Leo 1 nieuwe heerser over het narrenvolk Winkelen Zakendoen Uit buiten Holten Rabobank Rendement Rekening: hoge rente en altijd geld beschikbaar Hardrock-Elise in café De Wippert Wilhelminastraat wordt minder snel Rente: n "i Uitbreiding pakket Makelaardij Robers Snelservice Ten Velde Meer bank voor je geld Lukensveld straks Erve Joost Puzzelrit Ei is gelegd HOLTENS NIEUWSBLAD Piet Bakker Keunedarper van het jaar Informatiedag ondernemende vrouwen slaat goed aan HiMaisi; H Nieuwe cursus Hapjes maken Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. Hinderwet DONDERDAG 16 NOVEMBER 1989 Prins Leo de eerste voelde zich in een overvolle zaal De Poppe als een vis in het water. Voor de insiders - en dat waren er zeer velen, zaterdagavond - was het niet moeilijk te raden wie de nieuwe prins zou zijn. Eigenwijs, sportief, (oud)-voorzitter en een mens van gezelligheid, dat kon niemand anders zijn dan Leo Thiele. Vol enthousiasme stortten de narren en narrinnen zich in de polonaise om de uitverkiezing van de voorzitter van de carna valsvereniging de Fienpreuvers tot de Prins van het Keunedarp voor één jaar te vieren. De officiële installatie kwam daardoor wat in het ge- dang, maar geen mens die zich daar zaterdagavond in de Poppe zorgen over maakte. Nadat de Prins en zijn omvangrijke aanhang een rondje hadden gemaakt tussen de volbezette tafels, maakte hij bekend dat hij zijn vriend en compaan Kees Brussee tot zijn adjudant had benoemd. Als prins Leo de eerste, graaf van Si 1 volde, drost van de Koekstad en leenheer van Köllingserf tot Bussnik zal hij over het narrenvolk gaan regeren. Een speciaal aangepaste versie van het Sallandlied begeleidde de installatie. Voor de Holtenaren was het kenne lijk een goede keuze, want niet minder dan 63 goede oplossingen waren er bij het Prinsraden. De winnaar werd na loting B. Langer- huizen uit Eefde. De tweede prijs was voor Tromop, Oranjestraat en derde E.J. Wissirik, Vixseboxse- straat. Uit handen van president Jan den Ontvanger kreeg de waar nemend voorzitter van de Stich ting Viering Nationale feestdagen, Ch. Vogely een bedrag van 1011,11 overhandigd. Voordat de nieuwe prins kon wor den verwelkomd, werd eerst af scheid genomen van prins Zwatten Gait en zijn adjudant Willem Ban- nink. 'Heel' Espelo was voor deze gelegenheid afgereisd naar Marke- lo om dit feest mee te vieren en de kleine dansvloer was bijna te klein om alle Sploders te bergen, die ge zamenlijk prins en zijn adjudant in een kruiwagen het prinsloze tijd perk kwamen induwden. Een uit stekende inbreng uit Splo was er ook van Johan Meilink, die met zijn conference de zaal aan het la chen kreeg. Meilink werd verge zeld door een heuse geit, die het ge sol gelaten over zich heen liet gaan. Keunedarper Daar er het afgelopen jaar geen in het oogspingende evenementen hebben plaatsgevonden, werd er voor de keuze van Keunedarper van het jaar in een geheel andere richting gezocht. De onderschei ding viel ten deel oud-rector drs. Piet Bakker van de Scholenge meenschap voor zijn grote bijdra ge aan de regio-functie van de Scholengemeenschap Holten, de vernieuwing in het onderwijs, de kindvriendelijke sfeer en de onge dwongen dicipline op school. In zijn toespraak relativeerde de heer. Bakker zijn bijdrage aan de onder wijsvoorzieningen in Holten, die slechts tot stand kon komen door de mederwerking van het gehele team van de SGH. Albert Boode en Tonnie Brands werden tijdens de Elfde van de Elf de met enig ceremonieel 'geslagen' tot senator. Het feest werd tot de late uurtjes voortgezet onder de to nen van de JJ-band en de band Twilight. Deventer Schouwburg Belofte maakt schuld is de titel van de plattelandseomedie die op vrijdag 17 en zaterdag 18 novem ber wordt vertolkt door de Drentse Vereniging Harm Smeenge. Christine Collister en Clive Greg- son spelen Britse Folk-rock mu ziek op zaterdag 18 november (21.00 uur). Madeline Bell en Ruth Jacott zijn de sterren in de musical A night at the Cotton Club, die op zondag 19 en maandag 20 november te zien is. De dansgroep Krisztine de Chatel brengt op dinsdag 21 november de voorstelling Dualis. Indringende dans op muziek van Nina Hagen. Donderdag 23 november om 20.00 uur het toneelstuk Tussen ons van Alan Ayckboum door het Nationa le Toneel; vooraf om 19.00 uur een inleiding op de voorstelling door dramaturge Rezy Schumacher. Jasperina de Jong komt op vrijdag 24 november met haar nieuwe Tour de Chant en Teo Jolin brengt op zondag 26 november om 15.00 uur een zondagmatinee onder de titel Hoe spreekt muziek. Inlichtingen: 05700-11500 Schouwburg Lochem Vanavond, 16 november de kome die Jalouzieën, die door Annet Nieuwenhuijzen," Allard van der Scheer, Edwin de Vries en Elsje de Wijn op de planken wordt ge bracht. Dwarsfluitist Chris Hinze geeft op zondag 19 novmember een koffie concert, aanvang 12.00 uur. als spe ciale gast Arto Tuncboyaci uit New York met een uitgebreid scala aan percussieinstrumenten.Inlich- tingen: 05730-51081. Donderdag 23 november komt Mo dern Jazz Dance Company Djaz- zex met modern-jazz dans op ge heel eigen wijze. Helpers weg, eerste ronde is de titel van de one-womanshow van Joke Bruys, te zien op vrijdag 24 novem ber. Film Dinsdag 21 november: Batman (12 jr.) Zondag november, 20.00 uur: Evenementenhal Met maar liefst 875 deelnemers in twee dagen staat de Twentse Vlooienmarkt in de Evenementen hal in Bome zaterdag 18 en zondag 19 november weer garant voor een ongekend aanbod tweedehands artikelen en goederen. Uitsluitend tweedehands, want nieuwe goede ren mogen niet verkocht worden. De vlooienmarkt is zaterdag en zondag geopend van 0.00 tot 17.00 uur. Op Grens van 1990 Rond Kerst en Oud en Nieuw wordt in Deventer in samenwer king met de Culturele Raad van Deventer een festival gehouden waarin verschillende vormen van podiumkunsten aan de orde zullen komen. Het programma omvat te vens een groots opgezette Oude jaarsnachtviering, alsmede een groot aantal jeugdvoorstellingen. Speelgoed en Blikmu seum Tot en met 7 januari zal in het Speelgoed en Blikmuseum de ten toonstelling 'Lehmann; van speel goed tottuinspoor' te zien zijn. Een waar paradijs voor de liefhebbers van modelspoortreinen. De informatiedagen voor vrouwen die denken over een eigen bedrijf, die georganiseerd worden door de Kamer van Koophandel en Vrou wenwerkwinkel Deventer, zijn een ongekend succes. Lag het eerst in de bedoeling slechts één informa tiedag te houden, door de grote in teresse van vrouwen uit de gehele regio is inmiddels al een tweede in formatiedag gehouden en staat de derde voor dinsdag 21 november op het programma. Ook deze dag is al volgeboekt. Naast de algemene informatie wordt er voor de deel neemster ook een presentatietrai ning gehouden en een aparte bij eenkomst voor de financierings mogelijkheden. Volgens Bart Mulder, voorlichter van de Kamer van Koophandel, komen de vrouwen al vaak met vastomlijnde plannen naar de in formatiedag om daar hun ideeën te toetsen aan de mogelijkheden en is men zeer enthousiast over de infor matie die verstrekt wordt. Gezien het succes, zal volgend jaar opnieuw een informatiedag voor aanstaande onderneemsters wor den georganiseerd. Spaartegoed meer dan f 10.000.-? Neem dan een Rabobank Rendement Rekening: een hoge rente en toch f 25.000.- contant en zonder kosten opneembaar (elk kwartaal). 6% Loop even binnen of bel voor een afspraak. Gaardenstraat 32 - Holten - Tel. 6 22 55 De Stichting voor Sociaal en Cul tureel Werk organiseert een nieu we cursus Hapjes maken in dorps huis De Boschkamp. Deformatie Elise. De formatie Elise, een van de tocn- agevendste hardroek/heavey me- talbands uit het oosten van het land, treedt op vrijdag 17 novem ber op in café De Wippert. De band uit Balkbrug heeft vier de mo's op haar naam staan, daar naast staat de band op een verza mel LP van Overijsselse bands en een verzamel CD van West-Euro- pese hardrockbands. Deze demo werd in het radiopro gramma Vara's Vuurwerk ge draaid en gekozen tot demo van de week, terwijl het maandbal Music Maker er de demo van de maand van maakte. In ditzelfde blad werd de demo, geselecteerd uit 450 stuks, nummer negen in de demo toptien over 1988. Aan het eind van dit jaar gaat Elise wederom de stu dio in, ditmaal voor het opnemen van een CD, die volgend jaar in de winkel zal liggen. Maar ook op het podium staat Eli se haar mannetje, de o.a. aan Iron Maiden en Accept herinnerende hardrock weet zij volledig tot ui ting te brengen. Een beweijs hier van zijn de vele live optredens door heel Nederland en de voorpro- grammas's bij Vengeance, Helloi- se, Vitesse en Normaal. De life-act wordt ondersteund door rookeffec- ten, decor en een unieke lichtin stallatie. De band bestaat uit Gerd Henko (zang), Thomas Duiveman (gitaar) Jannes Bloemert (gitaar), Henk van Mierlo (bas) Rieks Vogel zang (drums). De hardrockliefheb- bers kunnen in de Wippert vanaf half negen terecht. Wie bij feestelijke gelegenheden eens wat anders op tafel wil zetten dan het traditionele stukje kaas of worst, mag deze cursus niet mis sen. Mevrouw Dollekamp laat zien en proeven hoe met eenvoudige middelen zeer 'smaakvolle' hapjes gepresenteerd kunnen worden. Zo wel koude als warme borrelhapjes worden behandeld. De cursisten krijgen genoeg recepten mee om de komende feestdagen vooruit kunnen. De cursus vindt plaats op de donderdagochtenden 30 novem ber, 7 december en 14 december. De kosten bedragen 30,- voor drie lessen, inclusief ingrediënten. Voor opgave en inlichtingen kan men te recht met de Stichting voor Soci aal en Cultureel Werk voor Holten in het dorphuis, tel 62755. Aanvankelijk is de Wilhelmina straat aangelegd voor de snelle af wikkeling van het verkeer uit de wijk de Haar. Dat blijkt achteraf toch niet zo'n geweldig succes te zijn: er wordt veel te hard gereden. Daarom zullen er maatregelen worden genomen om het verkeer af te remmen. Dat verklaarde burge meester Van Rappard op vragen van mevrouw Dijkgraaf- Van der Hart tijdens de vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting. Gedacht wordt aan parkeervak ken op de rijbaan, die de weg op tisch zullen versmallen en aanpas sing van de beplanting, zoals ook al is voorgesteld in de onlangs uit gebrachte groennota, ook wordt er gedacht aan verkeersdrempels Mevrouw Dijkgraaf had als enige problemen met de uitrit van de nieuwe woningen, die gebouwd worden op het terrein van de voor malige kleuterschool, die precies tegenover de bocht bij de Chuchill- straat zal komen. Burgemeester Van Rappard verzekerde echter, dat door de 'deskundigen' deze plaats als de beste was gekozen. De straat Lukensveld in de wijk de Beuseberg, zal indien de raad er mee accoord gaat, omgedoopt wor den tot Erve Joost, een oude huis naam, die daar vroeger voorkwam. 'Joost' was een van de vele telgen van de familie Vincent, die vroeger in de Beuseberg een boederij be zat. Het college doet dit voorstel aan de raad, om verwarring met het nieuwe plan Lukensveld te ver mijden. 1Verleende bouwvergunningen: - aan H. Lievendag voor bouw garage bij Korhoenderweg 9; - aan F. J. Klooster voor plaatsen duiventil bij Kozakkenstraat 14; - aan U-Vlees B.V. voor uitbreiding bedrijfsgebouw Pannenbakkersstraat 1-3; 2. aan mevr. Bekkernens, Markeloseweg 6 ontheffing verleend t.b.v. een verwerping. Voor het Inwinnen van informatie over een zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of be roepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. TERINZAGELEGGING BESCHIKKINGEN Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden, welke er toe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, op 7 november 1989 vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan: 1. de heer G. Rensen, Espelodijk 13 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee-, fok- en melkbedrijf) omvattende vergunning. 2. Gebrs. Wegstapel, Dorperdijk 17 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee- en varkensbedrijf) omvattende vergunning. 3. Maatschap J. en M. Oolbekkink, Geskesdijk 34 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van het rundvee-, varkens- en mestkui- kenbedrijf. 4. de heer H. W. Koopman, Haalmansweg 3/5 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een mestkuikenbedrijf. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 20 november 1989) op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, alsmede in de sport hal 't Mossink (kantoor beheerder) aan de Keizersweg, ter inzage gedu rende de hierboven genoemde termijn. Beroep tegen de beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschil len van bestuur van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden in gediend bij deze Afdeling, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening doen. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aarl de Voorzitter van de Afdeling, voornoemd. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Sinds enige tijd heeft Makelaardij Robers haar aktiviteiten uitgebreid met een pakket pensioenvoorzieningen. „We merkten dat veel mensen moeite hebben met het bepa len van de keus wat de pensioenen betreft. Bovendien weten veel mensen niet wat ze aan pensioenvoorziening kunnen ver wachten bij bijvoorbeeld eerdere uitdiensttreding, en hoe een en ander fiscaal geregeld is", vertelt mevrouw M. Kooij-Heu- sinkveld. En dan wordt (zoals het er nu uitziet per 1 januari 1991) de 'brede herwaardering' ingevoerd met alle gevolgen van dien voorde pensioenen. Makelaardij Robers geeft goede en onafhankelijke adviezen op pensioengebied. Belangstellenden kunnen een afspraak maken voor een vrijblijvend (gratis) gesprek. Het adres van de makelaardij is Pastorïestraat 50; het telefoonnummer is 6 16 49 (tijdens kantooruren). Bij Foto ten Velde is, zoals vorige week al gemeld - zij het toen met enkele zetfouten - sinds enige tijd een Fuji-Minilab in ge bruik. Eenenander houdt in, dat met behulp van zeer professio nele apparatuur Ten Velde binnen het uur kan ontwikkelen en afdrukken. De klant kan ten aanzien van dat afdrukken de voor keur uitspreken voor het eventueel accentueren van bepaalde kleuren. De gebruikte technieksnelhied doet allesbehalve af breuk aan de kwaliteit. Of het nu om fot's van het gangbare formaat gaat of om vergrotingen (tot 15 x 21 cm.) de foto's worden binnen het uur afgeleverd. Tevens deelde de burgemeester mee, dat volgende week de wer ving begint voor een nieuwe direc teur van de Kolschool, de profiel schets is inmiddels binnen. Hoewel er geen voorkeur is uitgesproken, maakt Holtens onderwijzend per soneel een goede kans bij een solli citatie. MAC de Holterberg organiseert zondag 19 november weer een puz zelrit. Ook nu staan de uitzetters garant voor een mooie rit met een lengte van ongeveer 40 km., waar aan iedereen kan meedoen. De start is om 14.00 uur bij club huis De Biester, Stationsstraat 10, alwaar men zich vanaf 13.30 kan in schrijven. „Een broedende kip moet men niet storen", was het commentaar van burgemeester Van Rappard op vragen tijdens de commissoriale begrotingsbehandeling onderwijs over de voortgang omtrent de Dal- tonschool Holten. Na enig aandrin gen wilde hij evenwel meedelen, dat het ei is gelegd, en dat er een goede kans bestaat, dat er een op lossing wordt gevonden in het schoolprobleem. Vorige week heeft een gesprek plaats gevonden met het bestuur van de Holtense Schoolvereniging voor Daltononderwijs en komende weken zal er een gesprek plaats vinden met onderwijzend perso neel en MR van de Kolschool.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 5