pastoriestraat (Pastoriestraat alleen tijdens werkzaamheden aan de kruising Larenseweg/Dorpsstraat/Stationsstraat) Afsluiting Dorpsstraat l.p.v. Spoorweg- - omleiding via de Deventerweg, Aaltinksweg en viaduct de Larenseweg. Door telkens een klein gedeelte van de straat volledig op te breken en de sleuf zo snel mogelijk weer te dichten blijven de aanliggende percelen in de Stationsstraat, Waagweg en Dorpsstraat voor een groot gedeelte van de werkperiode van een kant (ook met auto) bereikbaar. Voor voetgangers blijven de percelen altijd bereikbaar en zullen er zo nodig extra voorzieningen worden getroffen. Voor nadere informatie kan men zich wenden tot gemeentewerken (de heren Kloots en Nij- kamp)Hoewel er van gemeentewege en van de zijde van de aannemer (Krekel Holten B.V.) zal worden getracht om de hinder zoveel mogelijk te beperken, is het onvermijdelijk dat t.g.v. de werkzaamheden enige over last zal ontstaan. Wij verzoeken u rekening te houden met het bovenstaande en vragen uw begrip voor de eventuele overlast. I.v.m. de uitvoering van rioleringswerkzaamheden in de Dorpsstraat en de Stationsstraat in Holten, zal de route van de OAD-streekbussen tijde lijk worden aangepast. VAN MAANDAG 2 APRIL TOT EN MET VRIJDAG 6 APRIL In week 14 (2/4 t.m. 6/4) zullen rioleringswerkzaamheden worden uitge voerd op de kruising Dorpsstraat-Stationsstraat-Larenseweg. De bus haltes bij het NS-Station en op de Smidsbelt komen in deze week te ven/allen. De streekbussen rijden in deze week de volgende route: lijn 30 (Deventer-Holten-Markelo-Goor-Hengelo): Oad-busstation, Dorpsstraat, Keizersweg, Gaardenstraat, Larenseweg, Pastoriestraat, Rietmolenstraat, Oranjestraat en v.v. Tijdelijk zal een halte gemaakt wor den nabij de Gaardenstraat, hoek Larenseweg. Lijn 31 (Holten-Rijssen-Wierden-Almelo) Oad-busstation, Dorpsstraat, Keizersweg, Vrijheidslaan, Kon. Wilhelminastraat, Larenseweg, Pastoriestraat, Rietmolenstraat, Oran jestraat en v.v. Tijdelijk zal een halte gemaakt worden aan de Larense weg hoek Pastoriestraat. VAN ZATERDAG 7 APRIL TOT EN MET WOENSDAG 11 MEI In de weken 15,16,17 en 19 (7/4 t.m. 11/5) zullen rioleringswerkzaam heden worden uitgevoerd in de Stationsstraat. In deze periode komt de bushalte van lijn 30 aan het NS-station te vervallen. Busreizigers van het NS-station dienen in te stappen aan de halte bij de Smidsbelt (nabij ge meentehuis) De looproute vanaf de haltes die tijdelijk buiten gebruik zijn naar de dichtstbijzijnde halte zal met pijlen worden aangegeven door de Oad. Met nadruk wordt er op gewezen dat, afhankelijk van vooraf niet in te schatten faktorcn, zoals regenval, vervanging van kabels en leidingen, noodzaak van bronbemaling, van bovengenoemde planning kan wor den afgeweken. Voor de eventuele overlast die een en ander wellicht voor u betekent, vragen wij bij voorbaat uw clementie. Burgemeester en wethouders van Holten de secretaris, J.P. Stegeman de burgemeester, W.L.F.C. van Rappard. afsluiting Stationsstraat: Afsluiting Dorpsstraat: De leden van de Holtense Han delsvereniging zijn niet tevreden over de wijze waarop door de ver tegenwoordigers van de HHV in de Stichting Holten Promotion verslag wordt gedaan. Dat bleek vorige week maandag tijdens de vergadering van de HHV. Door voorzitter Albert van de Maat, een van de twee vertegen woordigers in Holten Promotion werd benadrukt, dat de Stichting uitsluitend fungeert als 'denktank' voor de drie in de stichting verte- genwoordigde partijen: gemeente bestuur, VW en HHV, die slechts ideeën aandraagt, maar zelf verder geen activiteiten ontwikkeld. De leden van de HHV willen evenwel regelmatig op de hoogte gehouden worden van de bespre kingen. Afgesproken is nu, dat zo wel bij voor- als najaarsvergade ring er door de vertegenwoordigers van de HHV verslag wordt gedaan aan de leden van de Handelsvere niging over hun inbreng in Holten Promotion. Evenals vorig jaar houden de marktkooplieden een eieractie voor het publiek. Bij iedere aan koop van vijf gulden krijgt de klant een eierbon cadeau die goed is voor één ei. De bonnen worden op vrij dag 30 maart en vrijdag 6 april uit gegeven. Op vrijdag 13 april kun nen de eieren worden afgehaald bij een daarvor spéciaal ingerichte kraam

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 5