Koninklijk zilver voor Gerrit Jansen 3 Winkelen Zakendoen InterVisie Kerkdiensten Medische diensten J van dag tot dag H Prijs Attent Holten HGITENS NIEUWSBLAD BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Uit het politierapport Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen J. Franssen naar Bathmen Meer aanvraag rietsubsidie dan verwacht Bejaarden sociëteit BOLSENBROEK MARKELO ~7 OPEL# DONDERDAG 8 MAART 1990 Even werd de emotie hem donder dagmiddag te machtig, toen fami lie, genodigden en collega's als één man opstonden om een 'lang zal ie leven' uit te brengen op scheidend GEB-man Gerrit Jansen. Lovende woorden plus als klapstuk, de ere medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, waren er voor de man, die het liefste rus tig aan de waterkant zit te vissen, als afscheid van een welbestede veertig jarige loopbaan. Vooral de ere medaille kwam voor Gert van Menum als een komplete verras sing. „Ik had de burgemeester met de wethouders wel zien binnen ko men en ook de twee directeuren (van het GEB), dus ik verwachtte wel v/at, maar zilver, daar had ik helemaal niet op gerekend", ver klaarde Jansen na afloop. Burge meester Van Rappard hield het dan ook tot het laatste moment goed geheim. Uitgebreid stond de burgemeester stil bij alle functies van Gerrit Jansen zoals meterop- nemer, GEBman en marktmees ter. Maar vooral zijn activiteiten in de gezondheidszorg, zoals het 30 jarig lidmaatschap van de EHBO, waarvan de laatste tien jaar voor zitter en zijn functie bij het Ambu- Volgens Gerrit Jansen is er niets mooiers in het leven dan vissen. Dat wis ten de collega's ook. Zij haalden hem op de laatste werkdag op met een versierde wagen, compleet met visvijver. lancevervoer werden belicht. Voor al door de inzet van de vrijwilligers heeft Holten nog steeds een eigen ambulance. Mede door deze activi teiten viel de scheidende jubilaris de zilveren eremedaille ten deel. Uit handen van de directeur van IJsselmij ir. L.G. Sisouw de Silva ontving de heer Jansen de bijbeho rende draagmedaille. Lovende woorden waren er ook van de chef van Holtense GEBkan- toor, W.L.M. Satink, die de schei dende GEBer leerde kennen als een man die van veel markten thuis is en op veel plaatsen inzet baar was. Ook zijn spreekwoorde lijke kennis van Holten en de Hol tenaren werd onder luid gelach van de aanwezigèn nog eens uitge breid uit de doeken gedaan. Na mens het districtkantoor Holten, Hellendoom, Rijssen sprak G.B.B. Groothuis, die herinnerde aan de tijd toen de bovengrondse leidin gen werden aangelegd, die nu weer worden afgebroken. Willy Bóhnke, voorzitter van de Centrale Vereniging van Ambu lante Handel vergeleek de taak van marktmeester Jansen met die van bedrijfsleider, die zich een ei gen plaats in de Holtense groep marktmensen had weten te vero veren en die van individualisten een collectief had weten te sme den. De kinderen Jansen blijken over het zelfde uitstekende gevoel voor humor te beschikken, zo bleek uit de toespraak van de 31 jarige zoon H. Jansen, die namens kinderen en kleinkinderen een barometer aan bood. Dorpsstraat 4 - Holten Tel. 05483-6 35 01 Politiek café Op 12 maart wordt er een politiek café georganiseerd 's avonds in het dorpshuis. Het is ook voor ouderen interessant, omdat de politieke partijen zeker gevraagd zal worden wat zij in hun programma hebben staan voor ouderen. Denkt u maar eens aan onderwerpen als oude renhuisvesting, subsidiëring van ouderenorganisaties, flankerend beleid met daarin de maaltijdvoor ziening, alarmering en het Meer Bewegen voor Ouderen. De oudere kiezer zal niet worden vergeten. Medicijnen Is men ziek dan gebruikt men heel vaak bepaalde pillen om te gene zen. Nu komt het bij ouderen regel matig voor, dat bepaalde medicij nen tot het levenseinde gebruikt moeten worden, zoals bijvoorbeeld bij hartpatiënten. Sinds het voor geschreven krijgen van deze medi cijnen opnieuw bij de dokter ko men, zal beslist niet vreemd zijn. Heel vaak zal er dan weer iets wor den voorgeschreven. Regelmatig komt het voor dat de medicijnen die men al gebruikt en de nieuwe medicijnen elkaar niet verdragen. De gevolgen daarvan kunnen zelfs in bepaalde gevallen heel erg zijn. Wanneer u bij een arts bent en hij, of zij wil u een medicijn voorschrij ven, moet u daarom altijd vertellen wat u reeds gebruikt. Uw huisarts weet soms niet wat de specialist heeft voorgeschreven, of omge keerd. Dat noemen van de medicij nen moet zelfs, wanneer men u een prik wil geven en wanneer u onder narcose gebracht moet worden. Een lijstje in uw tas, of portefeuille met daarop de medicijnen die u ge bruikt kan daarom heel handig zijn. Administratie In dit stukje wordt een vraag ge steld aan gehuwde dames. Hoeveel van u houden zich wel eens bezig met de administratie thuis? Daar mee wordt naast het betalen van rekeningen ook het op de hoogte zijn van verzekeringen, pensioen fondsen e.d. bedoeld. Nu bijvoorbeeld met de storm de afgelopen weken veel mensen schade hebben geleden, weet u zelf dan of u er voor bent verzekerd als u schade had? Weet u in welke po lis u moet kijken? Weet u welke kontaktpersoon u moet bellen? Hoe vaak komt het niet voor dat de echtgenote van al dit soort zaken geen verstand heeft? Dat regelt haar man. Uw man kan echter langdurig ziek worden, hij kan zelfs komen te overlijden. Veel dames leven langer dan hun man. Zelf op de hoogte zijn met de ver schillende verzekeringen die men heeft, de organisaties waar men een pensioen of uitkering van krijgt, eventuele leningen die men nog heeft lopen etc. is voor een vrouw handig met het oog op de toekomst. Nu heeft u alle tijd om die zaken samen met uw echtge noot door te nemen. Hij kan u weg wijs maken in die administratie. Komt u plotseling alleen voor de financiële administratie te staan, dan hoeft u het niet zelf te doen. U kunt ook besluiten dit in handen te geven van een van uw kinderen, of een daarin gespecialiseerd bureau. De politie kon de afgelopen week een einde maken aan het graffiti spuiten hetgeen de laatste tijd veel voorkwam in de gemeente Holten. Een vijftal knapen variërend in de leeftijd van 13 tot 16 jaar bleken de daders te zijn. In goed overleg met de ouders zullen de knapen zelf voor een schoonmaakbeurt zorgen tot genoegdoening van de bena deelden. Voorwerpen die niet vol doende hersteld kunnen worden, zullen eventueel vernieuwd moe ten worden en de schade zal dan verhaald worden op de daders. Door de hevige regenval van afge lopen week ontstond er waters nood in een woning aan de Bril- steeg. Het water drong aldaar naar binnen en wel in dien mate dat de brandweer er aan te pas moest ko men om het water weg te pompen. Op 1 maart ontving de Holtense politie bericht dat op 24 februari langs de AI een personenauto was leeggeroofd. Ontvreemd werden twee koffers met nogal kostbare kleding e.d. De totale schade be droeg ruim f 5000,-. Tijdens de carnavalsoptocht ver loor een inwoonster uit onze ge meente een portemonnaie waarin haar bankpasje zat en waarin zich tevens de pincode bevond. Een jeugdige vinder maakte hiervan samen met twee vrienden mis bruik van door valselijk gebruik te maken van deze voorwerpen. Voor maar liefst f 1600,- werd er uit de geldautomaat gehaald. De politie kon de daders snel achterhalen. De benadeelde heeft inmiddels haar geld terug. Tegen de knapen zal proces-verbaal worden opgemaakt terzake diefstal door middel van een 'valse sleutel' zoals dat in het vakjargon heet. Op 1 maart geraakte een personen auto op de AI tegen de vangrail. De bestuurder was juist bezig met het inhalen, toen hij opzij werd ge drukt door en vrachtauto die naar links uitweek. Er waren geen per soonlijke ongelukken. De vracht- wagenbestuurder kon niet achter haald worden, daar er nagenoeg geen gegevens van zijn voertuig bekend waren. Op 2 maart geraakte een personen auto van de weg en wel op de Bor- keldweg. De bestuurder schrok zo van een overstekende kat dat hij de macht over het stuur verloor. De kat overleefde de klap niet. De auto kon door een landbouwer weer op de weg worden geholpen. Het voertuig liep geen noemens waardige schade op. Op 3 maart werd een man uit Ulft aangehouden terzake oplichting. De man verkocht advertenties op een poster, ontving daarbij bij vooruitbetaling geld, doch de pos ter werd nooit uitgegeven. Ook hier kon een benadeelde het geld terug ontvangen. De man moet zich in zijn woonplaats tegenover de plaatselijke politie nog verant woorden voor een achttal soortge lijke zaken. Tijdens de endurorit voor moto ren, overigens weer uitstekend ge organiseerd door de MAC-Holten, deed zich een incident voor tussen enkele bezoekers en een autobe stuurder. Laatstgenoemde ge droeg zich zodanig tussen het pu bliek dat daarover commentaar kwam van omstanders. De be stuurder reed daarop in op een echtpaar die alleen door het opzij springen zich het vege lijf konden redden. De man, een inwoner uit Markelo, kon nabij zijn woning worden aangehouden. Tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt. Op 5 maart kwamen op de kruising Maatmansweg-Dijkerhoekseweg twee personenauto's met elkaar in aanraking. Eén voertuig wilde de Maatmansweg opdraaien terwijl het andere voertuig juist uit de Maatmansweg kwam gereden en de Dijkerhoekseweg op wilde gaan. Beide bestuurders verklaar den uiterst rechts te hebben gere den, hetgeen dus niet kon kloppen. Beide voertuigen werd behoorlijk beschadigd. Op uitnodiging van de afdeling Holten en Bathmen van de WD spreekt op maandagavond 12 maart onderwijsspecialist J. Franssen van de WD maandag avond 12 maart bij Boude in Bath men over de actuele politieke ont wikkelingen. Na afloop van zijn inleiding zal er ruimte zijn voor discussie. De bij eenkomst begint om 20.00 uur. Er zijn in de afgelopen periode aanmerkelijk meer aanvragen voor rietsubsidie binnen geko men, dan was verwacht. In totaal 2600 m2, wat neer komt op een be drag van 52.000 gulden. In de be groting is evenwel een bedrag van 25.000 gulden voor rietsubsidie opgenomen, zo deelde wethouder Henk Westerik mee tijdens de ver gadering van de commissie ge meentewerken.. Alvorens tot een juiste verdeling van gelden te komen, zal gekeken worden inhoeverre er sprake is van onderhoud, dan wel schade, die ge leden is door de stormen van de laatste maanden. Stormschade is een zaak van de verzekering en zal niet worden vergoed. De Bejaardensociëtiet komt weer bijeen op dinsdag 13 maart in de Kandelaar, aanvang 14.30 uur. Dan zal iets verteld worden over de Oudheidkamer Hoolt'n. Hester's Mode heeft haar winkelinterieur volledig veranderd, o.a. werd er een voor Holten uniek verlichtingssysteem in de winkel geïnstalleerd. Interieur en etalages zijn nu volledig op de collecties afgestemd en hebben een eigentijdse uitstraling. Hester's Mode brengt uitgekiende collecties voor de modebe wuste vrouw vanaf 20 jaar. De modellen (slechts 3 a 4 exempla ren in dezelfde collectie) wisselen regelmatig met de winkel in Colmschate. Hierdoor treft u telkens iets nieuws in de winkel. Vanaf dinsdag jl. zijn de deuren geopend voor het winkelende publiek. De Attent Supermarkt aan de Larenseweg heeft een stereoto ren gewonnen in het kader van een landelijke Attent display wedstrijd, Bij de wedstrijd ging het om het zo attractief moge lijk inpassen van een porseleinen ontbijtservies in de algehele winkelpresentatie. 005476-1907 Geboren: Alide Johanna Rena- te dv J.P. Aanstoot en A. H. Wessels; Maaike dv A. J. Reilink en M.H. Wilmerink; Björn zv M.J. van Beek en H.R. Tem mink. Overleden: P. Disbergen, oud 74 jaar; A. Stukker, oud 72 jaar (overl. te Deventer); J. Ooster- velt, oud 63 jaar (overl. te De venter). Ondertrouwd: J. W. Paalman, oud 30 jaar. Holten en G.J. ter Beest, oud 24 jaar. Holten; C. Frankena, oud 33 jaar, Holten en M.P. C. Putman, oud 30 jaar. Holten. Gehuwd: G.J. H. Schoolkate, oud 30 jaar, Holten en J.M. Theijn, oud 27, Holten. NED.HERV KERK 10.00 uur: ds. Doomweerd (Hei lige Doop) m.m.v. kinderkoor Mozaïek; kindemevendienst: Ans Pannekoek en Ans Steu nenberg (kidneren tot 10 jaar). Irene: 10.00 uur: jongeren- dienst, Johan Steunenberg. 19.00 uur: ds. W. Vons Uitgangscollecte: Fonds kerk interieur. Oppasdienst: Mevr. Jeannet van Bruggen en Miranda Jan sen. Woensdag 14 maart de Kande laar: (Biddag voor gewas en ar beid) 19.15 uur: ds. Doomweerd (gemeenschappelijke dienst metGerf. kerk); Uitgangscollec te: Interk recreatiewerk. Diessenplas: woensdag 14 maart 19.30 uur: Leger des Heils. GEREF.KERK 09.30 uur: ds. M. Berg. 19.15 uur: ds. M. Berg. Kindemevendienst groep 3 en 4 o.l.v. G. Wolters Markvoort. De eerste collecte is voor Zen- /Z\ ding en de tweede voor rente en Oppasdienst: 0-3 jaar: Jans Stam-Slotboom, Ingrid Stam- Jansen, Karin Stam; 4-6 jaar: Ineke Paalman-Verveda, All Beldman-Staman, Karin Bel- dman. Woensdag 14 maart, 19,15 uur: Ds. H.W. Doomweerd (Biddag voor gewas en arbeid); uit gangscollecte: Interkerk Recre atiewerk. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis. DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. Vons; uitgangscol lecte: Fonds kerkinterieur. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. H. Th. Vollebregt uitgangscollecte: Plaatselijke diaconie. Woensdag 14 maart, 19.30 uur: ds. H. Th. Vollebregt; uitgangs collecte: SOH. NIEUW HEETEN zaterdag 19.00 uurH. Mis. zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 10 en 11 maart, J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, telefoon 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75: WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag fm vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-614 36, 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen 05700-152 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: J. Webbink, de Ruijterstraat 19, Rijssen, tel. 05480-14140. Behan deling na telefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 uur spreekuur, Diessenplasstraat 5, tel. 61515, daarna tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERUSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84* Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging: Spreekuur: maandag Vm vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.301- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaarj- denstraat 26, tel. 6 14 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: 05483-63056; 053-330537; 0549&- 63056. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-613 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer 06-11. Overigens 05483-6 44 44; dag en nacht be reikbaar. BRANDWEER: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente-' huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de* maand 's middags 14.15-16.15 uur. 10 maart: 20.00 uur, concert HGK en Troubours in De Kan delaar. 12 maart: Politiek Café in het Dorpshuis (café open om 19.30 uur); postzegelruilbeurs in De Boschkamp. 13 maart: 14.30 uur, Bejaarden- sociëteit in de Kandelaar; CPB provinciale jaarvergadering in Ommen, vertrek 08.30 uur vanaf de Kandelaar; Ringvergadering Herv. vrouwengroep vertrek vanaf Irene 19.15 uur opgave voor zaterdag bij mevr. Steu nenberg, Kosterspad 2.: 20.00 uur, HVG Dijkerhoek, discus sieavond in Bethanië. 14 maart: 20.00 uur, bijeen komst ontwikkelingssamen werking in gemeentehuis; 20.00 uur Bijeenkomst NBvP in zaal Vosman.. 15 maart: Politiek café Dijker- hoek in Bonte Paard 16 maart: 19.30 uur Jaarfeest CJV De Vriendenschaar in Ire ne; 20.00 uur dorpshuis, Lezing A.L. Verheij over restauratie schilderijen. 17 maart: 14.00 uur en 19.30 uur, Jaarfeest CJV De Vrienden schaar in Irene (voor bejaarden en gehandicapten); 20.00 uur, le zing Kinstkring Holten in De Boschkamp. 19 maart: 20.00 uur, Ledenver gadering HHV in zaal Vosman; 19.45 uur, NBvP Espelo, Paas- versiering maken in Trefpunt. 21 maart: 20.00 uur HVG Dijker- hoek, kegelen bij Barbarossa. 22 maart: 20.00 uur, CPB-bij- eenkosmt in de Kandelaar. 24 maart: 20.00 uur, gebouw Ire ne, Cabaret Levenswerk uit Velp voor Werkgroep Conciliar Proces Holten. 25 maart: MAC Motocross op Zuurberg; Twentse middag in dorpshuis om 15.00 uur. 30 maart: Lompenactie HMV in Holten dorp. Gevonden: fietssleutel; zwarte dameslaarzen; 8 meter snoer met stekker; kleine draagbare radio, kleur zwart; zwart-bonte poes; zwarte kat; licht bruine bastaard poedel. Verloren: Rode huishoudporte- monnaie met inhoud; Rabo- bankpasje; grize portemonnaie,! beurs model, met inhoud; Bas taard Mechelse herder bruin zwart; rode kater; lapjeskat.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 3