7,5% 'Plan Gemeentbelang is slechts stuntwerk' Verkiezingen gelijk aan een referendum? „Onder de grote poort en 't was meteen raak" Hypotheek? Kom rechtstreeks naar de Rabobank Geslaagd jaarfeest EJV de Bouwers Twentse middag in de Boschkamp met Everhard Jans HOLTENS NIEUWSBLAD Resultaten sv Holten Rabobank PvdA kraakt verkeersplan Extra lage rente vanaf 05483-6 22 55 Meer bank voor je geld Gaardenstraat 32, Holten Hapjes voor Paasdagen Expositie Henk Lassche Johannes Passion Tweede prijs Marie-Elise Geslaagde lezing van oudheidkamer Verkiezing van de leden van de gemeenteraad Bekendmaking van de uitslag Bazar voor nieuw orgel Vergadering gemeenteraad DONDERDAG 22 MAART 1990 Deze week is het vijftig jaar gele den dat het echtpaar Van Ave- zaath in het huwelijksbootje stap te. Om precies te zijn: op 19 maart 1940 gaven de heer J.A. van Ave- zaath en mevrouw G. Beldman el kaar het jawoord op het Hol tens gemeentehuis. Samen met hun kinderen en kleinkinderen vieren ze deze week dit heuglijk feit. De heer Van Avezaath werd ge boren en groeide op in IJsselstein. Op 22-jarige leeftijd verhuisde hij naar Holten. Hij leerde Holten goed kennen door zijn werk bij de gemeentereinigingsdienst. Talloze zware ijzeren prutemmers kiepte hij in de afvalbak van de gemeente wagen. Zijn pensioen haalde Van Avezaath bij de firma Eternit in Goor. Zijn vrouw, geboren en getogen Holtense, leerde hem kennen op een zondag. "Onder de grote poort. En 't was meteen raak". Het echtpaar kreeg negen kinde ren, acht jongens en een meisje. In middels is de familie uitgebreid met vijf kleinkinderen. Het echtpaar Van Avesaat al een halve eeuw samen. Bomebroek Al - Holten Al: 0-0; Tijdens de eerste helft was Bome broek het gevaarlijkst, maar de paal redde Holten van een achter stand. Na rust speelde Holten iets beter dan het Bomebroeks team, maar ook de kansen die Holten kreeg konden niet verzilverd wor den. De wedstrijd ging als een nachtkaars uit; het enige positieve wat nog vermeldenswaardig is dat Holten Al nu al dertien wedstrij den ongeslagen is en op een riante vierde plaats staat. MW '29 Cl - Holten Cl: 1-2; Een bar slechte wedstrijd met veel ge miste kansen. Een duidelijk veldo- verwicht voor de Holtenaren bracht pas na twintig minuten de verdiende goal. De enkele tegen aanvallen van MW'29 brachten de Holtense verdediging nogal eens in de problemen, en uit een van de weinige kansen die daardoor ont stonden werd de stand met een fraai doelpunt op 1-1 gebracht. Na rust werden de zaken wat energie ker aangepakt, wat tot vele sco ringskansen en onoverzichtelijke situaties binnen het strafschopge bied van de tegenstander leidde. Drie minuten voor het einde was het toch nog raak: Jordie scoorde 2-1.. Holten E3 - Omhoog E3: 9-1; Hol ten bewees ook in deze wedstrijd weer op de goede weg te zijn. Door een prima samenspel werd Om hoog van de mat geveegd. De eer ste helft eindigde met 2-1. Na rust kwam Holten echt goed op dreef en scoorde doelpunt na doelpunt. Zelfs de Holtense keeper maakte er een. Eindstand 9-1. DES F2 - Holten F13-4; Holten be gon gelijk met aanvallen en dat le verde halverwege de eerste helft een 0-1 voorsprong op. Een minuut later was de stand echter al weer gelijk. In de tweede helft raakte een speler van DES de kluts kwijt en schoot de bal in eigen doel. Daarna begon DES toch beter te voetballen en dat leverde het team een doelpunt op. De laatste tien minuten waren voor Holten, dat dan ook nog twee fraaie doelpun ten maken, zodat de eindstand 3-4 werd. Deventer Schouwburg Bastien en Bastienne van W. A. Mo zart wordt gebracht (in verkorte versie) door de Stichting Kamer Opera op donderdag 22 maart. Zaterdag 24 maart, 21.00 uur: Windkracht 8 door Deventer Folk- stichting. Het Schöberg kwartet speelt wer ken van Debussy, Franck en Schausson om dinsdag 27 maart. Bel voor een afspraak. Het traditionele jaarfeest van de Espelose Jongeren Vereniging 'De Bouwers' werd op vrijdag 16 maart j.l. gehouden in het Tref punt te Espelo. Door de eigen le den werd het toneelstuk 'Kontakt met Kootje', opgevoerd. Zo'n hon derdvijftig mensen genoten van dit toneelstuk. De middag werd speciaal georganiseerd voor de bejaarden. Het stuk speelde zich af in het huis van een boekhouder (Herman Slijkhuis), die al jaren op zoek is naar een vrouw en die probeert te vinden door een huwelijksadver tentie te plaatsen. Een zekere Kootje (Henny Ulfman) reageert hierop. Deze vrouw brengt bij de eerste ontmoeting meteen haar hele familie mee: vader (Johan Bckkernens), moeder (Marian Bal- tes) en broer (Eddy Steegink) blij ven meteen maar de hele week. Ook het nichtje van de boekhou der (Ada Nijenhuis) duikt regelma tig op. De boekhouder komt uiteindelijk tot de ontdekking dat er voor hem maar één geschikte vrouw bestaat en dat is zijn eigen huishoudster Het- vorige week door Gemeente belang gelanceerde alternatieve verkeersplan heeft in het dorp nog al wat stof doen opwaaien. Namens de Partij van de Arbeid neemt lijst aanvoerder Wim Dalhuisen in een persbericht stelling tegen het plan. Hij schrijft: „Gemeentebelang heeft een ver keersplan gelanceerd, dat wordt gepresenteerd als een oplossing. In de eerste plaats moet ons van het hart, dat wij dit zien als een regel rechte verkiezingsstunt, waarbij (bewust?) de andere partijen geen kans is gegeven daarop te reage ren. Ter illustratie kan daarbij wor den vermeld, dat wij het nu nog niet ontvangen hebben (17-3). Waarschijnlijk komt het GB niet gelegen, dat deze 'oplossing' aan een kritisch commentaar ten prooi valt. Niet sportief voor een partij, die voor openheid zegt te zijn. In de tweede plaats vinden wij, dat met een aantal goedkope argu menten wordt geschermd. Het kan veel sneller en veel goedkoper en men is tegen het getheoretiserd over het verkeersprobleem. Wij hebben vaker te maken gehad met dit soort korte termijn stunt werk van GB dat, al zal het oprecht bedoeld zijn, geen bijdrage levert aan een afdoende oplossing op ter mijn. Wij vinden het naïef om te veronderstellen, dat adviezen van een verkeerskundig bureau, geba-, seerd op uitkomsten van een on derzoek, minder betrouwbaar zul len zijn dan de ideeën, die men daar zelf over heeft. Overigens on derbouwt men niet wat er dan niet deugt, maar men probeert maar eens wat uit. Verkeer is te gevaarlijk om maar eens wat te proberen en te kijken of dat lukt. Er staan mensenlevens op het spel. Men zou er goed aan doen geen grotere broek aan te trekken, dan men kan ophouden. Bovendien is het op z'n zachtst ge zegd onbehoorlijk tegenover onze adviseurs, die ons ook in andere za ken op een uitstekende manier van advies dienen en nu door GB als onvoldoende geloofwaardig wor den afgeschilderd. De pvdA ver werpt die opstelling met nadruk. In de derde plaats is het plan van GB slechts een deeloplossing, waarbij het doorgaand verkeer wordt geweerd, dat bovendien nog onlogische alternatieven wordt ge boden. Levensgevaarlijke slui proutes zijn zeer waarschijnlijk op wegen, die daartoe niet zijn inge richt. Over het grootste probleem, het interne verkeer en bestem mingsverkeer wordt niet of nauwe lijks iets gezegd. Het Algemeen Be lang is er niet mee gediend, slecht deelbelangen. De PvdA vind dit met alle respect een slecht plan, waarin de sugges tie wordt gewekt dat het allemaal snel, goedkoop en afdoende zou kunnen worden opgelost. Wij zijn er van overtuigd, dat spoedig zal blijken, dat het geen oplossing is, maar het vooruitschuiven van het probleeem en in de eindafrekening duurder". (Ingezonden) Dien (Jolanda Boode). Souffleurs waren Willy Bouman-Reilink en Gerrit Blankena. Voor de grime zorgden Wander Drenth en Joke Vruggink. De Stichting voor Sociaal en Cul tureel Werk houdt op vrijdagmor gen 30 maart en 6 april een cursus feestelijke hapjes maken in het dorpshuis De Boschkamp. Mevrouw Dollekamp zal tijdens deze cursus vooral aandacht schenken aan de komende Paas dagen. Ze laat zien en proeven hoe met eenvoudige middelen zeer 'smaakvolle' effecten bereikt kun nen worden. De kosten voro de twee ochtenden bedragen 20,- voor twee lessen, inclusief ingrediënten en recepten. De lessen duren van 09.30 tot 11.30 uur. Men dienst zich vooraf in te la ten schrijven bij de Stichting, Tuinstraat 2, tel. 62755. Weinig nieuws viel er te melden over de eerste avond politiek café Holten. Niet zo verwonderlijk als men weet dat mensen met verfris sende ideeën over het oplossen van knelpunten in Holten niet stonden te trappelen om deel te nemen aan een nogal strak geprogrammeerde avond. Aanleiding wellicht voor de redactie om dan maar wat langer stil te staan bij de meningspeiling onder de aanwezigen. Deze was duidelijk bedoeld als opwarmertje voor de discussie. Uiteraard kan de uitslag van deze enquete niet tot de conclusie leiden dat de Holtenaren dus zo over de voorgelegde vraagpunten denken. Het lijkt mij dan ook zin nig binnenkort middels een repre sentatieve steekproef onder de Holtense bevolking de uitslag te toetsen. Te meer daar enige ge meentepolitici meenden wel wat te mogen afleiden uit de opiniepei ling. Het zou mij overigens niet verwon deren als uit een werkelijke me ningspeiling van geheel Holten naar voren zal komen dat men wei nig onder de indruk is van de daad kracht van het gemeentebestuur waar het op positieve stimule ringsmaatregelen gaat. De massa le positieve steming pro het refe rendum zou tegen het licht van het voorgaande de heren lijsttrekkers tot enig nadenken hebben kunnen stemmen. Maar nee, de gelederen sloten zich onmiddellijk met een unanieme afwijzing van de volks raadpleging. In hun ogen zou dit een te grof en ongenuanceerd mid del zijn om meningen te peilen. Ik waag het te veronderstellen dat zij op dat moment even in de spiegel keken en herinnerd werden aan een aantal zaken dat in de gemeen teraad de afgelopen jaren werd be sloten. Zaken die niet bij uitstek kwalificaties als zorgvuldig of ge nuanceerd verdienden, zo deze al niet werden bekokstoofd in een ja broers mentaliteit. Het afwijzen van het referendum als een middel om de bevolking meer betrokken- Van 23 maart tot en met 3 april is in de hal van het gemeentehuis te zien een expositie van schilderijen van Henk Lassche. Het is een van de reizende tentoonstellingen van de Tentoonstellings Dienst Over ijssel. Henk Lassche is geboren in Zwartsluis. Hij kreeg zijn opleiding aan de Academie voor beeldende kunsten te Kampen en de AKI te Enschede. Hij exposeerde onder andere in de Berlagebeurs in Am sterdam het Mondriaanhuis in Winterswijk, het stadhuis van Hengelo en in Bocholt en Coesfeld (BDR) De Christelijke Oratiorium Vereni ging Soli Deo Gloria te Nijverdal geeft op donderdag 5 april een uit voering van de Johannes Passion van J.S. Bach, aanvang 20.00 uur. De uitvoering vindt plaats in de Ned. Herv. kerk in Nijverdal en staat onder leiding van Ingrid van Velzen. Kaarten in de voorverkoop zijn verkrijgbaar bij de VW Nijverdal, Visser's Boekhandel en bij de koor leden en voro zover voorradig 's avonds aan de kerk. heid bij.de besluitvorming te bie den, lijkt mij dan ook meer een schrikreactie dan een hecht door timmerd eindoordeel. Overigens, heren lijsttrekkers, wat is een ge meenteraadsverkiezing anders dan een referendum? Is de stem van de kiezers alléén goed om u in het zadel te helpen en de inhoude lijkheid van uw werk vervolgens ondergeschikt te maken aan poli tieke spelletjes of ter meerdere eer en glorie van uzelf of uw partij? A.L.M. van WeU. Enkele leden van de Bergruiters namen afgelopen weekend deel aan de dressuurfinale in Heeten. Marie Elise Dollekamp met Attend behaalde in de Z2 dressuur de tweede prijs met 191 punten. Viola van den Akker met Wiljo werd derde in de L2 dressuur met 130 punten. Ook Arjen Kraayenzank viel met zijn paard in de prijzen. Hij werd eerste in de B dressuur met 136 punten. Een groot aantal bejaarden ge noot dinsdag van de lezing over de Oudheidkamer Hoolt'n. De heer H. Koopman vertelde op onder houdende wijze in dialect over het ontstaan, de opzet van de oudheid kamer en wat bewaard dient te blijven voor het nageslacht. Door burgemeester en wethouders verleende vergunning, ontheffingen e.d. 1. verleende bouwvergunningen: - aan Alg. Prov. Fries Ziekenfonds voor verbouw recreatiebungalow Winkelbergweg 49; - aan G. D. Kolkman voor uitbreiding woning Kieftenbelt 25; - aan H. W. Koopman voor vernieuwen/vergroten werktuigenberging bij Haalmansweg 5; - aan H. Meilink voor bouw garage-berging bij Okkenbroekseweg 13; - aan L. G. M. van Minderhout voor bouw woning aan Erve Broekhuis; - aan A. J. Reilink voor bouw werktuigenberging/berging/garage bij Okken broekseweg 7; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Afvalwijzer 1990 Het is gebleken dat de afvalwijzer 1990 van de gemeente Holten niet op elk postadres is bezorgd. Diegenen die geen exemplaar hebben ontvangen, worden verzocht dit onder vermelding van het adres door te geven aan het gemeentehuis (tel. 05483- 6 16 66. Er zal dan alsnog een afvalwijzer 1990 worden be zorgd. Spreekuur burgemeester De burgemeester is verhinderd op maandag 26 maart a.s. spreekuur te houden. De voorzitter van het hoofdstembureau c.q. het centraal stembureau voor de verkiezing van de ieden van de gemeenteraad van Holten maakt ingevolge artikel P 20, lid 2 van de kieswet bekend, dat op vrijdag 23 maart a.s. te 10.00 uur, in een openbare zitting van dat bureau in het gemeentehuis van Holten, Smidsbelt 6, de uitslag van de op 21 maart 1990 gehouden verkiezing zal worden bekendgemaakt. De voorzitter voornoemd, W. L. F. C. van Rappard Holten, 22 maart 1990. De cultuurhistoricus Everhard Jans uit Almelo is door de Stich ting voor Sociaal en Cultureel Werk uitgenodigd om op zondag 25 maart een Twense middag te verzorgen. Hij zal, als redacteur van Heemschut en medewerker van de Twente Akademie, ingaan op de streektaal van Twente, Sal- land, de noordelijke Achterhoek en het Duitse grensgebied. Hij begint zijn serie verhalen uit het boekje van Jan Jans: Boer'n- wiesheid en boer'n-sprekwiezen. Vervolgens leest hij het dorpsver haal van Lange Dieks uit dezelfde bundel. Voorts enkele gedichten van Rein Heerink: Jans-Oom en Philosophia Tubantica. Everhard Jans eindigt met een gedicht van Johanna van Buren: Oald boeren- huus. Tevens zal Jans een dia-serie vertonen en verschillende huisstij len en boerderij-typen toelichten. Tot slot zal hij tekeningen maken van ëen ieder die dat wil en uiter aard kan men deze tekeningen meenemen. Aan het Twents uur werken vijf leerlingen van de basisschool De Blenke uit Hellendoom mee, die tijdens een dialectenwedsdtrijd voor basisscholen, georganiseerd In de zalen van het kerkcentrum De Kandelaar zal morgenavond (vrijdag 23 maart) en zaterdag 24 maaert een grote bazar gehouden worden ten bate van de financie ring van het nieuwe orgel. Een commissie heeft de organisa tie op zich genomen en een twintig tal activiteiten voorbereid, zodat er voor iedere bezoeker wel iets bij is om zich in uit te leven. Zo is er onder andere een advertentiespel (rad van avontuur), kop van Jut, sjoelbak, reactiespel, duwbaan, verkoping en een marmottenbaan. De openingstijden zijn vrijdag avond van 19.00 tot 23.00 uur en za terdag van 10.00 uur tot plm 17.00 uur. door de Stichting Johanna van Bu ren, een eervolle vermelding be haalden. De muzikale omlijsting is in handen van Wouter Cents, leer ling van het Muziek Onderwijs Centrum Holten. Hij speelt piano en accordeon. Het Twents uur begint om 15.00 uur en zal duren tot ongeveer 16.30 uur. De toegang bedraagt 5,- en kaartjes zijn in de voorverkoop verkrijgbaar in het dorpshuis. Kid- neren hebben gratis toegang. De gemeenteraad zal volgende week maandag voor de laatste keer in de oude samenstelling ver gaderen. Op de agenda staat onder andere het voorstel tot herinrich ting van een gedeelte van de kei- zersweg. Voorgesteld wordt ter fy sieke ondersteuning van het vrachtwagenvervbood óver het ge deelte keizersweg tussen Vrij heidslaan en Mossinkserf de rij baanbreedte terug te brengen van zeven naar vijf meter. Daarnaast wordt voorgesteld een drempel constructie aan te brengen in de Keizersweg ter hoogte van het Mossinkserf en de aansluiting Vrij- heidslaan-Keizersweg te wijzigen door middel van een opritcon structie. Het voorstel kan rekenen op een meerderheid in de raad. Alleen Ge meentebelang heeft in de commiis- sievergaderingen tegen gestemd. Een aantal ondernemers op het in- drustrieteerein heeft reeds aange kondigd tegen de constructie en het vrachtwagenverbod bezwaar in beroep te gaan. Voorts staat onder andere op de agenda de aanlpg van riolering in een gedeelte v^n de Dorpsstraat, Stationsstraat en een gedeelte van de Waagweg, de aanleg van par keergelegenheid op het terrein van het Kolnus, de vaststelling van het Sociaal Cultureel Programma en de formele vastelling van de vorv ming van de gemeenschap v scholen.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 7