'Zet je verstand op scherp' ÉP Zakendoen Jan Beunk winnaar open kampioenschap Nieuwe sponsor voor Holten 7 woonsignaal informatief magazine vol inspirerende woonideeën Persoonlijk record voor Jan Krooshof OKIA in Rimini bij EK '89 sterk vertegenwoodigd WATK0S1 AVONDJE STAPPEN PER 1 OKTOBER? Prijsuitreiking bij AH Cadeaus van Natuurfonds Bijeenkomst HVG Holten Gemeente Belang kwam bijeen Architect bij NBvP N. Rensen winnaar puzzeltocht Laatste vlucht erg snel Opbrengst collecte Regionale bijeenkomst van FNV HOLTENS NIEUWSBLAD Inleveractie wapens nog tot 1 oktober ZONDER WAPEN HOU IE GELD OVER. vmvyjmT Resultaten sv Holten Praktische tips voor inrichting van interieur Trends in 1989-1990 Verkrijgbaar bij interieur- speciaalzaak Vanaf 1 oktober is 'Woonsignaal' verkrijgbaar bij Schuppert Meubelen Stationsstraat 3 te Holten Prijzen voor Bergruitertjes DONDERDAG 28 SEPTEMBER 1989 Door de invoering van de nieuwe na^fim van de kolf of van de Iood is afce- tW Door de invoering van de nieuwe Wet Wapens en Munitie, die per 1 september van kracht werd is het arsenaal van bij de wet verboden wapens flink uitgebreid. Nog tot 30 september kan men de vele steek-, werp, en vuurwapens, die voordien normaal te koop waren, tegen een financiële tegemoetko ming inleveren op het politiebu reau. Wie na 30 september wordt betrapt met één van deze wapens riskeert een boete van maxumaal 10.000 of een gevangenisstraf van maximaal drie maanden. Om welke wapens gaat het precies: - vlindermessen waarvan het lem met langer dan 9 cm. is of, voorzo ver het lemmet minder breed is dan 14 mm. - vilmessen; stroomstootwapens; - opvouwbare messen waarvan de totale lengte in opengevouwen toe stand langer is dan 28 cm; - werpmessen; - werpsterren. Voor personen die een vergunning voor een vuurwapen bezitten is van belang om te weten dat de vol gende vuurwapens verboden wor den: - vuurwapens waarmee volauto matisch kan worden gevuurd (met uitzondering van die welke voor volautomatisch vuren duurzaam ongeschikt zijn gemaakt); - opvouwbare vuurwapens en vuurwapens waarvan de kolf of de loop in verschillende delen uit- neembaar zijn; - vuurwapens waarvan een deel De poster van de Rijkspolitie spreekt voor zichzelf van de kolf of van de loop is afge zaagd. Generaal pardon Het straffeloos en anoniem inleve ren van alle wapens waarvan het bezit ook onder de oude wapenwet geving was verboden. Uiteraard wordt voor de inlevering hiervan geen financiële tegemoetkoming gegeven. Het gaat hier om de'volgende wapens-vuurwapens of onderdelen daarvan, waarvoor geen vergun ning is afgegeven-munitie of on derdelen daarvan, waarvoor geen vergunning is afgegeven (met uit zondering van gebruikte lege hul zen); - gas/alarmpistolen en -revolvers (met uitzondering van alarmpisto len van een kaliber van maximaal 6 mm waarbij onder andere de gas- uitlaat aan de bovenzijde zit); - speelgoedwapens die zeer op ech ter vuurwapens lijken; - stiletto's en vaimessen die een stootplaats hebben of waarvan het lemmet twee snij kanten heeft; - stiletto's en vaimessen waarvan het lemmet langer dan 9 cm is of, voorzover het lemmet tussen 7 en 9 cm is, waarvan het lemmet minder bred is dan 14 mm.; - boksbeugels en ploertendoders; spuitbusjes met traangas of met andere weerloosmakende stoffen; - geheime handwapens (wapens die er uitzien als een ander voor werp dan een wapen); - wurgstokjes; - zware katapulten (geen kinder speelgoed). Onze plaatsgenoot Jan Beunk, eerder dit jaar al sterkste van Borculo, heeft in Utrecht het Open Nederlands kampioen schap middenklasse op zijn naam weten te schrijven. In een gecontroleerde wedstrijd (op anabole stereoiden) in de klasse tot 125 kg. werd Jan na drie onderdelen tot winnaar uit geroepen. Jan toonde zijn klasse door na twee onderdelen, kniebuigen met zware last op schouders en bankddrukken, het laatste on derdeel aan te vangen met een spierblessure aan zijn been. Het zogenaamde deadliften bleek evenwel geen probleem, want met een score van 265 kg werd hij onbereikbaar voor de concurrentie. De totaalscore van Jan was 655 kg. In het knie- buigen behaalde hij 235 kg, bank drukken 155 kg en deadlif ten 265 kg. Aan prijswinnaar Wegstapel is dezer dagen in het kader van een Robijn/PTTTelecom actie een Toronto Super Telefoon overhan digd. Dit gebeurde bij het Albert Heijn-filiaal aan de Dorpsstraat door een vertegenwoordiger van Robijn. Vier weken lang hebben in alle Albert Heijn-filialen Robijn ver pakkingen gestaan met aktie-uitleg op het etiket. De kopers maakten door hun verjaardagsdatum op te geven kans op een telefoon met een winkelwaarde van ca f 750,-. De notaris trok de winnende data. Het Wereld Natuur Fonds presen teerde onlangs de nieuwe cadeau catalogus met daarin een keur aan fraaie geschenken. Uiteraard gaat van het aankoopbedrag een deel naar het Natuurfonds zelf. De arti kelen kunnen via de aangehechte bestelkaart worden besteld, maar het is ook mogelijk ze rechtstreeks bij een van de 160 Nederlandse Panda-winkeltjes te kopen. Het dichtsbijzijnde winkeltje voor Hol ten is dat van Inez van Laer, Wip- pert 1 in Kring van Dorth. Vanuit Holten is dat ongeveer zes kilome ter. (volg de oude weg Laren-Hol ten, net over de Schipbeek in de bocht rechtsaf en dan is het de tweede boerderij rechts): Haar te lefoonnummer is 05731-1447. Het is verstandig van tevoren even te bel len of het gewenste artikel inder daad in voorraad is. Het zevende elftal van sv Holten is in een nieuw tenue gestoken. Garagebedrijf Autorent Baltus voorzag het zevende van nieuwe shirts. Afgelopen zondag werden deze officieel aangeboden door B. Baltus, die door de spelers in de bloemetjes werd gezet. Vijf nieuwe leden kon de HVG Hol ten begroeten op de eerste avond in het nieuwe seizoen, die op 14 september werd gehouden. Bij aanvang van de avond werd met een ogenblik stilte het overleden lid mevrouw Broekmaat-Lonink herdacht. Dc belangstelling voor dc woonomgeving is de laatste jaren sterk toegenomen. Dc stelling 'My home is my castle1 spreekt weer veel mensen aan. Door deze toenemende interesse neemt dc vraag naar informatie toe. Wat zijn dc mode trends in interieurinrichting.7 Hoe pas ik kleu ren harmonisch toe.7 Hoe ga ik met licht om.7 Wat zijn dc eigenschappen van wollen, katoe nen of synthetische stoffen.7 Deze en nog vele andere vragen worden uitgebreid behandeld in het speciale kijkmagazine Woonsignaal1. Dit is een praktisch (gratis) naslagwerk, waarmee de consument direct zijn voordeel kan doen. Verschillende stijlen lopen meer en meer door elkaar heen. In een modern interieur is bijvoor beeld een antieke kast heel goed mogelijk. Ro mantisch en modern gaan ook prima samen. Andere opvallende trends voor het komende seizoen zijn: in de woonkamer doen bedrukte gordijnstoffen met pittige kleuren hun intrede. Ook het tapijt krijgt steeds vaker gewaagde des sins met veel contrasten. Tevens is er een toe nemende aandacht voor dc slaapkamer en slaapsystcmcn (w.o. waterbedden). In 'Woonsignaal1 worden de trends met veel fo to's verduidelijkt. Woonsignaal1 is een 72-pagina dik full colour magazine dat jaarlijks verschijnt bij dc betere speciaalzaak in woninginrichting. Het is een kijk- en bewaarmagazine op het gebied van in terieur, waarmee dc consument zich breed kan oriënteren op het gebied van tapijten, gordijnen en bcdtcxticl. Ter gelegenheid van de nieuwe editie is een speciale kortingsactie opgenomen voor dekbedovertrekken en donsdekbedden. Tegen inlevering van de bon uit 'Woonsignaal1 krijgt de consument een contante korting van f 50.00 per artikel. In dc winkel kost een exemplaar van Woonsig naal1 f6.95 (adviesprijs), maar klanten van Schuppcrt Meubelen kunnen gratis een exem plaar meenemen. Na het gebed gaf mevrouw Muller een beschrijving van het drieluik, de poster over het thema vrede, ge rechtigheid en heelheid van de schepping. Dit alles werd toege licht met bijbelteksten en gezon gen werd gez. 483. Na de pauze toonden drie dames hun creatieve vaardigheid. Zij zullen ook de da mes begeleiden bij het ontwikke len van leuke en creatieve dingen in het seizoen. Op uitnodiging van de Kiesvereni ging Gemeentebelang Holten hield de heer ing. S.K. de Jong, di recteur van de dienst Gemeente werken een causerie met als titel Verleden, heden en toekomst van Gemeentewerken. Na een boeiend verhaal over de ontwikkeling van de technische af deling in een gemeente vertelde de heer De Jong over de huidige ta ken: technisch onderhoud, techni sche ondersteuning van het ge meentelijk beleid en uitvoering van dat beleid. Daarna werden vra gen beantwoord over onder andere de welstandscommissie, privatise ring en bestemmingsplan. Voorzitter E.D. Vincent bedankte de heer De Jong voor zijn bijdrage aan de avond. Eerder had hij in zijn welkomstwoord ook enkele nieu we leden kunnen begroeten. Na de pauze werd er gesproken met de raadsleden H. Rustebiel en E.M. van Schooten over actuele zaken in Holten zoals de Dorpsschool, be drijven in het buitengebied, ver keerslichten in de Doprsstraat en uitgifte nieuwe kavels in de Look. De Zweef 8-HoIten 6 4-1. Van .Traumfussball' tot .traumafuss- ball'. De spelers van het zesde be schikken kennelijk niet over vol doende sterke benen om de weelde te kunnen dragen. Na drie wed strijden hadden zij zich bovenaan de ranglijst genesteld, maar deze positie kon tegen het beduidend lager geklasseerde De Zweef geen moment worden waargemaakt. De enige bal die doelman Wilco Oos- terkamp op de juiste wijze ver werkte, bleek de gehaktbal na af loop van de ontmoeting te zijn. Toch kon hij niet als schuldige voor de nederlaag worden aange wezen. Holten liet zich op alle fron ten door de veel oudere spelers uit Nijverdal aftroeven. Holten 7-Almelo 6 0-0. Het zevende blijft tegen zichzelf voetballen. In de eerste helft leek het nog alsof Holten weinig moeilijkheden met de tegenstander zou krijgen, maar ondanks het goed onder druk zet ten van Almelo bleef het spel er barmelijk slecht. De kansen wer den verknoeid. Holten 8-HeracIes 7 3-2. Een goed meedraaiend Holten 8 moest de medekoploper Heracles ontvan gen op een zonovergoten Meer manskamp. Holten 8, dat de tegen stander direct goed klem zette, had desondanks de grootste pro blemen met de gasten uit Almelo. Door twee goede aanvallen en een goed oplettende spits F. Spikker nam de thuisclub toch een 2-0 voorsprong. Doelman J. Hofstede, de man van de wedstrijd, wist het achtste te behoeden voor een te gendoelpunt door een penalty te stoppen. Een zwakker draaiend Holten wist zich in de tweede helft moeilijker staande te houden, on danks de derde goal, die gescoord werd door H. te Rielle. Heracles zette de thuisclub met twee treffers nog even flink de duimschroeven aan. Holten 10-HoIten 9 16-1. Met gede gen veldspel speelden de ouderen van Holten 10 het jeugdige negen de volledig weg. Het publiek ge noot van vele doelpunten, waaron der diverse fraaie. Enter 9-Holten 11 1-3. Een goede eerste helft van Holten leverde veel onbenutte kansen op. Een enkele aanval op het doel van Jan Wissink werd echter door Enter in een doel punt omgezet. De goede lijn van het eerste bedrijf werd door het elf de doorgetrokken. Henk Nikkels, een ambtenaar die op deze dag flink transpireerde, scoorde twee wonderschone treffers. Tenslotte werd het overwicht van Holten uit gedrukt in een doelpunt van Adrie Wijland, die uit een vrije trap direct scoorde. Het elfde boekte een ver diende overwinning op een veel te hard spelend Enter. Holten 12-SOS 812-2. Na een moei lijk begin opende Holten toch de score. Na de eerste drie goals was het good old Jan Reijlink (Mais- derk) die de ruststand op 4-0 bracht na een loeihard schot vanaf rechts. De tweede helft werd het een prijsschietfestijn, ook al had Wilco Vlogtman tien kansen nodig om twee goals te scoren. (Hij loopt kennelijk tien op twee). Na het eindsignaal bleek de eindstand 12- 2 te zijn. Jan Reijlink wordt wel licht de nieuwe" sponsor van het twaalfde, maar alleen als Dika meewerkt. Jan Krooshof heeft de smaak te pakken. De bedwinger van on langs de marathon van Enschede stevende op de halve marathon van Oldenzaal op een persoonlijke toptijd van 1 uur 32.15 min af, voor een' vertwijfelde Ap Koetsier, die het 21,1 km lange stratenparcours De Nederlandse bond van Platte landsvrouwen, afdeling Holten, hield op 20 september in zaal Vos man haar eerste vergaderihg van dit seizoen. Architect Beeftink uit Holten was de spreker met het on derwerp Interieurarchitectuur. De heer Beeftink stelde in zijn in leiding dat het bij wonen in de eer ste plaats gaat om het functione ren van de mens in zijn of haar woonomgeving. Hij vertoonde dia's van huizen, die met zijn hulp en advies waren ingericht. Daarna konden vragen worden gesteld, waarvan veelvuldig gebruik werd gemaakt. Op 10 oktober is er een koffieoch tend, waar de kleurendeskundige mevrouw Rita Schinkel advies zal geven over bij de persoon passende kleuren. De eerstvolgende vegade- ring is op 24 oktober. Dan vertoont de heer Boering natuurdia's. in 1 uur 34.40 min aflegde. Marinus Baltus was actief bij de Apenheulcross te Apeldoorn. Hij werd zesde op het loodzware 14 km lange parcours in 55.30 min. Dirk Hoekman leverde kwalitatief dit weekend de beste prestatie. Hij werd vierde bij de Spoorstraatloop te Varsseveld. Hij legde het 10,2 km lange stratenparcours af in 33.44 min. Gerard Beldman werd vierde bij dé veteranen in 36.21 min, een 17e plaats in het totaal. Ap Koet sier eindigde op de 50e plaats in 42.09 min. De door de C JV de Vriendenschaar georganiseerde fietspuzzeltocht voor de donatuers, die op 17 sep tember werd gehouden, trok een groot aantal deelnemers. Mede door het prachtige weer werd het een erg gezellige tocht. De eerste prijs was voor N. Rens- sen. Een gedeelde tweede plaats was voor A. J. Ligtenberg en D. Teeselink. De poedelprijs voor M. Schooien. Zaterdag 18 november is er in zaal Vosman een dansavond, waarop iedereen welkom is. Wie een keer wil komen kijken op een van de clubavonden van De Vriendenschaar kan hierover in lichtingen krijgen bij Frieda Vene man, tel 6 20 76. Ook kunnen nieu we leden zich hier opgeven. Met een vlucht vanaf Strombeek - afstand 212 km - namen de Berg- vliegers afscheid van het vliegsei- zoen 1989. Een halfjaar lang zal er rust zijn voor de duiven. Een tijd om weer op krachten te komen en eens goed uit te ruien. Ook deze vlucht werd een 'terug zet' vlucht. St. Ghislain bleek van wege de weersomstandigheden voor een lossing te riskant. Het werd een zeer snelle vlucht met een gemiddelde snelheid van ruim 95 km per uur. De lossing geschiedde om 12.45 uur. Het was Gerrit Kwin- tenberg, die om 14.58 uur de eerste duif kon klokken. Ook de tweede duif was van hem. In totaal waren er 132 duiven ingekorfd. De uitslag was: 1.2.8.9.12. G. Kwintenberg; 3. F. Meester en zn.; 4.5.6.7.10. H. Jan sen; 15.17.22.24.26. G. Egberts; 16.25. H. van Beek; 19.21. H.J. van Beek; 20. A. ten Daml. De collecte ten bate van PIT, die onlangs in Holten is gehouden, heeft een bedrag van 3154,20 op geleverd. Namens het PIT - en Jap Soldaat - worden de gulle gevers en de collectanten hartelijk bedankt voor hun medewerking. Op het concoijrs van de Oosterho- Eruiters in Rijssen werden door le den van de Bergruitertjes de vol gende successen behaald: Individuele dressuur, klasse B: ring 1: Nicole Vree Egberts met Ar jan, 2e prijs met 127 pnt.; ring 3: Cindy Vosselman met Apollo, 3e prijs met 126 pnt.; ring 5 Evelien Bonte met Corrie, 3e prijs met 129 pnt, in klasse L. Op het concours van de PC Die penveen te Diepenveen behaalde Gerrie van Lies met Major Tom een mooie vierde plaats bij het springen klasse L. cat. D. Het FNV-district Overijssel orga niseert voor de leden van de aange sloten bonden en andere belang stellenden een regionale bijeen komst op donderdagavond 28 sep tember in de Rönneboom, Grotestraat 152 te Almelo, aan vang 19.30 uur. Spreker zal zijn Henk Muller, lid van het FNV-federatiebestuur, die onder andere aandacht zal beste den aan actuele zaken en sociale zekerheid. Verder zal hij vragen vanuit de zaal beantwoorden en met de aanwezigen discussiëren. De Holtense touwtrekkers van OKIA waren tijdens de Europese Kampioenschappen Touwtrek ken, die gehouden werden van 14 tot en met 17 september in het Ita liaanse Rimini, sterk vertegen woordigd. Maar liefst acht leden deden aan deze wedstrijden mee. De drie jeugdleden, André Wansink, Ger- ben Sluiter en Edward Eertink moesten Nederland vertegenwoor digen in de jeugdklasse, wat hun een vierde plaats-opleverde. Jan Meilink, Herman Brinks en Wim Marsman trokken mee in de 560 kg. klasse. Ze eindigden, tot hun teleurstelling, op een negende plaats; dit lag hoofdzakelijk aan de wel erg ongustige loting. Martie Jansen was het meest suc cesvol; hij trok mee in de 720 kg. klasse en dat leverde een prachtige bronzen medaille op. Egbert Jansen deed mee met de ploeg van Noordijk die in de open klasse verrassend goed presteerde.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 7