Trekkersiep weer een goede publiekstrekker Blauw Wit in tweede helft betere ploeg Holten kan overwicht niet verzilveren Zwemmers behalen een tweede plaats Dames junioren blijven winnen Shirtsponsor voor Holten junioren Al msm HOLTENS NIEUWSBLAD Resultaten Blauw Wit Verdiend gelijk spel tegen ASV Koek-actie Blauw Wit DONDERDAG 28 SEPTEMBER 1989 - Sport sin Holten Zwem en poloclub Twenhaarsveld nam zondag 24 september deel aan zwemwedstrijd voor niet-startver- gunninghouders te Nijverdal. De wedstrijd werd georganiseerd door Z en PC Damixa/het Ravijn met als inzet de Revanche bokaal, die al drie jaar in het bezig was van de Holtenaren. Het was een spannende wedstrijd en bij de eerste tussenstand stond TYwenhaarsveld op de eerste plaats. De tweede tussenstand le verde een tweede plaats op achter de Oostdobbers uir Raai te. Hoewel de beide estafettes overtuigend ge wonnen werden, bleef er uiteinde lijk een welverdiende tweede plaats over. De uitslag was: 1. Oostdobbers, Raalte, 149 pnt.; 2. Twenhaarsveld, Holten 143 pnt.; 3. De Tippe, Heino, 135 pnt.; 4. Da- mixa/Het Ravijn, Nijverdal, 94 pnt.; 5. de Whee, Goor, 88 pnt.; 6. ZPA, Alemo, 88 pnt. 22.00 uur, vertrek SV Holten SENIOREN Zondag 1 oktober: Enter 1 - Holten I,14.30 uur, vertrek 12.45 uur; Hol ten 2 - Heeten 2,10.00 uur; Enter 3 - Holten 3, 10.00 uur, vertrek 09.00 uur; De Zweef 4 - Holten 4, 10.45 uur, vertrek 09.45 uur; Holten 5 - Wierden 3,10.00 uur; Holten 6 - PH 10, 09.00 uur; Enter 6 - Holten 7, II.00 uur, vertrek 10.00 uur; Holten 8 - Luctor 7, 10.45 uur; SDOL 5 - Holten 9. 09.30 uur, vertrek 08.30 uur; Heracles 8 - Holten 10, 10.45 uur, vertrek 09.45 uur; Holten 11 vrij; Holten 12 - Enter 9, 09.30 uur; PH 14 - Holten 13, 09.00 uur, ver trek 08.00 uur; Holten 14 vrij. PUPILLEN/JUNIOREN zaterdag 30 september: Enter V. Al - Holten Al, 12.45 uur, vertrek 11.45 uur; Holten A2 vrij; Holten BI - DES BI, 14.30 uur; Markvogels BI - Holten B2, 14.30 uur, vertrek 13.45 uur; DOS'37 Cl - Holten Cl, 13.00 uur, vertrek 12.00 uur; Holten C2 vrij; Holten F1 - Blauw Wit Fl, 10.00 uur. Blauw Wit SENIOREN Zaterdag 30 september: Blauw Wit 1 - Sportlust 1,14.30 uur; Blauw Wit 2 - DES 4, 12.30 uur; Blauw Wit 3 - Drienerlo 4, 14.30 uur; DES 5 - Blauw Wit 4. 140.30 uur, vertrek 13.30 uur; DES 8 - Blauw Wit 5, 12.45 uur, vertrek 11.45 uur; Excel sior 11 - Blauw Wit 5,11.00 uur, ver trek 10.15 uur; Blauw Wit 7 - Hulz. boys 6,12.30 uur; Blauw wit 8 vrij. PULILLEN/JUNIOREN/DAMES Zaterdag 30 september: WW Al - Blauw Wit Al, 14.30 uur, vertrek 13.15 uur; DOS '37 BI - Blauw Wit BI, 14.30 uur, vertrek 13.15 uur Blauw Wit Cl - Haarle Cl, 12.30 uur; Blauw Wit Meisjes B vrij. Blauw Wit Dl - DES Dl, 10.00 uur; Blauw Wit D2 - RKSV Dl, 10.00 uur; DES El - Blauw Wit El, 09.30 uur, vertrek 08.45 uur; Blauw Wit E2- SOS E2,10.00 uur; Holten Fl - Blauw Wit Fl, 10.00 uur. ZAALVOETBAL: Dinsdag 3 oktober: De Zweef 1 - Blauw Wit 1, 21.15 uur. Donderdag 5 oktober: Blauw Wit 2 - Blauw Wit 3, 22.00 uur. Handbal Zaterdag 30 september: Al thuis tegen Kwiek A2 om 11.00 uur; JA1 vrij; BI thuis tegen SDOL om 10.00 uur; Dl uit tegen Pacelli om 10.00 uur. Vertrek 08.45 uur. Zondag 1 oktober: Heren uit te gen Actief om 13.45 uur. Vertrek 12.45 uur. Dames senioren uit te gen-Kwiek om 11.00 uur. Vertrek 10.00 uur. Dames junioren vrij. Programma sporthal 't Mossink voor de week van 30 september t/m 6 oktober 1989 Zaterdag: 8.30-13.00 Mintonette 13.00-16.00 badmintonclub Holten 19.00-20.00 Aanstoot 20.00-21.00 Klaasses Maandag: 8.10-15.40 scholenge meenschap Holten 17.00-18.00 gemeentepersoneel 19.00-23.30 badmintonclub Holten Dinsdag: 8.10-15.40 scholenge meenschap Holten 16.15-22.30 Mintonette 22.30-23.30 Blauw-Wit Woensdag: 8.10-15.30 scholenge meenschap Holten 18.30-22.30 badmintonclub Holten 22.30-23.30 Wegstapel Donderdag: 8.10-15.40 scholenge meenschap Holen 16.00-22.00 s.v. Holten, afd. hand bal 22.00-23.00 K.N.V.B. 23.00-24.00 s.v. Holten, afd. voetbal instruktielokaal: 19.30-22.30 Min tonette Vrijdag: 8.10-14.50 scholenge meenschap Holten 18.30-22.30 Mintonette Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich a.s. vrijdag van 12.00- 22.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 6 31 80). Overige reserveringen uit sluitend via het gemeentehuis (afd. welzijn, tel. 6 16 66, toestel 7 22). De trekkerslepwedstrijd trok veel bezoekers. Het terrein van de familie Van Coeverden aan de Schuppertsweg was het afgelopen weekende het domein van MAC De Holterberg. Zaterdag kwamen de autocros sers van de vereniging in het strijdperk en op zondag ronkten de zware motoren bij de Trekkers- lep. Beide evenementen mochten zich verheugen op een grote pu blieke belangstellin.g vooral van de eigen dorpsgenoten. Zaterdag namen 78 MACcers (56 heren, veertien dames en acht ve teranen) deel aan de Erwincross. Zoals gebruikelijk, spaarden de rij ders elkaar niet en vlogen er regel matig auto's uit de bocht. Hele maal bont maakte H. Van Coever den het. Zijn mini vloog in de brand. De brandweer kon het brandje gelukkig snel blussen. De afvalrace, die het slot vormde van de wedstrijd, werd gewonnen door Hans Vincent. De trekkersiep kreeg zondag on verwacht veel bezoek. Ook het aantal deelnemers was groot. Er werd getrokken in vijf klassen, tot 2300 kg-60 pk, 2300-3000 kg- 3 en 4 cil.; vrije klasse tot 150 pk-3500 kg; 3000-3800 kg; 3800-5000 kg en 5000- 8000 kg. De maximum trekafstand bedroeg 100 meter. De Holtenaren lieten zich bij dit gevecht met de motorische paardekrachten niet onbetuigd en wisten verschillende prijzen te pakken. Gerrianne Wib- belink werd in de vrije klasse twee de. In de pauze werd een demon stratie gegeven met oldtimer trac toren, die veel bekijks trokken. De uitslagen waren: Erwincross: Heren 1. Jan Aaftink; 2. Benny Wevers; 3. René. Spijker man. Dames: 1. Jenny Wevers; 2. Ria Vincent; 3. Ria Stevens. Vete ranen: 1. Wim ter Beest; 2. Jan Ulf- man; 3. Gerrit Schooien. Afvalra ce: Hans Vincent. Trekkersiep: klasse 1: 1. Paul Broeks (Wijhe); 2. Hans de Jong (Olst); 3. Teun Stevens (Holten). Klasse 2: 1. Jo Kemper (Broek land); 2. Harm Brouwer (Broek land); 3. Martin Hoentjes (Laren); klasse 3: 1. Henk Markvoort (Mar- kelo); 2. Gerben Sluiter (Holten); 3. Erik Lensink (Nw Heeten); klasse 4: 1. Jan Reilink (Holten); 2. Wim Brilleman (Wijhe); 3. Appie Nijland (Holten). Vrije klasse: 1. Erik Len sink (Nw Heeten); 2. Gerrianne Wibbelink (Holten); 3. Alex de Jong (Diepenveen). Drienerlo 2 - Blauw Wit 2; Blauw Wit had in Enschede een zware dobber aan het tweede studenten team. In hoog tempo werd Blauw Wit in een verdedigende positie ge drongen. De studenten kregen wel enkele kansjes, maar geen echte doelrijpe kansen. Voor Blauw Wit was een aanval zeldzaam, omdat de ploeg niet aan opbouwen toe kwam. Rust 0-0. Drienerlo had het geluk aan haar kant, een treffer van een Blauw Wit speler in eigen doel brak de ban. Drienerlo kon toen rustig doorgaan en de wed strijd definitief beslissen. 3-0. Juliana 6 - Blauw Wit 3; In de ope ningsfase was het aftasten tussen twee voorzichtige ploegen. Blauw Wit bleek na verloop van tijd het initiatief te pakken en Juliana moest steeds meer terug. Het over wicht werd door Jaap Kruk in een doelpunt omgezet 0-1. Blauw Wit moest even iets terug, maar alras werd de draad weer opgepakt en via gastspeler Anoniem werd het 0- 2. Na rust een laks Blauw Wit wat door Juliana afgestraft werd. De ogen werden weer open gedaan en het spel ging opeens weer veel be ter. Uit de counter werden nog drie doelpunten aan het totaal toege voegd door Henk, Gerrit Jan en Al- bert. Een prima overwinning 1-5. Blauw Wit 4 - Excelsior 7; Tegen Excelsior 7 heeft het vierde weinig kunnen klaarstomen. De eerste 15 minuten gingen nog aardig. Jaap Jansen wist de score van afstand te openen, maar hiema gine het vol ledig mis. Karakter en werklust waren ver te zoeken. Met twee strafschoppen kwamen de Rijsse- naren op voorsprong. Ook hiema bleef het zoeken voor Blauw Wit. Excelsior bleef aandringen en scoorde 2x. Rust 1-4. Na rust waren persoonlijke blunders de oorzaak van het score verloop. Het afstand schot van Henk Bouwhuis was echter onhoudbaar en tevens het mooiste doelpunt van de wedstrijd van een veel sterker Excelsior 1-7. Blauw Wit 5 - Juliana 9; Reeds in de beginfase bleek dat het 5e moei te heeft met scoren. Binnen een mi nuut had Tonnie een reëele kans om de score te openen. De on macht werd nog eens benadrukt door het missen van een terecht toegekende strafschop. De tegen stander wist echter wel te scoren uit een van de weinige aanvallen voor rust. 0-1. Na een donder- speech in de rust ging het in de openingsfase direkt weer mis. Door een grove dekkingsfout kon Juliana de aspiraties bij Blauw Wit weghalen. 0-2. Toch wist het vijfde via de spits nog iets terug te doen 1-2, maar Juliana liet niet meer toe. Jammer als het veldspel een groot deel van de wedstrijd beter is, maar de kansen andersom benut worden. 1-2. Blauw Wit 6 - Juliana 12; Aanval op aanval ging in sneltrein vaart op het doel. Er werd maar liefst 6x gescoord voor rust. 6-0. Na rust werd het goede spel voortgezet, maar de conditie liet te wensen over. Vooral de terugkeer van Muis was opmerkelijk, hij strooide m~* goed passes en goede voorzetten. Ook zijn technisch inzicht bleek een prima steun voor het zesde. Met zijn capaciteiten alleen al hield hij Juliana van het scoren af. Zelf wist Blauw Wit 6 na rust nog 5x te scoren. Muis zelf nam van de elf treffers, maar liefs 8 stuks voor zijn rekening. 11-0. Excelsior 13 - Blauw Wit 7; In een moeilijke wedstrijd tegen een jong team van Excelsior kon het 7e door prima keeperswerk van Renger de nul tot de rust vasthouden. Na rust kwam Excelsior via een strafschop en een veldgoal op 2-0, waarna Kees met een prima kopbal tegen- scoorde. Excelsior bepaalde de eindstand opnieuw uit een straf schop op 3-1. MOT 3 - Blauw Wit 2; In de eerste competitiewedstrijd in de zaal heeft Blauw Wit 2 er tegen MOT een doelpuntenfeest van gemaakt. Hoewel de wedstrijd nipt verloren werd met 8-7, was het bar slecht van Blauw Wit zijde. De openings fase was volledig voor MOT uit Al melo. Blauw Wit kwam volledig onder druk te staan en doelpunten konden dan ook niet uitblijven. In de laatste 10 minuten voor rust ging het iets beter, maar het mee verdedigen en het afgeven van de bal in de combinatie was ver te zoe ken. Rust 3-1. Na rust werd het di rect 4-1. Met nog 15 minuten te gaan kon MOT met weelde naar de voorsprong van 8-3 kijken. Tot dat moment bleek Blauw Wit niet be reid om te werken voor een goed resultaat. In de laatste 15 minuten werd MOT met de rug tegen de muur gezet en werden nog vier goals gemaakt. 8-7. In een boeiende partij voetbal heeft Blauw Wit in Aadorp bij ASV een verdiend gelijk spel behaald. De thuisclub die dit seizoen kam pioensaspiraties heeft, konden de wedstrijd niet naar hun hand zet ten. Vooral in de tweede helft had Blauw Wit het betere van het spel. De aanvangsfase was echter voor de gastheren. Blauw Wit, met de 5- 1 nederlaag van vorig seizoen nog in gedachten begon wat nerveus, maar wist door veel op balbezit te spelen ASV uit het ritme te krijgen. Na een kwartier hadden de gasten een goede fase. Drie corners wer den achter elkaar verkregen. Deze leverden echter niet het nodige ge vaar op. A.S.V. probeerde het ver volgens met enkele afstandsscho ten die over of naast het doel gin gen. De goede schoten werden be kwaam door Hans Bekkernens gekeerd. De thuisclub bleef ge vaarlijk via de razendsnelle rechts buiten, waar Andre Stam de han den meer dan vol aan had. Toen Andre Stam de ASV spits met een correcte sliding afstopte werd hij door scheidsrechter Hannenberg genoteerd. Dit tot verbazing van vriend en,vijand. Blauw Wit was even van slag en uit de toegekende vrije trap kon de ASV spits kop pend scoren. 1-0. Op dat moment een verdiende voorsprong na een half uur spelen voor de agressiever spelende gastheren. In de tweede helft bleek dat Blauw Wit lering had getrokken uit de tamme eerste helft. Blauw Wit wist duidelijk het middenveld te pakken, Met, goede snelle combinaties over de vleu gels werd ASV teruggedrongen. Doelpunten konden niet uitblij ven, Henri Stam kopte uit twee goede voorzetten evenvaak naast. Kort hierna knalde Hans Stam op aangeven van Harrie Kolkman van zo'n twintig meter op de lat. Kort hiema was het opnieuw Hans Stam die van naamgenoot Henri in kansrijke positie kwam, maar te zacht inschoot. Toen even later Jacco Schuppert op grove wijze onderuit werd gehaald op de rand 16 meter (officiële waarschuwing voor de ASV stopper), wist Hans Stam op sublieme wijze de toege kende vrije trap ineens in de bo venhoek te leggen 1-1. Na 25 minu ten in de tweede helft een meer dan verdiende gelijkmaker voorde gas ten. Blauw Wit rook de volle winst, kwam nog tot enkele kansjes en een hele goede mogelijkheid voor de hard werkende Johan Bolink. Door de bal echter te ver voor zich uit te spelen kon de ASV keeper redding brengen. In de laatste 15 minuten met Johan Bosschers voor Harry Kolkman kwam ASV nog iets terug, maar verder dan en kele corners kwam het niet. Moe gestreden waren de twee ploegen uiteindelijk met 1 punt tevreden. Wanneer Blauw Wit het goede spel van de tweede helft kan doortrek ken in de komende wedstrijden, dan is men duidelijk op de goede weg. Zaterdag speelt men thuis tegen Sportlust uit Glanerbrug. De Gla- nerbruggers die het vorig seizoen de titel in een beslissingswedstrijd aan Eversberg moesten laten, be schikken over een goed voetbal lende ploeg. Dit seizoen werd ge start met twee zeges, maar toen kwamen er twee nederlagen. Voor al afgelopen zaterdag was de thuis nederlaag tegen Daarle een verras sing. Met 4 uit 4 zullen ze zeker niet verder achterop willen raken, net als Blauw Wit dat met een punt meer in de sub-tob blijft mee doen. De laatste drie seizoenen was de thuiswedstrijd twee maal 2-2, maar het laatste jaar was het 3-4 voor de Glanerbruggers. Een spannende partij mag dus verwacht worden. De wedstrijd begint om 14.30 uur op het Vletgoor. De handbaldames junioren zijn er in geslaagd, door de winst met 8 - 4 thuis tegen Schalkhaar, het eerste deel van de veldcompetitie onge slagen te blijven; een prestatie waar ze de nodige seizoenen voor terug moeten. Ook thuis tegen Schalkhaar bleek, dat de inzet, de bewegelijkheid en vooral de schotkracht opnieuw doorslaggevend waren. Bij rust leidde Holten al met 5 -1. Na rust kreeg.Holten opnieuw vele kansen, maar daar werd zo nu en dan slor dig mee omgesprongen. Daardoor kon Schalkhaar een grotere neder laag ontlopen. De voorsprong van Holten kwam niet meer in gevaar en de winst met 8 - 4 was verdiend. Scores: Anne- marie van de Maat 5; Monique Plantinga 2, Monique van de Mo len 1. De dames senioren speelden thuis tegen Kwiek 2. Dit team, bestaan de uit oud-derde divisie speelsters, bleek ook veel te sterk te zijn voor deze klasse. Grote overwinningen op andere teams deden dan ook het ergste vrezen. Holten, met Annemarie van de Maat als invalster op de linkerop- bouw, speelde echter een prima wedstrijd. Kwiek was duidelijk sneller in de opbouw en combina ties, maar trof een stug verdedi gend Holten tegenover zich. Dit al les leidde er toe, dat Kwiek bij rust slechts met 7 - 3 leidde. Vlak na rust werd het 9 - 3, waarna Holten met enkele goede aanvallen ineens terugkwam tot 9 - 6. Daarna kwam Holten vast te zitten en kon Kwiek de voorsprong uitbouwen tot 15 - 6. In de slotfase was het Joke Markt- voort die nog voor 15-7 zorgde. Uitblinkster in deze wedstrijd was gastspeelster Annemarie van de Maat die zes treffers voor haar rer kening nam. Jeugd Meisjes A 1 speelde tegen een zeer sterk HHZD, een meisjesteam van tweedejaars aspiranten. Holten had duidelijk kracht te kort, maar was in een aantal situaties ook erg onfortuinlijk. Mede daardoor werd na een 7 - 2 ruststand met 14 - 4 verloren. JA 1 moest met slechts vijf spelers aantreden. In de wedstrijd tegen Achilles werd met 4-11 verloren. In de tweede wedstrijd tegen LHC werd toch een prima partij gebo den en slechts met 13 - 9 verloren. B 1 boekte opnieuw winst. Uit te gen Heeten werd na een 2 - 4 rust stand met 4 - 6 gewonnen. De welpen waren vrij. Op vrijdag 29 september a.s. (mor genavond) wordt de jaarlijkse tra ditionele koekaktie van Blauw Wit gehouden. De aktie komt zoals ge woonlijk ten bate van de jeugdaf deling. De jeugdafdeling kost net als bij elke andere vereniging veel geld. Om de contributie zo laag mogelijk te houden is o.a. een koe kaktie voor en door de jeugd opge zet in samenwerking met de aktie- groep. Dit jaar is gekozen voor de speciale reepjeskoek. De prijs zal evenals in de winkel f3,00 per stuk zijn. We hopen dat u net als de voorgaande jaren weer meewerkt om deze aktie tot een succes te maken. De medewerkers worden ver zocht om, om 18.15 uur aanwezig te zijn op het Vletgoor. Hier start de verkoop. Voor meer informatie kan contact gezocht worden met de ak- tiegroep tel: 63348. Goal, was het afgelopen zaterdag voor Holten Al en autobedrijf Toy- ota-Schuppert-. In Schuppert- Toyota heeft Holten Al een nieuwe shirtsponsor gevonden voor een periode van drie jaar. Gehuld in nieuw shirts, broeken en kousen, vond zaterdag dan de officiële overdracht plaats op het sport complex van de SV Holten, de Meermanskamp. Met een Toyota-auto in het doel, schoot de fotograaf vanaf elf meter deze foto, met in het midden de di- rektie van autobedrijf Schuppert, de heren Ap Schuppert en Gerard Marissink. De aansluitende wed strijd tegen een hoger ingedeeld Rood Zwart Al uit Delden werd te recht met 1 -1 gelijkgespeeld. Staand van links naar rechts: trainer Cees Riemers, Mark van de Pluym, Tonnie Brands, Marko Jansen, Jeroen Pasop, Bart Soer, Caspar de Heij, René Landeweerd, René Ehren, Ap Schuppert, Marco Willemsen, Gerard Marissink en de leiders Anne Jansen en Gerrit Wansink. Zittend van links naar rechts: Wilco Pinkert, Jan Ahrend Borghuis, Jan van Beek en Bekir Sezen. In de beginfase kreeg Holten door aantrekkelijk aanvalsspel diverse zeer goede mogelijkheden. Een handvol gave kansen werden voor bereid maar helaas niet benut. Lin kerspits Henri Bronsvoort kwam alleen voor keeper Frons, maar zijn schot ketste via de lat weer het veld in. Ook René Bannink en Ja- ques Speelman faalden in de af werking. Gaandeweg kregen de be zoekers de gelegenheid zich enig zins te herstellen van de Holtense aanvalsgolven en dicht voor de pauze kregen de Tilligtenaren via hun rechtervleugel enkele moge lijkheden. Ook de tweede helft waren het de rood-zwarten die de meeste offen sieve bedoelingen toonden. De in zet was groot, de opbouw beslist voldoende maar deze middag bleek de afwerking echt onvol doende. Telkens was er wel weer een tegenstander die net op tijd een schot blokkeerde of een bal uit de doelmond wegtrapte. Het was werkelijk een beetje om moedeloos van te worden. Ook de verse wis sels Kieftenbelt voor Den Heijer en Bröëkmaat voor Speelman kon den de bakens niet verzetten. Het zat de jongens van trainer Ten Brink niet mee. Zoveel sterker en niet scoren, dat was een tegenval ler. In de slotfase was de spits van Tiggilte erg bij een uitbraak. Ge lukkig toonde keeper Erwin Stuk- ker zich in een rechtstreeks duel met Arend toch de sterkste. Zo bleef de stand van deze aantrekke lijke wedstrijd met sportieve inzet dubbel blank. Uit tegen Enter Met vijf punten uit vier wedstrijd beleeft Holten een sterke competi tiestart. Alle kansen voor een goe de klassering blijven aanwezig. De wedstrijd in Enter is altijd een moeilijke ontmoeting. Maar het vertrouwen is aanwezig bij de Hol tenaren en dat kan aanstaande zondag in Enter wel eens de beslis sing geven.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 9