Kwintenberg generaal kampioen Bergvliegers Afdeling voetbal ligt weer dwars in de SV Goed tegen herstel Holten UD Weerselo Blauw Wit niet verder dan een gelijk si ►pel Handbal Holten trotse koploper Eindelijk winst tafeltennisteam Mintonette-dames niet sterk genoeg ;iïw! HOLTENS NIEUWSBLAD Veel animo voor deelname Nachtvoetbal Uitslagen schaken Derde plaats Twenhaarsveld Schaatsles DONDERDAG 30 NOVEMBER 1989- In de topper in de heren 3e klasse heeft Holten in de uitwedstrijd te gen het ook nog ongeslagen Over- wetering een verdiende overwin ning geboekt. In de eerste tien mi nuten werd door beide teams voor zichting gespeeld, maar zag Holten al kans een 1-4 voorsprong te ne men. Overwetering kwam terug en wist tot 5-6 gelijk mee op te gaan. Holten, dat over alle linies duide lijk meer inhoud had dan de gast heren, scoorde vlak voor rust met twee fraaie treffers van Nico Vorst in de break out. Bij rust leidde Hol ten met 6-10. Direct na rust ging Holten goed door en hield men de verdediging goed gesloten. Overwetering moest toezien hoe Holten met goede combinaties uit liep naar een 8-16 voorsprong. Hol ten bleef goed doorgaan en kwam zelfs met 9-21 voor. In de slotfase waarin Overwetering het niet meer zag zitten en ook Holten wist dat de winst binnen was konden de gastheren uit Olst nog tot 12-22 te rugkomen. Door deze overwinning zijn de heren van Holten het nog enige on geslagen team in de derde klasse met acht punten uit vier wedstrij den. Zondag aanstaande wacht de uitwedstrijd tegen het laagge plaatste Wesepe. Scores: Nico Vorst 8, Meino van Beek 6, Diede- rik Husslage 3, Jan Victor Dorlas 2, Freek Nijkamp, Johan Plantinga en Roland Bleyenberg 1. De dames moesten uit tegen SDOL. Een team dat voornamelijk bestaat uit ex-divisie speelsters. Holten kwam dan ook ruim tekort tegen deze uitstekend op elkaar in gespeelde dames. Via een 10-0 stand bij rust werd uiteindelijk met 23-6 verloren. Scores: Anne- marie Wijnberg 2, Marti Barvelink, Ineke Leeftink, Joke Marktvoort en Ria Kappert 1. Jeugd Meisjes Al boekte een keurige overwinning op Voorwaarts 3. Vooral verdedigend sloot het bij Holten beter dan vorige wedstrij den. Via een 5-1 stand bij rust werd met 10-3 gewonnen. Jongens A kwam tegen Swift '64 ruim te kort. In een niet erg beste wedstrijd werd met 22-8 verloren. Meisjes BI heeft de smaak te pak ken. Na de winst van vorige week werd nu tegen LHC met 21-2 ge wonnen. SV Holten SENIOREN Zondag 3 december: Holten 1 - Bome 1,14.30 uur; Colmschate 2 - Holten 2, 10.00 uur, vertrek 08.45 uur; Holten 3 - Omhoog 2, 10.00 uur; Holten 4 - SOS 2, 10.00 uur; Enter 4 - Holten 5, 10.00 uur, ver trek 09.00 uur; Enter 5 - Holten 6, 10.00 uur, vertrek 09.00 uur; Holten 7 - Rietvogels 4,10.45 uur; Holten 8 - Haarle 6,10.45 uur; Haarle 7 - Hol ten 9, 10.00 uur, vertrek 09.00 uur; Holten 10 - Rietvogels 8,09.00 uur; Haarle 8 - Holten 11,09.00 uur, ver trek 08.00 uur; Holten 12 - Nijverdal 4,09.00 uur; Nijverdal 5 - Holten 13, 10.00 uur. vertrek 09.00 uur; De Zweef 12 - Holten 14,09.00 uur, ver trek 08.00 uur. PUPILLEN/JUNIOREN zaterdag 2 december: Holten Al - WW Al, 14.30 uur; Holten A2 - Ve- sos Al, 14.30 uur; TVC BI - Holten BI, 13.00 uur, vertrek 12.00 uur; DES B2 - Holten B2,11.00 uur, ver trek 10.00 uur; Holten C1 - Twenthe Cl, 12.30 uur. Haarle Dl - Holten Dl, 10.00 uur, vertrek 09.00 uur; De Zweef D3 - Hootlen D2, 10.15 uur, vertrek 09.15 uur. Blauw Wit SENIOREN Zaterdag 2 december: Rietvogels 1 - Blauw Wit 1, 14.30 uur, vertrek 13.00 uur; Enter V. 4 - Blauw Wit 2, 14.30 uur, vertrek 13.30 uur; Enter V. 5 - Blauw Wit 3, 11.00 uur, ver trek 10.00 uur; blauw Wit 4 - Sparta 4,12.30 uur; Blauw Wit 5 - Excelsior 10,12.30 uur; Blauw Wit 6 - DES 7, 14.30 uur; SVZW 5 - Blauw Wit 7, 14.30 uur, vertrek 13.30 uur; DOS '37 - Blauw Wit 8,12.45 uur. vertrek 11.45 uur. PULILLEN/JUNIOREN/D AME S Zaterdag 2 december: Blauw Wit Al - Bomebroek Al, 14.30 uur; Blauw Wit BI - Wierden BI, 12.30 uur; Wierden Cl - Blauw Wit Cl, 10.00 uur, vertrek 09.15 uur. Enter V Dl - Blauw Wit Dl, 09.30 uur, vertrek 08.45 uur; Blauw Wit D2 - Twenthe D3,10.00 uur El, E2 en F1 hebben om 10.00 uur Sinter klaasfeest in het clubhuis. ZAALVOETBAL: Donderdag 30 november: Blauw Wit 2 - MOT 3,22.00 uur. Vrijdag 1 december: STevo 1 - Blauw Wit 1, 19.00 uur, vertrek 18.15 uur. Tafeltennis: Maandag 4 december: Holten 1 - Lieverdjes 1; Holten 2 - Wijk 16 1; team 3 en 4 zijn vrij. Handbal: Zaterdag 2 december; Jeugd teams vrij. Zondag 3 december: Heren uit te gen Wesepe om 20.20 uur, vertrek 19.20 uur; Dames senioren vrij; Da mes junioren thuis tegen HHZD om 09.00 uur. Volleybal Vrijdag 1 december: 19.00 uur: He ren 2 - Flash 4; Dames 4 - SVH 2; Dames3-SVH 1.20.15 uur: Heren 2 - Holyoke 3; Heren 1 - HVC; Heren 3 - Medusa 4. Op maandag 20 november vond de loting plaats van het nachtzaal- voetbaltoernooi in het Mossink. Er hebben zich maar liefst 25 ploe gen voor dit evenement aange meld. Helaas kunnen er maar zesi- ten ploegen deelnemen. Door een dubbele loting te verrich ten werden zeven ploegen direct geplaatst. De andere achttien ple- ogen moeten spelen om do laatste negen plaatsen om de zestien ploe gen compleet te maken. De voor wedstrijden worden op vrijdag 15 december gespeeld in sporthal 't Mossink, aanvang 20.00 uur. Het programma ziet er als volgt uit: 20.00 uur: Paco - Holterbroek; 20.22 uur: Zaagmolen 1- Vletgoor; 20.44 uur: Canadastraat - Zaagmolen 2; 21.06 uur: Buffie - Delta 11; 21.28 uur: Delta 12 - De Schoolt; 21.50 uur: WAB - SZV; 22.12 uur: De Stuntelaars - Schuppert; 22.34 uur: Beuseberg - Mossink; 22.56 uur: Klavier - Pantoffeltjes. Na slechts een overwinning in de eerste helft van de competitie en nadat de eerste wedstrijd van de tweede helft ook verloren ging, heeft team 1 eindelijk weer eens het zoet van de overwinning ge proefd. Tegen De Maten moesten Fred Hulleman, Martin kerkdijk en Nico Valk him laatste kans aan grijpen om te proberen aan degra datie te ontkomen. Fred begon met een zeer spannende partij wel ke hij in drie games won. Hierna verloren Nico, Martin en het dub bel Fred/Martin hun parijen, zodat er een 3-1 achterstand op het bord stond. Martin en Fred brachten de stand weer in evenwicht. Nico ver loor hiema ook zijn tweede partij. Door goed en geconcentreerd spel wisten Fred, Nico en Martin hun laatste partijen te winnen. Uit de laatste drie wedstrijden moeten nog minstens vier punten gehaald worden om degradatie te ontlopen. Holten 3 - Futura 2,1-9; Team 3 kan degradatie bijna niet meer ontlopen. Door de 9-1 neder laag bedraagt de achterstand met nog twee wedstrijden te gaan drie punten. Wederom was het geluk niet aan Holter zijde. Ron Hulle man begon met verlies tegen een sterk spelende verdediger. Riem Lammertink wist de stand nog recht te trekken, dankzij een sterk gespeelde partij. Ondanks de vele kant- en netballen wist Jan Ophof net niet tot winst te komen. Het dubbel Ron/Rien werd verslagen op vastheid. Het verdere verloop was een spiegelbeeld van de com petitie. Alle andere partijen gingen met kleine verschillen verloren. Op de foto v.l.n.r.: J. Veldhuis, G.G. Kwintenberg, mevr. Aaftink, H. Oolbekkink, E. Veneklaas, W. Aaftink. Ter afsluiting van het vliegseizoen 1989 hielden de leden van De Berg vliegers met him dames vorige week vrijdagavond een feestavond in het clubgebouw aan de Slacht huisstraat. Voorzitter Frits Meester, die bij de opening van de avond allen harte lijk welkom had geheten, bedank te in het bijzonder de commissie, die de gehele entourage zo perfect had georganiseerd. Na de uitreiking van de bekers etc. aan de prijswinnaars kon het feest beginnen. Aan alles was gedacht en de stemming zat er dan ook al gauw goed in. Enkele verlotingen, alsmede de verkoop van een 'dui- venbon', geschonken door de 'ge neraal' G. kwintenberg, moesten de kosten enigzins dekken. De kampioenen waren: Generaal (aangewezen): 1. G.G. Kwintenberg, 2. G. Egberts; 3. H.J. Aaftink. Generaal (onaangewe zen): 1. G. Egberts; 2. G.G. Kwin tenberg; 3. E. Veneklaas. Vitesse (aangewezen): 1. J. Veldhuis; 2. G.G. Kwintenberg; 3. Comb. Ool- bekkink-Tijhof; Vitesse (onaange wezen): 1. G.G. Kwintenberg; 2. G. Egberts; 3. Comb. Oolbekkink-Tij- hof. Midfond (aangewezen): 1. G. Egberts; 2. G.G. Kwintenberg; 3. H.J. Aaftink; Midfond (onaange wezen): 1. G. Egberts; 2. G.G. Kwintenberg; 3. E. Veneklaas. Fond (aangewezen): 1. J. Veldhuis; 2. W. Aaftink; 3. G.G. Kwinten berg. Fond (onaangewezen) 1. J. Veldhuis; 2. G. Egberts; 3. G.G. Kwintenberg. Jonge duiven (aan gewezen): 1. E. Veneklaas; 2. M. Lo- deweges; 3. H.J. Aaftink; Jonge duiven (onaangewezen): 1. E. Ve neklaas; 2. G. Egberts; 3. T. Schup pert. Natour (aangewezen): 1. G.G. Kwintenberg; 2. H.J. Aaftink; 3. Mevr. Van Beek. Natour (onaange wezen): 1. G.G. Kwintenberg; 2. F. Meester; 3. H. Jansen. Oude dui ven (aangewezen): 1. G.G. Kwin tenberg; 2. G. Egberts; 3. Comb. Oolbekkink-Tijhof. Oude duiven (onaangewezen): 1. G. Egberts; 2. G.G. Kwintenberg; 3. Comb. Ool bekkink-Tijhof. Kampioensduif: Vitesse: G.G. Kwintenberg; Midfond: G. G. Kwintenberg; Natour: G.G. Kwin tenberg; Algemeen: G.G. Kwin tenberg; Jong: F. Meester. In de eerste set ging Mintonette voortvarend van start. Prikballen werden afgewisseld met harde smashes, waardoor Flash zich niet goed op de aanval kon instellen. Een verrassende setwinst voor de Holtense ploeg was het gevolg. Het op de derde plaats staande Flash stelde zich in de tweede en derde set heel wat beter op. Met een knal harde buiten aanval kwam de ploeg sterk terug. De pass aan Min- tonette-zijde was slecht, waardoor men de onmogelijkste ballen over het net moest zien te krijgen. De scheidsrechter floot dan wel eens te vaak en te snel. Toen coach J.H. ten Kampe in zijn opwinding hier over iets tegen de scheidsrechter riep, kreeg hij hiervoor een gele kaart Geheel uit hun doen, vervolgden de Holtense dames het spel. Flash won echter de tweede en derde set met 15-2. In de vierde set ging het iets beter met Mintonette. Tot 8-7 ging de strijd gelijk op, maar daar na nam flash het heft in handen. Men liep snel uit tot een setwinst van 15-8. De achtste ronde van de interne competitie van sv Holten, afdeling schaken is als volgt: Teun Scheurwater- Geert Stevens, 1-0; Ton van Oijen - Bertus van Beek 1/2-1/2; Theo van Linden- berg- Erik Mondeel, 1-0; Dick van der Knaap - Henk van Beek, 1-0; Gerrit Luggenhorst - Dinant van Beek, 0-1; Jaap Schipper - Hans van Oijen 0-1. De uitslagen jeugd extern, Park Stokhorst: P.J. van Wingerden - L. Navis, 1-0; R. v.d. Bos - M. Morren, 1-0; J. Mul ders - E. Zuidema, 0-1; R.J. Ekker - M. Jansen, 0-1. Jeugd intern: A. v.d Bos - M. Nij- land, 0-1J. Metsemaker - H. v. Zon, 1-0; d. Aanstoot- J. den Herder, 1-0. De verenigingsperikelen van sv Holten blijken, ook nadat onlangs een nieuw algemeen bestuur is aangetreden, nog lang niet uit de wereld te zijn. Opnieuw ligt het voetbalbestuur in de clinch met een van de andere loten van de omnivereniging, dit keer met de afdeling atletiek. De afdeling voetbal is gekant te gen het inleveren van een voetbal veld ten bate van de afdeling atle tiek van de eigen vereniging. Zij wist Gemeente Belang voor haar karretje te spannen, die bij monde van fraktievoorzitter Hennie Rus- tebiel tijdens de begrotingsbehan deling verklaarde, dat de voetbal geen velden kon missen, omdat het aantal leden van de afdeling voet bal niet daalt, zoals werd ver wacht, maar toeneemt. Het voor stel om een veld op Meermans kamp of te staan aan dfe atletiek kon in zijn ogen dan ook geen goed keuring wegdragen. Als alternatief deed Rustebiel de suggestie het oude handbalveld ter beschikking te stellen met de argumentatie, dat de atletiekjeugd voorlopig toch nog geen wereldprestaties hoeft te leveren. Rustebiel kreeg het gelijk niet aan Z en PC Twenhaarsveld heeft za terdag 25 november in de tweede wedstrijd van de onderlinge win- terzeskamp voor recreatie-zwem mers in het Graaf Ottobad te Zut- phen een derde plaats behaald. zijn zijde. Wethouder Henk Wester- ik verklaarde dat er al veel geïnves teerd is in atletiekaccommodatie op Meermanskamp met behulp van veel zelfwerkzaamheid van de leden van afdeling atletiek, zodat het wel erg onlogisch zou zijn, nu elders een nieuwe accommodatie aan te leggen. Daarnaast zou een betere benutting van de voetbal velden, verdeeld over meer uren dan tot twaalf uur 's middags even eens veel op kunnen lossen voor de afdeling voetbal. Gerrit Markvoort (PvdA) deed voorts een oproep aan de 'politiek' zich niet zo nadrukke lijk te bemoeien met de problema tiek binnen de omnivereniging. Hennie Rustebiel deed alsnog een poging medestanders voor zijn voorstel te krijgen, door de raads leden van de spectaculaire groei van de afdeling voetbal te overtui gen. Gerrit Markvoort kon echter aan de hand van de precieze cijfer tjes bewijzen dat de afdeling atle tiek minstens zo spectaculair groeit. De problematiek binnen sv Holten zorgde er ook voor, dat de vergade ring van de Sportcommissie werd afgelast. Het Algemeen Bestuur van sv Holten had in verband met de bestuurpoblemen de agenda punten van sv Holten teruggetrok ken. Aanstaande zaterdag speelt Min tonette Ter Apel tegen Pegasus. Tegen deze gevleugelde tegenstan der kunnen de Holtense dames wellicht punten halen. De wed strijd begint om 17.30 uur. WVC Volley 6 - Mintonette 3 (he ren); 0-3; Nadat er voor de uitwedstrijd te gen middenmoter Volley een ron detafel gesprek met alle heren was geweest, was de lucht na de moei lijkheden van afgelopen week vol ledig opgeklaard. De heren beslo ten er weer keihard tegenan te gaan en de trainingsactiviteiten te verbuddelen. Binnen de opstelling een wijziging: Rob van Zoelen nu spelverdeler en Aard Borghuis linksbuitenaanvaller. Beiden werden direct al de man nen van de wedstrijd. Onnavolg baar gaf Rob de setups, die door Aard Borghuis ingeslagen werd. Vooral de eerste set werd het tem po heel hoog gehouden, zodat de tegenstander er nauwelijks aan te pas kwam, 7-15. In de tweede set werd dit hoge tempo niet volge houden. Het betekende de terug keer van Volley in de wedstrijd met 12-6. Maar onder aanvoering van Prins Leo 1 Thiele werd punt na punt ingelopen en met daverende klappen van Pim Gruiters en Wim Hartkamp werd de set alsnog met 13-15 gewonnen. De derde was slechts een formaliteit. Met Cees Brussee op mid en Jan Voogt op rechts werd Volley teruggewezen. De laatse klappen van Herman Scholten en Aard Borghuis zorg den voor 9-15. Begin december wordt gestart men een cursus schaatsen voor be ginnende kunstrijdsters tot 13 jaar. De schaatslessen worden gegeven op maandagavond van 17.15 tot 18.15 uur en zaterdagmorgen van 10.00-11.00 uur op de Deventer Kunstijsbaan en staan onder lei ding van een gediplomeerde train- ster. De kosten bedragen 75, alles inbegrepen. Telefonische inlichtingen zijn ver krijgbaar op telefoonnummer 05709-1298 en 05700-15480. Een bijna compleet spelend Holten heeft in de uitwedstrijd tegen een iets hoger geklasseerd staand UD voor een verdiende puntenverdeling gezorgd. De rood-zwarten waren duidelijk wat beter bezig dan in de laatste wedstrijd tegen Luctor. Weliswaar werd er wat voorzichtig ge speeld en was de westrijd mede door de harde wind kwalitatief niet al te goed, maar de gelijke eindstand was voor iedereen acceptabel. Hans Schoenmaker speelde als nieuwe laatste man een goede wed strijd en in de voorhoede eiste de weer herstelde Henri Bronsvoort veel aandacht van de UD-defensie, die daardoor ook niet als team te aanvallend kon spelen. Na een goede actie van Geert Brands op de rechtervleugel werd René Bannink in stelling gebracht, maar zijn harde schot ging net naast. In de tweede helft was eerst de thuisclub wat sterker en dat re sulteerde in een zeer gevaarlijke kopbal van Bekhuis, die net naast de goal van Erwin Stukker ging. Gaandeweg kreeg Holten weer iets meer speelruimte, Bronsvoort deed enkele goede pogingen, maar het schot van Gert Jan Scheper man onder de lat bezorgde de UD- goalie nog de meeste moeite voor een goede redding. Het bleef uit eindelijk, na veel spanning, dus dubbel blank 0-0. Thuis tegen Borne Aanstaande zondag speelt Holten thuis tegen Bome, het begin van de tweede competitiehelft. Met elf punten uit elf wedstrijden staat Holten middenin. Vier punten ach terstand op de koplopers Luctor en Rood-Zwart Delden en vier punten voorsprong op de twee staartclubs Heracles en TVO. Er zit alles nog in en tegen Bome moet Holten laten zien dat ze bovenin willen mee draaien. De openingswedstrijd startte Holten in Bome goed met een 0-3 overwinning. De wedstrijd werd dit keer georga niseerd door Vorden. Aanvanke lijk zag het er niet zo goed uit. Bij de eerste tussenstand na de schoolslag stonden de Holtenaren op de vijfde plaats. Na de rugslag op de vierde en na de vrije slag wa ren zij opgeklommen naar de derde plaats. Vooral door een eerste plaats op de estafette jongens bleef hiervan niet te profiteren. Geleide- In de uitwedstrijd tegen midden moter Sportclub Daarle is het Blauw Wit niet gelukt beide pun ten mee te nemen naar Holten. In een spannende gelijkwaardige wedstrijd - op een moeilijk halfbe vroren speelveld werd het uitein delijk een 2-2 gelijk spel. Blauw Wit ging van start met Hen ri Thalen weer op de voorstopper- plaats. Hierdoor schoof André Stam door naar de voorhoede. Jaap Kruk moest eerst genoegen nemen met een plaatsje op de bank. De eerste minuten waren voor de Blauw Witters, maar al spoedig nam de thuisclub het initi atief over. Dit leidde al in de 10e minuut tot de openingstreffer, toen eerst een schot op de lat be landde, de terugspringende vervol gens op de paal werd geschoten, maar in derde instantie toch in het doel terechtkwam 1-0. Blauw Wit was door deze achterstand wat aangeslagen, doch Sp. Daarle wist dit ook de einduitslag. De uitslag was: 1. De Duikelaar, Laren, 133 pnt.; 2. Brummen, 122 pnt.; 3. Twenhaars veld, 109 pnt.; 4. ABS, Bathmen, 95 pnt.; 5. ACZ, Steenderen, 86 pnt.; 6. Vorden, 85 pnt. lijk aan namen de Holtenaren bezit van het middenveld en werd de thuisclub in de verdediging ge drongen. Dit leverde wel een aan tal hoekschoppen op, maar nauwe lijks reële kansen. In de 42e minuut viel echter toch de verdiende ge lijkmaker. Johan Bolink kwam op rechts goed door en uit zijn voorzet knalde Hans Stam beheerst raak 1- 1. Blauw Wit probeerde nog voor rust op voorsprong te komen. Een schot van Jacco werd goed gepa reerd door de keeper, verder kwam Blauw Wit echter niet. In de tweede helft nam Jaap Kruk de spitspositie over van Jo han Bolink. Jaap verraste meteen de verdediging van de thuisclub met een snelle rush. Binnen de be ruchte lijnen werd hij getorpe deerd, doch de goed leiddende scheidsrechter Aal uit Nijverdal zag er geen strafschop in. Blauw Wit had de wedstrijd onder contro le, was het meest in balbezit, maar kwam in de 53e minuut toch onver wacht en tegen de verhouding in op achterstand toen na een hoek schop van de rechterkant de verde diging de bal niet resoluut weg werkte. De spits van Sp. Daarle profiteerde goed van dit geknoei en knalde van dichtbij keihard raak 2-1. Een onnodige tegentref fer. Blauw Wit drukte de thuisclub volledig in de verdediging, maar moest daarbij toch steeds alert zijn op de snelle counters van de spit sen van de thuisclub. Toch hing de gelijkmaker in de lucht. André Stam schoot juist naast, een goede voorzet van Henri Stam werd maar net gemist, de verdediging van Sp. Daarle bleef echter overeind. Tot de 65e minuut, toen André Stam vrij voor de keeper kwam, na een prachtige een twee combinatie met Jaap Kruk, André passeerde de keeper kansloos 2-2. Blauw Wit rook de volle winst. Trainer van Noesel bracht pinchhitter Evert Vruggink in voor Henri Thalen. Het offensief van de Blauw Witters leverde echter geen treffers meer op, al moest de stopper van Daarle de bal eenmaal met de hand weg slaan om te voorkomen dat Jaap Kruk alleen voor de keeper zou verschijnen. De vrije trap werd in de muur geschoten. In de laatste minuten kwam Daarle nog even te rug, doch uiteindelijk hadden bei de moegestreden ploegen vrede met het gelijkspel. Zaterdag naar Rietvo gels. Opnieuw een uitwedstrijd, ditmaal tegen Rietvogels in Almelo dat af gelopen zaterdag verrassend Markvogels op eigen terrein ver sloeg met 1-3. De Blauw Witters zijn dus gewaarschuwd. Deze wed strijd is alweer de eerste van de laatste periode. Voor een goede start in deze periode is de volle winst nodig.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 9