Feestelijk concert van Holtens Mannenkoor A Winkelen Zakendoen PlWif Uit buiten Holten jaaragenda Plan Dikke Steen blijft spannend Als een hoge eindwaarde uw doel is kunt u beter starten met de Rabo Lijfrente Koopsompolis. 'SOSQ HOLTENS NIEUWSBLAD Smakelijke avond CPB Concert Soli Deo Gloria Informeel overleg hulpverleners Studiedag Milieu Tel. 05483-6 22 55 BaSiotsank S3 Meer bank voor je geld Algemene beschouwingen gemeentebegroting 1990 Openbare commissievergaderingen Spreekuur burgemeester Hinderwet Ter inzagelegging beschikking DONDERDAG 23 NOVEMBER 1989 Het Holtens Mannenkoor werd ter gelegenheid van het nieuwe 'uniform' op de foto gezet door fotograaf Ten Velde. Midden achter voorzitter G Grootewal en geheel luiks met het witte 'Dikkertje' dirigent Bert van Jaarsveld- Het traditionale najaarsconcert, dat het Holtens Mannenkoor afge lopen vrijdag heeft gegeven in de Kandelaar, was een concert met een feestelijk tintje. Voor het eerst in de dertien jaar van het bestaan was het koor uniform gekleed. Tot voor kort trad het koor weliswaar aan in smoking, maar snit en kleur varieerde onderling. Door gulle giften en goede spaarzin bezitten alle koorleden nu een fraaie smo king met een speciaal overhemd, gecompletteerd met een zwart zij den strikje, dat de naam 'Dikker tje' kreeg, ter herinnering aan de wel zeer gulle verjaardagsgift van het koorlid Henk Dikkers. Voorzitter Grootewal verklaarde aan fret talrijke publiek best een beetje trots te zijn op de nieuwe outfit, waarvoor velen zich hebben ingezet. In zijn openingswoord me moreerde voorzitter Grootewal niet alleen de inspanningen van de leden van het koor, maar bedankte hij tevens het Holtens bedrijfsle ven en niet te vergeten het publiek. „Het bedrijfsleven heeft beseft hoe belangrijk het voor Holten is een goed mannenkoor te hebben. Wij voelen ons ambassadeurs van Hol ten en dan moet je er perfect ge kleed bijstaan". Een speciaal woord van dank richtte de voorzit ters tot het publiek, want niet min der dan 650 nieuwe donateurs kon den dit jaar worden ingeschreven. De goedgevulde zaal luisterde aan dachtig naar enkele geestelijke lie deren, die door dirigent Bert van Jaarsveld zelf werden aangekon digd en toegelicht. Het eerste ge deelte werd besloten met de Am- brosiaanse Lofzang. Waren de zangers in het eerste deel wat gespannen, na de pauze ging men er direct flink tegenaan met het Sallandlied en enkele in het Duits gezongen volksliedjes. Ge woontegetrouw werd alles a capel- la gebracht met uitzondering van het laatste nummer. Die vergnüng- te Rheinpartie van Willy Parten werd op piano begeleid door Mat- thijs van Noort, een veelbelovende leerling van Bert van Jaarsvel. Het publiek genoot zichtbaar van deze Rheinpartie. Een toegift kon als gevolg van het uitbundige applaus dan ook niet uitblijven. Dat werd het gevoelige Weh das wir scheiden mussen met als onvermijdelijke af sluiter: Rodna Pessen oftewel'' het lied, dat ons verenigt. Deventer Schouwburg Donderdag 23 november om 20.00 uur het toneelstuk Tussen ons van Alan Ayckbourn door het Nationa le Toneel; vooraf om 19.00 uur een inleiding op de voorstelling door dramaturge Rezy Schumacher. Jasperina de Jong komt op vrijdag 24 november met haar nieuwe Tour de Chant en Teo Jolin brengt samen met Just van den Broek en Peer Mascini op zondag 26 novem ber om 15.00 uur een zondagmati nee onder de titel Hoe spreekt mu ziek. Claron McFadden-sopraan en Bri an Masuda-piano brengen op dins dag 28 november een concert geor ganiseerd door de Richting Ka mermuziek Deventer. De nieuwste show van Hans Li- berg, Chanel no 4711op woensdag 29 november is geheel uitverkocht. Inlichtingen: 05700-11500 Schouwburg Lochem Donderdag 23 november komt Mo dern Jazz Dance Company Djaz- zex met modern-jazz dans op ge heel eigen wijze. Helpers weg, eerste ronde is de titel van de one-womanshow van Joke Bruys, te zien op vrijdag 24 novem ber. De voorstelling van Mary Dressel- huys, Ton Lensink, Ramses Shaffy en Marlous Fluitsma in Coctailuur op 25 november is geheel uitver kocht. Tineke Schouten met Tien met een gniffel is te zien op woensdag 29 no vember. Met Seth (Gaaikema) op naar '90, 2000, komt op vrijdag 1 december naar Lochem. Film Op Grens van 1990 Rond Kerst en Oud en Nieuw wordt in Deventer in samenwer- Directeur Hafkamp ontkent dit ten stelligste. „De veevoederin dustrie wordt steeds meer gecon fronteerd met milieu-eisen. Dat betekent, dat niet alle producten meer in één fabriek gemaakt mo gen worden. Door de koop van de fabriek van Müller hebben wij dit probleem kunnen oplossen. Wij zijn nu bezig het pand op te knap pen en ook de erfverharding krijgt een opknapbeurt. Er bestaat dan ook geen enkele reden voor ons om het bedrijf af te stoten. Men doet bij de gemeente al jaren moeilijk over de hinderwetverguning. Wij zullen er echter alles aan doen om de hinderwet vergunning te be houden". Verder staat op de agenda de aan schaf van electronische beveili gingsapparatuur voor de basis scholen, voorstel tot naamswijzi ging Lukensveld in Erve Joost en het inrichtingsplan kanaal Deven- ter-Raalte. De vergadering begint 's middags om 14.00 uur. In verband hiermee zal de redactie van het Holtens Nieuwsblad op maandag 27 no vember vanaf 14.00 uur niet bereik baar zijn. Naast de begrotingsbehandeling, waarover men elders kan lezen in deze editie, zal de gemeenteraad maandag 27 november ook een aantal raadsvoorstellen behande len. Zo zal de raad worden gevraagd een voorbereidingsbesluit te ne men omtrent het plan Dikke Steen. Reeds vorig jaar is daarover een besluit genomen, echter Gede puteerde Staten hebben afwijzend gereageerd op de gemeentelijke plannen om via de versnelde art 19 procedure te komen tot de bouw van woningen en de aanleg van een woonwagenlokatie naast de vee- voedermaalderij van Müller. Het college van B en W heeft daar in middels bezwaar tegen aangete kend bij de Arob-rechter. Volgens burgermeester Van Rap- pard, zijn de veranderde inzichten omtrent het milieu daar de oor zaak van. Naar zijn informatie is het dat echter van korte duur, om dat het pand over enkele jaren zal worden afgebroken, nu het bedrijf is verkocht aan de Groene Ster. Het zou bij de verkoop uitsluitend zijn gegaan om de good-will van het Holtense bedrijf. NOVEMBER: 25 november: receptie 65 jaar BATO. 27 november: Begrotingsbehande ling. DECEMBER: 13 december: Volkskerstzang -16 december: 2009 je de Schure 17 december: Beemd- en Berg Veld- toertocht. 18 december: raadsvergadering; Kerstviering NBvP. 18 tt/m 22 december: Creatieve kerstweek in de Boschkamp. 20 december: Kerstconcert HMK 26 december: Kerstzaalvoetbal- toernooi sv Holten senioren. 29 december: Nacht van Blauw Wit 30 december: Kerstklaverjastoer- nooi 1990: JANUARI: 2 januari: Nieuwjaarsbijeenkomst gemeente. 9 januari: Nieuwjaarsreceptie NBvP. 12 januari: Voetbal-Nachttoernooi 24 januari: Figurentheater Trian gel bij Kunstkring FEBRUARI: 3 februari: Prinsenbal in Bonte Paard. 10 februari: Prinsenbal in de Pop- pe. 12 februari: Uitreiking sportprij- zen. 14 februari: inleiding over Salva dor Dali bij Kunstkring 16/17 februari: 25 jarig bestaan Trefpunt Espelo. 17 februari: Carnaval minder vali den. 24 t/m 26 februari: Carnavals week end en optocht. MAART: 4 maart: Omloop van Holten. t 16 maart: lezing over restauratie schilderijen bij Kunstkring 21 maart: Gemeenteraadsverkie zingen. APRIL 9 april: Verkiezing sportcommis- sie. 21 april: Normaal en Peter Koele- wijn in Espelo. 23 april: inleiding over Vincent van Gogh bij Kunstkring 30 april: Viering Koninginnedag; Optocht; Feest op Smidsbelt. MEI: 1 mei: Toneelavond Ouderen. 2 mei: Culturele avond t.b.v. Cana dese gasten. 4 mei: Herdenking gevallenen op Canadese begraafplaats; Stille tocht. 5 mei: Bevrijdingsdag; Bevrij dingsloop, Fietspuzzeltocht; Volksspelen, Bevrijdingsbal; Holterbergtoertocht. 7 mei: Farewellparty, gastgezinnen en Canadezen 12/13 mei: Viering 100 jarig bestaan molen de Hegeman Dijkerhoek. 13 mei: Havenzangers in Dijker- hoek. 26 mei: Straatvoetbaltoernooi 27 mei: Allard van Bruggen-toer nooi AUGUSTUS: 11 augustus: Triathlon Holten. 22 september: Holterberg-Herfst- toer. king met de Culturele Raad van Deventer een festival gehouden waarin verschillende vormen van podiumkunsten aan de orde zullen komen. Het programma omvat te vens een groots opgezette Oude jaarsnachtviering, alsmede een groot aantal jeugdvoorstellingen. Speelgoed en Blikmu seum Tot en met 7 januari zal in het Speelgoed en Blikmuseum de ten toonstelling 'Lehmann; van speel goed tot tuinspoor' te zien zijn. Een waar paradijs voor de liefhebbers van modelspoortreinen. De Christelijke Plattelandsvrou wen Bond kwam donderdag 16 no vember bijeen in de Kandelaar, waar na het huishoudelijk gedeelte groeteman Bert Maneschijn uit Vriezeveen vertelde over de hygië ne bij de voedselbereiding en het bewust inkopen doen (milieu, kwa liteit en planning) Een grote verscheidenheid aan vruchten en groenten werd ge toond, waarbij verteld werd wat er mee gedaan kan worden. De da mes stelden het erg op prijs, dat er daadwerkelijk geproefd en gero ken worden worden. Vooral de on bekende vruchten wekten veel waardering alsmede het vervaardi gen van een decoratie-roos van een tomat-enschil De presidente mevrouw M.F. Groenewegen-Goud bedankte de heer Maneschijn en zijn assistent voor het verzorgen van deze leerza me en gezellige avond. Op zondagmiddag 26 november zal de COV Soli Deo Gloria een klein concert geven in de kerk van de Vrij Evangelische gemeente in Nijverdal, aanvang 15.30 uur. Uitgevoerd worden werken van Dietrich Buxtehude, Edward El- gar en Gabriel Fauré. Muzikale medewerking wordt verleend door het ensemble Ad Hoc van het Twents Conservatorium in En schede en Louis ten Vregelaar, or gel. De algehele leiding is in han den van Ingrid van Velzen. Binnen afzienbare tijd zal het eer ste informeel overleg plaats vinden van de verschillende hulpverleners in Holten. Dit deelde burgemees ter Van Rappard mee. Tijdens het halfjaarlijks overleg tussen de pas tores en de burgemeester kwam dit onderwerp ter sprake. De hupver- leners voelen het als een gemis, dat er weinig coördinatie is het gebied van de hulpverlening en een zoge- noem 'Hometeam' in Holten ont1 breekt. Als eerste aanzet zal er nu op informeel niveau een gesprek plaats vinden om nader kennis met elkaar te maken. Milieu en Bedrijf is het thema van de studiedag die op vrijdag 24 no vember gehouden wordt door de OLM, NBvP en PJGO in de Leeren Lampe in Raalte. Centraal op deze themadag staan de mogelijkhe den voor een milieuvriendelijker productie op bedrijfsniveau. Naast algemene inleidingen door H.J. Slijkhuis, voorzitter van de OLM en Ir. J. Gerritsen, secretaris van de Commissie Milieu-aangele genheden van het landbouwschpa zullen enkele specialisetne in workshops specifieke informatie verschaffen. Tevens zal de firn van het ministerie van Landbouw, Minder en Beter worden vertoond. De studiedag begint om 09.30 uur en duurt tot ongeveer 15.30 uur Wanneerueenwelkomeaanvullingwenst op uw pensioen, is een Rabo Lijfrente Koopsom polis een prima oplossing. De Rabo Lijfrente Koopsompolis biedt namelijk een aantal aantrekkelijke voordelen. Hoge eindwaarde. U koopt de Rabo Lijfrente Koopsompolis direct bij de Rabobank, waardoor een aantal belangrijke kosten worden eindwaarde eindwaarde (Rabobank) lager spaardecl Gunstige ontwikkeling eindwaarde uitgespaard. Uw spaardeel kent daardoor een voordelige start, hetgeen u later in de gunstige eindwaarde terugvindt. De tekening hiernaast laat zien hoe deze ontwikkeling eruit ziet. U krijgt een vaste rente gedurende de overeengekomen periode. En het eindkapitaal is gegarandeerd. Maatwerk. U bepaalt zelf de hoogte van uw koopsom en de uitkering in geval van overlijden. Zoals u weet is de koopsom (tot een maximum van f 16.863,-) volledig aftrekbaar voor de inkomstenbelasting. Laat het voor u uitrekenen. Bent u geïnte resseerd in de Rabo Lijfrente Koopsompolis, dan raden wij u aan om eens te gaan pratenmetde Rabobank bij u in de buurt. Maar natuurlijk kunt u ook de bon invullen en opsturen naar de Rabobank. De bank neemt dan zo spoedig mogelijk contact met u op. T ik wil geïnformeerd worden over de J d} Rabo Lijfrente Koopsompolis. Adres: I Postcode:. Woonplaats AlllhvILVm M DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. aan de heer E. Struik, vergunning verleend voor plaatsen mestopslag-folieput bij Koeweideweg 1 2. aan U-vlees B.V. vergunning verleend voor bouw biofilter bij Pannenbakkersstraat 1-3; 3. aan Amnesty International toestemming verleend voor fakkeloptocht op 7 dec. 1989; 4. aan Sportvereniging Rijkspolitie Oversticht een verklaring van geen bezwaar afgegeven t.b.v. Holterbergloop op 21 december 1989; 5. aan Graphic Color ontheffing verleend t.b.v. maken foto's tijdens kermisdagen 1990. VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER DE ZAAK ZELF DAN WEL OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BEZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AFDELING ALGEMENE ZA KEN TER GEMEENTESECRETARIE. Vanaf 23 november 1989 zijn de algemene beschouwingen van de raadsfrakties ten aanzien van de gemeentebegroting 1990 voor belang stellenden ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, verkrijg baar. De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie wordt gehouden op dinsdag 28 november a.s. om 19.30 uur in het ge meentehuis (kamer 9). Op de agenda staan voorstellen inzalke: - vaststelling van het vergaderschema voor 1990; -vaststelling vergoeding aan s.v. Holten i.v.m. kosten gasverbruik beheerdersruimte; - gebruik sportveldencomplexen door derden De commissie onderwijs vergadert op woensdag 29 november 1989 om 17.00 uur in het gemeentehuis De agenda vermeldt o.a.: - advies inzake de vaststelling van de kosten van het openbaar kleuter en lager onderwijs over de jaren 1981 tot en met 1985; - advies inzake de vaststelling van een extra vergoeding t.b.v. het bij zonder onderwijs over diverse tijdvakken De burgemeester is verhinderd op maandag 27 november a.s. spreekuur te houden. Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, op 21 november 1989 vergunning ingevolge de hinderwet verleend aan: de heer G. M. Brinks, Broekweg 12 te Holten, tot het uitbreiden en/of wijzigen van de veehouderij door de bouw van een mestkelder met veestal en berging. De beschikking en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 27 november 1989) op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, alsmede in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder) aan de Keizersweg, ter inzage gedurende de hierboven genoemde termijn. tegen de beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager b. de betrokken adviseurs c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden ingediend bij deze Afdeling, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening doen. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling, voornoemd. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is ^beslist. I Tel.nr. Stuur deze coupon aan de Rabobank. I De bank neemt contact met u op. Kapsalon W. Drent aan de Oranjestraat 18 is sinds begin no vember gemoderniseerd en uitgebreid. Het andere kleurtje van binnen, de andere indeling van het in terieur en de individuele spiegels zorgen voor een smaakvol geheel en een prettige sfeer. In kapsalon Drent kunnen dames, heren en kinderen voor alle kappershandelingen terecht. "Het personeel volgt, door middel van traïningsavonden en cursussen, de haarmode op de voet. De teamleden kennen hun vak en zijn er goed mee bezig. Bij ons is het haar hoofdzaak", aldus eigenaar W. Drent, die ook zelf in zijn vak uitstekend thuis is. Nieuw in de kapsalon is de 'Le Coïffeur'serie voor (alcalivrije- )permanenten en verzorgingsartikelen. Dit nieuwe produkt zit in milieuvriendelijke verpakking.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 11