I fl Uit buiten Holten Formatie Revenge in De Wippert Jaaragenda Waar is derde film Dorpsschool 1963 Grote optocht tijdens bezoek Canadezen A.L. Verheij vertelt over restauraties schilderijen Uur Cultuur Gesprek afsluiting zandwegen Plan Koopman van de baan Revalidatie bij CPB Bingo Spionagetocht voor tieners Modelauto show Macon HOLTENS NIEUWSBLAD Bathmense bij Kunst en Cultuur Sportcommissie DONDERDAG 15 MAART 1990 De Bathmense restaurateur A.L. Verheij zal op uitnodiging van de Stichting Kunst en Cultuur vrij dag 16 maart in dorpshuis De Boschkamp. een lezing houden over twee door hem gerestaureer de schilderijen: Rijdende Cavale rie van G.H. Breitner en een fami lieportret van Cornelis Kruse- man, voorstellende de familie Jean Philippe de Gyard Millet van Korhoender. De heer Verheij is niet alleen een restarateur van uitzonderlijke klasse, maar een uitstekend verteller. De heer Verheij. die geassisteerd wordt door zijn echtgenote Gerda, heeft een jarenlange ervaring op gedaan op het gebied van restaure ren van oude meesters, muurschil deringen en wandbespanningen. Hij heeft onder andere de restaura tie verricht van een schilderij van Een van de schilderijen, die Breitner maakte van de cavalerie. Mondriaan uit zijn vroege perdio de. dat hangt in museum Freriks in Winterswijk. Voorts is hij een ex pert op het gebied van het restau reren van oude wandbespannin gen, zoals die nog veel te vinden zijn in kastelen. Een bijzondere vondst deed het echtpaar in een kerk in Buurmalsen (Geld.), waar zij achter oude kalklagen vijftien de eeuwse muurschilderingen ont dekten. Het atelier van de autodidact is er kend door de Rijksdienst Monu mentenzorg op het gebied van muurschilderingen en door het mi nisterie van WVC op het gebied van schilderijen. De lezing begint om 20.00 uur en de entree bedraagt zeven gulden. Do nateurs betalen vijf gulden. NIJVERDAL - In het kader van het bezoek van vele Canadezen aan Nijverdal en alle feestelijkheden en activiteiten daaromheen, wordt op donderdag 3 mei 's avonds een grote optocht gehouden die om 19.30 uur vanaf de Evenementenweide vertrekt en door Nijverdal zal gaan, o.a. over de Grotestraat die op deze dag is afgesloten voor het rijverkeer. Het staat nu al vast dat acht muziekkorpsen zullen deelne men aan deze Bevrijdingsop tocht, naast de gemeentelijke korpsen, zullen ook een Cana dese Band, de Garde Grena diers en de Garde Fuseliers aan de stoet deelnemen. Naast mili tair materieel, dat door de Ca nadezen bij de bevrijding werd gebruikt, hoopt het comité Thank You Canada dat veel wij ken, straten, verenigingen en in- dividuelen hun inbreng zullen hebben in de optocht. Er zijn al aanmeldingen binnen bij het plaatselijk comité. Deelnemers met praalwagens of in groeps verband ontvangen deelname- geld en er worden bovendien een flink aantal geldprijzen be schikbaar gesteld. Het ligt in de bedoeling dat hetgeen uitge beeld is, betrekking heeft op Nijverdal, de oorlog 40-45 of de bevrijding met alles wat dat meebracht. Meer informatie kunt u verkrijgen bij de heer J. H. H. Engbers. Op het VW-kan- toor tel. 05486-1 27 29 of thuis 05486-1 67 22. Liefhebbers van vertellingen in dialect kunnen zondag 25 maart genieten van een voordracht van Everhard Jans uit Almelo, die in het kader van een uur Cultuur in dorpshuis De Boschkamp gedich ten en verhalen zal voordragen in Twents dialect. Het Uur Cultuur begint om 15.00 uur en duurt tot 16.30 uur. Deventer Schouwburg De voorstelling van Toneelgroep De Appel op donderdag 15 maart met het toneelstuk Noodlot is ge heel uitverkocht. Dinsdag 20 maart speelt Forum Filharmonisch de klassieke symfo nie van S. Prokofjef, het hoorncon cert nr 3 van W.A. Mozart en Sym fonie nr 41 van W.A. Mozart Solist Jacob Slager-hoorn. Zomergasten van Maxim Gorkj wordt op woensdag 21 maart ge speeld door het R.O. theater; om 19.00 uur een inleiding door de dra- Wethouder Westerik zal komende maandag een gesprek hebben met aanwonenden van de Oude Hellen- doornseweg. Zoals bekend behoort de Oude Hellendoornse weg tot de zandwegen op de Holterberg, die voor het gemotorisserde verkeer zijn afgesloten. Dat heeft conse quenties voor de aanwonenden. Overlegd zal nu worden hoe met inachtneming van de afsluiting, de verkeersafwikkeling voor de bewo ners plaats zal vinden. Ook met de aanwonenden van de Ericaweg zal volgende week een gesprek plaats vinden over hetzelfde onderwerp. De gesprekken vinden plaats op verzoek van de bewoners. Zij heb ben enige tijd moeten wachten op het gesprek, omdat B en W aller eerst de evaluatie van de eerste af sluitingsperiode wilden afwach ten. maturg of regisseur. Bastien en Bastienne van WA Mo zart wordt gebracht (in verkorte versie) door de Stichting Kamer Opera op donderdag 22 maart. Zaterdag 24 maart, 21.00 uur: Windkracht 8 door Deventer Folk- stichting. Inlichtingen: 05700-11500 Schouwburg Lochem Het koffieconcert op zondag 18 maart (12.00 uur) wordt verzorgd Het plan, om op het terrein achter Dorpsstraat 28 een appartemente complex te bouwen, is definitief van de baan. Burgemeester en wet houders hebben de eigenaar van de grond, de heer Koopman, laten weten, geen medewerking te willen verlenen aan dit project, daar de overige grondbezitters te kennen hebben gegeven hun grond niet te willen verkopen. Het college betreurt het, omdat dit terrein bij uitstek geschikt was voro de realisering van woningen voor ouderen. Een projectontwik kelaar had er in eerste instantie ook wel brood in gezien om ter plekke een appartementenge bouwtje met 20 tot 25 wooneenhe den te realiseren en een aantal wo ningen, geschikt voor bewoning voor kleine gezinnen of ouderen, maar heeft inmiddels te kennen ge geven van verdere deelname af te zien. Deformatie Revenge. De formatie Revenge treedt op vrijdag 16 maart op in café De Wippert. Revenge is een semi-pro- fessionele band waarvan het re pertoire het best te omschrijven valt als symfonische rock met hardrock invloeden, gebracht in eigen stijl. De band uit Almelo bestaat uin- middels zes jaar en vergaarde di verse successen, maakte een vier tal demo's en bracht vorig jaar de eerste single uit. Radio Oost nodig de de band vorige maand uit voor live opnames. Verder werd de band dit jaar benadert voor het opne- door de Franse chansonnier Phi lippe Elan, samen met het Gemini Ensemble. De vrije val van Victor Thieu is de titel van de solo voorstelling van Bavo Galama op vrijdag 23 maart Inlichtingen: tel. 05730-51081 Speelgoed- en Blikmu seum Deventer Tot 10 september wordt in het mu seum aan de Brink in Deventer ter gelegenheid van de Hanzedagen tentoongesteld een selectie uit fraaie collectie winkeltjes uit de 19e en 20e eeuw. De tentoonstel ling wil een pendant zijn van de tentoonstelling het Waagstuk in het historisch museum De Waag. Die tentoonstelling toont de ge schiedenis van waaggebouwen en het wegen daarin. Boekenweek Een Caribisch weekeinde op vrij dag 16 en zaterdag 17 maart vormt de opening van de boekenweek in Deventer. Op 16 maart is er in het Burgerweeshuis een Caribisch eet- cafe. In de openbare bibliotheek is er die avond een literatuuravond met de Antilliaanse schrijvers Luis Daal en Olga Orman. Zaterdag 17 maart treedt in het Burgerwees huis Cita Con El Pasado op. Ierland Van 17 maart tot en met 20 april besteedt Deventer aandacht aan Ierland met tentoonstelling, films, muziek, theater en literatuur, het geheel wordt georganiseerd door Theater-cafe Bouwkunde, Burger weeshuis, Deventer Schouwburg, Filmhuis Roggestraat, Deventer Folkstichting en de Culturele Raad Deventer. Tuinbeurs Onder de naam tuinbeurs'90 wordt in manege de Luchte te Lochem op 16,17 en 18 maart een grote kijk- en koopbeurs gehouden van allerlei artikelen voor de sier- en groente tuin. Er zullen fraai aangelegde -}i -v'.f Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. Verleende kapvergunningen: - aan A. C. van Rossum, Oude Hellendoomseweg 12 (13 grove dennen); - aan J. G. Wissink, Doorlopendedijk 3 (afzetten houtwal); - aan S. F. E. Rosenbaum, Winkelbergweg 55 (8 dennen); 2. aan FCC de Holtertrappers ontheffing verleend t.b.v. ver koopactie van planten; 3. aan Dorpsfeestcommissie toestemming/ontheffing verleend t.b.v. Dorpsfeest; 4. aan H. J. Wanslnk vergunning verleend voor uitbreiding winkel Dorpsstraat 17. VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER DE ZAAK ZELF DAN WEL OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BEZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AFDELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE. De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie wordt gehouden op maandag 19 maart as. om 19.30 uur in het gemeente huis. Op de agenda staan voorstellen Inzake: - vaststelling van de zomersluiting van de sportvelden - verlenen van jeugdsportsubsidies voor 1990 - vaststelling van de kandidatenlijst voor de verkiezing van leden van de Sportcommissie De Chansonnier Philippe Elan. modeltuinen te zien zijn en tal van artikelen voor milieuvriendelijk tuinieren. De beurs is open op vrij dag 16 maart van 14.00 tot 21. uur, zaterdag 17 maart van 11.00 tot 21.00 uur en op zondag 18 maart van 11.00 tot 18.00 uur. Antiekbeurs In de Evenementenhal in Borne wordt op vrijdag 16, zaterdag 17 en zondag 18 maart weer een Antiek beurs gehouden, waarop 65 hande laren vertegenwoordigd zullen zijn. De beurs is geopend vrijdag 16 maart van 18.00-22.00 uur; zater dag 17 maart van 12.00-19.00 uur en zondag 18 maart van 11.00-18.00 uur. MAART: 16 maart: Jaarfeest CJV De Vrien denschaar; lezing over restaura tie schilderijen bij Kunstkring 17 maart: dansavond Bonte Paard; Jaarfeest CJV De Vrienden schaar. 19 maart: Vergadering HHV 21 maart: Gemeenteraadsverkie zingen. 25 maart: Motocross op Zuurberg. 26 maart: Raadsvergadering 30 maart: Klaverjassen SV Holten; lompenactie HMV in dorp. APRIL 4 april: Boomplan tdag 7 april: Openbare les HMV in de Boschkamp. 9 april: Verkiezing sportcommis sie; extra raadsvergadering. 18 april: Ethiopië-avond werk groep Dorkas. 21 april: Normaal en Peter Koele- wijn in Espelo; 15 jarig bestaan St. Paardrijden gehandicapten; Landelijke Bibliotheekdag. 23 april: inleiding over Vincent van Gogh bij Kunstkring; Raadsver gadering 27 april: Klaverjassen SV Holten. 30 april: Viering Koninginnedag; Optocht; Feest op Smidsbelt. MEI: 1 mei: Toneelavond Ouderen; in stallatie nieuwe gemeenteraad. 2 mei: Culturele avond t.b.v. Cana dese gasten 4 mei: Herdenking gevallenen op Canadese begraafplaats; Stille tocht. 5 mei: Bevrijdingsdag; Bevrij dingsloop, Fietspuzzeltocht; Volksspelen, Bevrijdingsbal; Holterbergtoer- tocht. 7 mei: Farewell party, gastgezinnen en Canadezen men van een videoclip, waarvan de opnames inmiddels zijn voltooid. Ook op het podium staat Revenge zijn mannetje. Revenge beschikt over een wervelende act, een spec taculaire lichtshow, een passende outfit voor de bandleden en een dito decor in combinatie met mu ziek die het meest doet denken aan bands als Van Halen, Bon Jovi, Marillion en de Scorpions. De bezetting is: Bert Prins (slag solo gitaar) Freddy Derks (zang), Jerry Brouwer (basgitaar), Tony White (drums) en Geert Bijlstra (toetsen). Een ééndagsbestuur van de CPB afdeling Holten verzorgde donderdagavond een bijeenkomst in de Kandelaar. Als spreker was uitgenodigd de heer R.J. Kroes, voorlichter van het revalidatie centrum Het Roessingh te Ensche de. Na een korte inleiding ver toonde hij een dia-serie over het revalidatiewerk in Het Roes singh. Na de pauze bleek, hoe boeiend dit onderwerp gevonden werd door de 50 aanwezigen, want er werden vele vragen gesteld, die uitgebreid en duidelijk door de heer Kroes be antwoord werden. Vooral de ma nier van omgaan met de mens in de rolstoel, de afasie-patiënt en de geestelijk of lichamelijk gehandi capte werd onder de aandacht ge bracht. De bijeenkomst werd be sloten met een gedicht van Nel Benschap,'Niet dat ik het begre- De Slecht Horende Midden Groep houdt op zaterdag 24 maart een bingo met als hoofdprijs een (Spar- ta)fiets in het Gemeenschapshuis De Kuip, Bloemendalseweg lb De venter. Het is de bedoeling om de contac ten tussen slechthorenden op deze manier te bevorderen. De entree is gratis en er wordt om 20.00 uur be gonnen. pen heb', dat gelezen werd door mevr. H. Landeweerd-Stam. De volgende CPB-bijeenkomst is op donderdag 22 maart met als on derwerp Opkomen voor jezelf, door mevr. Z.R.J. Warnink-de Boer. Op dinsdag 13 maart is de jaarver gadering in Ommen, waar ds. Dee uit Ellecom spreekt over Christen zijn, God, de ander en ik. Vertrek om 08.30 uur vanaf de Kandelaar. In het dorpshuis 'De Bosc hkamp' start vrijdagavond 16 maart een spionagetocht voor tie ners. Deze tocht begint 's avonds om zeven uur. Het is de bedoeling om een code in een verzegelde en velop door het dorp te smokkelen en terug te brengen in het dorps huis. Aan de hand van opdrachten, die je onderweg tegen komt, moet je de code proberen te ontcijferen. De deelname kost één gulden en na afloop is er voor e deelnemers cho colademelk. Aanmelden kan bij de stichting voor sociaal en cultureel werk, telefoon 62755. De Oudheidkamer Hoolt'n is naar stig op zoek naar een film uit 1963, die gemaakt is door de Dorps- sschool. De film zat in een cassette van drie films die door de Dorps school werd uitgeleend aan een van de Holtense verenigingen. Een van de films is niet terugge bracht. Het betreft een film met vermoedelijk daarop opnamen van onder andere de Bosschool, de enige school, die ontbreekt in de serie opnamen. Voorzitter Minie Bosman van de oudheidkamer deed vorige week donderdag tijdens de begunsti gersavond een oproep aan de vere nigingen nog eens goed in hun ar chief rond te kijken, zodat straks de complete serie films op video cassette kan worden overgezet en aan het bezit van de oudheidka mer kan worden toegevoegd. De begunstigers, die ondanks het slechte weer toch in groten getale naar de Biester waren gekomen, kregen de twee overgebleven films te zien, die bijzonder in de smaak vielen. Daarnaast werd een film uit 1930 getoond, gemaakt door de Waterleidingmaatschappij ter ge legenheid van de aansluiting van Holten óp de waterleiding, met daarop opnamen van de eiermarkt en de najaarsmarkt. Ook het na tuurschoon op de Holterberg en het speelkwartier op de Dorps school was op het celluloid vastge legd. Mevrouw Bosman deelde mee, dat de oudheidkamer plannen heeft haar permanente tentoonstelling uit te breiden met de inrichting van een smidse. In vroeger tijden waren er dertien smederijen in Hol ten, die allemaal zijn verdwenen. Zij deed een oproep aan de Holte naren oude ambachtsmaterialen af te staan (in bruikleen of eigen dom) voor deze tentoonstelling. Tevens deed zij een oproep materi aal beschikbaar te stellen voor de tentoonstelling, die eind april wordt ingericht ter gelegenheid van het bevrijdingsfeest. Daarover zullen wij volgende week nader be richten in onze speciale 'bevrij dingsrubriek'. Secretaresse mevrouw M. ter Borg deede mee, dat het aantal bezoe kers van de oudheidkamer vorig jaar 205 personen bedroeg, meest vakantiegasten. Op bezoek kwa men voorts twee schoolklassen, een uit Zwolle en een uit Holten en verder kwam een Holtense vrou wenvereniging op bezoek. Ook het komend seizoen zal de tentoonstel ling gedurende twee middagen ge opend zijn. Het aantal begunsti gers is gestegen van 95 tot 105. Voor het veldnamen onderzoek, dat enige tijd heeft gestagneerd, heeft men de draad weer opgepakt. Nog dit jaar hoopt men het werk te kunnen afronden. 8 mei: Bloemenactie Holtens Man nenkoor. 8-10-14-16-18 mei: Fietsvierdaagse 11 mei: Lompenactie HMV buiten gebied 12/13 mei: Viering 100 jarig bestaan molen de Hegeman Dijkerhoek- /landeüjke fietsdag. 13 mei: Havenzangers in Dijker- hoek. 17 mei: Bloemenmarkt; receptie HMV Lvm. 45 jarig bestaan; aan komst Pieterpad Milieu-estafet te. 18 mei: Vertrek Pieterpad Milieu- estafette. 20 mei: Mix-voetbal toernooi senio ren sv Holten. 24 mei: concours hippique Bergrui- tertjes. 26 mei: Straatvoetbaltoernooi 27 mei: Allard van Bruggen-toer- nooi 28 mei: Raadsvergadering JUNI 2/3 juni: Wilde Zwijnentoernooi 7 juni: Blij-dat-ik-rij-markt. 16 juni: Volleybaltoernooi Minto- nette 25 juni: Raadsvergadering JULI: 7 juli: Koningsschieten. 17 juli: Hoolter Avond 22 juli: Erwin-autocross 25 juli: Autocross 29 juli: Vakantiefietstocht. 31 juli: Hoolter Avond AUGUSTUS: 7 augustus: Hoolter Avond 11 augustus: Triathlon Holten. 14 augustus: Hoolter Avond 20 t/m 24 augustus: Zwemvierdaag- se Twenhaarsveld 21 augustus: Hoolter Avond 26 augustus: Motortoertocht Hol- terbergrit. 27 augustus: Raadsvergadering SEPTEMBER: 16 september: Kampioenscross jeugd op Zuurberg 20 september: Wijnfeest 22 september: Holterberg-Herfst- toer; trekkersiep. 23 september: Erwin-autocross; klassieker motortoertocht. 24 september: Raadsvergadering OKTOBER: 6/7 oktober: Nacht om Holten. 22 oktober: Raadsvergadering NOVEMBER: 3 november: HMV jubileumshow in sporthal 't Mossink. 23 november: Najaarsconcert Hol tens mannenkoor. 26 november: Raadsvergadering DECEMBER: 17 december: Raadsvergadering; jubileum avond NBvP Holten. 19 december: Volkskerstzang. 1991 JANUARI: 8 januari: Nieuwjaarsreceptie NBvP Holten. 12 januari: Gala-avond Fienpreu- vers. De Model Auto Club Oost Neder land (Macon) houdt op zaterdag 17 maart in Wegrestaurant Holten haar jaarlijkse modelauto-show. De getoonde miniatuur modellen zijn allemaal door de leden van de Macon verzameld, gehouwd. en/of verbouwd. Op deze show zal een model autoweg worden getoond in de schaal 1:25 met een totale leng te van plm. vier meter. De show begint 's morgens om 10.00 uur en eindigt 's middags om 16.00 uur. De toegang is gratis.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 5