Gerrit Welink bokaal voor André Stam „Brandweer politiek niet aantrekkelijk" Mintonette pakt van Flash drie punten Herboren Holten na de winterstop BCH 1 tevreden met gelijkspel Handbalheren SV houden titelkans Wim Eshuis brandweerman af: HOLTENS NIEUWSBLAD DONDERDAG 1 FEBRUARI 1990 Holten is de tweede compctitic- helft thuis tegen GFC goed begon nen. Hoewel trainer Ten Brink niet kon beschikken over Hendri Bronsvoort en René Bannink werd een duidelijke 3-1 overwinning af gedwongen. Vooral het jeugdige middenveld met Richard den Heij- er, Eric Broekmaat en Dirk Jan van Zon haalde een ruime voldoen de. Het betere spel van de thuisclub le verde via Geert Brands twee fraaie kansen op, die echter niet benut werden. Om de score te openen had Holten een strafschop nodig. Nadat linkerspits Ep Boode omver was gekegeld, schoot Jan Herman ten Velde vanaf de elfmeterstip raak: 1-0. Hoewel de Gorenaren te gen Holten altijd boven zichzelf uitgroeien, bleven de gastheren nu SV Holten SENIOREN Zondag 4 februari: Tilligte 1 - Hol ten 1,14.00 uur (vertrek 12.15 uur); Holten 2 - Rohda 3,10.00 uur; Hol ten 4 - WW 3,10.00 uur; Holten 5 - WW 5,10.00 uur; Holten 11 - Haar- le 5,10.00 uur. Sporthal 't Mossink: Holten 4 van 09.00 uur tot 10.00 uur; Holten 7 van 10.00 uur tot 11.00 uur; Holten 6 van 11.00 uur tot 12.00 uur; Hol ten 10 van 20.00 uur tot 21.00 uur. Dinsdag 6 februari: Holten 1 - Voor waarts 1,19.30 uur; Voorwaarts 2 - Holten 2, 19.30 uur (vertrek 12.30 uur). PUPILLEN/JUNIOREN Zaterdag 3 februari: Holten Al - Haarle Al, 14.30 uur; Markvogels BI - Holten A2, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Holten BI - De Zweef BI, 14.30 uur. Haarle Cl - Holten Cl, 12.30 uur (vertrek 11.30 uur); Holten Dl - ABS Dl, 10.00 uur; Hol ten El - ABS El, 10.00 uur; Diepen veen El - Holten E2,10.00 uur (ver trek 09.15 uur); Holten E3 - ABS E3, 10.00 uur; Diepenveen F1 - Holten F2,10.00 uur (vertrek 09.15 uur). Blauw Wit SENIOREN Zaterdag 3 februari: Blauw Wit 1 - RV1,14.30 uur; Blauw Wit 2 - RV 2, 12.30 uur; Blauw Wit 3 - SC Lemele 3, 14.30 uur; Blauw Wit 4 - SC Le mele 4, 14.30 uur; SVZW 5 - Blauw Wit 5,14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Blauw Wit 7 - SVZW 6,12.30 uur. PULILLEN/JUNIOREN/DAMES Zaterdag 3 februari: DES Al - Blauw Wit Al, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); Enter Vooruit BI - blauw Wit BI, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Blauw Wit Cl - Evers- berg Cl, 11.00 uur. ZAALVOETBAL: Vrijdag 2 februari: Blauw Wit 2 - Stevo 2, 19.00 uur; Blauw Wit 3 - Excelsior 3,20.00 uur. Woensdag 7 februari: Reu turn da mes - Blauw Wit dames (in Alemlo, 20.00 uur (vertrek 19.00 uur). Mintonette Zaterdag 2 februari: Vios - Dames 1,16.00 uur in Eefde; Sportsin Holten de betere ploeg. Uit een voorzet van Erik Broekmaat vergrootte Ep Boode in de tweede helft de voor sprong. Pas in de blessuretijd kwam GFC via Weeink weer wat dichterbij, maar een minuut later alweer bracht Jac. Speelman Hol ten definitief in veilige haven. Tilligte Met dertien punten uit twaalf wed strijden zijn de rood-zwarten weer wat geklommen op de competitie- ladder. Zondag moet er uit tegen Tilligte worden aangetreden, een ploeg die na een slechte seizoen start weer tot de titelkandidaten behoort. Een moeilijke opgave dus, maar de overwinning op GFC heeft de Holtenaren wellicht weer wat meer zelfvertrouwen gegeven. Badminton zondag 4 februari: NOP 1 - BCH2 (jeugd). Handbal Zaterdag 3 februari: Al thuis tegen ABS om 15.30 uur; JA1 thuis tegen Schalkhaar om 16.15 uur; BI thuis tegen Haarle om 16.45 uur; dames junioren uit tegen Pollux om 19.00 uur (vertrek 18.00 uur). Zondag 4 februari: heren oefen wedstrijd tegen Avanti uit om 13.25 uur (vertrek 12.25 uur). Programma sporthal 't Mossink voor de week van 3 februari t/m 9 februari 1990 Zaterdag: 9.00-11.00 hockeyclub Holten, 11.00-14.00 Blauw-Wit, 14.00-17.00 N.H.V., 19.00-20.00 Aan stoot, 20.00-21.00 Paalman, 21.00- 22.00 Nijenhuis. Zondag: 9.00-12.00 s.v. Holten, afd. voetbal, 12.00-17.00 K.N.H.B., 20.00-21.00 Biesters. Maandag: 8.10-15.40 scholenge meenschap Holten, 18.00-19.00 s.v. Holten, afd. voetbal, 19.00-22.30 badmintonclub Holten. Dinsdag: 8.10-15.40 scholenge meenschap Holten, 16.15-22.30 Mintonette, 22.30-23.30 Blauw-Wit. Woensdag: 8.10-14.50 scholenge meenschap Holten, 16.00-18.30 hockeyclub Holten, 18.30-22.30 badmintonclub Holten, 22.30-23.30 Wegstapel. Donderdag: 8.10-15.40 scholenge meenschap Holten, 16.00-22.00 s.v. Holten, afd. handbal, 22.00-23.00 K.N.V.B., 23.00-24.00 s.v. Holten, afd. voetbal. Vrijdag: 8.10-14.50 scholengemeen schap Holten, 16.00-18.30 hockey club Holten, 18.30-22.30 Mintonet- Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich a.s. vrijdag van 12.00- 22.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 6 31 80). Overige reserveringen uit sluitend via het gemeentehuis (afd. welzijn, tel. 6 16 66, toestel 722). Voor de vierde achtereenvolgende keer werd door de activiteiten- groep van Blauw Wit de crossloop op de laatste zaterdag van januari gehouden. Om half tien hadden de organisatoren het parcours voor de pupillen klaar zodat het start schot precies op tijd kon vallen. Voor de pupillen was een parcours over het Vletgoor uitgezet. Dit bleek vorig jaar al een succes. Ook nu trokken de E- en F-pupiilen er weer strijdlustig op los en bij de spelonderdelen in het parcours de den zij voortreffelijk hun best om een zo goed mogelijke tijd neer te zeten. De D-pupillen hadden als enige groep deze dag een baaidag genomen, want hun groep was het slechtst vertegenwoordigd. De winnaars bij de pupillen wa ren: F: 1. G. J. Bieleman 08.59,2. R. Keyser 09.39,3. A. Beldman 10.06. DeE-groep: l.A. terStal 08.21,2. P. A. Rietman 08.36, 3. A. Stam 08.54. De Dgroep: l.L. J.Stam 08.30,2. G. J. Bril 08.33,3. J. H. Bos 09.07. Om 11.00 uur was het de tijd voor de meisjes-junioren. Ook voor hen liep het parcours over het terrein van het Vletgoor. Als eerste kwam over de streep R. Achterkamp in 09.03. Op de tweede plaats vlak achter de winnares kwam J. Wit haar in 09.08. Op de derde stek ein- Bosschers in een tijd van 27.11. digde J. Welink met 09.29. Hiermee werd hij in het klasse- Om 12.00 uur gingen de dames en ment keurig elfde. Leo Aanstoot de B- en C-junioren van start. Hun werd tweede in 27.38 en 13e in to- parcours liep via Het Landeweerd de Beusenberg in, richting Aal- polsweg, vandaar de Zuurberg in en dan weer terug naar het Vlet goor, waar de velden nog genomen moesten worden. De finish lag bij het hoofdveld. Als beste dame kwam uit de strijd J. Tuitert in 33.20 min. Op de tweede plaats ge volgd door Westerik met 33.41 min. Ans Kolkman werd derde in 35.24 min. De junioren streden weer voor een plaats op de plank in de kanti ne. Coen Beukenkamp werd win naar bij de B-jeugd en Jan Martijn Kors bij de C-jeugd. De tijden wa ren resp. 23.31 en 27.36. Op de twee de plaats bij B's eindigde J. Spijker in 24.29 en derde werd A. Heems kerk in 24.39. Bij de C-jeugd werd Marcel Veltkamp tweede in 28.11 en Maarten Beldman derde in 28.39. Senioren Vanaf 14.00 uur werden de senioren weggeschoten. Ook de A-jeugd was in deze groep ondergebracht, ook zij streden voor een plaats op de plank. Winnaar werd Johan taal. Op de derde plaats eindigde Erik Jan Stam met 27.45 en een 14e plek in het totaal klassement. Win naar van de Gerrit Welink-bokaal werd André Stam in een tijd van 25.06. Hiermee nam hij de beker over van teamgenoot Hans Stam die derde werd in een tijd van 25.58. Hans Bekkemens wist beslag te leggen op de tweede plaats in een tijd van 25.32. Voor hun derde wedstrijd toog het eerste recreantenteam naar Wier- den, om het daar op te nemen te gen Flits 4, het team waar thuis zo glorieus met 7-1 van werd gewon nen. Dat uit spelen de nodige aan passingsproblemen met zich mee brengt, is iets wat Gerri van Gel der, Annet Brugman, Bert Postma en Reijer Dorresteijn nog weer eens aan den lijve hebben onder vonden. Bert verloor zijn enkel tenminste in twee games, nadat hij in elke game toch regelmatig op voor sprong had gestaan. Reijer bracht de stand weer in evenwicht, hoewel de tweede game een dubbeltje op zijn kant was: 17-18. Gerri ging uitstekend van start, door de eerste game met 4-11 te winnen, maar daarna speelde haar tegenstandster het spelletje zeer tactisch en gaf Gerri in de volgen de twee games weinig kans meer. Gelukkig maakte Annet in haar single korte metten met haar op- ponente, die welgeteld vier punten meekreeg, zodat na de enkelspelen de stand weer gelijk was. Het herendubbel werd een span nende aangelegenheid, want hoe wel Bert en Reijer de eerste game soepeitjes op hun naam brachten, werd de tweede een prooi voor de Wierdense mannen; in de derde game nam Holten wat meer het ini tiatief, wat resulteerde in een 9-15 overwinning. Hoewel het Holtense damesdubbel zeker niet slecht liep, kwamen Ger ri en Annet toch duidelijk tekort, zodat het punt hier naar Wierden ging. Hetzelfde gold eigenlijk voor het gemengd dubbel van Gerri en Bert: niet slecht, maar net niet vol doende om de overwinning te be halen. Annet en Reijer stonden dus voor de taak hun gemengd dubbel in Holtens voordeel te beslissen, iets waarvan zij zich geconcentreerd en in snel tempo kweten. Eindstand derhalve 4-4, een score waar alle acht spelers (m/v) tevreden over waren. BCH 3 - Lettele 2 Na de enkelspelen zag het er nog redelijk hoopvol uit voor BCH: Eu genie en Harry hadden positief meegewerkt aan de 2-2 tussen stand. Harry en Gerrit deden nog" een goede duit in het zakje in de. dubbel, maar daarmee was de" koek op voor de thuisclub. Eind stand: 3-5. BCH2-NOP 2 De thuiswedstrijd tegen NOP werd een 5-3 overwinning. De mensen uit Emmeloord hadden een sterke invaller nmeegebracht, maar team 2 had er daarvan twee. Eugenie Matti viel in voor Ria Groeneveld. en Theo Aarsen voor Jan Jacobs- Beiden wonnen hun single. Dinie. en Harrie verloren volgens ver wachting. De verrassing kwam uit; de dubbels, die beide in een Hol tense overwinning eindigden. Di-; nie en Harrie verloren hun mix,! maar de invallers zorgden voor het- vijfde punt. Door deze overwinning! staat BCH 2 weer op gelijke hoogte met NOP en heeft het weer iets af-', stand genomen van de gevarenzo ne. Genemuiden 3 - BCH 3 Na de winterstop, die team 3 uiter-" aard benutte om zich optimaal" voor te bereiden op de tweede helft! van de competitie, stond als eerste de uitwedstrijd tegen en in Gene-.' muiden op het programma. Harry Knuimans tegenstander blesseer de zich in de 2e game aan zijn knie en was zodoende de rest van de middag uitgeschakeld. Theo Aar sen had het weer eens (te) zwaar en verloor in 3 sets. Miriam Oonk en Ans Jacobs speelden niet voor niet 3 games en mochten het zoet der overwinning smaken. Beide dub bels gingen voor BCH verloren en van de mixen werd een punt mee gepakt. Eindstand: 4-4. Afgelopen weekend speelden zo wel de heren als de dames tegen Actief. De heren die nog volop ge wikkeld zijn in de strijd om de eer ste plaats in de derde klasse had den een matige start tegen een goed tegenstand biedend Actief. Zo duurde het ruim 10 minuten voor Holten op een voorsprong kwam. Daarna was het ijs echter Zonder de geblesseerde Ria en Anja gingen de Holtense dames zeer gemotiveerd het veld in tegen Flash uit Nieuw-Leusen dat met zes punten uit twaalf wedstrijden onder Mintonette stond. Ondanks de imponerende manier waarop Flash zich inspeelde kwamen de gasten in de eerste set nauwelijks aan aanvallen toe. Dat was het re sultaat van de gevarieerde serve van de Holtense dames. Daardoor kon Mintonette de slecht geretour neerde ballen simpel verwerken en zelf scoren. Deze set werd dan ook makkelijk gewonnen met 15-3. In de volgende set kwamen de Hol tense dames na goede opslagen van Anke ten Kampe voor met 8-0. Toen echter kwam Flash sterk te rug. Bij 9-9 had coach Gerben Kui perzijn twee time-outs al verbruikt en moest Mintonette het hebben van de steun van het publiek. Ook het inbrengen van de jeugdige Ka rin Leurink had succes. Zij serveer de goed en scoorde drie punten bij het net. Uiteindelijk won Minto nette ook deze set: 15-9. In de derde set speelde Karin Leu rink vanaf het begin in de basis. Bij een 7-0 voorsprong stokte de Hol tense machine echter en sloegen de zenuwen toe naarmate flash dichterbij kwam. De ervaring van de weer ingewisselde Sonja en een schitterende aanval die door Han- nie Kolk werd afgerond, bracht bij een 9-8 stand het zelfvertrouwen echter terug. Flash kwam er toen niet meer aan te pas: 15-9. Door de zo behaalde 'drie punten heeft Mintonette nog een goede kans het derde divisieschap te be houden. Puntenwinst tegen Vios in Eefde zou wat dat betreft erg goed uitkomen. Heren 1 Na enkele nederlagen op rij zit de heren 1-trein van Mintonette weer op het juiste spoor met een 3-0 overwinning op de reserves van So- lio. Met Jan Herman ten Kampe weer in de ploeg werd er aanval lend snel gespeeld. Via Gerrit Riet berg en Rik Wielaard werd meteen een 5-1 voorsprong genomen en werd de eerste set met 15-9 gewon nen. In de tweede set werd een 1-6 achterstand op grandioze wijze omgebogen in 15-6 setwinst, waar bij vooral de molenwiek van Karei Jol goede diensten bewees. Boven dien was de verdediging met Dolf Moed vrijwel niet te passeren. De derde set was weliswaar lastig en pas na een woordenwisseling tus sen Jan Herman ten Kampe en de scheidsrechter sloeg het vuur op de Holtenaren over. Resultaat 15-8 winst en uitzicht op een van de bo venste plaatsen. Heren 3 Dat de boog bij heren 3 niet altijd gespannen is, bleek tegen het laag geplaatste Flash. Zonder Leo Thie- le maar met de herstellende Aard Borghuis werd er in de eerste en tweede set sloom volleybal ge speeld. Desondanks gingen die met 15-7 en 15-8 naar de Holtena ren. Een experiment in de derde set pakte minder goed uit. Flash won zowaar met 10-15. Daarna werd er weer orde op zaken gesteld en werd de glansloze 3-1 overwin ning via 15-6 setwinst veilig ge steld. wel gebroken. In vlot tempo liep Holten uit naar 6-2. Vooral door het hogere tempo kreeg Holten regel matig kansen en was de stand bij rust reeds 9-3. Ook na rust kreeg Actief weinig kans om terug in de wedstrijd te komen. In de eerste 10 minuten van de 2e helft scoorde Actief enkele keren (13-7), maar in de laatste 15 minuten was het Hol ten dat met afwisselend spel een ruime 19-9 overwinning boekte. Door de winst van LHC op CVO blijft Holten tweede met 1 punt achterstand op koploper LHC. Scores: Meino v. Beek 8; Diederik Husslage 6; Nico Vorst 2; Freek Nij- kamp, Johan Plantinga, Jan Vic tor Dorlas 1. De dames leden een nederlaag te gen Actief. Vooral in de eerste helft was Holten niet attent genoeg in de verdediging. Na een 0-2 achter stand kon Holten de verdere le helft Actief goed volgen zodat de rust kwam met een 3-5 stand. Na rust speelde Holten beter, maar opnieuw was het de zwakte in de verdediging die er voor zorgde dat, toen Holten terugkwam tot 5-6 en 7-8, Actief toch weer een veilige marge kon opbouwen. Met de 7-8 stand vlak voor tijd werd het nog even spannend, maar een laag schot in de slotminuut bracht Ac tief met 7-9 de winst. Scores: Gerda Busschers 2, Ineke Leeftink, Marieke Nijland, Marti Barvelink, Frieda Achterkamp en Iepy Bijma 1. De junioren speelden tegen koplo per Zwolle. Holten dat niet een van de sterkste wedstrijden speelde verloor terecht. In de eerste helft kwam men met 5-9 achter. Na rust werd weliswaar met erg veel inzet gespeeld, maar het overleg in het spel leed daar te veel onder. Bal verlies en afspeelfouten gaven Zwolle regelmatig kans via een snelle break out te scoren. De eind stand werd 12-18. Scores: Annemarie v.d. Maat, Mo nique Plantinga en Margot ter Schure 3, Monique v.d. Molen 1. Dat was wel even wennen twee weken geleden. Toen na de uitreiking van de brandweerdiploma's alle piepers afgingen voor een fikse binnenbrand moest Wim Eshuis blijven zitten terwijl "zijn jongens" in allerijl uitrukten. Na 31 jaar, waarvan de laatste negen als commandant, is hij sinds 1 januari immers brandweerman af. Een bewuste keuze, dat wel, maar als je een heel korps brandweerlieden hebt zien gaan en komen laat zo'n afscheid je natuurlijk niet helemaal onberoerd. Dat waren heel andere tijden tpen Wim Eshuis in 1958 op aandrang van Jan Lammers en zijn baas Her man Klein Velderman lid werd van de plaatselijke brandweer. Onder commandant Louwersen en onder commandant Jan Bulsink bestond het Holtense korps destijds nog voor een groot deel uit plaatselijke middenstanders. Jan van Brug gen, Westerik, Rinus den Heijer, Haan, Steunenberg en niet te ver geten "Smidje" Maats, allemaal kenden ze hun verantwoordelijk heid wanneer de rode haan ergens kraaide. Met de oude "bellewagen" (een door het leger afgedankte Austin) trokken ze er bij het loeien van de sirene op uit. Professioneel Sinds die tijd is er veel veranderd volgens Eshuis, die begon als assis tent-brandwacht en door de jaren heen opklom tot commandant, een rang die hij in 1981 overnam van de vroegere directeur Gemeentewer ken Prak. „Alles is veel professio neler geworden" vindt Eshuis. „Dat moet ook wel want de brand weer heeft er een heleboel taken bijgekregen. Rampen- en bos brandplannen, hulp bij ongeval len, het detecteren van gevaarlijke stoffen, noem maar op. De brand weer heeft nu een heel ander ka rakter. Je hebt ook overal specia listen voor nodig. Een reddingspe loton, meetploegen, een groep hulpverlening en de perslucht- groep. Daarnaast is de regionale samenwerking steeds verder uitge bouwd. Voor een commandant is dat een hele belasting. Die moet overal mee op de hoogte zijn." Inderdaad, met het af en toe uit rukken was Eshuis er niet. Naast cursussen volgen en vergaderen nam het maken van oefenstof en het adviseren van plaatselijke paasvuurbouwers, campinghou ders die een kampvuur wilden hou den of particulieren die de brand in een hoop afval wilden steken, veel tijd in beslag. Allen over de admi nistratie hoefde hij zich geen zor gen te maken. Die was al j aren lang in handen van ondercommandant Heller, die hem per 1 januari is op gevolgd. Hobby „Daarmee krijgt Holten weer een brandweercommandant uit ge meentekringen" merkt de 59-jari- ge produktieleider bij de NIDO op. „En dat is toch wel een voordeel. Ik wist van tevoren altijd al dat wan neer er overdag brandalarm was, dat je er geld op toe moest leggen want de vergoeding voor brand- weerwerk stond natuurlijk in geen verhouding met de geleden loon derving. Aan de andere kant zat ik natuurlijk wel "dicht bij het vuur" op nog geen tweehonderd meter van de kazerne. Wij van de NIDO waren bij brandalarm altijd bin nen twee minuten klaar om uit te rukken. En ach, voor het geld moeit je het ook niet doen. Hobbies kos ten altijd geld." Hoe aangedaan de scheidende commandant soms ook was doof de gevolgen van een alles verzen*- gende brand of een dodelijk onge luk, de brandweer bleef hem dien baar. Nu nog controleert tijdens een fietstochtje in het buitenge bied of alle brandkranen (Holten telt er een slordige 400) goed be reikbaar zijn en tijdens de vakan tie moet het ook wel raar lopen of Eshuis neemt niet even een kijkje bij de plaatselijke kazerne. Kazerne „Onbewust zul je dat nog wel eerr tijdje houden" mijmert hij voor zich heen. „Maar een voordeel is- datje geen pieper meer op zak hebt en daardoor niet meteen weet da;t er een brand is. En ik ben blij dat ik op een moment vertrek dat het be sluit tot bouw van een nieuwe ka zerne genomen is. Weliswaar wordt, deze wat kleiner dan ik op mijn té keningen had voorgesteld, maar de nieuwe accommodatie voldoet in ieder geval aan alle eisen. Daar door kunnen nu eindelijk ook vrou wen lid van de brandweer worden. Ach helemaal tevreden ben je na tuurlijk nooit. Het korps is nog steeds niet op volle sterkte en de vraag is wanneer de nieuwe bos- brandbestrijdingswagen wordt aangeschaft. Probleem is natuur lijk dat de brandweer voor politici niet zo aantrekkelijk is. Een dorps huis bijvoorbeeld ligt wat dat be» treft alweer veel makkelijker."

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 7