Holten gaf graag en gul bij voedselactie Eigen plaats voor tieners in dorphuis Bijeenkomsten HVG boeiden Almelo verandert naam ziekenhuis in Twenteborg Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag HQLTENS NIEUWSBLAD Organisatoren tevreden over opbrengst Uit het politierapport Lezing HPC BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Armeen komt nog niet Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen BOLSENBROEK MARKELO "7 OPEL^ DONDERDAG 9 NOVEMBER 1989 Op 31 oktober werd aangifte ge daan van diefstal van een stel ver- stralers vanaf een personenauto. De auto had gestaan op een par keerplaats in de Canadastraat. De diefstal is vevmoedelijk gepleegd in de nacht van 29 op 30 oktober. Op 2 november werd er een snel heidscontrole gehouden op de Oranjestraat. In totaal werden er 263 auto's gecontroleerd. Onge veer 10 procent reed harder dan 60 km per uur en kregen een proces verbaal. De hoogste snelheid be droeg 81 km per uur. Op 3 november werd een jongeman betraptin een winkel die een porte- monnaie had ontfutseld bij een vrouw. De dader beweerde dat hij de portemonnaie had gevonden, doch daar heeft de politie zo zijn twijfels over. In de nacht van 3 op 4 november werd een bromfietser bekeurd. Hij had te veel alcohol in het bloed en moest een blaastest ondergaan. Met een transactie op zak van f 200,- kon hij weer naar huis. Zijn bromfiets bleef voorlopig bij de po litie, want deze bleek te zijn opge voerd. Op 4 november werd er ingebroken in twee auto's op een parkeer plaats langs de AI. Ruitjes van de auto werden vernield en enkele tassen werden ontvreemd. De goe deren hadden kennelijk geen waar de voor de dader, want deze wer den te Wierden en Ijverdal terugge vonden. Op de kruising Kolweg-Industrie- straat vond een aanrijding plaats tussen twee personenauto's door dat er geen voorrang werd ver leend. Enige schade was het ge volg. Het afgelopen weekend werd er in gebroken in een woning aan de Kolweg. Door verbreking kwam men binnen. Er werden o.a. siera den weggenomen. Maandagavond 13 november houdt de Holtense Postzegelclub HPC haar maandelijkse bijeen komst. Op deze avond zal aanwe zig zijn de heer Ahlers uit Olden- zaal, die een dialezing zal houden over de postgeschiedenis van Ne derland. De heer Ahlers is, vooral in deze re gio, een bekende spreker en kan op een bijzonder prettige manier ver tellen over zijn hobby. De bijeenkomst vindt plaats in dorpshuis De Boschkamp en be gint om 20.00 uur precies. Ook niet leden, die eens kennis willen maken met de hobby filatelie, zijn van harte welkom. De entree is gra tis. De organisatoren kwamen handen en dozen te kort om alle gulle gaven in te pakken. De voedselaktie, die woensdag 1 november jongstleden gehouden werd, is een succes geworden. Ben van Doorn, een van de organisatoren, schat dat er tien tot vijftien procent meer ingeleverd is dan in voorgaande ja ren. „Ik denk dat zo om en nabij de twee ton aan voedsel en zeker zo'n honderd zakken kleding ingezameld zijn. Het is een fantastisch resul taat", aldus Van Doorn. Koffie, meelprodukten, melkpoeder, veel bloem en suiker, zeep, heel veel babyvoeding ('zijn ze erg blij mee') en allerlei andere etenswaren werden door de Holtense bevolking naar de verzamelpunten gebracht. Leerlingen van het Kompas kwamen met een aantal bolderwagens voorrijden en leerlingen van de Schakel kwa men in een rij, twee aan twee, met dozen tussen zich in. Mensen kwamen met een pakje, met meer pakjes en soms met tassen vol. Holten gaf gul en gaf graag; of, zoals Ben van Doorn zei: „Het was fantastisch!" Het is voor het derde jaar dat de gezamenlijke plaatselijke kerken, de Holtense Hongarijegroep en de Holtense afdeling van de Christe lijke Stichting voor hulp aan Ge wetensvervol gden 'Dorkas' een voedselinzamelaktie op touw zet- •ten. Ook de christelijke basisscho len werden ingeschakeld. „Zo be reik je grote groepen mensen en be schik je over verschillende inza melpunten", vertelt Van Doorn. De voorbereidingen voor deze ak- tie begonnen enkele maanden ge leden met het aanschrijven van de plaatselijke kerken, waarbij de werkgroep verzocht om medewer king. Daarna werden enkele verga deringen gehouden met de betrok ken organisaties, de scholen wer den ingeschakeld, er werden pers mapjes gemaakt en toen de datum echt naderde werden de groepen samengesteld die de scholen en kerken verzorgen. Voor de inzame- laktie werden voedselbonnen uit gereikt in de kerken en op de scho len, waarop een artikel stond. „We hebben dat gedaan zodat de men sen gericht konden kopen, en dat sloeg aan". Op de dag zelf waren op alle inza melpunten vrijwilligers van de Hongarijegroep en de Dorkas- groep aanwezig. Naast het inbren gen van voedsel en kleding konden de mensen ook geld kwijt. Collec tebussen stonden in de verzamel punten en ook in de Diessenplas. Tot nu toe kwam er zo'n driehon derd gulden binnen aan geld. Dat geld wordt gebruikt voor het verzenden van de spullen. „Een container verzenden naar Libanon kost al gauw zevenduizend gulden. Maar je moet niet vergeten dat in het land meer groepen bezig zijn met inzamelakties", aldus -Van Doorn. Pro deo Het door de werkgroep ingezamel de voedsel werd door Expeditiebe drijf Paul Muller, pro deo, in dozen naar Andijk, het centraal depot, gebracht. Binnen drie weken gaat een deel van het voedsel per con tainer naar Libanon. Het andere deel gaat naar Roeme nie, per koeriers en in heel wat klei nere hoeveelheden. Op welke ma nier dat precies gaat wil Ben van Doorn liever niet kwijt. „Het komt er wel en de mensen zijn er bijzon der blij mee. Ook al omdat het een Bijeenkomst Anbo De Holtense afdeling van de Alge mene Nederlandse Bond voor Ou deren kwam op 31 oktober j.l. bij elkaar. Tijdens deze bijeenkomst hield de heer R. Meijer, hoofdbe stuurslid van de ANBO een inlei ding over 'Gezondheiszorg nu en straks'. „Vroeger werd meer de nadruk ge legd op de medische kant van de gezondheidszorg", aldus Meijer, „in de laatste jaren wordt er meer naar de behoeften van de ouderen gekeken". Bij een goede gezondheidszorg voor ouderen hoort bijvoorbeeld een goede thuiszorg, begeleiding van de huisarts, vroegtijdig con tact met het RIAGG. „Er blijken echter nog te veel knel punten te zijn, onder andere te wei nig kennis/motivatie bij de eerste lijns gezondheidszorg, het omgaan met afwijkend gedrag, te weinig fi nanciën voor de dag- en nachtop- vang. Te lang wachten voor opna me in het ziekenhuis en onaan vaardbare wachtlijsten voor ver pleeghuizen. En vooral aan de coördinatie in de gezondheidszorg ontbreekt nog veel", aldus Meijer. Ook dient er meer aandacht ge schonken te worden aan de aard en hulpvraag van alleenstaande vrou wen boven de vijftig jaar. Volgens Meijer dienen de artsen, naast ver betering van de algemene patiën tenvoorlichting, de patiënten meer te begeleiden in hun behandelings proces. „Het recht op zelfbeschik king betekent in de gezondheids zorg dat geen enkele behandeling tegen de wil van de patiënt mag plaatsvinden", aldus de heer Meij er, die benadrukte dat de menselij ke waardigheid solidariteit eist en gelijke toegang voor iedereen tot alle gezondheidsvoorzieningen. Tijdens deze bijeenkomst werd af scheid genomen van de heer J. Op laat, die vele jaren bestuurslid van de afdeling was. De heer A.S. van de Berg werd benoemd tot ANBO- vertegenwoordiger in de Stichting Welzijn Ouderen Holten. Voorzitt-er mevrouw Kieboom sloot de bijeenkomst af met de ver heugende mededeling dat deze middag het 151e lid werd inge schreven. teken van bemoediging is en dat is heel veel waard". Hij vertelt dat de toestand in Roe menie slecht is. „Vlees is er bijna niet te krijgen: twee kilo per per soon per jaar. En vijftig gram 'mar garine' per persoon per twee weken en, als ze er tenminste zijn, vijf eie ren per maand". En dan spreekt hij nog niet eens over de onvrijheid die er heerst. „Zoals de mensen daar leven, dat is voor ons onvoorstel baar". De werkgroep is blij met de vele in geleverde spullen. „Maar even be langrijk is dat we hiermee bezig zijn, dat zoiets leeft onder de men sen. Als je hier een aktie mag hou den en je ziet dat er zoveel binnen komt, dan ben ik blij dat ik dit mag doen". De HVG "Door éénheid verbonden" kan terugzien op een aantal boei ende bijeenkomsten. De voorlaat ste keer was de Stichting Regio Al- meio-Sri Lanka uitgenodigd, waar van de presidente Renske Wind aan de hand van dia's iets vertelde over de verschillende projecten die de stichting steunt. Duidelijk werd dat geld en goederen rechtstreeks naar de allerarmsten in Sri Lanka gaan. De laatste bijeenkomst was van een heel ander gehalte. Hiervoor was ook de zustervereniging HVG Holten uitgenodigd, zodat zo'n veertig vrouwen luisterden naar Dini Hidding uit Barchem die in een beknopte versie "Het meisje van de veenhoeve" van de schrijf ster Selma Lageriöff navertelde. Naar dit ontroerende verhaal uit Zweden werd geboeid geluisterd, hetgeen weer een fijne ontspan nende avond opleverde. De Stichting voor Sociaal en Cul tureel werk voor Holten organi seert voor tieners van 12 t/m 15 jaar een aantal activiteiten. Deze activiteiten zijn één keer in de veertien dagen. Ze zijn op donder dagavond en zondagmiddag in de kelder van het dorpshuis. Tiener-workshops Op donderdagavond zijn er de tie ner-workshops. Tot nu toe zijn er drie video-films geweest en nu presenteren we het programma tot de jaarwisseling. De avonden beginnen steeds om 19.00 uur. Het programma luidt als volgt: Op 16 november is er een avond voor de dammers en schakers. Je kunt dan simultaan dammen en schaken. Er zal iemand van «Ic dam -en schaakclub komen. Als je een eigen bord en damstenen en schaakstukken hebt, neem deze dan mee. De avond is geheel gra tis. Ook als je niet goed kunt dam men of schaken, kom dan toch. Want je kunt het altijd proberen. Op 30 november is er is een dis coavond met medewerking van Sinterklaas en Zwarte Piet. Het zal een leuke avond worden met veel strooigoed. En je betaalt maar f.2,- voor deze avond. Donderdag 14 december zal de Holtense band Nevada spelen. Ze spelen o.a. covers van Lois Lane, Erik Clapton, Santana en Wo- mack Womack. En je betaalt maar f.2,- voor deze avond. Donderdag 28 december is de laatste tiener-workshop van 1989. Dan wordt dc video-film vertoond die jullie eerder hebben gekozen. De entree bedraagt wederom f.2,- per persoon. Voor deze vier activi teiten kun je een kortingskaart kopen. De kaart kost maar f.4,-, en dat betekent dat je f.2,- korting hebt. Deze kaart kun je kopen op het kantoor van de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk, in het dorpshuis. Tienersoos Een keer in de veertien dagen op de zondagmiddag is er disco tij dens de tienersoos. De middag be gint altijd om 15.00 uur en eindigt om 17.00 uur. De entree bedraagt f.1,- per persoon. De eerste volgen de tienersoos zal zijn op zondag 12 november. Er zijn dan ondermeer 2 specials van een half uur van Milli Vanilli en Dirty Dancing. Op zondag 26 november is er een disc- jockey-wcdstrijd, alle tieners van 12 t/m 15 jaar kun hieraan deelne men. De deelnemers zullen door een deskundige jury worden be oordeeld. De winnaar mag tijdens de tienersozen als gastdiscjockey optreden. Je kunt je hiervoor op geven bij het kantoor van het So ciaal en Cultureel Werk. Vignet Voor de tienersoos Musky moet een nieuw vignet worden ontwor pen. Dit vignet zal worden ge bruikt op affiche's en dergelijke. Ook als je niet kunt tekenen, kun je aan deze wedstrijd meedoen. Schrijf dan gewoon je idee op en lever dat in. Het vignet moet voor vrijdag 1 december worden inge leverd. Het zal dan worden beoor deeld door jury. Deze jury bestaat uit beroepskrachten, stagiaires en 2 tieners. Voor de tiener die het meest bruikbare vignet inlevert, is er een kadobon. Vrijwilligers gezocht Er worden nog vrijwilligers ge zocht voor de tienersoos. Je moet dan achter de bar staan, bij de kas sa en je mag muziek draaien. Te vens heb je dan gratis entree en krijg je een glas frisdrank. Heb je interesse kom dan langs en vraag naar Inge of Arjan. Voor meer in formatie kun je terecht bij de Stichting voor Sociaal en Cultu reel werk, Tuinstraat 2, Holten, tel. 62755. Vanaf donderdag 26 oktober heeft het Streekziekenhuis Almelo een andere naam gekregen. Voortaan gaat dit instituut in de gezond heidszorg als Twenteborg Zieken huis door het leven. Met die naamsverandering gepaard gaat een nieuwe marktgerichte en dus klantvriendelijke aanpak. In Almelo werd vorig jaar al ge start met het project "Meer Aan dacht voor de Kwaliteit van onze Service" oftewel MAKS. Dat pro ject heeft betrekking op het bele traject van huisarts tot het ontslag uit het ziekenhuis. De door alle ge ledingen aangevoerde verbete ringsvoorstellen worden in de da gelijkse praktijk doorgevoerd. Naast extra aandacht en zorg voor de patiënt komt de kwaliteitsge- dacht tot uiting in betere voorzie ningen in de hotelsfeer, verkorte wachttijden en uitgebreide be zoekuren. Informatie daarover is verkrijgbaar onder telefoonnum mer: 05490-33333. De Armeen Hrant Sarkissan, die dinsdag op uitnodiging van SG De Marke een bezoek zou brengen aan Holten heeft geen (voorlopig) uit reisvergunning gekregen van de Russische autoriteiten. Helemaal open is dus het Ijzeren gordijn ken nelijk nog niet. Geboren: Ka Ming zv K.T. Wong en S.C. Cheng (geb. te De venter). Overleden: W.E. Wolters, oud 92 jaar; G.J. Nekkers, oud 94 jaar (overl. te Gorssel); H. ter Beest, oud 19 jaar (overl. te hellen- doorn); J.W. Marsman, oud 77 jaar; H. C. Beekman, oud 91 jaar. Gehuwd: H.J. ten Brinke, oud 28 jaar, Wierden en A.M. Nij- land, oud 30 jaar, Holten. NED.HERV KERK 10.00 uur: ds. Visser (Heilige Doop), kindernevendienst Ans Steunenberg, geen jongeren- dienst. 15.00 uur: ds. Doomweerd (Phi- ladelphia-dienst, ook voor ver- stnadelijk gehandicapten m.m.v. koor 'Groot Schuylen- burg' uit Apeldoorn (19.00 uur geen dienst). Uitgangscollecte: Najaarszen dingswerk. Oppasdienst: Mevr. Markvoort- Baltus en Mariska Oonk. Diessenplas: woensdag 15 no vember, 19.30 uur pastoor Ra demaker. GEREF.KERK 09.30 uur: ds. G. van de Berg, Rijssen. 15.00 uur: ds. F. de Vries, Em- men. De eerste collecte is voor Diako- nie en de tweede voor rente en aflossing. Kindernevendienst: groep 5 en 6 o.l.v. J. Stam-Slotboom. Oppasdienst: 0-3 jaar, Wilma van Doorn-Jansen, Joke Paal man, Anja van Leeuwen; 4-6 jaar, Dineke Manenschijn-Roe- lofs, Henriëtte Prins-Nijkamp, Dianna Bosschers. R.K KERK (gebouw Irene) 10.00 uur: Heilige Mis. DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. Doomweerd, uit gangscollecte: Najaarszen dingswerk. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. H.Th. Vollebregt; dienst van jong en oud, met school en kindernevendienst; uitgangscollecte: najaarszen- dingswerk. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur. Zondag 08.00 en 10.00 uur H. Mis. ARTS: Za.en zo. W.R. van Couwelaar, Keizersweg 32, telefoon 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-614 36, 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen 05700-152 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: T.I. Lafeber, Herni Dunant- straat 1, Rijssen. Tel. 05480- 18383. Behandeling na telefonische af- DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 uur spreekuur, Diessenplasstraat 5, tel. 6 15 15, daarna W.C.C. Wa- melink, tel. 62004. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: 05483-63056; 053-330537; 05496- 63056. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-6 13 28 en 628 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer 06-11. Overigens 05483-6 44 44; dag en nacht be reikbaar. BRANDWEER. Alarmnummer 06-11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. 9 november: 19.15 uur vertrek CPB vanaf De Kandelaar naar rayonvergadering in Wierden. 11 november: VH-examen VDH Kringgroep Bergspeurders, ter rein Lambooysweg; 20.00 uur, Elfde van de Elfde Fienpreuvers in de Poppe; 21.30 uur, Muziek- sessie in het Klavier; 20.00 uur, Open huis jc de Schure. 13 november: 20.00 uur, Ruila- vond Postzegelclub in de Bosc hkamp, lezing dhr Ahlers. 15 november: 14.00-15.30 uur, herfstkindermiddag in dorps huis; 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur, Welfare bazaar in Diessen plas. 16 november: 20.00 uur CPB- bijeenkomst in De Kandelaar over 'Nieuwe soorten groenten". Bijeenkomst HVG: dr. V. Cou welaar over Huisarts in deze tijd. 17 november: uitvoering gym nastiek BATO, 19.30 uur Irene; 20.00-22.00 uur, Receptie 10 ja rig bestaan DHV Bergspeurders in Trefpunt Espelo; Speculaas actie pc de Bergruitertj es 18 november: Intocht Sinter klaas; uitvoering gymnastiek BAT, 19.30 uur Irene. 21 november: inleiding over Ga- briël Garcia Marquez in het dorpshuis; bijeenkomst over klassieke homeopathie van NBvP afdeling Dijkerhoek in het Bonte Paard, 20.00 uur. 24 november: klaverjasavond SV Holten in kantine Meeri manskamp. 25 november: 16.00 uur - 17.30 uur receptie 65-jarig jubileum BATO bij De Biester. 27 november: 14.00 uur Begro tingsbehandeling in raadzaal gemeentehuis. Gevonden: Digitaal horloge kleur zwart; 4 sleutels in étui; plastic tas met sportkleding; 'zwarte kunststof handschoen; legerkompas; zwart/witte ka ter; grijs gestreepte poes met halsband. Verloren: goudkleurige lees bril; semafoon; dameshorloge RVS met stalen band; Casio da meshorloge; leesbril half model Renault autosleutels; Twee keer eer rabobankpasje; parel oorbel. Q0347B-1907

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 3