Bosschool zweeft nog tussen hoop en vrees 50% KORTING Twee Franse schoonheden Kledingdepot van werkgroep Dorkas tijdens NH kerk Uniforme kledij gemeentepersoneel c Vijf koren concert in VDH Bergspeurders keurig in het pak Informatie-avond HVG over Roemenië Resultaten sv Holten De laatste winterstof Veiliger kruispunt bij zwembad 'ém Informatiedag voor ouders homoseksuelen Cursus over Hanzesteden STOFFENSHOP ANNELIES «DE QUIFE «BOfTEUER, VRUGGINK DONDERDAG 15 FEBRUARI 1990 HOLTENS NIEUWSBLAD 11 HOLTEN A1 - WW A14-0De eer ste speelhelft was duidelijk voor Holten, maar de ploeg kon dit niet in doelpunten omzetten. De twee de helft een nog scherper Holten. Na vijf minuten ging aan het eerste doelpunt een solo van Borghuisje vooraf. Het was René Ehren die de teruggekaatste bal keihard inknal- de. Tien minuten later leverde een combinatie van Pinkert-Borghuis het tweede doelpunt op. Bij deze stand dacht iedereen dat het afge lopen was, maar er kwam nog een denderend slotoffensief van Hol ten. Eerst was het Marco Willem- sen die een aanval van Holten pro- duktief afrondde en in de laatste minuut scoorde Marco van de Pluim uit een voorzet van Willem- se. DES B2 - HOLTEN B2: 1-1; Hol ten zette DES vanaf het begin goed onder druk. Dat resulteerde in een aantal goede kansen, maar Holten kon deze niet in doelpunten omzet ten. Het was echter DES dat geheel tegen de verhouding in via hun ra zendsnelle spits 1-0 scoorde. Na rust was het een gelijk opgaande strijd, met een licht overwicht voor Holten. Door hard werken en goed voetbal kwam Holten na 20 minu ten via een mooie combinatie op links verdiend op gelijke hoogte. HOLTEN Dl - SPORTCLUB RIJSSEN Dl: 2-1; De eerste thuis wedstrijd tegen de nieuwkomer uit Rijssen eindigde in een 2-1 over winning. Na 20 minuten was het Harmen die, na een goede voorzet van Richard, de bal in de onderste hoek kogelde. Veel kansen volgden voor Holten maar het bleef tot rust 1-0. Na rust een veel beter spelend Rijssen. Binnen vijf minuten lag dan ook de gelijkmaker in het net. Toch wist Holten in de allerlaatste minuut alsnog de overwinning te pakken door een fraai afstands schot van Harmen. HOLTEN Cl - TWENTHE Cl: 7- 1; De met spanning tegemoet ge ziene wedstrijd tussen de num mers 2 en 3 werd een prachtig duel. Doordat Twenthe windvoordeel had kwam Holten in het begin on der druk. Na een kwartier echter werd een prachtige dieptepass van Arno keihard door Aart ingescho ten. Door goed middenveldspel van Edwin, Jeordie en Rob werd Twenthe op eigen helft gehouden. Ruststand 1-0. Na rust een ontke tend Holten dat direct gebruik maakte van het windvoordeel. Al na één minuut scoorde Aart zijn tweede treffer, vijl minuten later werd Arno binnen de 16 meter on deruit gehaald. De terecht door de goed leidende invaller scheids rechter Onstenk toegekende straf schop werd door Vincent benut. Daarna volgde doelpunt na doel punt van Arno, Bert, Jeordie en weer Arno. Door een kleine onop lettendheid wist Twenthe één keer te scoren. HOLTEN El - DES El: 1-1; De nummers 1 en 2 van de najaars competitie moesten afgelopen za terdag hun eerste wedstrijd van de voorjaarscompetitie openen. Dat ze erg goed aan elkaar gewaagd waren, bleek wel uit deze mooie partij. Toch was het DES dat al snel kon scoren, door een mooi af standsschot. In de tweede helft was het Holten dat het spel in han den had en dan ook tot scoren kon komen. Later waren er nog veel kansen met een doelpunt dat we gens buitenspel werd afgekeurd. Zo bleef het 1-1. HOLTEN F1 - EXCELSIOR F4: 2-1; Holten moest de eerste wed strijd aantreden tegen Excelsior uit Rijssen. Het werd een spannen de strijd. Beide ploegen waren even sterk. Na tien minuten maak te Holten het openingsdoelpunt. Excelsior kreeg wel enkele kansen, maar de keeper van Holten was goed in vorm. Na rust kwam Excel sior langszij door een misverstand tussen de Holtense verdedigers. Holten zette alles op alles en het lukte ook nog om te scoren. De kee per van Excelsior dook over een door een Holtense speler ingescho ten bal: 2-1. HOLTEN F2 - ENTER F2: 2-4; De eerste wedstrijd van de voor jaarscompetitie is voor de ongesla gen najaarscompetitiekampioe- nen in een nederlaag geëindigd. In de eerste helft gingen ze in het begin voortvarend van start en kwamen met een 2-0 voor. Maar na dat het tweede doelpunt was ge vallen, hield Holten het voor ge zien en kon Enter voor rust nog te rug komen tot 2-1. Na rust van het zelfde laken een pak, er zat niet veel fut en inzicht op het spel in. Enter daarentegen bleef sterk en won met 2-4. Andere uitslagen: Holten A2- HSC A3 3-1, TVC Bl-Holten BI 2-2, Markvogels Cl-Holten C2 2-4, Hol ten D2-SOS D2 1-2, Blauw Wit El- Holten e2 5-2, SDOL E2- Holten E3 4-0, Twenthe F5-Holten F3 14-1. Op verzoek van de sportcommissie en vaste bezoekers van reereatie- park Twenhaarsveld heeft de ge meente Holten Rijkswaterstaat voorgesteld de verkeersveiligheid op het kruispunt Rijssenseweg- Landuwerweg te vergroten. Daar bij gaat het om relatief kleine in grepen zoals het plaatsen van waarschuwingsborden en verbete ring van de verlichting. De sport commissie is vooral gebaat bij een veiliger oversteekplaats voor de vele jeugdige bezoekers van het zwembad, terwijl de bezoekers van het recreatiepark niet in het duis ter hun weg willen zoeken. Aange zien Rijkswaterstaat beheerder is van de Rijssenseweg, moet deze in stantie instemmen met de veran deringen. Op het Kerkconcert dat vrijdag 23 februari in de NH kerk in Holten wordt gehouden, maken maar liefst vijf koren hun opwachting. Naast het Hervormd Kerkkoor Holten en het plaatselijke Kinder koor Mozaik zijn dat een uit leden uit Colmschate, Rijssen, Bathmen en Holten samengesteld mannen koor, het Rijssens Gemengd Koor en het Hervormd Kerkkoor Colm schate. De avond, die verder met samenzang wordt gevuld, begint om 20.00 uur. De avond begint met een optreden van het Rijssens Gemengd Koor o.l.v. Wim de Jong en met Liesbeth Seppenwoolde op piano. Zij zingen "Domine, Salvam Fac" van A. Gies- sen gedeeltes uit de "Deutsche Messe" van Schubert, "Psalm 42, "We Shall Overcome" en "Psalm 150". Het Hervormd Kerkkoor De werkgroep Dorkas blijft actief met het inzamelen van goederen voor landen in Oost-Europa, Azië en Afrika. Daarvoor is in Holten een kledingdepot ingericht bij de familie Van Doorn aan de Burg. van de Borchstraat 19 (niet thuis dan in de garage deponeren). Bij het depot kunnen goede kleding en dekens worden ingeleverd, bij voorkeur in vuilniszakken. Op die manier werd vorig jaar (samen met- de voedselactie op Dankdag en de kerstactie voor Roemenië) het vol gende opgehaald: 1900 vuilniszak ken kleding en dekens, ongeveer 3000 kilo voedsel, achttien kinder wagens en vijf naaimachines. Bovendien is elke veertien dagen op dinsdag een breiclub actief in De Kandelaar. Deze groep heeft zich vooral ingespannen voor Roe menië. Heeft u wol of wolresten over, dan kan ook dat worden inge leverd. Van de wol worden lapjes dekens en windsel voor ziekenhui zen gebreid. Op woensdag 18 april houdt de werkgroep een Ethiopië-avond ten bate van een weeshuis met meer dan driehonderd kinderen. Mede werking verlenen o.a. het zangduo Elly en Rikkert, het kinderkoor Mozaik en Dirkjan Groot van Dor kas. Ka VDH kringgroep Bergspeurders Holten maakte onlangs nog eens duidelijk dat ook de hondensport in Holten serieus wordt aange pakt. Dankzij een financiële bij drage van Autobedrijf J.G. Tuitert (Weustenweg) konden de leden keurig in een nieuw trainingspak worden gestoken. Uiteraard moest dat op de gevoelige plaat worden vastgelegd, waarvoor ook de heer en mevrouw Tuitert werden uitge nodigd. Colmschate o.l.v. T. Musch zingt werken van J.W. Franck, M. Franck, Johan Seb. Bach, Samuel Wesley en Jac. Broer. Het Her vormd Kerkkoor Holten brengt o.l.v. J. op den Dries "Lobe den Her ren" van Hugo Distier, "Praise The Lord, o Jeruzalem" van J.H. Maun der, "Die Himmeln" van Joseph Haydn en "Hernn, diene Gutheit reicht soweit" ten gehore, terwijl het Kinderkoor Mozaik o.l.v. Eline Paalman twee liederen zingt. De avond wordt besloten met het "Sla venkoor" van Verdi dat door de mannen van de vier koren wordt gezongen en een door alle koren sa men gezongen "King all Glorious" van Vail en Wesley. Aan de uitgang wordt gecollec teerd om de onkosten van de avond te bestrijden. Hoewel het voortbestaan van de Espelose Bosschool steeds waar schijnlijker wordt, baart tegelij kertijd het achterstallig onder houd aan de school steeds meer zorgen. In de commissie Onderwijs werd vorige week het ondertussen vermaarde rapport-IJselland be handeld. Naar aanleiding daarvan werd duidelijk dat gezien de af schaffing van de zogenaamde 4-ja- rigen maatregel en de andere on derwijskundige wind die er sinds kort vanuit Den Haag waait, Espe- lo voor wat betreft de instandhou ding van de school wat optimisti scher de toekomst tegemoet kan zien. Het lijkt er immers op dat het nieu we kabinet wat soepeler zal om gaan met het vereiste minimum aantal leerlingen dat nodig is om de school open te houden. Daarbij toont het Rapport IJselland aan dat de school wel degelijke een be langrijke rol vervult in het plaatse lijke sociale leven en als zodanig zolang mogelijk open zou moeten blijven. Ook de afwezigheid van een openbare school in de nabij heid spreekt in het voordeel van de Espelose school. Overigens bestreed commissielid M.F. Spijker (WD) met klem dat een eventuele sluiting van de Bos school nadelig zou zijn voor het verenigingsleven ter plekke. Spij ker, die de Bosschool een warm hart toedraagt maar tegelijkertijd de gemeentelijke financiën in het oog blijft houden, wees wat dat be treft op de aanwezigheid van ge meenschapscentrum 't Trefpunt. Op dat punt vond hij CDA-raads- lid A.J. Nijkamp rechtstreeks te genover zich. Opknapbeurt Met zijn financiële bedenkingen re ageerde Spijker op een andere aan beveling in het Rapport IJselland om flink te investeren een opknap beurt voor de Bosschool. Nu duide lijk is dat niet 1929, maar 1902 als officieel stichtingsjaar van de school moeten worden aange merkt, vervalt tevens een financie ringsbron voor het hoognodige on derhoud. Zoals chef L.G. Fridrichs van de gemeentelijk afdeling On derwijs immers opmerkte, loopt Holten hierdoor een rijkssubsidie mis waarop eigenlijk al was gere kend. En aangezien burgemeester Van Rappard al een waarschuwen de vinger opstak met de medede ling dat er de afgelopen jaren al "re delijk veel geïnvesteerd is in de De Bosschool in Espelo. 'Bosschool", moet nog maar wor den afgewacht of en in welke mate de gemeente Holten hiervoor fi nanciële middelen kan vrijmaken. Wellicht kan een door Fridrichs ge signaleerd potje voor "ingrijpend onderhoud van oude scholen" uit komst bieden voor de Bosschool, maar enige zekerheid daarover kon ook hij niet verschaffen. Dorpsschool Een ander heikel punt uit het Rap port IJselland, de geadviseerde sa mensmelting van Dorpsschool en Kolschool onder de Dalton-vlag, bleek intussen door de tijd achter haald. Jurisprudentie in een soort gelijk geval in Edam maakt het voor Holten eenvoudigweg onmo gelijk op korte termijn tot een der gelijke fusie te besluiten, maar de commissieleden lieten toch duide lijk blijken de wel in gang gezette samenwerking toch verder uitge bouwd te willen zien. Aangezien op het ministerie van Onderwijs op dit moment hard aan reparatie wetgeving wordt gewerkt, zou in het geval van een vrijwillige fusie alsnog daartoe kunnen worden be sloten. Burgemeester Van Rap pard zegde toe het overleg daartoe in gang te zetten. De HGV Holten hield op 1 februari j.l. een bijeenkomst, die in het te ken stond van hulp aan Roemenië. De heren Borkent en Draaijer uit Enter waren aanwezig om hierover informatie te geven en dia's te ver tonen. De gemaakte dia's dateerden van af 1980. De heer Borkent vertelde over de hulp die mogelijk was ge maakt door de medewerking van de omliggende kerken. Zo kon hulp worden geboden aan Honga rije, Roemenië en het gebied van de Karpaten. Er worden verschil lende goederen naar toe gebracht, zoals kleding, levensmiddelen, maar ook bijbels, liedboeken en ca techisatiemateriaal. Dia's waren er ook van het voedseltransport. Mevrouw Müller bedankte de he ren en bood namens de HVG een bijdrage voor het project en bloe men aan. De volgende bijeenkomst is op 15 februari. Dan bekijken de dames het nieuwe bedrijf van Müller. De leden worden 's avonds om half acht bij het bedrijf verwacht. Op zaterdag 10 maart wordt in De Huve in Eibergen een informatie dag voor ouders van homoseksuele •kinderen gehouden. Op de door de Met uitzondering van de gemeen- teurs komt er een bruine uitmon- tebode, is het personeel van de ge- stering. De mensen van de reini- meente Holten niet herkenbaar gingsdienst zullen in het koren- aan de kledij. Nog voor de zomer blouw gekleed gaan. Ook aan de zal daar verandering in komen, marktmeester is gedacht. Hij zal Dan zullen alle medewerkers van een herkenbaar uniform -voorzien gemeentewerken uniform - en dus van naam- krijgen. De buitenmo- herkenbaar - gekleed gaan. On- delpet, waarmee zijn voorganger wergroep Twene-Achterhoek van langs is de eerste 'modeshow' ge- getooid was, mag hij voortaan de Stichting Landelijke Overleg houden, die over het algemeen po- thuis laten. Vooralsnog kan men Werkgroepen Ouders van Homo- sitiefwerd ontvangen. „De mensen kiezen tussen een overall of een seksuele Kinderen georganiseerde moeten er nog even aan wennen werkpak. ouderdag krijgen de aanwezigen 's om in uniform te lopen, maar ik heb er alle vertrouwen in dat het lukt, verduidelijkt directeur De Jong van Gemeentewerkep. Gekozen is voor een groene outfit, voorzien van reflectiestrepen voor de mensen werkzaam bij de plant soenendienst. De schilders krijgen een wit dienstpak en voor de mon- morgens een informatief program ma voorgeschoteld, waarbij onder scheid wordt gemaakt tussen de ouders en de kinderen zelf. Het middagprogramma omvat een kringgesprek, waarin jongeren en ouders samen praten over hun er varingen en gevoelens. De dag be gint om 10.00 uur en eindigt om 16.00 uur. In de toegangsprijs van f 12,50 is koffie, thee en een brood maaltijd inbegrepen. Graag aan melding vooraf bij een van de werkgroepleden: fam. Wesselink (05454-71866), mevr. B. Slot (05490- 60955), mevr. J. Franken (tel. 05486-10788). De Stichting Hanzedagen organi seert in samewerking met cursus centrum De Botermarkt in april- /mei een korte cursus over de Han zesteden en het Hanzeverbond. Dit naar aanleiding van de Hanzeda gen 1990 die van 14 tot en met 17 juni in Zutphen en Deventer wor den gehouden. De cursus bestaat uit drie woensdagavonden en twee excursies op zaterdagochtenden. De cursus kost 35 gulden en be langstellenden kunnen zich aan melden bij De Botermarkt, Kleine Poot 18 Deventer, tel 05700-16074. Larenseweg 1 Holten leest bet goed! Uit bet land van Marianne bieden wij u een smaakvolle rode en een milde witte wijn aan. Saint Saturmn 1988 Vin d'une nuit'. Deze soepele en smakelijke rode wijn uit Zuid-Frankrijk is typisch een wijn voor alledag 6 voor 44.95 Cötes de Bergerac blanc 1988 demi-sec Een zuivere, enigszins fruitige wijn met een milde smaak komend uit het zuid-west gedeelte. Deze wijn zal u doen beseffen waarom Frankrijk door velen 'La Douce France vV1 wordt genoemd. v Koel serveren 6 voor 39-90 OSBORNE SHERRY FLORYN ONGE GENEVER ROBERTSON C0URV01SIER COGNAC*** PORT DUTARDIN VIEUX IONGE JENEVER SONNE MA *£s BERENBURG PLANTIAC VIEUX Looptijd aanbiedingen 15 februari t/m 28 februari Prijzen zijn afbaalprijzen Stationsstraat 10, Holten, Tel. 05483-61375 ALLES ONDER DEKURK

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 11