Lijst 4 Kerkdiensten Medische diensten Van dag tot dag Cabaret Levenswerk over gerechtigheid U bent uw partij niet ontrouw als u voor de gemeenteraad stemt op HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport Geslaagd BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Geen borden langs Al Opkomen voor jezelf Vergadering OLM Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand BOLSENBROEK MARKELO -7 OPEL-e- Jaarfeest CJV Vriendenschaar Uitbreiding Twenhaarsveld Contactmiddag Vara InterVisie GEMEENTEBELANG HOLTEN ÜL DONDERDAG 15 MAART 1990 3 Mevrouw H. Tempelman-Tui- tert vierde vorige week haar 107e verjaardag. Het werd een drukke dag voor haar. Naast de vele schrif telijke felicitaties, onder andere van mr. J.A.M. Hendrikx, Commis saris der Koningin van Overijssel, ontving ze ook veel bezoek. Burgemeester W.L.F.C. van Rappard en zijn vrouw brachten de oudste inwoner van Holten een mooi bloemstuk en ook dominee W. Vons en zijn echtgenote verga ten de jarige niet. En in het NCRV-radioprogram- ma 'De wereld zingt Gods loF werd een lied voor haar aangevraagd door een mevrouw uit St. Udenro- de. „Die mevrouw klopte op een winteravond in het laatste oorlogs jaar hier aan. Ze kwam op de fiets uit Den Haag en zocht voedsel en onderdak. Ze is hier toen een paar dagen gebleven. Het contact is er, ook na de oorlog, altijd gebleven", vertellen de dames Tempelman. Mevrouw Tempelman-Tuitert werd geboren op 19 maart 1883, op de boerderij aan de Schreursweg. Op die plek groeide ze op, en bleef ze ook na haar trouwen (in 1908) wonen. Ze woont er nu nog, samen met zoon Derk en zijn vrouw Han- na, met kleinzoon Gerrit en zijn vrouw Dika en met haar twee ach terkleindochters Joke en Alie. Sinds opoe (zoals ze algemeen ge noemd wordt) een aantal jaren ge leden haar pols en heup brak, wordt ze verzorgd door Hanna en Dika Tempelman. De gezondheid van de 107-jarige is goed. „Ze heeft alleen een beetje staal nodig en verder gebruikt ze geen tablet. Lo pen kan ze met behulp van een rek. Allen het zien is minder geworden en dat is jammer. Daardoor komt ze ook niet zoveel meer buiten: het licht is te fel voor haar ogen", ver tellen haar schoondochters. Het liefst is opoe thuis met haar eigen mensen om zich heen. ,,'s Avonds koffiedrinken met de mensen uit haar eigen huishouden om zich heen, dat vindt ze gezellig. Als er Onze oud plaatsgenoot Wim Riet berg (Boschkampstraat 25) is aan de Rijksuniversiteit Groningen ge slaagd voor zijn docoraal examen wiskunde. Rietberg is leraar aan de HEAO Windesheim te Zwolle. In de nacht van 6 op 7 maart werd van een geparkeerde auto aan de Churchillstraat een ruitenwisser vernield. Het waarom (er is name lijk geen redelijk waarom) is niet bekend. Op 8 maart kwam de welbekende kruidenier Mulder, beter bekend onder de naam Kolbets, met zijn rijdende winkel voortgetrokken door twee paarden, in de proble men, toen hij onder het spoorweg viaduct in de Dorpsstraat reed. Of schoon hij eerst twee treinen had laten passeren, werd hij verrast door een derde trein op het mo ment dat hij juist onder het via- dukt reed. De paarden schrokken hevig van het lawaai en Mulder was niet meer in staat de dieren on der controle te houden. Hij kwam daarbij te vallen en belandde on der de wagen. Aanvankelijk leek de toestand zeer ernstig, doch ach teraf gezien bleek hij een scheurtje te hebben opgelopen aan het bek ken alsmede enkele blauwe plek ken. Hij werd opgenomen in een ziekenhuis te Deventer. De paar den liepen geen letsel op en ook de wagen bleef onbeschadigd. In de nacht van 9 op 10 maart werd een automobilist bekeurd, die zijn auto bestuurde met te veel alcohol in het bloed. Met een transactie van f 500,- op zak, kon hij het poli- tieburo weer verlaten. De volgende nacht was weer een automobilist aan de beurt voor hetzelfde feit. Hier lag het alcohol percentage zo hoog, dat de rechter het maar moet zeggen wat de ge volgen zijn. Dat dit een bedrag wordt van vier cijfers VOOR de komma moge duidelijk zijn, nog af gezien van het feit dat het rijbewijs in het geding komt. Zoals vorige week ook reeds vermeld, gaat de Holtense politie krachtig door om het drankgebruik achter het stuur in te dammen. Dat dit ten koste gaat van hoge boetes moge duide lijk zijn. Op 10 maart botsten twee auto's op elkaar in de Oranjestraat ter hoog te van de parallelweg Rijssense- weg. Een bestuurder bemerkte te laat dat de voor hem rijdende auto linksaf wilde en botste vervolgens op de achterzijde van het betref fende voertuig. Enige schade aan beide voertuigen was het gevolg. Op 11 maart werd bekend dat in de nacht van 9 op 10 maart een fiets werd gestolen vanuit een niet afge sloten schuur aan de Goldstein- straat. Ook daar zijn de eigendom men dus kennelijk al niet meer vei lig- Op 12 maart werd voor de zoveel ste keer dit jaar een jongeman be trapt bij de Aldi toen hij enig snoepgoed pikte. Het personeel al daar is zeer terecht erg attent op dit soort zaken en waarschuwt zon der meer de politie. iemand niet is mist ze die ook di rect en vraagt er naar. Ook de akti- viteiten op de boerderij hebben haar belangstelling nog wel". Met haar 107 jaren is mevrouw Tempelman de oudste inwoner van de provincie Overijssel. Twee achterkleindochters van haar zochten uit dat hun 'opoe' op de landelijke lijst van oudste inwo ners op de achtste plaats staat. „In Nederland wonen nog zes vrouwen die een jaar eerder geboren zijn, in 1882. En de zevende op de lijst, ook eep vrouw, is in hetzelfde jaar ge boren", vertelt schoondochter Hanna Témpelman-Schoolen. Mevrouw Tempelman-Tuitert kreeg drie kinderen, vijf kleinkin deren, twaalf achterkleinkinderen en twee achter-achterkleinkinde ren. Haar man overleed in 1951. Q05076-1907 PCOB Op 7 maart jl. hield de PCOB haar jaarvergadering. Het secretariële en financiële jaarverslag werden met algemene instemming goed gekeurd. Daarop vond de be stuursverkiezing plaats vanwege het aftreden van mevr. C. de Wit en dhr. H. Martens. Mevr. De Wit was herkiesbaar en werd met algemene stemmen herkozen. De plaats van de heer Martens moest vacant blij ven. Na de pauze sprak ds. G. Clements uit Wierden over het thema 'Om zien naar zieken'. Hij ging daarbij uit van zijn ervaring als ziekenhuis predikant. De bezoekers gaf hij een aantal punten ter overweging, zo als de vragen 'Waarom ga ik op be zoek?' en 'Zie ik er tegenop?' Voor degenen die op bezoek gaan, had de spreker een aantal richtlijnen. Hij stelde: 'Concentreer je op de zieke, houd er rekening mee of de patiënt langdurig ziek is, of ernstig ziek is. Houd rekening met de om geving waar de patiënt zich be vindt en houdt rekening met de tij den waarop wordt gegeten en ge rust. Geef de zieke aandacht en laat nooit merken dat je haast hebt. Vooral het luisteren naar het verhaal van de zieke is belangrijk. Dat verhaal kan bestaan uit ver driet, angst maar soms ook bitter heid of agressie. Over het geloof spreken is niet altijd nodig. Zeg vooral nooit tegen de zieke 'je ge looft toch?'. Dus zelf als bezoeker geèn angst hebben'. Speciale aan dacht vroeg de spreker voor zijn motto 'wees trouw in het bezoeken en kom je beloften na'. 'De ziéke kijkt er naar uit en verwacht dat'. Spreker besloot zijn inleiding met de woorden van Jezus 'Ik was ziek en jij hebt mij bezocht'. Kunt u zelf niet stem men? Niet iedereen die stemmen wilkan zelf naar het stemlokaal. Bijvoor beeld omdat men de deur niet uit kan, of omdat men de hele dag be zet is. In zo'n geval kan men een ander machtigen om zijn of haar stem uit te brengen. U kunt buren, of andere bekenden vragen voor u te gaan stemmen. Voorwaarde is, dat hij/zij in hetzelf de kiesdistrict staat ingeschreven. Dit betekent, dat op hun kaart het zelfde stemlokaal staat vermeld, als bij u. Een persoon mag naast zijn eigen sten slechts twee andere stemmen uitbrengen. U dient de achterkant van de op roepkaart in te vullen en deze te ondertekenen. De persoon die u heeft gemachtigd voor u te gaan stemmen moet deze kaart afgeven bij het stembureau en zich daar le gitimeren alvorens hij/zij kan stemmen. Heeft u vragen over het zelf niet kunnen gaan stemmen, bel dan naar het gemeentehuis, afdeling bevolking. Het telefoonnummer is 61666. CJV De Vriendenschaar houdt op morgen, vrijdag 16 maart en over morgen, zaterdag 17 maart in zaal Irene voor de 42e keer in success- sie haar jaarfeest. Voor de pauze wordt een program ma aangeboden,- dat door de kleine clubs wordt verzorgd. Na de pauze wordt het blijspel Welkom Dokter door Cees Roggen op de planken gebracht. Hierin spelen bestuurs leden, leiding en lG-plussers mee. Het jaarfeest zal beide avonden om 19.30 uur beginnen en de zaal is open vanaf 19.30 uur. Zaterdagmiddag wordt er een ex tra voorstelling gegeven voor be jaarden en gehandicapten, aan vang 14.00 uur. De zaal is open van af 13.30 uur. Voor vervoer kan men bellen met G. Aaltink (tel. 62761). Aegon recreatie, eigenaar van het bungalowpark Twenhaarsveld heeft onlangs beslag weten te leg gen op een groot aantal hectaren grond op de Borkeld. Het terrein sluit aan bij het bestaande bunga lowpark en zal in de toekomst ge bruikt worden voor uitbreiding van het aantal vakantiebunga lows. Met ingang van het komende va kantieseizoen krijgt Twenhaars veld de beschikking over een nieu we zelfbedieningswinkel en een bowlingbaan. Begin mei zullen bei den in gebruik worden gesteld. Nog te vaak wordt verondersteld, dat men langs de Al reclamebor den mag plaatsen, mits deze op verrijdbare stellages zijn geplaatst en op eigen grond. Rijkswater staat, directie Overijssel heeft in een brief aan het gemeentebestuur van Holten nogmaals laten weten, dat hiervoor geen toestemming wordt verleend. Hoewel in sommige gemeenten met de voorschriften nogals eens de hand wordt gelicht, zal B en W van Holten zich strikt aan de voor eschriften houden. De Christelijke Plattelandsvrou wen Bond afdeling Holten komt op donderdag 22 maart bijeen in de Kandelaar, aanvang 20.00 uur. me vrouw Z.R. J. Warnink-de Boer zal spreken over Opkomen voor jezelf. Ook belangstellenden zijn van har te welkom. Op uitnodiging van de werkgroep Conciliair Proces Holten treedt Cabaret Levenswerk uit Velp za terdag 24 maart op in gebouw Ire ne. Levenswerk zingt, praat en speelt eencabaret over gerechtigheid, vrede en heelheid van de schep ping. Alle teksten en muziek zijn geschreven en gecomponeerd voor en door de cabaretgroep om uit te drukken hoe gewone mensen om zich heen zien naar de vervuiling van het milieu en opmerken dat discriminatie heel dichtbij is en ar moede in Nederland toeneemt. Cabaret Levenswerk heeft geen pasklare antwoorden op de grote vragen vgn deze tijd. Het probeert mensen mee te nemen in de be wustwording van wat er gewoon oms ons heen in het dagelijks leven valt te denken over gerechtigheid en vrede en heelheid van de schep- De omroepvereniging Vara houdt aanstaande zaterdag (17 maart) een contactmiddag in De Biester voor leden en belangstellenden. De bijeenkomst begint om 13.45 uur. Hoofdschotel van deze bijeen komst vormt een cabaretsolo door O.M.A.M. Wagemans over de kracht van opbouwende gedach ten. Mensen die zichzelf onaan trekkelijk en negatief vinden of tel kens waarschuwingen krijgen om het kalmer aan te doen, krijgen van Wagemans op heldere wijze oplossingen aangeboden in een aantal levenslessen met voorbeel den van mensen waarbij hët al defi nitief mis is gegaan. Vooraf houden Siebolt Nieuwen- huis (hoofd nevenactiviteiten) en Cees Waal (burgemeester van De venter en lid van de Raad van Toe zicht) een korte inleiding naar aan leiding van het Vara-jaarverslag over 1989. Tevens is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De toe gang is gratis. ping, zodat er misschien iets ge daan kan worden. Het optreden begint om 20.0 Our en de entree is gratis. Wel is er een col lecte. Ook de wereldwinkel zal deze avond aanwezig zijn. De Overijsselsche Landbouw Maatschappij, afdeling Holten houdt op maandag 19 maart haar ledenvergadering in Het Bonte Paard in Dijkerhoek. Aan de orde komen het jaarversalg van secretaris en penningmeester en de bestuursverkiezing. Aftre dend en niet herkiesbaar zijn de heren J. Ulfman, A. Podt en J. Ool- bekkink. Het bestuur stelt voor 2 vacatures weer in te vullen en stelt kandidaat de heer G.H. Oolbek- king en mevrouw Gerda Wibbe- link-Roelvink. Daarnaast zal J.H. Schaap, adj. secr. van de OLM een inleiding houden met als onderwerp: Wat is de betekenis van de wijzigingen in de Oostbloklanden voor de Neder landse landbouw? De heer Ter Balkt van de afdeling Goor zal ver volgens een vertellen over zijn reis naar rusland en dia's over Rusland vertonen. Dorpsstraat 4 Holten Tel. 05483-6 35 01 NED.HERV KERK 10.00 uur: ds. W. Vons; kindeme- vendienst: Sijtze Meinsma. Irene: geen jongerendienst. 19.00 uur: ds. W. Vons (Jeugd dienst). Uitgangscollecte: Orgelfonds. Oppasdienst: Mevr. Tuitert-Ko- perberg en Maureen Jansen. Diessenplas: woensdag 21 maart 19.30 uur: ds. Berg. GEREF.KERK 09.30 uur: ds. H. Koetsveld, Dwingelo. 19.15 uur: ds. J.F. Ezinga, Zwartsluis. Kindernevendienst groep 5 en 6 o.l.v. J. Stam-Slotboom en groep 7 en 8 o.l.v. Chr. Offringa. De eerste collecte is voor kerk en de tweede voor rente en aflos sing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Juliette Meijerink, Renate Stam, Erna Nijkamp-ter Avest; 4-6 jaar: Marjan Schuttert, Esther Schuttert, Paula Wind. R.KKERK 10.00 uur: H. Mis. DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. Doornweerd; uit gangscollecte: Orgelfonds. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. D. Zinkstok, De- ventger; uitgangscollecte: Zen dingsbussen bij de uitgang. NIEUW HEETEN zaterdag 19.00 uurH. Mis. zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 17 en 18 maart, W. R. van Cou- welaar, Keizersweg 32, telefoon 635 53. Spreekuren11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-6 14 36, 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen 05700-152 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-622 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: F.G. Koop, Spoorstraat 3, Goor. Tel 05470-71350. Behandeling na telefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 urn- spreekuur, Diessenplasstraat 5, tel. 615 15, daarna tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: 05483-63056; 053-330537; 05496- 63056. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-613 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer 06-11. Overigens 05483-6 44 44; dag en nacht be reikbaar. BRANDWEER: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. i,r 15 maart: Politiek café Dijker- hoek in Bonte Paard 16 maart: 19.30 uur Jaarfeest CJV De Vriendenschaar in Ire ne; 20.00 uur dorpshuis, Lezing A.L. Verheij over restauratie schilderijen; 19.45 uur, Jaar feest E. J.V. De Bouwers in Tref punt. 17 maart: 14.00 uur en 19.30 uur, Jaarfeest CJV De Vrienden schaar in Irene (voor bejaarden en gehandicapten); 13.45 uur, Contactmiddag Vara in De Biester. 18 maart: Puzzelrit MAC de Holterberg. 19 maart: 20.00 uur, Ledenver gadering HHV in zaal Vosman; 19.45 uur, NBvP Espelo, Paas- versiering maken in Trefpunt; 20.00 uur, Jaarvergadering OLM afd. Holten in Bonte Paard. 21 maart: 20.00 uur HVG Dijker- hoek, kegelen bij Barbarossa. 22 maart: 20.00 uur, CPB-bij- eenkomst in de Kandelaar; 20.00 uur gebouw Irene, ge- spreksavond Open Deurgroep. 24 maart: 20.00 uur, gebouw Ire ne, Cabaret Levenswerk uit Velp voor Werkgroep Conciliar Proces Holten. 25 maart: MAC Motocross op Zuurberg; Twentse middag in dorpshuis om 15.00-16.30 uur met Everhard Jans. 28 maart: 14.30 uur, Jaarverga dering ANBO in dorpshuis. 30 maart: Lompenactie HMV in Holten dorp. Gevonden: dameshorloge zon der bandje, groot model; heren bril met bruin montuur; jonge boxer; hangoor konijn. Verloren: grijze vingerhand- schoen; grijze portemonnaie met inhoud; gouden armband met briljantjes; twee huissleu tels aan kleine ring; donker blauwe damesportemonnaie met inhoud; bruine herenporte- monnaie met oa. enkele pasjes; lapjeskat. Geboren: Robin zv G. Willems en J. E. Hoekman; Niek zv G. J. Rietberg en K. Zweers (geb. te Deventer); Björn zv M. J. van Beek en H.R. Temmink (geb. te Deventer). Overleden: G.A. Brands, oud 74 jaar (overl te Deventer); J. Kui- pers-Wiltjer, oud 89 jaar (overl. te Deventer). Ondertrouwd: A.P. T. Deterd Oude Weme, oud 26 jaar, Holten en Y.J.M. Zennipman, oud 22 jaar, Holten.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 3