Waddenvereniging blij met cheque SGH Holtense Handelsvereniging wil concentratie van winkelbestand FC Twente op 't Vletgoor Hottens Nieuwsblad. WEEK X Pieterpad-lopers 17 mei in Holten DEZE Leegstand pand Wonnink goed benutten Pasar Malam Diessenplas baard eraf voor hem en haar Naast Grolsch in het KLAVIER elke week een ander soort bier. Holtenaren exposeren WD- kamerlid naar Holten Eredivisionist tegen Deense Bröndby u ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON A.s. donderdag 15, vrijdag 16, zaterdag 17 februari: VRIEZENVEEN Opbrengst Kinderzegels Hottens Nieuwsblad Donderdag 15 februari 1990 42ste jaargang no.7 Abonnementsprijs f 39.70 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 CDA-vrouw In de mini-serie Vrouwen in de Gemeentepolitiek dit keer een gesprek met de nummer 5 van de CDA-Iijst mevrouw W.A. Beldman-Wegstapel. Hoewel ze afgaande op de huidige zetel verdeling net buiten de raad zou vallen, is ze druk bezig met pölitieke zaken. Gezien haar agrarische achtergrond is het niet vreemd dat haar eerste be langstelling uitgaat naar de in vloed van de politiek op de landbouw en veeteelt. Regelmatig wordt in bejaarden centrum Diessenplas een thema- maand gehouden. Februari staat in het teken van Indonesië. Ter ge legenheid hiervan wordt op woensdag 21 februari een mini Pa sar Malam gehouden, die ook voor andere Holtenaren toegankelijk Tussen 13.30 en 16.30 uur kan men in de grote zaal van Diessen plas niet alleen genieten van een loempiatje of een satetje, maar ook ingredinten kopen voor een echte rijsttijfel. Tevens is er een stand met Javaanse poppen en een stand met Indonesisch houdsnijwerk. Voorts kan men zich de toekomst laten voorspellen door een heuse waarzegster. Kim Mulders (klas 1 K) en Penny- leen Krebber (klas M2b) van de Scholengemeenschap Holten viel vorige week de eer te beurt tijdens een feestelijke bijeenkomst in Harlingen, ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan van de Lande lijke Vereniging tot Behoud van de Waddenzee een cheque van bij na tienduizend gulden, 9800 om precies te zijn, te overhandigen aan voorzitter Rik Herngreen van de milieu-organisatie. Met een toespraakje („ik was hele maal niet zenuwachtig", vertelde Kim) mocht de voorzitter van de Waddenvereniging dit geweldige bedrag in ontvangst nemen, dat tijdens de themaweek 1989 met verschillende evenementen en ac ties was bijeengebracht op de SGH. Het geld zal gebruikt worden voor de inrichting van een voor lichtingstentoonstelling over de Waddenzee, die langs de scholen in het gehele land zal trekken. Voorlichter Klaas Laansma van de milieu-organisatie verzekerde Kim en Pennyleen (en de heer Boe tes, die het tweetal vergezelde naar Harlingen), dat de eerste pleister plaats voor de voorlichtingscara- vaan beslist Holten zal zijn. Vol gens Laansma worden er regelma tig themaweken gehouden met als onderwerp het behoud van de Waddenzee, maar dat er zo'n ge weldig bedrag bijeen wordt ge haald is exeptioneel. Dat mocht in de krant, vond hij, hetgeen dan ook gebeurde. Het Holtense initiatief haalde zelfs de landelijke ochtend pers. Voorlichter Laansma verklaarde dat de komende voorlichtingscam pagne speciaal bedoeld is voor het voortgezet onderwijs. Er wordt een apart lesprogramma samenge steld, aan de hand waarvan de ver vuiling van de Waddenzee en alles wat daarmee samenhangt, wordt toegelicht. Er zal gewerkt worden met 'levend' materiaal en aan de Voorzitter Rik Herngreen houdt vol trots de cheque van SGH omhoog. Naast hem Kim Mulders en Pennyleen Krebbers. hand van experimenten kunnen de leerlingen'de effecten, die bijvoor beeld wasmiddelen te weeg bren gen in het milieu, bekijken. Mede door deze voorlichtingscampgne wil de Waddenvereniging de schooljeugd attenderen op de ge varen die dreigen voor het leefmi lieu, niet alleen in de Waddenzee, maar overal in Nederland en Euro pa. „De Waddenzee is een graad meter voor de vervuiling van heel Europa", aldus Laansma. Dagblad Tubantia B. V. in samenwerking met de stichting .Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris. Kolling serf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel.05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 De sluiting van het meer dan een en een kwart eeuw oude familiebedrijf Wonnink heeft in het winkelbestand in Holten een flinke 'bres' gesla gen. Op een prominente plaats in het dorpscentrum Holten is een gat gevallen, dat om een goede invulling vraagt. Reden voor het be stuur van de Holtense Han delsvereniging om na onder ling overleg, aan de bel -te trekken bij het college van burgemeester en wethou ders. De Holtense Handélsvereniging heeft in het gesprek met B en W ge wezen op de mogelijkheden die door het vrij komen van het pand Wonnink wordt geboden. Men lan ceerde het plan, bedrijven, die nu nog buiten het centrum zijn geves tigd met behulp van een subsidie of een premie, enthousiast te maken voor verhuizing naar het centrum, zodat er een begin ge maakt kan worden van een echt De kans is groot, dat na de ver kiezingen fraktievoorzitter Har- rie Dul van het CDA baardloos door het leven zal gaan. Mocht bij de komende gemeenteraads verkiezingen de zo gewenste vijfde zetel binnen gehaald wor den (tot twee keer toe scheelde dat maar een paar stemmen), dan zal Dul zich van zijn fraaie baard ontdoen. Dames- en Heren kapsalon m ook zonder afspraak Dorpstraat 18, Holten Tel. 05483-6 44 86 LOCHEM - WARNSVELD winkelcentrum. Dit plan is niet ge heel origineel. Schilder Herman Maats haalde vorige jaar de regio nale pers met een soortgelijk plan. Aanvankelijk werd het hem door collega ondernemers niet in dank afgenomen, dat hij met dit plan naar buiten trad. Ook het bestuur van de HHV was niet gelukkig met de vroegtijdige publikatie, zoals bij de najaarsvergadering bleek, omdat naar hun mening niet alle voors en tegens nog niet tegenover elkaar waren afgewogen en omdat men allereerst de gemeentelijke plannen voor de herinrichting van het centrum wilde afwachten. Nu dit 'ei' is gelegd, heeft men de gelegenheid aangegrepen het col lege van B en W te wijzen op de mo gelijkheid ter hoogte van het pand Wonnink niet alleen het Holtense winkelbestand te concenteren. maar tevens te kijken naar de ver keerssituatie ter plekke om die aan te passen. Nu de bestemming van het pand nog niet is ingevuld, kan dat met geringere kosten geschie den, dan wanneer er weer nieuw bedrijf in is gevestigd. Volgens wethouder Wim Dalhui- sen, belast met economische za ken, is het nog te vroeg om te rea geren op de voorstellen van de Hol tense Handelsvereniging al staat men niet onwelwillend tegen over de plannen. Soortgelijke plannen voor winkelconcentraties in En schede in de wijk het Getfert wor den door de gemeente Enschede ondersteund en ook in Holten zou een verhuispremie tot de mogelijk heden kunnen behoren. „Wij heb ben in een verkennend gesprek met het bestuur van de HHV te kennen gegeven, dat het nog te vroeg is om nu reeds toezeggingen te doen. Leegstand is natuurlijk geen goede zaak en wellicht kun nen wij in gezamenlijkheid hier iets aan doen, maar het is niet zo, dat wij bijvoorbeeld in de markt zijn om panden aan te kopen. Als overheid staan wij echter open voor voorstellen, zoals die van de HHV, maar het is nog beslist te vroeg om er nadere mededelingen te doen over ohs standpunt". .leegstand in centrum gezamenlijk proberen op te lossen". Nog tot en met 9 maart kan men in; j dorphuis De Bosckamp genieten van de spontante kunstuitingen van een achttal bekende Holtena ren, vogels van diverse pluimage, die ieder.op hun eigen kunstzinni ge wijze zich geuit hebben. Onder hen wethouder Wim Dalhui- sen, die de opbrengst van zijn schil-: i derij bestemd voor het kinderthuis Cran in Columbia, een initiatief dat Tineke Wolters van de VW j met haar schilderij graag onder steunt. Huub Brands' schilderij, toepasselijk op een dienblad, moet f 40.000 gulden opbrengen voor de Holtense ambulanceauto. De eige- i naar van het Chinees restaurant, j Shu-po Poon, zocht het niet ver i van huis, het schilderde een afbeel ding van het jaar van het Paard, zoals 1990 in de Chinese astrologie wordt aangeduid. Teun Scbuppert koos voor een fraaie collage, voor- i stellende een woonkamer. Harry Soers vervaardigde een schilder stuk met als middelpunt een poli- tiepetenTheoHasevandeSchure I verrastte met "Gezicht op de mo- len'. Ontbreekt nog het kunstzin nige product van Aly ter Beest, die door ziekte was geveld. De verkiezingsstrijd voor de ko mende gemeenteraadsverkiezin gen brandt langzaam maar zeker los. De plaatselijke afdeling van de WD is erin geslaagd een van de aanstormende kopstukken van de partij naar Holten te halen. Op maandag 19 februari spreekt het Tweede Kamer-lid Robin Linscho- ten bij café De Biester aan de Sta tionstraat. Hij behandelt dan ver schillende actuele politieke vraag stukken, waarover later een dis cussie plaatsvindt. De toegang voor de avond, die om 20.00 uur be gint, is gratis. A/s lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede I Naam Adres: Woonplaats: I Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres:1 Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 39.70 KENMERK VOOR VAKWERK RUSSEN Daltonstraat 13 Nijverheidstr. 11 05480-1 33 47 Op veld 3 van sportpark 't Vlet goor (het enige veld met verlich ting) krijgt de zvv Blauw Wit '66 woensdag 21 februari hoog be zoek. Om 19.30 uur spelen FC Twente en de Deense nummer twee van vorig seizoen Bröndby een oefenwedstrijd. Dat FC Twen te juist voor Holten koos, is mede de verdienste van Blauw Wit- sponsor Bertus Aanstoot ('Bets van de Poppe'), die zijn goede rela ties met de Enschedese betaald voetbalorganisatie weer eens heeft benut om een topper naar Holten te halen. Overigens ontkent FC Twente-ma- nager Leunk dat de bemoeienis van Aanstoot een rol heeft ge speeld in de keus voor Holten. Leunk, die er afgelopen maandag nog vanuit ging dat hij op het hoofdveld van Blauw Wit terecht kon, ziet deze wedstrijd als een goede mogelijkheid om zich in de regio te presenteren. „Bröndby be reidt zich voor op de Deense com petitie, die binnenkort weer van start gaat. Daarvoor hebben ze momenteel een trainingskamp in België en op de terugweg wilden ze nog een oefenwedstrijd tegen ons spelen. Die contacten met de De nen dateren van vorig jaar toen we Steffensen contracteerden. Ook Nielsen komt oorspronkelijk van deze club en is via Panathinaikos bij ons onder contract gekomen. Omdat Bröndby (waarin drie inter nationals spelen) in hotel De Rijs- serberg verblijft, zochten we naar een accommodatie in de buurt van Rijssen. In ons eigen stadion is zo'n wedstrijd niet lonend. Alleen het aansteken van de verlichting kost me al twee mille en dan moet ook nog eens het hele controle-appa raat in werking worden gesteld. Als je op deze manier een amateur- club een plezier kunt doen, moetje dat niet laten". Zoals het er nu uit ziet, zal in Holten voor het eerst na zijn blessureperiode Pieter Huistra weer meespelen bij FC Twente. i a NU LIEFST 16.000 M2 GROOT: DE GRÓÓTSTE EN VOORDELIGSTE MEUBELZAAK VAN OOST-NEDERLAND. Zie elders in deze krant. Op donderdag 17 mei doen de deel nemers aan de Pieterpad Mileu-es- tafette Holten weer aan. De wan delaars voor een schoner milieu worden 's middags tegen vijf uur uit Hellendoorn verwacht. Die dag wordt in Holten ook de Bloe menmarkt op de Smidsbeld ge houden. De organisatoren van het Fleurig Voorjaarsfeest overleggen momen teel met de plaatselijke VW in hoeverre de aankomst van de Pie- terpad-lopers met de Bloemen markt kan worden gecombineerd. Probleem is dat het aanvangstijd- stip voor de voorjaarsmarkt op 18.00 uur is gesteld en met het af sluiten van de dorpskom pas vanaf 17.00 uur kan worden begonnen. Welke bekende Nederlanders dit jaar Holten aandoen, is nog niet bekend. De wandelaars vertrek ken vrijdagmorgen 18 mei voor de volgende etappe richting Laren. Het plaatselijke Comité Kinderze gels in Holten heeft voor een be drag van 13.121,65 aan kinderze gels - en kaarten verkocht.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 1