HMV blikt vooruit naar jubileumviering Je Feestelijke intocht w, Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Volop activiteiten in het nieuwe jaar in De Boschkamp Uit het politier Gevonden voorwerpen HQLTENS NIEUWSBLAD Belgische avond in de Schure Recreatie volleybal toernooi Uitgifte vergunningen Rietvoorn Trekking loterij sv Bato Na tuur kamp Weerribben BOLSENBROEK MARKELO BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN 'Hendrik uit Diessenplas' DONDERDAG 11 JANUARI 1990- Op 3 januari werd aangifte ge daan van diefstal van benzine uit een auto die stond geparkeerd in de Churchillstraat. Tot twee keer toe werd dit feit gepleegd en wel tussen Kerst en Nieuwjaar. De tank was niet afgesloten met een afsluitbare dop. In totaal werd er ongeveer 45 liter afgetapt. Eveneens op drie januari werd er aangifte gedaan van diefstal van autopapieren en autosleutels uit een auto die voor reparatie stond geparkeerd bij een garagehouder. Op 6 januari meldde een inwoner uit Enschede dat hij de avond te voren in de Holterenkstraat een schakelkast van de IJsselmaat- schappij min of meer omver had gereden. Hij belde even omdat de politie dan geen nadere onderzoek naar de dader behoefde in te stel len. En zo hoort het ook. Op 7 januari werd aangifte gedaan van diefstal vanuit een vrachtwa gen welke stond geparkeerd langs de AI. Terwijl de chauffeur lag te slapen werd er letterlijk achter zijn rug om goederen, zijnde kleding, uit de aanhanger genomen. Een ge deelte van de buit werd in de omge ving terug gevonden. Wat er nu precies is ontvreemd kon direct niet duidelijk worden gemaakt. Een tweetal bromfietsbestuurders weet nu weer dat men niet onge straft een bromfiets kan opvoeren. Met de portemonnaie weer wat lichter konden ze het politieburo verlaten. De afgelopen week werd er inge broken in een bouwkeet op de Beu- seberg. Enkele goederen werden weggenomen. Vermoedelijk in de avond van za terdag 6 januari werden van twee auto's banden lek gestoken met een scherp voorwerp, vermoedelijk een mes. Een auto stond gepar keerd in de Nagelhoutstraat en de andere nabij de Wilhelminastraat op de plaats waar voorheen een noodlokaal stond. Een motief is kennelijk niet aanwezig; dus pure vernielzucht. De politie zou graag willen weten of er mensen zijn ge weest die enkele jongelui aldaar hebben zien rondhangen en zelfs nog wel meer weten. De informatie zal vertrouwelijk worden behan deld. Wat zou HMV zijn zonder de familie Voordes. Voorzitter Johan Meijer toont trots de nieuwe persussieinstru- menten. Traditiegetrouw organiseerden de supporters van de Hol tense Mu ziekvereniging vrijdagavond j.l. de. nieuwjaarsbijeenkomst voor de HMV-familie in zaal Vosman. Supportersvoorzitter Jan Schup- "Volgende week zaterdag is het precies een week geleden dat er een Belgische avond in de Schure georganiseerd werd. Die Belgische avond werd dus gehouden op 13 ja nuari. Het was een succes- en sfeer volle avond, die voorafgegaan werd door de drie vooroorlogse monniken van het Schure 33 Gilde. Deze monniken namen vanzelf sprekend hun eigen trappisten kaas en enkele voortreffelijke trap pistenbieren mee", vertellen enke le Schuremonniken, die herhaal delijk omver werden gereden door fanatieke wielrenners die mee de den aan de hel van de Schurekas- seien. Volgens de monniken wer den er diverse Belgische spelletjes gespeeld, en werden er frieten ge geten. Kortom, zaterdag 13 januari wordt in de Schure een knotsgekke Belgi sche avond gehouden, waarop be langstellenden vanaf zestien jaar van harte welkom zijn. Het feest begint om acht uur, de toegang is gratis. pert sprak in zijn openingswoord de wens uit dat deze avond zou bij dragen aan het verstevigen van de onderlinge band. Tot ieders verras sing bood hij de drumband een aantal percussie instrumenten aan, onder andere bongo's en een gong. Jubileum HMV-voorzitter Johan Meijer be dankte de supporters en memo reerde als hoogtepunt van 1989 het bezoek aan Winterberg in septem ber j.l.. Hij kondigde aan dat het jaar 1990 voor HMV in het teken van de 45-jarige jubileumviering zal staan en hoopte dat alle onder delen van de vereniging de stijgen de lijn zullen kunnen voortzetten. Tot slot werden door hem de vol gende jubilarissen in de bloeme tjes gezet: Gerard Voordes, 40 jaar lid, Henk Westerik, eveneens 40 De volleybalvereniging Mintonet- te houdt op vrijdagavond ^janua ri een recreatief volleybaltoernooi. Iedereen van binnen en buiten Holten afkomstig kan met vijf an deren, zowel mannen als vrouwen, deze leuke volleybalavond mee maken. Informatie en inschrijving bij Herman Scholten, tel 62420 of Willemijn Huslage, tel 62609. jaar lid, maar door omstandighe den deze avond niet aanwezig en Alex Voordes, 12 1/2 jaar lid. Hoewel de winter eigenlijk nog moet beginnen, maakt de hengel sportvereniging De Rietvoorn zich al weer op voor het nieuwe seizoen. Op dinsdag 16 januari worden van 19.00-21.00 uur in café Tonny Brands de vergunningen uitge reikt. Dan wordt tevens de wed- strijdkalender voor 1990 gepresen teerd, met voor dit jaar een nieuwe wedstrijdcommissie. Johan Ve- neklaas-Slots gaat samen met. Wim Kettelarij de wedstrijden ver zorgen. Wedstrijden die dit jaar voor de helft op gewicht en voor de andere helft om centimeters wor den gevist. Wie zin heeft om mee te doen kan bellen met tel. 64067. J. Veneklaas-Slots geeft alle inlich tingen. Op donderdagavond 28 december heeft de trekking plaatsgevonden van de jaarlijkse loterij van sv Bato. De prijzen zijn allemaal bij de prijs winnaars thuis bezorgd. Binnenkort starten een aantal nieuwe cursussen van de Stich ting voor Sociaal en Cultureel Werk Holten in dorpshuis De Boschkamp. Net voor carnaval biedt de Stichting de cursus grimeren aan. De cursus bestaat uit vier avon den. De eerste avond is op maan dag 22 januari om 19.30 uur. De cursus wordt verzorgd door Fanny Winkelman van Maison Jacques. Zij laat de cursisten ken nis maken met make-up, schadu wen, belichten e.c. Tevens gaan de cursisten elkaar grimeren, waarbij aan bod komen onder andere: fan tasiekoppen, special-effects, clowns, poezen, vlinders en bloe men. De kosten bedragen 60,- en men dienst zich vooraf aan te mel den bij de Stichting, tel. 6 27 55. Engels In het kader van Taal en Cultuur gaat de cursus Engels weer van start. Het accent van de cursus ligt op de spreektaal en omgangsvor men in Engeland. Tijdens de cur sus, die onder leiding staat van Ja- net Heek, komen allerlei gebruiks situaties aan de orde, waarmee men bijvoorbeeld als toerist te maken kunt krijgen. De cursus is bedoeld voor mensen die hun Engels willen opfrissen en uitbreiden. Enige basiskennis vsn de Engesle taal is dus beslist nood zakelijk. De eerste van in totaal acht lessen wordt gegeven op maandag 15 januari van 19.30 tot 21.30 uur. De kosten bedragen we derom 65 en men dient zich voor af aan te melden (tel. 6 27 55). Yoga De hatha-yoga, welke door Leon Noordzij wordt gegeven, is een combinatie van lichaamsoefenin gen, ademhalingstechniek en ont spanningsoefeningen, die door ie dereen met succes beoefend kan worden. Yoga is een prima manier op via oefeningen het evenwicht van lichaam en geest te herstellen, al of niet op advies van de huisarts. De yoga-lessen worden op vrijdag avond gegeven. De cursus begint vrijdag 12 januari in de kelder van het dorpshuis. Er is een groep van 18.45 tot 19.45 uur en van 20.00 tot 21.00 uur. De kosten bedragen 100,- voor twaalf lessen. Voor opga ve en/of meer informatie kan men bellen naar het kantoor van de Stichting tel. 6 27 55. In de Crocusvakantie wordt van 27 februrari tot en met 3 maart een natuurwerkweek gehouden in na tuurreservaat De Weerribben. De organisatie is in handen van de IVN-Werkgroep voor Kampbege leiders en de Stichting Coördinatie Landschapsonderhoud. Inschrijving is mogelijk tot 14 fe bruari bij de Stichting Coördinatie Landschapsonderhoud Overijssel, Huis De Horte, Poppenallee 19, 7722 KW Dalfsen, tel. 05290-1731. Q05476-I907 "7 OPELfr Voordeel U heeft het waarschijnlijk al gele zen of gemerkt. Met ingang van 1 januari hoefde u geen f 2,50 eigen bijdrage te betalen voor op recept voorgeschreven geneesmiddelen. De f 25,- eigen bijdrage per verwijs- kaart voor hulp van de specialist is eveneens afgeschaft. Echter, de ziekenfondspremie is wel met f 30,- per jaar omhoog ge gaan per 1 januari 1990. Gebruikt u veel medicijnen en wordt u meer dan eens naar een specialist verwe zen, dan is er voot u sprake van een voordeel. Bewegen Bij het Nieuwe Jaar horen de voor nemens. Het hoeven niet eens 'goe de' voornemens te zijn. Meer gaan bewegen, kan zo'n gewoon voorne men zijn geweest. Bewegen is iin- mers goed voor de gezondheid. Al leen het komt er vaak niet van. Nu is er de gelegenheid het voorne men om meer te gaan bewegen in een daad om te zetten. Op dinsdag middag 16 januari start in het ka der van het Meer Bewegen voor Ouderen een volksdansgroep in het dorpshuis. Onder leiding van een ervaren docente wordt daar, rekening houdend met ieders mo gelijkheden, op muziek bewogen. Met volksdansen beweegt men na melijk zeker zoveel als met gymn- satiek. Het is dus zeker het overwe gen waard. De kosten bedragen f 1,50 per keer. Komt u eens kijken en doe eens mee! Dinsdagmiddag, half twee in het dorpshuis. Directeur Aangeenbrug en echtgenote werden op de eerste schooldag feestelijk binnengehaald bij De Schakel. De kop van het nieuwe jaar is er weer af en iedereen is weer overge gaan tot de orde van de dag. Ook de scholen zijn weer begonnen, na een welverdiende kerstvakantie. Voor de leerlingen van prot chr. basisschool De Schakel was de eer ste schooldag een heel bijzondere. Nauwelijks maandagochtend op school gearriveerd, mochten de leerlingen hun jassen alweer aan trekken om de nieuwe directeur. Rik Aangeenbrug op feestelijke wijze in te halen. Vanaf het school gebouw aan de Schoolstraat tot aan de woning van de nieuwe di recteur in de Bessinkpasstraat, werd een lang lint van kinderen ge vormd, die vrolijk zwaaiend hun nieuwe 'bovenmeester' begroet ten. Gezamenlijk werd de tocht naar school aanvaard, waar de heer Aangeenbrug onder een aan tal feestbogen door naar de school deur werd geleid en waar hem ver volgens de sleutel van de school werd overhandigd. In school werd de nieuwe directeur door alle leer lingen het het personeel feestelijk toegezongen. NED.HERV KERK 10.00 uur: ds Doomweerd. Kindemevendienst: Sytze Meinsma. Irene: geen jongerendienst. Uitgangscollecte: Kerkkoor en Helicon. 19.00 uur: Ds. Visser. Oppasdienst: Mevr. Ymker- Blokzijl en Emy Dikkers. Diessenplas: woensdag 17 janu ari: Leger des Heils. GEREF.KERK 09.30 uur ds. M. Berg (viering H. Avondmaal); 15.00 uur ds. M. Berg (viering H. Avondmaal en nabetrachting). Kindemevendienst groep 3 en 4 o.l.v. D. Hospers-Klomp. De eerste collecte is voor de kerk en de tweede voor rente en aflossing. Avondmaalscollecte: Diakonie (Ethiopië). Oppasdienst: 0-3 jaar Erna Huls am, Nicole Aanstoot, Lydia Aanstoot; 4-6 jaar Gea Troeve, Dianne Bosschers en Truus Bel- dman-Aanstoot. R.K KERK (gebouw Irene) 10.00 uur H. mis. DIJKERHOEK 10.00 uur: K. Pruisen, Deventer. OKKENBROEK 10.00 uur ds. H. Th. Vollebregt (Bevestiging ambtsdragers); uitgangscollecte: Zuiderzee- fonds. NIEUW HEETEN 10.00 uur: H. Mis. ARTS: W.R. van Couwelaar, Keizers- weg 32, telefoon 6 35 53. Spreek uren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-614 36, 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen 05700-152 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: J.H. Went, Marcus Samuel- straat 3, Enter. Tel. 05478-1653. Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 uur spreekuur, Diessenplasstraat 5, tel. 6 15 15, daarna W.C.C. Wa- melink, 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: 05483-63056; 053-330537; 05496- 63056. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-613 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer 06-11Overigens 05483-6 44 44; dag en nacht be reikbaar. BRANDWEER: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. 11 januari: Jaarvergadering NBvP Dijkerhoek in Bonte Paard. 12 januari: 20.00 uur, Nacht van hetMossink. 13 januari: 19.30 uur, Nieuw jaarsreceptie MAC de Holter- berg in de Schure. 14 januari: 11.00 uur, Gewicht touwtrekken in Bonte Paard. 16 januari: 20.00 uur, Nieuw jaarsbijeenkomst HVG Dijker- hoek; 19.99-21.00 uur, uitgifte vergunningen De Rietvoorn in café Tonny Brands. 18 januari: 20.00 uur, gespreksa- vond Open Deurgroep in Irene. 22 januari: 19.30 uur, Raadsver gadering. 24 januari: 20.00 uur, figuren- theater Triangel in dorpshuis. 3 februari: Prinsenbal in Bonte Paard. 10 februari: Prinsenbal in de Poppe. Gevonden: geen. Verloren: SOS-armband; zil veren armband met blauwe saf fieren steentjes; vierkant goud kleurig herenhorloge merk Citi zen; grote bruine portemon naie; ring met 4 a 6 sleutels; sleutelbos in bruin etui; zilveren armband in gevlochten vorm; Seiko herenhorloge chroom- /goudkleurig; poes grijs/wit. De HVG Holten heeft oop 4 januari haar traditionale nieuwjaars bijeenkomst gehouden. Mevrouw Muller-Nijen Twilhaar herdacht met een gebed het heengaan van mevrouw Bannihnk. Daarna las ze Gez. 290 en hield naar aanleiding hiervan een inleiding over: de over kant heeft een ander perspectief. Zeven dames die op alle bijeen komsten aanwezig waren geweest, werden verrast met een presentje. Na de pauze verscheen in stemmi ge kledij Hendrik uit Diessenplas (ds. Doomweerd). Hij wist in boei ende voordrachten uiting te geven aan het gevoel van oud worden, Oud en Nieuwjaar. Ook was hij bij- l zonder goed op de hoogte van het vrijen in vroeger tijden en door zijn gesprekken van 'Jannao' ook wel van het reilen en zeilen in deze tijd. Verder was er zijn werk als boer en de droom als koning. De volgende bijeenkomst is 18 ja-

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 3