„Plaatselijke partij belangrijk voor plaatselijke problemen" verkiezingen Gemeenschap van scholen dit jaar reeds in werking ïMsa Werkgroep Amnesty timmert aan de weg HOLTENS NIEUWSBLAD Willemien Klein Velderman, enige vrouw bij Gemeentebelang: I til Compost- actie sv Holten -■M Oranje boven bij HVG Activiteiten in de zomer Aanleggen en ontsteken van een paasvuur Sportcommissie Aanvragen van jachtakten Toneel in Dijkerhoek Lezing Islam in Trefpunt Afdeling Holten op tal van fronten actief DONDERDAG 22 FEBRUARI 1990 j POND) De eerste vrouw op de kan didatenlijstvan Gemeente Be lang is Willemien Klein Vel- derman-Wegstapel. Ze staat op de zesde plaats. Persoon lijk vindt ze het belangrijkste dat er mensen met kwaliteiten op de verkiesbare plaatsen Alle afdeling van sv Holten, de af deling atletiek, voetbal, handbal en schaken, alsmede de Suppor tersvereniging van sv Holten hou den deze week een gezamenlijke compost-actie, die huis-aan-huis in Holten zal worden gehouden. De opbrengst van deze 'super veen-actie' komt ten göede aan de activiteiten voor de jeugdleden van de vereniging. Indien men onverhoopt niet thuis is bij het ophalen van de bestel- stroken, kan men deze inleveren bij foto Ten Velde, Speelgoed Van de Maat of in de kantine van Meer manskamp. staan. „Het is mooi meegeno men als daar een vrouw bij is. Maar in de eerste plaats moet gekeken worden naar kwali teit, en niet naar het feit dat je vrouw bent of uit een etnische minderheid komt". Vanaf haar politieke bewustwor ding sloot ze zich aan bij Gemeente Belang. Ze koos bewust voor deze partij. „Gemeente Belang is niet gebonden aan een landelijke poli tieke partij. Als GB moetje het op eigen kracht doen; wij hebben bij voorbeeld geen Lubbers die stem men voor ons zou kunnen trekken. Wij moeten het hebben van onze ei gen kwaliteiten en dat spreekt mij ook aan in deze partij". Ze bena drukt dat, landelijk bezien, de plaatselijke partijen samen qua grootte goed zijn voor een derde Geboren en getogen in Holten vindt ze het van groot belang bij een partij aangesloten te zijn die een onafhankelijk stanpunt in kan nemen, dat helemaal gericht is op het belang van Holten. „Gemeente Belang is een plaatselijke partij die zich helemaal richt op de plaatse lijke problemen. Wat hebben we aan Den Haag als er plaatselijk een probleem is. Het zal ze daar een zorg zijn hoe de Holtenaren reage ren op bijvoorbeeld het verkeers plan, terwijl dat in Holten behoor lijk speelt". Iets waar ze zich als GB-lid voor in wil zetten is het leefbaar houden van Holten. "Ik ben me ervan be wust dat dat heel breed is, het va- riëert van de openheid naar de bur ger toe tot en met het ontwikkelen van een lange termijnvisie voor bij voorbeeld de uitbreiding van Hol ten en het toekomstig industrieter rein, maar het is wel iets waar ik voor sta!" Inmiddels heeft ze een cursus burgerschapskunde en politieke scholingscursussen afgerond en verder draait mevrouw Klein Vel derman al jaren mee in de scha- duwfractie. „Wat dat betreft zou ik zo mee kunnen draaien in de ge meentepolitiek". meent ze. Naast haar politieke bezigheden beheert ze als penningmeester de financiën in de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen. Het bondswerk bevalt haar. „Je bent emancipato risch en cultureel bezig. Vrouwen moeten zich van hun eigen capaci teiten bewust gaan worden. Vaak staan ze nog op de achtergrond en dat hoeft niet. Per slot van reke ning maken vrouwen meer dan de helft van de Nederlandse bevol king uit; dan mogen we ons ook voor de helft laten gelden". Willemien Klein Velderman Gemeentebelang iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiii De voorbereidingen voor een Gemeenschap van scholen tussen de SGH en de Marke zijn zodanig voorspoedig verlopen dat voor be gin van het nieuwe schooljaar de beide scholen al gezamenlijk op zullen treden bij de werving van nieuwe leerlingen. Tevens zal met ingang van het nieuwe schooljaar de lesprogramma's van het eerste jaar met elkaar in overeenstem ming worden gebracht, zodat de overstap van de ene school naar de andere vrijwel naadloos kan verlopen. Op 5 maart zal de com missie onderwijs het eindadvies van de stuurgroep bespreken. Op 26 maart zal de gemeenteraad het besluit nemen de scholengemeen schap De Marke onder te brengen onder het gezag van de gemeente Holten. De beide scholen houden ieder hun eigen identiteit, maar zullen op tal van vlakken zeer nauw met elkaar gaan samenwer ken. Rector L.G.M. van Minderhout van SGH, directeur J. Koelemay van de Marke en de voorzitter van de stuurgroep, oud-rector J. West hof van SG Midden IJsel, verklaar den tijdens een personferentie, dat Vierentwintig leden van de HVG 'Door eenheid verbonden' waren vorige week woensdag te gast bij hun zustervereniging te Okken- broek. Het was een bijeenkomst met een oranje tintje: mevrouw Schavemaker kwam met een klankbeeld over o.a. het huwelijk van Beatrix en Claus en de troons wisseling. De volgende bijeenkomst wordt gehouden op dinsdag 27 februari in Bethanië, en begint om acht uur. Als gastspreker treedt deze avond rechter Imden uit Oldenzaal op, die de dames het een en ander ver telt over de gang van zaken bij de rechtbank en antwoordt geeft op de door de dames gestelde /ragen. In het verlengde' van deze avond is er de mogelijkheid tot een bezoek aan de rechtbank te Almelo. Ook niet-leden die voor dit onderwerp belangstelling hebben, zijn van harte welkom. Holtenaren en vakantiegasten hoeven zich deze zomer weer niet te vervelen. In en om het Smids belt worden dit seizoen weer tal van activiteiten gehouden. Hoewel de precieze invulling nog niet rond is, zijn al wel de data bekend waar op de festiviteiten zich afspelen. Op de dinsdagen 17 en 31 juli en 7, 14 en 21 augustus worden de "Hool- ter Avonden" gehouden, een nieu we benaming van de bekende Hoolter Dagen die in voorgaande jaren werden georganiseerd. Daar naast zijn nu al twee themamark- ten gepland. Op donderdagavond 17 mei is dat de Bloemenmarkt en op donderdag 20 september het Wijnfeest. Voor de Blij-Dat-Ik-Rij markt in juni wordt nog een ge schikte datum gezocht die niet conflicteert met de WK voetbal in Italië. Dat WK voetbal plus de vroege zo mervakantie dit jaar heeft de orga nisatie van de jaarlijkse zwemvier- daagse doen besluiten weer uit te wijken naar de augustusmaand. Van 20 tta 24 augustus kan men in zwembad Twenhaarsveld terecht voor deze sportieve uitdaging. ItLh-ii Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan G.D.W. Brinks voor vernieuwen mestvarkensstal bij Langstraat 8; - aan maatschap Noteboom voor bouw berging bij Beumersteeg 1 - aan H. Tutert voor verbouw woning Waardenborch- straat 50; - aan H. Warrink voor vergroten woning Noordenberg straat 1 - aan K. van Aken voor verbouw perceel Keizers- weg 28; - aan G. J. Klein Nagelvoort voor veranderen en ver groten woning Het Landeweerd 35. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een be zwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afde ling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Burgemeester en wethouders van Holten wijzen belang hebbenden er op, dat alvorens met de aanleg van een paasvuur wordt begonnen, de plaats van dat paasvuur moet zijn goed bevonden door de commandant van de brandweer. Het is daarom van belang zo spoedig mogelijk een verzoek tot het aanleggen en ontsteken van een paasvuur in te dienen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Het verzoek moet uiterlijk op 2 april 1990 zijn ingediend, wil men in aanmerking komen voor een ontheffing voor het ontsteken van een paasvuur. In het verzoek moet de plaats van het aan te leggen paasvuur duidelijk zijn omschreven. Bovendien moet in de aanvraag worden aangegeven onder wiens verantwoordelijkheid het paasvuur vyordt gebouwd c.q. welke persoon aanspreekbaar is namens de paasvuur bouwers, indien overleg e.d. noodzakelijk of gewenst is. Op 9 april a.s. vindt de verkiezing plaats van leden van de Sportcommissie voor de zittingsperiode 1990-1994. Sportverenigingen die aan deze verkiezing willen deelne men moeten voor 1 maart a.s. de ledenlijst inleveren bij het dagelijks bestuur van de Sportcommissie, p/a gemeente huis. Om mee te kunnen doen moet de vereniging beschik ken over goedgekeurde statuten. Alle sportverenigingen zijn tevens gerechtigd (dus niet verplicht) om een kandidaat te stellen. Ook dit moet voor 1 maart a.s. gebeuren in de vorm van een door de voorzitter en secretaris van de vereniging ondertekende verklaring, waarin naam van de vereniging en naam, adres en geboor tedatum van de kandidaat moeten zijn vermeld. De kandi daat behoeft geen lid van die vereniging te zijn, maar moet wel tenminste 18 jaar oud zijn en in Holten wonen. Verder mag de kandidaat geen ambtenaar in dienst van de gemeente Holten zijn (leraar mag wel). Voor nadere informatie kan men zich wenden tot de secretaris van de Sportcommissie, de heer J.A. Wissink, p/a gemeentehuis afdeling W.O.P., tel. 6 16 66. Het Hoofd van plaatselijke politie te Holten brengt ter kennis van belanghebbenden, dat formulieren voor het aanvragen van een jachtakte - geldig voor het jachtseizoen 1990/1991 - kosteloos verkrijgbaar zijn ter gemeentesecre tarie. Het verdient aanbeveling de aanvrage in te dienen vóór 1 maart a.s. De aanvraagformulieren moeten in tweevoud worden in gevuld en móeten-vergezeld gaan van twee goedgelijkende pasfoto's van degene voor wie de akte wordt aangevraagd. Jachtakten voor minderjarigen van achttien jaar en ouder behoren door ouders of voogden te worden aangevraagd. Datum: 20 februari 1990 Het hoofd van plaatselijke politie voornoemd, W.L.F.C. van Rappard De stuurgroep, hier poserend bij aanvang van de werkzaamheden, kan terugkijken op een uitstekende samen werking. de onderhandelingen in alle open heid zijn gevoerd. Regelmatig wer den personeel en medezeggen schapsraden op de hoogte houden van de voortgang. Bijzonder te spreken was het drietal over de constructieve medewerking van het personeel, dat op tal van fron ten goede voorzetten heeft gege ven. De gemeenschap van scholen heeft ook bij de directeuren van de basisscholen zeer positieve reaties De toneelvereniging DAT speelt zaterdag 3 maart, in samenwer king met de buurtvereniging Schookring Dijkerhoek het blij spel Herrie op de Hoeve, geschre ven door Eric de Winter en Wim van Zevenhuizen. Aanvankelijk zou het toneelstuk op 30 septem ber 1989 worden opgevoerd, maar dat kon wegens familie omstandig heden van een van de hoofdrolspe lers geen doorgang vinden. De komst van een vrouwelijke sta- gière van de landbouwschool op de Zonnehoeve, de boerderij van vrij gezel Berend Graafland zorgt voor komische verwikkelingen en de nodige 'herrie op de hoeve'. De voorstelling begint om 19.30 uur. Kaarten zijn uitsluitend ver- kijgbaar aan de zaal. Na afloop is er gelegenheid tot dansen. De NbvP afd. Espelo hield maan dagavond 19 februari haar afde lingsavond in het Trefpunt, waar op 50 leden aanwezig waren. Uitge nodigd was mevrouw Seker-Ulu uit Deventer die vertelde over de Islamitische cultuur, geloof en ri tuelen. Mevrouw Seker heeft een Turkse vader en een Hollandse moeder en is getrouwd men een man van Turkse afkomst. De volgende bijeenkomst is op 19 maart. De koffieochtend is op 6 maart. Onder leiding van mevrouw Jansen-Harmelink uit Bathmen wordt dan zijde beschilderd, aan vang 09.30 uur. opgeroepen, zo verklaarde de he ren. Veel verwacht men dan ook van een gezamenlijk optreden naar buiten bij de werving van leer lingen, waarbij de nadruk zal wor den gelegd op het brede onderwij saanbod dat de gemeente Holten biedt. De vorming van een gemeen-, schap van scholen zal voor het per soneel geen gevolgen hebben. Bei de scholen houden hun eigen af vloeiingsregeling. Wel zullen de leerkrachten van De Marke ambte naar worden in de zin van de amb tenarenwet. Om de overlegstructuur met de onderwijscommissie van de OLM te waarborgen, zullen twee leden namens de OLM zitting nemen in een nieuwe onderwijsoemmissie. In deze commissie zal het publiek spreekrecht krijgen, een nieuwtje voor de gemeente Holten. Tevens zal worden aangedrongen op een versnelde bouw voor De Marke. De school staat voor 1994 op de lijst, maar er zal alles aan worden ge daan, deze datum naar voren te schuiven. Het streven is, de nieuw bouw te realiseren naast de Scho lengemeenschap, wat de vorm van Gemeenschap van scholen alleen nog maar zal accenteuren. De werkgroep Holten van Amnes ty International kan terugkijken op een actief jaar. De groep, die on geveer 50 mensen omvat, was in het jaar 1989 op tal van fronten ac tief om bekendheid te geven aan het werk van Amnesty Internatio nal. In januari was er in de hal van het gemeentehuis een tentoonstelling over het werk van Amnesty, waar voor bij de opening een behoorlijke belangsteling bestond. De werk groep deed mee aan de landelijke Turkije-actie, waarvoor o.a. een aantal brieven zijn geschrevern. Schriftelijk werd aan de OAD-reis- organisatie uitleg-gegeven over de situatie van de mensenrechten in Turkije. Mondelijk lukte dat niet. Tijdens de grote campagne tegen de doodstraf heeft Amnesty bij een viertal Holtense verenigingen uit leg mogen geven over de actie. Er waren 21 adressen aangeschreven. Twee leden van de werkgroep heb ben inmiddels op persoonlijke titel in de werkgroep Vluchtelingen. Ook bij tal van evenementen was de werkgroep vertegenwoordigd. Zo was er op Koninginnedag een stand op de Smidsbelt onder het motto Kruip in de huid van een an der en werden op een van de the- mamarkten van de HHV handte keningen verzameld voor de Chi- na-actie. Tijdens de zomerkerk- diensten op de Borkeld werden eveneens kaarten geschreven voor China. In het kader van de scholie renactie werd de Meidenclub van de Stichting voor Sociaal en Cultu reel Werk bezocht en werd er op de scholen in Dijkerhoek en Espelo voorlichting gegeven. Op 7 decem ber werd een fakkelwacht betrok ken op de Smidsbelt, die helaas zeer slecht werd bezocht. Beter was de belangstelling voor de kerstgroet, die in de drie Holtense kerken geschreven kon worden naar een gevangene. Ook was er een goede belangstelling voor de stand van Amnesty tijdens de the- maweek van SGH. De Kerst-inn in het dorpshuis was minder succes vol. Financiën De werkgroep kampt, zo blijkt uit het jaaroverzicht, met financiële problemen. De groep heeft geen vaste inkomsten. Alle lidmaat schapsgelden gaan rechtstreeks naar Amsterdam. De plaatselijke werkgroep is afhankelijk van gif ten van particulieren, kerken, ver enigingen de de opbrengt van ma teriaal. Omdat de kosten zijn toe genomen en de opbrengsten niet zijn meegegroeid, is besloten de luchtpostvellen en enveloppen in de briefmapjes te doen.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 5