Dit zijn aardige jongens en meisjes Verkeersplannen struikelblok co alitie-onder handelingen Speciaal feestprogramma voor oudere Holtenaren 33 33 GRATIS DIEFSTAL BEVEILIGING Expositie Wereld Natuurfonds Bejaarden sociëteit Winst Gemeentebelang komt hard aan bij zittend college i— ip voor hem en haar Klaverjassen, ja gezellig Kaartje leggen bij 't Klavier U ontvangt een fraaie Parfcer-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON HHV tegen verruiming openingstijd Benoeming Lompenactie HMV Plan Look gaat door Hastens Nieuwsblad Donderdag 29 maart 1990 42ste jaargang no.13 Abonnementsprijs f 39.70 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Jubilaris AI veertig jaar maakt Wim ten Berge zich sterk voor de plaaselijke afdeling van het Rode Kruis. Terecht werd zijn inzet beloond met de erespeld van het Rode Kruis, die hem af gelopen maandag werd opge speld door voorzitter J. Vroom. Verkiezing Vaak wordt de Holtenaren lauwheid verweten als bet gaat om gemeentelijke zaken. Een aantal ingezonden brieven in het Hollens Nieuwsblad van deze week toont aan, dat daar nu verandering in is gekomen. Een goede public relation doet soms wonderen. Het zal je maar gebeuren als twaalf of dertienjarige, dat de hoogste gezagsdrager in de kerk speciaal van jou het antwoord wil weten op vragen als de Heilige Geest, het Chirsten zijn, het Vormsel en nog meer van die moeilijk te omschrijven begrippen. En als die kardinaal dan ook nog speciaal ter gelegenheid van jouw Heilig Vormsel naar Holten is gekomen en de kerk vol met familie, bekenden en vriendjes zit, wordt het helemaal een klus om een gevat antwoord te geven. Maar de vormelingen Björn, Ca- rolien, Monique, Judith, Robert, Angela en Richard en Arno kweten zich manhaftig van hun gewichtige taak en kregen daarvoor een wel gemeend compliment. „Dit zijn aardige jongens en meisjes. Ik ben blij, dat ze niet verlegen zijn" waarmee kardinaal Simonis zich niet alleen richtte tot de vormelin gen, maar tevens ook hun ouders en pastoor Rademaker erbij be trok. Het was de eerste keer dat Kardi naal Simonus Holten bezocht. Hij verontschuldigde zich bij de Hol- tense katholieke gemeenschap, dat hij vele malen op weg van Utrecht naar Twente langs Holten was gekomen, maar dat door de uitgestrektheid van het aartsbis dom Utrecht met zijn 365 paro chies hij slecht eenmaal in de zes en een half jaar een van de paro chies kan bezoeken. Holten was daarbij een van de laatsten. Maar zoals hij optimistisch zei „De laat sten zullen de eersten zijn en u be hoort tot de eersten". Kardinaal A. Simonis was zater dagavond reeds naar Salland afge reisd, om zich rustig te kunnen voorbereiden op de Eucharistisvie- ring. De kardinaal logeerde als gast van pastoor Rademaker in Nieuw Heeten. „Wij hebben heel gezellig zitten praten", verklaarde de pastoor. Voorafgaande aan de plechtige mis op zondag onder- Kardinaal Simonis had voor iedere vormeling een persoonlijk woord. hield de kardinaal zich uitgebreid met de acht Hol tense kinderen, die hij ondanks de korte tijd die daar voor beschikbaar was, uitstekend had leren kennen, gezien de feilloze manier waarop hij hen later per soonlijk toesprak. Hij wees op hu moristische en begrijpelijke wijze het jeugdige achttal er op, dat zij nu pas echt aan het avontuur van het leven waren begonnen. De ou deren drukte hij op het hart toch voor al de zondagse kerkgang niet te verzuimen, want: „Als we de zondag niet meer vieren is dat een ramp, niet alleen voor de kerkelij ke, maar ook voor de maatschap pelijke samenleving". Dagblad Tubantia B. V. in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel.05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen. Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Van maandag 2 april tot en met donderdag 12 april wordt in de kantoorruimte van de Amrobank een tentoonstelling gehouden van het Wereld Natuurfonds over de biologische diversiteit van onze aarde. Tevens is er een expositie en verkoop van alle producten uit de nieuwe voorjaarscatalogus en kan men een film bewonderen over het gelijknamige thema, een film over Indonesië en een Nederlandse bij drage over de vier seizoenen in de duinen. De expositie zal maandag om 11.00 uur geopend worden door mevrouw Van Rappard. De expositie is geopend alle werk dagen tussen 11.00 en 15.30 uur. De Bejaardensociëteit Holten komt weer bijeen op dinsdag 3 april in gebouw Irene, aanvang 14.30 uur. illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllinilllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllillllliillllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Wij laserstralen gratis uw kentekennummer In uw voorruit Iedere 1e zaterdag van de maand! Dames- en Herenkapsalon m ook zonder afspraak Dorpstraat 18, Holten Tel. 05483-6 44 86 LOCHEM - WARNSVELD De kruitdamp rond de verkie zingsuitslag is inmiddels al weer wat opgetrokken, maar het ge rommeld van de inslag van de 'bom' die Gemeentebelang heeft laten vallen op politiek Holten is nog dagelijks hoorbaar en voel baar. Nog niet vaak hebben de uit slagen in het dorp gezorgd voor zo veel commotie, waarbij slechts één item óp de voorgrond stond: het verkeersplan van Gemeente belang. Wat volgens PvdA en CDA in feite niet meer is dan een ver kiezingsstunt, is door de Holtense bevolking gehonoreerd met een verdubbeling van het aantal ze tels voor de kiesvereniging. De winst van 700 stemmen ten gunste van Gemeentebelang werd be haald ten koste van alle overige partijen. Dat maakt de coalitieon derhandelingen er niet eenvoudi ger op. CDA en PvdA maken er geen geheim van, de komende vier jaar met elkaar verder te willen gaan, maar een zo duidelijke uit spraak van de kiezers kan moei lijk onder het matje geveegd wor- den. Het valt het CDA (met 83 stemmen meer, nog steeds de grootste partij in Holten) te prij zen, dat alle partijen uitgenodigd zijn een eerste oriënterende be spreking, die afgelopen woensdag heeft plaatsgevonden. „We moeten kijken of een basis tot samenwerking gevonden kan wor den; in principe willen we niemand uitsluiten, maar het zal moeilijk worden om een gezamenlijke noe mer te vinden. Ook een deel van onze kiezers heeft zich kennelijk la ten leiden door het verkeersplan De duim omhoog en de baard er nog aan, maar het lachen was moeilijk bij de verliezers. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 39.70 van Gemeentebelang, dat betreu ren wij, dat kan men begrijpen", verklaarde CDA voorzitter Van Engbrink. Het CDA behoudt zijn vier zetels, maar ging in percenta ge achteruit van van 34,8% naar 31 Bij de socialisten is niet alleen het verlies ten gunste van Ge meentebelang flink aangekomen, ook het wel zeer geringe aantal voorkeurstemmen, die frakievoo- zitter Jan Metsemakers op zich Het bestuur van de Holtense Han delsvereniging zal op korte termijn een brief sturen aan de KNOV, waarin met klem wordt aange drongen, af te zien van het voorne men om mee te werken aan de ver ruiming van de winkelsluitingstij den. Zoals bekend, mogen de winkels binnenkort 's avonds tot half zeven en op zaterdag tot zes uur geopend zijn. De Holtense Handelsvereni ging voelt er niets voor in Holten de winkeltijden te verruimen, en zal haar leden dan ook adviseren gezamenlijk stelling te nemen te gen deze maatregel. Met ingang van 1 mei is de heer R.A. Bremer benoemd tot com mercieel directeur van OAD-rei- zen. De heer Bremer wordt verant woordelijk voor de exploitatie van de Oad bus- en vliegreizen. De nieuwe directeur heeft ruim 20 jaar ervaring in het toerisme en be kleed sinds tien jaar de functie van adjuct-directeur bij Neckermann Reizen Nederland bv. wist te verzamelen kwam hard aan. De socialistische voorman kreeg van de Holtense bevolking slechts 51 voorkeurstemmen, Ger- rit Markvoort daarentegen was goed voor 115 stemmen en Willy Pasman, die door het verlies van een zetel niet in de raad komt, wist 109 stemmen op zich te verzame len. De positie van Metsemakers staat evenwel niet ter disucssie. „Wij zijn bijzonder tevreden met hem", verklaart voorzitter Jan van der Harst. „Metsemakers heeft zich een aanwinst getoond voor de fraktie. Het is een harde werker, die zeer gedegen werk aflevert. Toegegeven, hij komt niet bij ie dereen even goed over, dat blijkt wel, maar men moet hem leren kennen en dat is nog te weinig ge beurd". Bij Gemeentebelang is de juich stemming nog volop aanwezig. „Ze kunnen niet om ons heen, als men dat zou doen, is dat gewoon kie zersbedrog", stelt fraktievoorzitter Hennie Rustebiel, die er meteen aan toevoegt dat Gemeentebelang slechts in het college zitting willen nemen als daadwerkelijk begon nen wordt met de aanpak van de verkeersproblematiek. „Wij hou den vast aan ons voorstel eerst de verkeersoverlast in de Dorps straat/Oranjestraat aan te pakken. Laten we eerst maar eens zorgen dat die vrachauto's uit Holten wor den geweerd. Geen enkele vracht auto, behalve dan het bestem mingsverkeer voor laden en lossen, hoeft door het dorp. Pas als daarte gen maatregelen worden geno men, is het zaak te kijken naar de gevolgen voor de rest van het dorp. Niet eerst geldverslindende wegen aanleggen, die wellicht straks hele maal niet nodig blijken te zijn is ons devies". De WD likt haar wonden in stil te. Na een wel erg magere verkie zingscampagne zijn de liberalen terug naar af, twee zetels. „Ramp zalig" kwalificeerde Martijn Spij ker dit resultaat. KENMERK VOOR VAKWERK RUSSEN Daltonstraat 13 Nijverheidstr. 11 05480-1 33 47 De Holtense Muziekvereniging (HMV) houdt op vrijdagavond 30 maart haar jaarlijkse lompenactie. In samenwerking met haar sup porters zullen in het dorp de lom pen worden ingezameld. U kunt de ophalers helpen door vanaf 18.00 uur de lompen zichtbaar buiten te zetten. Het ophalen in het buitengebied zal op 11 mei geschieden. De problemen rond de uitbrei dingsplannen van villawijk De Look schijnen opgelost. In een 'goed en constructief gesprek' heb ben de bewoners zich neergelegd bij de uitgifte van een negental ka vels (twee minder dan in het oor spronkelijke plan) met dien ver stande dat daadwerkelijk iets gaat geberuen aan de verlichting en de veiligheid van de wijk. Volgende week woensdag zal het voorstel door de commissie Ruimtelijke Or dening worden behandeld. De ouderen zullen nadrukkelijk betrokken worden bij de viering van de bevrijding. Tenslotte zijn zij degenen, die de oorlog aan den lijve hebben ondervonden en zich de bevrijding door de Canadezen nog als de dag van gisteren in her innering hebben. Daarom heeft de Stichting Viering Nationale Feestdagen speciaal voor de oude re Holtenaren op dinsdag 1 mei een feestprogramma georgani seerd. 's Morgens om 10.00 uur worden de bewoners van Diessenplas afge haald voor een busrit langs de on getwijfeld fraaie straatversierin gen. 's Middags zijn dan de overige oudere Holtenaren van boven de 70 jaar uitgenodigd voor een toch tje per bus door het versierde dorp. Ook ouderen beneden de 70 jaar, die slecht ter been zijn, mogen deze busrit - die gratis is- meemaken. De bus is uitgerust met een loopbrug, zodat het instappen geen pro bleem vormt. In de bus is vakbe kwame hulp aanwezig, mocht er onverhoopt iets mis gaan. Wie gebruik wil maken van deze gratis rondrit, moet zich vooraf (voor 12 april) even aanmelden bij de secretaresse van de Stichting Viering Nationale Feestdagen, me vrouw Margriet Hanewinkel, Ab Jansenstraat 1, tel 6 27 77 met een briefje of telefonisch. Wilt u dan ook bij vermelden met hoeveel per sonen u komt en waar u woont? Af hankelijke van het aantal ouderen dat zich aanmeldt, zal de bus een aantal rondritten maken die mid dag. In de week voor 1 mei zal in deze rubriek vermeld worden, wan neer welke wijk aan de beurt is. 's Avonds krijgen de ouderen in be jaardencentrum Diessenplas een uitgebreide feestmaal aangebo den. Deze is niet gratis, maar kost evenveel als de maaltijd van Tafel tje Dekje^./ 9-. Vooraf wordt een feestdrankje geschonken. De men sen die de maaltijd van Tafeltje Dekje betrekken, krijgen 's mid dags hetzelfde menu voorgescho teld. Voor deelname aan deze maaltijd is de leeftijdsgrens van 75 jaar of ouder aangehouden. Men dient zich vooraf, eveneens voor 12 april, aan te melden bij Diessenplas, te lefoon 6 25 05 op werkdagen tussen 08.00 en 17.00 uur. In totaal kunnen 125 Holtenaren aan deze bevrij dingsmaaltijd deelnemen. De ont vangst in Diessenplas is om 16.30 uur. Toneel Na afloop worden de deelnemers aan de maaltijd per bus naar Irene gebracht waar om 19.45 uur de to neelvereniging COC speciaal voor alle ouderen, dus ook degenen die de leeftijd van 70 of 75 nog niet heb ben bereikt, het blijspel Autopech zal opvoeren. Mochten er problemen zijn bij het vervoer van en naar huis, vermeld u dat dan even bij de opgave, dan kan voor een oplossing gezorgd worden. Ook tijdens de andere evenemen ten zoals bijvoorbeeld de optocht op 30 april en de herdenking op 4 mei op de Canadese begraafplaats en 's avonds in de kerk zijn de ou deren natuurlijk van harte wel kom, maar dan moet men zelf zor gen voor het vervoer.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 1