Nieuwe lampen zorgen voor besparing energie Uit buiten Holten Legpenning voor Jaap van Langen WOLMERKTAPIJT DAT MOET JE VOELEN Kunstkring gaat door met concerten De Nacht in 't Mossink Koorconcert in Bathmen CURLYTA/tretford SPUNAKT/ PARADE TOTALE INTERIEURVERZORGING HOLTENS NIEUWSBLAD Op stoel natuur in Expositie in gemeentehuis Muziek-sessie in't Klavier Goede opkomst jaarvergadering HVG Holten een hoogwaardige geweven Wooltweed kwaliteit met op en gesloten polen een nieuwe trend in tapijt, een gekrulde lussenpool in 6 Wooltweed kleuren 500 breed 437,- ZUIVER SCHËëRpSË Gevoelens laten zich soms moeilijk onder woorden brengen. En vragen daar ook niet om. Ze geven trouwens wel duidelijkheid. Zodat u weet waar u aan toe bent. Zo is het leven. Zo is het met Wolmerktapijt. Voel maar als u er voor voelt. Uw echte tapijtspecialist kan een en ander trouwens uitstekend onder woorden brengen. HADEMANSTRAAT 6a HEETEN TEL. 05726 - 1266 DONDERDAG 9 NOVEMBER 1989 Als de prognose van de heren van de IJsselmij uitkomt, zal de de ac tie energiezuinige lampen de ge meente Holten jaarlijks een be sparing van 16.000 gemeente Hol ten kunnen opleveren. Dat becij ferde chef W. Satink van het kantoor Holten van de IJsselmij. Voor het gehele verspreidingsge bied wordt op een bezuiniging van 10 miljoen kubieke meter aardgas gerekend. Burgemeester mr. W.L.F.C. Ridder van Rappard kreeg van de mensen van IJssel mij alvast een setje van tien ener giezuinige lampen om alvast het goede voorbeeld te geven. De actie van de IJsselmij loopt nog tot en met 30 november. Tot die datum kan men bij de detail handel met de bon uit de huis aan huis verspreide actiekrant op voor delige wijze twee Philips lampen of een Osram lamp kopen. De lam penfabrikanten leveren tijdens de actie de lampen voor een gunstige prijs en de IJsselmij doet er nog eens vijf gulden bij. De lampen gaan naar verwachting acht jaar mee, zodat de hoge aanschrijfkos- ten ruimschoots terug verdiend kunnen worden. Tijdens de informele bijeen komst in het gemeentehuis kwam natuurlijk ook de voorgenome slui ting van het energiekantoor in Hol ten ter sprake. De IJsselmij heeft een studie in voorbereiding voor de centralisatie van de kantoren. Dat betekent dat onder andere het kantoor in Hotlen zal worden ge sloten. Voorlichter Burgers van IJsselmij verzekerde, dat de servi ce aan de burger er niet onder te leiden zal hebben en dat de sluiting van het kantoor ook geen persone le gevoglen zal hebben. Voorlopig blijft alles nog bij het oude, omdat bij de verkoop van het gemeente lijk energiebedrijf aan de IJsselmij bedongen is, dat het kantoor in Ho- toen tenminste tot 1995 zal blijven bestaan. Burgemeester Van Rappard kreeg uit handen van de heer ,W Satink de eerste set spaarlampen De Holtense afdeling van de Ne derlandse Bond van Plattelands vrouwen hield dinsdag 24 oktober haar maandelijkse bijeenkomst in zaal Vosman. Voorzitster A. Dikkers-Wegsta- pel deelde mee dat de bloemschik cursus plaatsvindt op 15 en 19 no vember en 11 december. Deze cur sus, die 's avonds om acht uur be gint, wordt eveneens gehouden in zaal Vosman. Voor agrarische leden bestaat de mogelijkheid deel te nemen aan een driedaagse excursie naar het Europees Parlement. Informatie en/of opgave is mogelijk bij één van de bestuursleden. De avond werd verder gevuld met een boeiende wandeling door de seizoenen aan de hand van ca mera-opnamen van de heer J. Boe ring. Van zijn prachtige en vaak kunstzinnige opnamen werd zeer genoten. De voorzitster dankte de heer Boering en heet de leden graag weer welkom op de volgende bij eenkomst op 20 november aan staande. De leden van de Agrarische Commissie verzorgen deze avond en dat belooft ook voor de niet- agrarische leden een gezellige avond te worden. Het Strijktrio Amsterdam treedt op in Lochem Deventer Schouwburg Vanavond (9 november) brengt de modem jazz dance company Djaz- zex het nieuwe programma Jazz on scale, een sythese van jazz en mo derne dans. Vrijdag 10 november komt panto mimespeler Rob van Reijn met zijn nieuwe programma Démas qué. De Deventer Opera en Operette Vereniging brengt op zaterdag 11 november de operette Clivia van Nico Dostal. Voor de konderen is er op zondag 12 november een jeugdvoorstelling door Teater Froe Froe met Rood kapje. Jarigen hebben gratis toe gang. (14.30 uur) Belofte maakt schuld is de titel van de plattelandscomedie die op vrijdag 17 en zaterdag 18 novem ber wordt vertolkt door de Drense Vereniging Harm Smeenge. Christine Collister en Clive Greg- son spelen Britse Folk-rock mu ziek op zaterdag 18 november (21.00 uur). Madeline Bell en Ruth Jacott zijn de sterren in de musical A night at the Cotton Club, die op zondag 19 november te zien is. Inlichtingen: 05700-11500 Schouwburg Lochem Zondag 12 november staat er in Lo chem een koffieconcert van het Strijktrio Amsterdam op het pro gramma. Marieke Blankesteijn (viool), Prunella Pacey (altviool) en Pieter Wispelwey (cello) spelen werken van Ravel en Van Beetho ven. Aanvang 12.00 uur. "De Meisjes" is een nieuwe theater groep die met het programma "Stuck with a Fantasy" theater en popmuziek met elkaar combi neert. Maandag 13 november, 20.00 uur, komen ze naar de Lochemse Schouwburg. Paul van Vliet is twee dagen te gast in Lochem en wel op dinsdag 14 en woensdag 15 november. Zijn one man show heet "Een Gat in de Lucht". Haye van der Heyden schreef de komedie Jalouzieën, die door An-" net Nieuwenhuijzen, Allard van der Scheer, Edwin de Vries en Elsje de Wijn donderdag 16 november in Lochem op de planken wordt ge bracht. Inlichtingen: 05730-51081. Film Zondag 12 november, 20.00 uur: Dead calm (12 jr). Speelgoed en Blikmu seum Tot en met 7 januari zal in het Speelgoed en Blikmuseum de ten toonstelling 'Lehmann; van speel goed tot tuinspoor' te zien zijn. Eefi waar paradijs voor de liefhebbers van modelspoortreinen. Paul Kempers en Noes Lenselink bewezen met hun concert dat de akoes tiek in het dorpshuis alle toetsen der kritiek kan doorstaan. Een glunderende Jaap vaii Langen ontvangt een gouden horloge uit handen van directeur Eddie Vincent. De heer Jaap van Langen vierde onlangs zijn 25 jarig bedrijfjubi- leum bij Krekel Holten bv. Ter ge legenheid van dit feit, werd hem en zijn gezin een receptie aangeboden op vrijdag 3 november in restau rant Vosman. De jubilaris werd in deze geani meerde bijeenkomst toegesproken door de directeur van Krekel Hol ten bv, de heer E.W. Vincent, die Jaap van Langen dank bracht voor zijn inzet en toewijding in de afge lopen 25 jaar voor het bedrijf. Namens het bedrijf ontving de heer Van Langen het gebruikelijke ge schenk voor 25 jaar trouwe dienst, n.l. een gouden polshorloge met in scriptie. Tevens werd hem via de directie van het bedrijf namens de VAGWW (Vereniging van Anne- mers Grond -Weg en Waterbouw) de zilveren legpenning, de zilveren draagspeld en een ingelijste oor konde uitgereikt, terwijl mevrouw Van Langen een bos bloemen kreeg overhandigd. De Kunst- en Cultuurkring Holten laat zich niet ontmoedigen door de wat teleurstellende opkomst bij het zondag 29 oktober gehou den theeconcert in het dorpshuis. Ongeveer 35 aanwezigen genoten daar van een kwalitatief hoog staand fluitspel van Noes Lense link en pianospel van Paul Kem pers. „De belangstelling voor zo iets moet groeien" vindt mevrouw D.D. Rappard-Buitenhuis. „Wij gaan er dan ook zeker mee door." Op het programma stonden zon dag werken van Bach, Scarlatti, Haydn, Mozart, Saint Saens, De bussy, Schubert, Schumann, Fau- ré en Crooke. Prettige bijkomstig- In de hal van het gemeentehuis is tot en met 17 november een exposi tie te ingericht van tekeningen, ge maakt door kinderen uit Zuid-Afri ka onder het motto: Hallo Dui zendpoot. De tentoonstelling rou leert door Nederland op initiatief van het comité Zuidelijk Afrika. De tekeningen werden gemaakt over de onderwerpen: mijn straat nu en mijn straat in de toekomst. heid is dat de akoestiek in de cen trale hal van het dorpshuis erg goed blijkt te zijn. N.a.v. deze mid dag konden nog eens tien nieuwe donateurs aan de kring van Hol tense kunst- en cultuurliefhebbers worden toegevoegd. Met zeventig donateurs heeft de Kunst- en Cul tuurkring nu een brede onderbou wing gekregen voor de organisatie van nog meer activiteiten. Die vindt plaats op dinsdag 21 novem ber wannneer mevr. M.A. Roeten- berg-Rodriques in het dorpshuis een inleiding verzorgt over het werk van de schrijver Gabriel Gar cia Marquez. Op zaterdag 11 november zal er in het Klavier een sessie worden ge houden onder leiding van Fred Amindjola uit Deventer. Hij speel de toesen bij Dindy Dulfer's Funky Stuff en speede ook een korte pe riode bij de band van Sue Challo- ner. Momenteel maakt hij deel uit van o.a. het Molucan Moods Or chestra. Voor de sessie zijn muzikanten uit Holten en omliggende plaatsen uitgenodigd. Aanvang 21.30 uur. Op maandag 20 november, aan vang 20.00 uur, wordt in de kantine van sporthal 't Mossink de eerste en enige vergadering gehouden van het zaalvoetbal nachttoer- nooi, De Nacht in 't Mossink. Alle leiders van straat en buurtschap pen worden voor deze vergadering uitgenodigd. Leiders die op de avond van 20 no vember hun team willen opgeven, dienen gelijkertijd de inleg van 40,- te betalen. Dezelfde avond zal ook de loting en poule-indeling be kend worden gemaakt. Als er meer dan 16 teams zijn zul len er voorwedstrijden worden ge speeld op een nader te bepalen da tum. Het toernooi zal worden ge speeld op vrijdag 12 januari 1990. Er was een goede opkomst bij de jaarvergadering van de HGH. Me vrouw Muller-Nijen Twilhaar opende de avond. Naar aanleiding van Psalm 23 hield ze een medita tie over De Goede Herder. Me vrouw Stukker las het jaarverslag en mevrouw Pasop gaf het door de damess Van de Maat en Paalman goedgekeurde financiële over zicht. Na de pauze volgde de bestuurs verkiezing. Mevrouw Broekmaat werd met een flinke meerderheid herkozen. Mevrouw Muller be dankte de aftredende secretaresse mevrouw Stukker voor haar werk, die de laatste zeven jaar het secre tariaat op voorbeelde wijze beheer de. Zij ontving een kleine herinne ring en bloemen. Ook waren er bloemen voor mevrouw Broek- maat. De avond werd besloten met een gezellige bingo. De volgende bijeenkomst is op 16 november. Dokter Van Couwelaar zal dan spreken over Huisarts in deze tijd. In de Hervormde kerk te Bathmen wordt op vrijdag 10 november een concert gegeven door en viertal ko ren. Deelnemende koren zijn het Hervormd Kerkkoor Colmschate, Hervormd Kerkkoor Holten, Rijs- sens Gemengd Koor en het Her vormd Kerkoor Bathmen. Op het programma staat samen zang van de vier koren onder lei ding van H. Mol. daarnaast treden de koren ieder afzonderlijk op on der leiding van de eigen dirigent. Het Hervormd Kerkkoor onder lei ding van J. op den Dries, met aan de piano mevrouw J. Evers-Meyer, zingt Lobe den herren. Praise the Lord, O Jerusalem, Den Heemlen en Wees mijn gids. Een mannen koor, gevormd uit genoemde koren zingt het Slavenkoor van G. Verdi. Het programma wordt besloten met een optreden van alle koren met King all Glorious.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 11