Bloemen bij viering 130 jaar Ziekenfonds 5«Pijn van verkeersoverlast over gehele dorp verdelen" Hottens Nieuwsblad DEZE WEEK Oppositie niet gelukkig met concept wijziging Commissie accoord met kampeercentrum Kans woningbouw plan Dikke Steen voorlopig verkeken BON Politiek Café Gespreksavond Open Deur Benoeming directeur Kolschool aanstaande Expositie in gemeentehuis Holten bedankt U ontvangt een fraais voor hem en haar Gastgezinnen voor Canadese oud-strijders Hottens Nieuwsblad Donderdag 11 januari 1990 42ste jaargang no.2 Abonnementsprijs 139.70 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Nieuwjaarswensen Vrijwel alle verenigingen in Holten hebben in de afgelopen j week de banden met hun leden weer eens even stevig aange haald bij de traditionele j nieuwjaarsbijeenkomsten. Er werd teruggeblik naar het afge lopen jaar, maar ook de plan nen voor het nieuwe jaar wcr- den ontvouwd. Oliebollen De echte toppers ontbraken bij de Oliebollencross. Die verko zen de bijna professionele mid wintercross in Heeten. Toch viel er voor het talrijke publiek afgelopen zondag op Meer manskamp te genieten van uit stekende atletiekprestaties. Dirk Hoekman en Janny Vas tere waren de snelsten. Het gebeurt niet jaarlijks, dat het ziekenfonds zijn verzekerden ver blijdt met een bloemetje. Maar voor de viering van het 130 jarig bestaan van het ziekenfonds Sal- land werd een uitzondering ge maakt. „Meestal merken de ziekenfonds verzekerden maar weinig van het ziekenfonds. Men krijgt op z'n tijd een rekening toegestuurd, of men heeft op andere wijze wel eens conctact met het kantoor. Bij dit 130 jarig bestaan wilden wij na drukkelijk de verzekerden betrek ken,. Tenslotte is het niet niks, een 130 jarig bestaan", verklaarde de heer Koning van het ziekenfonds Salland. „De moeilijkheid hierbij was, dat we lang niet alle verzeker den in de bloemen konden zetten. Daarom hebben wij gekozen voor onze meest trouwe klanten, de be woners van de bejaardencentra, verpleeghuizen en verzorgingste huizen en de ziekenfondsverzeker den in de ziekenhuizen in ons dis trict. Die krijgen op de verjaardag zelf, 5 januari, een bos bloemen in de huiskeuren rood en geel aange boden. Daarnaast zijn er op ons kantoor in Deventer nog 130 bos sen bloemen voor die mensen die op de verjaardag toevallig bij ons binnenlopen. De overhandiging zal in alle instellingen op de zelfde tijd, 's middags om half drie, plaats vinden". Ook de ziekenfondsverzekerden in Diessenplas, 75 in getal, werden vrijdagmiddag verrast met eem mooie bos bloemen. Ria Ulfman en De 74 jarige heer G.J. Lammertink was een van de verzekerden in Dies senplas die een mooie bos bloemen mocht ontvangen. Tonny Sottheuwes van Diessen plas kweten zich graag van de taak om alle 75 gelukkigen een bloeme tje te overhandigen. Op donderdag 18 januari is er in ge bouw Irene een gespreksavond van de Open Deurgroep met als thema Wat zou je nog bidden. Er zal een videoband vertoond worden over dit thema. De band is vervaardigd door het landelijke Open Deur werk in Driebergen. De Open Deurgroep Holten heeft aan deze vporbereiding haar medewer king verleend. Op de gespreksavond zal gepraat worden over: wat is bidden en wat bid je?. Wie of wat heb je bij het bidden voor ogen? Heeft bidden nog zin en hoe leer je bidden. De videoband helpt erbij de schroom over dit te praten, weg te nemen. De gespreksavond begint om 20.00 uur. Nog deze maand zal de gemeente raad de benoeming van een nieuwe directeur van de Kolschool kun nen bekrachtigen. Van de in totaal 61 kandidaten, zijn er gesprekken gevoerd met een achttal personen. Daarbij waren geen van de drie vrouwelijke solli citanten. De nieuwe directeur komt als op volger van de heer H. Wilpshaar, die vorig jaar gebruik heeft ge maakt van de DOP-regeling. Ad in terim nam een van de onderwijs krachten van de Kolschool, heer J. Boering het directeurschap waar. Tot en met 15 januari is er in de hal van het gemeentehuis een exposi tie ingericht van schilderijen en te keningen (potrettten) van Pablo Picasso, Henri Matisse, Carel Wil link, Paul Citroen, Karei Appel, Oskar Kokoschka, Co Westerik en anderen. De schilderijen zijn af komstig uit het kunstbezit van de provincie Overijssel. lilllllllillllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllliilllllllillllllllllllllllllllIlllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllliilllllllllllllllNiltllllllllllllllilllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllillllll Wie mooi wil zijn, moet pijn lijden. Dat gezegde geldt ook voor Holten. Wil Holten het dorpscentrum leefbaar en aantrek kelijk maken, dan zal de verkeerslast en dus de pijn, gedragen moeten worden door het gehele dorp, zowel aan de zuidkant als de noordkant. Men komt er niet, door het doorgaand ver keer uit het dorp te weren. In het dorp zelf zullen de problemen moeten worden aangepakt. Ook indien de gemeenteraad uit eindelijk tot de conclusie zou komen, dat er geen verkeers maatregelen in het dorpscentrum zullen worden, zullen er in het kader van het milieubeleidsplan in Dorpsstraat/Oranje straat saneringsmaatregelen getroffen moeten worden. Voorts moet de prognose van 14.000 voertuigen per dag, waar van de onderzoekers uitgaan voor het jaar 2005, eerder gezien worden als onder, dan als bovengrens. Met deze keiharde gegevens wer den maandagavond de leden van de commissie voor Ruimtelijke Or dening en Volkshuisvesting en het publiek op de publieke tribune in de raadszaal geconfronteerd door de heer De Boer van het Buro voor Verkeersadvisering BVA in Raalte die in opdracht van het steden bouwkundig Adviesbureau Wit paard het verkeersonderzoek heeft uitgevoerd. Uitgebreid ging de heer De Boer in op de gevolgde onderzoeksme- Langs deze weg wil de werkgroep Dorkas Holten alle mensen bedan ken die meegeholpen hebben aan de actie voor Roemenië. Er werd spontaan hulp aangebo den van alle kanten. Er werd sor- teerruimte beschikbaar gesteld. Ook de sorteerders bij deze alle maal bedankt, evenals de winke liers voor hun belangeloze hulp en het vervoersbedrijf Müller en chauffeur. Momenteel is een van de groep naar Roemenië om de goederen af te leveren. Er kwam binnen: zes pa lets voedsel, 700 zakken kleding en ƒ6000,-. thode en op de huidige verkeers- structuur van Holten, die in feite nog hetzelfde is als in 1850. Hij wees de commissieleden er op, dat indien het centrum van Holten als verblijfsgebied zijn functie wil blij ven behouden, er 'omgedacht' moet worden. Tot nu toe is bij alle uitbreidingen van het dorp aange haakt aan de oude Hessenweg- structuur van de vorige eeuw en wordt al het verkeer afgewikkeld -wia het centrum. Daarin zal veran dering moeten komen, al gaf de on derzoeker toe, dat daarmee het verkeer in andere delen van het dorp zal toenemen. „Het wordt een kwestie van verdelen van de pijn", aldus De Boer. Allee maatregelen nemen in de DorpsstraatÓranje- straat zullen niet voldoende zijn. „Verkeer is net water, als je een verstopping maakt, gaat het er gens anders heen", aldus de heer Grit van het bureau Witpaard. Vol gens de onderzoekers is alleen een gestructureerde aanpak zinvol al gaven beiden toe, dat een wijziging van het verkeersstroom grote con sequenties zal heben voor andere delen van het dorp. Zoals men ook uit de gemeente- Hol tens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuws Als abonnee bent u mSiammaa ammaaM daarvan verzekerd. 200111188 OPgSStt. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 39.70 De gemeenteraad zal in haar ver gadering van 22, januari vrijwel zeker instemmen met het raads- voorstelling bestemmingsplan kampeercentrum De Holterbcrg. Tijdens de vergadering van de commissie voor ruimtelijke Orde ning en Volkshuisvesting, stemde mevrouw Dijkgraaf-van der Hart van de PvdA tegen de extra uit breiding met een perceel grond langs de Holterenk, de overige le den gingen accoord met het con cept raadsvoorstel. Unaniem wer den de bezwaren van mr. H.A.A. Kienhuis afgewezen. Of Willy Veneklaas nu ook inder daad zijn kampeercentrum op nieuwe leest kan gaan schoeien, is nog maar de vraag. Twee van de drie bezwaarhebbenden hebben inmiddels schriftelijk te kennen gegeven hun bezwaarschrift in te trekken, mr. Kienhuis is voorals nog niet van zins zijn bezwaar schrift in te trekken. Wel kon voor zitter Van Rappard op vragen van de heer Van Schooten meedelen, dat een eventuele bezwaarproce dure bij de Kroon van de heer Kienhuis uitsluitend zal kunnen gelden voor de gevraagde uitbrei ding, maar niet voor het gehele kampeercentrum. De commissieleden maakten het college van burgemeester en wet houders een compliment, dat een langdurig slepende kwestie nu ein delijk opgelost lijkt te worden, zo dat het bedrijf weer een goede toe komst heeft. De heer Nijkamp (CDA) evenwel verbond aan zijn goedkeuring voor het voorstel wel de voorwaarde, dat met de wette lijke mogelijkheden in de hand er waar nodig 'sturend' zal moeten worden opgetreden. Voorzitter Van Rappard kon geen eensluidend antwoord geven op de vraag van de heer E. van Schooten van Gemeentebelang over de mo gelijke aanvraag tot verharding van de weg naar het kampeercen trum. „Wij staan als raad op het standpunt, dat alle boerenbedrij ven ontsloten moeten worden via een verharde weg. Als boer Paal man (buurman van de familie Ve neklaas aan de Patrijzenweg) nu verharding aanvraagt, wat doet u dan?", wilde Van Schooten weten. ,Tja, daar zegt u zoiets. Dat moeten we dan maar afwachten", ant woordde de voorzitter. lijke publicatie heeft kunnen lezen, wordt het verkeersplan gefaseerd aangepakt. Voorzitter van de com missie, burgemeester Van Rap pard wees er bij het begin van de vergadering met nadruk nog eens op, dat het stappenplan strikt zal worden aangehouden en dat er al lereerst overeenstemming gevon den moet worden over de pro bleemstelling. Op vragen van de commissieleden of het publiek, dat voor deze gelegenheid spreekrecht had gekregen, over detailvragen zou door de onderzoekers dan ook niet gerageerd mogen worden. Burgemeester Van Rappard zorg de echter zelf voor de nodige irrita tie op dat punt, door vlak voor be gin van' de vergadering met een ge wijzigd concept raadsvoorstel ter tafel te komen. In de eerste versie werd met geen woord gerept over details, zoals was afgesproken. In het tweede concept werden de commissieleden geconfronteerd met een flink uit de kluiten gewas sen adder onder het gras. Als be langrijkste conclusie uit het rap port werd door het college van bur gemeester en wethouders evenals in het eerste raadsconcept de con clusie van de onderzoekers onder schreven dat niet, zoals in het ver leden steeds werd aangenomen, het doorgaande verkeer de proble men veroorzaakt, maar het eigen interne en externe verkeer. Daar naast stelde echter het college dat de consequentie van deze conclu sie is, dat „het realiseren van nieu we omleidingsroutes voor het doorgaande verkeer geen oplos sing betekent voor de verkeers- en milieuproblemen in de kom van het dorp zelf'. De commissieleden van PvdA en CDA vonden geen aanleiding om Dagblad Tubantia B. V. in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris. Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel.05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Damesen Herenkapsalon m ook zonder afspraak Dorpstraat 18, Holten Tel. 05483-6 44 86 LOCHEM - WARNSVELD Nog maar een paar maanden, en dan arriveren de Canadese oud strijders en hun familie in Holten voor de viering van 45 jaar bevrij ding. Evenals voorgaande keren, zullen de Canadese gasten worden ondergebracht bij Holtense gast gezinnen. Vele Holtenaren hebben zich reeds spontaan gemeld, maar wellicht zijn er nog enkelen, die hun formu lier niet hebben teruggezonden, dan wel zich nog niet hebben aan gemeld als gastgezin. Dat kan als nog bij mevrouw Voordes, Oranje straat 60, telefoon 62306 (privé) of 63600 (zaak). De Canadese gasten worden ver wacht op 29 april en zullen vertrek ken op 8 mei. Lieten we vorig jaar ter lering en ter afschrikking een plaatje in scene zetten over de Zilverzandwegroute, ach teraf gezien, kennelijk met een vooruitziende blik, als men het nieuwe verkeerscirculatieplan bekijkt. De pijn van verdeling van de verkeersoverlast zal ook daar merkbaar worden. op deze wijziging in te gaan, maar de oppositie wenste zich niet op voorhand vast te leggen op een uit spraak over een mogelijke rond weg en reageerde furieus. De heren Rensen (WD) en Van Schooten (Gemeentebelang) konden zich, evenals de overige commissiele den best vinden in het 'stappen plan', maar wensten zich op geen enkele wijze te laten vastpinnen op uitspraken over een rondweg. In de gemeenteraadsvergadering van 22 januari zal de voltallife gemeente raad over de eerste fase van het verkersplan uitspreken. Evenals vier jaar geleden, zal op initiatief van de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk aan de vooravond van de gemeente raadsverkiezingen een Politiek café worden gehouden. Op woensdag 14 maart zullen de vertegenwoordigers van de vier politieke partijen in dicussie gaan met elkaar en de met de kiezers aan de hand van een aantal vragen. Stond bij de vorige verkiezin gen, het dorpshuis nog hoog op het verlanglijstje van sommige partijen, die keer zal het Café gehouden worden in De Bosc hkamp en zal er ongetwijfeld ge praat worden over de uitbrei ding van het dorpshuis. De kansen voor woningbouw en een woonwagenlokatie op het ter rein Dikke Steen, zijn, voorlopig althans, verkeken. Gedeputeerde Staten van Overijssel hebben het bezwaarschrift van het burge meester en wethouders van Hol ten en van het architectenbureau Lenskink uit Rijssen, die als pro jectmakelaar was ingeschakeld voor de wojiingbouw, ongegrond verklaard. Het plan Dikke Steen voorziet in de bouw van tien woningen in de yrije sector en vijf woonwagenlo- katies, als alternatief voor de fel omstreden woonwagenlokatie Kerkhofsweg. Om de bouw moge lijk te maken, diende een bestem mingsplanwijziging te worden aangevraagd. Het college van B en W had toestemming bij GS ge vraagd om via een art. 19 procedu re alvast te mogen beginnen met uitvoeringen van het plan. Dit is door GS afgewezen. Wil B en W doorgaan met de plannen, dan moet de normale bestemmings planprocedure worden gevolgd, die aanmerkelijk langer is. De beslissing van Gedeputeerde Staten wordt mede ingegeven door de nabijheid van de mengvoederfa briek van Müller, en is afgezien van de noodzaak om op korte termijn een aantal woonwagenslokaties aan te realiseren. Burgemeester Van Rappard ver klaarde desgevraagd niet al te zeer te zijn geschrokken van het besluit van GS. Het college heeft nog geen tijd gehad het antwoord te bestu deren en zal daar op een later tijd stip een uitspraak over doen.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 1