„Vrijwillige brandweer met professionele top" sausje over Prinsenbal Fienpreuvers Holtens Nieuwsblad.^ Brandweerkazerne eind dit jaar klaar WEEK DEZE Commando-overdracht bij brandweer Sterke start huisorkest De Braandheultjes 1ip voor hem en haar Rietsubsidie niet weg u ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Meer mannen werkloos Sterrenkunde open huis SGH A. Tempelman wordt nieuwe marktmeester Hoftens Nieuwsblad Donderdag 8 februari 1990 42ste jaargang no.6 Abonnementsprijs f 39.70 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Orgel Bij de bouw van De Kandelaar was er nog geen geld voor, maar nu krijgt de gereformeer de gemeente toch echt haar pij porgel. Voor een bedrag van 210 duizend gulden kon het orgel van de onlangs gesloten Waal- kerk in Amsterdam worden aangekocht en gerestaureerd. Een fiks bedrag waarvoor men diep in de buidel moet tasten. Een groots opgezette bazar vormt de inleiding voor tal van inzamelingsacties. Het Trefpunt De Splose gemeenschap maakt zich op voor de viering van het 25 jarig bestaan van Het Tref punt. De afgelopen maanden is er door een groot aantal vrij willigers gewerkt aan de reno vatie van het gemeenschaps centrum. In het Holtens Nieuwsblad een gesprek met het actieve bestuur over het reilen en zeilen in Het Tref punt. Damesen Herenkapsalon m ook zonder afspraak Dorpstraat 18, Holten Tel. 05483-6 44 86 LOCHEM - WARNSVELD Tegen eerdere plannenmakerij in blijft dit jaar alles bij het oude voor wat betreft de rietsubsidies. Aanvankelijk was het college van plan de Verordening Subsidiëring Rieten Daken op te laten gaan in een bredere subsidieverordening waarin ook het landschapsonder- houd zou worden ondergebracht, maar nu dat voornemen nog even op zich laat wachten blijft de oude regeling gewoon van kracht. Dat houdt in dat nog tot 1 maart aanvragen kunnen worden inge diend voor een bijdrage in de kos ten van herstel en/of vernieuwing van rieten daken. Dat kan echter alleen wanneer niet al een subsidie van het rijk wordt verkregen en het om bestaande met riet gedekte en als zodanig in gebruik zijnde boer derijen gaat. Ook de bijgebouwen van een boerderij vallen daaron der. De aanvragen kunnen worden ingediend voor werkzaamheden die dit jaar worden uitgevoerd. Naar aanleiding daarvan toonde E.M. van Schooten zich in de com missie Gemeentewerken bezorgd over de voortgang van het destijds als eenmalig initiatief opgezette landschapsonderhoud-project. Wethouder H.J. Westerik stelde hem gerust: „U mag mij eraan hou den dat er dit jaar nog wat aan ge beurt." Met de commando-overdracht Dij de Holtense vrijwillige brand weer lijkt definitief de weg naar een professionele organisatie te zijn ingeslagen. Was oud-com mandant W. Eshuis nog werkzaam in het bedrijfsleven, de uren van zijn opvolger adjunct-directeur J.H. Heller van Gemeentewerken zullen aan de brandweer worden toegerekend waardoor de werke lijke kosten van de brandweer in de gemeentebegroting duidelijk zichtbaar worden. Burgemeester W.L.F.C. ridder van Rappard schetste in zijn afscheidswoord dan ook „de ontwikkeling rich ting vrijwillige brandweer met een professionele top". Voor een uitpuilende raadzaal, waar Wim en Hennie Eshuis door het korps per brandweerwagen naar toe waren gebracht beschreef Van Rappard het veranderende karakter van de brandweer door enerzijds de uitgebreidere taken en anderzijds de verdergaande re gionalisatie. Tevens benadrukte hij dat de brandweer de laatste ja ren zeker niet stiefmoederlijk be deeld was door de raad, die on langs haar fiat gaf voor de bouw van een nieuwe kazerne a raison van een half miljoen gulden. Van Rappard had lovende woorden voor Eshuis die hij als "de eerste onder zijns gelijken" omschreef. Ook "mevrouw de commandant" deelde in die hulde. Complimenten had de burgemees ter ook voor de nieuwe comman dant Heller die zich de laatste ja ren snel heeft ingewerkt, waardoor een "naadloze overgang" gegaran deerd was. Met het overdragen van de commandantsportofoon werd de machtswisseling definitief be krachtigd, waarop Heller "zijn jon gens" toesprak en de hoop uitsprak een waardig opvolger van Eshuis te zullen worden en op hetzelfde wederzijdse vertrouwen te kunnen rekenen. Tussen mensen Dat vertrouwen kreeg hij meteen van plaatsvervangend comman dant H.J. Wansink die tevens her inneringen ophaalde aan de perio- de-Eshuis die door Wansink "een rustig maar bekwaam man" werd genoemd die steeds tussen zijn mensen stond. Regionaal commandant Koppens van de Deventer brandweer roem de de praktische instelling van de vertrekkende Eshuis en zijn "be dachtzame behoudendheid". Aan gezien hij Heller al vele jaren kent, kon Kopppens zich oprecht blij to nen met de nieuwe commandant. De komende en de scheidende brandweercommandant geflankeerd door hun echtgenotes en burgemeester Van Rappard. Voor Nido-directeur J. Jansen be tekende het afscheid van Eshuis van de brandweer een voorproefje op dienst vertrek bij Nido Univer sal in mei van dit jaar. Jansen be nadrukte nog eens de speciale bin ding die Universal door de jaren heen met de brandweer heeft ge had en nog steeds heeft omdat veel brandweerlieden bij dit Holtense bedrijf in dienst zijn. laten de politiek nog eens te wijzen op de noodzakelijke aanschaf van een bosbrandbestrijdingswagen, maar gaf ook ruiterlijk toe dat hij in dit soort dingen altijd een 'lasti ge zeur" was geweest, die uiteinde lijk toch tevreden was met het ge meentebestuur. Eshuis vergat niet ook de plaatselijke EHBO, MAC De Holterberg en het korps Rijks politie in zijn dankwoord te betrek ken en had op de valreep nog lo vende woorden voor echtgenote Hennie, die hem in 31 jaar brand weer altijd trouw terzijde heeft ge staan. Dagblad Tubantia B. V. in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel.05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en - abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Lastige zeur Oud-commandant Eshuis zelf ten slotte nam uitgebreid de tijd om ie dereen te bedanken voor de pretti ge samenwerking. Hij kon het niet llllllllllllllllllllllllllllllllllllllIllIllllllllllllIIIIHIIIII[IIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIllllIlllllllllllllllllIllllllllllllllllllimn De kop van het carnavalsjaar 1990 is er weer af. In het Bonte Paard lieten 360 carnavalisten zich zaterdag vermaken door een keur aan ta lent van eigen bodem. Dat eigen bodem mocht in Dijkerhoek wel erg letterlijk worden genomen want met Johan Nikkels, Erik Rensen en Bets en Derk werd het Prïnsenbal met een pittig Dijkerhoeks sausje overgoten. Een sausje dat goed in de smaak viel. Samen met Mans van Sangel, Dien en Marie, The Star Sisters, Joke Vruggink, Rein Hofman en niette vergeten het nieuwe huisorkest De Braandheultjes zorgden zij voor een ongedwongen avond vol kolder en jolijt, waar mee Prins Leo I voor de dag kan komen. De verrassing van de avond was het huisorkest De Braandheultjes. Nadat hij in het verleden een paar keer vruchteloos had geprobeerd een dergelijke groep van de grond te krijgen, was Albert Boode er nu daadwerkelijk in geslaagd. De bonte verzameling muzikanten bracht er de stemming meteen werd het als vanouds lachen, gie ren brullen. Zowel voor als na de pauze zorgden Joke Vruggink en Rein Hofman voor een muzikaal intermezzo waarbij nu eens niet het plat Hooi tens, maar het Engels als voertaal centraal stond. Met hun vertolking van bekende top-40 hits kregen beide zangtalenten de goed in en belooft nog wat voor de - handen op elkaar. Vooral bij hun rest van het camavalsprogramma, waarbij met name de dweilmiddag niet meer kapot kan. Wat ook niet kapot kon, was het gevarieerde programma dat pre sentator Mans van Sangel op de van hem bekende wijze aan de zaal presenteerde. Of het nu om Dien en Marie (Ina Deijk-Oosterkamp en Marjan Calkhoven) ging -die als kloosterzusters Clothilde en Ludo- vica de boel op stelten zetten, of om de Splose Starsisters die hun steeds weer verleidelijke travestie- act charmant voor het voetlicht brachten, de zaal lag herhaaldelijk plat. Ook bandparodist Erik Ren sen oogstte veel bijval met zijn nieuwste act, waarin hij via super snelle gedaanteverwisselingen steeds weer met een andere creatie opzien baarde. Mede omdat hij de hele zaal in zijn optreden betrok Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! 1 Naam Adres: I Woonplaats: Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Geeft op als abonnee voor het I Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Adres: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 39.70 optreden bleek hoe onontbeerlijk het geluidswerk van het duo Baan en Wegstapel voor zo'n gala-avond Gertrud Waar iedereen zich al stilletjes over verkneukelde was het heroptreden van Johan Nikkels en Bets en Derk. De eerste liet zich dit keer vergezellen door Gertrud uit Win terberg met wie hij het jumelage- idee wel erg letterlijk had uitge legd. Op de van hem bekende wijze nam deze rasechte Diekerhooker alles en iedereen in politiek Holten op de hak, waarbij uiteraard niet voorbij kon worden gegaan aan de stoplichten, het stappenplan en de aanvaring tussen de plaatselijke dierenartsen. Ook Bets (Veneklaas) en Derk (Janssen) was die veterinaire schermutseling niet ontgaan. Zij lieten de kans niet voorbij gaan om de viering van 100 jaar molen De Hegeman (met de grootste panne- koek ter wereld, ccn uitgebreide boerenbrulfte en een optreden van De Havenzangers) alvast onder de aandacht te brengen, maar richt ten zich in hun betoog vooral op de plaatselijke politiek, waarbij ook "ons raadslid Bets Rensen" niet on geschonden uit de strijd kwam. Als aspirant-gemeentebodes bleken Bets en Derk het afgelopen jaar de "Hoolter Kraante" goed te hebben bijgehouden. Met name hun op roep aan de politiek om jonge on dernemers in het buitengebied de ruimte te geven om zich te ont plooien vond veel bijval. Maar ook de onderzoekmanie van het colle ge en het verkeersplan ontkwamen niet aan een kritische toets. Samen met de 06-lijn voor de PvdA, de ste keligheden richting Holtense mid denstand en de reprimande voor de SV Holten ("niet altied de rebbel los hebb'n, maar ook eens luus- tem") vormden de twee DAT-cory- feeën een waardige afsluiting van een rij amateur-conferenciers die volgens Prins Leo in zijn dank- Prins Leo I was vol lof over het elfde optreden van conferencier Johan Nikkels die zich dit keer liet vergezellen door Gertrud uit Winterberg. woord best het predikaat "profes sioneel" mogen hebben. College Uiteraard moest het college het weer flink ontgelden, maar het moet gezegd dat de heren (moreel ondersteund door hun wederhelf ten) zich er manmoedig doorheen sloegen. Politiek gehard lieten bur gemeester Van Rappard en de wet houders Westerik en Dalhuisen de stortvloed aan spot en leedver maak schijnbaar onaangedaan over zich heen komen, zij het dat er wat minder gul gelachen werd wanneer de heren conferenciers wat al te veel op de man speelden. Het leed voor het college werd ech ter verzacht toen massaal Prins Leo's Lied werd aangeheven, waar in het laatste couplet de verrich tingen van vier jaar CDA/PvdA- college roemt: "In ons mooie Hoolten, doar veult wie oons thuus. Wie bint apetrots op het niej ge- me entehuus. Vólle is edoane vuur de sport en de cultuur. Noe vecht wi met sien allen vuur behold van de natuur." En dat het inderdaad allemaal wel meevalt met plaatselijke politieke tegenstellingen, bleek weer eens overduidelijk tijdens het door ie dereen uit volle borst meegezon gen Salland-lied, dat de inleiding vormde voor een grandioos feest tot in de kleine uurtjes. De Poppe Wie het allemaal zelf nog eens wil aanhoren en -schouwen, kan zater dag terecht in het nieuwe zalen- 20.00 uur (zaal open om 19.00 uur) complex van De Poppe, waar het en vertrekken er om 18.45 uur en Prinsenbal voor de tweede keer om 19.15 uur speciale Fienpreu- wordt gehouden. Net als in het vers-bussen vanaf hofbar Jan Bonte Paard begint de avond om Maats. In de maand december hebben zich tien nieuwe werkzoekenden uit Holten ingeschreven bij het Ge westelijk Arbeidsbureau. Stonden er eind november 126 werkzoeken den ingeschreven, eind december waren dat er 136. De stijging werd veroorzaakt door een groter aanbod van mannelijke arbeidzoekenden. Eind november waren er 67 mannen zonder werk, eind december waren dat er 84. Bij de vrouwen viel een daling te con stateren van 59 naar 52. Bezoekers van het open huis van de Scholengemeenschap Holten kunnen vrijdagavond 9 februari kennis maken met het vak ster renkunde. Aangezien die dag een complete maansverduistering te zien is, levert dat een extra inte ressant schouwspel op. Docent F. Helmer en zijn leerlingen zullen daar dan ook zeker op inspelen. Als het weer meespeelt zullen ou ders en leerlingen vanaf 19.00 uur met behulp van enkele telescopen getuige kunnen zijn van een fraai natuurverschijnsel. Het open huis duurt tot ongeveer 21.45 uur. Het college van B en W heeft A. Tempelman tot nieuwe markt meester benoemd. Tempelman volgt daarmee marktmeester G. Jansen op die vorige week deze part-time functie neerlegde. Tot die tijd was Tempelman als plaats vervangend marktmeester al be trokken bij het reilen en zeilen van de Holtense weekmarkt. Als plaatsvervangend marktmeester is nu A. Poliste benoemd. Beiden zijn werkzaam bij de dienst Ge meentewerken. Wanneer alles volgens plan ver loopt, kan de nieuwe brandweer kazerne aan de Waagweg nog voor het eind van dit jaar worden ge opend. Nu de Holtense gemeente raad een bedrag van een half mil joen gulden beschikbaar heeft ge steld, kan halverwege dit jaar met de bouw worden begonnen. Het ontwerp van Lensink Architec- tenburo uit Rijssen voorziet in een 570 vierkante meter groot gebouw- met als blikvanger de vier grote roldeuren aan de voorzijde en de futuristische dakconstructie, die het pand ook aan de achterkant herkenbaar maakt. Naast stallingsruimte voor het brandweermaterieel is in de kazer ne ook ruimte voor de EHBO en het Rode Kruis met hun voertui gen. Daarbij beschikt de EHBO over een eigen ingang met boven dien een kitchenette, die ook deze ruimte zelfstandig bruikbaar maakt. Voor de brandweerlieden zijn was- en kleedruimtes in het plan opge nomen, waarbij ook al rekening is gehouden met de eventuele vrou welijke inbreng. Op de eerste ver dieping is een instructielokaal ge creëerd, waar grotere groepen te recht kunnen. Door de aanwezig heid van een kleine keuken is deze ruimte ook voor andere doeleinden geschikt. Aan de achterkant van de nieuwe kazerne is een oefenplaats ge pland, waar de inzetbaarheid van mens en materieel kan worden ge test. De voor de bouw te gebruiken materialen zijn zoveel mogelijk on derhoudsvrij. Er is gekozen voor een combinatie van rode baksteen met deels grijze beplating. Als ac- centkleur wordt helder rood ge bruikt.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 1