Tk% Op cassette klinkt nu het Sallandlied COC verrast met een uitstekende klucht S. Minnema mag nu gaan bouwen Vast en zeker de hoogste rente bij de Rabobank: Spaar-Vast-Rekening Nu met een rente tot Gaardenstraat 32, Holten Rabobank Q Meer bank voor je geld DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. Plan van scholen periode 1 augustus 1990 t/m 31 juli 1993 Toepassing artikel 18a WRO t.b.v. plaatsing duivenhok op het perceel Kozakkenstraat 14 te Holten Hinderwet Terinzagelegging beschikking Hinderwet Terinzagelegging aanvraag om vergunning met ontwerp-beschikking H0LTENS NIEUWSBLAD Resultaten sv Holten Booby Trap in de Schure Schilderen en tekenen Wilt u méér rente van uw spaargeld? Zet't dan vast bij de Rabobank. Van twee tot tien jaar. Tegen een gegarandeerd hoge rente. Rente, die u in 7.'n totaal ineens kunt ontvangen. Vooraf of achteraf. Ook kunt u de rente per jaar of (bij inleg boven f 15.000,-) zelfs per kwartaal of per maand ontvangen. Net wat u (fiscaal) het beste uitkomt. Informeer eens naar de mogelijkheden voor u. Loop even binnen of bel voor een afspraak. 5. Wie scoorde onlangs na dertig jaar eindelijk weer eens voor de veteranen van de SV Holten? 1aan mevr. J. Oolbekkink-Roelofs vergunning verleend voor het vergroten achtergevel woning Keizersweg 18; 2. aan Kemperman Amsterdam vergunning verleend voor aanbrengen lichtreclame aan het pand Keizersweg 70. VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER DE ZAAK ZELF DAN WEL OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BEZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AFDELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat 16 oktober 1989 gedurende zes weken voor een ieder ter gemeentesecretarie, leeskamer 6 (bibliotheek), ter inzage ligt het plan van nieuwe scholen voor de planperiode 1 augustus 1990 tot en met 31 juli 1993. De burgemeester van Holten maakt bekend dat bij burgemeester en wethouders van die gemeente door de heer F. J. Klooster, wonende Kozakkenstraat 14 te Holten, een aanvraag om bouwvergunning is in gediend voor het plaatsen van een duivenhok op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie F, nr. 4055 (ged.), plaatselijk bekend als Kozakkenstraat 14 te Holten. Het perceel is gelegen in het bestemmingsplan „Holten 1968" en heeft hierin de bestemming „bebouwingsklasse III" (art. 5). Op grond van de ze bestemming is per ééngezinshuis een berging toegestaan van maxi maal 16 m2. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met dit bestemmingsplan, aangezien er reeds een berging met een oppervlak te van ca. 15 m2 aanwezig is en ingevolge het bestemmingsplan verdere uitbreiding niet is toegestaan. Het verzoek om bouwvergunning kan daarom slechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO). Krachtens artikel 18, lid 2 Bro 1985 wordt het verzoek om bouwvergun ning daarom aangemerkt als een verzoek om zodanige vrijstelling. Bij besluit van 3 oktober 1989 hebben burgemeester en wethouders beslo ten ten aanzien van dit verzoek toepassing te geven aan artikel 19a der de tot en met elfde lid, WRO. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling (de aanvraag om bouwvergunning) gedurende veertien dagen, ingaande 16 oktober 1989, ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen het verlenen van vrijstelling indienen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 12 oktober 1989 De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard. Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, op 3 oktober 1989 vergunning ingevolge de Hinderwet ver leend aan: 1. de Maatschap H. J. en G. J. Nijland, Broekweg 22 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van het rundvee- en varkensbedrijf annex opslag van dieselolie: 2. Fa. Bemei, Industriestraat 34a te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een klein-metaalbedrijf c.q. makkenmakerij in het perceel Industriestraat 34a; 3. de heer W. H. Marsman, Schapendijk 3 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (mestvarkins- en melkrundveebedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. De beschikking en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 16 oktober 1989) op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, alsmede in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder) aan de Keizersweg, ter inzage geduren de de hierboven genoemde termijn. Beroep tegen de beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschil len van bestuur van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden in gediend bij deze Afdeling, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening doen. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling, voornoemd. De beschikking wordt niet van kracht voor dat op dat verzoek is beslist. Op de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie ligt vanaf maandag 16 oktober 1989 tot en met 16 november 1989 op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur ter inzage het verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet van: de heer G. M. Brinks, Broekweg 12 te Holten tot het uitbreiden en/of wij zigen van de veehouderij door de bouw van een mestkelder met veestal en berging. Voorts ligt deze aanvraag gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal „'t Mossink" (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten. Van deze aanvraag ligt tevens de ontwerp-beschikking ter inzage. De ontwerp-beschikking omvat het onder voorwaarden verlenen van de ge vraagde vergunning. Schriftelijk kunnen tot 16 november 1989 gemotiveerde bezwaren wor den ingebracht bij het college van burgemeester en wethouders van Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft ingediend worden, indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook verzoeken om in persoon of bij gemachtigde monde ling bezwaar te mogen inbrengen tegen de aanvraag en/of ontwerp beschikking. Hiervoor dient men dan een afspraak te maken vóór 9 no vember 1989 met de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. DONDERDAG 12 OKTOBER 1989 De eerste cassette was voor burgemeester Van Rappard Het sonore stemgeluid van Jan Markvoort vulde vorige week dinsdagmiddag de vergaderruim te van het college van burgemees ter en wethouders. Het Salland lied werd uit volle borst gezongen, zoals we dat van 'den Ontvanger' gewend zijn, al stond onze Jan ter plekke er hoogst genoegelijk bij de keuvelen. Jan fungeerde zoals bleek, als gastzanger bij het Sal- landcombo, die hun eerste casset- te-borelinkske aanboden aan het college van B en W. Naast het Sal landlied bevat de cassette nog het Overijssels volkslied, het lied Thuis in ons dorp en het Espelose volkslied. Het Sallandcombo bestaat al ruim 30 jaar in verschillende samenstel lingen. het is een amateurband, die 's avonds en in de weekenden speelt op bruiloften en partijen in de regio. Aanvankelijk heette het de Swinging Stars, maar die naar dekte de lading van gezellige ont- spanningsmuziek niet. Leider van het Combo is Gerrit Tuitert, die al ruim 20 jaar lid is van het trio. Van hem kwam ook het initiatief de vier liederen op de band vast te leg gen. Tuitert bespeelt de toetsen en de tenorsax en als het zo uitkomt, ook de accordeon. Johan Hofman bespeelt de bas en Jan Bos de drums. Alle drie kunnen ook goed zingen, maar voor het Sallandlied werd toch de hulp van Jan Mark voort ingeroepen. Op zijn beurt vertelde Markvoort, dat door Tui tert het Sallandlied zo'n grote be- kenheid heeft gekregen. Op een van de eerste carnavalsavonden in Vosman zorgde het Sallandcombo voor de muziek. Hun optreden werd met het geesteskind van meester Brouwer besloten, wat uit stekend aansloeg. Sindsdien kan het carnavalsfeest in Holten niet meer zonder het Sallandlied. Markvoort verklapte, dat zijn stem zo uitstekend klonk tijdens de op name, doordat hij tegen de zenu wen een paar biertjes had genut tigd. „Ik zing dit lied altijd met een biertje op, dan klinkt het allemaal wat beter, verklaarde hij tegenover burgemeester Van Rappard. Indien deze eerste cassette een succes wordt, en daar twijfelt men niet aan, dan zal er zullen er meer dere volgen. De cassette is te koop bij foto Ten Velde. TVO Al - Holten Al: 1 -1; Beide ploegen bleven in de eerste helft van kansen verstoken. In de twee de helft kwam het enige gevaar na zo'n twintig minuten, toen de hard werkende Bekir Sezen vanaf twin tig meter met een mooie bal de kee per van TVO het nakijken gaf. Na vijfendertig minuten maakte de linkerspits van TVO gelijk. HOLTEN BI - Twenthe BI: 3 - 0; In de eerste helft werd er niet ge scoord, maar de beide teams cre- eërden wel kansen. Menum had 1 - 0 op de slof, maar hij schoot op de lat. Na rust werd feller gevoetbald. Op een gegeven moment trok Ja ger door op een pass van Nijland en scoorde 1 - 0. Door conditiegebrek van Twenthe kan Erik er zo weer doorlopen en scoorde 2-0. Erik kreeg een dot van een kans en ver gat niet te scoren: 3 - 0. Tubantia Cl - Holten Cl: 2 - 2; Holten nam in deze wedstrijd met een het initiatief. Dit resulteerde na twintig minuten in een doel punt. Een knappe solo van de mid- voor werd uitstekend afgerond. Vijf minuteo later werd het zelfs 2 - 0. Bij een uitval van Tubantia werd Jongerencentrum De Schure zal zich niet storen aan het generaal pardon, de inleveractie verboden wapens, maar haalt er juist een in huis. Zaterdag 14 oktober zal na melijk de Holtense rockband Booby Trap in de Schure optre den. Booby Trap heeft een repertoire dat bestaat uit een mix van eigen werk en covers van ondermeer U2. Status Quo en Jimmy Hendrikx. De band is ontstaan uit de band Clear Air Turbulance en heeft in de afgelopen maanden veel enthou siasme teweeg gebracht met suc cesvolle optredens in de regio. de spits binnen zestien meter neer gelegd. De toegekende strafschop werd echter gemist. Na rust een zelfde beeld, Holten verzuimde echter de kansen te benutten. Tu bantia zette Holten onder druk, door een misverstand van de kee per en laatste man scoorde Tuban tia: 1 - 2. Tien minuten voor tijd zag de slecht leidende scheidsrechter een handsbal van een der Holtense verdedigers. De onterecht toege kende strafschop werd nu wel be nut: 2 - 2. Vesos Dl - Holten Dl: 2 - 9; Wat vorige week nog een probleem was, werd nu door een stuk extra inzet wel afgedwongen. Door goed com binatiespel werden vele kansen ge- creeerd, waaruit Holten dan ook veelvuldig scoorde. Door doelpun ten van Martijn 2x, Rob 3x, Ramon en Richard, bereikte Holten een verdiende ruststand van 0 - 7. Na rust scoorde Vesos nog tweemaal tegen, maar Richard en Martijn zorgden ervoor dat Holten ver diend met 9 - 2 won. Holten El - Enter El: 6 - 2; In de eerste helft gaf de thuisclub een goed samenspel te zien, zodat de tegenpartij niet in het spel kwam; dit resulteerde in drie doelpunten. In de tweede helft vöcht Enter te rug. Dit resulteerde voor hen in twee doelpunten. Onze jongens wisten echter nog drie keer te sco ren; 6-2. Blauw Wit F1 - Holten Fl: 0 - 0; In de zeer goede wedstrijd, waar Holten met volle inzet speelde en zelfs een paar goede kansen had om te scoren. Holten F2 - Mark vogels Fl: 5 - 2; Weer waren het de Markvogels die voor rust het eerste doelpunt scoorde en later Holten weer gelijk maakte. Na rust waren het weer de Markvogels die Holten op achter stand brachten. De jongens van Holten vochten goed door en kwa men weer gelijk. Ze konden de stand nog verder opvoeren tot 5 - 2. Dierenarts S. Minnema kan bou wen, zo besliste maandagavond de bijna voltallige gemeenteraad, die speciaal voor dit agendapunt in een extra vergadering bijeen kwam. De extra vergadering was nodig, omdat tegen de voorgeno men verbouwing van bet boerde rijtje op de hoek van de Pastorie- straat en Larenseweg bezwaar was aangetekend door dierenarts Th. Oostenbrug. Normaal gespro ken wordt een dergelijk bezwaar schrift afgewikkeld door het col lege van b en W, maar de fraktie van de WD wenste gebruik te maken van het recht, de raad zelf over deze artikel 19 procedure te mogen beslissen. In een zeer uitvoereig bezwaar schrift, dat de heer Oostenbrug maandagavond tijdens de com missievergadering Ruimtelijke Ordening persoonlijk kwam toe lichten stelde de reclamant, dat er geen enkele historische waarde aan het oude boerderijtje moet worden toegekend. Beter kon alles worden afgebroken, „Ik wil het daar mooi hebben. De WD was de enige die achter een deel van het bezwaarschrift stond van de heer Oostenbrug. die zeer geloofwaardig werd neer gezet door Janny Withaar-Krui thof. Het decor was van Gerald Meije- rink, licht en geluid werd verzorgd door Freddy Paalman en de grime door Wander Drenth. Omdat de belangstelling vorig jaar zo groot was, organiseert de Stich ting Sociaal Cultureel Werk ook dit jaar in de herstvakantie weer twee cursussen tekenen en schilde ren voor kinderen. Kinderen vanaf zes jaar kunnen op dinsdagmorgen 17, woensdagmor- gen'18 en donderdagmorgen 19 ok tober werken met inkt, houtskool en waterverf. Elke ochtend wordt er met deze materialen gewerkt, zodat er een fraai drieluik ontstaat. Voor kinderen vanaf 8 j aar is er ook een cursus in de herfstvakantie. Deze vinden plaats op dinsdag-, woensdag- en donderdmiddag. Dan kan er een echt olieverfschil derij worden gemaakt. Leiding van de schildercursussen is in handen van Annet Schippers van de Hogeschool voor Beeldende Kunsten in Kampen, De kosten bedragen 25,- voor drie lessen. De schilder- en tekencursussen wor den gehouden in het dorpshuis. Voor opgave kan men bellen naar de Stichting Sociaal Cultureel Werk, tel 6 27 55 of even langsko men bij SoCuWe in dorpshuis de Boschkamp. Twee volle zalen in de Kandelaar hebben het afgelopen weekend ge schaterd van het lachen bij Auto pech, een klucht die met veel vaart en verve gebracht werd door de Christelijke ontspan ningsvereniging COC. In vroeger tijden kwam COC met twee toneeluitvoeringen per jaar op de planken, nu beperkt men zich, door onder andere tijdsge brek van de spelers, tot één pro ductie per jaar. Die zelfbeperking is bepaald een goede keuze geble ken, want door een gedegen voor bereiding was rolvastheid uitste kend. Slechts een enkele speler moest af en toe door souffleuse An nie Rensen op onopvallende wijze op het goede spoor worden gezet. De klucht werd door regisseur Erik Zandvliet uit het Beiers vertaald. Hij had niet alleen de moeite geno men de letterlijke tekst om te zet ten, maar gaf daarbij er ook met een een Holtens tintje. Veel van de dialogen gingen in het 'plat', wat de herkenbaarheid alleen maar vergrootte. Onbetwiste ster van beide avon den was Jan Willem Maneschijn, die op bijna professionele wijze ge stalte gaf aan boer Jan van de We- terink, die in de auto meer oog bleek te hebben voor een mooie punke liftster dan voor een ver- keerszuil, met een gedeukte auto als resutaat. T Jan s vrouw Marjan, uitstekend vertolkt door Gerry Meijerink-Stam, bleek ook al niet zo'n uitstekende chauffeuse toen zij haar zuster Greetje (Emmy Aanstoot-Kluyt) van het station afhaalde voor een logeerpartij. Bei de echtelieden trachtten de schade geheim te houden, wat de nodige verwikkelingen opleverde. Zoon Peter, een prima rol van Johan Ab- bink, werd tussen de bedrijven door verliefd op de liftster Kitty (Annet Bekkernens-Grootewal), die achteraf een keurige profes sorsdochter blijkt te zijn. Een beet je met de haren erbij gesleept wat de relatie die zus Greetje had met de dorpscasanova, garagehouder Fred Hamer (Jan Aanstoot), maar dat deed aan het plezier van de avond verder niets af. Rest nog de rol van huishoudster Barbara, de nieuwsgierige dorpsroddelaarster,

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 5