Gereformeerde kerk in actie voor orgel Grootewal herkozen als voorzitter Mannenkoor Uitwisseling met Duitse leerlingen Meersamenwerking ontwikkelingshulp hvg Holten Kerkdiensten Medische diensten Van dag tot dag Gevonden voorwerpen Boeiende gespreksavond BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN «it f l i Bijeenkomst Uitstapje CPB BOLSENBROEK in MARKELO Met een groots opgezette bazar op vrijdag 23 en zaterdag 24 maart start de gereformeerde gemeente in Holten de fondsenwerving voor het nieuwe pijporgel. Naar ver wachting zal het orgel, dat voor heen de september vorig jaar ge sloten Amsterdamse Waalkerk met haar klanken vulde, vlak voor de Paasdagen in De Kandelaar in gebruik worden genomen. Met aankoop en restauratie van dit drieklaviers mechanisch pijpor gel met 22 stemmen is een bedrag van 210 duizend gulden gemoeid. Organist en lid van de orgelcom missie J.H. van Engbrink bena drukt dat het hier om een buiten kansje ging, waarvoor nog meer j kapers op de kust waren en dus snel gehandeld moest worden. „Wij werden getipt dat door de sluiting van de Waalkerk in de bin nenstad van Amsterdam dit orgel beschikbaar zou komen. Toen heb ben we meteen door orgelbouwer Kaat Tijhuis uit Kampen een onderzoek laten instellen naar de toestand van dit in de laatste oor log gebouwde orgel. Het had oor spronkelijk 43 stemmen, maar dat was voor ons natuurlijk veel te veel. We hebben het goede pijp werk overgenomen en het door Kaat Tijhuis geschikt laten maken voor De Kandelaar. Met name de vormgeving is aangepast aan het interieur van De Kande laar. Het Johannes-orgel dat we tot nu gebruiken, is natuurlijk best aardig maar bij een kerk als De Kandelaar hoort eigenlijk een goed pijporgel. Alleen hadden we daar bij de bouw van De Kande laar in 1979 geen geld meer voor. Toen was het niet verantwoord drie ton in een nieuw orgel te inves teren. Nu ligt dat wat makkelijker omdat het financiële jasje weer wat ruimer zit en we de afgelopen vijf jaar via het verjaardagsfonds al wat geld gereserveerd hebben. Op 30 januari werd voor de zoveel ste keer de laatste tijd een jonge man betrapt bjj diefstal van enig snoepgoed bij de Aldi. Het perso neel is op dergelijke feiten zeer at tent en waarschuwt onmiddellijk de politie. De ouders van de jonge man werden tevens in kennis ge steld. De Borculose politie heeft enkele inwoners van Holten aangehouden terzake diefstal vanuit een winkel van enkele tennisrackets. Inmid dels zijn ze weer op vrije voeten ge steld. Op 2 februari werd een jongedame bekeurd terzake het rijden zonder rijbewijs. Naast haar zat een mans persoon die het voordeliger vond maar particulier rijles te geven. Ook deze man werd bekeurd. In de nacht van 2 op 3 februari werden aan een personenauto ver nielingen gepleegd. De auto stond geparkeerd voor installatiebedrijf Lammers aan de Dorpsstraat. Rui tenwissere werden verbogen, een kentekenplaat werd verwijderd en er ontstonden enkele krassen op de motorkap. Pure vernielzucht dus. De politie van Holten en Deventer hebben de afgelopen maand een serie woninginbraken opgelost. Drie woninginbraken in Holten kwamen boven water. In totaal werden zeven personen aangehou den, waaronder enkele helers. Van het ontvreemde is nagenoeg niets teruggevonden. Op de kruising Aaltinksweg-Kei- zereweg ontstond een aanrijding tussen twee personenauto's door dat er geen voorrang werd ver leend. Beide auto.s werden zwaar beschadigd, doch persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. Op 4 februari werd er langs de AI getankt zonder te betalen. Dit keer kon het kenteken worden geno teerd en de politie stelt nog een na der onderzoek in. Op de kruising Geskesdijk-Rijs- senseweg botsten twee auto's op elkaar. Een auto reed over de pa rallelweg richting Rijssen en wilde ter plaatse zijn weg vervolgen over de hoofdrijbaan. De andere auto kwam vanaf de Geskesdijk en wil de recht oversteken. Doordat eerstgenoemde te vroeg linksaf sloeg, kwamen beide voertuigen met elkaar in aanraking. Het bleef bij materiële schade. Op klaarlichte dag werd er inge broken in een woning aan de Bon- teweg. Weggenomen werden o.a. een autoradio enkele portemon- naies en geld. De portemonnaies werden in de buurt teruggevon den. Een speurhond werd erbij ge haald, doch in dit geval leverde dat weinig resultaat op. De inbraak is vermoedelijk gepleegd tussen 14.00 uur en 14.30 uur. Eventuele getuigen die menen iets vreemds of verdachts gezien te hebben en die nog niet door de poütie zijn ge hoord, worden verzocht contact op te nemen met de Holtense politie. Een ontwerp van de nieuwe ombouw van het pijporgel uit de Amsterdam se Waalkerk. zoals dat half april in De Kandelaar in gebruik wordt geno men. we die 210 duizend gulden zomaar op kunnen hoesten. Daarvoor is een activiteitenplan opgesteld dat de komende jaren steeds zo'n 10 tot 15 duizend gulden moet op brengen. Voordeel van dit nieuwe Maar het is natuurlijk niet zo dat orgel is natuurlijk wel dat De Kan delaar nu nog geschikter is voor multifunctionele doeleinden, waarbij ik vooral denk aan concer ten. Ook de organisatie daarvan is een mogelijkheid om de kosten te dekken." Bazar Voor de bazar op vrijdagavond 23 en zaterdag 24 maart overdag is een speciale commissie in het le ven geroepen, die een gevarieerd programma opstelt met spelen, raad-wedstrijden en verkoop van artikelen. Het geheel speelt zich in en om De Kandelaar af. Na een correspondentie van één jaar is het dan zover: de eerste ont moeting tussen leerlingen van een Hauptschule (lbo, mavo) uit Lin- gen en leerlingen van de SG Holten vindt morgen (vrijdag 9 februari) in Holten plaats. Vijftien Duitse leer lingen wonen hier, in groepen van drie, een aantal lessen bij. Ter voorbereiding op dit Nederlandse weekend hebben de jongelui zelfs een cursus Nederlands gevolgd. De Nederlandse leerlingen hebben zich bereid verklaard de buiten landse gasten thuis op te nemen: een prima gelegenheid dus om zo veel mogelijk Duits en Nederlands van elkaar te leren! Op vrijdagavond wordt men in de gelegenheid gesteld een bezoek te brengen aan de Open Huis-avond van de SG Holten: nog een leuke gelegenheid om met het Neder lands onderwijs kennis te maken. De organisatie van de uitwisse lingsbijeenkomst is in handen van mevrouw A. Hoek-Boelkens. Donderdagavond 18 januari was er een gespreksavond van de Open deurgroep Holten over het thema 'bidden'. Er werd gediscusieerd naar aanleiding van de videoband Wat zou je nog bidden. Er ontstond een levendige en boei ende discussie met interessante uitwisselingen van gebedservarin gen. Groepen of personen die inte resse hebben voor deze band, kun nen hem gratis lenen bij Dinie Tes- selihk, Vixseboxsestraat 29, tel. 63881. ANBO Op 15 februari om 14.30 houdt de ANBO een bijeenkomst rond het thema 'Geheugentraining voor Ouderen'. Dit vindt plaats in zaal 7 in het dorpshuis aan de Tuin straat. Wij leven in een maatschappij waarin 'onthouden' erg belangrijk is. Als mensen ouder worden en het idee krijgen d$t ze vergeetachtig worden, baart hen dit zorgen. Het wordt ervaren als een begin van af takeling, waar men machteloos te genover staat. Een negatief zelf beeld ontstaat. De klachten kunnen worden ver minderd, of verdwijnen zelfs wan neer men leert op een andere ma nier met het geheugen om te gaan. De Kath. Universiteit van Nijme gen heeft hiervoor een cursus ge heugentraining ontwikkeld. Wij hebben mevr. Karin Nijkamp, do cente geheugentraining in Lo- chem, bereid gevonden ons zo veel mogelijk informatie te geven over zo'n cursus geheugentraining, die eventueel ook in Holten kan wor den gehouden. De bijeenkomst van 15 februari is openbaar. Dat wil zeggen, dat ook mensen ouder dan 50 jaar en geen lid van de bond, van harte welkom zijn. Is het voor u moeilijk op eigen gelegenheid naar het dorpshuis te komen, bel dan naar 61719, of 63904. Wij komen u dan halen en brengen u weer thuis. PCOB Het thema wonen en huisvesting voor ouderen stond centraal op de eerste bijeenkomst van de PCOB in het nieuwe jaar. Daartoe waren mevr. P. den Hoedt-Lieshout, coör dinatrice bij Stichting Welzijn Ou deren, en mevr. L. Bolier van wo ningbouwvereniging Onze Woning uitgenodigd om de aanwezigen te informeren. Mevr. den Hoedt legde uit, dat in de loop van een mensenleven de woonwensen steeds veranderen. Een ouder echtpaar zonder kinde ren in huis heeft andere wensen, wat de woning betreft, dan een jong startend gezin. De verminder de vitaliteit kan het nodig maken, dat de eigen woning wordt aange past aan deze situatie. Daar zijn di verse hulpmiddelen voor te koop. Het huis kan ook veiliger worden ingericht en afspraken rond alarm ering met buren kunnen worden gemaakt. Het kan nodig zijn vanuit de eigen woning te verhuizen naar een spe ciale bejaardenwoning. In Holten staan daar diverse complexen van. Deze zijn nog beter afgestemd op een verminderde vitaliteit dan voor oudere geschikte woningen, waar er ook diverse van in Holten aanwezig zijn. Geen trappen, geen drempels, aangepaste douche en toilet zijn naast de ligging in de na bijheid van winkels, apotheek en arts zaken waar men een bejaar denwoning aan herkent. Extra zorg wordt nog verleend in de zgn. aanleunflats bij Diessenplas. Infor matie hierover is bij de Stichting Welzijn Ouderen, op het gemeente huis, bij Onze Woning en bij Dies senplas verkrijgbaar. Mevr. Bolier vertelde de aanwezi gen over het ontstaan van woning bouwvereniging Onze Woning en de groei van haar woningbezit in Holten. Onze Woning staat open voor nieuwe woonwensen van ou deren en wil daar graag aan tege moet komen. Echter de gemeente moet grond ter beschikking stellen en toestemming voor de bouw ge ven. Een poütieke zaak dus. Daarna ging zij in op de diverse subsidieregels die voor ouderen in teressant zijn. Regels waar men recht op heeft, maar vaak uit be scheidenheid geen gebruik van maakt. Dat betrof de individuele huursubsidie en de subsidierege ling om woningaanpassingen (koop- en huur) mogelijk te maken. Ook hierover wil men u op het ge meentehuis, bij Onze Woning, of de Stichting Welzijn Ouderen graag informatie verstrekken. De Holtense instellingen die zich bezighouden met ontwikkelings samenwerking moeten hun activi teiten op elkaar afstemmen om overlapping te voorkomen. Dat vindt althans de gemeente Holten die het liefst een overkoepelende werkgroep ontwikkelingssamen werking opgericht ziet. Zo'n coör dinatiepunt zou kunnen rekenen op een financiële ondersteuning van 5000 gulden, die bijvoorbeeld kan worden aangewend om de voorlichting over activiteiten en de bewustwording te bekostigen. Het is niet de bedoeling dat de ge meente zelf deelneemt in het op te zetten platform. Vorige week werd in het gemeente huis de eerste aanzet gegeven tot een coördinatie van plaatselijke activiteiten. Op uitnodiging van de gemeente waren vertegenwoor- van Vluchtelingenwerk Hol ten, Amnesty International, het Roemenië-comité, CSHG DOR- KAS-werkgroep Holten, de We reldwinkel Holten, de NBvP afd. Holten, HVG Door Eenheid Ver bonden, HVG ora et Labora en Unicef Holten bijeen gekomen om zich over de werkgroep ontwikke lingssamenwerking te laten infor meren. Duidelijk werd dat die niet in de plaats van maar, naast de ei gen activiteiten van de instellin gen moet worden gezien. De eigen identiteit is dus niet in het geding. Afgesproken werd dat de aanwezi gen de idee met hun achterban zul len bespreken en er binnenkort concreet op terug te komen. Op maandag 5 maart staat in het ge meentehuis weer een vergadering over ontwikkelingssamenwerking op het programma. Daarbij zijn ook Holtenaren welkom die op per soonlijke titel zitting willen nemen in de op te richten werkgroep. De HVG Holten hield op 18 januari een bijeenkomst, die onder leiding stond van mevrouw Broekmaat- Schlamilch. De overdenking ging over de schepping, de ontwikeling van mens en maatschappij, de be dreiging van het milieu en het pro ces voor een leefbare wereld. Me vrouw Broekmaat las ook nog een leuk verhaal van Jan Brouwer. Na de pauze was er een kwis met vra gen uit de Bijbel. De eerstvolgende bijeenkomst is op 1 februari. De Holtense afdeling van de Chris telijke Plattelandsvrouwen Bond vertrekt donderdag 15 februari, 's morgens om negen uur vanaf De Kandelaar, voor haar jaarlijkse uitstapje. Deze keer gaan de dames per bus naar de Westfriese Flora in Boven karepel. Vermoedelijke terugkomsttijd is 's avonds om half acht. Op de goed bezochte ledenverga dering van het Holtens Mannen koor werd voorzitter G J. Groote wal vrijwel unaniem herkozen voor een periode van drie jaar. De wegens ziekte afwezige voorzitter kreeg, afgezien van een onthou ding en een ongeldige stem, het volledige vertrouwen van de koorleden. Na negen jaar werd penningmeester Theo Teusink op gevolgd door Charles Vogely. Vogely had trouwens de twijfelach tige eer om als eerste in aanmer king te komen voor vervanging van zijn nog fonkelnieuwe smo king. Zoals bekend zijn di onlangs door de leden van het koor aange schaft, maar een ongelukkige val op weg naar een optreden in het Deventer Schouwburgcafé leverde de prille "DOP-per" naast een uit de kom geschoten schouder, enkele kneuzingen en schaafwonden een aan flarden gescheurde pantalon en colbert op. Na de behandeling in het St. Jozef-ziekenhuis reageerde de nieuwe penningmeester overi gens alweer op de van hem beken de laconieke wijze: „Gelukkig zijn mijn sokken nog heel". Tijdens de ledenvergadering me moreerde vice-voorzitter Ab Kolk man de vele activiteiten van het af gelopen jaar. In mei werd het 12'/2- jarig bestaan gevierd met een fees telijke repetitie, waarbij ook de dames aanwezig waren. Ook in mei stond de bloemen-actie op het pro gramma die dit jaar op 8 mei wordt gehouden. Verder was er een dona teursactie die maar liefst zeshon derd donateurs opleverde, waar door de aanschaf van de nieuwe outfit mede mogelijk werd. Daarbij werd dankbaar gebruik gemaakt van een aantrekkelijk aanbod van SchuppertMode. - - De populariteit van het Holtens Mannenkoor bleek uit de vele op tredens in Holten en de naaste om geving. In totaal waren er dat in 1989 21 met als hoogtepunt het Na jaareconcert in de nieuwe koorkle- ding. Dit jaar wordt het Najaars concert op 9 november gehouden. Overigens heeft het Holtens Man nenkoor besloten liet dit jaar wat rustiger aan te doen met optre dens. Dit om wat meer tijd over te houden voor het instuderen van nieuwe stukken. Na de mededeling dat het traditio nele Kerstconcert dit jaar op 21 de cember wordt gehouden en dat het nu 53 werkende leden en één erelid tellende koor nog steeds uitbrei ding kan gebruiken, verliep de rest van de vergadering in een informe le sfeer. Eerste bas Geurt Bulsink onthaalde de bezoekers op een hapje en een slofje. NED.HERV KERK 10.00 uur: ds. Doomweerd. Kin- demevendienst Tineke Olden burg. Jongerendienst: Jaap Boogaard om 1000 uur in Irene. 19.00 uur: ds. Visser. Uitgangscollecte: diaconaal project. Oppasdienst: Mevr. Vlogtman- Meijer en Joke Markvoort. Espelo: 10.45 uur: ds. Visser, ge- zinsdienst. Diessenplas: woensdag 14 fe bruari, ds. Doomweerd (Heilig Avondmaal). GEREF.KERK 09.30 uur: ds. M. Berg. 15.00 uur: ds. P.W. Dekker, Vor- den. Kindemevendienst groep 3 en 4 o.Lv. G. Woltere-Markvoort. De eerste collecte is voor de kerk en de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Jeanette Aanstoot-Braker, Marga Har- bere-Beldman en Gerry Wit haar-Stam. 4-6 jaar: Dineke Ma- neschijn-Roelofs, Liesbeth Kors-Van Dijk en Carla Stam- De Waard. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis. DIJKERHOEK 09.30 uur: ds. Visser, gezins- dienst Heilig Avondmaal; uit gangscollecte: Diaconaal pro ject. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. H.Th. Vollebregt; Heilig Avondmaal (lopend). NIEUW HEETEN zaterdag 19.00 uurH. Mis. zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 10 en 11 februari: J.F. Sijtsma, Keizersweg 32, telefoon 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-614 36, 24-uure bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen 05700-152 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: J.A. Groot, Schoolstraat 7, Hol ten. Tel. 05483-62884. Behande ling na telefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 uur spreekuur, Diessenplasstraat 5, tel. 6 15 15, daarna W.C.C. Wa- melink, tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 614 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: 05483-63056; 053-330537; 05496- 63056. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer 06-11. Overigens 05483-6 44 44; dag en nacht be reikbaar. BRANDWEER: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. 8 februari: bijeenkomst NBvP Dijkerhoek; jaarvergadering CBTB Holten, 20.00 uur in de Kandelaar. 9 februari: open huis Scholen gemeenschap vanaf 19.00 uur. 10 februari: Prinsenbal in de Poppe. 13 februari: bijeenkomst deel nemers carnavalsoptocht in hofbar Maats. 12 februari: 20.00 uur, bijeen komst Holtense Postzegelclub in dorpshuis. 14 februari: 20.00 uur, inleiding over Salvador Dali in dorps huis. 15 februari: Bezoek HVG Hol ten aan Transportbedrijf Mül- ler, 19.30 uur; uitstapje CPB Holten, vertrek 09.00 uur vanaf De Kandelaar. 16 februari: klaveijasavond Blauw Wit, aanvang 20.00 uur. 19 februari: 19.45 uur, Islamiti sche avond in Trefpunt; afde lingsavond NBvP Holten; ver gadering over straatvoetbal- toemooi in kantine Meermans kamp, aanvang 20.00 uur. 20 februari: 19=15 uur -19.45 uur spreekuur PvdA-fractie in het dorpshuis. 22 februari: bijeekomst CPB in De Kandelaar, 20.00 uur. 23 februari: recreatief volley baltoernooi Mintonette in sporthal, aanvang 19.00 uur. 29 februari: 20.00 uur, Bijeen komst werkgroep ontwikke lingssamenwerking in gemeen tehuis. 30 februari: 19.00 uur, recreatief volleybaltoernooi in sporthal. 2 maart: Klaverjassen SV Hol ten op Meermanskamp, 20.00 uur. 3 maart: Postzegel Ruilbeurs HPC in aula Scholengemeen schap van 10.00 uur tot 17.00 uur. 16 maart: 19.30 uur Jaarfeest CJV De Vriendenschaar in Ire ne. 17 maart: 14.00 uur Jaarfeest CJV De Vriendenschaar in Ire ne (voor bejaarden en gehandi capten). Gevonden: Een rood/blauwe papagaai; sleutel voor cylin- derelot mer Corbin; lichtgroene trui; zilveren oorknopje; rood- /bruine dairteshandschoenen. Verloren: zwarte portemon- naie; wit kinderhorloge; roller skate; Fuji fototoestel in zwart étui; oorknopje pareltje met goudkleurig randje; licht bruine herderehond; donker grijze ka ter met witte bef. Q 05476-1907 "7OPELS

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 3