Midibusniet spectacul air maar wel een trendsetter Zakendoen Ingezonden brief Foto-snelservice Foto Ten Velde Twee nieuwe bussen voor OAD Unieke kappersshow Elegant Passage HOLTENS NIEUWSBLAD 'Rabobank Hinderwet GEMEENTEBODE Klaver jaswinst voor Weijenberg Naar sneeuw of zon... Boek nü uw wintervakantie bij de Rabobank. Gaardenstraat 32, Holten, tel. 05483-6 22 55. Meer bank voor je geld Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. Geen drank in dorpshuis Inzicht in Lookfonds DONDERDAG 9 NOVEMBER 1989 De midibus: met turbo-mo tor, met hoofdsteunen op de passagiersstoelen, met radio, betere verwarming, dubbele beglazing, met asbestvrije remvoering, loodvrije lakken en aanpassingen naar het mi lieu toe: veertig procent on der de norm wat betreft de uitstoot van koolmonoxide en koolwaterstof, twintig procent onder de norm wat de koolstikstof aangaat. De midibus: „Niet zo spectacu lair", aldus directeur ir. J.G.J. ter Haar, van de OAD, „maar anderzijds mag de bus toch als trendsetter gezien wor den: klantvriendelijk, inzet baar op de 'magere lijnen', waar net zo goed mensen wo nen die van de bus gebruik maken". Twee midibussen zijn deze week officieel in gebruik genomen: de burgemeesters van Holten en Goor, de heren W.L.F.C. ridder van Rappard en J. van der Zwaag he- sen elk de gemeentevlag (aange bracht boven de garagedeur) een stukje hoger en even later kwamen de bussen, door een wand van pa pier, tevoorschijn. De midibussen zijn elk voorzien van een gemeen tewapen. „Dat moet gezien worden als binding met de streek. We vra gen elke gemeente het eigen wa pen beschikbaar te stellen". De nieuwe bus kwam tot stand met medewerking van de heer H. Haan, chef van de technische dienst van de OAD, Mercedes Nederland en W. Weijenberg kwam tijdens de eerste klaverjasavond van de SV Holten als winnaar uit de bus. Met 5316 punten bleef hij G. Soer die 5157 punten haalde ruim voor ter wijl F. de Brie met 5129 punten de derde plaats voor zich opeiste. De rest van de uitslag was als volgt: 4. A. Teunter (5085), 5. J. Ko ning (5053), 6. A. Meerman (4929), 7. H. Nijkamp (4879), 8. M. Avezaath (4861), 9. F. Flantua (4838) en 10. B. IJspeerd (4798). De volgende avond is op vrijdag 24 november in de kantine op Meermanskamp. De beide burgemeester flankeren een opgewekte directeur Joop ter Haarlinks op de foto Nederlandse verte genwoordiger van Mercedes Benz. Carrosserie Kusters uit Venlo. De midibussen, met elk zeventien zit plaatsen, zijn deze week ingezet: één op de lijndienst lijn 34'Nijver- dal-Raalte-Heeten-Nieuw Heeten en op lijn 33 Bathmen-Deventer- Heeten, de ander op de lijn Goor- Haaksbergen-Lochem-Borculo. Met het in gebruik nemen van deze, voor Nederland, nieuwe streekbussen, is de OAD in staat goed in te spelen op een verander de reizigersmarkt: de bussen vol doen aan alle comforteisen en zijn tevens kostenbesparend. De OAD hoopt in de toekomst zo'n vijftien tot twintig midibussen aan te schaffen. „We willen een flexibel vervoerssysteem mogelijk maken en daarin past de midibus uitste kend", aldus Ter Haar. Ook chef streekvervoer T. Signer ziet voor de midibus in de toe komst veel mogelijkheden. „Met deze bus kun je bij de mensen voor de deur komen. We moeten er in de toekomst toch naar toe om de mensen vlak bij hun huis op te ha len, en dat is met een grote bus on mogelijk. Wij gaan er van uit dat de klant stoeds meer bepaalt hoe ze vervoer betreft en daar kan de mi- het hebben wil wat het openbaar dibus een grote rol bij spelen". Vakantieplannen? Begin nu alvast aan de voorpret Kom de nieuwe winterreispro gramma's halen. Die liggen gratis voor u klaar. Net als het nieuwe Rabobank Vakantie- Magazine en de WinterVakantieWijzer. Er is nu nog volop keus. Uw favoriete vakantie is er vast wel bij. Dus wacht niet te lang met boeken. De heer W. Beijers heeft aan de gemeenteraad van Holten de vol gende brief verzonden: Geacht College, Nu U de komende weken Uw ge dachten moet laten gaan over de begroting 1990 ben ik zo vrij het volgende onder Uw aandacht te brengen: Het zal U niet zijn ontgaan, dat ik, naar aanleiding van het zoge naamde "Plan Maats" (Dagblad Tubantia van 16 okt. '89), in een in gezonden stuk in genoemd dag blad van 18 oktober d.a.v. gewaar schuwd heb, dat er voor onze mid denstand iets moet gebeuren wil len we niet dat er in het jaar 2000 e.v. slechts een paar midden standszaken over zijn. Als voor beeld haalde ik aan de leegloop op de Friese en Groninger klei, waar de jonge mensen uit de dorpen wegtrokken, omdat er geen em plooi voor hen was en men tenslot te blij was als daar nog een bakker en een kruidenier overbleef. Overdreven? Misschien toch niet zo overdreven als 't wel lijkt. Ook in Holten neemt de bevolking af en dat proces zal zich, als er niets gebeurt, voortzetten. De bevolking vergrijst, hetgeen tot gevolg zal hebben dat er steeds minder kin deren geboren zullen worden. Hol ten heeft uitstekende onderwijs mogelijkheden met als gevolg dat er meer jongeren gaan studeren. Eén voorbeeld: een oud-plaatsge- note is bezig grote bekendheid te verwerven (Holtens Nieuwsblad 26 okt.). Zij vormt een bron van inspi ratie voor andere jonge mensen om te gaan studeren. Hoe mooi ook; deze jongelui zijn grootdeels voor Holten verloren. In de landbouw, waar het steeds moeilijker wordt in eigen bedrijf een opvolger te vin den, neemt de werkgelegenheid stapsgewijze af, dus minder agra riërs, straks minder inwoners. Daarbij komt ten slotte nog, dat de Rijksoverheid met haar beleid de trek naar de stad niet alleen signa leert maar ook stimuleert. Welvaart Het vreemdelingenverkeer, de huidige bron van welvaart voor onze winkeliers, zal mijn inziens, naar mate de vreemdelingen meer beletselen in de weg worden ge legd, naar het jaar 2000 toe sterk afnemen, gezien ook het meer wis selende vakantiepatroon, waar door er minder vakantiegangers naar Holten zullen komen. In mijn ingezonden stuk heb ik geschreven dat onze plaatselijke gemeenschap staat of valt met een florerende middenstand. Maar om te floreren moet die middenstand, mensen, kopers, een cliëntele heb ben. Daar zal het, zoals de zaken zich nu ontwikkelen en er niets ge beurt, aan gaan ontbreken. Om de bevolkingsgroei te her stellen en te stimuleren zal er in Holten meer bedrijvigheid moeten komen. Industrievestiging en wo ningbouw zullen belangrijke pun ten van bespreking moeten wor den bij de behandeling van de be groting 1990, willen we in het jaar 2000 een gezonde Holter midden stand kunnen begroeten. Het gaat daarbij niet om een veel grotere ge meente, maar om de hergroei van het aantal inwoners. Holten telt momenteel 123 werk lozen. Daarvoor zal werkgelegen heid moeten komen door meer aangepaste industrie en wat de wo-, ningbouw betreft. De gevolgen van de langdurige actie van het Comité Beuseberg doen zich, door ver traagde woningbouw, nog steeds gevoelen. Er worden momenteel miljoenen in de grond gestopt voor riolering. Ik begrijp dat dit voor het milieu en voor eventuele industrie nood zakelijk is. Zou Uw College ook niet voldoende geld beschikbaar kunnen stellen om de bovenge schetste problemen tot een oplos sing te kunnen brengen? Ik hoop dat Uw geacht College daarop een antwoord zal weten te vinden. NOVEMBER: 11 november: Elfde van de Elfde in de Poppe. 17 november: Najaarsconcert Hol tens Mannenkoor; uitvoering BATO 18 november: Intocht Sinterklaas; uitvoering BATO 21 november: inleiding over Garcia Marquez bij Kunstkring 25 november: receptie 65 jaar BATO. 27 november: Begrotingsbehande ling. DECEMBER: 13 december: Volkskerstzang 16 december: 2009 jc de Schure 17 december: Beemd- en Berg Veld- toertocht. 18 december: raadsvergadering; Kerstviering NBvP. 18 tt/m 22 december: Creatieve kerstweek in de Boschkamp. 20 december: Kerstconcert HMK 30 december: Kerstklaverjastoer- nooi 1990: JANUARI: 2 januari: Nieuwjaarsbijeenkomst gemeente. 9 januari: Nieuwjaarsreceptie NBvP. 12 januari: Voetbal-Nachttoernooi 24 januari: Figurentheater Trian gel bij Kunstkring FEBRUARI: 3 februari: Prinsenbal in Bonte Paard. 10 februari: Prinsenbal in de Pop pe. 14 februari: inleiding over Salva dor Dali bij Kunstkring 16/17 februari: 25 jarig bestaan Trefpunt Espelo. 17 februari: Carnaval minder vali den. 24 t/m 26 februari: Carnavals week end en optocht. MAART: 4 maart: Omloop van Holten. 16 maart: lezing over restauratie schilderijen bij Kunstkring 21 maart: Gemeenteraadsverkie zingen. APRIL 21 april: Normaal en Peter Koele- wijn in Espelo. 23 april: inleiding over Vincent van Gogh bij Kunstkring 30 april: Viering Koninginnedag; Optocht; Feest op Smidsbelt. MEI: 1 mei: Toneelavond Ouderen. 2 mei: Culturele avond t.b.v. Cana dese gasten. 4 mei: Herdenking gevallenen op Canadese begraafplaats; Stille tocht 5 mei: Bevrijdingsdag; Bevrij dingsloop, Fietspuzzeltocht; Volksspelen, Bevrijdingsbal; Holterbergtoertocht. 7 mei: Farewellparty, gastgezinnen en Canadezen Bij Foto Ten Velde is sinds enige tijd een Fuju-Minilab in gebruik. Dit is professionele apparatuur waarmee de moderne fotograaf geheel zelfstandi kan ontwikkelen en afdrukken. Na een proef periode troken met de volgende conlcusie: Holten kan niet meer zonder 'Foto's klaar binnen het uur'. Afdrukken gebeurt geheel naar wans van de consument. Men kan zelf bepaalde kleuren accentueren. De gebruikte techniek/s nelheid geeft geen kwaliteitsverlies. Of het nu om normaal fom- raat gaat of vergerotingen (tot 15x21 cm) klaar zijn de foto's zo. Ten Velde speelt hiermee in op het 'snelle' Hotlenr leven. Zijn devies voor de boodschappen film brengen en na de bood schappen foto's halen, bij Ten Velde natuurlijk. Ruim 250 bezoekers/sters genoten maandagavond 30 oktober van de Kappersshow van Kapsalon Elegant Passage van de heer Herman Stegeman, die gehouden werd in De Boschkamp. De dochters van Stegemen openden de show op ludieke wijze in pyama en brachten een droom van (over) een show. Maar liefst 28 modellen (meisjes, jongens, dames en heren van 7 tot 70 jaar), professioneel begeleid door een disco- en lichtshow lieten de laatste modellen op kappersgebied zien. In de pauze werd iedereen getracteerd op een drankje. De muzikale omlijs ting kwam van orkest Twinkle. De ,voor deze omgeving, unieke show werd door bezoekers (en zelfs collega's) hoog gewaar deerd. Een beloning voor de vele weken van voorbereiding. Ele gant en Passage kijken terug op een bijzonder sfeervol gebeu ren. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: -aan C. J. M. van Eijk voor verbouw zomerbungalow Postweg 114; - aan D. H. Oosterveld voor verbouw woning Het Landeweerd 11 - aan H. Paalman voor bouw werktuigenberging bij Pasmansweg 8; - aan G. J. Rensen voor vergroten werktuigenberging bij Espelodijk 13; -aan G. H. Vlogtman voor bouw magazijn bij Deventerweg 84; - aan IJsselmij voor bouw opslagruimte bij Industriestraat 1 - aan MTS Krikkink-Volkerink voor bouw machineberging bij Liezenweg 7; - aan J. Bulsink en J. H. L. Boersma voor bouw woning aan Helderman; 2. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN: - aan T. J. Bolink, Landuwerweg 8 voor 1 ceder; - aan R. L. Huigens, Maneschijnsweg 1 voor 5 populieren en 4 iepen; - aan R. Pieterson, Landuwerweg 6 voor 3 bomen; - aan R. ten Veen, A. J Goldsteinstraat 8 voor 1 boom; - aan G. Keizer, Aaltinksweg 5 voor 1 boom; Voor het inwinnen van Informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het Indienen van een bezwaar- of be roepschrift kan men zich wenden tot de afdeling Algemene Zaken ter Gemeentesecretarie Terinzagelegging aanvragen om vergunning Op de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 13 november tot en met 13 december 1989 op werkdagen van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage de verzoeken om vergunning ingevolge de Hinderwet van: 1de heer J. A. Baltes, Larenseweg 78 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (herstelinrichting van motorvoertui gen annex opslag van aardolieprodukten) omvattende vergunning 2. Fa. G. Rouwenhorst en Zoon, Oranjestraat 82 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (herstelinrichting van motorvoertui gen) omvattende vergunning 3. de Heer Struik, Koeweideweg 1 Holten tot het oprichten en in werking hebben van een rundvee- annex kippen- houderij 4. De maatschap G. H. en H. A. Bosman, Beumersteeg 10 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee-, fok- en mest- varkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning 5. de heer A. J. Nijland, Beumersteeg 15 te Holten tot het oprichten en inwerking hebben van een melkrundvee- en mest- stierenbedrijf Deze aanvragen om vergunning liggen voorts gedurende genoemde pe riode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten Schriftelijk kunnen tot 13 december 1989 gemotiveerde bezwaren worden ingediend bij het College van burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6 te Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een be zwaarschrift heeft ingediend, worden, indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren in brengen op verzoek tot 6 december 1989. U gelieve daarvoor een af spraak te maken met de Afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecreta rie. (tel. 6.16 66) Ter gemeentesecretarie bestaat een vakature voor: (v/m) voor 20 uur per week Funktie-informatie De te benoemen medewerker zal in hoofdzaak worden belast met het zelf standig verrichten van bodewerkzaamheden in algemene zin; huishoude lijke werkzaamheden zoals verstrekken van koffie/thee t.b.v. ambtelijke medewerkers en bij vegaderingen; postverwerking Funktie-vereisten: Algemene kennis op L.B.O.-niveau (bijvoorbeeld blijkend uit het bezit van een diploma op technisch of huishoudelijk terrein). Bereidheid op onregelmatige tijden werkzaamheden te verichten i.v.m. vergaderingen in de avonduren en incidenteel in het weekeinde. Goede contactuele eigenschappen en een flexibele dienstverlenende in stelling. bij voorkeur woonachtig zijn in Holten, danwel bereid zijn zich in Holten te vestigen. Aanstelling/salaris: Afhankelijk van leeftijd en ervaring kan een salaris worden geboden van maximaal fl. 1.450.- br. per maand bij een funktie-omvang van 20 uur per week. Uniformkleding wordt verstrekt. Informatie: Nadere inlichtingen worden verstrekt door de heer H. de Blaauw, chef af deling Algemene Zaken, telefoon 05483-6 16 66 Sollicitatie: Zowel vrouwen als mannen worden verzocht hun sollicitatie binen 1 week na het verschijnen van dit blad te zenden aan burgemeester en wet houders van Holten, Postbus 13. 7450 AA Holten cupties kan alleen geschieden in overleg met de keukencommissie. Het gemeentebestuur zal er streng op toezien, dat de regels voor het gebruik van dorpshuis de Bosc hkamp niet worden overschreden. Indien er geen vastgestelde activi teiten zijn, kunnen een aantal ruimten door anderen dan de vaste gebruikers worden gehuurd. Het schenken van sterke drank is ver boden en het verstrekken van con- Op zeer korte termijn zal wet houder W. Dalhuisen van financiën op verzoek van CDA fraktieleider H. Dul de raad inlichten over het ontstaan en opbouw van het on- derhoudsfonds bos Look en de daaraan ten grondslagliggend raadsbesluiten.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 5