Strenge selectie dunt rij bloeddonoren uit Portemonnaie Holtenaren wordt in 1990 ontzien eins WEEK DEZE Volkssterrenwacht bestaat tien jaar Nauwelijks hogere lasten in gemeente begroting zon inde^j- schoopL steen H u ontvangt een fraaie Parker-Jotterballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Als u aan denkt dan denkt u: AUTOBEDRIJF DRIES WILLEMS Jantje Beton schenkt SoCuWe 9000 gulden Raad vergadert 30 oktober Kalender Pro Juventute te bestellen Concert HMV in sporthal W. Eshuis weg bi] brandweer Bezoektijden ziekenhuis nieuwsblad Dondersdag 26 oktober 1989 41 ste jaargang no.43 Abonnementsprijs f 38.70 Lossenummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 DiessenplaS Vreugde in verzorgingstehuis De Diessenplas vorige weck toen het bericht van de Natio nale Ziekenfondsraad binnen kwam; Het project voor inten sieve meerzorg dat het Holten- se tehuis samen met het St. Jo sef-verpleeghuis in Deventer heeft opgezet, komt jaarlijks in aanmerking voor een subsidie van f 132.000. Een van de gevol gen is dat Hoi tense ouderen langer in hun eigen omgeving kunnen blijven. Kunstkring Zondag start het seizoen van de Holtense Kunst- en Cultuur kring officieel. De in stichtings vorm gegoten groep initiatief nemers hebben voor de komen de wintermaanden een ambi tieus programma opgesteld. Een theeconcert in het dorps huis is daarvan het eerste voor beeld. Niet zozeer de kwantiteit, maar veel meer de kwaliteit stond afge lopen maandag voorop bij de bloeddonor-actie van het Rode Kruis. Met 442 halve liters Hol lens bloed verliet de bus van het Centraal Laboratorium van de Bloedtransfusiedienst van het Rode Kruis uiteindelijk de par keerplaats van de sporthal rich ting Amsterdam. Was de keuring niet zo streng geweest, dan waren er dat 44 meer geweest. De Holtense afdeling van het Rode Kruis had de zaakjes weer keurig voor elkaar. Samen met de zestig vrijwilligers van de Holtense EHBO en studenten van de labora toriumschalen uit Zwolle en En schede was er zo'n honderd man en vrouw in touw. Vanaf de binnen komst, waar "meester" Knijf strate gisch post had gevat om de dono ren de juiste weg te wijzen tot aan het kalmerende kopje koffie in de kantine liep alles op rolletjes. On der leiding van het echtpaar Van Iperen en EHBO-baas G. Jansen werd de logistieke operatie vakbe kwaam uitgevoerd, zodat er nau welijks lange rijen ontstonden. Wel had dienstdoende huisarts W.R. van Couwelaar zijn handen vol aan al die mensen die een van de van tevoren ingevulde vragen op hun lijst met "ja" hadden beant woord. De strenge selectie die het Rode Kruis de laatste jaren al han teert, bleek nog eens extra aange scherpt, zodat bijvoorbeeld ook vrouwen die minder dan een jaar geleden een kind hadden gekre gen, teleurgesteld naar huis moes ten. Samen met die Holtenaren waarvan de bloeddruk te hoog bleek, telde men 44 afvallers, een ongekend hoog aantal. Overigens bleken er veel oude ge- De 44 brancards in de sporthal waren al snel bezet trouwen aanwezig die al voor de ze ventiende of achttiende jaar ach tereen hun halve litertje bloed af stonden. Daarnaast bleek de jeugd organisatie. Afgezien van een en keling die van zijn stokje ging of op een van de brancards even moest bijkomen alvorens de thuisreis te in grote getalen opgekomen, een aanvaarden, verliep het allemaal verheugend verschijnsel voor de vlekkeloos. Keizersweg 61-70 Tel. 05483-6 19 00, Holten Industrieterrein „De Haar" Holtenaren hoeven in 1990 niet al te diep in de buidel te tasten om het ge meentelijk huishoudboekje kloppend te maken. Het college van B en W plukt de vruchten van het beleid waarmee de afgelopen jaren de gemeentelijke tarieven steeds meer kostendekkend werden gemaakt. Bovendien blijkt er een eind te zijn gekomen aan de jarenlang gedaalde uitkering van het rijk en is er over het lopende jaar zelfs een mevaller van 140 duizend gulden. De voor stellen in de gemeentebegroting voor 1990 behelzen alleen een verhoging van de rioolrechten. Per huishouden moet er volgend jaar twintig gulden meer worden betaald, maar daarvoor krijgt de bevolking ook een modern en uitge breid rioolnetwerk terug. Dat die positieve geluiden ook in de rest van de jaren negentig zullen doorklinken is daarmee niet gezegd. Wel blijkt het mogelijk zonder financiële offers van de burgers in ieder geval het huidige voorzienin genniveau te handhaven. Vereniging De Zonnebloem doet ten behoeve van haar Sint Nico- laasactie „Zon in de schoorsteen" weer graag een beroep op mensen die een pakje voor een zieke of ge handicapte willen maken. Deze ac tie is bedoeld voor zieken en ge handicapten die vaak bijna hele maal geen familie of andere rela ties hebben en daardoor dreigen te vereenzamen. Wilt u één van hen verrassen met een pakje (het gaat hier om een aardige of nuttige attentie en niet om dure cadeaus!) of kent u ie mand die voor een pakje in aan merking komt, dan vernemen wij dit graag vóór 15 november a.s. Bel of schrijf naar: M. Gerritsen, Verzetstraat 35, tel. 6 12 90 of T. Aarsen, Ab Jansenstraat26, tel. 6 21 92. De sluitende begroting voor ïyyu heeft een positieve teneur. Geen verhogingen van de onroerend goed-belasting, de woonforensen- beiasting, secretarieleges en be- grafenisrechtën, nee zelfs de reini gingsrechten en afvalstoffenhef fing hoeven in deze voor het milieu zorgelijke tijd niet omhoog. Zorgen heeft het college wel over de stagnerende bevolkingsgroei van Holten, de toenemende werk druk op de dienst Gemeentewer ken, de slechte staat waarin de brandweerkazerne verkeert en ui teraard over de verkeersproblema tiek in de dorpskom. Toch wordt op dat laatste hete hangijzer in de begeleidende aanbiedingsbrief niet nader ingegaan. De politieke machthebbers willen in een specia le nota, waarin de uitkomsten van het gehouden verkeersonderzoek zijn verwerkt, met definitieve op lossingen komen. Uit de aanbie dingsbrief blijkt dat zulks over on geveer een jaar zijn beslag moet krijgen want zo lang mag de nood- Kapsalon Intercoiffure U ziet het verschil Salon voor hem en haar Dorpstraat 18 - Holten Tel. 05483-6 44 86 bestrating nog blijven liggen na de renovatie van het rioleringsstelsel. Riolering Met de daarvoor in vorige jaren vrijgemaakte 2 miljoen gulden is intussen een groot deel van het ri ool in de dorpskom al vernieuwd, maar door in het investeringssche ma voor 1990 nog eens een bedrag van f 1,2 miljoen op te nemen, wil het college de werkzaamheden ver sneld uitvoeren zodat ook de Sta tionsstraat en een deel van de Dorpsstraat komend jaar al aan de beurt zijn. Voor de daarvoor nood zakelijke financiering van de extra 600 duizend gulden is de verhoging van het rioolrecht van f 130 naar f 150 nodig. Verder streeft het gemeentebe stuur naar de bouw van een nieuwe - brandweerkazerne aan de Waag- .weg. Daarvoor is in de begroting van 1988 al een bedrag van een half miljoen gulden bestemd, dat nu zal worden aangewend. Het eveneens hoognodige onder houd aan de tennisbanen op Meer manskamp zoud met de daarvoor bestemde f 38.000 kunnen worden uitgevoerd, maar het college kiest er bij nader inzien toch voor te on- Nude gemeente van de grondeigenaren geen medewerking krijgt voor de invulling van open ruimten in het dorp ibijv. de terreinen achter de Dorpsstraat en de Oranjèstraat), komt woningbouw in het plan Lukensveld weer een stapje dichterbij. Ondanks de stagnerende bevolkingsgroei is er behoefte aan meer huizen. A/s lezer van het Ho/tens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Hottens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld' per jaar ad 38.70 Het nationaal Jeugd Fonds, Jantje Beton, stelt een bijdrage van 9000 gulden en een laagren- tedragende lening van 6000 gul den beschikbaar aan de Stich ting voor Sociaal Cultureel Werk voor Holten. Het geld is bestemd voor de inrichting van de tienersoos en de realisatie van een buitenspeelvoorzie- ning voor de peuterspeelzaal in dorpshuis De Boschkamp. Het Nationaal Jeugd Fonds steunt jaarlijks zo'n 500 soortge lijke projecten voor de jeugd. In de week van 6 tot 12 november vindt de 22e nationale jeugdcol- lecte plaats. De helft van de op brengst mag de collecterende vereniging of groep zelf houden, voor het eigen plaatselijke jeugdwerk. Met de andere helft van de opbrengst worden plaat selijke jeugdprojecten gefinan cierd, zoals nu in Holten. derzoeken of compleet nieuwe kunstgrasbanen niet een betere oplossing zijn. De kosten daarvoor wil men dekken uit de verkoop van gemeentegrond, zijnde de elf bouwkavels in de Look. Aansluitend op de dit jaar gepre senteerde Sportnota stelt men ook voor het instructielokaal in de sporthal om te bouwen tot fitness ruimte, waarvan overdag de Scho lengemeenschap gebruik kan maken. Tenslotte wijst het college erop dat dringend behoefte is aan nieuwe bedrijfsruimte, nu het bedrijven terrein De Haar II door het trans portbedrijf Mul trans en afraste- ringsbedrijf Arfman binnen korte tijd geheel wordt volgebouwd. Aangezien het er niet op lijkt dat de provincie Overijssel een bedrij venterrein aan de A1/S14 zal steu nen, moet er gezocht worden naar alternatieven dichter bij het dorp. Commissies Wie benieuwd is hoe de raadsleden tegen de collegeplannen aankij ken, kan op maandag 6, dinsdag 7 en woensdag 8 november terecht in het gemeentehuis waar dan de voorstellen in verschillende com missievergaderingen nader wor den toegelicht (zie Van Dag tot Dag voor precieze tijden). l^im\ Waar kwaliteit niiider kost dan desk! RUSSEN Daltonstraat 13 Nijverheidstr. 11 05480-1 33 47 Op zaterdag 4 november herdenkt Volkssterrenwacht Phoenix in Lo- chem het tienjarig bestaan. Dat gaat gepaard met een feestelijke bijeenkomst van de Stichting Amateur Astronomie Lochem (SAAL), waarop verschillende deskundigen een lezing zullen houden. Tijdens de bijeenkomst, die om 13.30 uur begint in de Rijksscho lengemeenschap aan de Dr. van Disselweg 14, staat er o.a. een le zing van Wil Tirion op het pro gramma. Hij spreekt over "Urano- grafie, vroeger en nu" waarbij hij de ontwikkeling van sterrenatlassen van klassiek tot modern zal behan delen. Govert Schilling houdt een verhandeling over "De grootste Voorafgaand aan de begrotings- maand november handelt de Hol tense gemeenteraad in de vergade ring van maandag 30 oktober nog een aantal lopende zaken af. Zo lig gen er voorstellen om meidontvan gers voor de brandweer, zonwering voor de basisscholen en de ge meentegarage en een schommel voorde school in Dijkerhoek aan te schaffen. Verder moeten er ge meentelijke vertegenwoordigers in het bestuur van de SoWeCo wor den gekozen en stelt het college voor de woning van Bosschool-di- recteur Waakop Reijers aan de Raalterweg op te knappen. Ook wil men grond verkopen; een strookje aan de Nederlandse Spoorwegen en een fikse lap als bouwterrein in de Beuseberg. ontdekkingsreis" zijnde het Ameri kaanse Voyager-project voor pla- neetonderzoek en in het bijzonder de planeet Neptunes. Schilling was tijdens de Neptunes-passage op 25 augustus van dit jaar te gast bij de NASA en zal over de nieuwste ont dekkingen bij de planeet vertellen. De jubilerende Volkssterrenwacht zelf toont het een en ander over het verleden, heden en toekomst van de SAAL. Jeugdcursus Voor jongeren van ongeveer negen tot dertien jaar verzorgt de Volks sterrenwacht een jeugdcursus Eenvoudige Sterrekunde. Die wordt, eens in de drie weken, op za terdagmiddagen gegeven. De eer ste middag is zaterdag 28 oktober, wanneer men om 14.30 uur start. De kosten bedragen f 50,00 p.p. en men kan zich nog opgeven bij het secretariaat (tel. 05730-53885). Dagblad Tubantia B. V. in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel.05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 De nieuwe Pro Juventute Oranje Kalender is weer uit. De opbrengst van de verkoop van deze kalenders met kleurenfoto's van leden van het koninklijk huis is bestemd voor hulpverlening aan kinderen die door problemen thuis in hun ontwikkeling dreigen te worden belemmerd of zelfs van huis drei gen weg te lopen. De kalender kost f9,95 en kan in Holten besteld wor den bij mevr. Van Rappard (tel. 63661). De Holtense Muziekvereniging HMV houdt op zaterdag 28 okto ber haar traditionele najaarscon cert in sporthal 't Mossink. Alle geledingen van de vereniging zullen voor het voetlicht treden. Het concert wordt geopend door een optreden van het jeugdorkest onder leiding van Hans Paalman. Op het programma van het senio renorkest, onder leiding van Leen Schouten, staan voor de pauze wat serieuzere nummers op het pro gramma, zoals o.a. de ouverture Leichte Cavelarie. Na de pauze wordt wat lichtvoetiger werk ten gehore gebracht zoals Egoistical Elephant (met een solo van Wim Pinkert op de tuba) en Fascinating Drums. Evenals de majorettes zal de drum band zich zowel voor als na de pau ze presenteren. Instructeur Hugo Masselink staat met zijn mensen weer garant voor een verrassend optreden, terwijl de majo- en mini- rettes onder leiding van Jeanet Kieftenbelt hun kunnen zullen to nen op mechanische en live mu ziek. Het concert begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Commandant W. J. Eshuis van d€ Holtense brandweer zal met in gang van 1 januari 1990 zijn functie neerleggen. Daar hij met ingang van 1 mei ge bruik maakt van de Vut-regeling wil commandant Eshuis eveneens stoppen met zijn brandweeractivi teiten. Eshuis is 31 jaar lid geweest van de Holtense brandweer waar van de laatste acht jaar als com mandant. Per 1 november worden de be- zoektijden in de Deventer zie kenhuizen gewijzigd. Dan is het weer mogelijk 's middags patiënten te bezoeken en zijn de bezoektijden in het weekein de weer gelijk aan die op werk dagen. Voor bijzondere ver- pleegafdelingen gelden ook speciale bezoektijden. Met de nieuwe regeling reageert de di rectie op signalen van de pa tiënten die de oude bezoektij den te lang vonden en van be zoekers die graag 's middags zouden komen. Nieuw ook dat men een afspraak voor bezoek kan maken, wanneer de officië le tijden niet schikken. De nieuwe bezoektijden voor de algemene verpleegafdclin- gen zijn van 13.45 uur tot 14.30 uur en van 18.45 uur tot 19.30 uur. Voor de Hartbewaking, de Intensieve Bewaking, de Psy chiatrische afdeling, de Kraamafdeling, de Kinderafde ling en de Vervolgafdeling (al leen op afspraak) gelden ande re bezoektijden.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 1