Veel belangstelling voor carnavalsoptocht m Concert HGKmet De Troubadours Lijst 4 Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag U kunt maar eens in de vier jaar op ons stemmen. Gebruik die kans. HOLTENS NIEUWSBLAD BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Belasting hulp FNV Abohzis in De Schure Bijeenkomst verschoven Opknapbeurt NH kerk Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen GEMEENTEBELANG HOLTEN BOLSENBROEK MARKELO ~7 OREL'S- DONDERDAG 1 MAART 1990- De tekst verraadde het al, het draaide om Vret'n zoep'm en nog wat in de carnavalsoptocht Keunedarp is weer voor een jaar Holten. Na een drietal carnavales ke dagen hebben Prins Leo 1 en zijn adjudant Cees de dorpssleutel weer ingeleverd. Voorlopig heerst er weer rust bij de Fieprpeuvers, maar dan barst het feest in volle hevigeheid los als in november los als het 22 jarig bestaan wordt ge vierd. Burgemeester Van Rap- pard wees er zaterdag bij de over handiging van de dorpssleutel aan carnavalsiverders al even op: elf is gewoon gek, twee en twintig goed gek. Dat belooft dus wat te worden. Prins Leo en zijn gevolg waren zo als gèbruikelijk niet met lege han den richting Smidsbelt getrokken. Nu er een taakstellend krediet van 5000 gulden beschikbaar is gesteld voor de jumelage met Winterberg is vastgesteld, voorzag de prins de nodige financiële problemen. Hij had voor het college van B en W dan ook een warme muts en skiet- jes mee genomen, wat burgemees ter Van Rappard de opmerking ontlokte: beter een plank om de nek dan voor het hoofd. Op zijn beurt had de burgervader een ver rassing voor Prins leo in petto. Als afkicker van de vele 'bijtjes' van de laatste tijd had hij een Oude Wij- venkoek mee gebracht, plus een kaart van Winterberg, omdat naar zijn idee de carnavalsvereniging .'iets had' tegen de jumelagepart- ner van Holten. Dat was niet het geval, alleen kent Winterberg geen carnavalsvereniging. De optocht was dit keer wat min der uitgebreid dan vorig jaar, zo'n 28 nummers in totaal. Door het fraaie weer was er flink wat belang stelling langs de - ingekorte - route. Een duidelijke verbetering bij voorgaande jaren. De storm van ja nuari bleek voor flink wat inspratie hebben gezorgd. Zo had Splo een uit de kluiten gewassen berk op de kar geladen. De eerste prijs was voor de groep Velocitas, die elk jaar present is in de optocht. Het onderwerp sprak ons dit keer min der aan, maar de jury onder leiding van oud-prijs Teun de Zwarte dacht daar anders over. Bij de loopgroepen was de eerste prijs voor de Bijtjes van de prins van de Fienpreuverinnen. Na afloop van de optocht werd in zaal Vosman het kindercarnaval gehouden waar het een feest van jewelste was. Goochelaar Wilco Westra zorgden met twee optre dens voor een onderbreking in de hospartij en een gratis flesjes fris zorgde ervoor dat de kelen op tijd gesmeerd werden. Een verslag van Stuif -er-in houdt u nog van ons tegoed. het Holtens Gemengd Koor zal op zaterdag 10 maart onder leiding van dirigent Folgert Zwaving een concert geven in De Kandelaar. HGK prijst zich gelukkig dat zij voor dit concert de medewerking heeft kunnen krijgen van één van de beste mannekoren van ons land, De Troubadours uit Ensche de. Een ensemble van twintig mannen vormt het koor De Troubadours. Dit bewust gekozen aantal schept de mogeljkheid grote aandacht te schenken aan ander soortig man nenkoor-repertoire, dat op een nog weinig gehoorde wijze uitgevoerd wordt onder deskundige leiding Herstel Wil men eens met iemand van het Contactbureau voor alcohol en drugs praten dan dient u zich als Holtenaar te wenden tot het bu reau in Almelo en niet tot dat in Deventer. Het bureau in Almelo is gevestigd aan de Adastraat 24 - 26, postcode 7607 HB. Telefoon 05490 - 13833, alleen bereikbaar tijdens kantooruren. PCOB Op let u op woensdag 7 maart houdt de PCOB haar jaarlijkse le denvergadering. Deze vergadering vindt plaats om half drie in de Kan delaar. Een gelegenheid voor veel leden om elkaar weer eens te ont moeten. Op deze vergadering zal ook wor den gesproken door ds. Clements over 'omzien naar zieken'. Spreekt het onderwerp u aan? U bent van harte welkom. Medicijnkastje Een kastje, dat in praktisch geen elk gezin ontbreekt, is het medi cijnkastje. Behalve de pleisters en de aspirine is het-veelal vol met potjes en tubes, die ooit eens bij de apotheek zij gehaald. Kijkt u maar eens hoeveel restanten er soms in dat kastje liggen! Restjes, die hele maal niet meer gebruikt kunnen worden. Medicijnen hebben een beperkte houdbaarheid. Vaak staat de houdbaarheid op het eti ket vermeld. Staat die er niet op, dan zijn bijv. zalfles maar één jaar houdbaar. En waarom hebben we eigenlijk die restjes bewaard? Nie mand weet het. Dat zelf dokteren heel gevaarlijk kan zijn is alom be kend. Weggooien dan maar. Alleen niet in de vuilnisbak. Dat is vanwe.- ge het milieu. Er zitten vaak 'gifti ge' stoffen in medicijnen. U kunt ze gewoon afgeven bij de apotheek. Waar staat, of hangt uw medicijn kastje? Weet u, dat de badkamer een heel ongeschikte plaats daar voor is? De badkamer is vaak heel vochtig en dat vocht is slecht voor veel medicijnen. Wilt u weten wat er nu eigenlijk wel in uw medicijnkastje aanwezig zou moeten zijn? Op deze vraag kan de huisarts, of de apotheker u een ant woord geven. van Jan Heijming Liesert. De Troubadours hebben concertrei zen gemaakt naar verschillende landen en zijn voor televisie opge treden in Nederland, Duitsland en Zwitserland. Het koor behaalde ondermeer een eerste prijs in de ca tegorie mannenkoren op het inter nationale koorfestival in Arnhem. Holtens Gemengd Koor zingt lie deren van Schulz, Lotti, Brahms, Mozart, en het Ave Verum van El- gar. De Troubadours zingen voor de pauze een meer serieus pro gramma van een tiental liederen. Na de pauze brengen zij een aantal liederen van het lichtere genre ten gehore. FNV-leden kunnen ook dit jaar weer profiteren van de FNV-belas- tinghulp. Zij worden gratis gehol pen bij het invullen van het aangif tebiljet inkomstenbelasting (A-E- biljet, of vermogensbelasting (B- biljet). Ook voor T. biljetten kan men terecht. FNV-leden in Holten, die van deze service gebruik willen maken, kun nen zich voor het maken van een afspraak aanmelden bij K. Reitse- ma, Verzetstraat 12, tel. 62806 of J. Calkhoven, Schoutenstraat 36, tel 63351. Zaterdag 3 maart treedt in jc de Schure een jongere generatie Guns Roses op. Zij noemen zich Aboh zis. Niet afkomstig uit Amerika maar uit de kop van Noord-Hol land. Het repertoire van de nu drie jaar bestaande band bestaat uit num mer van Metallica. Anthrax, Vi cious rumors Queens ruche en Koos Alberts. de zaal is open om 20.00 uur en het ioptreden begint om plm 21.30 uur. Kaarten aan de zaal a 5,-. De tweede bijeenkomst ontwikke lingssamenwerking, die gepland stond voor maandag 5 maart, kan door omstandigheden geen door gang vinden. De eerstvolgende bij eenkomst is nu gepland op woens dag 14 maart om 20.00 uur in ka mer 1 van het gemeentehuis (in gang trap achterzijde). Het fietsenhok van de school 't Kompas werd de afgelopen week beklad door middel van een spuit bus, het zogenaamde graffiti spui ten. De schade van dit spuitwerk is altijd aanzienlijk daar het moeilijk te verwijderen is. Ook op andere plaatsen in de gemeente werd dit soort vernielingen aangetroffen. Jongelui beseffen kennelijk niet de emst van dergelijke zaken. Voor de ouders ligt hier duidelijk een ver antwoording om hierop toezicht te houden. Een jongedame werd bij de Aldi be trapt op diefstal van enig snoep goed uit de winkel. Het meisje werd aan de politie overgedragen. Op vrijdag 22 februari werd op de Oranjestraat een verlichtingscon trole gehouden met medewerking van politiemensen uit omliggende plaatsen en met de verkeersgroep van de rijkspolitie uit Zwolle. Met de verlichting bleek het maar slecht gesteld te zijn. Veertien per sonen kregen een proces-verbaal omdat de verlichting van hun voer tuigen verkeerd was afgesteld en daardoor verblindend was. Zeven personen kwamen er met een waarschuwing vanaf. Op 23 februari werd er een auto opengebroken die stond gepar keerd langs de AI. Een ruit werd vernield en twee koffers werden weggenomen. De koffers werden de volgende dag teruggevonden in de omgeving van Enter. Enige kle ding bleek daaruit te zijn verdwe nen. Op de parkeerplaats van C 1000 werd een personenauto aangere den, doch de dader liet de bena deelde met de schade zitten. Enke le deuken waren het gevolg. Bij een pompstation aan de AI werd getankt zonder te betalen. De pomphouder werd voor f 90,- bena deeld. Het kenteken kon worden opgenomen en de politie heeft de zaak nog in onderzoek. In de nacht van 22 op 23 februari werd een geparkeerde auto aan de Verzetstraat bekrast met een scherp voorwerp. De dader is nog niet achterhaald kunnen worden. In de nacht van 23 op 24 februari werd een inwoner uit onze gemeen te geverbaliseerd omdat hij te veel alcohol had genuttigd en deson danks toch een auto bestuurde. Het alcoholpercentage was zo hoog dat de politie niet bevoegd was hem een transactie aan te bie den. Ofschoon landelijk de indruk bestaat dat het alcoholgebruik door verkeersdeelnemers terug loopt is hiervan in onze gemeente nog niets gebleken. Integendeel zelfs. De Holtense politie zal aan dit fenomeen dan ook de nodige aandacht blijven schenken. Zaterdagmorgen te omstreeks 11.30 uur vond op de Rijssenseweg een ernstig verkeersongeval plaats, waarbij één dode en drie ge wonden vielen te betreuren. Een personenauto rijdende in de rich ting Rijssen maakte aanstalten om linksaf te slaan ter hoogte van de Landuwerweg. Op het laatste moment zag de bestuurster een personenauto uit de richting Rijs sen komen. De bestuurder van deze auto wist de eerste auto nog te ontwijken door scherp naar rechts te sturen. Daarbij kwam dit voer tuig in een slip en botste vervol gens met grote kracht tegen een tweede personenauto komende uit de richting Holten. Voor de inzit tenden van deze laatste auto wa ren de gevolgen fataal. De bestuur der was op slag dood. Het betrof hier een 35 jarige man uit Deven ter. Twee inzittenden werd zwaar gewond. De bestuurder van de uit wijkende auto liep een shock op. Beide voertuigen werden geheel vernield. De brandweer moest er aan te pas komen om het dodelijk slachtoffer uit de auto te bevrijden. Vermoedelijk in de nacht van 23 op 24 februari werd er ingebroken in een woning aan de Kieftenbelt. Men kwam binnen door een raam open te breken. De bewoners wa ren met vakantie. Nadien bleek dat er geld, cheques en enig sie raad waren ontvreemd. Op 25 februari werd er geconsta teerd dat er bij Hogeslag op de Kol was ingebroken. Ook hier werd een raam opengebroken. Enig geld werd weggenomen. Op 26 februari werd bekend dat op 24 februari nog een auto was open gebroken langs de AI. Ook hier kwam men binnen door een ruit te vernielen en werden enkele koffers weggenomen. De schade in dit ge val beloopt in de duizenden gul dens. Op 26 februari werd er weer mel ding gemaakt dat een auto was on dergespoten door middel van spuitbussen. Deze keer stond de auto geparkeerd aan de Rietberg straat. De storm van afgelopen maandag heeft in de gemeente Holten niet voor noemenswaardig overlast ge zorgd. Uit voorzorg werd wel de Toeristenweg voor het verkeer af gesloten. Zouden de komhoenders het prettig vinden als het elke dag stormde? De kerkdiensten van de Neder lands Hervormde gemeente in Hol ten zullen op zondag 4 maart niet in de Ned. Hervormde kerk worden gehouden, maar in gebouw Irene, samen met de RK parochie, die eveneens haar diensten houdt in gebouw Irene. Ook de avonddienst wordt die zondag in Irene gehou den. Het interieur van de Ned. Herv. kerk is dringend aan een nieuw verfje toe. Daarvoor zal een enorm steigerwerk in de kerkzaal ge plaatst moeten worden. Voor zon dag 11 maart moet de klus ge klaard zijn en zullen de kerkdien sten weer normaal op de gebruike lijke plaats worden gehouden. O05476-1907 Geboren: Ruben zv G.W. Schalk en M. Steunenberg; Ste ven zv H.J. Muskee en I.A. van der meij (geb. te Deventer). Overleden: J.W. Leonhart, oud 58 jaar; C. Rahametwau, oud 34 jaar, Deventer J. J. Mensink, oud 82^ jaar. Ondertrouwd: O.L. Steenber gen, oud 28 jaar, Holten en M.E. M.A. Passenheid, oud 25 jaar, Holten. /S&s NED.HERV KERK Gebouw Irene 10.00 uur: ds. Doomweerd en pastoor Rade- maker. Gemeenschappelijke dienst met R.K. parochie; kin- demevendienst: Annie Rensen. Irene: 10.00 uur: jongeren- dienst, Hans Oldenburg. Gebouw Irene 19.00 uur: R. Vis ser. Uitgangscollecte: Voorjaars zendingswerk. Oppasdienst: Mevr. Rensen- van Dolder en Brenda Bogaard. Diessenplas: woensdag 7 maart 19.30 uur: past. Rademaker. GEREF.KERK 09.30 uur: ds. H. Lenters, Apel doorn. 19.15 uur: ds. H. Lenters. Kindemevendienst groep 5 en 6 o.l.v.Cisca van Engbrink. De eerste collecte is voor VU/NBG/Toerustingscentrum en de tweede voor rente e n aflos sing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Wilma van Doom-Jansen, Joke Paal man, Anja van Leeuwen; 4-6 jaar: Ria Harbers-Potman, Jea- nette Droog-van Houten, Anja Paalman. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis. DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. R. Visser; uit gangscollecte: Voorjaarszen dingswerk. OKKENBROEK 10.00 uur. ds. H. Th. Vollebregt uitgangscollecte: Voorjaarszen dingswerk. NIEUW HEETEN zaterdag 19.00 uurH. Mis. zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 3 en 4 maart, W.R. van Couwe- laar, Keizersweg 32, telefoon 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedré- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag fm vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-6 14 36, 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen 05700-152 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: L. Mees ten Oever, Noordachte- reschweg 8A Markelo, tel. 05476- 2992. Behandeling na telefoni sche afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 uur spreekuur, Diessenplasstraat 5, tel. 615 15, daarna tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: 05483-63056; 053-330537; 05496- 63056. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-613 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer 06-11. Overigens 05483-6 44 44; dag en nacht be reikbaar. BRANDWEER: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; enjedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 1 maart: Handbalinstuif in sporthal; Donateursavond oud heidkamer Hoolt'n in De Bies- ter; 19.45 uur, Bijeenkomst HVG Holten i.s.m. Ger Vrou wenver in Irene. 2 maart: Handbalinstuif in sporthal; 19.30 uur, Wereldge bedsdag in Diessenplas; Kla verjassen SV Holten op Meer manskamp, 20.00 uur. 3 maart: Postzegel Ruilbeurs HPC in aula Scholengemeen schap van 10.00 uur tot 17.00 uur; 09.01 uur, start eerste deel nemer MAC Voorjaarsrit; 19.30 uur Toneelvereniging DAT met Herrie op de hoeve in Het Bonte Paard.. 6 maart: bijeenkomst NBvP Dijkerhoek. 10 maart: 20.00 uur, concert HGK en Troubours in De Kan delaar. 12 maart: Politiék Café in het Dorpshuis (café open om 19.30 uur); postzegelruilbeurs in De Boschkamp. 13 maart: CPB provinciale jaar vergadering in Ommen, vertrek 08.30 uur vanaf de Kandelaar. 14 maart: 20.00 uur, bijeen komst ontwikkelingssamen werking in gemeentehuis. 16 maart: 19.30 uur Jaarfeest CJV De Vriendenschaar in Ire ne; 20.00 uur dorpshuis, Lezing A.L. Verheij over restauratie schilderijen. 17 maart: 14.00 uur en 19.30 uur, Jaarfeest CJV De Vrienden schaar in Irene (voor bejaarden en gehandicapten); 20.00 uur, le zing Kinstkring Holten in De Boschkamp. 19 maart: 19.45 uur, NBvP Espe- lo, Paasversiering maken in Trefpunt. 22 maart: 20.00 uur, CPB-bij- eenkosmt in de Kandelaar. 24 maart: 20.00 uur, gebouw Ire ne, Cabaret Levenswerk uit Velp voor Werkgroep Conciliar Proces Holten. 25 maart: MAC Motocross op Zuurberg. Gevonden: sleutel in blauw étui, fietssleutel no 16; witte tas met regenkleding; zilverkleurig dameshorloge met zwarte band; blauwe kinderhand schoen; doos met rubberen nop pen; grijze wollen handschoen; fietssleutel met zwarte label; klein hondje, bruin met wit. Verloren: wollen rode dames handschoen; zwarte damespor- temonnaie met inhoud;

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 3