Vriendelijke toon overheerst in Algemene Beschouwingen vergeet ouderen niet Twentse Voetbalbond Resultaten sv Holten BCH 2 onderuit tegen Trefzeker Resultaten Blauw Wit Tafelbiljart voor Diessenplas HOLTENS NIEUWSBLAD HVG telt nu 30 leden Afdelingsavond NBvP Espelo Discjockey wedstrijd Vogelshow Blauw Wit Dl Kampioen. Leerzame avond HVG DONDERDAG 23 NOVEMBER 1982. De negentigjarige heer De Jong treft het 'bruine leder' bal nog loepzuiver. Het Twentse Ros kiest voor het veulen, is het motto waaronder de I jubilerende Twentse afdeling van de KNVB dit jaar haar 90 jarig be staan viert. Echter het 'oude paard' werd ook niet vergeten. Precies op de verjaardag van de bond werden de bewoners van drie door loting geselecteerde te huizen voor bejaarden in Twente vereerd met een bezoek van het bestuur van de Twentse Voetbal bond. In Enschede was dat ver pleeghuis 't Kleijne Vaert, in Tub- bergen verzoringstehuis De Ees- hof en in Holten bejaardencen trum Diessenplas. Voorafgegaan door HMV brachten twee pupillenelftallen van sv Hol ten en Blauw Wit dinsdagmiddag samen met bestuursleden van de TVB een bezoek aan Diessenplas. Zoals het betaamd kwamen zij niet met lege handen. Voorzitter G. Boers schonk aan Diessenplas een fraai tafelbiljart, een geschenk dat met applaus werd begroet. De be woners van Diessenplas werden ook getracteerd op gebak in de bondskleuren, geschonken door de firma Dikkers en vervaardigd door de bakkers Henri Slagman en Ed win Aaftink Voor de negentigj&ri- De HVG Door éénheid verbonden hield op 7 november haar 34e jaar vergadering. De presidente hield I een meditatie over de vrouw van Lot, die door om te zien een zoutpi laar werd. Hebben ook wij niet vaak moeite om het verleden los te laten? En toch: wie leert los te la ten heeft de toekomst, aldus de presidente. Zoals gebruikelijk werd het jaar verslag gelezen en de penning meesteres had het financieel ver slag op stencil. De HVG telt nu 30 leden. Tijdens de bestuursverkie zing werd mevrouw J. Veltkamp- Stevens gekozen, zij komt in de plaats van mevrouw G. Koopman- Aanstoot, die niet herkiesbaar was. Voor het steeds verzorgen van de koffie werd mevrouw M. Haver slag-Palman een kleine attentie aangeboden. Tij ens de pauze vertelde B. Brons- voort iets over het aandeel van de HVG in het komende molenfeest. In het tweede gedeelte van de avond werd een gezellige kwis ge- I daan. BCH 2 - Trefzeker 4; Zonder de door de rug gegane Jan Jacobs, maar met de hulp van invaller Har ry Knuiman werd met 5-3 verloren van de nr 2 in deze klasse. Harrie Menkhorst durfde zich wegens rug klachten niet in te spannen en ver loor dan ook zonder zich te force ren. Harry Knuiman gaf zich wel en won gemakkelijk. Ria Groeneveld won de le, maar verloor de 2e en 3e game. Dinie v/d Vreede deed exact het tegenovergestelde, zodat de tussenstand 2-2 was. Vervolgens gingen beide dubbels helaas naar de trefzeker met 3 dames en 3 he ren spelende ploeg uit Dalfsen. Het 3e punt werd daarna nog behaald door Harry en Ria. gen in het tehuis was er een specia le taart, die de hoogbejaarden zich uitstekend lieten smaken, de 'ne gentigjarigen waren zo verguld met deze attentie dat zij voor het bestuur van de jubilerende voet balbond uit eigen zak een bloeme tje hadden gekocht, dat aan voor zitter Boers werd aangeboden door mevrouw Redema Ook Diessenplas liet zich niet on betuigd op deze verjaardag. Direc teur Postma schonk de TVB een le- Dokter Van Couwelaar kwam op 16 november bij de HVG Holten op bezoek om te spreken over huis arts in deze tijd. Hij gaf uitleg over de hoeveelheid patiënten, de con tacten en het verschil bij twintig jaar geleden, in de eerste plaats in de huisartsenpraktijk en de apo theek. De huisarts heeft ongeveer 50 contacten per dag door bezoek of telefoon. Iedere huisarts in Hol ten heeft zijn eigen patiënten, maar door één telefoonnummer is er altijd contact met een huisarts mogelijk. Vervolgens sprak dr. Van Couwe laar over de contacten naar buiten, zoals het maatschappelijk werk, De dames van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen af deling Espelo hielden maandag avond 20 november hun afdelings avond. Tijdens deze bijeenkomst vertoonde de heer B. Brinkman een diaserie over Holten in quiz- vorm. Na de pauze werden de ant woorden gecontroleerd en de hoofdprijs ging naar Gerrie Slijk huis-Dikkers. Ook werden deze avond dia's over de natuur ver toond. Door de komst van drie nieuwe le den steeg het ledental van de afde ling tot vijfentachtig. Dinsdagmiddag gingen de dames op excursie naar 't Bakkerij en I Js- museum in Hellendoorn. De volgende bijeenkomst wordt gehouden op maandagavond 18 december. Op het programma staat dan een kersttoneelstuk van de dames van de Diepenveense NBVP-afdeling. Deze avond wordt gehouden in 't Trefpunt en begint om kwart voor acht. BCH 3 - Trefzeker 3; Tegen het jeugdige derde team uit Dalfsen kwam BCH net iets te kort. Drie 3- gamers in de singles gingen verlo ren, alleen jonge blom Miijam Oonk maakte weer eens korte met ten met haar tegenstandster. De eerste Dafsense heer pakte in het heren-dubbelspel veel te veel aan het net en daardoor konden Theo en Gerrit niet steeds tijdig ter plek ke zijn. Helaas ging het dames dubbelspel met 16-18 in de derde game verloren. De grotere routine aan BCH-zijde leverde vervolgens toch nog twee winstpunten op in de gemengde-dubbels. Een zeer ge noeglijke badmintonavond eindig de zo met een 3-5 resultaat. deren voetbal, die gebruikt zal worden bij de jeugdopleiding. Al vorens de bal werd overhandigd werden de keepers van Holten en Blauw Wit nog even danig op de proef gesteld door de negentigjari ge heer H. de Jong die na drie scho ten met een beheerste schuiver het net wist te raken. Een uit volle borst meegezongen Lang zal ze leven, begeleid door HMV zorgde voor een echte ver jaardagsstemming tijdens het theeuurtje van Diessenplas. de wijkverpleging, politie, scholen, Riagg en ziekenhuis en vertelde hij over het gebruik maken van bij voorbeeld de fysiotherapie. Presi dente mevrouw Müller bedankte dr. Van Couwelaar heel hartelijk voor deze leerzame avond. Zondag 26 november is er een disc jockey-wedstrijd voor tienters van twaalf tot en met vijfiten jaar. Tij dens de tienersoos van. 15.00 tot 17.00 uur in het dorpshuis mogen de tieners zelf platen draaien en aankondigen. De deelnemers zul len door een deskundige jury wor den beoordeeld. De winnaar mag tijdens de tienersozen als gastdisc- jockey optreden. Hiervoor kan men zich opgeven bij het kantoor voor Sociaal en Cultureel Werk, tel 6 27 55. Op donderdagavond 30 november is er tijdens de tiener-workshop disco. Tijdens deze avond zullen Sint en Piet een bezoek brengen. De avond begint om 19.00 uur en eindigt om 20.30 uur. De entree be draagt 2,- per persoon. Blauw Wit Dl werd kampioen van de najaarsreeks in hun klasse. Sa men met Holten en Des werd een spannende strijd geleverd. De ploegen wonnen en verloren van el kaar zoals dat in een spannende competitie gaat. In de laatste com petitie wedstrijd werd met ruime cijfers van Haarle gewonnen. Hol ten en Des deden dat, wat Blauw Wit hoopte, waardoor de titel op zak zit. Op de foto van links naar De vier politieke frakties in de gemeenteraad zullen ko mende maandag tijdens de behandeling van de gemeen telijke begroting voor het jaar 1990 naar verwachting het college van B en W het vuur niet al te na aan de schenen leggen. De toon in de Algeme ne Beschouwingen is vrien delijk. Slechts een enkele kri tische kanttekening wordt gemaakt en maar weinig nieuwe zetten voor een nieuw beleid worden aange geven. Bij de oppositie (VVD en Gemeentebelang) is het merkbaar, dat de verkiezin gen in aantocht zijn. Het minst kritisch in haar be- Holten 3-Almelo 2,2-4; Omdat Wil lem Schooien niet van de partij was had hij tijd om de nieuwe lei der wegwijs te maken. Holten moest het opnemen tegen tien spe lers van Almelo en moest en zou winnen van deze degradatiekandi daat. Almelo nam echter de leiding na een fout van de Holtense verde diging. In de tweede helft maakte Holten, dat aanvallend speelde, de gelijkmaker. Nog geen twee minu ien later stonden de roodzwarten alweer achter en Almelo liep zelfs naar 1-3 uit alvorens Dick weder om scoorde. Almelo produceerde uiteindelijk nog een treffer, zodat Holten met 2-4 verloor. Holten 4-Haarle 3, 1-0; Na drie ne derlagen moest Holten aantreden tegen Haarle, dat hekkesluiter is in de derde klasse. Holten begon voortvarend, wat resulteerde in een mooie goal van Johan Venek laas. In de tweede helft nam Haarle meer risico, maar slaagde er niet in op gelijke hoogte te komen. De Holteharen hielden het hoofd koel en hielden de puntjes zelf. Holten 7-NEO 9. 4-0; Op een hard veld was het voor beide ploegen aanvankelijk een kwestie van af tasten. Holten slaagde er via een hard schot van Bert in de score te openen. NEO kon Holten hierna niet meer in moeilijkheden bren gen. Dankzij een treffer van Bert en Snoek en een schitterende goal van Marcel liep Holten uit naar 4-0. Omhoog 7-Holten 8,0-0; Op papier een makkelijke klus in Wierden, maar de schijn bedroog weer eens. Een zeer goed voetballend Om hoog zette Holten vanaf de eerste minuut onder druk. De verdedi ging had het onder leiding van Tuut-Jan, die uitmuntend speelde, zeer druk, maar de nul kon worden vastgehouden. Ook in de tweede helft was Holten de mindere ploeg, maar desondanks kreeg het in de slotfase een unieke kans. Roderick Dommerholt mocht een straf schop nemen, maar hij slaagde er niet in deze te benutten. Holten 11-Holten 12,4-4: Ondanks de lage temperatuur kwam het twaalfde goed uit de startblokken. Binnen 3 minuten scoorde Steu nenberg de eerste treffer. Via Paul schouwing is het CDA. Zo wordt, ondanks vragen van fraktievoor- zitter Harrie Dul tijdens de com missie Ruimtelijke Ordening over het ontstaan en opbouw van het fonds Look, daarover met geen woord gerept. „Met betrekking tot de verkoop van de percelen grond in het villaterrein de look zijn wij van mening dat persoonlijk belang het algemeen belang niet mat frus treren", is de conclusie van het CDA. De frakties van Gemeente belang en PvdA zullen de ontwik kelingen met betrekking tot de Look kritisch volgen, zonder zich op een uitkomst vast te leggen. Al leen de WD is tegen de verkoop van elf percelen grond. Zij herin nert aan de gemaakte afspraken, dat het plan Look voltooid is. De WD komt in haar beschou- Wansink en Adri Nijland werd drie keer fraai tegen gescoord. In de tweede helft leken de spelers van het twaalfde hun spelers te willen intimideren. Langs de lijn werd in elk geval een man met een pistool en een blauw uniform geposteerd. Ook werd gesuggereerd dat de spe lers van het elfde de peppillen in de verkeerde thee gedaan hadden. Hoe dit ook zij, het twaalfde kwam terug tot 4-3 via een puntgave hat trick van Gerrit Jansen. Willem ter Schure wist uiteindelijk de eer voor het elfde te redden. Excelsior A2 - Holten Al, 0-5: Binnen acht minuten stond er al een stand van Ó-3 op het score bord door doelpunten van Jan Ahrend Borghuis, Harold Tui- ters, Tonnie Brands. Het beloof de heel wat te worden, maar deze explosieve start was dan ook alles wat Holten liet zien in de eerste helft. Na rust weer een kwartier een agressief aanval lend Holten, waardoor de score werd opgevoerd tot 0-5 door twee prachtige doelpunten van Mark van de Pluim en Marco Jansen. Toen vond Holten het weer prima en werd freewheel end de wedstrijd uitgespeeld. Enter Vooruit Dl - Holten Dl, 2- 1; In een matige wedstrijd heeft Holten de uitwedstrijd in Enter niet in winst weten om te zetten. Het was Enter V., dat veel agres siever speelde en bijna alle per soonlijke duels won. Toch was het Martij n Lo"uws, die na een solo de score namens Holten opende. Nog voor rust trok En ter V. de stand weer gelijk, uit een goed genomen corner werd de bal direct ingeschoten. Na rust hetzelfde beeld met Enter V. als de aanvallende ploeg. In deze fase van de wedstrijd miste Holten de werklust van de mid denvelders. De thuisclub beslis te met een doelpunt de wed strijd en won terecht met 2-1. Andere uitslagen: Holten BI - KOSC BI 1-1; DES Cl - Holten Cl 3-0; Markvogels Cl - Holten C2 2-8; Holten El - De Zweef E3, 9-4; De Zweef E4 - Holten E2, 2-7; Holten F1 - De Zweef E4, 3-0; Holten F2 - De Zweef E5,4-0. wing met een opmerkelijk nieuw tje. Volgens de liberalen heeft het college van B en W in april '87 aan Provinciale Staten de toezegging moeten doen geen plannen te ont wikkelen voor een Noordelijke rondweg in ruil voor aansluiting van De Haar 2 op de S14. De poli tieke partijen dringen er bij het col lege op aan haast te maken met de oplossing van de verkeersproble matiek onder andere door de af sluiting van de Aaltinksweg en Keizersweg voor het vrachtver keer en dringen aan op de bekend making van de resultaten van het verkeersonderzoek. Afgesproken was, tijdens deze begrotingsbe handeling de reconstructie Dorps straat/Oranjestraat buiten be schouwing te laten. De problema tiek rond de Holterberg wordt door de frakties niet aangesnederv In middels is bekend, dat de gemeen te Hellendoorn plannen heeft om de Toeristenweg tijdens het broed- seizoen voor het verkeer 's nachts af te sluiten en de ANWB maakt ernst met het het plan de Toeris tenweg uit de Toeritische routes te halen. Gemeentebelang pleit er voor om alle wegen waaraan va kantiebungalows zijn gevestigd te verharden. Tevens wil deze fraktie een uitstel van het besluit alle ille gale bedrijfjes in het buitengebied te verbieden. Evenals de andere frakties dringt zij er op aan haast te maken met de aanwijzing van een nieuw bedrijventerrein. Blauw Wit 2 - Den Ham 2; Blauw Wit 2 heeft tegen het hoog geklas seerde Den Ham in de eerste helft een goed resultaat vergeven. Door persoonlijke fouten kwam de ploeg uit Den Ham goedkoop aan een 0-3 voorsprong. Na rust met Richard Beldman weer terug in de ploeg ging het stukken beter. Met meer overleg en goede combinaties moest Den Ham ver terug. Het sco ren is echter een probleem voor het 2e. De mooiste kansen werden niet afgemaakt. Toch kon men lx het net vinden, maar gezien het over wicht, was dit veel te weinig. 1-3. Blauw Wit 3 - SVVN 5; Blauw Wit 3 kon het gemis van Jaap Kruk niet verwerken in een positief resultaat tegen het toch niet te sterke SWN. Vooral de leiding gevende persoon werd node gemist. Veel knullige akties leverden dom balverlies op en kansen voor SWN. Ook de Nij- verdallers konden niet overtuigen, zij misten ook veel overleg in hun spel. Doordat beide ploegen niet verder kwamen dan 1 doelpunt werd het een terechte puntende- ling. 1-1. SVVN 4 - Blauw Wit 4; Blauw Wit begon sterk in Nijverdal. Vele cor ners op rij leverden uiteindelijk een doelpunt op, nadat Arie Brons voort goed inkopte en Jaap Jansen de bal van richting veranderde. SWN probeerde wat terug te doen, maar Erik Aanstoot had zijn visier zeer scherp staan, want van af de middenlijn schoot hij de bal onhoudbaar over de keeper in het doel. Met Heite Dommerholt voor op in de.strijd, werd SWN een half uur lang de wil op gelegd. In het laatste kwartier was het andersom en het gevolg was een prachtige te- gengoal van SWN. Na rust domi neerde Blauw Wit. Uit een corner tekende Geert Harbers 1-3 aan en even later scoorde Jaap zijn 2e goal 1-4. Evert Vruggink was de maker van 1-5, voordat SWN uit een vrije trap tot 2-5 terug kwam. Met toen nog een half uur te gaan contro leerde Blauw Wit het spel en Geert bepaalde uiteindelijk de eindstand op 2-6. SVVN 8 - Blauw Wit 5; Blauw Wit 5 heeft de punten onnodig weggege ven in Nijverdal. Door persoonlijke missers kwam men fataal achter. Eerst kon men na de 1-0 achter stand nog tot 1-1 terug komen, maar na rust was de 1-3 stand toch te groot. Men wist de schade nog tot 2-3 terug te brengen, maar de tijd was toen onvoldoende om nog gelijk te maken. 2-3. SVZW 6 - Blauw Wit 6; De thuis ploeg begon met een offensief, maar Blauw Wit verdedigde be kwaam. Blauw Wit was met snelle counters zeer gevaarlijk. Hans Aanstoot speelde enkele tegen standers zoek en scoorde 0-1. SVZW verhoogde de druk en kreeg enkele vrije trappen. Uit een vrije trap werd de bal van richting ver anderd en hobbelde langs de ver slagen doelman Aanstoot. Na rust had SVZW 5 wissels ingebracht en konden Blauw Wit via een over wicht op het middenveld vast zet ten en ook nog 2x scoren 3-1. Door goed over de vleugel aan te vallen kreeg Blauw Wit ook kansen en trok de stand weer in evenwicht 3- 3. De fraktie van de PvdA heeft als enige een apart hoofdstuk milieu beheer opgenomen in haar be schouwing. De socialisten willen dat er kritisch gekeken wordt naar autopuzzelritten die volgens hen niet meer in deze tijd passen en vragen aandacht voor de loodvec- vuiling door het kleinduivenschie- ten en de plezierjacht. Zij dringen aan op een totale beëindiging van het spuiten met gif. Voorts dringen zij er op aan het huisvuil geschei den in te zamelen, bijvoorbeeld via de invoering van de biobak. De WD en Gemeentebelang dringt er op aan opnieuw een onderzoek te starten naar de mogelijkheden voor riolering in het buitengebied. De Vereniging van vogelliefheb bers en kwekers Bathmen-Holten houdt in de week van 27 november tot en met 3 december haar jaar lijkse vogelshow in Jachtlust te Loo-Bathmen. Er wordt weer een grote variatie aan eigen kweek-vogels ingezon den, zodat er weer een kleuren pracht aan gevederde vrienden te bezichtigen is. De openingstijden voor het pu bliek zijn; zaterdag 2 december van 10.00 tot 21.00 uur en zondag 3 december van 10.00 tot 17.00 uur Blauw Wit 7 - Sportclub Rijssen 5; Op een moeilijk bespeelbaar veld kon het 7e in de eerste helft op nieuw niet tot scoren komen. Sportclub Rijssen had er iets min der moeite mee en scoorde lx. In de, tweede helft werd geprobeerd de gelijkmaker te scoren. Dit lukte niet, want Rijssen scoorde 0-2. Pas hierna scoorde Ben Gerards 1-2. De druk op het Rijssen doel kon niet worden vastgehouden en zo doende moest nog een doelpunt worden toegestaan, welke door een eigen speler achter de keeper werd gewerkt. Blauw Wit 8 - Des 9; Het 8e wist dat men tegen koploper Des alle zeilem moest bijzetten. De opstelling zat goed in elkaar. Des kreeg geen kans hierdoor, maar Blauw Wit counterde goed en gevaarlijk. Uit een counter wist Blauw Wit zelfs de leiding te nemen door 'Zwager'. Des kwam toen sterk opzetten en scoorde de gelijkmaker. Jan Harm- sen bepaalde vlak voor rust de ruststand op 1-2 met een prachtig eigen kopdoelpunt. In het eerste kwartier speelde het 8e goed, maar het laatste half uur was volledig voor Des. Zeker toen de 1-3 tot stand was gekomen, was het met de tegenstand gedaan. Des liep nog uit tot 1-6. TVO Al - Blauw Wit Al; De eerste 10 minuten kreeg men goede kan sen, maar de afwerking faalde. Bij een van de eerste mogelijkheden van TVO was het meteen raak. Blauw Wit maakte hierna snel de gelijkmaker en kon door een goed genomen strafschop zelfs met een 2-1 voorsprong gaan rusten. Ook nu kon Blauw Wit na rust de voor sprong niet vasthouden. TVO kwam keurig langszij en wist zelfs via goed voetbal een voorsprong te nemen. Vijf minuten voor tijd kwam Blauw Wit weer op gelijke hoogte door een vrije trap ineens goed in te schieten 3-3. Luctor BI - Blauw Wit BI; In de eerste helft combineerde Blauw Wit goed en Eelco zag na een goedé aktie de bal op de lat eindigen. Luctor speelde hierna beter en kwam na een goede aktie over recht op voorsprong toen de ge leende keeper speler Ton moest uitlopen om het doel te verkleinen. Uit een corner werd het 2-0, maar Eelco scoorde nog voor rust 2-1 na een fraaie solo en een prachtige schuiver. In de 2e helft ging het spel als in de eerste helft. Voorin kwam Blauw Wit te kort en Luctor scoorde 3-1. Hiema was de vut er uit en scoorde Luctor nog een keer 4-1. Blauw Wit Cl - Luctor Cl; In het begin kreeg Blauw Wit enkele goe de kansen, maar het vergat ze ook af te maken. Hierna deed Luctor. dat wel 2x. Edwin Paalman scoor de hierna 1-2, maar direct na de af trap was het al weer raak voor Luc tor. In de 2e helft kreeg Blauw Wit dotten van kansen. Men kon ze erin blazen, maar men wist ze niet te maken. Er moest een strafschop aan te pas komen om het doelpunt te maken, Jan Martijn scoorde, 2-3. Blauw Wit had dus de kans op de gelijkmaker, maar doordat er te weinig gescoord werd, deed Luctor het nog lx voor 2-4. rechts: Staand: Leider B.J. Bril, Trainer G. J. de Velde Harsenhorst, Chum Ning, Arno, Hans, Niek, Ger- ben, Niek en leider J. Berghuis. Zit tend, Ronnie, Erwin, Marco, Gert Jan de keeper, Martijn, Jan Hessel en Jorden. Als surprise speelde kampioen Dl tegen de kampioen van de andere klasse om de supercup op het hoofdveld. In een goede wedstrijd werd Nijverdal met regelmatige scores naar een flinke nederlaag gespeeld, met doelpunten van Ronnie en Martijn en Hans 2x en Arno 2x waarvan een heel mooi!! en Gerben ook 2x werd het uitein delijk 8-2 voor de kampioenen.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 9