Warm welkom voor Sint en zijn Pieten ATTENTIE SINTERKLAAS! JOHN KUIPERS i GOOR Ondanks voetbal veel publiek in Diekerhook jéBËÈ m Kerkdiensten Medische diensten j WINDMOBILE Gezellig© leuke kado-ideeën op onze kerstmarkt 'bericht stichting' Holten centraal in Radio Diessenplas van dag tot dag Uit het politierapport Gevonden voorwerpen n Adventsmiddag HVD wijk-Zuid Nar-cist in Schure BOLSENBROEK f§j!0 MARKELO 7 OPEL^ parelmoer, met 22 klokjes 4 g OË van 24.95 voor I Ivv WELZIJN OUDEREN Gezellige avond met Harms' Piratendisco j DONDERDAG 23 NOVEMBER 1989 I HQLTENS NIEUWSBLAD Omstuwd door de Holtense jeugd maakte de Sint een rondrit door het dorp. Kindernevendienst: groep 3 en 4 o.l.v. T. Heusinkveld-Huls- man. Oppasdienst: 0-3 jaar, Juliette Meijerink, Renate Stam, Erna Nijkamp-ter Avest; 4-6 jaar, Herma Aanstoot-Pluimers, Ria Aanstoot-Stam. R.K KERK (gebouw Irene) 10.00 uur; Heilige Mis. DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. Visser; uitgangs collecte: Kerkkoor/Helicon. OKKENBROEK 10.00 uur: ds H. Th. Vollebregt (Herdenking ontslapenen. Hei lig Avondmaal). NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur. Zondag 08.00 en 10.00 uur H. Mis. Een letterlijk tot de nok toe ge vuld gebouw Irene heeft zaterdag middag Sint Nicolaas en zijn Pie ten een warm welkom bereid. Lang voor de komt van de Sint zat de jeugd al klaar oni de goede Sint te verwelkomen en dat was wel licht het enige minpuntje, dat viel te noteren bij de inkomst nieuwe stijl. Terwijl de kinderen op school een uitnodiging hadden ontvangen waarop duidelijk stond aangegeven, dat het feest om half drie in Irene zou beginnen, werd door de organiserende Han delsvereniging aangekondigd, dat de zaal in Irene om kwart over drie zou open gaan, maar dat het kinderprogramma gehouden zou worden tussen vier en vijf uur. Dat wekte onnodig verwarring en irritatie, die toch door overleg ge makkelijk te vermijden moet zijn. Maar verder niets dan lof. Einde lijk was het in Irene een feest voor de kinderen en stonden de ouderen met recht aan de kant toe te kij ken. Het systeem met de toegangs biljetten werkte uitstekend met dien verstande, dat in deze moder ne tijd er ook weekend-ouders zijn, waarvan de kinderen elders op school zitten. De verantwoordelij- Anti-inbraak tips Er zijn een aantal punten te noe men, waardoor inbraak misschien kan worden voorkomen. Wellicht zijn ze al bij u bekend, maar hier toch nog maar eens op een rijtje ge zet. - laat geen raam, of deur open wan neer u weggaat. Dat geldt ookvoor bovenlichtjes. Maar denkt u ook eens aan de schuur, waar mis schien uw fiets staat, of de trap, die de inbreker te pas kan komen. - leg geen sleutels op bekende plaatsen, als onder de deurmat, of in de schuur. Iedereen kent ze. - laat geen sleutels in de sloten ste ken, wanneer u gaat slapen, of weg bent. Ruitje intikken, slot om draaien en men is binnen. - als u wat langer weggaat, laat uw huis er dan niet onbewoond uit zien. Dat geldt bijvoorbeeld voor de plantjes in de vensterbank en de posfkranten in de brievenbus. ken bij de deur begrepen gelukkig het probleem en knepen beide ogen even toe. Alvorens de Goedheiligman naar Irene kwam, maakte hij een rond rit over de Kol om vervolgens halt te houden bij het gemeentehuis. Daar verscheen hij met burge meester Van Rappard, wethouder Dalhuisen en gemeentesecretaris Stegeman op het balkom. Begeleid door HMV werd het hoge gezel schap toegezongen. De Sint ont dekte in de talrijke menigte prins Leo 1, die hij spéciaal welkom heet te. Vervolgens maakte hij zijn rondrit af door de Haar, waarbij een be zoek werd ingelast in Diessenplas waar de hoogbejaarde Sint zich even thuis voelde temidden van zijn leeftijdsgenoten. Inmiddels was de zaal in Irene al lang stijfvol en moest er uitgewe ken worden naar het balkon, waar ook in korte tijd geen vrij plekje meer te vinden was. Na een gewel dige samenzang onder leiding van Kees Van Bruggen met muzikale begeleiding van de jonge" Roe meense pianist M. Constatin, ver maakte Erik Rensen de jeugd met een paar van zijn bandparodiën. - maak met uw buren of kennissen een afspraakje, wanneer u langer weggaat om een oogje in het zeil te houden. - let u er eens op of uw kostbaarhe den (dat zijn tegenwoordig ook de TV, video en CDspeler) makkelijk van buiten af te zien zijn. - berg uw kostbaarheden, waaron der bank/girocheques, geld, siera den niet bij elkaar op. Wordt er in gebroken, dan kan niet alles in een greep worden gepakt. - bent u vaak van huis en heeft'u meerdere waardevolle voorwer pen, overweeg dan eens een safelo ket bij uw bank te huren, of mis schien zelf een kluisje aan te schaf fen. Bejaardensociëteit Op dinsdag 28 november komt om 14.30 uur de Bejaardensociëteit weer bijeen in de Kandelaar. Er worden dia's vertoond door de fa milie Span van hun reis door Cana da. Door de overweldigende drukte konden slechts enkele kinderen bij Sinterklaas komen om hem een handje te geven, maar hij zegde toe, dat ze allemaal 's avonds hun schoen mochten zetten. Clown- /goochelaar Kwippie zorgde ten slotte voor leuke en spannende af sluiting van de middag. Ondanks de voetbalinterland Ne- derland-Finland was het vorige week woensdag in café Het Bonte Paard in Dijkerhoek behoorlijk druk. Een gezellig geroezemoes, groepjes mensen die een plaats zochten, (plaatselijke) artiesten die proef draaiden, de koude luchtstroom door het open raam waardoor Harm Agteresch iets riep naar de mensen in de opname wagen: Harm Farm's Piratendis- co is in Diekerhook... "Wat 'n volk! Nooit edach", ver welkomde Harm de toeschouwers en luisteraars in de zaal en had meteen de aandacht van de aanwe zigen. Een keer voor proef applau- diseren en de opnames konden be ginnen. De artiesten kwamen aan de lopende band op; de spits werd afgebeten door het Salland Combo met het Sallandlied. En de stemming zat er al meteen in; het refrein van het lied werd uit bundig meegezongen en de han den gingen op elkaar. Daarna kwam zangeres Colinda uit Breda aan bod met 'Colinda' en 'Let me in'. Toen was het de beurt aan de regionale artiesten: hetMedler trio met 'Magdalena', de Diekerhookse revue met 'De Mölle', Herman Lip- pinkhof met van het lied van zijn nieuwe single 'Ay Ay Ay Maria' en het duo Toon en Henk met het Twentelied. En over Holten werd natuurlijk ook gezongen: door het Salland Combo met 'Dat is mien dorpje'... Ondertussen kreeg Jan Gerrits, producer van dit programma, een telefonische melding dat Richard Candel, die deze avond ook op zou treden, met autopech langs de weg stond. 'We hebben deze avond alle pech van de wereld", verzucht Ger rits na dit telefoontje. In eerste in stantie zouden ook Hannie en de Rekels en de Alpenzusjes deze avond in Dijkerhoek zijn. maar al len hadden bezigheden elders. "Ge lukkig hebben we goede plaatsver vangers gevonden", aldus Gerrits. Tussen het muzikale gebeuren door voerde Harm snelle gesprek jes met leden van de Diekerhookse Revue, met de caféhouder van het Diverse bewoners van de Chur- chillstraat-Canadastraat en Ver- zetstraat zijn kennelijk vergeten dan in hun woonbuurt een par keerverbod geldt. Diverse autobe zitters weten het nu echter weer, daar zij een parkeerbon achter hun ruitenwisser hebben gevonden. Men had dit geld beter kunnen be steden aan een leuke suprise voor Sint Nicolaas. Op 15 november kwam een brom fietser te vallen in de Haarstraat. Een dokter verleende de eerste hulp en hij vond het noodzakelijk om voor alle zékerheid het slacht offer voor nader onderzoek te laten overbrengen naar een ziekenhuis te Deventer. Aldaar bleken de ver wondingen gelukkig nogal mee te vallen. Aangifte werd gedaan van diefstal van een schrikdraadapparaat. Dit voorwerp had gestaan aan de Fliermatenweg. Ee dag na plaat sing hadden onbevoegden zich er reeds over ontfermd. Op 16 november werd een dode ree aangetroffen op de S14 onder Espe- lo. Het dier was alleen nog maar ge schikt voor destructie. Later meld de zich een vrachtwagenchauffeur die mededeelde dat hij het dier had aangereden. De vrachtwagen liep geen schade op. Op 17 november werd een vracht wagenchauffeur bekeurd die zijn lading, betonconstructiemateri aal, ondeugdelijk had geladen. Daardoor begon deze zware lading te schuiven en dreigde van het voertuig te vallen. Al met al een le vensgevaarlijke situatie. Op 20 november vond een aanrij ding plaats op de kruising Marke- loseweg-Rijssenseweg. Een be stuurder van een auto komende vanaf Rijssen wilde de Markelose- Bonte Paard en met leden van de Espelose revue. Afgelopen zaterdagmorgen werd het programma uitgezonden en zo hoorde de hele regio wat er die woensdagavond in 'n Diekerhook gezongen en besproken werd. Gevonden: rood kinerhand schoentje; veelkleurige pop: portemonnaie met huissleutel en enig kleingeld; sporttas met portemonnaie en horloge; rech ter kinderschoen; bos sleutels met musketonhaak; gebloemde stoffen tas met portemonnaie; weg oprijden. Op het laatste mo ment zag hij echter een auto uit de richting Markelo komen en remde. De bestuurder van de auto komen de uit de richting Markelo schrok echter zodanig, dat er naar links werd uitgeweken en toen in bot sing kwam met een auto die uit de tegenovergestelde richting kwam. Enige materiële schade was het ge volg. Op 20 november werd een gewonde reiger gevonden langs de AI. On danks de inspanningen van een dierenarts was het beest niet meer te redden. Op donderdagmiddag 14 decem ber wordt voor alle ouderen vanaf 70 jaar van wijk Zuid in gebouw Irene een Adventsmiddag georga niseerd. De aanvang is half drie. Wie belangstelling heeft kan zich voor zaterdag 9 december aanmel den bij mevrouw Beeftink, Kei- zersweg 24, tel. 62303 of mevrouw Verboom, Kieftenbelt 2, tel. 63041. Er worden dit keer geen uitnodi gingen verstuurd. Voor vervoer kan ev.envueel gezorgd worden. Zaterdag 25 november treedt in jc De Schure op de Deventer forma tie Nar-cist. Deze band heeft vooral in deze regio bekendheid gekregen door vorig jaar mee te doen aan een uitwisseling met Schotse bands. Zowel de muziek als pose van Nar eist roept herinneringen op aan groepen als Bauhaus en Joy Divi sion. Harm Farm's Piratendisco komt dinsdagavond 28 november aan staande naar café-restaurant De Platvoet in Deventer. De opnamen voor dit Radio Oost-programma beginnen 's avonds om acht uur. De toegang is gratis. Autosleutel A124. Verloren; een paar zwarte lede ren glacé's; Rugzak met gym- kleding; Rabo-bankpasje; sleu telbos met pijpreinigingsset; antiek dameshorloge met ket ting; bos sleutels (totaal 7 sleu tels). NED.HERV KERK 10.00 uur: ds. Vons (herdenking van de ontslapenen, m.m.v. He licon); kindernevendienst An nie Rensen. Irene: 10.00 uur, geen dienst. 19.00 uur: ds. Venema, Losser. (Jeugddienst). Uitgangscollecte: Kerkkoor- /Helicon. Oppasdienst: Mevr. Rensen- van Dolder en Brenda Bogaard. Diessenplas: woensdag 29 no vember, 19.00 uur ds Berg (Hei lig Avondmaal). GEREF.KERK 09.30 uur: ds. Joh. Kroeze, Leeu warden. 15.00 uur: ds. Joh. Kroeze. De eerste collecte is voor kerk en de tweede voor rente en aflos sing. ARTS: Za.en zo. J.H.A. Bruins, Keizers- weg 32, telefoon 6 35 53. Spreek uren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-614 36, 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen 05700-152 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: T.I. Lafeber, Henri Dunant- straat 1, Rijssen. tel. 05480-1 25 35. Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 uur spreekuur, Diessenplasstraat 5, tel. 61515, daarna K. J. Coppool- se, tel. 6 33 91. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. 23 november: 20.00 uur, Alg le denvergadering OLM. 24 november: klaverjasavond SV Holten in kantine Meer manskamp. 25 november: 10.00 uur. Oud- Holten in Radio Diessenplas; 16.00 uur -17.30 uur receptie 65- jarig jubileum BATO bij De Biester. 27 november: 14.00 uur Begro tingsbehandeling in raadzaal gemeentehuis. 28 november: ANBO bijeen komst om 14.30 in De Bosc hkamp, J. Rikkert over inko menspositie ouderen; 14.30 uur. Bejaardensociëteit in de Kan delaar. 29 november: 13.30 - 15.30 uur. Q05476-1907 STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: 05483-63056; 053-330537; 05496- 63056. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel'. 05483-6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer 06-11. Overigens 05483-6 44 44; dag en nacht be reikbaar. BRANDWEER: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. Ruilbeurs voor kinderen in de Boschkamp; extra koopavond 30 november: koopavond; 20.00, vergadering IJsclub de Noordpool bij Vosman. I december: extra koopavond 4 december: extra koopavond 6 december: 20.00 uur, Uitrei king Zaagmolentrofee in Betha- nië. 8 december: 20.00 uur, tweede klaverjaswedstrijd Blauw Wit. II december: 20.00 uur. Bijeen komst Postzegelclub in de Boschkamp. 12 december: 14.30 uur, Ad- ventsbijeenkomst HVD West in Irene. 14 december: 14.30 uur, Ad- ventsbijeenkomst HVD Zuid in Irene. geldig van 22/11 t/m 28/11 diepenheimseweg 6C tel. 05470-73555 V Radio Diessenplas presenteert zaterdagmorgen 25 november vanuit de recreatiezaal van het bejaardencentrum Diessenplas opnieuw een programma met een bijzonder tintje. Tijdens deze uitzending, die om 10.00 uur begint, vormt de geschiedenis van het dorp Hol ten en haar bewoners het cen trale thema. Onder het genot van het gebrui kelijke bakje troost voeren de precentratrices Janny Mondeel en Jeanette Droog onderneemr korte gesprekken met Mini Bos man en Henk Koopman van de Oudheidkamer Hoolt'n. Op een door Dick Mondeel ge maakte tekst bezingt zangeres Willemien Grobben weemoedig de grote veranderingen die ge durende de jaren tachtig in Hol ten hebben plaats gevonden. Zij wordt hierbij begeleid door pia niste Yona Evers. Tijdens het zingen van dit lied vertoont Gerrit Vrugteveen een serie dia's die de gezongen tekst in beeld brengen. Niet in de laatste plaats vormt een aantal optredens van de Holtense ouderendansgroep onder leiding van Ben Vollen- broek een wel heel bijzonder evenement. De diverse programmaonderde len worden afgewisseld met po pulaire verzoekplaatjes. Be langstellenden zijn van harte welkom het programma bij te wonen.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 3