„Rode Kruis is een deel van mijn leven' Patat mèt voor alle deelnemers aan playbackshow Wij danken onze 1645 kiezers voor de 4 zetels in de gemeenteraad. Kerkdiensten Medische diensten J, van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD Erespeld voor jubilaris Wim ten Berge Uit het politierapport Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN InterVisie Asielzoekers naar woning Schoutenstraat GEMEENTE HOLT BELANG N _n BOLSENBROEK 9 MARKELO DONDERDAG 29 MAART 1S90 3 Voorzitter J. Vroom van het Nederlandse Rode Kruis afdeling Holten spelt jubilaris Ten Berge de eremedaille op. Hij was er wel even beduusd van. Voor Wim ten Berge kwam de hul diging tijdens de jaarvergadering van het Nederlandse Rode Kruis afdeling Holten als een verras sing. „Is het al veertig jaar?" was dan ook zijn eerste reactie toen af delingsvoorzitter J.F. Vroom hem de speld van het hoofdbestuur op de revers bevestigde. Inderdaad, Ten Berge bleek al die tijd al ac tief voor het Rode Kruis en dat moest uiteraard even gevierd worden. Voorzitter Vroom, die de jubilaris ook een kistje geestrijk vocht over handigde, memoreerde in het kort de verdiensten van Ten Berge. Daarin stond hij uiteraard vooral stil bij het vele werk dat de vroege re eigenaar van het in de jaren ze ventig uit het dorpsbeeld verdwe nen hotel Hol terman voor de plaat selijke afdeling had verricht. Naast de organisatie van de jaarlijkse bloeddonor-actie is Ten Berge al sinds jaar en dag bezig met het in zamelen en verspreiden van lec tuur voor zieken. Tevens was hij een van de oprichters van de Hol- tense EHBO-afdeling. Ook aan het werk voor de plaatselijke VW en toneelvereniging OCH ging Vroom niet voorbij. „U past in het Holten- se landschap en hebt er zelfs een stukje van vormgegeven" zo be sloot hij zijn toespraakje. Wim ten Berge herinnerde zich dat- hij eigenlijk al tijdens de oorlogsja ren lid van de toenmalige Rode Kruis-colonne was. Ook de jaren dat Holtenaren nog in Rijssen naar de bloedtransfusiedienst moesten, passeerden de revu. „Het Rode Kruis is een deel van mijn leven ge worden, maar wel een deel waar ik met dankbaarheid op terugkijk" aldus Ten Berge, die nu op zoek moet naar het lintje dat hij dertig jaar geleden bij zijn tienjarig jubi leum kreeg. Dat hoort immers bij de maandag gekrégen speld. Reserves De ledenvergadering kreeg ook in zicht in het verdere reilen en zeilen van de afdeling. Uit het jaarverslag van secretaresse M. Eggink-Ten Velde bleek dat het ledenaantal fiks gestegen is van 1219 in 1988 tot Zuiveringslasten Schoon drinkwater wil iedereen. Onze waterleidingmaatschappij zorgt daar ook voor. Er hangt ech ter wel een prijskaartje aan. Nu gaat de waterleidingmaatschappij bij het versturen van haar rekenin gen aan de gebruikers er stan daard vanuit, dat er meer dan een persoon in een woning woont. Woont men alleen dan kan men korting krijgen op die aanslag. Lo gisch, zult u zeggen. Het enige dat moet worden gedaan, is de water leidingmaatschappij laten weten, dat men alleen woont. Men kan de waterleidingmaatschappij daar over een briefje schrijven, of opbel len. Het adres luidt: Waterleiding maatschappij W.M.O., Oude Veer- weg 1, 8019 BE Zwolle, tel. 038 - 276111 U krijgt dan een formulier thuis ge stuurd. Na dat te hebben ingevuld, moet het door de gemeente worden nagezien op de juistheid van de in gevulde gegevens. Iedereen kan wel zeggen dat hij/zij alleen woont. Daarna berekent de waterleidings maatschappij uw juiste aanslag. Onroerendgoed-belas- ting Los van de 'gewone' belasting, waar velen van u onlangs aangifte voor deden, komt er elk jaar een aanslag voor de onroerend goed - belasting. Onder bepaalde voor waarden kan mèn in aanmerking komen voor kwijtschelding daar van. Dit is een recht en geen gunst. Iedereen betaalt jaarlijks zijn be lastingen opdat dit recht en nog een aantal andere rechten nageko men kunnen worden. Deze rechten zijn destijds afgedwongen door onze volksvertegenwoordiging, zij hebben er hun best voor gedaan. Men komt voor deze kwijtschel ding in aanmerking, wanneer men een minimum inkomen heeft - bijv. alleen AOW -, of erg hoge kosten voor zijn/haar normale bestaan moet maken. Wil men er meer over weten dan kan een folder worden aange vraagd bij de Directe Belastingen in Deventer, of bij de SWOH. Bij de belastingdienst in Deventer of de SWOH kan ook een aanvraagfor mulier worden gehaald. Het adres van de Directe Belastin gen is: Pikeursbaan 11,7411 GT in Deventer telefoon: 05700 - 80800, dan krijgt u een telefoniste die u door zal ver binden. Huursubsidie Recht kunt u ook hebben op indi viduele huursubsidie. Wanneer de huur van uw huis in vergelijking tot uw inkomen te hoog is, kan sub sidie worden gegeven. Dit jaar mag de huur van de woning niet meer dan f750,bedragen. Hier worden kosten voor gaslicht en evt. ande re servicekosten niet meegere kend. Uw inkomen mag ook niet meer dan een bepaald bedrag zijn. Het gaat om het jaarinkomen, dat door de belastingdienst wordt vastgesteld. Informatie hierover kunt u inwin nen bij- afdeling Algemene Zaken van de gemeente, of op het spreek uur van Onze Woning. Uw eventue le aanvrage moet u voor 1 juli in dienen bij de gemeente. Dat het voorjaar weer in de lucht zit ondervindt ook de politie. Deze week kwamen er drie aangiftes binnen dat er openbare schennis der eerbaarheid in onze gemeente was gepleegd tegenover hoofdza kelijk jeugdige vrouwelijke perso nen. Op 20 maart vond dit plaats aan de Denneboomstraat, op 21 maart aan de Enkweg en op 22 maart in de omgeving van de ijs baan. Voor zover na te gaan betreft het hier verschillende daders. De politie wil graag op de hoogte ge houden worden van eventuele meerdere voorvallen, zodat de puz zel passend gemaakt kan worden. In de nacht van 21 op 22 maart werd er ingebroken bij de Grammo aan de Keizersweg. Door een ruit te vernielen kon men vanaf de bui tenkant enkele goederen wegne men ter waarde van een kleine l 200,- Op 22 maart kwamen drie motor voertuigen - twee personenauto's en een kraanwagen - met elkaar in aanraking op de Deventerweg on der Dijkerhoek. De drie voertuigen reden achter elkaar. Toen de ach terste auto naar links uitweek om in te halen, werd dit ook gedaan door de voorligger en toen ontston den de problemen. Eerstgenoemde auto kwam in de linker berm, trok weer naar rechts en raakte daarbij de voorligger. Deze was inmiddels ook weer naar rechts uitgeweken en raakte zijn voorligger. Het bleef bij materiële schade. Op 23 maart werd een zestal scho lieren bekeurd omdat ze de ver keersregels aan hun laars lapten. Dorpsstraat 4 - Holten Tel. 05483-6 35 01 Tevens werden vier bromfietsen van de weg geplukt, omdat de poli tie de indruk had dat de karretjes waren opgevoerd. In de omgeving van de Wippert werd een automobilist in de kraag gevat die te veel alcohol in zijn bloed had. Hij mocht zijn auto la ten staan en ging met een proces verbaal naar huis. In de avond van de 23-ste maart werd een jongeman op de Wilhel- minastraat beschoten door een an dere knaap met een windbuks. Het kogeltje kwam vlak onder zijn oog terecht. De jeugdige dader ver klaarde dat hij wel had geschoten, doch dacht daarbij de buks ongela den was. Op 24 maart werd een man be keurd die aan het venten was met kaarsen. Hij verklaarde dat de op brengst was bestemd voor Unicef, ofschoon hij daarover geen afspra ken had. Hij was van plan het geld op de rekening van Unicef te stor ten. In de nacht van 24 op 25 maart werd een hond aangereden op de Markeloseweg. De hond overleefde de klap niet. De auto liep enige schade op. Dezelfde nacht brandde een perso nenauto uit op de Markeloseweg. De brandweer kon weinig meer uit richten. Vermoedelijke oorzaak: kortsluiting. Op 25 maart geraakte een autobe stuurster op de AI van de weg ten gevolge van een hevige hagelbui. De bestuurster bleef ongedeerd. De auto werd door een kraanwa gen weer uit de sloot getrokken. 1338 vorig jaar. Dit bleek vooral het resultaat van een eenmalige le denwerfactie. Ook de jaarlijkse collecte, waarbij voor het eerst de mogelijkheden van de accept-giro kaart werden benut, bleek een suc ces. Met een bruto opbrengst van f 10.300 kon penningmeester H.G. Dikkers (na aftrek van kosten en de 50% afdracht aan het landelijke Rode Kruis) weer een dikke 1' 4000 aan de financiële reserves toevoe gen. Aangezien ook het ledenaan tal steeg heeft de afdeling Holten een 'goed jaar' achter de rug. Dikkers vroeg zich af of er voor een deel van die reserves niet een bete re bestemming te bedenken zou zijn dan het 'oppotten' bij de bank. Ook na de giften (f 1000 aan de Roe- menië-actie en f 500 voor een acti viteit voor gehandicapten in Mar- kelo waaraan ook Holtenaren deel nemen) blijft de bankrekening flink gespekt. „En dat is voor een organisatie als de onze geen doel stelling op zich" vond Dikkers. „Er is financiële ruimte, daar moeten we iets mee doen." Dat bleek nog niet zo simpel. Met name de vakantieweken voor ge handicapten blijken in Holten niet goed in de markt te liggen. Vorig jaar maakten maar twee Holtena ren van die mogelijkheid gebruik. De eendaagse boottocht daarente gen is elk jaar weer een groot suc ces. Welfare Ontwikkelingen waren er te mel den in het Welfare-werk van het Rode Kruis. Met de professionele hulpverlening (wijkverpleging, kruiswerk) is overleg gaande om dit werk beter te coördineren en meer structuur te geven, waarbij aan een vergaande vorm van sa menwerking wordt gedacht. Nu al verzorgen de vrijwilligsters van het Rode Kruis vier dagdelen bij ver zorgingstehuis De Diessenplas, waarvoor regelmatig cursussen en bijscholingen moeten worden ge volgd. Met name het succes van de Welfare-bazar in de Diessenplas bewijst dat dit onderdeel van hel Rode Kruis-werk aanslaat. De playbackers poseerden samen met de kok voor het AC restaurant. Er gens op de achtergrond verbergt zich prins Leo l. Binnenkort zal de woning Schou tenstraat 22 in gereedheid worden gebracht voor de opvang van vluchtelingen. .De omwonenden zijn vorige week van dit besluit op de hoogte gebracht. Het is nog niet bekend welke nationaliteit de asielzoekers hebben. In Holten zijn reeds twee wonin gen voor vluchtelingenopvang be schikbaar. In de Verzetstraat wo nen een vijftal Polen en in de Na gelhoutstraat woont een familie met zes kinderen uit Irak. Canavalsvereniging de Fienpreu- vers heeft afgelopen zaterdag bij het AC restaurant met de deelne mers aan de play-backshow weer aangenaam kunnen toeven. De AC-kok had opnieuw iets uit zijn hoge hoed getoverd: patat met schnitzel(s), 'limo' en ijs met slag room toe. Dit ging er natuurlijk in als koek. Na het culinaire deel ging Prins Leo 1 over tot de prijsuitreiking. Alle deelnemers ontvingen een kleurenfoto die was gemaakt tij dens hun optreden in de play backshow. De prijswinnaars wa ren: 1. Samantica Ulfman en Mientje Elzinga (Lambada); 2. Martijn Vanneman (Dorus); 3. Wendy Meerman en Agnes Jansen (Mei en Kim); 4. Anita Luggenhorst (Gla dys Knight); 5. Rianna Achter kamp en Mirjam Meinsma (Lios Lane); 6. Monique Scholten (Whit ney Houston). Tot slot had Prins Leo nog een voorbeeld waaruit mag worden af geleid dat de Fienpreuvers ook bij de jeugd goed scoort: Prins Leo had na afloop van het carnavals weekend een brief ontvangen van een zeer jeugdige jongedame die hem bedankte voor de organisatie van twee mooie carnavalsdagen en een persoonlijke bijdrage had bij gesloten. Voor de Fienpreuvers is dit soort reacties voldoende aan leiding om ook in de toekomst er wat moois van te maken. NED.HERV KERK 09.30 uur: ds. kindemeven- dienst: Irene: 09.30 uun Jongeren- dienst, 19.00 uur: ds. W. Vons; Open Deurdienst. Uitgangscollecte: Oppasdienst: Mevr. Stoeven- beld-Schreurs en Anke Oonk. Diessenplas: woensdag 4 april 19.30 uur: ds. Visser. GEREF.KERK 09.30 uur: 15.00 uur: Kindemevendienst groep 5 en 6 o.l.v. Ciska van Engbrink. De eerste collecte is voor kerk en de tweede voor rente en aflos sing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Jolanda Withaar, rian Beldman, Emmy Aanstoot-Kluyt; 4-6 jaar: Jetty Tromop-Imhof, Karin Tromop, Jantina Aanstoot. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis. DIJKERHOEK 09.30 uur: ds.uitgangscollecte: OKKENBROEK 10.00 uur: ds. H. Th. Vollebregt; uitgangscollecte: Alg. Diakona- le doeleinden. NIEUW HEETEN zaterdag 19.00 uurH. Mis. zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 31 maart en 1 april, J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, telefoon 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag fm vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-614 36, 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen 05700-152 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: E.R.M Bijlsma, Grotestraat 86 Diepenheim, tel 04575-2010. Be handeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 uur spreekuur, Diessenplasstraat 5, tel. 6 15 15, daarna tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERUSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 8£. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag fm vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: 05483-63056; 053-330537; 05496- 63056. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-613 28 en 6 2889. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer 06-11. Overigens 05483-6 44 44; dag en nacht be reikbaar. BRANDWEER: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. 29 maart: 19.45 uur, gebouw Ire ne HVG zr. Gloorich over aan passingsmogelijkheden bij zie ke of invaliditeit. 30 maart: 18.00 uur, Lompenac tie HMV in Holten dorp. 3 april: 14.30 uur, Bejaardenso ciëteit in Irene; 20.00 uur, bij eenkomst NBvP in zaal Vos man. 6 april: 20.00 uur, Feestelijke in gebruikneming orgel Kande laar. 4 april: Boomplantdag. 7 april: Openbare les HMV; Trekkersiep Espelo. 9 april: Verkiezingen Sport- commissie; 20.00 uur, Ruila- vond Postzegelclub in Dorps huis. 10 april: 09.30-11.30 en 18.30- 20.00 uur, Kinder- en tienerkle- dingbeurs in zaal Vosman; 20.00 uur, Paaswijding HVG Dijker- hoek; 20.00 uur, vergadering hengelsportvereniging De Riet voorn in rest. De Poppe. 11 april: 20.00 uur, Ledenverga dering VW in De Biester. 12 april: 20.00 uur, Vergadering Groene Kruis in de Biester. 25 april: 20.00 uur, Lezing Mar jan Berk in Dorpshuis. Gevonden: zwart regenkapje; étui met drie sleutels w.o. één computersleutel; wieldop ver moedelijk Alfa Romeo; zwarte poes. Verloren: een damesportemon- naie met klittenband, zalm- paarskleurig; bruin hoesje met drie sleutels, zwarte damespor- temonnaie met inhoud; grijze damesportemonnaie met in houd. Geboren: Amaud zv H.J.M. van Harmeien en C.A.M Streng; El- semiek dv H. Hofman en G.B. Brinkman. Ondertrouwd: H. Kolkman, oud 25 jaar. Holten en P.M. Koopman, oud 29 jaar, de Bilt. Gehuwd: M.R. Glas, oud 28 jaar, Zutphen en E. Aanstoot, oud 25 jaar. Zutphen; H. Nij- land, oud 31 jaar, Holten en A.M. Nijland, oud 29 jaar, Hol ten. O O5476-1907 ~7 OPEL#

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 3