Verkiezing leden Sportcommissie □YNAX mFilaniml/pM Derde ijsloze winter wellicht te extreem m Uitslagen Eendracht Geslaagde werkweek De Marke Uitslagen schaken Kerstbakjes bejaarden Opbrengst collecte NBvP geniet van optreden 'Moo' Wonen en werken op de boerderij JAN-ZWIER BALTES B.V. 10% KORTING op accessoires Keltum BOOOL DONDERDAG 23 NOVEMBER 1989 HOLTENS NIEUWSBLAD 9 (weerpraatje door J.H. Pelleboer) Wij overdrijven niet met te stellen dat duizenden, gewoon uit finan cieel oogpunt, hopen dat het toch enkele weken op zijn minst een pit tige winter gaat worden met een laag sneeuw. Wij kunnen ons die wens voorstellen. Na twee extreem warme winters, vrijwel zonder ijs en sneeuw, liggen bij vele grossiers en winkeliers de schuren vol met shawls, hand schoenen, schaatsen, sleetjes en al les wat met winterweer te maken heeft. Aan zelfs geen straatsteen heeft men twee winters achtereen deze voorwerpen kwijt kunnen ra ken. Is een derde, zo extreem zachte winter opeenvolgend mogelijk?. Ja, mogelijk is het, maar dat zou wel zeer extreem zijn. Bekijken we de winters over een periode van driehonderd jaar, want over die tijd hebben wij vrij betrouwbare cijfers, dan is het in drie eeuwen wel een paar keer voorgekomen dat twee winters na elkaar weinig kou te zien gaven, echter nimmer drie winters achtereen. Zelfs wan neer een winter normaal verloopt, valt er toch een aantal dagen sneeuw. Normaal in de drie winter maanden in De Bilt twintig sneeuwdagen. Verleden jaar alleen een beetje sneeuw in november. Normaal in De Bilt in een winter tien ijsdagen (ook overdag vorst); verleden jaar niet één, in de winter daarvoor slechts twee. Ook in de wintersportgebieden van Saureland en de Ardennen zijn de hotels en pensions twee winters vrijwel leeg gebleven, omdat er op die hoogte tot achthonderd meter geen sneeuw was te zien. Uit die enkele voorvaalde valt al op te maken dat, afgezien nog van de schaatsliefhebbers, enige duizen den er bij gebaat zouden zijn dat er van de drie komende wintermaan den één bij is die echt winterweer geeft. Zekerheid hebben we niet, maar statistisch zouden zij de gok kunnen maken dat deze witner wel sneeus en schaatsijs te zien zal ge ven, wil het niet een extreme situa tie voor het eerst in driehonderd jaar gaan worden. De verkiezing voro de nieuwe sportcommissie is vastgesteld voor maandag 9 april 1990 tijdens een openbare vergadering in de ontmoetingsruimte van De Bosc hkamp. Voor 1 maart dienen de ledenlij sten van de sportverenigingen te worden ingeleverd bij het dagelijks bestuur van de sportcommissie. De ledenlijst dient tot 1 januari 1990 te zijn bijgewerkt. Clubs die minder dan 75 leden heb ben, hebben recht op één stem, van 76 t/m 150 leden, twee stemmen, 151 t'm 225 leden, 3 stemmen, 226 t/m 300 leden, 4 stemmen, 301 t/m 375 leden, 5 stemmen, 376 t/m 450 leden, 6 stemmen en 451 of meer le den, 7 stemmen; dit is inclusief jeugdleden en buiten Holten wo nende leden. De lijst van deelne mende vereniging en stemverde ling wordt niet openbaar gemaakt. De stemmen kunnen worden uit gebracht op 9 april tussen 20.00 en 21.00 uur. Direct daarna worden de stemmen geteld en wordt de voor lopige uitslag bekend gemaakt. De officiële uitslag wordt vastgesteld op de openbare Sportcommissie- vergadering van 24 april, tevens de laatste vergadering van de Sport commissie in oude samenstelling. Tijdens de vergadering van 29 mei komt de commissie in nieuwe sa menstelling bijeen en worden de voorzitter en het dagelijks bestuur gekozen. De uitslagen van de onderlinge schietwedstrijden van sv De Een dracht zijn als volgt: Luchtgeweer, klasse A: 1. D. Jan sen, 1271 pnt.; 2. G. Koopman, 170 pnt.; 3. G.J. Schuppert, 166 pnt.; 4. G.H. Paalman, 163 pnt.; 5. W. Paal man, 150 pnt. Klasse B: 1. E.J. Grootentraast, 171 pnt.; 2. B. Paal man, 152 pnt.; 3. A. Paalman, 140 pnt. Klasse C: 1. A. Pekkeriet, 150 pnt.; 2. B. Tromop, 146 pnt.; 3. F. Hoes, 143 pnt.; 4. G.J. v. Aefst, 133 pnt. Luchtpistool, Open klasse: 1. G.A. Haverslag, 171 pnt.; 2. H.J. Nek kers, 161 pnt. Op de scholengemeenschap De Marke hebben de leerlingen uit de examenklas weer hun jaarlijkse werkweek in Arnhem achter de rug. Elk jaar blijkt deze buitenschoolse activiteit van de Marke een groot succes. Ook dit jaar hebben de leerlingen ondervonden dat de naam werkweek niet zomaar is ge kozen, want er moet heel wat werk verzet worden in deze periode. Het programma vermeldde zowel 's morgens, 's midfdags als 's avonds een groot aantal activiteiten, waarbij rekening werd gehouden met de verschillende studierich tingen. Ook de algemene ontwikkeling is ruimschoots aan de orde gekomen door bezoeken aan musea, het pa leis van Justitie, kunstenaars, edu catieve instellingen het het Rut- gershuis. De avondprogramma's bestonden uit discussiethema's over o.a. minderheidsgroepen, dis criminatie, buitenlandse werkne mers etc. Ook werd een bezoek ge bracht aan de schouwburg en werd een kijkje genomen in het expedi tieknooppunt van de PTT. De uitslagen van de interne jeugd- competitie van de afdeling scha ken van sv Holten zijn als volgt D. Aanstoot - M. van Rijssen, 1-0; D.J. Wingerden - R. van de Bosch, 0-1; U. van Zon - J. den Herder, 1-0; Ingko Mulders - J. Metsemakers, 1- 0; M. Nijland - R.J. Eekker, 0-1; Uitslagen externe competitie: H. Docter - G. Stevens, 1-0; D. Rietveld - H. van Oyen, 0-1; M. Baalbergen - G. Stevens, 0-1; G. Stokvis - J. ten Velde, 0-1; J. Lang kamp - J. vam Calcar, 1-0; R. Poe lakker - E. Bosman, 1-0. Holten start met 'een menwe grandioze It. Nicolaas-aktie! Nu kans op 50% gratis kopen n donderdag Het werkt als volgt: 1) De St. Nicolaas-aktie duurt van 20 november t.m. 5 december 1989. 2) Bij aankoop van f 10.- ontvangt u een bon. Deelnemerskaart invullen en samen met de bonnen in de enveloppe doen. (enveloppe en deelnemerskaarten verkrijgbaar bij de winkeliers) 4) Enveloppe sluiten en vóór winkelsluitingstijd in de rode bussen deponeren. Kontrolestrook bewaren. 5) Voor tenminste f 10.- en max. f 2000.- aan bonnen in één enveloppe. 6) Trekkingsdata: 22-24-27-29 november, 1-4-6 december. 7) Vroeg ingeleverde bonnen dingen elke trekking mee. Bent u winnaar, dan wordt uw deelnemerskaart veranderd in een waardecoupon: ter waarde van 50% van het vermelde bedrag. Winnaars worden bekend gemaakt in het Holtens Nieuwsblad en elke dag na de trekking bij de winkels waar de rode bussen staan. De stichting voor Sociaal en Cultu reel werk organiseert weer de jaar lijkse terugkerende aktiviteit kerstbakjes maken voor bejaarde mensen uit Holten. Deze kerstbak jes zullen ook dit jaar weer door Holtense kinderen in de leeftijd van 6 t/m 12 jaar gemaakt worden, op woensdagmiddag 20 december en de kinderen zullen deze ook zelf langs de deuren brengen. Voor de stichting zijn de voorbereidingen alweer begonnen en via deze op roep wil men graag de lijst van ou deren aanvullen.Bejaarden die hiervoor in aanmerking willen ko men moeten dan wel in 1908 of eer- De collecte voor het Diabetes Fonds Nederland heeft ruim 5000,- opgebracht. Het organise rend comité dankt alle collectan ten en gulle gevers voor dit behaal de succes. Op 20 november was in zaal Vos man de maandelijkse vergadering van de NBvP, afdeling Holten. Het programma werd samengesteld door de agrarische commissie. Na de diaserie Land en tuinbouw in Overijssel nu, was er een optreden van mevrouw Sanderman-Vrieze, lid van de afdeling Hengelo van de NBvP en oud- provinciaal be stuurslid. In wijde omtrek is zij be kend als 'Moo' van de Wierdense revue. Dat de 150 aanwezige leden van dit optreden hebben genoten, behoeft geen nader betoog. 85 leden zullen op 29 november deelnemen aan de door de reiscom missie georganiseerde slachtvisite bij Erve Brooks in Gelselaar. Op 18 december is de eerstvolgende ver gadering. Dan wordt de Kerstvie ring verzorgd door het Leger des Heils. der geboren zijn en zelfstandig wo nend zijn in de gemeente Holten. Dus geen ouderen die wonen in het bejaardentehuis of verzorgings flat. De stichting probeert zoveel mo gelijk ouderen te verrassen met een kerstbakje en vraagt daarom uw medewerking. Heeft u ouderen in uw omgeving of in de familie kring, dan kan men de naam opge ven bij mevrouw Elly Aanstoot, te lefoon 62858 of bij het kantoor van de stichting in het dorpshuis, tele foon 62755. Wonen en werken op de boerderij is het thema van de discussieavond voor jonge agrarische vrouwen, die vanavond 23 november in de Leer- en lampe in Raalte wordt gehou den. De organisatie is in handen van het boerinnenbestuur van het Overijssels Agrarisch Jongeren Kontakt. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. AUTOMOBIELBEDRIJF t/m 5 december 1989 geven wij Deventerweg 5 - Bathmen - tel. 05704-16 52 pracht kado van de Broekestraat 40 Rijssen-tel 05480-13186 MINOOA Intelligent Autofocus-systeem Geavanceerd Belichtingssysteem Creatieve Belichtingsmogelijkheden Intelligent. Automatisch Flitssysteem Creatie! Chip Kaart Systeem Absoluut Probleemloze Filmregeling Ergonomisch Ontwerp Diverse, Speciale Accessoires, waaronder de A/S functie chipkaat dit** sa» s'Wereids mcesl compacte autotocus tellexcamera mei ingebouwde zoom-fliiser Dorpsstraat 39 - Holten - Tel. 05483-6 18 50 Donderdag koopavond.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 5