i Tijdperk Wonnink nu definitief voorbij mHlPRvI Dirty Harry's 44 live in de Schure Figurentheater schot in de roos Veel te doen voor tieners Jaarvergadering NBvP afd. Holten Petra Gospelkoor in Hervormde ker Open huis De Marke in het weekeinde Mevr. Stam nieuwe presidente CPB Joop en Duck op vakantie Gastouders voor Europa Kinderhulp HOLTENS NIEUWSBLAD Schaakwinst noNDFRDAG 1 FEBRUARI 1990 Vieze Harry brengt zaterdag 3 fe bruari een bezoek aan het Jonge rencentrum de Schure. Het optre den begint 's avonds om half tien; de entreeprijs bedraagt vijf gul den. Dirty Harry's 44 brengt heavy bluesrock waarbij het venijnige gi- taargeweld wordt ondersteund door strak bas- en drumsluitwerk. De Scholengemeenschap De Mar ke houdt op 2 en 3 februari open huis. Belangstellenden kunnen op vrijdagmiddag 2 februari van half twee tot vijf uur en op zaterdag morgen 3 februari van half tien tot twaalf uur in De Marke, Oranje straat 54, terecht. Tijdens deze openhuisdagen kan men kennismaken met het onder wijs zoals dat op De Marke gege ven wordt. Bovendien kan men een kijkje nemen in de verschillende theorie- en vaklokalen. Met de voorstelling het Figuren- theater, van poppenspeler Henk Boerwinkel deed de Kunst- en Cultuurkring Holten vorige week woensdag een schot in de roos. Ge zien de grote belangstelling was men uitgeweken naar gebouw Ire ne, waar ruim 130 bezoekers bij tijd en wijle ademloos de verrich tingen van de Meppeler poppen speler volgden. Het enthousiasme voor deze voorstelling betekende voor de Kunst- en Cultuurkring dat de honderdste donateur kon worden ingeschreven. „Ik haal het allemaal uit de bewe ging van de pop" had Henk Boer winkel al aangekondigd en de dra matische spanning die hij daarmee opbouwde, sloeg over op het pu bliek in Holten. Met Jeroen Bosch achtige visioenen had hij de toe schouwers van begin af aan in zijn ban en hij liet ze ook niet meer los. De vaak korte nummers lieten steeds weer een verrassende cli max zien, waarbij de poppen soms totaal onverwacht van gestalte veranderden. Daarbij maakte Boerwinkel zowel gebruik van stokpoppen, handpoppen en ma rionetten, een combinatie die vaak voor een dramatische of juist gees tige ommekeer in het spel zorgden. De eerstvolgende bijeenkomst van de Kunst- en Cultuurkring staat in het teken van Salvador Dali. Op woensdag 14 februari komt mevr. M. J. Haverman naar het dorpshuis om aan de hand van dia's en een videofilm een beeld te schetsen van de meest curieuze schilder van onze tijd. De toegangsprijs is f7,00, donateurs betalen f 5,00. Aanvang 20.00 uur. Mevrouw J. Stam-Hasewinke! is op de jaarvergadering van de Christelijke Plattelandsvrouwen Bond afdeling Holten tot nieuwe presidente gekozen. Op een, on danks de hevige storm, druk be zochte bijeenkomst nam zij vorige week donderdag die taak over van mevr. M.F. Groenewegen-Goud. Aftredend, maar herkiesbaar was de secretaresse mevr.-R.J. Manen- schijn-Roelofs die voor een twee de bestuursperiode werd herko zen. Naast mevrouwe Groenewegen was ook tweede penningmeeste- resse mevr. Brinkman-Dijkink niet herkiesbaar. In haar plaats werd mevr. J. Jansen-Tiekstra gekozen, terwijl mevr. I. Schalk-Paas de functie van tweede presidente op haar nam. De bezoekdames H. Landeweerd-Stam en A. Brinks- Pinkster werden opgevolgd door de dames A.H. Stam en T. Aan- stoot-Geerligs. Na de pauze verzorgden de dames H. Jansen-Mensink, D.C. Bos- De uitslag van de schaakwedstrijd van Holten tegen Bome werd 5-3. De individuele uitslagen zijn als volgt: J.W. Middelink-C. van Bree 0-1; T. van Oyen-T. van Akkeren 1-0; D. van de Knaap-H.B. Heeregrave Vfe- xh\ B. van Beek-P. Munster V2-V2; Th. van Lindenberg-B. van den Ak ker V2-W, D. van Beek-B. ten Dam V2-V2', H. van Beek- Th. J. Heeregra ve 1-0; G. Sterens jr.-H. J. Heeregra ve 1-0. schers-Welink en J.W. Aanstoot- Verveda het creatieve gedeelte van de avond. Er werd gezellig gewerkt aan een raffia-mobiel en aan het versieren van wenskaarten en kaarsen. De avond werd besloten met het staande zingen van het CPB-bondslied, waarna de nieuwe presidente na gebed iedereen wel thuis wenste. Op donderdag 15 februari vertrek ken de CPB-dames om 09.00 uur vanaf De Kandelaar per bus voor het jaarlijkse uitstapje. De volgen de bijeenkomst is op donderdag 22 februari om 20.00 uur en wordt ver zorgd door een eendagsbestuur. Afgelopen zaterdag, klokslag drie uur was het dan zover. Met het voor de laatste keer afsluiten van de winkeldeur zette Henk Rozendom definitief een punt achter ruim 131 jaar Wonnink. Joop en Duck Wissink stonden er nog een beetje beduusd bij, maar na het aansluitende afscheids feestje met personeel en oud-medewerkers en de receptie bij Boer Biet op maandagmiddag, was er geen ontkomen meer aan: Holten moet verder zonder Wonnink. Voeg hierbij de vele zweetdruppels die tijdens het optreden vloeien en duidelijk wordt dat hier sprake is van een energieke band met als motto: 'Vel spöln en nich lulln'. De band werkt toe naar de Grote Prijs van Zwolle, waar Dirty Haar- y's 44 in de finale speelt op 17 febru ari. De docenten staan klaar om inlich tingen te geven over de verschil lende vakken en over de mogelijk heden die het moderne beroepson derwijs biedt. Vanzelfsprekend kan ook informatie ingewonnen worden over de vervolgopleidin gen. Belangstellenden, die op deze data verhinderd zijn, kunnen telefo nisch een afspraak maken met de heer J. Hut, adjunct-directeur, om op een andere wijze kennis te kun nen maken met de school. Het tele foonnummer is 05483 - 6 13 42. Joop Wissink: „Eindelijk eens tijd voor vakantie." Wonnink en Holten vormden in het die vanaf de oorlog aan het bedrijf verleden een twee-eenheid. Nadat was verbonden, zette het echtpaar kleermaker Egbert Wonnink in Wissink op die manier de aloude 1859 voor het eerst "met het pak de Wonnink-traditie voort, boer op ging" werd de kleermakerij annex manufacturenzaak een be grip tot in de verre regio. Textiel, kerkboeken, ijzerwaren en zelfs goud en zilver. Het was allemaal te koop in de nieuwe winkel en ook de traditionele doodshemden maak ten een deel van de omzet uit. Een artikel waarvoor men midden in de nacht nogal eens uit bed werd ge haald door de doodgraver. Nieuwtjes „Kwaliteit en service waren altijd onze sterke punten" vat Joop Wis sink de geschiedenis nog eens sa men. „En we hadden natuurlijk een sociale functie want iedereen uit de omgeving kwam hier de laat ste nieuwtjes uitwisselen. Op mo degebied richtten we ons inder daad op de wat rijpere vrouw. Dat was vooral de verdienste van mijn vrouw die eigenlijk helemaal geen zakenvrouw was, maar uitstekend aanvoelde wat we voor die doel groep moesten inkopen. Andere winkels vergaten wel eens dat de gemiddelde leeftijd van de Neder lander de laatste jaren steeds groeit en datje ook voor de wat ou dere groep een modieus aanbod in huis moet hebben. Duck heeft er ook meer problemen mee dat we nu stoppen dan ik. Voor mij was een dergelijk bedrijf toch een enorme belasting. Vooral in de woninginrichting wordt er veel van je dienstverlening ge vraagd. Wat dat betreft ben ik blij dat Gerard van Bussel verder gaat met de stoffeerden}, zodat hij een deel van die service voor zijn reke ning kan nemen. Van Bussel is ook een van de oudgedienden, zoals we er veel hebben gehad bij Wonnink. Dankzij hun inzet is het ook altijd zo goed gegaan, want je kunt nog zo'n goede winkel hebben, het goed verkoopt zichzelf niet. Een goed en eerlijk advies en een enor me service-bereidheid, daar draait het om en dat hebben al onze me dewerkers altijd gehad. Ik heb er nooit een hoeven ontslaan." Vakantie En nu? Valt er na zo'n werkzaam leven niet ineens een heel groot gat. „Hou op, reageert" Joop Wissink meteen. „Ik heb het nog nooit zo druk gehad. Voordat je alle zaken met de belasting, Kamer van Koophandel en alle verdere admi nistratie hebt afgehandeld zijn er zo weer een paar maanden voorbij. Met de verkoop van de winkel be moei ik me niet, dat heb ik in han den van de makelaar gegeven. En daarna zal ik me ook zeker niet ver velen. Fietsen, wandelen, de tuin. Noem maar op. En ik wil mijn stamboom nog eens helemaal uit zoeken. Ook nooit aan toegeko men. Verder zit ik nog in de markt- commissie, in het Bato-bestuur en ga zo maar door. Ook een wens die we altijd al hadden, gaat nu in ver vulling. In september gaan we op vakantie naar Indonesië. Eindelijk eens een vakantie waarbij je niet na een week alweer terug moet zijn!" Schoonzoon Al vrij snel kwam er een Wissink in de zaak omdat Egbert Wonnink en zijn vrouw slechts dochters had den. De schoonzoon Wissink die daarop de zaak leidde (een opa van Joop Wissink) bracht het bedrijf tot volle bloei. In het gelukkige be zit van vier zoons werden tijdens zijn "bewind" filialen in Bathmen, Markelo en Laren opgericht, waar steeds een van de zonen als be drijfsleider werd geposteerd. De vierde, Hendrik Wissink, bemoeide zich vanuit de zaak in Holten voor namelijk met de inkoop. Toen al bleek de uitbreidings- drang van de Wissinks want het naastgelegen hotel Müller op de hoek van Kerkstraat en Oranje straat ging ook over in handen van de ondernemende Holtense fami lie. De in 1928 ter plekke geboren Joop nam in 1975 de directie over van vader Gerrit, nadat in 1969 nog eens een aanzienlijke uitbreiding aan de kant van de Kerkstraat was gerealiseerd. Op dat moment kwam ook echtgenote Duck in de zaak die zich vooral op de mode voor de wat rijpere vrouw richtte. Samen met chef Henk Rozendom, De Stichting Europa Kinderhulp zoekt gastouders om Nederlandse tehuiskinderen en buitenlandse kinderen uit grote sloppenwijken voor een paar weken uit hun mise rabele omstandigheden te kunnen halen. Op die manier voorkomt men dat die kinderen tijdens de vakantie in een isolement blijven zitten. Het gaat daarbij om kinderen van zes tot twaalf jaar, waarvan Euro pa Kinderhulp er elk jaar ruim drieduizend onder haar hoede neemt en drie weken lang bij Ne derlandse gastouders onder brengt. Holtenaren die daaraan mee willen werken of zich als gast gezin willen opgeven kunnen voor informatie terecht bij mevr. E. Jan- nink, tel. 62669. De Holtense afdeling van de Ne derlandse Bond van Plattelands vrouwen hield woensdag 24 janua ri een goed bezochte jaarvergade ring in zaal Vosman. In de ope ningsrede schonk de presidente aandacht aan het zestigjarig be staan van de Bond en het vijfen veertigjarig bestaan van de Hol tense afdeling. Ze verwelkomde drie nieuwe leden, zodat het leden aantal nu 256 is. De dames Kleinburink-de Roo en Schutte-Rensink traden af als be stuurslid. Hun plaatsen werden in genomen door de dames Venek laas-Aalpol en Zoetbrood-Klein. Na het zakelijke gedeelte vertelde mevrouw Wind van de Stichting Regio Almelo Sri Lanka aan de hand van dia's het een en ander over haar reis naar Sri Lanka. De volgende bijeenkomst, een kof fieochtend, wordt gehouden op 7 februari bij Vosman. Het thema van deze koffieochtend, die om half tien begint, is de economische zelf standigheid van vrouwen en meis jes. De volgende afdelingsavond wordt gehouden op 19 februari. De stichting voor sociaal en cultu reel werk in Holten organiseert voor tieners van 12 t/m 15 jaar een groot aantal activiteiten. Deze ac tiviteiten vinden plaats in dorps huis JDe Boschkamp". Musky De tiernersoos vindt één keer in de veertien dagen plaats op zondag middag van 15.00 tot 17.00 uur in de kelder van het dorpshuis. De entree bedraagt elke keer f 1.- per persoon. Elke keer is er disco plus een bijzondere activiteit. De data luiden als volgt: 4 februari: Worden er videoclips vertoond. 18 februari: Carnavals middag. 4 maart: zijn er Holtense recordwedstrijden. Oude records kun je op deze middag verbeteren, zoals het record spijkers op laag water zoeken, met je hoofd tegen de muur lopen en zolang mogelijk balanceren op een éénwieler. Tiener-workshop De tiener-workshops vinden plaats op donderdagavond één keer in de veertien dagen. Voor de zeven avonden dit seizoen is een kortingskaart te koop. De kor tingskaart kost f 10.- per persoon, anders kost het per avond f 2.-. De avond begint elke keer om 19.00 uur, en het is in de kelder van het dorpshuis. Het programma ziet er als volgt uit: 8 februari: wil je journaal-presen tator zijn en het nieuws wat vro lijker maken, of leraar zijn en min der huiswerk geven. Dan kun je dit zelf spelen, tijdens een drama les o.I.v. Rud Sandmann. Je gaat met een groepje een scène beden ken, en aan het eind van de avond wordt het opgevoerd voor elkaar. 22 februari: Video-film. 8 maart: Op deze avond kun je een 't shirt bedrukken met letters of een eigen ontwerp. Je kunt thuis al beginnen met letters of een ont werp te maken, je moet wel een T- shirt meenemen. Voor de work shops drama en T-shirt bedruk ken, moet je je opgeven bij de stichting voor sociaal en cultureel werk, tel. 6 27 55. Soosmiddag Wil je na schooltijd andere tieners ontmoeten, of verveel je je na schooltijd dan kun je op dinsdag middag naar het dorpshuis ko men. Vanaf 6 februari kun je altijd in de kelder terecht van 15.30 tot 17.00 uur. Je kunt er koffie en thee drinken en naar de radio luiste ren. Verder kun je er (computer) spelletjes doen en huiswerk maken. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan G. A. H. van Coeverden voor bouw dakkapel op woning Va Holtenserf 19; - aan mevr. M. J. L. C. Crommelin-Stichterman voor bouw carporl bij Ericaweg 7; - aan A. Getkate voor verbouw keuken Haarstraat 10; - aan H. J. Hulsman voor bouw stai met kelder en werktuigenberging bij Boerendanssteeg 29; - aan J. Vruggink voor verbouw café-slijterij Stationsstraat 10; - aan J. P. G. van den Berg voor bouw woning aan het Van Holtenserf; 2. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN: - aan Gebr. Aaterkamp, Lichtenbergerweg 5 (eik, kastanje en spa - aan J. Beunk, Rijssenseweg 32 (2 lariksen); - aan L. H. Bronsvoort, Beusebergerweg 48 (afzetten houtwal); - aan Mts. Haverslag-Baltes, Pasmansweg 12 (4 eiken); 4. aan Stichting Wielerronde van Overijssel een verklaring van gee bezwaar verleend t.b.v. wielerronde op 5 mei; 5. aan MAC „De Holterberg" ontheffing verleend t.b.v. 8 oriënteringsritten; 6. aan MAC „De Holterberg" toestemming verleend t.b.v. motocros op 25 maart a.s.; 7. aan SV Holten, afd. voetbal, vergunning verleend t.b.v. houden verloting. VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER DE ZAAK ZELF Dt WEL OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIENEN V/ EEN BEZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TC DE AFDELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE. Commissie voor woonruimtezaken De eerstvolgende zitting van de commissie voor woonruimtezaken vir plaats op maandag 5 februari 1990 van 19.20-20.30 uur in het gemee tehuis (ingang Kerkstraat). Vaststelling bestemmingsplan Kampeercentrum „De Holterberg" De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met i gang van 4 februari 1990 gedurende één maand ter gemeentesecrel rie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een ieder ter inzage ligt het b stemmingsplan Kampeercentrum „De Holterberg", bestaande uit pla kaart, toelichting en voorschriften, zoals dat door de raad van die g meente in zijn openbare vergadering van 22 januari 1990 is vastgestel Bij de vaststeljing zijn geen wijzigingen in het plan aangebracht, zod alleen zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben q wend gedurende de genoemde termijn van terinzagelegging bij Ged puteerde Staten van Overijssel, postbus 10078,8000 GB Zwolle, bezw ren tegen het bestemmingsplan kunnen indienen. Holten, 1 februari 1990 De burgemeester voornoem. W. L. F. C. van Rappar Voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplannen „De Haar' en „Holten 1968" De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raa van die gemeente in zijn vergadering van 22 januari 1990 heeft ve klaard, dat een gedeeltelijke herziening wordt voorbereid voor: het bestemmingsplan „De Haar" ten behoeve van de bouw van drie woningen op een perceel aan de Kon. Wilhelminastraat; b. het bestemmingsplan „Holten 1968" ten behoeve van de bouw van een woning op de hoek Kolweg-Lageweg, een en ander voor zover omvattende de gebieden zoals in rode kleur c de bij bedoelde besluiten behorende en als zodanig gewaarmerkte t< keningen is aangegeven. De voorbereidingsbesluiten treden in werking met ingang van de da der bekendmaking. De raadsbesluiten met bijbehorende tekeningen liggen van de dag d< inwerkingtreding af ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibli< theek), voor een ieder ter inzage. Holten, 1 februari 1990 De burgemeester voornoem» W. L. F. C. van Rappar» Verkiezing van de leden van de gemeenteraad NUMMERING VAN DE LIJSTEN VAN KANDIDATEN BESLISSING GELDIGHEID LIJSTENCOMBINATIES De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de li den van de gemeenteraad van Holten maakt bekend dat op donderda 8 februari 1990 a.s. te 16.30 uur, in een openbare zitting in het gemeei tehuis van Holten de nummering van de ingeleverde lijsten van kandid; ten en de beslissing over de geldigheid van de lijstencombinaties vot de op 21 maart 1990 te houden verkiezing van de leden van de gemeer teraad zal plaatshebben. Plaats en datum: De voorzitter voornoem» Holten, 30 januari 1990 W. L. F. C. van Rappar» Verordening subsidiëring rieten daken Op grond van de „Verordening subsidiëring rieten daken" kunnen sut sidies worden verstrekt in de kosten van herstel en/of vernieuwing va rieten daken. De subsidie wordt alleen verstrekt indien het betreft: - bestaande met riet gedekte en als zodanig in gebruik zijnde boerderijen (hieronder kunnen tevens worden begrepen bijgebouwen en dergelijke, mits ook deze landschappelijk een belangrijk element vormen, zulks ter beoordeling van burgemeester en wethouders) en - in de kosten van herstel en/of vernieuwing van het rieten dak gee rijkssubsidie wordt verleend. Het voor dit doel beschikbare krediet is beperkt. De subsidies zullen daarom worden verstrekt in die gevallen, waarii burgemeester en wethouders het behoud van het rieten dak binner het kader van de financiële mogelijkheden het meest gewenst oordelen. Zij die voor een subsidie in aanmerking wensen te komen, dienen vóór 1 maart van het betreffende jaar van uitvoering der werkzaamheden (voor 1990, dus vóór 1 maart 1990) hiertoe een schriftelijk verzoek, op een daartoe ter gemeentesecretarie, afdelinc algemene zaken, verkrijgbaar formulier, bij het gemeentebestuur in" te dienen. Na 1 maart ingediende verzoeken om subsidie komen niet voor inwilliging in aanmerking. Holten, 1 februari 1990 Zondagmorgen 4 februari komt het bekende Leidse Petra Gospel koor in de NH kerk met het nieuwe project Job. Zij verzorgen de hele jeugddienst met woord en gezang over het thema Job. Dit is en eigen tijdse vertelling in de vorm van muziektheater. Het stuk werd ge schreven door Jan Blei en André Pouwer en vertolkt door een dat bestaat uit dertig mensen André van der Tuin. De je dienstcommissie is blij het I Koor naar Holten te hebben g» gen en merkt op dat het Job ject ook zeer geschikt is voor deren. Daarom is er zondag geen kindernevendienst. De vang van de dienst is om 10.00

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 6