verkiezingen Willy Pasman: serieuze kandidaat voor PvdA Nieuwjaarsvisite NBvP Dijkerhoek Damaged Brain in De Wippert Goed gevulde NH kerk voor Byzantijns koor Kerkdiensten Medische diensten Van dag tot dag Gevonden voorwerpen Uit het politierapport BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Protest van ambtenaren Burgerlijke stand HOLTENS NIEUWSBLAD BOLSENBROEK MARKELO DONDERDAG FEBRUARI 1990 Over een aantal weken is het al weer zover: dan worden voor een periode van vier jaar'de gemeen- teraadsezetels opnieuw verdeeld. De naderende gemeenteraads verkiezingen worden al aangege ven door de (nu nog lege) aanplak borden langs de wegen. De plaat selijke fracties bogen en buigen zich over de verkiezingsprogram ma's; de definitieve kandidaten lijsten zijn inmiddels al bekend. Bij bestudering van die lijsten valt op dat de meeste verkiesbare plaatsen door mannen worden in genomen. Het aantal vrouwen dat voor een verkiesbare plaats in aanmerking komt, is zeer beperkt. Eén van de vrouwelijke kandi daten die op een verkiesbare plaats staat (vierde op de lijst van de PvdA) is mevrouw Willy Pas man. Met haar vierde plaats maakt ze een grote kans straks op een raadszetel plaats te kunnen nemen... Willy Pasman, van oorsprong af komstig uit Lochem, woont inmid dels ruim veertien jaar in Holten. Samen met haar drie kinderen (Kirsten van tien, Niels van acht en Jorgen van vijf) woont ze in de Ab Jansenstraat. Als vrijwilligster werkt ze bij de basiseducatie en op de peuterzaal. Bovendien organiseert ze, samen met andere vrijwilligers, de thema ochtenden voor vrouwen, uitgaan de van het plaatselijk sociaal en cultureel werk. "Ja, het is best druk om het alle maal te combineren. Maar de kin deren gaan alledrie naar school en dan heb ik toch wel wat tijd. Maar een betaalde baan zou ik er, zeker als ook het raadswerk doorgaat, niet bij kunnen hebben". De interesse voor de politiek da teert vanaf haar achttiende jaar, toen ze voor het eerst mocht stem men. "Dan wordt je echt met de po litiek geconfronteerd. En links sprak me wel aan, hoewel ik er toen, op die leeftijd, niet aan ge dacht heb lid van een politieke par tij te worden". Lid van de PvdA werd ze pas een jaar of negen, tien geleden. "We woonden in die tijd naast de PvdA- voorzitter, vandaar", lacht ze. Met name het sociale aspect van de PvdA trekt haar aan. "Daar be doel ik mee dat elk mens het recht moet hebben om zichzelf persoon lijk te ontwikkelen, op welk terrein dan ook, en ongeacht de rang of Op 23 januari werd een jongeman betrapt bij een winkeldiefstalletje bij de Aldi. Hij werd overgedragen aan de politie. Op de Deventerweg raakte een personenauto van de weg. De be stuurder zat al rijdende een brood je te nuttigen en lette daarbij even niet op, kwam vervolgens in de berm en door een te felle correctie aan het stuur belandde het voer tuig aan de andere kant van de weg. De auto werd zwaar bescha digd; de bestuurder kwam met de schrik vrij. In de Gaardenstraat kwamen twee auto's met elkaar in aanraking toen een auto achteruit kwam ge reden vanaf een parkeerplaats. Enige schade was het gevolg. Op 24 januari werd een stuk oor logstuig aan het politiebureau ge bracht. De politie is daar helemaal niet gelukkig mee. Het is al eens vaker vermeld: vindt u iets derge lijks wat U niet vertrouwt, laat het liggen, markeer het met een tak of iets dergelijks en stel de politie in kennis. ELKE AANRAKING OF VERVOER KAN LEVENSGE VAARLIJK ZIJN. Op 25 januari werd aangifte ge daan van diefstal uit een personen auto die stond geparkeerd op een parkeerplaats langs de AI. Men is vermoedelijk binnen gekomen met een vals sleutel, daar er geen spo ren van braak waren te bekennen. Vermist worden o.a. twee compu ters. De storm van vorige week donder dag heeft ook in Holten veel over last veroorzaakt. De Holtense poli tie zag zich genoodzaakt het bu reau in de avonduren te beman nen, omdat de meldkamer van de rijkspolitie te Zwolle het aantal meldingen niet meer aankon. Per soonlijke ongelukken deden zich gelukkig niet voor. Hoofdzakelijk kwamen er meldingen binnen van omgewaaide bomen over de wegen heen. De Toeristenweg werd voor al het verkeer gesloten, alsmede de S14. Een autobestuurder op de Toeristenweg kwam als het ware klem te zitten tussen twee bomen; achter hem was een boom omge waaid en ook voor hem, zodat hij geen kant meer op kon. Van de ser viceflat de Molenbelt verdween een gedeelte van het dak. Door een goede samenwerking tussen poli tie, brandweer en gemeentewer ken kon de grootste overlast in de loop van de avond worden verhol pen. Op 27 januari werd een man ge wond door een kettingzaag terwijl hij bezig was op een ladder een boom te verwijderen. Hij liep daar bij verwondingen op aan zijn hals. Hij werd door een plaatselijk arts behandeld. In de nacht van 27 op 28 januari werd een automobilist betrapt bij het te veel alcoholgebruik achter het stuur. Met een transactie van f 750,-op zak kon hij huiswaarts ke ren zonder auto. Ook deze week werden er weer en kele fietsen weggenomen. Tevens werden de volgende fietsen gevon den waarmede de politie geen raad weet (geen postcode): Groene Ga zelle herenfiets; bruine Gazelle he renfiets; Gazelle Impale heren fiets. stand die je hebt in je leven. Ik denk dat die persoonlijke ontwik keling voor iedereen erg belangrijk is. En als PvdA-raadslid in de ge meente Holten denk ik dat je ook op andere gebieden iets kunt doen voor je medeburgers. Stel datje in de commissie ondérwijs komt, dan zou je je, bijvoorbeeld, hard kun nen maken voor mogelijkheden om het tweedekansonderwijs te volgen. En er is natuurlijk meer te doen, ook in een onderwijscommis sie", aldus mevrouw Pasman, "en verder denk ik dat het gewoon be langrijk is dat je het werk zo goed mogelijk probeert te doen. Ook door te helpen bij vragen vanuit de Holtense bevolking, bijvoorbeeld door mensen de adressen te geven O Q5476-19Q7 7 OPEL waar ze met specifieke vragen te recht kunnen". Met het raadswerk heeft ze in middels kennis gemaakt. "Mijn ex- man heeft een aantal jaren in de Holtense gemeenteraad gezeten, en van hem weet ik van nabij wat het raadswerk inhoudt, bijvoor beeld aan vergaderingen en aan voorbereiding". Momenteel neemt ze deel aan de schaduwfractie van de PvdA, en dat geeft haar de gele genheid om, vöör de raadsvergade ring, met de PvdA-fractieleden te praten over de onderwerpen op de raadsagenda. Samen met Cees van de Weer- thof volgt ze een cursus voor aan komende raadsleden. Het raadswerk op zich trekt haar aan. "En gelukkig kan ik het mees te voorbereidingswerk thuis doen. De meeste vergadertijden zijn ook gunstig, hoewel er ook af en toe vergaderingen aan het eind van de middag gehouden worden. En die tijden, van vijf tot zeven, zijn be slist vrouwonvriendelijk; dan is het echt spitsuur thuis". Voor Willy Pasman staat in elk -geval vast dat ze zich in wil zetten voor de Holtense gemeenschap. "Op een zo breed mogelijk terrein. Dat klinkt misschien idealistisch, maar daarvoor zit je wèl in de ge meenteraad: voor de inwoners van Holten, niet voor jezelf'. Tijdens de gecombineerde jaar vergadering en nieuwjaarsvisite van de afdeling Dijkerhoek van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen in het Bonte Paard, werd presidente Jantje Koops- Strijker voor drie jaar herbe noemd. Diny Klein Lankhorst- Pinkert was aftredend en niet her kiesbaar en werd opgevolgd door Bertha Boode-Fikkert. Uit het jaarverslag bleek dat ze ventien dames in het afgelopen jaar geen enkele bijeenkomst had den overgeslagen. Een van hen had de afgelopen zeven jaar zelfs niet één vergadering gemist. Na het huishoudelijke gedeelte werd een spel gespeeld waarbij het geheugen moest worden opgefrist. Op de volgende bijeenkomst van 8 februari zal de heer Aamink van de Tuinbouwschool een lezing hou den. De Wippert gaat de jaren negentig in met een optreden van de rock- and-roll formatie Damaged Brain op vrijdag 2 februari. Twee jaar ge leden was deze Luttenbergse band ook te gast bij De Wippert, waarbij het publiek compleet uit het dak ging. Dat belooft dus wat, temeer daar de groep een gloednieuw re pertoire presenteert. Zanger-gita rist Thomas Tijs, sologitarist Ray mond van Olphen, bassist Arjan Pronk en drummer Daniël Bakker trekken daarmee volle zalen en zullen ongetwijfeld ook De Wip pert op zijn kop zetten. De groep stond meermaals in het voorpro gramma van bands als Dr. Feel good, Fatal Flowers en Bad to the Bone. Naast eigen werk speelt men covers van The Stones, AC/DC en Georgia Satellites. Door een twee de plaats bij de Grote Prijs van Ulft kreeg men opnametijd in de Silver- studio's beschikbaar hetgeen een goede demo opleverde. Live is Da maged Brain vrijdag vanaf 20.30 uur te zien en te horen. RIAGG Deze afkorting slaat op een instel ling, die eigenlijk niet zo bekend is. Het feit dat haar kantoor in Deven ter staat zal er wel mee te maken hebben. Bovendien verlenen de mensen die daar werken hulp bij persoonlijke, of psychische proble men. Daar spreekt men niet zo gauw onderling over. Dat maakt het voor het RIAGG ook moeilijk om bekendheid te krijgen. RIAGG staat voor Regionaal Instituut voor Ambulante Geestelijke Ge zondheidszorg. Dat ambulant heeft te maken met de werkwijze, men komt naar de mensen toe. Hulpverlening door het RIAGG is een soort van specialistenhulp. De huisarts moet er namelijk een ver- wijsbriefje voor geven. Wel kan men zelf contact opnemen met het RIAGG voor informatie. In wat voor gevallen kan het RIAGG vooral voor ouderen van belang zijn? Zij hebben daar een af deling ouderen die zich bezig houdt met: - de dementieën; het proces van demneteren verloopt niet altijd ge lijk. Het geheugen wordt steeds slechter, in combinatie met diver se andere stoornissen; - overige psychische problemen zo als overspannenheid, depressies en slaapstoornissen; - psycho-sociale problemen zoals huwelijksmoeilijkheden, een zaamheidenrouwverwerking. De aard van de hulp van het RIAGG hangt af van de proble men. Dat kan individueel zijn bij de mensen thuis, samen met de partner, of in groepen op een kan toor van het RIAGG. Naast behandeling van proble men, tracht het RIAGG ook pro blemen te voorkomen. Dat gebeurt veelal groepsgewijs. Zo zijn er acti viteiten rond de volgende onder werpen: - gespreksgroepen voor familiele den van dementerende mensen; - het uitgeven van folders over het omgaan met dementerende men sen; - in samenwerking met het ver pleeghuis in Zutphen organiseren van gespreksgroepen voor familie leden van mensen met gedragspro blemen ten gevolge van een be roerte. Voor informatie kunt u terecht op het kantoor in Deventer elke maandag t/m vrijdag tussen 9.00 - 10.00 uur. Het telefoonnummer is 05700-15453. De kosten van de door het RIAGG verleende hulp vallen onder de AWBZ. De Ned. Herv. Kerk was goed be^ zet voor het concert van het Twents Byzantijns Koor, georga niseerd door de Interkerkelijke Commissie Vorming en Toerus ting. Het koorlid Hans Lieden- baum presenteerde het program ma van liederen uit de liturgie naai Byzantijnse ritus, met informatie over Grieks-orthodoxe en Oost- Romeinse kenmerken daarvan. Dirigent Bram van der Beek is sinds de oprichting in 1984 aan het koor verbonden. Begonnen werd met het intrede- lied Christos woskrese, waarin de lofzang volumineus werd gezon gen, in doorzichtige vierstemmig heid vertolkt. Het eerste fragment van de Vredeslitanie Hospody po- myluj had kenmerken van het Ky rie eleison (Heer ontferm U) uit de Gregoriaanse liturgie, waarin ook recitatorische gedeelten voorkwa men, in een doorstromend ritme uitgevoerd, genuanceerd met ge voelige accenten op woord en toon. Het gehele repertoire is vrijwel ge memoreerd uit het hoofd gezon gen, zodat de koorleden optimale aandacht aan de intenties van de dirigent schonken met correcte in- zetten en dynamische schakering. In het Kyrie werd van de Russi sche componist Archangelsky „Swatyj Bozje" gezongen, waarin de Eer aan Vader, Zoon en Heilige Geest werd beklemtoond. De tus senzang Sswyspty (anoniem) ver taald als „De Heer zij geprezen" kreeg een uitbundig Alliluija. De Geloofsbelijdenis (Credo) van Gretsjaninov kreeg waardevolle solofragmenten van het koorlid Bert Heinen, met zijn doordringen de basstem imponerend in toon- vorming en voordracht. De Cheru bijnenzang, gecomponeerd door Roedikova werd een hoogtepunt in de mannenkoorzang, waarbij in het Alleluia een climax in de lof prijzing werd bereikt. Een zoenoffer van vrede „Milostj Mira" van Kedrov en het Lam Gods „Jedin Swjat" anoniem had den veel woord- en toonherhalin gen, vrij moeilijk te volgen in het Byzantijns met de Nederlandse vertaling. Otsje Nasj (Onze Vader) van Kedrov is een veelgezongen koorwerk, waarin de bekende tekst devoot werd voorgedragen. De Communiezang „Tele Christo- vo" was uitnodigend, een drietal lofliederen over de drieëenheid Gods werd contrastrijk gezongen, waarop wederom een Credo (We- roejoe) aansloot. Met liederen uit Polen werd het concert besloten. De inhoud van de Kerstliederen lag voor de hand, doch de tekst was niet in het pro gramma opgenomen. Een Solda tenlied van Kolaczkowski met dra matische tekst kreeg een indrin gende voordracht, het Wiegelied daarentegen, gecomponeerd door Maklakiewiez kreeg in de jaargetij- dentekst een verhalende uitvoe ring, waarin de vertaalde slotregel „Je bent het licht van de wereld en het lied van mijn weg", sterke mu zikale indrukken achter liet. De or ganist van de kerk Jaap Berghuis speelde in de pauze korte orgel- werfjes als „Unterhaltungsmu- sik". GOTZE KASPERSMA Nu minister van Binnenlandse Za ken Ien Dales de hand op de knip wil houden bij de loononderhande lingen met de ambtenarenbonden, komen deze in het geweer. Aange zien ook de verbeteringen van de arbeidsvoorwaarden minimaal zijn, achten de bonden, mede ge zien de opgelopen achterstand, een eis van 5eerlijk en redelijk. Op maandag 5 februari willen ze dat tijdens een protestdemonstra tie in Amsterdam duidelijk maken. Ook de afdeling Holten van de Ab vaKabo roept haar leden op hier aan deel te nemen. Er worden gra tis bussen beschikbaar gesteld, waarvoor men verzocht wordt zich zo snel mogelijk op te geven bij Cees van de Weerthof (tel. 61793) of Kees Reitsema (tel. 62806). NED.HERV KERK 10.00 uur: jeugddienst met Pe trakoor. Kindemevendienst Annie Rensen. Geen jongeren- dienst. 19.0,0 uur: ds. Vons. Oppasdienst: Mevr. Schoolen- Aanstoot en Maaike van der Spek. Diessenplas: woensdag 7 febru ari, ds. Visser. GEREF.KERK 09.30 uur: ds. M. Berg. 15.00 uur: ds. P.W. Dekker, Vor- den. Kindemevendienst groep 5 en 6 o.l.v. Ciska van Engbrink. De eerste collecte is voor het Werelddiaconaat en de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Henny Saalmink-Stam, Henriëtte j; Saalmink, Ria Jansen-Stam. 4- 6 jaar: Irma Jansen, Herma Stam en Robert Tromop. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis. DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. Visser, Heilige j Doop; uitgangscollecte: We- relddiaconaat. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. K. Pruijssen te De- j venter. Uitgangscollecte: We- jï reldiaconaat. NIEUW HEETEN zaterdag 19.00 uurH. Mis. zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 j uur: gebedsdienst. ARTS: W.R. van Couwelaar, Keizers- weg 32, telefoon 6 35 53. Spreek uren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag fm vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-614 36, 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen 05700-152 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: G. van Wijk, Wilhelminastraat 22A, Rijssen. Tel. 05480-20320. Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 uur spreekuur, Diessenplasstraat 5, tel. 6 15 15, daarna W.C.C. Wa- melink, tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835 b.g.e. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.O VERIJ S SEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: 05483-63056; 053-330537; 05496- 63056. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-613 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer 06-11. Overigens 05483-6 44 44; dag en nacht be reikbaar. BRANDWEER: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. 1 februari: bijeenkomst HVG Holten. 2 februari: Open Huis DE Mar- ke van 13.30 uur tot 17.00 uur. 3 februari: Open Huis De Marke van 09.30 uur tot 12.00 uur; Prin senbal in Bonte Paard, 20.00 uur. 7 februari: Koffie-ochtend NBvP Holten, 09.30 uur zaal Vosman. 8 februari: bijeenkomst NBvP Dijkerhoek. 10 februari: Prinsenbal in de Poppe. 12 februari: 20.00 uur, bijeen komst Holtense Postzegelclub in dorpshuis. Gevonden: honderiem; twee cassettebandjes; donker rode portemonnaie met inhoud. Verloren: portefeuille met auto papieren en paspoort (2x); don- HOLTEN - Geboren: Dominique Frederique Valerie, d.v. P. S. van der Duin en S. L. M. Morsink; Eg- bert Jan, z.v. J. Steunenberg en M. Wegstapel; Inge, d.v. J. G. Riet berg en J. F. ter Welle; Ricky, z.v. P. J anssen en B. Goossen; Cathari- na Jenneken Hendrika, d.v. J. A. Paalman en J. W. Jansen; Dennis, 14 februari: 20.00 uur, inleiding over Salvador Dali in dorps huis. 15 februari: uitstapje CPB Hol ten, vertrek 09.00 uur vanaf De Kandelaar. 16 februari: klaverjasavond Blauw Wit, aanvang 20.00 uur. 19 februari: 19.45 uur, Islamiti sche avond in Trefpunt; afde lingsavond NBvP Holten. 22 februari: bijeekomst CPB in De Kandelaar, 20.00 uur. 29 februari: 20.00 uur, Bijeen komst werkgroep ontwikke lingssamenwerking in gemeen tehuis. 30 februari: 19.00 uur, recreatief volleybaltoernooi in sporthal. kerbruine portemonnaie met enig kleingeld; ongeveer 4 sleu tels aan ring; bruine dames handschoen; herenbril; donker rose handschoen. z.v. J. D. Vorkink en G. W. Oolbek- kink (geb. te Deventer). Ondertrouwd: J. W. Dikkers, 38 j. en H. E. M. Krukkert, 27 j. Overleden: G. J. Bronsvoort, 71 j.; G. M. Markvoort, 75 j.; B. A. Mul der, 80 j„ Hellendoorn; H. Koetsier- Vrugteveen, 85 j.; G. J. Veneklaas, 86 j.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 3