'Onze goederen komen beslist goed terecht' Winkelen Zakendoen Ouderen dameskoor zoekt versterking Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag H01TENS NIEUWSBLAD Holtense hulp op weg naar Roemenië BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Slank Cirkel Recreatie volleybal toernooi BOLSENBROEK gnu MARKELO "7 QPEL-Q- Odd man out in de Schure Gevonden voorwerpen Sfeervolle kerstviering DONDERDAG 4 JANUARI 1990 - Met vereende krachten werd door de vrijwilligers van Dorkas zaterdag de vrachtwagen met hulpgoederen voor Roemenië geladen. Nauwelijks zijn de inzamelingen voor Roemenië op gang gekomen, of de eerste verhalen over: 'hulp goederen verkocht op de zwarte markt', 'verkeerde en onnodige hulpgoederen naar Roemenië' doen de ronde. Reden voor het Rode Kruis afdeling Holten, geen inzameling te houden maar een extra geldsbedrag voor Roemenië beschikbaar te stellen. De Holtense afdeling van de Christelijke Stichting voor hulp aanGewetensvervolgden, die vori ge week een inzameling hield voor de bevolking in Roemenië deelt de voorzichtigheid van het Rode Kruis niet. "De Holtense bijdragen komen terecht waar ze terecht ho ren te komen; bij de Roemeense bevolking', verklaren Ben en An neke van Doom. „Onze goederen gaan naar speciaal door Dorkas uitgezochte contactadressen in Roemenië die op hun beurt zorg dragen voor een goede verdeling. Dorkas organiseert al drie jaar in zamelingen voor Roemenië. Daar door hebben wij in het land goede contacten opgebouwd en weten wij uit de reacties van de mensen dat onze hulp echt welkom is". Vol gens de familie Van Doom, die zich meerdere malen persoonlijk in Roemenië op de hoogte hebben ge steld van de situatie ter plekke, is hulp hard nodig. Vooral de kinde ren hebben het daar hard te verdu ren. „Het is vreselijk te zien, dat er kinderen rondlopen zonder schoe nen en met een dun, gerafeld, jasje aan en dat in die kou. Vooral op het platteland is de situatie erg slecht. Dat kan men met geen enkele land in Europa vergelijken. Het is ook niet zo, dat we nu met de hulpverle ning stoppen. De dictatuur mag dan wel zijn afgeschaft, onze hulp is nog heel erg hard nodig. Kleding en voedsel kunnen wij dan ook nog steeds goed gebruiken!" In totaal werd tijdens laatst gehou den actie 1750 aan geld bijeenge bracht, 500 zakken kleding en vijf tig dozen voedsel. De kleding is in middels gesorteerd in zomer- en winterkleding. De winterkleding is samen met het voedsel met een vrachtwagen, die gratis ter be schikking was gesteld door trans portonderneming (kleine) Müller, van Holten naar Andijk gebracht vanwaar het in konvooi naar Roe menië wordt gebracht. De zomer kleding zal dit vooijaar naar Roe menië worden gebracht. Ben van Doom zal als begeleider de komen de week naar het binnenland naar Roemenië vertrekken om zich op de hoogte te stellen van de situatie ter plekke om straks in Holten ver slag te kunnen doen en om te zien welke hulp het meest gevraagd is. Op woensdag 27 december deed een man aangifte van een doorrij- der na het veroorzaken van scha de. De man had zijn auto op zater dag 23-12 geparkeerd op de par keerplaats bij AH. Toen hij terug kwam zag hij dat er een deuk aan de linkerzijde van zijn auto zat. De dader heeft zich tot op heden niet gemeld. Op donderdag 28 december deed een aannemer uit Rijssen, aangifte van diefstal van 400 rode bakste nen. De stenen waren de dag er voor neergezet op een bouwterrein aan het van Holtenserf. Toen men donderdagmorgen aan het metse len wilde gelukte dit niet omdat specie zonder stenen niet zo mooi op de plaats blijft zitten. Een dame uit Schoon-Heeten had haar zwarte Puch, afgesloten, neergezet bij het NS-station. Toen zij om 17.00 uur van het werk met de trein terug kwam was haar bromfiets, met helm, verdwenen. Een voetreis volgde. Omstreeks 16.30 uur, op vrijdag de 28e vond er een aanrijding plaats op de Keizersweg. Een be stuurster kwam met haar auto uit het Mossinkserf en reed rechtsaf richting dorp. Uit tegengestelde richting kwam een vrachtauto. De bestuurster gleed het stuur uit handen waardoor ze de bocht te ruim nam en tegen de zijkant van de vrachtauto reed. Gelukkig zat hier een gereedschapskist beves tigd anders was ze er met auto on der geschoten. Nu bleef het bij ma teriële schade. Vanaf de 29e december begon het vuurwerkfestijn. Leuk op langsfietsende mensen en auto's gooien geeft O zo veel plezier. Dat men hiervan schrikt en dat er daar door gevaar ontstaat ontgaat men. Op zaterdag 30 december vond er wederom een geval van schade plaats waarbij de veroorzaker zich niet heeft gemeld. Een groene Ford Fiësta stond geparkeerd achter van De Maat. Toen de bestuurster omstreeks 09.40 uur weer bij haar auto kwam zag ze een fikse deuk in het rechterportier. Een bestuurster van een perso nenauto tankte gas bij een pomp station aan de A-l. Ze betaalde en reed weg echter vergat de vulslang af te koppelen. De slang sloot los en bleef aan de auto hangen. Onder de gemeente Wierden werd de slang in de berm terug gevonden. Aan het eind van de dag meldde de dader zich om de eventuele schade te vergoeden. Bij De Marke aan de Oranje straat werd, onder andere, een kweektunnel vernield. Kennelijk hebben jongelui zich hier nogal vermaakt want er werd voor 1500,- schade aangericht. Een fiets, die netjes stond 'gepar keerd' in een fietsenrek bij de ABN werd, mogelijk door een auto, om ver gereden. De dader reed weg zonder dat de schade werd gere geld. De eigenaresse van de fiets zit nu met een schade van Fl. 100,- Kwam er zaterdagmiddag een jong Duits stelletje aan het politie- buro met een niet alledaagse vraag. Zij vroegen namelijk naar een open apotheek. Deze vraag ging nog. Daar onze apotheek op dat moment gesloten was vroegen ze of de politie hun niet kon helpen. Zij waren namelijk een weekeindje in Nederland om daar het nieuwe jaar in te gaan doch het meisje was haar 'pil' vergeten mee te nemen. Hun vraag was nu of wij daar even voor konden zorgen. Aan dit ver zoek kon door ons niet worden vol daan. Ze gingen weg met de mede deling dat het het dan wel rustig aan zouden doen. Waar de politie al niet goed voor is. Door de gladheid reed op oud jaarsdag een auto tegen de vang rail op de Markeloseweg. De BMW liep flinke schade op en moest wor den weggesleept. Dit gold ook voor een Ford Sier ra die op de Oude Larenseweg na een viaduct op de gladheifl terecht kwam en van het talud reed. De auto ging over de kop en was total- loss. Bij de Marke aan de Vrijheids laan en het Kompas werden enkele ruiten vernield. Tevens moest een regenpijp het ontgelden. Bij de schade lagen resten van rotjes. In de nacht van oud op nieuw zijn er geen noemenswaardige on geregeldheden gebeurd in ons dorp. Alle waardering hiervoor. De Rijkspolitie te Holten wenst een ieder een prettig en weinig cri mineel 1990. Sinds kort heeft iedereen ontvan gen de gemeentegids 1990 van Hol ten. Onder het hoofdstuk Muziek en Zangverenigingen op bladzijde 64, ontbreekt evenwel het ouderen dameskoor. Omtrent dat koor bestaat enig misverstand. Veel mensen denken dat dit koor alléén bestemd is voor de bewoners van Diessenplas. Dit is echter niet waar. Iedere dame Volksdansen Op dinsdagmiddag 16 januari om half twee start in het dorpshuis het volksdansen in het kader van het Meer Bewegen, voor Ouderen. De lessen zullen worden gegeven door mevrouw Lammens uit Rijssen, die veel ervaring heeft op dit ge bied. Volksdansen is bewegen op mu ziek. Bewegen dat gezellig is voor dames en heren. Met het volksdan sen hoeft u niet te denken aan wil de sprongen. Juist in het kader van het Meer Bewegen voor Ouderen wordt rekening gehouden met ie ders mogelijkheden. Het volksdan sen is dan ook beslist niet alleen voor de jongere ouderen. Komt u eens kijken en doe eens mee! De lessen duren twee maal drie kwartier. In de pauze kunt u dan een kopje thee of koffie drinken. Kosten bedragen f 1,50 per les. Om geen rommelig geheel te krijgen, wordt u verzocht de contributie eens per maand te voldoen. U kunt dat afdragen bij een van de leden van de werkgroep Meer Bewegen voorouderen. Komt u kijken en ervaar hoe gezel lig het volksdansen voor iedereen is. Bejaardensociëteit Op dinsdag 9 januari hoopt de be jaardensociëteit Holten weer bij een te komen in gebouw Irene, aan vang 14.30 uur om het nieuwe jaar in te luiden. Iedereen is van harte welkom. ANBO De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen houdt op dinsdag 9 januari een nieuwjaarsvisite in de ontmoetingszaal van het dorps huis, aanvang 14.30 uur. Voordrachtskunstenarses Carla Hovinga uit Deventer zal optre- dem met haar programma Luiste ren en lachen met Claar Hovinga. Verder is er gelegenheid voor een gezellig praatje. Op de nieuwjaarsvisite zijn ook nieuwe leden welkom. Alle nieuwe leden en degenen, die voor 9 janua ri een nieuw liud aanbrengen krij gen een kleine verrassing van het bestuur. wie wil komen en over geen vervoer beschikt, kan bellen met 63904 of 61719. Men wordt dan gehaald en weer thuis gebracht. boven 65 jaar is van harte welkom bij het koor. Het koor repeteert iedere maan dagmorgen van 10.30 tut 11.30 uur in Diessenplas. Vooraf wordt om 10.00 uur met elkaar een kopje kof fie gedronken. Sommige liederen worden éénstemmig gezongen, an dere twee stemming en men pro beert het zo goed mogelijk te doen. De stemming op de repetitie is al tijd heel gezellig. Met de feestdagen zingt het koor meestal één keer in Diessenplas. Zo zong met de kerstdagen het koor op de Kerstmiddag. Nu gaan de leden van het koor en hun dili gente Jona Evers zich weer voorbe reiden op Pasen en in maart aan staande gaan ze met z'n allen naar de zangersdag in Nijverdal. De Diessenplas neemt dan altijd een groot deel van de kosten voor haar rekening en zorgt voor het vervoer. Het koor wil graag versterking hebben van dames uit Holten om het koor wat groter te maken. Alle dames boven de 65 jaar zijn wel kom op de gezellige zangochten den. Het kost niets, geen contribu tie en voor muziekboekjes wordt gezorgd. Wie wat meer wil weten of zich wil aanmelden kan contact opnemen met de diligente, Jona Evers, Fazantenweg 4, Holten tel 62130 of op de eerste repetitieoch tend 8 januari naar Diesseplas ko men. Om tien uur staat de koffie klaar en het zingen begint om 10.30 uur. Elke dinsdagavond van 19.00 tot 20.00 uur kunnen mensen met ge wichtsproblemen terecht in kegel centrum Barbarossa. Daar houdt de Slank Cirkel wekelijks zitting. Slank Cirkel streeft er naar om door middel van gezonde voeding een lichaamsgewicht bij hun cliën ten te verkrijgen dat bij hen past. De dieeten gaan uit van een nor maal gezinsbudget, waarbij geen extra geld en tijd nodig is voor het bereiden van de maaltijden. Inlich tingen zijn verkrijgbaar bij me vrouw J. Willems, telefoon 05480- 12580. Handelsonderneming Proma aan de Deventerweg 82 heeft inmiddels haar nieuwe onderkomen geopend. Zaterdag 30 december j.l. boden de eigenaren, de heren G.H. en A. Vlogtman, tijdens een open huis, aan belangstellenden de gelegenheid het nieuwe pand te bekijken. Het nieuwe pand, dat van buitenaf bijzonder mooi oogt, bestaat uit een ruime show room, waar de diverse uitvoeringen van de verschillende tuin- machines tentoongesteld worden. Verder zijn in het nieuwe pand een vergaderruimte, kantoren en een grote opslagruimte met een onderdelenmagazijn ondergebracht. De firma Proma levert aan de groothandel onder andere ga zonmaaiers {voor de hele kleine tuin tot en met de grote zit- maaier), composthakselaars, hogedrukreinigers, compresso ren, kleine tuinbouwmachines en kleine apparatuur voor de landbouw. Proma, dat de machines door heel Nederland afle vert, heeft sinds enkele jaren ook een filiaal in Duitsland. De volleybalvereniging Mintonet- te houdt op vrijdagavond 19 janua ri een recreatief volleybaltoernooi. Iedereen van binnen en buiten Holten afkomstig kan met vijf an deren, zowel mannen als vrouwen, Q0S476-1907 deze leuke volleybalavond mee maken. Informatie en inschrijving bij Herman Scholten, tel 62420 of Willemijn Huslage, tel 62609. JC de Schure begint het jaar goed. Op zaterdag 6 januari vindt het eerste live optreden plaats. De viermans formatie Odd man out begint het optreden om 22.00 uur en de entree bedraagt 5,-. Odd man out heeft har wortels in de begin janren '80. De muziek is opgebouw uit een stevig gedrumde ondergrond, knetterende bassna ren en melodische gitaarsolo's. NED.HERV KERK 10.00 uur: ds. Visser (afscheid ambtsdragers en bevestiging nwe ambtsdragers)). Kindeme- vendienst: Jannie Ribbink; Irene: 10.00 uur, Jongeren- dienst, Jaap Boogaard. Uitgangscollecte: Kerkkoor en Helicon. 19.00 uur: Ds. Vons. Oppasdienst: Mevr. Schoolen- Ebrechten Wilma Meijer. Diessenplas: woensdag 10 janu ari: Pastoor Rademaker. GEREF.KERK 09.30 uur ds. P.C. Koster, Maas dijk; 15.00 uur ds. P.C. Koster. Kindemevendienst groep 5 en 6 o.l.v. C. Offringa. De eerste collecte is voor de kerk en de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar; 4-6 jaar. R.K KERK (gebouw Irene) 10.00 uur H. mis; DIJKERHOEK 10.00 uur: geen dienst. OKKENBROEK 10.00 uur ds. H. Lindeboom, Holten; Uitgangscollecte: Plaatselijke diaconie. NIEUW HEETEN 10.00 uur: H. Mis. ARTS: J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, telefoon 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-614 36, 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen 05700-152 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: E.C.C. Houck, Pastoriestraat 42, Holten tel. 05483-6 14 33. Be handeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 uur spreekuur, Diessenplasstraat 5, tel. 61515, daarna K. J. Coppool- se, tel 6 33 91. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84.- Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij- dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30--, 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: 05483-63056; 053-330537; 05496- 63056. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij <Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer 06-11. Overigens 05483-6 44 44; dag en nacht be reikbaar. BRANDWEER: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. 4 januari: 19.45 uur, Nieuw jaarsbijeenkomst HVG in Irene. 5 januari: Nieuwjaarsreceptie HMV in zaal Vosman. 6 januari: 17.00-19.00 uur. Nieuwjaarsreceptie Wielervere niging Holten in zaal Vosman; Nieuwjaarsreceptie sv Holten; 10.00 uur, tafeltenniskampioen schap Holten is sporthal 't Mos- sink; 22.00 uur, Odd Man oud in jc de Schure. 7 januari: 10.00 uur eerste start Oliebollencross. 8 januari: 20.00 uur. Ruilbeurs Holtense Postzegelclub in dorpshuis. 9 januari: Nieuwjaarsreceptie NBvP afd. Holten in zaal Vos man, 20.00 uur; 14.30 uur, Be jaardensociëteit in Irene; 14.30 uur, Nieuwjaarsvisite ANBO. 11 januari: Jaarvergadering NBvP Dijkerhoek in bonte Paard. 12 januari: 20.00 uur. Nacht van hetMossink. 13 januari: 19.30 uur. Nieuw jaarsreceptie MAC de Hol ter- berg in de Schure. 14 januari: Gewichttouwtrek ken in Bonte Paard. 16 januari: 19.00-21.00 uur, Uit gifte vergunningen De Riet voorn bij café Kalfsteiman. 19 januari: Recreatief volley baltoernooi Mintonette. 22 januari: 19.30 uur, Raadsver gadering. 24 januari: 20.00 uur, figuren- theater Triangel in dorpshuis. 28 januari: 20.00 uur, klaverjas- toemooi sv Holten. Gevonden: huissleutel met han ger van mini, ovaal herenhorlo ge, tamme kauw. Verloren: bruin leren mapje met 10 sleutels, naambord met: Dierenartsenpraktijk Holten, Opel sleutel met blauw etuitje. De Bejaardensociëteit hield op 19 december de jaarlijkse kerstmid dag in een sfeervol versierde zaal van de Kandelaar. Na verwelkoming voor de presi- dentem mevrouw D. Langenbarg- Hols, werd het kerstevangelie gele zen door de heer Bouwhuis, die de tekst vergezeld liet gaan van bij passende dia's uit Israël en Egyp te. Na koffie met eigen gebakken cake van de bestuurleden vertyel- de mevrouw A. Bouwhuis-Stevens een Amerikaans kerstverhaal. Mevrouw Langenbarg dankte tot slot het echtpaar Bouwhuis en overhandige naast een boeket bloemen een bijdrage, te besteden aanstaand voorjaar voor Polen. Tevens dankte zij de heer G.J.J. Jansen, die spontaan was ingeval len voor de zieke organiste.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 3