Beemd en Bergtocht weer groot succes Z Eindelijk punt voor Mintonette-dames Henk Mulder sterk in Luttenbergcross Prima prestaties van OKIA ploegen in internationaal touwtrektoernooi Sterke bezetting Nachtvoetbal Eerste nederlaag van handbalheren Nieuw tenue voor vierde sv Holten HOLTENS NIEUWSBLAD Ten Brink blijft bij sv Holten Successen Bergruitertjes Junioren voetballen Weer meer deelnemers dan vorig jaar Resultaat schaken Record aantal deelnemers zaalvoetbal Pupillen voetballen Kerst- puzzelrit Junioren voetballen Crossloop in Heeten DONDERDAG 21 DECEMBER 1989- Een uiterst belangrijk duel werd door de dames van Mintonette af gelopen zaterdag in Deventer ge speeld tegen Devolco 2. Er moes ten punten gepakt worden om voorlopig aan de onderste plaat sen van de ranglijst te ontsnappen. Devolco stond immers drie punten onder Mintonette. Na veel ups en donws in het spel kon uiteindelijk één puntje mee naar Holten wor den genomen. Het werd een uiterst rommelige wedstrijd waarbij de indeling van het speelveld in de rumoerige hal een belangrijke rol speelde. Alle sets werden door het team dat op het linker gedeelte van het veld speelde met de rug naar de andere velden toe) gewonnen. Zonder Sonja en Marti en en met een half-fitte Yvonne, Fenny en coach Gerben Kuiper begonnen de dames ongeconcentreerd aan de eerste set, hetgeen al snel een 8-3 achterstand op het scorbord lever de. Men kreeg geen vat op de snelle buitenaanval van Devolco en ver loor de set met 15-8. De tweede set speelde Mintonette aan de gunsti ge kant van het veld. Men revan cheerde zich voor het slechte spel in de eerste set en ontregelde met een snelle afwisselende opslag en taktische ballen het spel van de Deventenaren. Met maar liefst 3-15 werd de set winnend afgesloten. Een oplossing vor de op en neer gaande lijn in het spel van Minto nette likjt niet zo makkelijk gevon den. Illustratief hiervoor waren het 15-10 setverlies en de daaropvol gende 7-15 winst in de vierde set. Zoals in veel partijen liet Minto nette het beste veldspel zien maar verzuimde de nodige punten te scoren. Het rally-point systeem werkt in het nadeel van een ploeg als Mintonette. Direct scoren uit een aanval ging Devoco beter af: een 13-3 voorsprong was het resul taat. De Holtense dames knokten nog knap terug naar 14-9 totdat Devolco de partij besliste: 15-9. Op 6 januari vindt de eerstvolgende wedstrijd plaats in Holten tegen ATC 2. SV Holten SENIOREN Zondag 24 december: PH 4 - Hol ten 4, 11.00 uur, vertrek 10.00 uur; La Prem. 4 - Holten 7, 11.00 uur, vertrek 10.00 uur; De Zweef 10 - Holten 9, 09.00 uur, vertrek 08.00 uur; PH 20 - Holten 11, 11.00 uur, vertrek 10.00 uur; SDOL 6 - Holten 12, 09.30 uur, vertrek 08.30 uur; SDOL 7 - Holten 13,11.15 uur, ver trek 10.15 uur; RV 4 - Holten 14, 10.00 uur, vertrek 09.00 uur. PUPILLEN/JUNIOREN zaterdag 23 december: Holten F1/F2 naar toernooi /ABS te Bath- men, aanvang 09.30 uur, vertrek 08.45 uur; Holten E1/E2/E3, aan vang 10.00 uur, vertrek Holten D1/D2, aanvang 13.00 uur, vertrek 12.15 uur. Holten Al - TVO Al, 14.30 uur; Hol ten Cl - Tubantia Cl, 12.30 uur. Kerstzaalvoetbaltoernooi pupil len in 't Mossink op woensdag 27 december: Holten Dl, aanwezig 08.45 uur; Holten Fl, aanwezig 10.15 uur; Holten El, aanwezig 12.30 uur. donderdag 28 december: Holten E2, aanwezig 08.45 uur; Holten E3, aanwezig 11.45 uur; Holten D2, aanwezig 10.15 uur; Holten D3, aanwezig 13.00 uur; Holten F2, aanwezig 14.30 uur. Zaterdag 30 december; Onderling oudejaarstoemooi voor alle A,B, Vor de Twentse crosscompetitie was zondag in Losser de kerst cross. De jeugd moest alleen één ronde van 1000 m afleggen. Bij de pupillen A was er een 10e plaats voor Erik Steenbergen in 4.42 min. en een 14e plaats voor Arjen Mark voort in 5.04 min. Kim Kortlever werd 6e in 4.37 min bij de meisjes D. Hennie Bekkernens pakte hier de 9e plaats in 4.58 min. Jorden Boer startte bij de jongens D en Trainer Henk ten Brink zal ooh volgend seizoen de Holtense selec tie van sv Holten gaan coachen. Afgelopen weekend was er weer geen competitievoetbal maar er werd wel geoefend. Net als vorige week tegen Broekland werd er ook nu tegen Lochem met 1-0 gewon nen. In beide gevqllen zorgde Gert Jan Scheperman voor de doelpun ten.' Tijdens de zaterdag gehouden in- doordressuurwedstrijd van pc de Hertruitertjes, waarvoor grote be langstelling bestond, behaalde Huub Brands met Elcapone B in klasse B een eerste prijs met 130 pnt. Marieke Mulder wist met haar pony Pasja in de klasse L beslag te leggen op de .eerste plaats met 132 pnt. In dezelfde klasse werd Ilse Wcnink met Daisy derde met 122 pnt. was 13e in 4.17 min. De loodzware Luttenbergcross af gelopen zondag kende een verras sende ontwikkeling. Henk Mulder pakte op de 10 km een tweede plaats in 37.21 min voor de sterk geachte Dirk Hoekman die derde werd in 37.50 min. Ap Koetsier deed deze keer mee aan de 4 km sprint en liep in 18.05 min. De Leo-loop zaterdag in Borculo trok ook enkele Holtense atleten. Gerben Beldman liep de 7 km in 36.35 min. Harry Heuvelmans vol tooide de 14 km in 1.04.45 min. De langste afstand, de halve mara thon werd door Gerard Beldman, 6e in 1 uur 23.30 min. en Wim Bel dman, lie in 1 uur 27.48 min. gelo pen. Programma: zaterdag 23 dec.: Schwarzwald- cross te Rijssen: 1,5-5-10-15 km; Berkelloop te Almen: 2,5-5-10-21 km. zondag 24 dec.: Woolderesloop te Hengelo: 1,5-5-10-15 km. Dinsdag 26 dec.: Joverni kerst cross te Nieuw Heeten: 3-6,5-10 km. Op zaterdag 30 december organi seert de jeugdcommissie van sv Holten, afdeling voetbal weer haar traditionele oudejaarstoemooi voor A,B en C junioren. Alle junioren dienen om 08.15 uur aanwezig te zij in sporthal 't Mos sink. Iedereen dient een rood en een wit shirt mee te nemen. De 7- tallen in dit onderlinge toernooi worden ter plaatste ingedeeld in teams met ludieke namen. De or ganisatie is in handen van Theo Deijk. De prijsuitreiking zal om streeks 17.00 uur zijn. en C junioren. Aanvang 08.15 uur in sporthal 't Mossink Blauw Wit SENIOREN Zaterdag 23 december: Langeveen 1 - Blauw Wit 1 (3e bekerronde), 14.00 uur, vertrek 12.30 uur. PULILLEN/JUNIOREN/DAMES Zaterdag 23 december: Blauw Wit Al - Vesos Al, 14.30 uur; Vesos BI - Blauw Wit BI, 12.30 uur, vertrek 11.30 uur; Vesos Cl - Blauw wit Cl, 11.00 uur, vertrek 10.00 uur El en E2 pupillen naar toernooi te Bathmen, vertrek 10.156 uur; F-pu- pillen naar toernooi te Bathmen, vertrek 09.00 uur. ZAALVOETBAL: Vrijdag 22 december: zaalvoetbal- toernooi voor Blauw Wit 5,6,7, en 8 en zaalteam 2 en 3 in sporthal 't Mossink. Kerstklaverjassen voor Blauw Wit en sv Holten in kantine sv Holten op vrijdag 22 december, aanvang 20.00 uur. Handbal: In het Kerst en Nieuwjaarasweek- end lig de handbalcompetitie stil. Jongens aspiranten spelen 28 de cember mee in het Appeltjetoer- nooi van Overwetering. Dames se nioren spelen 28 december om 19.00 uur een oefenwedstrijd tegen Markelo in Markelo. Door de regen van de afgelopen dagen was de Beemd en Berg Veldtoer dit jaar extra zwaar. Evenals in 1987 en 1988 is afgelo pen zondag de door de wielervere niging Holten georganiseerde Beemd en Berg Veldtoertocht een groot succes geworden. Niet min der dan 300 deelnemers meldden zich zondagochtend bij sporthal 't Mossink. Een forse stijgijg verge leken bij vorig jaar toen 227 rij ders aan de start verschenen. De tocht kreeg zelfs een internatio naal tintje door deelname van en kele Duitse en Belgische rijders. Ook dit jaar ontbraken de 'grote' namen niet. Rob Kleinsman, Jos Lammertink en Eric Cent gaven opnieuw aan dat ze deze tochten ideaal vinden om in goede condi tie door de winter te komen. En om in conditie te blijven was zondag alle gelegenheid. De orga nisatoren Jan Scheperman, Ge rard Höften en Berend Bril hadden een zeer pittige route uitgezet die eerst aan de zuidzijde van Holten over de flanken van Beuseberg en Zuurberg voerde met als hoogte punten een fikse klim vanaf de Brenderweg de Zuurberg op, direct gevolgd door een zwaar stuk over het motorcroscircuit. Nadat via Lokerenk en Look een aantal moeilijke barrières waren geno men moest nog voor de rust/con trole bij camping de Holterberg de zuigende modder van de Holte- renk overwonnen worden. Hierna kwam het tweede en meest heuvel achtige gedeelte van de tocht over de Holterberg. Na een aantal om zwervingen aan de oostzijde werd via de Diepe Hel de westhelling van de Holterberg opgezocht. Hier kregen de deelnemers te maken met de slopende klim vanaf de Hel- huizerweg terwijl als 'toetje' het Dikkerspad was opgenomen met de reeds alom bekende trap. Na een afdaling naar de Raalterweg mocht men dan de sporthal en de bijbehorende warme douche op zoeken. Goede spoor In de ochtenduren dreigde er even wat mis te gaan toen bleek, dat op een cruciaal punt in de route enige pijlen, die het traject markeerden, uit de grond waren getrokken. Snel en adequaat optreden van de orga nisatie brachten allen weer spoe dig op het goede spoor. Dat rijden in het veld een be paalde vaardigheid en voorzichtig heid vereist, ondervonden ook eni ge deelnemers, die tot hun schade ten val kwamen. De meeste kwa men met enige schaafwonden en wat materiaalschade vrij, maar één deelnemer moest zich met licht hoofdletsel door een arts la ten behandelen. De touwtrekvereniging OKIA heeft afgelopen zondag met succes deelgenomen aan het internatio nale indoor touwtrektoernooi, dat in het Friese Koudum werd gehou den. Het 640 kg team wist na zeven wedstrijden in de poule een twee de plaats te bezetten, achter het Engelse Raunds Woodbine, dat al les won. Van beide poules gingen drie ploegen over naar de finale. Hierin moest OKIA opnieuw Raunds Woodbine voor laten In de nacht van vrijdag op zater dag (29 en *30 december) houdt Blauw Wit voor de elfde keer haar traditioneel geworden zaalvoet baltoernooi in sporthal 't Mos sink. Dit zaal voetbaltoernooi voor stan daard-elftallen uit de veldcompeti- tie is voor veel clubs uit de omge ving een welkome aan vulling op 'net winterprogramma. Enkele deelnemende verenigingen spelen reeds vanaf het begin (1979) mee, zoals sv Holten en GFC uit Goor. Vervolgens hebben de verenigin gen Enter Vooruit, Omhoog, Ve sos, Sportclub Rijssen en SC Mar kelo toegezegd met de sterkst mo gelijke opstelling te zullen deelne men. Samen met het organiserende Blauw Wit vormen zij een zeer regionaal deelnemers veld, waardoor diverse derby's op het programma staan. Scheids rechters op dit toernooi zijn de he ren H. Timmerman uit Zuna/Nij- verdal en J. Schwarte uit Hellen- doorn. De aanvang van het toer nooi is om 22.00 uur. Middels poulewedstrijden (twee poules) spelen de nummers vier om de 7/8e plaats, vervolgens de nummers drie om de 5/6e plaats, dan de nummmers twee om de 3/4e plaats en de nummer één om de finale die om ca 02.00 uur plaats zal vinden. Tengen 03.00 uur vindt de prijsui- tereiking plaats. Als voorwed strijd, die om 21.00 uur begint staat er een plaatselijke ontmoeting tus sen de A-junioren van sv Holten en Blauw Wit op het programma. gaan, evenals het Noordierse Bal- lyhegan. OKIA won echter van Heure, Watergang en het organise rende Heidenskip, wat goed was voor een derde plaats. Verder deed OKIA mee met een jeugdploeg, die prima presteerde door een tweede plaats te behalen achter Heure. De jeugd won alle overige wedstrijden tegen Vios Bi son, Olden Eibergen. het Duitse Phillipinenburg en Treklust. De snelste overwinning werd in zes se conden binnen gehaald. Op het eind van de middag werd de 720 kg klasse in twee poules afge werkt. Hiervoor hadden vijftien teams ingeschreven. OKIA was in gedeeld in de A-poule en bereikte hier de derde plaats, wat goed was voor een finaleplaats. In de finale werd echter alleen de eerste wed strijd tegen Spaarnwoude gewon nen waardoor de 720 kg ploeg op een vijfde plaats eindigde. Het tweede team van de afdeling schaak van sv Hotlen heeft in de competitiewedstrijd de volgende reslultaten behaald: G. Stevens jr - A. de Graaf, 0-1; H. van Oyen - H. Muslo, 1-0; G. Stvens - j tewn Klooser afg; Ph. Eijzinga - N. Slootweg 1/2-1/2; J. ten Velde - F. Haselhoff, 1-0, C den Bouwmeester - D. Teuniks, 1-0. In de thuiswedstrijd tegen LHC hebben de heren van Holten hun eerste nederlaag moeten incasse ren. In een boeiende wedstrijd waarin Holten het zonder opbou wer Diederik Husslage moest stel len, liep Holten een groot deel van de wedstrijd achter de feiten aan. Vanaf het begin kwam LHC op voorsprong. LHC dat met een man dekking op Meino van Beek speel de stelde Holten voor de nodige problemen, maar gaande weg in de eerste helft kwam Holten beter in haar spel. Aanvallend kreeg Hol ten de nodige kansen, maar die werden ten dele benut. Na rust wa ren het opnieuw de gasten die een voorsprong namen. Ook nu kreeg Holten genoeg scoringskansen, maar daarvan werden er te weinig benut. Met aan beide zijden prima spelende keepers die menige lasti ge schoten stopten, wist LHC twee keer via de break out te scoren, waardoor Holten met 9-12 tegen de eerste nederlaag in de zaalcompe titie aanliep. Scores: Meino van Beek 5; Nico Vorst, Johan Plan tin- ga, Roland Bleyenberg, Jan Victor Dorlas, Freek Nijkamp 1. De dames speelden thuis tegen ABS. In een goede wedstrijd wist Op tweede kerstdag (26 december) vindt het traditionele kerstzaal voetbaltoernooi voor senioren van sv Holten plaats. Meer dan 120 deelnemers hebben zich dit jaar in geschreven, hetgeen een nieuw re cord betekent. Er wordt gespeeld in vier poules van elk vier teams. De poule-win naars spelen de halve-finalewed- strijden. De aanvangstijd is 08.30 uur pre cies, aanwezig om 08.15 uur. De prijsuitreiking is om 14.00 uur. De indeling van de teams kan men vinden in de hal van Meermans kamp en in het 'kastje' bij Beltman Mode. De deelnemers dienen een rood en wit shirt mee te brengen. De voetbalverenigingen Blauw wit en sv Holten organiseren op 27 en 28 december voor de pupillen een kerstzaalvoetbaltoernooi. Het is voor de tweede keer in successie, dat de club gezamenlijk dit toer nooi organiseren, als vervanging voor de OPC (onderlinge pupillen competitie). Door het opheffen van de OPC zou ook het toernooi kun nen verdwijnen. Blauw Wit en Hol ten hebben toen gezamenlijk de or ganisatie op zich genomen en daar om kunnen ook dit jaar weer vele pupillen hun talenten ten toon spreiden. De deelnemende verenigingen ko men uit de federtatie West Twen- the en uit de afdeling Gelderland van de KNVB. De deelnemende clubs zijn: RKSV, Puck, Markvo gels, Enter Vooruit, Diepenveen, ABS, Holten en Blauw Wit. De wedstrijden worden gespeeld in sporthal 't Mossink en beginnen om 09.00 uur. Holten al bij rust een 5-3 voor sprong te nemen. Na rust wisten de dames, vooral verdedigend zeer overtuigend, de voorsprong uit te bouwen tot 10-3. In de slotfase wist ABS nog 2 keer te scoren, maar het was Holten dat vlak voor tijd met een mooi doelpunt van Marieke Nijland de eindstand op 11-5 be paalde. Scores: Gerda Busschers 6: Marieke Nijland 2; Iepy Bijma, Frieda Achterkamp, Annemarie Wijnberg 1. De dames junioren speelden een overtuigende wedstrijd tegen het zwakke Overwetering. Na een wat afwachtend begin kwam de doel- puntmachine van Holten na een kwartier op gang en was de rust stand 10-5. Na rust was de weer stand van Overwetering gebroken en kon Holten vooral via snelle spelhervatting eenvoudig een 26-8 overwinning boeken. Scores: An nemarie v.d. Maat 8; Monique v.d. Molen, Monique Plantinga, Anne- rieke ten Velde 5; Margot ter Schu- re2; Anja Pinkert 1. Jeugd Meisjes Al verloor in een rommeli ge wedstrijd thuis van DSC. Vooral de linkshandige speelster gaf de Holtense verdediging vele proble men. Via een 0-3 ruststand werd het 1-5. Jongens Al verloor van Apeldoorn 80. Holten kwam net iets te kort tegen het fysuiek ster kere team van de gasten. Via een 3- 7 ruststand werd het 9-16. Meisjes BI kwam niet iets te kort tegen DSC BI. Na een 2-5 ruststand deed Holten er in de tweede helft alles aan, maar bleef bij 7-8 steken. De welpen namen deel aan een toer nooi in Haarle. Van de 3 wedstrij den ging er 1 verloren, 1 gelijk en l gewonnen. Tweede Kerstdag (dinsdag 26 de cember) organiseert MAC De Hol terberg in samenwerking met MAC Haarle weer de kerstpuzzel- rit. De uitzetters zullen ook nu weer proberen er een gemakkelijke sn gezellige rit van te maken. Dit keer is er ook aan de kinderen gedacht, zodat zij op hun manier ook mee kunnen puzzelen. De start is in Holten bij clubhuis De Biester aan de Stationsstraat en in Haarle bij café Vloedgraven Bij beiden is om 14.00 uur de start. Na de finish tot aan de prijsuitrei king zijn er nog spelletjes bingo. Op zaterdag 30 december organi seert de jeugdcommissie van sv Holten, afdeling voetbal weer haar traditionele oudejaarstoemooi voor A,B en C junioren. Alle junioren dienen om 08.15 uur aanwezig te zij in sporthal 't Mos sink. Iedereen dient een rood en een wit shirt mee te nemen. De 7- tallen in dit onderlinge toernooi worden ter plaatste ingedeeld in teams met ludieke namen. De or ganisatie is in handen van Thoe Deijk. De prijsuitreiking zal om streeks 17.00 uur zijn. De traditionele Midwintercross- loop in Heeten staat op het pro gramma voor zondag 7 januari. Deze vanouds druk bezochte loop gaat over drie afstanden. Om 12.45 uur starten de 3 kilometerlopers (met extra prijzen voor de snelste basisschool-kinderen), om 13.30 uur begint de loop over 6 kilometer en om 14.30 komen de 10 kilome terlopers aan de beurt. Het par cours, de kleedgelegenheid en het secretariaat zijn rond het sport complex van de SV Heeten. De in schrijfkosten bedragen f 2,00 voor de 3 km, f 4,50 voor de 6 km en f 6,00 voor de 10 km. Na afloop krijgt ie dere deelnemer een herinnering en een gratis computeruitslag. Voor de winnaars zijn er ereprijzen en krenten weggen. Het vierde elftal van sv Holten werd onlangs door sponsor Boks-Oolbek- kink verzekeringen geheel in het nieuw gestoken. Na vurig jaar kampioen te zijn geworden in de vierde klasse TVB, heeft het elftal goede hoop dit jaar in de derde klasse hoog te scoren. Allen dan ken sponsor Boks-Oolbekkink voor de nieuwe kleding. Op de foto, staand v.l.n.r: Bennie Paalman, sponsor Albert Oolbekkink Henk Hoefman, Hans Hofman, Eg Wssink, leider Albert Meerman, Ernst Friedrichs, Bert Wissink, Tonnie Leurink, Cees Dalemans, Richard Eg berts, Bert Jan Vincent. Zittendv.l.n.r.: Rinie denHeyer, Wilfried Schutte, Johan Veneklaas, Ger- rit Paalman.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 9