Veel belangstelling 42e jaarfeest CJV m Leerlingen SGH op bres voor Roemenië Onthullingen van Leon de Winter Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag InterVisie HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport Eerste kievitsei BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Kardinaal Simonis in Holten Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen iKw BOLSENBROEK MARKELO DONDERDAG 22 MAART 1990 CJV de Vriendenschaar vertoefde even in het Wilde Westen. CJV De Vriendenschaar had afge- van twaalf tot zestien jaar de mini- lopen weekend bij hun 42e jaar- musical De terugkeer van Jofele feest niet te klagen over gebrek aan belangstelling. Vrijdagavond was gebouw Irene werkelijk tot de laatste plaats bezet. Zelfs op het schellinkje kon er geen mens meer bij. Jammer genoeg was de geluidsinstallatie niet berekend op zoveel mensen, zodat het voor de balkongangers af en toe slecht te volgen was. Ook zaterdagavond bij de tweede voorstelling en za terdagmiddag bij de speciale mid dag voor de ouderen en gehandi capten was er volop belangstel ling. Voorzitter Gerrie Aaltink wees in het openingstoespraak op de vele bestuurswisselingen die in het af gelopenjaar hebben plaats gehad. Ook in het op rijm gebrachte jaar verslag van de jongens van acht tot twaalf jaar werd daarvan gewag gemaakt. Voor de pauze brachten vervolgens de jongens en meisjes Marco Jansen (17), Menumsweg, heeft op woensdag 14 maart het eerste kievitsei in Holten gevon den. Hij vond het ei op een weiland aan de Imhofsweg. Jim, die zich afspeelde inm het Wil de Westen. De baard in de keel van sommige jongens zorgde voor de nodige hilariteit als de juiste toon net niet gehaald werd. De meisjes van acht tot twaalf brachten een kort toneelstukje 'Liefde is', waar bij een hond de hoofdrol vervulde, een gedicht en een op de tonen van het Sallandlied gezongen aankon diging van de pauze. Een verloting in de pauze zorgde voor een aanvulling van de club kas, waarna de leden van 18plus- clubs en leiding na de pauze het blijspel in drie bedrijven 'Welkom Dokter' voor het voetlicht brach ten. Het door Cees Roggen ge schreven stuk handelde over de verwikkelingen van een pas afge studeerde arts, wat de nodige lach salvo's opleverde. De CJVers wer den geregisseerd door Johan Stuk- ker, de .grime was in handen van Wander'Drent. Op 13-3 wist een plaatselijke on dernemer de aandacht van de poli tie op zich te vestigen door een sterke rookontwikkeling op zijn terrein. Bij onderzoek bleek dat men afval, waaronder polyester, aan het verbranden was. Daar hier geen vergunning voor was alsmede het een milieu overtreding betrof leverde dit een bekeuring op. Het vuur werd uitgemaakt waarna de rest van het afval werd afgevoerd. 14-3 werd melding gemaakt van een bijtende hond thuis horende op het Holtenserf alhier. Nadat de eigenaar hierover werd benaderd bleek dat deze al maatregelen had genomen. De hond, die in het verle den al vaker bijtgedrag vertoonde, is afgemaakt. Ook op 14-3, omstreeks 20.00 uur, vond op de S14, ter hoogte van de Oude Deventerweg, een aanrijding plaats tussen een personenauto en een hond. De hond rende plotse ling de rijbaan op en werd geschept door de auto die bestuurd werd door een inwoonster van Dalfsen. De hond, een herder met bruine oude riem en vlooienband, over leed terplaatse. De hond bleek ei gendom van een familie in Bath- men te zijn. De auto moest in ver band met de opgelopen schade af- gesleept worden. 16-3 werd door bewoners van een. perceel aan de Hoffestraat gemeld dat zij een buuijongen op heter daad hadden betrapt bij een in braak in hun woning. In het verle den waren de mensen al vaker slachtoffer geworden van dergelij ke zaken waarbij steeds geldbedra gen en diverse goederen werden ontvreemd. Daar men inmiddels de betreffende jongen van deze za ken verdacht was men nu, met het gemelde resultaat, gaan posten. De knaap werd overgedragen aan de politie waar hij de diverse inbra ken bekende. Op 16-3 werden diverse aangiftes gedaan van inbraken in bedrijfs panden in de gemeente. De feiten werden gepleegd in de nacht van 15 op 16-3. In alle gevallen wist men binnen te komen door verbreking van een raam of een deur waarna men op zoek ging naar geld. In Hol ten waren in totaal 5 bedrijven het slachtoffer terwijl dezelfde nacht in Rijssen 9 en in Lochem 2 soort gelijke inbraken werden gepleegd. Met de collega's uit de verschillen de plaatsen wordt het onderzoek gezamenlijk voortgezet. Ook werd op 16-3 melding ge maakt van een zg. potloodventer. Een meisje uit Holten werd in de nabijheid van de splitsing Oude DeventerwegAVeustenweg gecon fronteerd met een man die haar confronteerde met zijn ontblootte geslachtsdeel. Aan de hand van het opgegeven signalement zal ge tracht worden de man te achterha len. In de nacht van 16 op 17-3 werden bij het Aral tankstation langs de Al een aantal vernielingen ge pleegd. Een zg tankpistool werd af gebroken terwijl de slangen uit de verschillende pompen werden ge haald. 18-3 werd melding gemaakt dat de afgelopen nacht van diverse wo ningen aan de Ab Jansenstraat de brievenbussen werden weg geno men. Later op de dag werden deze weer terug gevonden in de omge ving. 20-3 werd door een van de jachtop zichters gemeld dat hij in de omge ving van de dagcamping een kluis had aangetroffen. De kluis, waar van de deur was uitgenomen, was uiteraard leeg. Getracht wordt de herkomst te achterhalen. De leerlingen van de Scholenge meenschap trekken zich het lot aan van hun leeftijdsgenoten in Roemenië. Er zijn al diverse acties geweest, maar de nood. met name op het platteland, is zo groot, dat er voorlopig nog aan alles een schreeuwende behoefte is. Extra moeilijk hebben de kinderen het, die hun ouders moeten missen. Daarom wordt er op 29 en 20 maart in samenwerking met de Dorkas groep Holten een actie gehouden op de Scholengemeenschap ten bate van een weeshuis in Roeme nië. Het weeshuis ligt in Sintana, 23 km N-NO van Arad, niet ver van de grens met Hongarije. In het weeshuis wonen 150 jongens van zes tot achttien jaar. Via het schoolblad Schouders zijn de ouders van de leerlingen op de hoogte gebracht van de actie om van die zijde ook zoveel mogelijk Dorpsstraat 4 - Holten Tel. 05483-6 35 01 Filmmaker en auteur Leon de Winter wist te boeien in SGH J De auteur en cineast Leon de Win- zeer naar tevredenhe Volksdansen Twee maanden nu is er elke dins dagmiddag volksdansen in het ka der van het Meer Bewegen voor Ouderen in het dorpshuis. Een groep van bijna 30 ouderen danst daar onder deskundige leiding. Het tempo en de moeilijkheid van de dansen zijn aangepast aan de deelnemers. Het hoeft daarom voor niemand een beletsel te zijn aan deze gezellige manier van be wegen deel te nemen. De dinsdagmiddag is voor veel deelnemers zowel een gelegenheid om 'aan de conditie te werken', als om contact te leggen met anderen. Jammer dat er zich onder de ent housiaste deelnemers nog zo wei nig heren bevinden. De kosten bedragen f 1,50 per dans les en worden per maand verre kend. In verband met de warmte en naderende vakanties stoppen de lessen begin mei. Half septem ber worden ze dan weer hervat. U heeft dus nog gelegenheid genoeg om eens te gaan kijken en mee te doen. Volksdansen is elke dinsdagmid dag van half twee tot drie uur in de grote zaal van het dorpshuis. Alarmering Bent u wel eens gevallen en heeft u daarna een tijd op de grond gele gen eer men u vond? Heeft u een zwakke gezondheid en woont u al leen? Zo zijn er meer vragen die u zich zich kunt stellen. Het huren van een alarmeringsapparaatje bij de Stichting Welzijn Ouderen kan dan een overweging zijn. Een aan tal ouderen in Holten huurt al een tijdje zo'n apparaatje en ^oelt zich sindsdien veiliger. H»* is er natuur lijk niet voor de mensen die bang zijn voor inbrekers en andere mis dadigers. Maar wanneer u niet meer zo goed ter been bent, of wel eens duizelingen heeft, zwaar hart patiënt bent en vult u maar aan en u woont alleen, misschien dat zo'n apparaatje u dan wat rust kan ge ven. U kunt er met uw huisarts over spreken, u kunt ook informa tie vragen bij de Stichting Welzijn Ouderen. Huurt u een apparaatje, dan bedragen de kosten f 10,- per maand. Wanneer aanwezig Wilt u iets weten van de Stichting Welzijn Ouderen, dan kunt, u het beste contact opnemen met de functionaris mevr. Den Hoedt. Zij is op maandagmorgen, op dinsdag middag en op donderdagmorgen op haar kantoor in het gemeente huis aanwezig. Is ze weg voor een vergadering dan kan men u op het gemeentehuis vertellen wanneer ze weer te bereiken is. Stichting Welzijn Ouderen, Post bus 13.7450 AA Holten. Wilt u bel len? Het telefoonnummer is 61666. ter was donderdag 15 maart te gast bij de Holtense Scholenge meenschap. Hij wist de aandacht van zijn gehoor vast te houden met verhalen over zijn schrijvers bestaan en onthullingen over zijn contacten in de fimwereld. De Winter speelt onder andere in een popband met Hüub Stapel, die waarschijnlijk de hoofdrol gaat vervullen in de nieuwste speelffm van De Winter). Zijn earriere als schrijver is begon nen met een inzending voor een verhalenwedstrijd die hij prompt won. Via een advertentie, waarin een beginnend uitgever 'jong ta lent' zocht, werd de eerste uitgave van het debuut van Leon de Winter 'Over de leegte in de wereld' een feit. Samen met twee andere cur sisten verlaat De Winter voortijdig de filmacademie uit onvrede over het gevoerde beleid en samen maken ze een speelfilm naar aan leiding van het romandebuut van- De Winter 'De verwording van de jongere Dürer'. Volgens De Winter moet een film maker alleen het idee van een film aan een boek ontlenen. De verfil ming van De Aanslag van de met een Oscar bekroonde film van Fons Rademakers doet hij dan ook af met 'saai'. Zoeken naar Eileen is dan ook een film geworden waarbij scenarioschrijver Leon de Winter sterk is afgeweken naar zijn eigen roman waar de film op gebaseerd Zeer naar tevredenheid van de zaal deed de auteur tenslotte nog een boekje open over hoofdrolspe ler Thom Hofman. Maar op de vraag uit de zaal naar zijn mening over de film De Avonden waarin Hofman ook de hoofdrol vervult, moest De Winter het antwoord schuldig blijven: hij heeft de afge lopen maanden in Amerika ge woond om ongestoord aan zijn nieuwste roman te kunnen wer ken. Het is de ironie van het lot dat de roman 'Hoffmans honger' ge doopt is. medewerking te krijgen, maar ook andere Holtenaren kunnen hun steentje bijdragen. Daarbij wordt vooral gedacht aan ouders van kin deren van zes tot twaalf jaar, die bij de voorjaarsschoonmaak eens een kritische blik willen laten gaan over de kleding van hun kroost. Wellicht dat er nog goed bruikba re, (heel en schoon) truien, jassen, spijkerbroeken, laarzen en schoe nen afgestaan kunnen worden voor dit sympatieke doel. Ook meisjeskleding is welkom. Dat gaat naar een nabij gelegen meis jesweeshuis. Voorts is men op zoek naar een goed werkende wasma chine. De wasmachine in het wees huis is van zo'n slechte kwaliteit, dat hij tenminste eenmaal in de drie weken dienst weigert. Voorts is welkom margarine (in blik), meel, cacao, biscuits, soep, melk poeder, olie, rijst suiker, macaro- nie, vlees (in blik), thee, koffie, zeep, tandpasta, shampoo, was middel, speelgoed, sportartikelen, EHBO-dozen, verband en pleis ters. Niet scholieren kunnen op vrijdag 30 maart na de lessen om drie uur tot plm vijf uur hun bijdragen bij de school afleveren. Indien er vol doende hulpgoederen binnenko men,'zal gepoogd worden zelf de verzending naar Roemenië te ver zorgen, anders gaat het via het cen traal inzamelpunt van Dorkas in Andijk. De kleine Rooms Katholieke ge meenschap van Holten verwacht komende zondag hoog bezoek. Tij dens deH. mis om 10.00 uur in ge bouw Irene zal kardinaal A. Simo nis het H.sacramcnt van het Vorm sel toedienen aan acht Holtense kinderen. Het is voor het eerst dat een kardinaal het vormsel toe dient. Q05476-1907 OPEL-©- Geboren: Willemina Monica Es ther Noëlla dv H.P. N Masela en J. H. Stam; Ellen Margo dv G. Aanstoot en A.H. Volkerink (geb. te Deventer); Jacobus Cor nells zv J.C. de Bie en G. J. Bo- link (geb. te Deventer); Jan Niels zv H.A. Voortman en G.H. Mensink (geb. te Deventer). Overleden: H. Heerze, oud 81 jaar, Rijssen; H. Maats-Keve- lam, oud 75 jaar; Ondertrouwd: D. Wegstapel, oud 24 jaar. Holten en H. Mei link, oud 22 jaar, Holten; J. Paalman, oud 24 jaar, Holten en J.J. Stam, oud 27 jaar, Rijssen. NED.HERV KERK 09.30 uur: ds. W.Vons; kindeme- vendienst: Tineke Oldenburg. Irene: 09.30 uur: Jongeren- dienst, Jaap Bogaard. 19.00 uur: ds. W. Vons; Open Deurdienst. Uitgangscollecte: Zending, We- relddiacontaat en Ontwikke lingssamenwerking. Oppasdienst: Mevr. Koopman- Korterink en Karin Leurink. Diessenplas: woensdag 28 maart 19.30 uur: ds. Israël. GEREF.KERK 09.30 uur: ds. M. Berg. 15.00 uur: ds. M. Berg. 19.00 uur, Open Deurdienst in Herv. kerk. Kindemevendienst groep 3 en 4 o.l. v. T. Heusinkveld-Staman. De eerste collecte is voor kerk en de tweede voor rente en aflos sing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Jolanda Withaar, rian Beldman, Emmy i Aanstoot-Kluyt; 4-6 jaar: Jetty j Tromop-Imhof, Karin Tromop, Jantina Aanstoot. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis. (toediening H. Vormsel door Kardinaal Simo- nis). DIJKERHOEK 09.30 uur: ds. Doomweerd; uit- gangscollecte: Zending, We- relddiacontaat en Ontwikke lingssamenwerking. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. H. Th. Vollebregt; uitgangscollecte: Kerkvoogdij. NIEUW HEETEN zaterdag 19.00 uurH. Mis. zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 24 en 25 maart, J.F. Sijtsema, Keizersweg 32, telefoon 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-614 36, 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen 05700-152 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: N.A. Bakx, Reggestraat 14, En ter. Tel. 05478-2774. Behande ling na telefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 urn- spreekuur, Diessenplasstraat 5, tel. 615 15, daarna tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- j' zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij-, dag 08.30-09.30 uur en volgens- afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30-* 10.00 uur en volgens afspraak in' het Groene Kruisgebouw, Gaar-" denstraat 26, tel. 6 14 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen:* 05483-63056; 053-330537; 05496- 63056. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-613 28 err 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel." 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer 06-11. Overigens 05483-6 44 44; dag en nacht be reikbaar. BRANDWEER: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 g uur. 22 maart: 20.00 uur, CPB-bij- eenkomst in de Kandelaar; 20.00 uur gebouw Irene, ge- spreksavond Open Deurgroep. 23 maart: 19.00-23 uur, Bazar t.b.v Orgel in de Kandelaar 24 maart: 10.00-17.00 uur, Bazar t.b.v. Orgel in de Kandelaar; 20.00 uur, gebouw Irene, Caba ret Levenswerk uit Velp voor Werkgroep Conciliar Proces Holten; 11.00-16.00 uur Open huis Nido Universal; 12.00 uur, Uitwisselings/clubcross MAC Holterberg op Zuurberg. 25 maart: 13.00 uur, MAC Moto- cross op Zuurberg; Twentse middag in dorpshuis om 15.00- 16.30 uur met Everhard Jans. 26 maart: 19.30 uur, vergadering Gemeenteraad. 27 maart: 20.00 uur, HVG Dijk- erhoek, Dia's Australië door dhr Antink. 28 maart: 14.30 uur, Jaarverga dering ANBO in dorpshuis. 29 maart: 19.45 uur, gebouw Ire ne HVG zr. Gloorich over aan passingsmogelijkheden bij zie ke of invaliditeit. 30 maart: Lompenactie HMV in Holten dorp. 4 april: Boomplantdag. 7 april: Openbare les HMV; Trekkersiep Espelo. 9 april: Verkiezingen Sport- commissie; 20.00 uur, Ruila- vond Postzegelclub in Dorps huis. 10 april: 09.30-11.30 en 18.30- 20.00 uur, Kinder- en tienerkle- dingbeurs in zaal Vosman; 20.00 uur, Paaswijding HVG Dijker- hoek. 11 april: 20.00 uur, Ledenverga dering VW in De Biester. Gevonden: Vogelboek; Diver se schoolboeken; fietssleutel nr c48s; 2 sleutels met groen leren label; Bloemenbon; bruin sleu teletui met VW sleutels; Merce- dessleutels met zwart/rode plas tic hanger; sleutelhanger met 3 sleutels waaronder Simncasleu- tel; zwarte portemonnee zonder inhoud; 2 sleutels aan ring. Verloren: skatebord met blau- wieltjes; gladde gouden trouwring met inscriptie 28-5- 44; kartonnen koker met teken papier; bruin/zwrt leren porte monnee met daarin 75.-; bor- deaurode damesportemonnte met giropas kruiwagenwiel; zijkapvan een motr, kleur bruin; gouden oor hanger in de vorm van een roin- de bal. Zoekgeraakte dieren: een zwart/witte poer. Gevonden dieren: een rode poes.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 3