Postzegelbeurs trekt de ware liefhebbers Duizenden bezoekers verwacht op Molenfeest in Dijkerhoek I mm euwsblad Bedjes staan gespreid voor Canadese gasten WEEK DEZE Record pannekoekbakken hoogtepunt eeuwfeest ENFE^il Politiek forum in Dijkerhoek Oud papier voor steun jeugdwerk Vergadering HHV Parkeerplaats Kolnusterrein \sMieJlfeAv- voor hem en haar Larenseweg niet blij met reconstructie U ontvangt een fraaie Parfeer-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. ^//OLTtW Holtens Nieuwsblad Donderdag 8 maart 1990 42ste jaargang no.10 Abonnementsprijs f 39.70 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Verkiezingen Komende maandag 12 maart kunnen we tijdens het Politiek Café vernemen welke plannen de vier politieke partijen de ko mende vier jaar ontwikkelen om Holten leefbaar te maken en te houden. Vooral voor de ouderen, die een steeds grotere rol in de Holtense samenleving: gaan vervullen, is het van be lang dat hun stem niet alleen gehoord wordt, maar dat hun verlangens ook vertaald wor- i den in concrete aandachtspun ten. Samen met het Holtens Nieuwsblad bladert mevrouw Kieboom, voorzitter van dc i Stichting Welzijn Ouderen door de verkiezingsprgram- ma's. Ze kunnen er maar niet genoeg van krijgen, de postzegelaars. Al negentien jaar lang weten ze op de eerste zaterdag in maart de weg te vinden naar de aula van de scho lengemeenschap, waar zij met ge lijkgezinden een hele dag in op perbeste stemming postzegels rui len, kopen en verkopen. Vaak we ten ze van te voren al waar hun belangstelling naar uitgaat, maar vaak ook wordt er een onver wacht goede ruil gedaan. Zo haalde afgelopen zaterdag on der andere een van de trouwe deel nemers een paar waardevolle post zegels uit een grote stapel 'rams- goed'. „Dat waardevol moet je na tuurlijk wel relatief zien", vertelde hij. „Wij proberen zoveel mogelijk met gesloten beurs te ruilen of met een kleine bijbetaling. In Holten is het echt een liefhebbersbeurs, en zo moeten we dat ook houden". Voorzitter J. J.H. ten Zende kan die stelling wel onderschrijven. Daar om wordt er ook nog geen entree prijs geheven, al wordt het steeds moeilijker om de beurs zonder fi nanciële steun in stand te houden. „Het moet niet zo worden, dat de leden er geld gaan bijleggen. Aan de andere kant wordt het elk jaar moeilijker om kiet te draaien", al dus Ten Zende. Een van de argu menten om voorlopig op de oude voet door te gaan is vooral het aan taljeugdigen dat de beurs bezoekt, „wij zijn bang, dat de jeugd weg blijft, als ze een paar kwartjes en tree moeten betalen. Deze beus heeft een stimulerende werking voor jeugdigen om zich te verdieo- pen in de postzegelhobby en is een van de mogelijkheden om vrijblij vend een kijkje te komen nemen. Gaat het geld kosten, dan blijven ze ongetwijfeld weg". De kosten voor de beurs worden nu bestreden door de verkoop van „Altijd prijs" enveloppen, met in elke envelop tenminste een waardevolle postze gel. Zaterdag werden er 200 ver kocht. Sinds de opening van het dorps huis, houdt de Postzegelclub Hol ten zijn clubavonden in het dorp huis. Men had gehoopt dat daar een wervende invloed van uit zou gaan, maar tot een grote toeloop De postzegelbeurs trekt elk jaar weer een groot aantal trouwe klanten. heeft dat nog niet geleid, het leden tal schommelt al jaren rond de 60. Aanvankelijk was het de bedoeling dat ook de postzegelsbeurs in De Boschkamp gehouden zou wor den, maar men heeft wethouder Dalhuisen er van kunnen overtui gen, dat die ruimte absoluut te klein is voor dit evenement. „Wij prijzen ons dan ook bijzonder ge lukkig, dat we ook dit jaar weer de beschikking hebben over de aula. Onze beurs valt of staat met de goede ruimte". Dames- en Herenkapsalon m ook zonder afspraak Dorpstraat 18, Holten Tel. 05483-6 44 86 LOCHEM - WARNSVELD Bewoners van de Larenserweg hebben bij het college van b en w aan de bel getrokken om aandacht te vragen voor de verkeerssituatie op de Larenseweg. Volgens de be woners is er na de reconstructie, nu zo'n vijf maanden geleden, veel verbeterd aan het aanblik van de weg, maar is de verkeersveilig heid er niet op vooruit gegaan. In een brief aan het college schrij ven de bewoners, dat de oversteek plaatsen, bedoeld voor kinderen uit de Beuseberg, zodanig gesi tueerd zijn, dat het fietsen over de trottoirs sterk wordt bevorderd. Bovendien steekt het merendeel van de fietsers ongeveer 25 meter naast de oversteekplaats de Laren seweg over. Daarnaast blijken de verkeersge leiders nauwelijks snelheidsrem- mend te werken. „De automobilist die 2 a 3 keer door de verkeersgelei ders heeft gereden, bemerkt dat men er bijna zonder bijsturen door kan rijden. Bovendien nodigt het prachtige geasfalteerde wegdek eerder uit tot het dieper instrap- pen van het gaspedaal dan het om gekeerde", aldus de bewoners, die dan ook met klem aandacht vra gen voor de problemen en aandrin gen op maatregelen. Het honderdjarig bestaan van de Dijkerhoekse molen De Hegeman zal op zaterdag 12 en zondag 13 mei in de buurtschap aanleiding zijn voor een grootscheeps feest, waarop duizenden bezoekers worden verwacht. Afgelopen maandag gaven de woord voerders van de tien Dijker- hoekse verenigingen, die in samenwerking met Aalderik Paalman van het Bonte Paard gezamenlijk tekenen voor de organisatie van het eeuw feest, opening van zaken. Hoogtepunt zal zijn op zon dagmiddag het bakken van de grootste pannekoek van Nederland, die een omtrek van tien meter moet krijgen. Het molenfeest valt samen met de nationale molendag en de lan delijke fietsdag, zodat vooral op-za terdag veel fietsers verwacht wor den in Dij kerhoek. Er zijn twee rou tes langs de molen uitgezet. Een route gaat richting Holten en de andere naar de Bokkesmolle. Ook de moutainbikeroute, die uniek is voor Nederland, zal langs de molen voeren. De vier toegangswegen naar Dij kerhoek zullen worden versierd met grote erebogen, die geheel opgebouw worden uit ko renschoven, die vorig jaar zijn ge oogst. De molen is gebouwd in 1730 en heeft in de beginjaren als watermo len dienst gedaan in een Zuidhol landse gemeente. In 1890 werd de molen aangekocht door de wedu- POTJE POOLBILJARTEN!. of doe je het liever gewoon? BILJARTEN BIJ 'T KLAVIER we H.J. Klein Baltink en omge bouwd tot graanmolen. Tot in de jaren dertig werd in De Hegeman het graan gemalen. Daarna werd de molen overgenomen door de Centrale Landbouw Handelsvere niging en verviel tot opslagruimte om vervolgens te worden opge kocht door loonbedrijf Feberwee uit Deventer. In 1983 werd de mo len aangekocht door de gemeente Holten en op 7 mei feestelijk weer in gebruik gesteld. Burgemeester Van Rappard valt dan ook de eer te beurt om zaterdag 12 mei de festi viteiten te openen, samen met Ger- rit Markvoort, als vertegenwoordi ger van de tien verenigingen. Dan zal ook de tentoonstelling van oude machines worden geopend.'s Middags zal er door de plaatselijke jeugd, in ouderwetse kledij ge danst worden, samen met de Hool- ter Daansers, die daarvoor specia le dansjes instuderen. Met een ou derwetse dorsmachine zal daarna het graan worden gedorst, dat vo rig jaar, eveneens op de traditione le wijze, is geoogst. Voorts kunnen de bezoekers proeven van ouder wetse gerechten zoals Kruudmoes en Humkessoep en voor thuis de recepten meekrijgen. Voorts zijn er demonstraties et oude ambachten te bewonderen. De avond van de eerste feestdag staat in het teken van de Boerenbrulfte van Fenne- ken Hegeman en Gerrit Jan Klein Baltink. Record Zondag verwacht men in Dijker- hoek het grootste aantal bezoekers als een poging wordt gedaan om de grootste pannekoek ter wereld te bakken. Momenteel staat het re cord op ruim zeven meter. In Dijk- erhoek wil men een koek van tien Woordvoerder namens de tien Dijkerhoekse verenigingen Gerrit Mark voort en molenbeheerder Slaghekke poseren voor de molen waar het straks allemaal om draait. De heer Haversalg, die eveneens namens de Soweco in de molen werkt, moest wegens ziekte verstek laten gaan. Dagblad Tubantia B. V. in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris. Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel.05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3. tel. 6 12 24 meter gaan bakken. Hoe dat in zijn werk zal gaan, is nog onderwerp van studie van de feestcommissie. Voor de belangstelenden is er zon dag veel te zien. Er is een tentoon stelling van oude tractoren en sta tionaire motoren, die staan opge steld op het feestterrein. Voorts is er een defile van oude tractoren en motoren door Dijkerhoek en is er een ballonnenwedstrijd voor alle aanwezige kinderen, die alles op geluisterd met muziek van de Grosmeajers en de Brandheultjes. Het Dijkerhoekse feest wordt 's avonds afgesloten met een optre den in de feesttent van de Haven zangers. De kaartverkoop voor de Haven zangers en voor de Boerenbrulfte is reeds gestart. In de voorverkoop kan men kaarten krijgen bij foto Ten Velde, het Bonte Paard in Dijkerhoek en bij Hans Steunen berg schoenmode. Tevens kan men op dezelfde adressen een com- bikaart kopen voor alle evenemen ten. De buurtgemeenschap Dijkerhoek zal zijn eigen politieke avond hou den. Op uitnodiging van de Buurt vereniging Schoolkring Dijker hoek zullen op donderdag 15 maart in Het Bonte Paard vertegenwoor digers van de vier politieke partij en aan de tand worden gevoeld over Dijkerhoekse en Holtense problemen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. De prot. chr. basisschool De Scha kel heeft, om Wereldgebedsdag wat meer inhoud te geven, steun gegeven aan het jeugdproject in Herlicowice in Tsjecho-Slowakije, een jeugdcentrum, waar veel ker- kewerk wordt verricht voor de jeugd. Helaas is het hoofdgebouw afgebrand. Het heeft lang geduurd voordat ze met de opbouw van dit centrum mochten beginnen, want ondanks de politieke vernieuwin gen is het kerkelijk jeugdwerk nog aan banden gelegd. Personeel en ouderraad van de Schakel hebben besloten de op brengst van het oud papier over de maand maart in zijn geheel te be stemmen voor het Tsjecho-Slo- waakse j eugdcentrum. Van 26 maart tot 29 maart staat de oud papier-container bij de school. De leerlingen zullen in de vooraf gaande week langs komen om oud papier in te zamelen. Vooral 'ge wichtig' papier, zoals bijvoorbeeld oude telefoonboeken, is welkom. Hoe meer kilo's, des te meer geld is er om te geven. De Holtense Handelsvereniging houdt op maandag 19 maart in res taurant Vosman haar voorjaarsle denvergadering. Op de agenda staat onder andere jet jaarverslag 1989, de begroting voor 1990, de zomeractiviteiten en verkoopbevorderende activiteiten voor het komende seizoen en het verkeersplan dorpscentrum. De vergadering begint om 20.00 uur. Op het terrein van de voormali ge peuterspeelzaal het Kolnus aan de Hoffestraat zullen 23 parkeer plaatsen worden aangelegd. De commissies gemeetewerken en financien gingen met het voor stel acoord. Wel werd in overwe ging gegeven in de Hoffestraat een aan zijde een parkeerverbod in te voeren. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. A/s abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Adres woonplaats Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 39.70 Als over negen weken de circa honderd Canadese oud-strijders en hun begeleiders naar Holten ko men, vinden zij hun bedjes ge spreid. Zonder enig probleem kan het comité huisvesting van de Stichting Viering Nationale Feest dagen alle Canadese gasten bij de Holtense bevolking onder bren gen. Onder de gastgezinnen oude bekenden, die reeds in 1980 en '85 hun woning open stelden voor de bevrijders van toen. Velen van hen hebben de contacten door de jaren heen weten te behouden en ver heugen zich nu op een hernieuwde kennismaking. Voor anderen is het de eerste keer, dat zij een aantal Canadezen onderdak zullen verle nen. Daarom zal er binnenkort (be gin april) een speciale contacta vond worden georganiseerd met de gastgezinnen om vragen over en weer te beantwoorden. De gastge zinnen krijgen daarover nog be richt. De Canadese casten wacht een goed gevuld programma, waarbij gezocht is naar een afwisseling tus sen herdenking en ontspanning. „Het worden best vermoeiende da gen voor de Canadezen", meent Joke Voordes. „Men moet niet ver geten, dat ze allereerst al een lange reis achter de rug hebben, voordat ze hier arriveren. Daarnaast zijn de meesten de zeventig al gepasseerd. Daarom hebben we veel in het pro gramma facultatief gesteld, zodat ze zelf kunnen beslissen of ze aan de activiteit willen deelnemen. Hoogtepunten in het programma zullen voor de Canadese gasten on getwijfeld zijn de herdenkingsbij eenkomsten in Groesbeek (7 mei) en op de Canadese begraafplaats in Holten (4 mei). Ook de grote pa rade, die op 5 mei gehouden wordt in Enschede behoort daartoe. Dan zullen de oudstrijders (Canadezen en Engelsen), gezeten op de voer tuigen van Keep them Rolling, van het vliegveld Twente naar de Markt in Enschede rijden, waar hun het defile zal worden afgeno men. In eigen dorp zullen de gasten be trokken zijn bij de grote bevrij dingsoptocht, die op 30 april wordt gehouden. Zij zullen plaats nemen op de eretribune, die op de Smids belt zal worden opgelicht. De Ca nadese Huntsville Piperband, die al eerder een bezoek bracht aan Holten, zal in de optocht meelo pen. Verder is er muziek van de Colmnburst Dixielandband. Fa cultatief kunnen de gasten mee naar de viering van het grote be vrijdingsfeest in Nijverdal, en na tuurlijk zij zij uitgenodigd voor het bevrijdingsbal, staat de Social Evening op 7 mei in het teken van de verbroedering en zijn de gasten uitgenodigd voor de Culturele avond, waarover wij vorige week reeds berichtten. Veel van de inte resse zal ongetwijfeld ook uit gaan naar de reconstructie van de over steek van de Schipbeek, die met authentiek materieel zal worden nagebootst in Wilp. Tussen al de bedrijvigheid door, is er op 1 mei nog ruimte voor een dagtocht naar de kop van Overijssel, waarbij een bezoek gebracht wordt aan Giet hoorn. Zondag 6 mei is men vrij; eventueel kan een bezoek ge bracht worden aan de parade in Apeldoorn. Om de gasten zo volledig mogelijk te informeren over alle facetten van het programma, wordt er een programmaboekje samengesteld, in de Nederlandse als ook Engelse taal. Voorts komt er weer een Ca- nedian bar, dit keer in De Biester, waar Canadezen en Holtenaren el kaar in informele sfeer kunnen tref fen.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 1