Zaagmolenteam wint VVN verkeersquiz Onderscheiding OAD-chauffeurs Kerkdiensten Medische diensten J Van dag tot dag Nieuwe kinderclubs in De Boschkamp Veel bijval voor modelbouwer bij Radio Diessenplas H0LTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport Open deur dienst BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Bejaarden sociëteit Salonorkest Pistache Gevonden voorwerpen Si- NISSAN SERVICE Bij ons bent u welkom voor: 'n nieuwe Nissan 'n gebruikte auto div. merken onderhoud voor uw auto -k orig. Nissan-onderdelen leasing en financiering autoverhuur BALTES BOLSENBROEK MARKELf BEI DONDERDAG 25 JANUARI 1990 3 DoOr de deelnemers werd druk onderling overleg gepleegd over de verkeersvragen. Volle bak was het maandag avond j.l. in zaal Vosman. Daar werd de jaarlijkse verkeersquiz gehouden, die georganiseerd werd door de Holtense afdeling van Vei lig Verkeer Nederland. Een quiz met veel deelnemers: op de lijst stonden maar liefst 42 verenigin gen en bedrijven. WN-Holten-voorzitter G. van Eijk toonde zich zeer tevreden over de grote deelname. „Elk jaar weer is er die grote opkomst. Deze Hol tense verkeersquiz is inmiddels de grootste van Oost-Nederland ge worden. Wellicht komt het door het geboden programma, dat een mengelmoes van leerzaamheid en vertier is". De quiz begon met het schrifte lijk beantwoorden van multiple- choice vragen: tien gedragsregels, vijf voorrangskwesties en vijf bor den. Elk teamlid moest die twintig vragen beantwoorden en voor het team kon dat in totaal zestig pun ten opleveren. „Wat ons opviel was dat er aan de borden nog wel het een en ander mankeerde", vertelde Van Eijk, die Samen met een aantal. andere WN-leden dé formulieren nakeek. Na deze eerste ronde was de tus senstand als volgt: 1. Schietvereni ging De Zaagmolen II (53 punten); 2. Twenhaarsveld Poloteam II (49 punten); 3. Twenhaarsveld be stuur (49 punten). Terwijl de formulieren nageke ken werden werd in de zaal bingo gespeeld en legde adjudant Obe- rink van de rijkspolitie Holten de vragen uit. Na de pauze werd een dia-ronde gehouden, waaraan niet alleen de teams, maar ook de toe schouwers aan mee konden doen. Aan de hand van dia's stelde adju dant Oberink tien vragen, die ge makkelijk leken, maar waarmee je toch behoorlijk de boot in kon gaan. Ook uw verslaggeefster merkte dat het voor haar best nut tig zou zijn het boekje met ver keersregels nog eens door te ne men. De diaquiz, waaraan door ruim honderdveertig mensen deelgeno men werd, leverde 11 deelnemers met tien punten(alles goed) op. Na loting werd door Huub Brands aan winnaar Gea Markvoort de Huub- wisselbeker uitgereikt. De definitieve uitslag voor de teams was als volgt: 1. schietvere niging De Zaagmolen n (79 pun ten); 2. Twenhaarsveld polo n (76 punten); 3. EJV de Bouwers (75 punten). De felbegeerde Oberink- bokaal werd uitgereikt door adju dant Oberink. Op 28 januari is er een Open deur- dienst in de Ned Herv. kerk, aan vang 19.00 uur (vanaf 18.50 uur sa menzang). Spreker is Ivo de Jong uit Bath- men. Muzikale medewerking wordt verleend door het koor Heli con. In de kiosk van de heer Lodeweges aan de Landuwerweg werd in de avond van 16 januari ingebroken door middel van braak. Er werd een geldbedrag weggenomen; de daders werden tot op heden nog niet achterhaald. Op de Deventerweg botsten twee auto's op elkaar toen een automo bilist stopte voor enkele overste kende voetgangers. Een achterop komende automobilist bemerkte dit te laat en botste op zijn voor ganger. Enige schade was het ge volg. Op de Heihuizerweg werd een ree aangereden. Het dier werd daarbij gedood; de auto werd licht beschadigd. Voor de afwisseling werd op een parkeerplaats langs de AI weer eens een auto opengebroken. Om dat een koffer zichtbaar in de auto aanwezig was dacht de dader dat dit wel iets was wat hem paste. Na dien zal hij wel ontdekt hebben dat hij bedrogen uitkwam. In de koffer bevond zich alleen wat kleding. Naar thans pas bleek is er ver moedelijk in de Kerstvakantie in gebroken in de Schakel. Men mist daar namelijk een cassetterecor der. Een inwoonster uit Diepenveen deed aangifte van vernieling aan haar auto. Zij had haar voertuig op 16 januari geparkeerd bij het NS- station. Toen ze 's-avond bij haar auto terugkwam, bleek dat er een deuk in het spatbord zat en dat een spoiler was vernield. Totale schade ongeveer f900.-. Bij een tankstation aan de AI werd door een automobilist ge tankt zonder te betalen. De pomp houder werd hierdoor f 65,- minder rijk. De dader is niet achterhaald. Op 19 januari arresteerde de Holtense politie een man uit En schede, omdat bij onderzoek was gebleken dat deze man voort vluchtig was. Hij moest nog diver- Met de opening van een expositie van zelfgemaakte windmolens, historische boerenwagens en werktuigen oogstte de Holtense modelbouwer Wim van Diepen jongstleden zaterdag veel bijval tijdens de maandelijkse uitzen ding van Radio Diessenplas. PCOB Op dinsdagmiddag 30 januari komt de PCOB bij elkaar om half drie in gebouw de Kandelaar. Op deze bijeenkomst zullen de dames den Hoedt van de Stichting Wel zijn Ouderen en Bolier van woning bouwvereniging Onze Woning het een en ander vertellen over de ver schillende type woningen voor ou deren. Zij zullen daarbij ook aan dacht besteden aan de diverse sub sidieregelingen die er op het ter rein van het wonen bestaan. Eris volop gelegenheid vragen te stel len aan beide dames, of met elkaar in discussie te gaan. Zoals altijd staat ook deze bijeenkomst weer open voor iedereen. BRAND Weet U welk nummer u moet bel len, wanneer er sprake is van brand? Dat is dat nieuwe alarm nummer, dat nu al weer een tijdje bestaat. Dat is 0611. Een algemeen nummer waar u met al uw proble men terecht kan. Ook voor brand. Brand is iets wat niemand ooit hoopt mee te maken. Er wordt bij de bouw van huizen steeds meer gelet op het voorkomen van brand. Maar u weet, een ongeluk zit in een klein hoekje. Gelukkig kan er veel aan het voorkomen van brand wor den gedaan. Hieronder staan een aantal tips daarvoor op een rijtje. Koken: - blijf erbü - gebruik een kookwekker en neem die altijd mee - houd brandbare spullen uit de buurt van het fornuis. Roken: - roken in bed: nooit doen - en in de luie stoel: liever ook maar niet Elektriciteit: - laat uw installatie en apparaten eens controleren door een erkend installateur - koop apparaten met KEMA - KEUR - lees de gebruiksaanwijzing en be waar die op een handige plaats - let op spullen in de buurt van een elektrische kachel Gasapparaten: - ventileer! Voorkom zuurstofge brek. - laat gasapparaten, zoals fornuis en geiser, regelmatig controleren door een erkend installateur. Chemische stoffen: - let goed op de gebruiksaanwijzing - nooit mengen met andere stoffen - pas op met het gebruik bij open vuur. In een stampvolle recreatiezaal van het bejaardencentrum gaf Van Diepen gedurende de radio-uitzen ding uitvoerig toelichting op zijn, tot in het kleinste detal perfect na gebouwde modellen, die bij elkaar ruim 6000 arbeidsuren vertegen woordigen. Onder de modellen ook een kopie van de molen de Hege man in Dijkerhoek, die zelfs voor zien is van een heus werkend bin nenwerk. Tijdens het vlot gepresenteerde programma deed Ben van Doorn van de Holtense werkgroep Dor- kas verslag van het voedseltrans- port naar Roemenië. Aan het pro gramma werd muzikale medewer king verleend door het Reoemeens ensemble van Georghe Contantin. Hierbij oogstte de zeventienjarge altviolist Mircea Contantin veel susses met zijn solo vertolking van de derde sonate van Xaver Hamer. De volgende uitzending van Radio Diessenplas is op zaterdag 24 fe bruari. Dinsdag 30 januari komt de Be jaardensociëteit weer bijeen. Dit maal in de Kandelaar, aanvang 14.30 uur. Er wordt die middag ge sjoeld. Een themaclub voor kinderen van 9 tot en met 12 j aar start woensdag middag 6 februari in het dorpshuis. Acht middagen lang wordt over verschillende thema's gepraat en worden er allerlei leuke dingen ge daan. De kosten bedragen f. 20,- _yoor acht bijeenkomsten. Voor in- formatie en opgave kan men te recht bij het dorpshuis, telefoon 6 27 55. Als eerste van deze acht thema's is gekozen voor het onderwerp 'Vro lijk zijn'. Deze middag komt een clown op bezoek en wordt er een vrolijke tekening gemaakt. Op het programma staan verder de the ma's Milieu (met een bezoek aan de wethouder), Muziek (over piano, orgel en doedelzak), en bijvoor- Tien O AD chauffeurs zijn door de International Road Transport Union (IRU) in Geneve onderschei den met de ere-diploma en bijbe horende speld. Zij kregen hun on derscheiding voor het verdienste lijk uitoefenen van hun beroep in het internationaal vervoer. Om in aanmerking te komen voor de on derscheiding dient men tenminste vijfiten jaar in het internationale vervoer werkzaam te zijn en gedu rende een lange periode schade en bekeuringen vrij te hebben gere den. In totaal ontvingen dit jaar 207 Nederlandse beroepschauf feurs het IRU-diploma. Internatio naal worden er 941 diploma's uit gereikt. De onderscheiden chauffeurs zijn: se maanden zitten terzake oplich ting. De man werd aan Justitie overgedragen. Een zeer ernstig ongeval deed zich op 19 januari voor op de S14 ter hoogte van de AI. Een 80 jarige automobilist uit Nijverdal kwam van de AI afgereden en wilde zijn weg vervolgen over de S14 richting Holten. Op het moment dat hij de S14 opreed werd hij vol in de flank aangereden door een tankwagen die uit de richting Holten kwam. De bestuurder van de personenau to was op slag dood. Zijn 74-jarige echtgenote bezweek in de loop van de nacht in een ziekenhuis te De venter. De personenauto werd ge heel vernield. De vrachtauto liep behoorlijke schade op. De bestuur der van de vrachtauto en zijn bijrij der kwamen met de schrik vrij. De brandweer van Holten moest er aan te pas komen om het stoffelijk overschot van de bestuurder uit het wrak te verwijderen. Op 20 januari werd een ree aan gereden op de Toeristenweg. Vol gens de automobilist was het dier gedood, doch toen de politie even later ter plaatse kwam, was het dier verdwenen, vermoedelijk meegenomen door iemand die daar geen recht op had. Eveneens op 20 januari werd een auto van de Holtense politie aan gereden door een 15 jarige brom fietser op de kruising Keizersweg- Aaltinksweg. De jeugdige brom fietser verleende geen voorrang en kwam met de voorzijde van de poli tieauto in aanraking. Met een en kelfractuur moest de jongeman worden overgebracht naar een zie kenhuis. Dankzij de helm die hij droeg werd nog erger voorkomen. Op 21 januari werd er nogmaals getankt aan de AI zonder te beta len. Nu was de andere pomphouder aan de beurt die voor ongeveer f 70,- werd 'getild'. Ook in dit geval kon de dader niet worden achter haald. beeld Discriminatie, Boos Zijn of Fantasie. Eigen ideeën zijn trou wens ook van harte welkom. Spel-middagen Een ander nieuw programma is de spel-middag. Deze spelmiddagen (acht bijeenkomsten voor f. 15,-) worden gehouden op de woensdag middag om de veertien dagen. Wie hieraan mee wil doen moet zich voor 30 januari opgeven in het dorpshuis, telefoon 6 27 55. Tijdens deze middagen worden cultuur spelen, gezelschapsspelen en mu ziekspelen gehouden. Als klap op de vuurpijl gaan de deelnemers met de trein naar het speelgoed museum in Deventer. QUALITY QUICK Automobielbedrijf LARENSEWEG 78. TEl. 05483 61625 P. Zaal, Roelofarendsveen, J. de Vries, Almelo, H. Legtenberg, Nij verdal, H. Bronsvoort, Laren (G). J. van Ditshuizen, Neede, H. Doom, Aadorp. J. Eggengoor, Harden- berg, H. Otter, Hardenberg, E. Be rends, Goor en G. Schutmaat, Mar- kelo. Tijdens een bijeenkomst in de Goorse vestiging reikte directeur ir J.G. ter Haar de diploma's en spelden uit. Hij sprak zijn grote waardering uit voor de goede werk prestaties die tot de onderschei ding van de IRU hebben geleid. „U bent de beste ambassadeurs voor ons bedrijf', aldus Ter Haar. Het salonorkest Pistache is op zondagmiddag 28 januari in dorp huis De Boschkamp te gast in het Uur Cultuur. Het repertoire van Pistache, dat bestaat uit acht musici, bevat ro mantische amusementmuziek uit de eerste helft van deze eeuw. Men kan ondermeer genieten van mu ziek, geschreven door Strauss, Gershwin, en Robert Stolz, naast folkloristisch getinte muziek uit Spanje, Hongarije, Roemenië en Bulgarije. Het orkest heeft een be zetting van drie violen, cello, bas, accordeon, klarinet/saxofoon en piano. Het staat onder leiding van pianist Huub Buurman, die te- vems de arrangementen schrijft. Het concert begint om 15.00 uur. De toegang bedraagt 6,50 voor volwassenen; scholieren betalen 3,- en kinderen tot 12 jaar hebben graits toegang. Voor kinderopvang kan worden gezorgd. NED.HERV KERK 10.00 uur: ds. Visser. Kindeme- vendienst Ans Steunenberg. Irene: jongerendienst Johan Steunenberg. 19.00 uur: ds. Ivo de Jong, vica ris te Bathmen; open deur- dienst. Oppasdienst: Mevr. M. Schutte- Haverslag en Janneke Roeter- dink. Diessenplas: woensdag 31 janu ari: ds. Israël. GEREF.KERK 09.30 uur: ds. M. Berg. 15.00 uur: ds. M. Berg. 19.00 uur: Open Deurdienst in Ned. Herv. kerk. Kindemevendienst groep 3 en 4 o.l.v. T. Heusinkveld-Hulsman. De eerste collecte is voor de kerk en de tweede voor rente e: aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar Petr Dij kink-Koning, Ria Broeze Weustman, Wilma Bolink-Mei. erink. 4-6 jaar Wilma Beldmaif Beltman, Janneke LubberdinR Oldenhuis, Henriëtte Prins-Ni, kamp. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis. DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. Vons; uitgangsco lecte: plaatselijk jeugdwerk. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. H. Th. Vollebreg Doopsbediening. Zendingsbu: sen bij de uitgang. NIEUW HEETEN zaterdag 19.00 uurH. Mis. zondag 8.00 uur: H. Mis; lO.d uur: gebedsdienst. ARTS: J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, telefoon 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-614 36, 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen 05700-152 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff. tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: R. Brouwer, Boomkamp 10a, Rijssen. Tel. 05480-1 31 94. Be handeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 uur spreekuur, Diessenplasstraat 5, tel. 61515, daarna K. J. Coppool- se, tel. 6 33 91. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 Voor maatschappelijk werk, g zins- en bejaardenverzorgin Spreekuur: maandag t/m vri dag 08.30-89.30 uur en volger) afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.3 10.00 uur en volgens afspraak het Groene Kruisgebouw, Gaa denstraat 26, tel. 6 14 36. VOEDINGSBOND FNV Informatie over uitkeringei 05483-63056; 053-330537; 0549 63056. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-6 13 28 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, t4 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING N.v. Energiebedrijf IJsselir (Industriestraat 1). Tijdens ka tooruren: 05483 - 6 18 14; buit* kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer 06-11. Overigei 05483-6 44 44; dag en nacht b reikbaar. BRANDWEER: Alarmnummer 06-11 (dag e nacht). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel 05483- 6 24 8 Openingstijden: maandag e vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.: 20.00 uur; woensdag 09.30 -12., uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONI WONING: Spreekuur Holten in gemeenl huis: iedere le dinsdag van maand 's morgens 10.15-12. uur; en iedere 3e dinsdag van maand 's middags 14.15-16. uur. 25 januari: jaarvergadering CPB in de Kandelaar, aanvang 20.00 uur. 26 januari: 19.30 uur, Voorspeel avond Muziekonderwijs in dorpshuis; Twents Byzantijns Koor in de Hervormde Kerk, aanvang 20.00 uur. 28 januari: 15.00 uur: Een uur Cultuur (salonorkest Pistache) in dorpshuis. 30 januari: 14.30 uur, Bejaar densociëteit in de Kandelaar. 14.30 uur, bijeenkomst PCOB in de Kandelaar. Bijeenkomst HVG Dijkerhoek; 19.30 uur ge bouw Irene: thema-avond Con- ciliar Proces; 13.30 uur, zaal Vosman, bijeenkomst bedrijfs vereniging OLM en CBTB. 3 februari: Prinsenbal in Bon; Paard. 10 februari: Prinsenbal in Poppe. 12 februari: 20.00 uur, bijee komst Holtense Postzegelch in dorpshuis. 14 februari: 20.00 uur, inleidü over Salvador Dali in dorp- huis. 19 februari: 19.45 uur, Isla: sche avond in Trefpunt. 29 februari: 20.00 uur, Bijet komst werkgroep ontwikk' lingssamenwerking in gemei tehuis. 30 februari: 19.00 uur, recreat volleybaltoernooi in sportha Gevonden: zwarte heren-gla- cé's; Sleuteltje Basta-slot; rode stoffen portemonnaie; twee sleutels aan Austin sleutelhan ger; zilverkleurige dasspeld; Groene handschoen; blauwe want; speelgoed beertje; grijze knipportemonnaie. Verloren: zwarte portemj naie; frontgewicht voor tract trouwring "Gerrit 6-11-66 L; 67"; bruine vingerhandscho donker blauwe handschoen. Q OS476-1907 OPELt

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 3