„Je moet niet bang zijn om fouten te maken" Inzet Henk Willems geroemd bij L. arscheid Rabobank S Ex VVD-wethouder Bilderbeek-Veendorp: verkiezingen IL#i De Rabobank verhoogt haar spaarrentetarieven DAGBLAD TUBANT1A correspondent m/v HOLTENS NIEUWSBLAD -> DONDERDAG 1 MAART 1990 De eerste reserveplaats op de lijst voor de verkiezingen is een ondank bare plaats, weet Hilmar Bilderbeek-Veendorp. Desondanks heeft zij niet al te lang hoeven nadenken, voordat zij met het verzoek van de plaatselijke afdeling van de VVD instemde als vierde op de lijst te wor den geplaatst. „De WD heeft mijn hart en politiek is een facinerende hobby", luidt kort maar krachtig haar antwoord. Toch was het niet haar eerste idee, zich kandidaat te stellen voor de groslijst van de VVD toen zij anderhalfjaar geleden met haar echtgenoot zich vestigde aan de Oude Helledoornseweg. „Wij zijn hier komen wonen voor de natuur, de rust en de gemoedelijkheid van de bevolking. Heerlijk vinden wij het hier. Ik heb in het afgelopen jaar denk ik alle paden van de berg al gehad. Daarnaast wil ik me verdiepen in de kunstgeschiedenis. Een heel ander terrein, dan ik me de laatste jaren in heb verdiept. In mijn vorige woonplaats Bodegraven was ik namelijk wethouder". Met een glimlach kijkt Hilmar Bil- derbeek terug naar haar eerste schreden op het politieke pad. „Dafwas in 1965. Ik wist absoluut niets van politiek toen wij destijds in Bodegraven kwamen wonen. Mijn man en ik hebben ons toen sterk gemaakt voor een vertegen woordiger van de nieuwkomers in het dorp in de raad. Wij konden ons niet vinden in de bestaande poli tieke partijen en toen puntje bij paaltje kwam heb ik een afdeling van de WD opgericht en werd ik in 1966 als eerste vrouw gekozen in de gemeenteraad. Dat was even wen nen voor de heren, maar men heeft mij zeer collegiaal behandeld. In het begin wist ik echt bijzonder weinig van de gemeentelijke gang van zaken af, maar - en dat zeg ik steeds tegen vrouwen - je moet niet bang zijn om ook eens fouten te maken en ook niet bang zij n om ad vies te vragen als je iets niet weet. Daarnaast moet je niet proberen om als een man op te treden, dan heb je geen vrouw in de raad no dig". Aanvankelijk vormde zij een eenvrouwsfraktie, die uitgroeide tot een fraktie van vier. Bij de vori ge verkiezingen werd zij tot wet houder gekozen in een college van drie. Zij had een uitgebreid taken pakket. Zo was de WD wethouder verantwoordelijk voor sociale za ken, verkeer, sport, cultuurjeugd werk, volksgezondheid en de coör dinatie van het milieubeleid. "Ei genlijk was een college van drie te klein voor een inwonertal van 18.000 zielen. Ik was elke week min stens drie avonden op pad, afge zien nog van de vergaderingen. Vandaar dat ik het me in onze nieu we woonplaats wat rustiger aan wil doen. Wel heb ik altijd gezegd, dat ik me maatschappelijk in wil zet ten, maar concrete plannen heb ik daar nog niet voor". Als trouw par tijlid - haar echtgenoot heeft onder andere zitting gehad in de partij raad - sloot het echtpaar Bilder- beek zich onmiddellijk aan bij de plaatselijke afdeling van de libera len en bezoeken zij trouw de verga deringen. „Je praat dan zo eens met iemand en toen werd. ik ge vraagd om op de vierde plaats te gaan staan". Hilmar Bilderbeek-Veendorp „De VVD heeft mij hart" Van de gemeenteraad in Holten heeft zij nog te weinig vergaderin gen meegemaakt om een oordeel te kunnen vellen. „Wat mij wel is opgevallen, dat men zo beleefd is tegen elkaar. Dat heb ik wel eens anders meegemaakt. In het westen wordt toch wat pittiger gediscus- sierd, zonder dat dat trouwens de persoonlijke verhoudingen ver stoort. Verder valt het mij op dat er zo weining vrouwen in de gemeen teraad zitten. Eigenlijk zou dat na tuurlijk fifty fifty moeten zijn. Maar nu zitten er wel erg weinig in de raad. Wellicht ligt dat aan de mentaliteit hier in het oosten, dat vrouwen te weinig durf hebben naar buiten te treden, maar ik woon hier nog te kort om dat goed te kunnen beoordelen". Vorige week woensdag nam de ge meente Holten afscheid van Henk Willems. Dertig jaar en negen maanden was hij werkzaam bij ge meentewerken. In die tijd wist hij zich binnen de dienst een eigen, vooraanstaande plaats, te verove ren en bracht hij regelmatig onver bloemd zijn mening over het groenbeheer in de gemeente Hol ten naar voren. Niet altijd conform de opvattingen van het college van B en W, zo bleek uit de woorden van burgemeester Van Rappard, maar altijd met respect aange hoord... Wij zijn er nog niet over uit gepraat" aldus de burgemeester. „Wij beloven mets. maar uw woor den hebben ons wel geïnspireerd". Burgemeester Van Rappard be dacht vooral de plichtsgetrouwe en zorgvuldige wijze waarop Henk Willems zijn andere taak, het be heer van de Begraafplaats heeft vervuld. Daarnaast ro hij zijn inzet voor de HoU brandweer en zijn muzikale talent, die Willems op de bugel ten toon spreidt bij HMV. Namens het ge meentebestuur overhandigde de burgemeester het gemeentelijke tegeltje, een cadeaubon en een gra- fiticatie. Directeur ing. S.K de Jong van ge meentewerken had er het het Hol- tëns Nieuwsblad van juni 1984 er nog eens op nageslagen, toen Wil lems zijn 25 jarig jubileum vierde. Hij constateerde, dat beide er niet Het echtpaar Willems poseerde samen met burgemeester van Rappard voor de fotograaf. jonger op waren geworden, maar dat de arbeidsvreugde was geble- ven. De woorden van Willems over het gemeentelijk groen bleken hem uit het hart gegrepen. „Holten zou wel wat groener kunnen zijn, maar dat is een politieke keuze", was zijn diplomatieke antwoord. Ter herinnering aan gemeentewer ken bood hij Willems zijn eigen ver trouwde korte snoeizaag aan. G. Grave tenslotte sprak de scheiden de buitendienst man toe. Aller eerst als opzichter buitendienst en vervolgens als voorzitter van de personeelsvereniging. Hij ken schetste Henk Willems als een prettige collega, iemand van het 'oude stempel', waarmee het in de kantine goed lachen was. Grave overhandigde een envelop met in houd en Henks' eigen suikerschep. m.i.v 23 februari 1990 Spaar-Groei-Rekening tot 2500,- 214% 2500,- - 5000,- 4 vanaf 5000,- 6 Spaar-Plan-Rekening 6 Rabobank Rendement Rekening minimum saldo 10.000,- 614% Rabobank Beleggersrekening tot 25.000,- 3 25.000,--50.000.- 4%% vanaf 50.000.- 614% Rabobank Woonspaarplan tot 2500.- 2'A% 2500,- - 5000,- 4 vanaf 5000,- 6 u.w{|inocn vooibohouden Gaardenstraat 32, Holten. Tel. 6 22 55 zoekt een voor HOLTEN Wij denken aan een man of vrouw, die de plaatselijke samenleving in Holten goed kent, een goed gevoel heeft voor nieuws en de kunst verstaat dit nieuws bondig in prettig leesbare berichten samen te vatten. Dit afwisselende werk moet vooral in de avonduren en de weekeinden worden gedaan. Voor nadere informatie kan contact worden opgenomen met R. Bouwmeester, tel. 05486-13856 of 05486 10233 (privé). Sollicitaties dienen binnen 10 dagen, schriftelijk, te worden gericht aan de hoofdredactie van Dagblad Tubantia, postbus 28, 7500 AA Enschede. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1Verleende bouwvergunningen: - aan J. ter Brake voor plaatsen dakkapel op woning Kerkstraat 24: - aan F. W. Noordam voor bouw garage/berging bij Kolweg 50, - aan G. H. Wissink voor bouw fokvarkensstal bij Espelodijk 15, - aan J. W. Vasters voor bouw berging en hooiopsiag bij Markeloseweg 12; - aan J. Schollee voor verbouw woning Holterbergweg 3; - aan T. A. Oenema-Veldkamp voor vergroten zomerhuis Vianenweg 89; - aan H. J. Kruithof voor bouw garage bij Hoffesstraat 15; 2. Verleende kapvergunningen: - aan J. H. Heller, Beusebergerweg 20 (2 eiken): - aan J. Oosterveld, Vonderschottenweg 6 (1 eik); 3. aan A. Meijerman vergunning verleend t.b.v. aanleg inrit Diessenplasstraat 4; 4. aan RC. de Bergruitertjes toestemming/ontheffing/vergunning verleend t.b.v. concours hippique; 5. aan volleybalver. Mintonette toestemming/ontheffing verleend t.b.v. recreatief volleybaltoernooi, 6. aan H.M.V. vergunning verleend t.b.v. lompenakties op 30 maart en 11 mei 1990; 7. aan Organisatiecomité kledingverkoop toestemming verleend t.b.v. verkoop kinder- en tienerkleding; 8. aan CC'75 Nijverdal een verklaring van geen bezwaar afgegeven t.b.v. wielerwedstrijd. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschnft kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. COMMISSIE VOOR WOONRUIMTEZAKEN De eerstvolgende zitting van de commissie voor woonruimtezaken vindt plaats op maandag 5 maart 1990 van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis (ingang Kerkstraat). EDUCATIEF BERAAD De eerstvolgende vergadering van het Educatief Beraad vindt plaats op woensdag 7 maart 1990 om 19.30 uur in kamer 1 van het gemeentehuis (ingang trap achterzijde). OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN De commissie onderwijs vergadert op maandag 5 maart 1990 om 20.00 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - advies inzake het voorstel tot het overnemen van het bestuur van de Scholengemeenschap De Marke en het vormen van een Gemeenschap van Scholen. De commissie gemeentewerken vergadert op maandag 5 maart 1990 om 15.30 uur in het gemeentehuis De agenda vermeldt o.a.: - aanleg riolering en herinrichting gedeelte Keizersweg; - aanleg parkeergelegenheid op het voormalig terrein Kolnus aan de Hoffesstraat; - verkoop perceel bouwterrein in het.bestemmingsplan „De Beuseberg'; - verruiming van de riolering in een gedeelte van de Dorpsstraat, Stationsstraat en gedeelte van de Waagweg. INZAMELING KLEIN CHEMISCH AFVAL UIT HUISHOUDENS De gemeente Holten zamelt, als onderdeel van het Gewest Midden IJssel, sinds 1984 klein chemisch afval uit huishoudens in via het depot op de gemeentewerk Gezien de aanwezige voorziening gebeurt dit op beperkte schaal met als gevolg dat het grootste deel van het klein chemisch afval nog ongecontroleerd in het milieu verdwijnt via het huisvuil, de gootsteen of de riolering. Het milieu hygiënisch gevolg hiervan kan ondermeer zijn dat: - gecomposteerd huisvuil met als meststof op het land gebruikt mag worden; - problemen ontstaan bij de verbranding van afvalstoffen, doordat deze chemische afvalstoffen via de rookgassen weer in de lucht komen en door oplossing in het regenwater weer in de bodem verdwijnen; - de riolering wordt vervuild en hierdoor de waterzuivering bemoeilijkt. De chemische afvalstoffen komen dan terecht in óf het (niet meer te gebruiken) zuiveringsslib óf via het te lozen gezuiverde afvalwater in het oppervlaktewater; - een verhoogde belasting op het milieu bij het storten van huisvuil met chemische afvalstoffen op stortplaatsen. Bijna dagelijks wordt u via de media geconfronteerd met de omvang van deze gevolgen. Om deze gevolgen te beperken hebben de gemeenten binnen het Gewest Midden-IJssel, dus ook Holten, besloten de inzameling van klein chemisch afval te intensiveren. Daartoe is in 1989 gestart met een nieuw gewestelijk inzamelingssysteem, waarbij in Holten, naast de inzameling via het gemeentelijk depot, besloten is voor de inzameling van klein chemisch afval uit huishoudens ook een beroep te doen op de detailhandel. Verheugd is geconstateerd dat veel detaillisten hun medewerking aan deze inzameling hebben toegezegd. De hieronder aangegeven detaillisten hebben zich bereid verklaard aan deze inzameling'mee te werken Deze winkeliers zullen binnenkort herkenbaar zijn d.m.v. een vlag en raamstickers, waarop is vermeld welke afvalstoffen ter plaatse kunnen worden afgegeven. Het gemeentebestuur van Holten doet een beroep op u om het klein chemisch afval uit huishoudens gescheiden te houden uit het huisvuil, composteerbaar afval of riolering en dit, goed verpakt, af te geven bij het gemeentelijk depot op de gemeentewerf (openingstijden: alle werkdagen tussen 13.00 en 15.30 uur), dan wel tijdens winkelopening bij één van de volgende adressen. EEN SCHOON MILIEU IS OOK IN UW BELANG! Winkeliers Holten KODE 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12. 13 14 15 Aanstoot Larenseweg 8 Ar Albert Heijn Dorpsstraat 17 Ar Ar Ar k Ar Ar Aldi Smidsbelt 9-17 Attent: B. te Wierik Larenseweg 56 Ar Broekhuis: Fa. Deventerweg 79 k k Af Ar Ar Broekmaat, J. W. Larenseweg 18 Ar Ar Bruggen v.; cv Kerkstraat 10 k De Houtbeurs Dorpsstraat 24a Ar Ar Ar Ar Dikkers C-1000 Dorpsstraat 20 k Ar Foto Ter Velde Dorpsstraat 39 Fotografie Henk Mulder Oranjestraat 29 k Apotheek Vroom Vriiheidslaan 7 -k Gervedink Nijhuis Dorpsstraat 43 J G. Stam Oranjestraat 23 k Maat, v.d. Smidsbelt 7 k Ar Ar k Maats, J. H. en Zn. Dorpsstraat 51 Stokkers, H. Oranjestraat 8-12 k Ar Ar Wedda Dorpsstraat 10 Ar PROVINCIE OV ER IJ SS EL 1. batterijen 2. foto-chemicaliën (ontwikkelaar fixeer) 3. verf-resten 4. lijmresten 5. oplosmiddelen 6. bestrijdingsmiddelen 7. medicijnen 8. cosmetica 9. afgewerkte olie 10. spuitbussen 11. tl-buizen en andere schadelijke lampen 12. schoonmaak- en reinigingsmiddelen 13. injektie-naalden/spuiten 14. accu's 15. (kwik)-thermometers Voor het gescheiden houden en verwijderen van overige afvalstoffen verwijzen wij u naar de AFVALWIJZER 1990, welke huis-aan-huis is verspreid. Voor vragen en/of opmerkingen kunt u contact opnemen met aemeentewerken. tel. 6 16 66 of tel. 619 72. HINDERWET Terinzagelegging aanvragen om vergunning met ontwerp-beschikkingen Op de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie liggen vanaf 2 maart 1990 tot en met 2 april 1990 op wèrkdagen van 9.00 tot 12.30 uur ter inzage de verzoeken om vergunning ingevolge de Hinderwet van: 1. J. A. Wechstapel, Oude Deventerweg 49 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee- en mestvarkensbedrijf) omvattende vergunning; 2. H. D. Klaasses, Maneschijnsweg 34 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van het rundvee-, meststieren en varkensbedrijf annex opslag van dieselolie; 3. J. Sluiter, Maneschijnsweg 29 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een rundvee melkbedrijf en mestvarkensbedrijf annex opslag dieselolie in bovengrondse tank; 4. Maatschap T. W. G. Bronninkreef, Pasmansweg 1 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van het rundvee fok-, melk- en mestbedrijf. Voorts liggen deze aanvragen gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder), Keizersweg te Holten. Van deze aanvragen liggen tevens de ontwerp-beschikkingen ter inzage. De ontwerp-beschikkingen omvatten het onder voorwaarden verlenen van de gevraagde vergunning. Schriftelijk kunnen tot 2 april 1990 gemotiveerde bezwaren worden ingebracht bij het college van burgemeester en wethouders van Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft ingediend, worden indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook verzoeken om in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaar te mogen inbrengen tegen de aanvragen en/of ontwerp-beschikkingen. Hiervoor dient men dan een afspraak te maken vóór 26 maart 1990 met de Afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. VERORDENING GRONDWATERBESCHERMINGS GEBIEDEN OVERIJSSEL/HINDERWET Aanvraag en ontwerp-beschikking om ontheffing/vergunning Gedeputeerde staten van Overijssel, maken bekend dat op 22 januari 1990 en op 24 januari 1990 aanvragen zijn ingediend om ontheffing ingevolge de Verordening grondwaterbeschermingsgebieden Overijssel. De aanvragen zijn ingediend door de heren Wechstapel Klaasses, Sluiter en Bronninkreef en hebben betrekking op respectievelijk een melkvee- en mestvarkensbedrijf, gelegen aan de Oude Deventerweg 49 te Holten, een rundvee-en mestvarkensbedrijf, gelegen aan de Maneschijnsweg 34/36 te Holten, een melkvee- en mestvarkensbedrijf, gelegen aan de Maneschijnsweg 29 te Hotten en een melkvee- en rundveebedrijf, gelegen aan de Pasmansweg 1 eveneens te Holten. Tevens zijn door de heren Sluiter, Bronninkreef, Klaasses en Wechstapel bij burgemeester en wethouders van Holten aanvragen ingediend om vergunning ingevolge de Hinderwet. Besloten is de aanvragen gecoördineerd te behandelen overeenkomstig hoofdstuk 2, paragraaf 1van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne. Gedeputeerde staten van Overijssel en burgemeester en wethouders van Holten hebben het voornemen om onder het stellen van voorschriften positief op de aanvragen te beschikken. De aanvragen om ontheffing/vergunning, de daarbij behorende stukken en de ontwerp-beschikkingen liggen vanaf 2 maart 1990 ter inzage: - elke werkdag tijdens kantooruren in het gemeentehuis van Holten en tevens - op dinsdagen van 19.00 tot 22.00 uur in het kantoor van de beheerder van de Sporthal ,,'t MossinkKeizersweg 22 te Holten, Tot en met 2 april 1990 kunnen gemotiveerde bezwaren tegen het geven van de aangevraagde ontheffing/vergunning schriftelijk worden ingediend bij Gedeputeerde staten van Overijssel. Postbus 10078. 8000 GB Zwolle. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Bezwaren kunnen ook mondeling worden ingediend. Hiervoor dient uiterlijk op 24 maart 1990 een afspraak gemaakt te worden met de afdeling Milieu van de Hoofdgroep Milieu en Waterstaat, telefonisch bereikbaar onder heUdoorkiesnummer 038-25 14 48. Na afloop van de termijn, waarbinnen bezwaarschriften kunnen worden ingediend, blijven de aanvragen en de daarbij behorende stukken, alsmede eventueel nog te ontvangen aanvullingen daarop, voor een ieder tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvragen, ter inzage liggen. Alleen degenen, die bezwaren hebben ingediend tegen het ontwerp van de beschikking op de wijze als bovenomschreven, kunnen beroep instellen tegen de beschikking. Daarnaast bestaat eveneens de gelegenheid beroep in te stellen tegen de beschikking voor degene die aantoont, dat hij of zij redelijkerwijs niet in staat is geweest tijdig bezwaren in te dienen tegen het ontwerp van de beschikking.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 5