„Voetballen blijft de jeugd aanspreken Kerstspringen Holten laat punt liggen tegen CVO Goede prestatie Gerard Beldman Nipt verlies Ledental Blauw Wit groeide licht Resultaten Eendracht HOLTENS NIEUWSBLAD 55 Cursisten Passe-partout exposeren Verschuiving PvdA-lijst Dan krijgt u meer gelei voor uw huidige auto en bovendien meer auto voor uw geld. DE NIEUWE PEUGEOT309 Successen Bergruitertjes DONDERDAG 11 JANUARI 1990- De jaarlijkse nieuwjaarsrecep tie van Blauw Wit werd drukbe zocht, en voorzitter Harrie Dul haakte in zijn toespraak daarop in met de wens dat eenzelfde op komst op de ledenvergadering ook gewenst is. In zijn nieuwjaarstoespraak vroeg de voorzitter zich af of wij nog wel toekomen aan het geluk van de ander. „En daarmee bedoel ik niet het toevallige geluk van de winnaar van een auto in de Honey moon Quiz. Ik bedoel het geluk, dat niet op kan, dat door tranen heen vrijheid van bewegen en van mening betekent. Dat is het geluk waarnaar wij als door stomheid ge slagen de afgelopen maand heb ben zitten kijken. Geeft dat niet aan hoe goed wij het hier heb ben?", aldus de voorzitter, die daarbij een aantal zaken op een rij tje zette: „een prima accommoda tie, een clubhuis dat als voorbeeld gesteld wordt voor anderen en in middels bereikbaar is langs een verlicht fietspad, een actieve on dersteuning door sponsors, adver teerders en donateurs, en een pri ma naam in en buiten de regio". Dul vertelde dat het ledental van Blauw Wit het afgelopen jaar gering groeide, van 322 naar 327 le den. „De terugloop bij de dames werd door de groei bij de pupillen ruimschoots gecompenseerd. Voetballen bij Blauw Wit blijft de jeugd aanspreken!" Vanzelfsprekend zijn er voor dit jaar wensen waaronder de wens om tot betere prestaties te komen. „Om in het komende seizoen op een hoger niveau te kunnen spelen. Het eerste team wensen wij een ge lukkig nieuwjaar: gelukkig, om dat, door de instelling van de perio dekampioenschappen, de TVB ons de kans geeft om over circa vijf maanden het jubileumjaar (dat op 23 mei begint) te beginnen met een promotiereceptie. Dergelijke ge dachten zullen ook de voorzitters van de komende tegenstanders wel uitspreken", aldus Dul. Andere wensen zijn extra ver lichting op het oefenveld en ver harding van de kleedkamers naar het oefenveld en daarlangs ook verlichting. „Plannen genoeg. La ten wij de daad bij het woord voe gen en zorgen voor een gezonde vereniging, waar voetbal gespeeld wordt volgens de regels, waar scheidsrechters met genoegen hun hobby uitoefenen, waar de jeugd wordt opgevangen en begeleid door enthousiaste mensen en waar trainers onze leden technisch met raad en daad bijstaan". Hij eindig de met iedereen een gezond en sportief 1990 toe te wensen. Op 29 december werd bij manega Snorrewind het jaarlijkse Kerst- springtoernooi gehouden, er werd deelgenomen door ruiters en ama zones in alle leeftijden. Voor het prijzenklassement werden de deel nemers over vier klassen verdeeld: B-jeugd, B, L en M. Bij de B-jeugd werd het parcours met negen hindernissen foutloos en het snelst afgelegd door Ans Baan met de pony Sabine. In de B- klasse werd de eerste prijs gewon nen door Mariska Oonk met Dan ny. Het paard Wemana bracht zijn berijder Henk Lammes in de klasse L naar de eerste plaats. In de hoog ste klasse, M, werd na een span nende barrage de overwinning be haald door Erna Willemink met het paard Dynamic S. De uitslag was: B-jeugd: 1. Ans Baan, Sabine; 2. Natasja Prins, Danny; 3. Anita Schöppers, Katina. Klasse B: 1. Mariska Oonk, Danny; 2. Joyce Kraayenzank, Danny; 3. Cindy Vosselman, Appolo; Klasse L: 1. Henk Lammers, Wemona; 2. Eef Ouden Ampen, Liza; 3. Sandra Holl, Wemona. Klasse M: 1. Erna Willemink, Dynamic S; 2. Ria Swart, Grey Ghost; 3. Rikus Bronsvoort, Cantor T.T. Het Holtens handbalteam heeft in de uitwedstrijd tegen CVO in Vaas- sen onnodig een punt laten liggen. Een geroutineerd CVO ontregelde vanaf het begin het Holtens spel en zag kans gedurende de gehele eer ste helft een voorsprong te houden. Goede wissels in de aanval stelden de Holtense verdediging vaak voor problemen en het was aan een uit stekend keepende Frans van Gen nep te danken, dat de voorsprong niet groter kon worden. Na rust leek Holten terug te komen en werd na tien minuten zelfs een 7-8 voorsprong genomen. Toch was het opnieuw CVO dat de wedstrijd een wending gaf. Holten speelde meer tegen zichzelf en zag enkele kansen onnodig en door balverlies Tot vrijdag 26 januari exposeren in de ontmoetingsruimte van dorpshuis De Boschkamp de cur sisten van atelier Passe-partout. Deze teken -en schilderclub be staat uit negen cursisten, waar van de meesten nu hun werk ten toonstellen. Het werk varieert van aquarel, olievef, pastel tot conté tekening en collage. De club komt iedere woensdagoch tend bij elkaar onder leiding van Annemiek Ariëns-Wiegman en be oefent volgens een vast lespro gramma het tekenen en oliever ven. Iedere lesochtend komt een bepaald facet van het tekenen en olieverven aan de orde en wordt daarover uitleg gegeven. Er wordt uitsluitend gewerkt naar stillevens en/of model. Atelier Passe-partout bestaat vier jaar en start over en kele weken op de donderdagmid dag nog een cursus aquarelleren, waarbij ook volgens een vast les programma wordt gewerkt. en afspeelfouten gemist worden. Met nog zes minuten te spelen keek Holten tegen een 12-9 achter stand aan! Dat het team toch ei genlijk meer inhoud heeft, bleek in de slotfase toen nog een keer alles op alles werd gezet. Met enkele vloeiende aanvalsakties werd in die laatste minuten de achter stand gelijk getrokken. Tijdens een breakout situatie, die ook nog doeltreffend werd afgerond, viel het eindsignaal, waardoor de stand 12-12 bleef. Door dit gelijke spel en de winst van LHC en Over- wetering is Holten nu gezakt naar een derde plaats. Scores: Diederik Husslage 6; Nico Vorst 3; Johan Plantinga, Freek Nijkamp en Mei- no van Beek 1. De dames boekten een regelmati ge overwinning op Voorwaarts. Holten startte voortvarend en liep De ledenraad van de Partij van de Arbeid, afdeling Holten heeft tij dens der maandag gehouden le denraadsvergadering de kandida tenlijst voor de komende gemeen- teraadsverkiezignen goedgekeurd. Slechts één wijziging werd aange bracht. Willy Pasman en Cees van de Weerhof verwissselden van plaats, zodat Willy Pasman nu op een .(verkiesbare) vierde plaats staat en de kans dus groot is, dat alsnog een vrouw in de gemeente raad zitting neemt. Wim Dalhuisen blijft lijsttrekker, Jan Metsemaker staat als tweede op de lijst en Ger- rit Markvoort derde. vlot uit naar een 1-7 voorsprong. Gedurende de hele eerste helft was Holten sterker en kon men gaan rusten met een veilige 2-10 voor sprong. Na rust liep het spel wat terug; balverlies en afspeelfouten waren er mede de oorzaak van dat Holten slechts vijf maal scoorde. Verdedigend zat het echter wel goed zodat Voorwaarts niet verder kwam dan 6-15. Scores: Joke Marktvoort 4; Marti Barvelink, Ineke Leeftink, Annemarie Wijn berg, Gerda Busschers, Marieke Nijland 2; Iepy Bijma 1. Jeugd: Meisjes A1 speelde tegen een sterk V&K. Via een ruststand van 3-0 werd na een betere tweede helft toch met 7-4 verloren. Dit ondanks goed keepsterswerk van de Holtense keepster. Jongens A verloren met 15-5 van Schalkhaar. Geen slechte presta tie, aangezien de cijfers in een eer dere wedstrijd ruimer waren. Een druk atletiekweekend. Niet al leen de Oliebollencross, ook de Zweefloop in Nijverdal en de Mid wintercross in Heeten stonden op het programma. Op de halve marathon in Nijverdal liep Gerard Beldman naar de 15e plaats in 1 uur 20.34 min. Hij was hiermee de vierde veteraan. Chris Offringain 1 uur 27.01 min. ginghet minder goed af. Ap Koetsier toon de op de 10 km zijn goede vorm en finishte in 40. 56 min. Wim Brinks in 41.25 min. bleef heel dicht in de buurt. Harry Heuvelmans in 48.00 min. zat hier wel erg ver achter. Egbert Veneklaas, zevenvoudig winnaar van de Oliebollencross, startte niet in Holten maar in de sterk bezette Midwintercross te Heeten. Hij werd vierde op het 10 km lange parours is 32.19 min. Programma: Zaterdag 13 januari: sv. Eibergen crossloop over 2,5-5-10-15 km. Zondag 14 januari: JSC-loop te Broekland, 3,2-5,4-10 km. Indoor- wedstrijden voor junioren C/D en pupillen A/B/C/ in de Diekmanhal in Eenschede. De wedstrijd tegen de ongesla gen koploper ATC werd tegen alle verwachting in een spektakel. De eerste set werd door ATC met 6-15 zonder veel problemen gewonnen. In de tweede set kregen de Henge- loërs het een stuk moeilijker. Min- Kom nu in Kom in actie voor de beste trans actie, dat is op 't moment het motto bij Peugeot. Hoofdrol speelt de nieuwe Peugeot 309. Nieuw? Inderdaad. Hij is groter, sterker, mooier èn schoner. De autopers schreef er bewon derend over; na een proefrit zult u net zo enthousiast zijn. Een andere hoofdrol is er voor uw huidige auto. Want wij kunnen u nu tijdelijk een heel speciaal inruilaanbod doen. Méér geld dus voor uw huidige auto. Maar ook meer auto voor uw geld. Kijk maar eens hoe weinig de nieuwe Peugeot 309 kost en hoeveel hij u biedt. Neem bijvoorbeeld de XE 3-deurs met zijn 1.4 liter benzine-injectiemotor, drieweg-katalysator, Lambda-sonde en vijfversnellingsbak. Deze levert maar liefst 80 DIN pk (58 CEE kW) en dat alles kost u slechts 22.545,—. Kom dus in actie voor de beste transactie en kom vandaag nog even bij ons langs voor meer informatie of een proefrit. U bent van harte welkom. PRIJZEN INCL. BTW. EXCL. AFLEVERINGSKOSTEN 490.-. WIJZIGINGEN VOORBEHOUDEN. PEUGEOT LEASE. LEASEN TEGEN EEN' AANTREKKELIJKE PRIJS. RUSSEN, B.O. AUTOMOBIELEN B.V., REGGESINGEL 42, TEL.: 05480-20343. I PEUGEOT. DYNAMISCH OP WEG. tonette speelde vrijuit en viel veel en hard aan en daar had ATC niet direkteen antwoord op. Sonja, her steld van haar nekblessure, maak te een puike come-back. Vooral het enthousiasme van de Holtense da mes was voor het ietwat arrogante ATC funest: de tweede set werd door Mintonette met 15-6 gewon nen. En de Mintonette-trein den derde voort: door goede aanvallen van Hannie en Anke door het mid den en een gigantisch zweefblok van Yvonne werd ATC met beide benen op de grond gezet: 15-9 voor Mintonette. De vierde set werd weer door ATC gewonnen met 15- 11. De vijfde set, met het zoge naamde ralley-point systeem, moest de beslissing brengen. De beide teams vochten voor wat ze waard waren en helaas moesten de Mintonette-dames het onderspit delven. Het verschil was nihil: 15- 13. De wedstrijd werd met 3-2 ver loren, maar met minimaal verschil (setpunten 60-60). Tegen koploper ATC, dat nog maar één punt verlo ren had, was dit een regelrechte stunt! Mintonette 3 - Holyoke 6 (heren): 3- 0 Zonder de afwezige Rob van Zoelen en Aard Borghuis (zware heupblessure), werd door de heren een hoog tempo aangehouden. Voordat de Entemaren het in de gaten hadden, was de set met 15-5 beslist. Even leek de derde set nog spannend te gaan worden, toen Holyoke een 4-6- voorsprong nam. Maar een goede service van Jan Voogt en een molenwiekaanval van Pim Gruiters haalden de stand v/eer terug tot 6-6. Daarna was de weerstand verder gebroken en door een via het blok uitgeslagen bal werd een 7-6 voorsprong geno men die langzaam maar zeker werd uitgebouwd tot 15-9. Sinds 13 oktober hebben de heren geen wedstrijd meer verloren, hetgeen betekent dat promotie in zicht komt. Tijdens Pony indoor Wierden be haalde Erwin Rietberg met zijn pony Bianca een derde plaats in het klassiek parcours klasse B cat. D. Een vierde plaats was er voor deze combinatie bij het progressief springen. Gerrie van Lies met Ma jor Tom uitkomend in de klasse L behaalde een derde en een twaalf de plaats. Ida Vincent in de klasse M uitkomend met Secret Power en met Mark in de klasse L wist zich met beide pony's een plaats in de finale te behalen. Tijdens de Sallandse ruiterdagen in Mariënheem behaalde Huub met Elcapone B de tweede prijs in de klasse B cat E. De uitslagen van de onderlinge schietwedstrijden van sv de Een dracht zijn: Luchtgeweer: klasse A: 1. W. Paal man, 176 pnt.; 2. G.J. Schuppert, 166 pnt.; 3. D. Jansen, 156 pnt; Klasse B: 1. E.J. Grootentraast, 176 pnt.; 2. A. Paalman, 158 pnt.; 3. B. Paalman, 150 pnt.; 4. J. Nijen- dijk, 133 pnt. Klasse C: 1. B. Tro- mop, 157 pnt.; 2. G.J. van Aefet, 130 pnt.; 3. A. Pekkeriet, 122 pnt.; 4. E. Tromop, 119 pnt. Luchtpistool, Open Klasse: 1. G. A. Haverslag, 171 pnt.; 2. H. Mulder, 170 pnt.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 7