Eerste aanzet voor Holtens minimabeleid Themaweek SGH in teken Waddengebied Raadscommissies zijn toe aan een revisie A Geslaagd jaarfeest CJV Dijkerhoek Als een hoge eindwaarde uw doel is kunt u beter starten met de Rabo Lijfrente Koopsompolis. Zandwegen 1 januari officieel afgesloten Taakverdeling op de helling Beste schutters bij de Hoolter Daansers Crossloop Joverni Expositie Ariëns op Terschelling Meer bank voor je geld Klaverjassen met de Kerst HOLTENS NIEUWSBLAD Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. Huisvuilophaaldienst Voorontwerp-sociaal-cultureel V programma 1990 Tel. 05483-6 22 55 Rabobank 9 DONDERDAG 14 DECEMBER 1989- Met de instelling van een Sport en Cultuurfonds zet Holten een eerste stap op weg naar een ge meentelijk minimabeleid. Het is de bedoeling dat er 5000 gulden wordt bijgedragen in de kosten die kinderen van minder draag- krachtigen moeten maken om een sport- en culturele activiteiten te kunnen deelnemen. Alle partijen kunnen zich daarin vinden, zij het dat er in de commissie Financiën nog wat kanttekeningen werden geplaatst. Na uitgebreid haar licht te hebben opgestoken in omliggende ge meenten en na de toezegging die al bij de begrotingsbehandeling voor 1989 werd gedaan, komt het Hol tens college van B en W nu met een uitgewerkt voorstel. Kinderen tot achttien jaar van ouders die op een minimumniveau zitten, kunnen beroep doen op het Sport- en Cul tuurfonds en zo aanspraak maken op een gratis zwembadabonne ment en 75% subsidie op het lid maatschap van een sport- of cultu rele vereniging. Maximaal hebben recht op f75,00 per jaar. De zaken die voor subsidiëring in aanmer king komen zijn o.a. lidmaatschap pen van sport- en culturele vereni gingen, muziekonderwijs, een schouwburgabonnement, het CJP-paspoort schoolactiviteiten zoals schoolreisjes en exursies en dus het zwemabonnement. Desgevraagd erkende wethouder W. Dalhuisen dat hij niet kan ga randeren dat de gemeente aan 5000 gulden tekort komt. „Maar de ervaring in andere gemeenten leert dat zoiets niet gebeurt." Deze open-eind financiering was voor commissielid H.J. Dul aanleiding wat haken en ogen te signaleren die hij in de (besloten) ABZ-verga- dering nader toelichtte. Dul is ook niet geporteerd van het seizoens karakter dat het college aan de subsidiëring meegeeft. Wethouder Dalhuisen wil de rechten op het fonds met terugwerkende kracht voor het seizoen 1989-1990 laten gelden. Dat sprak het CDA-raads- lid niet bijster aan. „Tenslotte kun je niet met terugwerkende kracht uit je isolement worden gehaald" sprak hij doelend op de onderbou wing die het college aan het voor stel had meegegeven. Aangezien ook Gemeentebelanger H. Ruste- biel problemen voorzag met de sei zoensgebonden subsidiëring, valt het nog te bezien of het voorstel on geschonden door de raad komt. Evenals voorgaande jaren wordt ook dit jaar tijdens de laatste week voor kerstvakantie een the maweek gehouden op de Scholen gemeenschap Holten. Het thema, dat dit jaar massaal door de leer lingen werd gekozen, is 'Het be houd, Beheer en de Bevordering van het Waddengebied'. In deze week vinden verschillende aktiviteiten plaats. Zo wordt op maandagavond 18 december vanaf half acht een talentenjacht gehou den. Dinsdag 19 december vindt de Fancy Fair plaats Cs middags van twee tot vijf en 's avonds van zeven tot negen uur). Op woensdagmid dag 20 december worden sport wedstrijden gehouden tussen do centen en leerlingen en op donder dag 21 december worden oliebol len verkocht. Op woensdag- en donderdagavond is er respectieve lijk voor de onderbouw- en boven bouwleerlingen feest. Het gekozen thema staat deze week centraal in een aantal lessen; daarnaast worden buiten de lessen om verschillende aktiviteiten ge organiseerd om geld in te zamelen voor de Waddenvereniging. Het in gezamelde geld wordt door de Waddenvereniging gebruikt voor het ontwikkelen van les- en voor lichtingsmateriaal voor het voort gezet onderwijs. Het leuke hieraan is, dat de Scholengemeenschap Holten als eerste school in Neder land zal worden bezocht met het door de school gefinancierde pro jectmateriaal. Zoals gebruikelijk krijgt elke leer ling een themaweekkrant uitge reikt, waarin artikelen staan over de problematiek van de Wadden zee. Sommige van deze artikelen zijn louter informatief, andere wor den als lesstof gebruikt. Docenten en leerlingen zijn druk bezig deze themaweekkrant te vullen. Eén van de initiatieven die geno men zijn om de thema weekkrant inhoudelijk verantwoord en ook aantrekkelijk te maken, was een bezoek aan het Waddenhuis te Harlingen, door drie leerlingen, Herman Kienhuis, Arne Rozen- daal en Nicole Zwijnenberg en do cent Joost Boetes. Deze drie leer lingen zitten in de redactie van de schoolkrant. Wat tot nu toe slechts als een proefproject gehanteerd werd, krijgt per 1 januari een officiële status. Een groot aantal zandwe gen op de Holterberg wordt dan definitief voor het gemotoriseer de verkeer afgesloten. De project groep van gemeente, politie, Staatsbosbeheer, provincie en de in de gespreksgroep Noetseler- berg verzamelde particuliere grondeigenaren besloot hiertoe afgelopen maandag tijdens een evaluatie van de proefperiode. Tijdens de bijeenkomst, waarop ook de gemeente Hellendoorn als belangstellende toehoorder aan wezig was, bleken de partijen over wegend positief over de genomen maatregelen. Het verbod wordt over het algemeen nageleefd, zo dat politie en jachtopzieners nog maar weinig verbaliserende hoef den op te treden. Daarnaast blijkt afsluiting een gunstig neven-effect te hebben op de wildstand ter plaatse. Kritiek van de politie was er op het gebrek aan parkeerplaat sen op sommige plekken waardoor auto's vaak buiten de daarvoor be stemde plaatsen geparkeerd wor den. Er zal worden gekeken of door het verplaatsen van de verbods borden meer ruimte kan worden gecreëerd en ook Staatsbosbeheer zegde toe of er uitbreiding van de eigen parkeerplaatsen mogelijk is. Aan het verzoek van de bewoners van Ericaweg en Oude Hellen- doornseweg ook daar de weg af te sluiten, wordt niet voldaan. Be langrijkste argument daarvoor is dat er relatief veel aanwonenden zijn, waardoor afsluiting ter plekke moeilijk beheersbaar is. Wel werd duidelijk dat de gemeente Hellen doorn van plan is begin volgend jaar de Holtense maatregelen over te nemen. In de plannen van B en W kunnen kinderen van minder draagkrachtige ouders rekenen op een tegemoetko- ning in ae kosten van sportieve en culturele activiteiten. Dat er een Sport- en Culturrfonds komt is echter zeker. PvdA-er J. Metsemakers ziet dit voorstel nog maar als een onderdeel van uitge breid gemeentelijk minimumbe- leid. „Voor mensen met lage inko mens is dit een goede zaak die aan vulling moet krijgen op andere ter- Joverni organiseert op 26 decem ber (tweede Kerstdag) weer haar jaarlijkse kerstcrossloop. Deze crossloop is voor jong en oud. Het fraaie parcours is uitgezet in de bossen van de Sprengenberg. Starttijden en afstanden zijn: 3 km. start om 13.00 uur; 6,5 km. start om 13.30 uur; 10 km. start om 14.30 uur. Start en finish is bij het Timmer manshuis Nieuw Heeten, tel 05725- 1444. Inschrijven vanaf 12.30 uur. Elke deelnemer die de loop vol brengt ontvangt een herinnering, na afloop is er voldoende gelegen heid tot omkleden en douchen. Het traditionele jaarfeest van CJV Dijkerhoek, dat op vrijdag 1 de cember werd gehouden in een goed bezet Bethanië, was een reuze suc ces. Na de opening en samenzang wer den de gebeurtenisssen van het af gelopen seizoen doorgenomen. Dat het 'versieren' van een meisje toch wel enige problemen op kan leveren, bleek wel in het toneestuk Toby or not Toby, welke niet hele maal vlekkeloos verliep, maar toch nog veel komische scene's oplever de. Er zaten ook nog enkele grap penmakers in de zaal, die aan bod kwamen in de mini-moppentrom mel. Voor de pauze werd nog door drie leden van de meisjesclub een perfect uitgevoerde dans op de planken gebracht. Zodra iedereen weer op zijn of haar plaats zat, ging het doek open voor het tweede toneelstuk van de avond met als titel Laat Bob maar schuiven, waarin bleek, dat het strakke beleid van de baas wel de gelijk is te beïnvloeden door het personeel. Dit humoristische spel kwam mede tot zijn recht door het overtuigende spel. Na een playbac- kact was het tijd voor de verloting en de sluiting van de geslaagde avond. 1. aan Stichting „Paardensport Holten" vergunning ver leend voor het vergroten clubhuis met berging aan de Winkelbergweg; 2. aan B. Aanstoot toestemming verleerfd voor plaatsen dakraam in woning Köllingserf 3; 3. aan G. Schooien toestemming verleend voor plaatsen erfafscheiding bij H. J. Wansinkstraat 4; 4. aan Supportersver. SV Holten ontheffing verleend t.b.v. verkoop kerstgebak; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een be zwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. In verband met de komende feestdagen zal de regeling van het ophalen van huisvuil als volgt worden gewijzigd. Het hüisvuil van de maandagroute op 25 december (1e kerstdag) wordt opgehaald op woensdag 27 december, terwijl het huisvuil van de dinsdagroute (buitengebied) op 26 december (2e kerstdag) wordt opgehaald op dinsdag 19 december. Het huisvuil van de maandagroute op 1 januari (Nieuwjaars dag) wordt opgehaald op dinsdag 2 januari 1990. De gemeentewerf is gesloten op maandag 25 december, dinsdag 26 december en maandag 1' januari. Teneinde iedereen in de gemeente Holten in de gelegenheid te stellen kennis te nemen van het voorontwerp Sociaal- Cultureel Programma 1990, liggen gedurende de periode 14 december 1989 tot en met 4 januari 1990 exemplaren van het voorontwerp ter inzage in de bibliotheek van het ge meentehuis en in de openbare bibliotheek Holten. Na deze datum ingediende reacties zullen in principe niet meer in behandeling genomen worden. Reacties kunnen worden gezonden aan de Commissie Sociaal-Cultureel Werk, Postbus 13, 7450 AA Holten. Xan 15 december tot en met 5 janu ari volgend jaar exposeert de Hol tense kunstenares Annemiek Ariëns in gemeentelijke museum 't Behouden Huys in West-Terschel ling. Het daar tentoongestelde werk bestaat uit impressies van Terschelling. Samen met haar man Oene Wieg man verblijft Annemiek Ariëns re gelmatig op Terschelling. De Hol tense die aan de Stichting Oplei ding Leraren in Utrecht de tweede graads bevoegdheid haalde, werkt zowel figuratief als abstract. Het museum in West-Terschelling is geopend op werkdagen (en op Tweede Kerstdag) van 09.00 uur tot 17.00 uur. De raadscommissies in de huidige vorm zijn inhoudelijk aan een ver andering toe. Zo is de raadscom missie onderwijs in het geheel niet tevreden met haar takenpak ket en ook burgemeester Van Rap- pard ziet graag, dat de raadscom missies eens onder de loep worden genomen om zo tot een betere ver deling te komen. Reeds eerder had de commissie on derwijs haar ongenoegen er over uitgesproken, dat er vrijwel alleen gesproken werd over de vervan ging van deurknoppen en versle ten vloerbedekking, tijdens de on langs gehouden vergadering was de maat voor de WD-er Spijker vol. Aanleiding was de opzet en werkwijze van een stuurgroep voor de vorming van de gemeenschap van scholen tussen de SGH en de Marke. Uit het 'tijdspad' blijkt, dat de commissie onderwijs pas in week 11 haar zegje mag zeggen, waarna het in week 12 aan de raad wordt voorgelegd. „Waar zitten-we hier nu eigenlijk voor" verzuchtte de liberaal. „Alles wat wij in deze commissie te behandelen krijgen, is al in twee of drie andere commis sie voorgekauwd, maar inhoude lijk hebben wij niets te vertellen. Is dat de taak van de commissie on derwijs?. Spijker kreeg steun van zijn mederaadsleden, die eveneens meer inhoudelijk bij het onderwijs in Holten betrokken willen wor den. Burgemeester Van Rappard was het in grote lijnen met de commis sieleden eens en overweegt na de komende raadsverkiezing te ko men met voorstellen tot een betere verdeling van de taken en te ko men tot een soort beheerscommis sies. Hij zou ook graag in het collé ge van B en W de taken anders wil len verdelen om zo te komen tot be- heersportefeuilles. „De huidige regelgeving legt enorm veel dingen van te voren al vast. Ik vind het ook onzin om in de commissie on derwijs te praten over een dak van een school. Laat dat de taak zijn van de commissie gemeentwerken. Hij wees de commissieleden er evenwel op, dat er de komende maanden ook inhoudelijk heel wat op de agenda staat, zoals de be spreking van het rapport I Jselland en de vorming van de gemeen schap van scholen, waarvoor het voorwerk voor Pasen vermoedelijk gereed zal zijn. Wanneer u een welkome aanvulling wenst op uw pensioen, is een Rabo Lijfrente Koopsom polis een prima oplossing. De Rabo Lijfrente Koopsompolis biedt namelijk een aantal aantrekkelijke voordelen. Hoge eindwaarde. U koopt de Rabo Lijfrente Koopsompolis direct bij de Rabobank, waardoor een aantal belangrijke kosten worden eindwaarde (Rabobank) ^paardeel Gunstige ontwikkeling eindwaarde. uitgespaard. Uw spaardeel kent daardoor een voordelige start, hetgeen u later in de gunstige eindwaarde terugvindt De tekening hiernaast laat zienhoedeze ontwikkeling eruit ziet. U krijgt een vaste rente gedurende de overeengekomen periode. En het eindkapitaal is gegarandeerd. Maatwerk. U bepaalt zelf de hoogte van uw koopsom en de uitkering in geval van overlijden. Zoals u weet is de koopsom (tot een maximum van f 16.863,-) volledig aftrekbaar voor de inkomstenbelasting Laat het vooru uitrekenen. Bent u geinte. resseerd in de Rabo Lijfrente Koopsompolis, dan raden wij u aan om eens te gaan praten met de Rabobank bij u in de buurt. Maar natuurlijk kunt u ook de bon invullen en opsturen naar de Rabobank. De bank neemt dan zo spoedig mogelijk contact met u op. T ik wil geïnformeerd worden over de J Cl} Rabo Lijfrente Koopsompolis. Postcode:. Woonplaats:. j Stuur deze coupon aan de Rabobank. I De bank neemt contact met u op. De Hoolter Daansers kregen woensdagavond 6 december voor de tweede achtereenvolgende maal de Zaagmolen-wisseltrofee uitgereikt. Dat gebeurde in ge bouw Bethanië in Dijkerhoek. Voorzitter Gerrit Markt voort van schietvereniging 'Zaagmolen', die dit jaar voor de derde keer dit toernooi organiseerde, overhan digde tevens een beker die perma nent in het bezit van de Hoolter Daansers mag blijven. De ploeg, die bestond uit Jan Aal- tink, Fred Klein Velderman, Aat van Dijk en Johan Hofman, schoot 360 punten bij elkaar. Hetzelfde aantal punten schoot ook de ploeg van IJsclub 'de Noordpool', met het verschil dat de Hoolter Daan sers acht maal de roos wisten te ra ken en de Noordpool vier maal. Ook het damesteam van de Hool ter Daansers, bestaande uit Els Hofman, Gerda Aaltink, Rini Klein Gebbink en Rikie Keijzer, won voor de tweede achtereenvol gende keer de eerste prijs. Een dubbele triomf dus voor de Hool- tense Daansers. Beste .schutter van het toernooi was Erik Pinkert van toneelvereni ging DAT. Dat het schiettoernooi aansloeg bij de diverse verenigin gen blijktwel uit het record aantal deelnemingen dit jaar van maar liefst 37 ploegen. Iedere ploeg telde vier leden, die met een lucht- en vuurbuks op een kaart dienden te schieten waarop zich zes rozen be vonden. Ook de gemeentewerf zal een een prijzenkast moeten bouwen; ze wa ren weliswaar niet in de prijzen ge vallen, maar kregen toch een beker uitgereikt en wel door Sint Nico- laas die z'n vertrek nog een dag uit gesteld had. In z'n dankwoord bracht de voor zitter nog even onder de aandacht dat hij hoopte dat volgend j aar ook enkele jeugdclubs zullen deelne men aan het toernooi. „Want van de jeugd moet een vereniging het hebben; zij zorgen voor de aan was", aldus Markvoort. De uitslagen: Heren1. De Hoolter Daansers (360 punten, 8 maal roos), 2. IJsclub de Noordpool (360 punten, 4 maal roos), 3. toneelvere niging DAT (343 punten). Dames 1. De Hoolter Daansers (252 punten), 2. Plattelandsvrou wen Dijkerhoek (240 punten), 3. Buurtvereniging Hoffestraat (230 punten). Beste schutter: Eric Pinkert. Ook dit jaar houden de SV Holten en de ZVV Blauw Wit samen een Kerst-klaverjastoernooi. Dat ge beurt op vrijdag 22 december in de kantine van de SV Holten op sportpark Meermanskamp. De avond, die om 20.00 uur begint, is bedoeld voor leden en donateurs van beide verenigingen maar ook voor iedereen die van een gezellig kaartavondje houdt. Er is een aan trekkelijke prijzenpot en er wordt gratis een kopje koffie verstrekt.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 5