Grondige renovatie Kruisgebouw Holten mmsm M Bazar voor orgel een groot succes Hoolter Avonden zelfstandig verder Atleten actief in nachtelijke race Speelmorgen biedt opvang aan peuters Samenzang EO in Deventer Disco in dorpshuis Uitbreiding lokaal HMV Danstest ouderen Marie Elise eerste in Emmeloord HOLTENS NIEUWSBLAD G.J. Meijer winnaar van Borkeldbokaal Resultaten Blauw Wit Resultaten sv Holten Paasmaaltijd Bijna 8000 kon de orgelcommissie van de gereformeerde kerk de Kandelaar zaterdagavond bij schrijven ten bate van het nieuwe orgel, dat op vrijdag 6 april 's avonds om 20.00 uur op feestelijke wijze in gebruik genomen wordt. Met elkaar kosttte de aanschaf van het nieuwe orgel zo'n 210.000, zodat de bazar opbrengst bijzon der welkom is. Vooral vrijdagavond was het gezel lig druk in de Kandelaar, waar in alle ruimten wel iets te doen viel. Op zaterdag was het vooral 's mor gens wat rustig, maar na het bood schappen doen. kwamen later toch nog veel belangstellenden een kijkje nemen. In de grote zaal was vooral het ad- verentiespel - een moderne versie van het Rad van Avontuur -, dat de aandacht trok, maar ook de mar- mottenbaan, met ónder andere de marmotten Van Engbrink, Berg en Schuppert was een succes. Een ge lijkenis met vernoemde heren was overigens niet te bespeuren. In de gang kon men zijn konditie testen op de roeibank en de hometrainer. In grote bovenzaal was een zeer uitgebreide rommelmarkt, met een uitgebreide keus aan artike len, die grif van de hand gingen en in een van de andere kleine zalen kón men zich uitleven in allerhan de spelletjes en voor wie thuis de eerste 'pijp' wilde spelen, was er een verkoop van oude pijpen van het afgedankte orgel, die in alle toonaarden te koop waren. Vijf Holtense verenigingen, cq clubs zullen in het komende zo merseizoen de Hoolter Avonden gaan verzorgen. De naam Hoolter Dage is vervangen, omdat deze bij toeristen voor de nodige verwar ring zorgde. Men kwam vaak in de middaguren al naar de Srnidsbelt in de verwachting dat er overdag ook een programma geboden werd. Nieuw is ook, dat de Hoolter Avon den niet meer onder de paraplu van de Holtense Handelsvereni ging worden gehouden maar onder verantwoordelijkheid van de vere nigingen zelf. Bestuur en organisa toren hebben zich bezonnen op de kritiek, die vorig jaar door publiek en pers werd gegeven op de organi satie van sommige Hoolter Dagen en de hand in eigen boezem gesto ken. Door de nieuwe opzet ver wacht men dat het dit jaar anders - en beter - uitpakt. De Handelsvereniging steunt de Hoolter avonden met 2000. Er is een organisatiecommissie ge vormd, waarin naast vertegen woordigers van de verenigingen zitting hebben Jos Kamphuis en Johan Steunenberg namens de HHV. De eerste avond, 17 juli, wordt ver zorgd door de Togaclub. De organi satie van de Pimpëlavond op 31 juli is in handen van de horecaon dernemers. Ook de touwtrekvere niging OKIA is weer van de partij. Zij verzorgt op 7 augustus een pro gramma en de carnavalsvereni ging de Fienpreuvers tekenen voor de organisatie van de Hoolter Avond op 14 augustus. De Holten se Boerendaners sluiten de rij met De jaarlijkse strijd om de door de heer Dick Franken beschikbaar gestelde Borkeldwisselbokaal is gewonnen door Gerrit Jan Meijer. Het evenement werd afgelopen weekend verreden in manege Snorrewwind met op zaterdag avond het springen en zondag de dressuur. De jury werd gevormd door de heer W. Aaltink (springen) en dressuur de heer B. v.d. Mey (dresuur). De uitslagen waren als volgt: B, dressuur: 1. Gerrit Jan Meijer, Boucanier; 2. Jacueline Jonkers, Condor T.T.; 3. Joyce Kraayen- zank, Carlos. L.M.Z. dressuur: 1. Erna Willemink, Zephyr; 2. Arjen Kraayenzank, Carlos; 3. Ilse Wee- nink, Daisy. B-springen: 1. Eef Ou- denampsen, Liza; 2. Melanie Huis kamp, Fine Painting; 3. Gerrit Jan Meijer, Boucanier. L. M. Springen: 1. Melanie Huiskamp, Cherry: 2. Miranda Maas, Amosa; 3. Arjen Kraayenzank. 'Zum Hoolter bock' op 21 augus tus. De Holtense Boerendansers ontbreken dit jaar. Zij moeten ver stek laten gaan wegens verplich tingen in het buitenland. De zomeractiviteiten worden be sloten met de Vrije Markt die op zaterdag 8 september wordt geor ganiseerd door de Supportersvere niging van HMV. Het kruisgebouw Holten zal, als het aan het bestuur van de ge meentelijke kruisvereniging Hol ten en het bestuur van de overkoe pelende Kruisvereniging Zuid- west-Overijssel ligt, ingrijpend worden verbouwd. In 1958 is het initiatief genomen in in Holten een kruisgebouw aan de Gaardenstraat 29 te stichten. Ook nu neemt het kruisgebouw nog steeds een belangrijke plaats in de Holtense gemeenschap in. Naast het kruiswerk maakt ook het Fysiotherapeutisch centrum Holten en de Stichting voor Maat schappelijke Dienstverlening Mid den Overijssel intensief gebruik van het gebouw. Gelet op de nieu we inzichten binnen de gezond heidszorg dient het in 1960 in ge bruik genomen gebouw ingrijpend aangepast te worden. Door een bouwcommissie, waarin ook de voorzitter van de gemeentelijke kruisvereniging Holten, de heer Th. Luiten zitting heeft, is een re novatieplan opgesteld. Met name de toegankelijkheid van het gebouw zal voor rolstoelge bruikers en kinderwagen verbe terd worden. Daarnaast zullen de ruimten voor het consultatiebu reau aan de huidige eisen worden aangepast en de toegankelijkheid van de bovenetage worden verbe terd. Verder ligt het in de bedoe ling om op de begane grond de werkruimten voor de wijkver pleegkundigen en wij kzienenver zorgden te situeren. Tot slot zal ook de magazijnruimte voor de uit leenartikelen opnieuw worden in gedeeld. Met de verbouwing en hernieuwde inrichting van het gebouw is een bedrag van meer dan 200.000,- ge moeid. Een bedrag dat in principe door de Kruisvereniging Zuidwest- Overijssel beschikbaar zal worden gesteld. Op dit moment is het zo dat de kruisvereniging Holten wel iswaar de eigenaar is, maar alle ex ploitatielasten van het gebouw al voor rekening van de Kruisvere- In dorpshuis de Boschkamp is er zondagmiddag voor tieners van twaalf tot en met vijftien jaar een disco en een live-optreden van Pe tra Co. Deze belgische band staat op dit moment hoog geno teerd in de Top 40 met net nummer Hé jij daar. Het begint om 15.00 uur en de entree bedraagt ƒ1,- per per soon. ning Zuidwest-Overijssel komen. De Kruisverenigng Zuidwest Overjissel heeft het bestuur van de Kruisvereniging Holten gevraagd om het gebouw dan ook feitelijk aan haar over te dragen. Op 12 april zal dit verzoek, voorzien van een positief advies van het bestuur van de gemeentelijke kruisvereni ging Holten aan de leden worden voorgelegd tijdens de Algemene vergadering in cafe-rest. De Bies- ter. Rietvogels 3 - Holten 5: 3-1Op een zwaar bespeelbaar veld moest Hol ten 5 aantreden tegen Rietvogels 3. In de aanvangsfase kon Holten goed meekomen, maar was het Rietvogels dat voor de rust 1-0 scoorde. Na de thee ging Holten in de aanval maar het was weer Riet vogels dat profiteerde: 2-0. Na een goede aktie van Eric Bomkamp was het Rob Jaap die voor Holten 2-1 liet aantekenen. Hierna bleef Holten aanvallen maar kreeg toch via een omstreden doelpunt een 3- 1 nederlaag te slikken. Haarle 5 - Holten 8: 1-7; Ver sterkt met enkele gastspelers ging Holten goed van start en bereikte via Te Riele, Bouwhuis en Nijen- huis (weergaloze pegel) een 0-3 ruststand. Na de rust liep Holten via drie doelpunten van Wim Bouwhuis en een schitterende vrije trap van Te Riele uit naar 0-7. Hierna redde Haarle de eer, eind stand 1-7. Holten 11 - Luctor 9; 4-1; In een regenachtig decor voelde Holten zich al snel thuis op het natte veld. Het regende schitterende akties en bloedstollende taferelen voor het Luctordoel. Hier moesten doel punten uit voortkomen en dat ge beurde dan ook: Willem ter Schure scoorde 1-0. Het zelfvertrouwen groeide hierdoor en Henk Nikkels ramde 2-0 in de touwen. Na de rust werd zoals gewoonlijk niet al te best gestart, maar gastspeler Han- tje bracht de verdediging van Luc tor zo in problemen dat een verde diger via zijn eigen keeper 3-0 op het scorebord bracht. Hierna ge loofde Holten het wel en gunde Luctor een goal: 3-1. Voor Holten scoorde Adri Nijland en zij goal bracht de stand op 4-1. Haarle 8 - Holten 12: 4-2; In een eerste helft die gelijk op ging was Haarle de gelukkigste en ging rus ten met een 2-1 voorsprong. De tweede helft werd met goede moed begonnen en de gelijkmaker hing in de lucht. Maar dit pakte heel an ders uit, Haarle nam het initiatief over en Holten kwam onder zware druk te staan en dit resulteerde in een verdiende 4-2 nederlaag. Overige uitslagen: Roda 2-Hol- ten 2 1-1, Holten 3-RietVogels 2 1-5, De Evangelische Omroep maakt op zaterdag 31 maart opnamen voor het koor -en samenzang pro gramma Nederland zingt in de Le- buinuskerk in Deventer. Neder land zingt zal op woensdag 16 mei worden uitgezonden. Muzikale medewerking wordt ver leend door een groto samengesteld koor, bestaande uit de Christelijke Gemengde Zangvereniging DES uit Nieuwleusen, het Kleinkoor van de korengemeenschap Ber- gum. het Hervormd kerkoor Ha- maaloth en het Christelijk Gere formeerde Maranathakoor, beiden uit Goes. Bovendien werken mee een groot samengesteld mannen koor, de bas/bariton Cor Niessen, pianist Johan Bredewout, Martin Zonnenberg op orgel en het jonge renkoor Arise uit Kampen. De pre sentatie is in handen van Jan van den Bosch. Nederland zingt begint om 19.30 uur. De kerk gaat open om 19.00 uur en de toegang is gratis. Een twaalftal Holtense atleten na men deel aan de Bergrace by night tussen Wageningen en Rhenen. De snelste was Jos v.d. Spek in 49.14 min. Ap Koetsier liep in 51.10 min en Miranda Jansen in 58.08 min. Gerrit Markvoort, Jetty Stam, Di- nie Pasman, Hanneke v.d. Spek en Henny Markvoort noteerden de zelfde tijd met 59.34 min. Jet Moed en Ineke Bos eindigden in 1 uur 56 sec. Herman Koetsier in 1 uur 3. 35 min en Jannie Koetsier in 1 uur 6.30 min volgende nog. De vierde wedstrijd van de PGJO crosscompetitie was in de bossen Naast de bestaande peuterspeel zaal wil de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk een nieuwe ac tiviteit starten voor peuters van twee en een half tot vier jaar. Het gaat hier om een speelmorgen en wel op woensdagochtend van 09.00-11.30 uur, behalve in de schoolvakanties. De ochtend is be doeld om de wachtlijst van de peuterspeelzaal in te korten, op vang te bieden en ouders een alter natief te bieden wanneer zij de peuterspeelzaal te duur vinden. Kinderen die op de wachtlijst van 'Dribbel' staan, worden met voor rang geplaatst. De groep wordt aangevuld met kinderen die aan gemeld kunnen worden op woens dagochtend 11 april tussen 10.15 en 12.15 uur. Het maximale aantal kinderen dat geplaatst wordt is vijftien. De peuters verlaten de speelmorgen als zij geplaatst zijn op de peuterspeelzaal of vier jaar geworden zijn. Het is de bedoeling dat men zijn kind voor minimaal één maand opgeeft. De kosten voor de speelmorgen worden op de eer ste woensdag van de maand geïnd, voor de komende maand. Aan de hand van het aantal woensdagen van die maand wordt het maand bedrag bepaald. Per keer wordt ƒ4,50 betaald. Bij opgave kan men tevens kennis maken met Marjolein van den Hui- Lunshof en Willy Pasman, de vaste begeleidsters van de speelmorgen. De eerste speelmorgen is op woensdag 25 april met een beperkt aantal peuters van de wachtlijst. Op 2 en 9 mei wordt deze groep aangevuld tot vijftien kinderen. Vrijwilligster In verband met de nieuwe activi teit heeft de Stichting een vrijwil ligster nodig die naast de vaste leidster van deze ochtend wil inval len bij ziekte. Voor meer informatie kan men bellen naar het kantoor van de Stichting, tel. 62755, en vra gen naar Inge Scharrenberg. bij Delden. Jammer, dat de afstan den voor geen meter klopten. Al leen de meisjes op de 2,5 km scoor den nog hoog in het klassement. Sandra Zweers was het snelste meisje op het 3,2 km (te) lange par cours in 17.55 min. Goede tweede was Jildou Metsemakers in 14.42 min. Esther Stegeman in 15.53 min liep ook goed. De tijden van de ove rige waren: Arjan Markvoort, 15.04 min, Gijsbrecht Beldman 17.11 min, Rianne Arfman 17.35 min, Sanne v.d. Spek 18.22 min, Jochem v.d. Spek 20.13 min en Anne Mark- voort 29.12 min. Henk Aalpol was de beste Holtenaar op de 5 km in 20.36 min. Eric Blauw 24.31 min, Alle Klein Velderman 24.47 min., Dini Arfman 26.46 min, Gerrit Markvoort 27.32 min, Henny Mark voort 27,54 min, Hanny Poeiert, 27.58 min, Joke Nijland 28.09 min, Jannie Klein Velderman 29.20 min, Diny Vorkink 31,37 min, Jannie Koetsier 31.37 min, Ria Heuvel mans 31.58 min, Joianda Brons- voort 32,22 min en Dine Ophof 33.25 min. Op de 10 km, de werkelijke afstand was'dicht in de buurt van de 12 km, liet voetballer Gerrit Klasses in 44.21 min alle Holtense atleten de hakken zien. Hendri Markvoort liep in 48.59 min, Jos v.d. Spek in 49.40 min. Wim Brinks 50.11 min, Harry Heuvelmans, 52.17 min, Bennie Ophof 53,38 min, Violet Boer 55,32 min, Ap Koetsier en Di- nie Pasman beiden in 57.42 min. Herman Koetsier tenslotte finish-, te in 1 uur 03.08 min. De ruime 15 km werden door Jan Metsemakers volbracht in 1 uur 03.05 min. Zaterdag 17 maart liep Gerard Bel dman in Apeldoorn de Bultman cross over 20 km. Hij kwam als der de veteraan door de finish in 1 uur 15 min. Programma: zaterdag 31 maart. Radio-cross te Radio Kootwijk, 3- 6-9-15-21 km. Zondag 1 april: Woolderes-trim- loop te Hengelo 1,5-5-10-15 km. Holten 10-de Zweef 10 4-1, Holten 13-Holten 141-1. Holten Al - Sp.Rijssen Al: 6-0; Holten al liet zich weer van de goe de kant zien. Hard werken en goed samenspel leverden dan ook een prima resultaat op voor Riemers- boys. Na een kwartier opende Rene Ehren de score. Vlak voor rust kon Borghuis nog scoren van uit het middenveld. In de veertig ste minuut viel het mooiste doel punt van de wedstrijd: een solo vanaf eigen helft van Tonnie Brands waarbij vijf veldspelers van SP. Rijssen de boot ingingen, eindigde in het doel van de Rijs- sense keeper: 3-0. Vervolgens wa ren het Jan van Beek en BartSoer die de score opvoerden met prima doelpunten tot 5-0. De voorzet van Harold Tuitert werd verzilverd door een kopbal van Borghuis, die de eindstand op 6-0 bracht. Holten Cl - Hengelo Cl: 8-1; Hol ten cl ontmoette middenmoter Hengelo, dat geen partij was voor een veel sterker Holten. Holten koos meteen de aanval en scoorde al na vijf minuten en de voorsprong werd met de minuut groter, tot het bij rust al 4-1 was. Na rust eenzelfde spelbeeld; Hengelo probeerde met hard spel Holten uit haar ritme te krijgen. Dat lukte echter niet: Hol ten wist zelfs nog drie keer te sco ren: eindstand 8-1. Sportclub Rijssen Dl - Holten Dl: 0-2; Met een goed combinatie voetbal werden veel kansen ge schapen: na vijftien minuten schoot Martijn met een strak schot Holten op voorsprong. Ook de tweede helft gaf hetzelfde beeld te zien: een aanvallend Holten, waar bij het Harmen lukte de overwin ning veilig te stellen. Met een fraai afstandschot bracht hij de eindstand verdiend op 0-2. DES El - Holten El: 0-2; Vanaf het begin werd een verzwakt DES on der druk gezet en dit resulteerde in de beginfase al met een doelpunt. Nog voor rust wist Holten daar 0-2 van te maken. Na rust waren er doelkansen aan weerszijde; ge scoord werd er echter niet meer. Holten E2 - Blauw Wit El: 1-1; Een goed combinerend Holten heeft te gen Blauw Wit een verdiend gelijk spel gehaald. Na een 0-0 ruststand wist Holten vijf minuten voor het einde 1-0 te maken, door een prach tig doelpunt van de Holtense spits. Enkele minuten voor het einde wist Blauw Wit, door een verdedi- gingsfout, 1-1 te scoren. Holten E3 - SDOL E2: 6-0; Met de beste kansen voor Holten, bleef het tot rust echter 0-0. Na rust kwam de doelpuntenmachine pas echt op ganag, met van Bram, Jan en Theodoor ieder twee doelpunten. Zo werd SDOL volkomen van de mat geveegd. Na deze overwinning staat E3 op kop. Enter F2 - Holten F2: 2-1 Hoewel de Holtense jongens deze keer echt niet in het spel kwamen, konden ze voor rust toch scoren: 0- 1 Na rust was het echt gedaan met Holten en kon Enter terug komen tot 2-1. De Holtense Muziekvereniging heeft toestemming gekegen het re- petielokaal aan de Dorpsstraat fiks te gaan uitbreiden. De fietsen stalling zal ten offer vallen van de uitbreiding. Op die plaats zal op de oude fundamenten van de Dorps school het pand zodanig worden uitgebreid dat de gevel gelijk ge trokken wordt met de gevel van de naastgelegen AMRO-bank. In de uitbreiding is o.a. een entree plus garderobe gepland. Tevens krijgt het repetitielokaal een verdieping, waarin kantoorruimte annex leslo kalen gevestigd worden en komt er voor het instrumentarium komt een nieuwe opbergruimte. Op donderdagmiddag 12 april is er voor alle ouderen van wijk Zuid een Paasmaaltijd. De aanvang is 14.30 uur en het duurt tot ongeveer 16.30 uur. Iedereen vanaf 70 jaar is van harte welkom. Wie belangstelling heeft kan zich voor vrijdag 6 april opgeven bij me vrouw Beeftink, Keizersweg 24. tel. 62303 of mevrouw Verboom, Kief- tenbelt 2, tel. 63041. Voor vervoer kan eventueel worden gezorgd. ON 3 - Blauw Wit 2; Blauw Wit be gon met de wind tegen vanuit een gesloten verdediging. Evert open de na ongeveer een half uur de sco re. Deze voorsprong werd mee ge nomen naar de thee. Na rust met de wind mee scoorde ON tegen. Een flinke tegenvaller voor het 2e. De werklust en inzet bleven echter ook deze wedstrijd weer optimaal. Blauw Wit bouwde aan een over wicht en na een pas van Richard Beldman scoorde Henk Stam 1-2. Des 6 - Blauw Wit 3; De eerste helft begon het derde sterk aanvallend. Halverwege de eerste helft kwam Jan Stam, na een pass van Robert Tromop alleen vrij voor het doel en schoot de bal keihard in 0-1. Tien minuten later was het Marcel van Engbrink die uit een voorzet van Eddy Kruk 0-2 in kopte. De tweede helft had vanwege de harde wind weinig meer met voetbal te maken. Blauw Wit werd wel onder druk ge zet, maar het duurde lang voordat de thuisclub scoorde 1-2. Verder liet het derde het niet komen. 1-2. Blauw Wit 4 - Juliana 7; Blauw Wit opende de score toen Hans Stam alleen voor de keeper miste en de meegekomen Jan klein Nagel voort de bal alsnog in het verlaten doel schoot. Hierna kreeg het 4e de kans om de wedstrijd te beslissen, maar de mooiste kansen waren niet aan de voorwaartsen besteed. Na rust leek Blauw Wit het spel weer op te pakken, maar Juliana kwam steeds dreigender opzetten. Na een verdedigingsfout bij Blauw Wit konden ze dan ook simpel over de keeper scoren. 1-1. Blauw Wit leek na dit doelpunt helemaal van slag en hiervan profiteerde Juliana direct. 1-2. Juliana scoorde vlak voor tijd uit de counter 1-3 in een sportieve ontmoeting. 1-3. Blauw Wit 5 - Excelsior 15; Na twee winstpartijen op rij had het vijfde opnieuw graag de punten in Holten willen houden. Deze hoop bleek ijdel te zijn geweest. Nog voor rust werd door Excelsior de enige goal van de wedstrijd ge scoord. Met na rust twee verse krachten in de ploeg (Erik Mondeel en Tonnie Beldman) moest de ge lijkmaker worden gemaakt. Dit bleek te moeilijk. Ook Erik Mon deel kon op het middenveld geen lijn in het spel brengen. Martin Kerkdijk wist het net vanaf elf me ter niet te vinden. Een slechte wed strijd van het 5e. Scheidsrechter Aaftink floot een prima partij. 0-1. Blauw Wit 6 - Enter Vooruit 9; Met goede combinaties werd Enter te rug gedrongen. De spaarzame uit vallen van Enter waren zeer ge vaarlijk, mede door lakoniek spel in de achterhoede bij Blauw Wit. Toch kwam Blauw Wit op voor sprong, maar Enter maakte direkt weer gelijk. Tegen de rust nam Blauw Wit opnieuw een voor sprong, maar Enter maakte weer direkt gelijk. In de 2e helft waren er goede mogelijkheden voor de Blauw Witters, maar scoren bleek telkens te moeilijk. In de slotfase kon Enter alsnog de winnende tref fer laten aantekenen, na een foutje van de keeper. 2-3. Excelsior 14 - Blauw Wit 7; Ondanks, het harde werken kwam men voor rust met 0-2 achter. Voor rust werden nog wel kansen ge schapen, maar scoren was toch te moeilijk. Na rust was Excelsior ook de betere ploeg en scoorde nog 3x. 5-0. Deto 10 - Blauw Wit 8; Wat Niets vorige week niet lukte, scoren, luk te deze keer wel. Het 8e nam al snel een 0-1 voorsprong. Niets scoorde uit een strafschop. Men ging daar na gewoon verder en wist de score uit te bouwen, Nico scoorde 0-2. Na een mooie voorzet van Nico scoor de Jan Koning Jr. koppend 0-3. Na rust had het 8e de wind mee en was het eenrichtingsverkeer. Keeper K.V. kreeg geen enkele bal op doel in de 2e helft. 0-3. Blauw Wit Al - Enter Vooruit Al; Enter Vooruit bepaalde de wed strijd in de eerste 20 minuten en scoorde van de vele kansen, maar 2x. Hierna deed Blauw Wit het be teren scoorde tegen 1-2. Blauw Wit probeerde na rust de stand gelijk te trekken. Ondanks het harde werken en het overwicht kon men- toch niet scoren. Enter Vooruit wist bij een uitval wel 1-3 te maken. De score werd in de laatste minu ten nog tot 2-6 opgevoerd. Blauw Wit BI - Bornerbroek BI; Blauw Wit zette Bornerbroek van af de eerste minuut onder druk.Dit resulteerde in een 1-0 voorsprong na een afstandspegel van John Spijker van 35 meter. Nog geen mi nuut later tekende M. Willemsen met een knappe omhaal voor de 2-0 ruststand. Zo goed als de eerste helft ging, zo slecht ging de 2e helft. Dit ondanks de 100% inzet die de jongens demonstreerden, Borner broek kwam nog tot 2-2 terug, maar verder lieten de Blauw Wit ters het niet komen. 2-2. De Zweef C2.- Blauw Wit Cl; Blauw Wit speelde in de eerste helft prima voetbal, maar kon de kansen niet in doelpunten omzet ten. De Zweef scoorde uit de kan sen wel 2x. Ook na rust bepaalde Cl het beeld van de wedstrijd en scoorde wederom niet. De Zweef had aan een kansje genoeg om de eindstand op 3-0 te bepalen. 3-0. Blauw Wit Ml - Sportlust Vrooms- hoop Ml; In een spannende wedstrijd wisten de jonge dames van Blauw Wit een punt te behalen tegen Sportlust. De inzet van de dames was formi dabel, maar keepster Inge was wel de uitblinker van het veld. In de aanval liep het door het ontbreken van de spits wat minder, zodat doelpunten uitbleven. Ook was het opmerkelijke sterke spel van Mari- ta opvallend. 0-0. Blauw Wit Dl - De Zweef D3; Van af het beginsignaal namen ze het initiatief en dat resulteerde in een 2-0 voorsprong door Jorden en Gerben. De achterhoede prima door aanvoerder Marco Schuiterd geleid, gaf weinig kansen weg. Na rust een aandringend De Zweef, dat kans zag tot 2-1 terug te ko men. Blauw Wit scoorde via op nieuw Jorden 3-1. Door dit resul taat doet Dl weer volop mee voor de bovenste plaats. 3-1. Blauw Wit D2 - Des D3; In de eerste helft was Blauw Wit de aanvallen de ploeg, maar vergat de score te openen. In de 2e helft was het Des dat even de aanval zocht en direkt uit een corner succes had. 0-1. Hier na begon Blauw Wit aan een offen sief, maar verder dan de goede kan sen op de keeper te schieten kwam men niet. 0-1. Holten E2 - Blauw Wit El; De eer ste helft speelde zich voomamen- lijk af op het middenveld, zonder echte goede kansen. Na rust wer den beide ploegen veel fanatieker. Dit leverde met name Blauw Wit enkele goede kansen op.Het was echter Holten dat de score opende. Hiema trok Blauw Wit gesteund door de vele supporters massaal ten aanval. Het was uiteindelijk Nisander die de terechte gelijkma ker scoorde; 1-1. Blauw Wit E2 - Omhoog E3; In een gelijkopgaande strijd kwam Blauw Wit met 1-0 voor. Hierna kwam Omhoog sterk terug en wist voor te komen met 1-3. Blauw Wit kwam hiema knap tot 2-3 terug. Hiema scoorden de beide ploegen nog eens 2x, waardoor in een doel puntrijke wedstrijd Omhoog met een doelpunt verschil wist te win nen. 3-4. Rijssen Vooruit F1 - Blauw Wit F2; Blauw Wit F2 had enkele spelers niet tot haar beschikking en dat was te merken tegen Rijssen Voor uit. Deze grotere en sterkere jon gens troefden de Blauw Witter re gelmatig af. Op voetbal kwalitei ten toonde F2 toch wel het een en ander in huis te hebben, want on danks de geweldige overmacht, wist Maarten toch te scoren. 11-1. Vesos F1 - Blauw Wit Fl; Vesos opende de score 1-0. Blauw Wit scoorde voor rust via Paul de ge lijkmaker. Na rust met de sterke wind in de mg was het Blauw Wit dat de aanval koos. Met doelpun ten van Eelco, Niek en Geert Jan werd de overmacht tot 1-4 uitge bouwd. Vesos wist nog een keer te scoren in de slotfase. Eindstand 2- De ouderen, die gedurende het sei zoen de danslessen in het dorps huis gevolgd hebben, die georgani seerd werden door de Stichting voor Sociaal en Cultureel werk, en onder leiding stonden van Ben Vol- lenbrock, zijn bijna aan het einde van de danscursus. Onder groot enthousiasme hebben ze nieuwe dansen geleerd en oude dansen weer opgehaald. De cursus zou niet compleet zijn zonder eindtest. Daarom wordt er onder auspiciën van de NBD een danstest gehou den op vrijdag 6 april in het Bonte Paard in Dijkerhoek. Het dansen voor ouderen zal hoogstwaarschijnlijk het volgend seizoen een vervolg kennen. Voor meer informatie moet men letten op het programmaboekje van het dorpshuis dat in augustus ver schijnt. Ook kan men bellen met de Stichting tel. 62755. Marie Elise Dollekamp heeft op de Dressuurdag Emmeloord van de vereniging van dresuurruiters WDR, die gehouden werd in het Ruitersportcentrum NOP met haar schimmel Attend de eerste prijs behaald in de Z2 rubriek. In de Z1 rubriek werd ze vierde.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 11