„Publiek bepaalt hoe lekker je speelt" y MHRtt WêÈÈêSm Muziek en film in JC De Schure Kerkdiensten Medische diensten Van dag tot dag Volle zaal voor OCH Dierenpark De Haar had heel goed jaar HOLTENS NIEUWSBLAD BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Gevonden voorwerpen Gezinsdienst BOLSENBROEK MARKELO "7 OPELS mmsm V M NISSAN Q\ SERVICE Bij ons bent u welkom voor: 'n nieuwe Nissan 'n gebruikte auto div. merken onderhoud voor uw auto orig. Nissan-onderdelen leasing en financiering autoverhuur BALTES Jitslagen 3e Eendracht DONDERDAG. 2 NOVEMBER 1989- gezet door Bert Aanstoot. De Ontspannings Club Holten (OCH) zette vrijdagavond voor een volle zaal het blijspel 'Geen been om op te staan', geschreven door J. Hemmink-Kamp, op de planken. Het is voor het eerst sinds vier jaar dat de toneelvere niging zelf weer een toneelavond organiseerde. Afgaand op de reac ties uit de zaal is zo'n avond zeker voor herhaling vatbaar. De bijna driehonderd aanwezigen leven volop mee met de ontwikke lingen op het toneel. Er wordt veel gelachen en op de juiste momen ten is het stil. „Zo'n volle zaal, die op zo'n manier reageert, dat is leuk voor de spelers op het toneel. Dat speelt fijn", al dus OCH-voorzitter Johan Stuk- ker, die zelf de rol van Evert op zich nam. „Het is heel belangrijk voor de speler of het publiek leuk mee doet of niet. En dat bepaalt hoe lekker je zelf speelt". Het blijspel handelt over weduw naar Evert Wilmink, die een onge luk heeft gehad waardoor zijn ene been niet meer wil. Evert loopt over van zelfbeklag. Verre familie leden uit de stad zijn van plan de zaken verder voor hem te regelen, maar dan wel zo, dat niet Evert maar zij er beter van worden. Everts buurman en met name schoonzuster Hanna doen Evert inzien, dat hij meer dan één been heeft om op te staan... Johan Stukker zet landbouwer Evert, compleet met slecht been en hond, op de planken. Hanna, de doortastende schoonzuster, wordt gespeeld door Rikie Aaltink-Keve- lam. Hanna's zoon Jan Wilmink is een rol van Jan Schooien. Wilma Regelen voor straks Niemand denkt er graag aan, maar met overlij den wordt iedereen eens geconfronteerd. Dat is een gebeur tenis die veel droefheid met zich mee brengt. Jammer genoeg moet meestal op korte termijn een aan tal zaken worden geregeld. Zaken waarover de overledene kan heb ben nagedacht in zijn leven en re gelingen heeft getroffen. Dat is voor de nabestaanden meestal heel prettig. Meteen na het overlijden moet de uitvaart worden geregeld. De over ledene kan een lijstje met wensen hebben opgesteld, dat op een voor de nabestaanden bekende plaats is opgeborgen. Wensen om te wor den begraven, of gecremeerd kun nen daarin worden vermeld. Men kan zelfs zover gaan, daarin zijn hele uitvaart te regelen. Als opstel ler van deze wensen moet men wel rekening houden met de nabe staanden. Zij hebben verdriet, zij willen afscheid nemen van de over ledene, hen daarin belemmeren is ongewenst. Nalatenschap Men hoeft niet rijk te zijn geweest, om bezittingen na te laten. Er blijft misschien wat geld staan op een giro- of bankrekening. De bestem ming daarvan kunt u bii uw leven reeds regelen. Een goede handlei ding daarvoor is de brochure Handleiding voor Nabestaanden, die u op het postkantoor kunt vin den. Het is niet altijd nodig daar voor naar de notaris te gaan. Een bestemming van persoonlijke bezittingen, een eventueel eigen huis, sieraden e.d. kan na het over lijden veel problemen voorkomen. Ook voor deze zaken gelden name lijk de wettelijke regels. Door een verzorgingstestament op te stel len, had de overledene ervoor kun nen zorgen, dat de partner in het eigen huis kan blijven wonen en het niet hoeft te verkopen om de kinderen hun wettelijk deel te ge ven. Notaris Denkt u dat in uw situatie het goed is het een en ander te regelen voor na uw overlijden, gaat u dan eens praten met een notaris.Een eerste oriënterend gesprek zal niets tot weinig kosten. Het opstellen van een eenvoudig testament zal tus sen de honderdvijftig en driehon derd gulden kosten. PCOB Op 25 oktober jl. hield de heer Tu- tert, fysiotherapeut te Holten voor de PCOB een inleiding over het thema "Gezond zijn, gezond oud worden en gezond blijven". Uit gangspunt van zijn inleiding is de stelling dat, wil het lichaam goed functioneren, dus gezond blijven, men moet blijven bewegen. Met het ouder worden vinden er veran deringen in het lichaam plaats. Zo wordt o.m. het bewegen trager, ne men hart- en longfuncties af en worden de botten brozer. Deson danks raadde Tutert zijn gehoor aan regelmatig te fietsen, te wan delen, te zwemmengymnastiek te beoefenen enz. Door geregeld te bewegen kunnen ook een hoge bloeddruk, het cholesterolgehalte en spanning positief worden beïn vloed. Na een ziekte, of een operatie moet men de signalen van het lichaam niet verwaarlozen en het gaan be wegen weer geleidelijk opbouwen. Naarmate men vaker beweegt, voorkomt men vele kwalen. Na de pauze beantwoordde de spreker vele vragen van aanwezigen. Bejaardensoos Op dinsdagmiddag 7 november houdt de Bejaardensociëteit in ge bouw Irene een spelmiddag, waar op ook nieuwe leden van harte wel kom zijn. De aanvang is half drie. Ook in Dijkerhoek en in Espelo wordt zondag 5 november een oog- stdienst gehouden. Aangezien dit een gezinsdienst is, zijn ook de kin deren van de zondagsschool druk met de voorbereiding geweest. In Espelo begint de dienst om 09.30 uur met na afloop een kopje koffie en in Dijkerhoek is men om 10.15 uur welkom. Daar wordt eerst kof fie gedronken, waarna de dienst om 10.45 uur begint. In beide diens ten is ds. Vons de voorganger. Zet27rfelVA°lZTkker f'" ■"fr°l van Evertop llinksl en kneM °p mm. Op 24 oktober werd een personen auto aangereden terwijl het voer tuig stond geparkeerd voor de Ra bobank. De veroorzaakster was vermoedelijk een dame die een wit te personenauto bestuurde. Ver moedelijk heeft ze niets bemerkt, althans ze reed weg zonder te rea geren. De betreffende bestuurster is niet achterhaald kunnen wor den. Een soortgelijk ongevalletje deed zich voor op 25 oktober toen een personenauto in de Pastoriestraat werd aangereden. De veroorzaker reed ook verder, doch in dit geval staat vast dat hij de aanrijding wel heeft bemerkt. De politie heeft deze zaak nog in onderzoek. In de nacht van 24 op 25 oktober werd er tot twee keer toe een po ging gedaan om in te breken in een woning en wel in de Pastoriestraat en aan de Larenseweg. In beide ge vallen heeft men getracht een deur open te breken, doch door het goe de sluitwerk is dit in beide gevallen niet gelukt en ging de dader onver richte zake weer zijns weegs. De politie van Delden heeft twee mannen uit Zutphen en Nijmegen gearresteerd die een hele reeks misdrijven op hun geweten had den, Daarbij ook enkele zaken ge pleegd in onze gemeente en wel twee autokraken en een diefstal van een aanhangwagen gepleegd in de nacht van 27 op 28 juli j.1. In de nacht van 27 op 28 oktober werden maar liefst drie autobe stuurders, allen inwoners uit de ge meente Holten, betrapt op alcohol gebruik in combinatie met het be sturen van een motorrijtuig. Mede gelet op de hoogte van de alcohol promillage kregen de betreffende personen terstond een transactie aangeboden van respectievelijk f 250,- en f 500,-. Lik op stuk heet zo iets. Twee jongedames kregen in een horecabedrijf zodanig met elkan der aan de stok dat daarbij zelfs een mes werd gehanteerd. Eén van de dames liep hierbij een lichte ver wonding op aan de arm, terwijl te vens de kleding werd vernield. Daarvan werd aangifte gedaan en proces-verbaal opgemaakt. Op 29 oktober botsten enkele au to's op elkaar op de kruising Pasto riestraat-Oranjestraat. Een be stuurder van een auto komende vanaf de Pastoriestraat verleende geen voorrang aan een andere au tobestuurder. Door de klap schoot laatsgenoemde naar links en kwam daarbij in botsing met een tegenligger. Gevolg: behoorlijke schade aan de drie voertuigen. De afgelopen week werden enkele brievenbussen vernield door mid del van vuurwerk in de Kenemans- straat. De daders moeten worden gezocht uit deze omgeving. Indien ouders hun oren en ogen goed de kost geven, mag toch worden ver ondersteld dat ze weten of hun kroost in het bezit is van vuurwerk en daartoe passende maatregelen treffen. De politie hoopt althans dat dit gebeurt na het lezen van dit bericht. wordt neergezet door Ina Deijk- Oosterkamp. De op de meest onverwachte mo menten verschijnende buurman Hans wordt gespeeld door Jan Hol- terman. Wilma ter Harmsel speelt Mannie en Bert Aanstoot de knecht Geert. De 'stadsen' worden op de planken gebracht door Hans Steunenberg, Marian Calchoven- Lüth, Jan Bult en José Vros. De regie is in handen van Jan Oos terkamp. Hij verzorgt ook de gri me. Gerrit Brinks souffleert en de toneelverzorging berust in handen van Jan Nijland en Jan Schooien. Strandjutter De Ontspannings Club Holten werd direct na de oorlog opgericht en bestaat nu uit een krappe twin tig leden. Elk jaar wordt een nieuw toneelstuk ingestudeerd. „Maar we spelen ook nog steeds de andere stukken. De verenigingen die ons uitnodigen kunnen kiezen", ver telt Stukker. Het merendeel van de toneelstuk ken bestaat uit blijspelen en kluch ten. „Maar we spelen bijvoorbeeld ook 'Sil de Strandjutter', alleen wordt dat bijna niet gevraagd". De toneelvereniging treedt veel op, en praktisch altijd buiten Holten. „We worden veel uitgenodigd om op te treden tijdens feestavonden van diverse verenigingen. En dat is meestal buiten de plaats", vertelt Stukker. Zo wordt er vaak opgetre den in Dalfsen en directe omgeving en in Diepenveen. Aan het eind van deze maand vindt de première van de klucht 'Niet elke haan kraait' plaats, in Dalfsen. Voorzitter Stukker vertelt dat voor dit seizoen al een twaalftal aanvra gen vastliggen. „Het is altijd weer weekendwerk; de spelers moeten voor deze hobby toch heel wat over hebben. En als je als toneelvereni ging zo druk bent, is de behoefte niet zo groot zelf een avond te orga- O 08476 -1S07 Voor dierenpark De Haar (tegen over bejaardencentrum De Dies- senplas is het afgelopen jaar een goed jaar geweest. Vooral omdat er veel jonge dieren werden gebo ren. Hoogtepunt daarbij was de geboorte van een hertje, dat in het begin door de moeder angstvallig werd verstopt, maar nu vrolijk door het parkje huppelt. Nu de winter weer aanbreekt zal het aantal dieren in het park ver minderd worden omdat er anders een gebrek aan voedsel zou optre den en er te weinig ruimte zou zijn. Wel is het zo dat er altijd voldoende groen, schillen en oud brood in de ton bij de ingang wordt gedepo neerd. Wat betreft het aantal vrijwilligers is er op dit moment een onderbe zetting. Een tijdlang waren er zes die in de weekeinden de verzorging van de dieren voor hun rekening namen, maar dat aantal is nu uit gedund tot vier. Om toch een rede lijke tijd te hebben tussen de week einden dat men "dienst" heeft, is de SoWeCo op zoek naar twee nieuwe vrijwilligers. Wie zich geroepen voelt om mee te helpen met het voeren van de dieren ('s morgens en 's middags een kwartier), neem dan contact op met F. Lubbers van de SoWeCo die op werkdagen bij het park aanwezig is of met J. Bo gaard (tel. 62398). M De groep Birdskin speelt zaterdagavond in De Schure. De Holtense jeugd hoeft zich het komende weekeinde niet te verve len. In de Schure kunnen zowel de liefhebbers van live muziek als van QUALITY X&C QUICK Automobielbedrijf LARENSEWEG 78, TEL. 05483-61625 film terecht. Zaterdagavond 4 no vember speelt de groep Birdskin. Na met verschillende stijlen geëx perimenteerd te hebben speelt deze groep nu muziek in de stijl van bijvoorbeeld Hiisker Dü. In het voorprogramma is plaats inge ruimd voor de Holtense band Ne vada, een begin dit jaar opgerichte formatie bestaande uit Remco (gi taar), Michelle (zang), Margreet (zang), Dennis (gitaar) Remon (bas) en Marcel (drums). Zij spelen voornamelijk top-40 covers. De toegangsprijs is f 5,00 en de zaal is om 20.00 uur open. Die Hard Zondagmiddag 5 november draait de film "Die Hard" met in de hoofd rol Bruce Willis die de keiharde po litieman John McLane speelt. Hij neemt het op tegen een groep ter roristen die een compleet feestge- zefëchap in gijzeling neemt. Deze film is de eerste in een cyclus die verder bestaat uit "A fish called Wanda", 'Twins", "Roadhouse", "Li cense to kill" en "Indiana Jones and the Last Cruisade". Aanvang 14.30 uur, entree f 3,50 tot 16 jaar en f 4,50 voor ouderen. Een film-abonne ment vopr vijf films kost f 10,00. /k<- NED.HERV KERK 10.00 uur: ds. Visser (Gezins dienst), geen kinderneven- dienst, geen jongerendienst 19.00 uur: ds. Vons. Espelo: 09.30 uur, ds. Vons (Ge zinsdienst). Uitgangscollecte: Najaarszen dingswerk. Oppasdienst: Mevr. Vlogtman- Meijer en Joke Markvoort. Diessenplas: woensdag 8 no vember, 19.30 uur ds. Linde boom. GEREF.KERK 09.30 uur: ds. M. Berg. 15.00 uur: ds. M. Berg. De eerste collecte is voor de kerk (Dankdagcollecte) en de tweede voor rente en aflossing. Kindernevendienst: groep 3 en 4 o.l.v. T. Heusinkveld-Huls- man. Oppasdienst: 0-3 jaar, Lydia Heemskerk, Caroline Tromop en Nicoline Aanstoot; 4-6 jaar, Ina Oosterveld-Potman en Wil lie Beldman-Beltman. R.K KERK (gebouw Irene) 10.00 uur: Heilige Mis bij de ope ning van het Willibrord-jaar. DIJKERHOEK 10.45 uur: Ds. Vons (Gezins dienst) uitgangscollecte: Na jaarszendingswerk. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. H.Th. Vollebregt; uitgangscollecte: plaatselijke diaconie. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur. Zondag 08.00 en 10.00 uur H. Mis. ARTS: Za.en zo. J.H.A. Bruins, Keizers- weg 32, telefoon 6 35 53. Spreek uren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-6 14 36, 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen 05700-152 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: F.B. Zeilstra, Brederodestraat 6 Rijssen. Tel. 05480-14569. Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 uur: spreekuur Diessenplasstraat 5, tel. 61515, daarna K. J. Coppool- se, tel. 6 33 91. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: 05483-63056; 053-330537; 05496- 63056. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-613 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer 06-11. Overigens 05483-6 44 44; dag en nacht be reikbaar. BRANDWEER: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 - 12.3J) uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeentê- huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.f5 uur; en iedere 3e dinsdag van (ie maand 's middags 14.15-16.15 uur. 3 november: 19.00-20.00 uur, schietwedstrijd Zaagmolen. 4 november: statiegeld-flesse- nactie van Scouting Holten. 6 November: begrotingsbehan deling financiën (16.00 uur) en onderwijs (20.00 uur) 7 november: begrotingsbehan deling gemeentewerken (15.30 uur) en ABZ (20.00 uur; spelmid dag Bejaardensociëteit in Irene, aanvang 14.30 uur; jaarvergade ring HVG Dijkerhoek in Betha- nië, aanvang 20.00 uur. 8 november: begrotingsbehan deling ruimtelijke ordening en volkshuisvesting, 20.00 uur. 9 november: 19.15 uur vertrek CPB vanaf De Kandelaar naar rayonvergadering in Wierden. 11 november: VH-examen VDH Kringgroep Bergspeurders, ter rein Lambooysweg. 13 november: 20.00 uur, Ruiló- vond Postzegelclub in de Bose- hkamp. 16 november: 20.00 uur CPB- bijeenkomst in De Kandelaar over "Nieuwe soorten groenten". 17 november: uitvoering gym nastiek BATO, 19.30 uur Irene. 18 november: Intocht Sinter klaas; uitvoering gymnastiek BAT, 19.30 uur Irene. 21 november: inleiding over Gar briël Garcia Marquez in het dorpshuis; bijeenkomst ovef klassieke homeopathie van NBvP afdeling Dijkerhoek in het Bonte Paard, 20.00 uur. 24 november: klaverjasavond SV Holten in kantine Meer; manskamp. 25 november: 16.00 uur - 17.30 uur receptie 65-jarig jubileum BATO bij De Biester. Gevonden: wit tasje met gym- kleren; grijze portemonnaie met inhoud. Verloren: zwarte portefeuille met autopapieren; Digitaal hor loge Casio; zwart lederen porte monnaie met inhoud; gymtas met sportkleding. De uitslagen van de onderlinge schietwedstrijden die door schiet vereniging De Eendracht' gehou den werden, luiden als volgt: luchtgeweer klasse A: 1. G.H. Paalman met 165 punten (4x10); 2. G. Koopman met 165 punten (3x10); 3. W. Paalman met 153 punten, luchtgeweer klasse B: 1. A. Paalman met 156 punten; 2. E.J. Grootentraast 155 punten; 3_ B. Paalman met 149 punten; 4, G. J. van Aefst met 147 punten; 5. J. Nij- endijk met 131 punten, luchtgeweer klasse C: 1. B. Tromp met 148 punten, luchtpistool open klasse: 1. H.J. Nekkers met 167 punten; 2. G.A. Haverslag met 158 punten.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 3