Sportcommissie is bezuinigingen beu Extra avond voor schietwedstrijden Investeren in tennisbanen SV Holten verdeeld over sportcomplex Goederen nodig voor opvang vluchtelingen Uw fijnste vakantie boekt u morgen bij de Rabobank OKIA kegelt als de allerbesten Koekje van Race tegen klok eigen deeg in gemeenteraad Armeense gast bij De Marke Derde prijs Marcel Meier HOLTENS NIEUWSBLAD Werk voor nieuw bestuur Al v.a. f 299.- naar de wintersport met My Way! Kenia?ja, natuurlijk!!! Vliegvakantie naar Marokko-Agadir Met Fit een vliegvakantie naar Gran Canaria Rabobank Q Meer bank voor je geld Oogmeetweek InterVisie DONDERDAG 2 NOVEMBER 1982- De Holtense sportwereld is uitbe- zuinigd. Dat is de boodschap die de sportcommissie aan het college meegeeft. Nadat de exploitatiete korten van de Holtense sportac commodaties in de afgelopen jaar met een dikke twee ton zijn terug gebracht (van f 767 duizend tot f 548 duizend), achten zowel het da gelijks bestuur van de sportcom missie als de leden de tijd weer rijp voor nieuwe investeringen. Met een prioriteitenlijst onder strepen ze die instelling nadruk kelijk. Overigens blijkt de begroting voor 1990 op die ontwikkeling al in te spelen. Daarin wordt ruimte vrije gehouden voor het vervangen van de huidige tennisbanen op Meer manskamp door kunstgras banen. Daarnaar wordt momenteel onder zoek gedaan, maar wethouder H. J. Westerik kwam tijdens de vergade ring van de sportcommissie al met een voorzichtige schatting van „veertig- a vijftigduizend gulden per baan". Aangezien de Tennis club Holten met de huidige vijf ba nen nauwelijks uit de voeten kan, moet voor nieuwe kunstgras speel velden toch snel op een bedrag van boven de drie ton worden gere kend. Westerik antwoordde op de ver zuchting van commissie-lid J. ten Velde dat „zijn geduld op was en bij verdere bezuinigingen de sport ontzien moest Worden" dat de be reikte vermindering van het ex ploitatietekort niet enkel het re sultaat van bezuinigingen was ge weest. Ook de vermindering van kapitaals- en personeelslasten hebben daaraan aanzienlijk mee gedragen. Desalniettemin gaf ook de wethouder te kennen dat zodra de kwaliteit van de sportbeoefe ning in het geding zou komen, de gemeente daarop in moest sprin- gen. „Bezuinigen is geen doel op zich", aldus Westerik. Het bedrag van f 38.000 dat oor spronkelijk was gereserveerd voor het noodzakelijke onderhoud aan de banen zal nu worden aange wend als eerste financiering voor de nieuwe plannen. B en W is van plan de rest, uit de verkoop van ge meentegrond te halen, waarbij ge dacht wordt aan de opbrengst van elf nieuwe bouwkavels in de Look. Voor de andere punten op de prio riteitenlijst is in het investerings schema voor 1990 al geld opgeno men. Daarbij gaat het om uitbrei ding/verbetering van de atletie- kaccommodatie op Meermanskamp (f20.000), aanpas singen zwembad Twenhaarsveld aan de Wet Veiligheid en Hygiéne Zwemgelegenheden en een nieuwe dakbedekking voor de gebouwen op Twenhaarsveld (f 62.100), dak bedekking voor de sporthal (f 82.000), bezandingswagen Meer manskamp (f. 25.000), finessruimte in de sporthal (f 20.000), hekwerk handbalveld (f 8.500). Alleen naar energiebesparende voorzieningen in de sporthal moet nog nader on derzoek worden verricht. Zwembad Ook de toekomst voor openlucht- bad Twenhaarsveld ziet er wat rooskleuriger uit nu het exploita tietekort de laatste jaren is terug gedrongen van f 248.000 in 1985 tot f 166.365 (begroting 1990). Hoewel de exacte cijfers over het afgelopen zwemseizoen nog niet voorhanden zijn, is wel duidelijk dat het prach tige weer het verwachte tekort van f208.000 aanzienlijk heeft gedrukt. Zo werden er alleen al twee keer zo veel dagkaarten verkocht (8000 i.p.v. 4000 een jaar eerder) en bleek ook het maandabonnement erg populair (600 stuks verkocht). Daar tegenover stond een slechts lichte daling van het aantal sei zoenabonnementen dat alleen nog maar voor de opening van het bad kon worden verkregen (van 1900 naar 1850). De kaartverkoop lever de f 13.000 meer op dan was ge raamd in de begroting. De tarieven voor 1990 zullen slechts gedeelte lijk worden verhoogd. Abonne menten worden een gulden duur der en een lessenkaart voor twaalf lessen drie gulden. Met het aantreden van een nieuw algemeen bestuur o.I.v. Jan Kurz lijkt de SV Holten te hebben geslo ten, maar de vergadering waarop dat alles werd beklonken, leverde al meteen weer stof tot discussie op. De verdeling van de ruimte op sportpark Meermanskamp kan tot een nieuw twistpunt tussen met name de afdeling voetbal en de afdeling atletiek uitgroeien. De atleten willen graag meer ruimte voor de loop- en technische num mers, maar dat kan alleen wan neer er een of meer voetbalvelden verdwijnen. Voor het algemeen bestuur van de SV (naast voorzitter Kurz hebben daarin secretaris B.J. Markvoort, penningmeester G. Stevens, die te vens als schaakvoorzitter gekozen is, twee penningmeester M.J.L van Asselt als coördinator kantineza ken en de drie overige afdelings voorzitters J. ten Velde, G.W. Brinks en J. Plantinga zitting) is er dus meteen werk aan de winkel. De kwestie kwam naar voren in de ver gadering van de sportcommissie, waar een onderzoek naar de herin richting van sportpark Meermans- Afgelopen maandag kon Holten de eerste asielzoekers verwelkomen. Op die dag betrokken vijf Poolse 10 dgn. met de bus, hotel of pension, halfpension o.a. naar Kirchberg, Zeil am See, Maurach Ziyy» met Hotelplan een strandvakantie of -| strand/safarivakantie al v.a. 1 met Evenementsreizen CQO appartement, 8 of 15 dgn. v.a. 2-kamerbungalow, 8 of 15 dgn. v.a. Gaardenstraat 32 - Holten - Tel. 6 22 55 vluchtelingen hun nieuwe woning in de Verzetstraat, een feit dat de buren niet ongemerkt voorbij lie ten gaan. 's Morgens vertrok een delegatie uit de wijk naar het op vangcentrum van WVC in Luttel- geest om de nieuwe Holtenaren op te halen. Het gaat om twee Poolse echtparen, waarvan een met een dochtertje. Het ligt in de bedoeling om in Hol ten in ieder geval twaalf asielzoe kers op te vangen in drie woningen. De Stichting Vluchtelingenwerk Holten heeft intussen bij de ge meente «een aanvraag ingediend voor een tweede woning. Daar naast verzocht het ministerie van WVC onlangs de afspraak met Hol ten zodanig bij te stellen dat de ge meente niet anderhalf maar twee promille van het bevolkingsaantal aan asielzoekers zal onderbrengen. Dit omdat het aantal vluchtelin gen het afgelopen jaar enorm ge stegen is. „We zijn bereid om daar over te praten" antwoordt wethou der W. Dalhuisen op dat verzoek, „maar eerst willen we die twaalf asielzoekers goed onderbrengen." Nu de hulp aan vluchtelingen in Holten daadwerkelijk van de grond is gekomen, zit de werk groep Vluchtelingenhulp Holten verlegen om goederen voor de in richting van de woningen. Wie op zolder, in de kelder of in de schuur nog bruikbare spullen heeft staan, wordt verzocht die beschikbaar te stellen voor de vluchtelingen. Er kan van alles gebruikt worden waarbij de nadruk ligt op het dage lijks gebruik: kasten, tafels, stoe len, ledikanten, matrassen, de kens, bankstellen, speelgoed, pot ten en pannen, servies, fietsen, enz. De werkgroep gaat ervan uit dat wanneer de Holtenaren dezelfde spontaniteit opbrengen als de be woners uit de Verzetstraat, waar de eerste woning voor vluchtelin gen werd ingericht, dat ook deze oproep een succes wordt. Voor aanmelding van goederen of voor informatie kan men terecht bij: Gerrie van de Meer (Industrie straat 26, tel. 61549), Dolf Moed (Schoutenstraat 48, tel. 61843), Bart de Ruyter de Wildt (Kolweg 70, tel. 64477). Gert Knapen (Laren- seweg 3, tel. 61224) of Elrie Nieu- wenhuis (Holterenkstraat 8, tel. 61326). Onder het toeziend oog van Zaagmolen-voorzitter Markvoort werd afge- lopen weekeinde een begin gemaakt met de strijd om de Zaagmolen- trofee. Afgelopen weekeinde werd in het clubgebouw van Schietvereniging De Zaagmolen aan de Maatmans- weg een begin gemaakt met de schietkampioenschappen voor Holtense verenigingen. De belang stelling voor dit al bijna traditione le evenement blijkt zo groot dat de organisatoren nog een extra avond hebben ingelast om elk van de 37 aangemelde teams aan bod te la ten komen. Na de twee eerste avon den staan vrijdag 3 november en vrijdag 10 november nog op het programma alvorens de winnaars van dit jaar bekend zijn. De prijs uitreiking vindt op een nog nader te bepalen datum plaats tijdens een gezellige avond. kamp werd aangekaart. Al dan niet door het ontbreken van een aanspreekbaar algemeen bestuur bij de SV Holten bleek de afdeling voetbal niets te weten van het ver zoek van de afdeling atletiek aan de sportcommissie om de moge lijkheden van betere trainingsmo gelijkheden te onderzoeken. Dat zal dan moeten gebeuren op grond die nu nog voor het voetballen wordt gebruikt. Extra bedreiging voor de afdeling voetbal is het plan om de naastgelegen tennisbanen van de TC Holten te vernieuwen en zo mogelijk zelfs uit te breiden. Ook daarvoor zou uitgeweken moeten worden naar worden naar een voetbalveld. Wethouder H.J. Westerik wees erop dat zowel de tennisclub als de atletiekafdeling sterk groeien en dat de roep om uit breiding van de accommodatie daarom logische was. In de begro ting voor 1990 heeft de gemeente Holten voor de atletiekaccommo- datie op Meermanskamp al een be drag van 20.000 gulden gereser veerd, terwijl de kosten van kunst- grasvelden voor de TC Holten nog nader bekeken worden. Senator Jan Schuchard van de Fienpreuvers kon niet voorkomen dat zijn vereniging van de baan werd gekegeld. In een vooral gezellig samenzijn heeft touwtrekvereniging OKIA zondagmiddag bewezen goed met kegels te kunnen omgaan. OKIA won met overmacht (214 punten) de kegelwedstrijd die carnavals vereniging De Fienpreuvers tradi tiegetrouw bij Kegelcentrum Bar- barossa hield. Zelf eindigden de carnavalistén op een gedeelde vierde plaats met de Tenniclub Holten, terwijl de Fienpreuverin- nen heter helemaal slecht afbrach ten met een schamel aantal pun ten van 72 en de allerlaatste plaats. De selectie SV Holten bewees met de kegelbal beter overweg te kun nen dan met de voetbal en maakte het 04 verlies tegen Rood Zwart enigszins goed met een tweede plaats (176 punten). Derde werd de MAC met 149 punten. In het inidividuele klassement kwam Marinus Avezaath als beste uit de bus, terwijl bij de dames Bet- ha van Limburg zich pas na een barrage winnares mocht noemen. Jacob Spakman kegelde het beste bij de jeugd, terwijl Björn rustebiel Het wedstrijdseizoen voor de kap pers is weer geopend. Op een zwaar bezet concours in Hengelo (O.) be haalde Marcel Meier van kapsalon Drent een eervolle prijs. De jury be loonde zijn salonmodel met coupe soleil met een derde plaats. het knikkerraden won. Overigens was er voor elk van de aanwezige kinderen een leuk prijsje. Voor de Fienpreuvers was het in sportief opzicht niet zo'n beste middag want eerder al verloor de carnavalsvereniging op de groene grasmat van Meermanskamp na strafschoppen een voorwedstrijd tegen het bestuur van de SV, dat volgend jaar met een hernieuwde overwinning definitief de Keune- Cup in bezit krijgt. Zover zal het volgens de Fienpreuvers echter niet komen. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. Verleende bouwvergunningen: - aan Aegon Recreatie BV voor bouw winkel/bowlingbaan bij het perceel Landuwerweg 17; - aan L. H. Rensen voor bouw mestkelder met overkapping bij Maneschijnsweg 35; 2. aan C.V. de Fienpreuvers toestemming verleend t.b.v. aktie prins raden; 3. aan RC. De Bergruitertjes ontheffing verleend t.b.v. speculaasverkoopaktie. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaarschrift of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Afgifte Nederlands paspoort naar Europees model Op 1 november 1989 zal de afgifte van het zwarte paspoort gestaakt worden en overgeschakeld worden op de afgifte van het rode pas poort. Als de afgiftedatum 1 november 1989 of later is, wordt derhal ve een rood paspoort afgegeven. Reeds afgegeven zwarte pas poorten behouden hun geldigheid tot de in het document vermelde datum. Vanaf 1 november 1989 kunnen zwarte paspoorten niet meer ver lengd worden, teneinde deze documenten zo snel mogelijk aan de circulatie te onttrekken. Verlenging van rode paspoorten is uiteraard wel mogelijk, al zal dat in dit stadium niet direct aan de orde zijn. Het reizen op paspoorten (ongeacht het model), waarvan de gel digheidsduur minder dan vijf jaar geleden is verstreken, blijft (tot nader bericht) mogelijk, althans voor die landen waarvoor dat thans ook mogelijk is. Commissie voor woonruimtezaken De eerstvolgende zitting van de commissie voor woonruimtezaken vindt plaats op maandag 6 november 1989 van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis (ingang Kerkstraat). Openbare commissievergaderingen De commissie financiën vergadert op maandag 6 november 1989 om 16.00 uur in het gemeentehuis, kamer 9. De agenda vermeldt o.a.: - uitvoering deel inrichtingsplan kanaal Deventer-Raalte; - krediet voor electronische beveiligingsapparatuur t.b.v. de basis scholen; - begroting 1990. De commissie onderwijs vergadert op maandag 6 november 1989 om 20.00 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - advies inzake het beschikbaar stellen van een krediet voor de aan leg van elektronische beveiligingsapparatuur in de basisscholen; - begroting 1990 (onderwijsgedeelte). De commissie gemeentewerken vergadert op dinsdag 7 november 1989 om 15.30 uur in het gemeentehuis, kamer 9. De agenda vermeldt o.a.: - aanbrengen electronische beveiligingsapparatuur in de basis scholen; - begroting 1990. De commissie voor algemene en bestuurlijke zaken vergadert op dinsdag 7 november 1989 om 20.00 uur in het gemeentehuis (kamer 9). De agenda vermeldt: concept-begroting 1990. De commissie voor ruimtelijke ordening en woningbouwzaken vergadert op woensdag 8 november 1989 om 20.00 uur in het ge meentehuis, kamer 9. De agenda vermeldt o.a.: - begroting 1990 (gedeelte ruimtelijke ordening en volkshuis vesting) - wijziging bestemming perceel voormalige kleuterschool hoek Hoffesstraat-Kolweg en terrein voormalige noodlokalen Kon. Wil- helminastraat. Spreekuur burgemeester De burgemeester is verhinderd op maandag 6 november a.s. spreekuur te houden. Onder het motto "Een koekje van eigen deeg" wordt er zondag 5 no vember om 10.00 uur een Oogst-ge- zinsdienst gehouden in de NH kerk. Deze dienst zal in het teken van de dankbaarheid staan. Ds. Visser zal hierin voorgaan terwijl Hans Paalman en Ruben Door- nweerd hun muzikale medewer king verlenen. Na de dienst kan er in gebouw Irene een kopje koffie worden gedronken. Kinderen van de Zondagsschool worden om 09.40 uur bij de Dorpsschool ver wacht. De raadsvergadering van afgelo pen maandag werd een race tegen de klok. Binnen een half uur had den de leden de niet al te opzienba rende agenda erdoor gejaagd, waarna alleen het tweede kopje koffie van bode Nijenhuis menig een nog even aan de stoel gekluis terd hield. Alle voorstelllen haal den dan ook de finish, zij het som mige niet geheel ongeschonden. Zo had de VVD-fractie liever met de renovatie van directeurswoning bij de Bosschool in Espelo gewacht tot de uitkomsten van het rapport IJsselland door de raad behandeld zijn. Wethouder Westerik vond echter dat de onderhoudstoestand geen langer uitstel duldde. Westerik kwam even later in aan varing met zijn partijgenoot J. Ve neklaas die het niet eens was met de prijs van f 1,00 per vierkante me ter die het college de Nederlandse Spoorwegen wil berekenen voor een strookje grond dat nodig is voor verbetering van de lijn Deven- ter-Wierden. Als lid van de com missie Gemeentewerken voelde Veneklaas zich niet serieus geno men. Deze commissie adviseerde eerder een prijs van f 3,50 te hante ren en zo de NS niet te bevoordelen tegenover bijvoorbeeld agrariërs die dit soort cultuurgronden ook wel eens kopen. Dat standpunt na men ook de VVD en Gemeentebe lang in, maar zelfs met de stem van de onverzettelijke Veneklaas mee geteld kwamen ze niet aan een meerderheid. Op dinsdag 7 november krijgt Scholengemeenschap De Marke een niet alledaagse bezoeker. N.a.v. de sponsoractie die de school eind 1988 voor de slachtof fers van de aardbeving in Arme nië hield, komt nu een medewer ker van de Armeense radio en tele visie naar Holten. Hrant Sarkis- san zal vertellen over de hulpprogramma's die mede dank zij de f3000 uit Holten gestart zijn. Ook worden er opnames gemaakt die t.z.t. worden uitgezonden. Het bezoek van Sarkissan komt voort uit het contact dat Marke- leerlinge Marijke Goldstein uit Rijssen onderhoudt met de leerlin gen van een school voor voortgezet onderwijs in Jerevan, een van de zwaarst getroffen steden in Arme nië. Dat resulteerde o.a. in tastbare bewijzen van hun dankbaarheid in de vorm van objecten die de Ar meense kinderen tijdens de lessen handvaardigheid maakten. Uit de contacten die er met Armenië be staan, blijkt dat de situatie nog verre van ideaal is. Er heerst nog steeds grote nood onder de half miljoen daklozen, die weer een strenge winter tegemoet gaan Een groot probleem is vooral de ge brekkige infrastructuur en de on voldoende coördinatie en slechte verstandhouding met de buurre- publiek Azerbeidsjan. InterVisie aan de Dorpsstraat 4 heeft tot en met zaterdag een speciale computer „in huis" voor oogmeting en oogdrukme- ting. ledereen die twijfelt of hij of zij aan een bril toe is, kan in het kader van de Oogmeetweek die Intervisie tot genoemde zater dag houdt, door de computer laten beoordelen of de ogen inder daad een bril behoeven. Als extra verleent Intervisie in deze Oogmeetweek op alle monturen een korting van twintig pro cent.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 5