Knallend slot van zomeractiviteiten Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Opkomst oprichting wereldwinkel valt organisatoren tegen Nieuwe activiteiten in De Boschkamp HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport Gevonden voorwerpen BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Tarief water zuivering omhoog Stationsplein volgend jaar op planning BOLSENBROEK MARKELO "7 OPEL-©- JUNDfcKDAG 28 SEPTEMBER 1989 De ah's en oh's waren niet van de lucht bij het zien van het mooie vuurwerk. Op 19 september werd door een Engels echtpaar aangifte gedaan van diefstal uit hun auto. De wa gen stond geparkeerd op de par keerplaats aan de Al. Een portier ruit werd vernield waarna men alle vakantie spullen zoals kleding, koffers, fototoestel etc. weg nam. Ook op 19-9 werd gemeld dat een 14 jarig meisje uit Holten door een hond was gebeten. De hond, die op dat moment welliswaar aangelijnd was, beet het meisje toen zij langs fietste. De eigenaar van de hond, die al vaker oorzaak van klachten was, is medegedeeld dat de hond voortaan een muilkorf dient te dra gen. In de nacht van 21 op 22 september werd omstreeks 01.20 uur brand gemeld bij de Soweco-boerderij. De brandweer, die snel ter plaatse was, kon niet voorkomen dat het gehele gebouw uitbrandde. De mu ren bleven staan maar dat was dan ook alles. De belangrijkste stuk ken van de inboedel, zoals een trac tor, konden gered warden. Naar de oorzaak van de brand wordt een onderzoek ingesteld. Brandstich ting wordt niet uitgesloten. Even tuele getuigen worden dan ook ver zocht zich te melden. In de zelfde nacht vond een onge val plaats op de Deventerweg. Een automobilist afkomstig uit Deven ter raakte van de weg toen hij uit- der had zelf met behulp van een in de omgeving gecharterde tractor de auto weer uit de sloot weten te krijgen. De gevolgen bleven be perkt tot lichte plaat en lakschade. In de nacht van 23 op 25 september werd tijdens een verkeerscontrole op de Markeloseweg een bestuur der bekeurd omdat hij te veel aan Bacchus had geofferd. Hoewel net over de streep kostte hem dit toch fl.250.-. In de middag van 24 september vond op de Wilhelminastraat een eenzijdig ongeval plaats. De be trokkene, een inwoner van Holten, kwam te vallen doordat de voor vork van zijn fiets brak waarna hij met zijn hoofd tegen de grond sloeg. Hoewel hij per ambulance werd afgevoerd naar het zieken huis bleken de verwondingen ach teraf mee te vallen. Op 25 september werd ontdekt dat in de voorgaande nacht werd inge broken in het VW kantoor. Men wist binnen te komen door een ruit aan de achterzijde van het gebouw te vernielen. Ontvreemd werd een typemachine. 26 september werd aangifte ge daan van diefstal van een tas uit een personenauto. In de tas bevon den zich wat kleinere voorwerpen alsmede de boekhouding van be nadeelde. Kennelijk kon men in de auto komen omdat een der sloten „De leden van de Holtense Handelsvereniging moeten uiteindelijk beslissen, of we volgend jaar opnieuw een wijnmarkt houden, maar wat ons betreft, rekenen we op een herhaling", aldus een zeer tevreden Jo IJzerman van de commissie verkoopbe vorderende activiteiten van de HHV, donderdagavond op de tjokvolle Smidsbelt. Het kon ook nauwelijks beter. De bijna Zuid-Europse temperatuur zorgde ervoor dat de bezoekers van de wijnmarkt tot sluitingstijd van de markt de 'terrasjes' en zitjes be volkten op de Smidsbelt en de voor het verkeer afgesloten Dorps straat. Erg gezellig was het ook bij de diverse stands, waar de wijn en bijbehorende hapjes grif van de hand gingen. Zo had Hotel Hoog Holten binnen een paar uur tijd driehonderd porties zuurkool ver strekt en stond men om tien uur nog in de rij bij de stand van het AC restaurant voor een portie raclette, maar daar moest toen 'nee' worden verkocht. Ook de porties mosse len, vonden veel aftrek. Veel be langstelling was er ook voor de ge combineerde stands van wijn en toerisme, zoals Joegoslavië en Bul garije. Ook onze eigen VW en de VW van Winterberg hadden niet te klagen over belangstelling. Heel wat Holtenaren namen de gelegen heid te baat om de nieuwe kaart Holten met de Holterberg af te ha len en Winterberg kan rekenen od heel wat Holtenaren voor een korte herfstvakantie. Wie na het proeven voor thuis een fles van de aangeboden wijnen wil de meenmen, kon voor betalen met het Holtens betaalmiddel het Keuntje, waarvoor een speciale kassa op de Smidsbelt was inge richt. Het ligt in de bedoeling dit Keuntje bij tal van evenementen als betaalmiddel te gaan gebrui-. ken. Informatiemiddag bewegen Lichaamsbeweging is goed voor de gezondheid. Dat geldt voor jonge ren evenzeer als voor ouderen. Li chaamsbeweging draagt ertoe bij, dat we zo lang mogelijk goed kun nen functioneren. Bewegen is niet alleen goed voor de gezondheid, het is ook gezellig. De activiteiten in het kader van het Meer Bewegen voor Ouderen, welke hier worden bedoeld, vinden namelijk steeds in groepsverband plaats. Er zijn vele manieren, waarop het bewegen kan plaats vinden. Zelf kan men wandelen, fietsen etc. In het kader van het Meer Bewegen voor Ouderen worden er op een verantwoorde manier activiteiten als gymnastiek, volksdansen, stijl dansen en zwemmen afgestemd op de mogelijkheden van ouderen ge organiseerd. Wanneer en waar? Om kennis te maken met deze ma nieren van bewegen organiseren de ANBO en PCOB in samenwer king met SWOH een informatie- en demonstratiebijeenkomst. Deze vindt plaats op dinsdagmiddag 3 oktober om 14.30 in de grote zaal van het dorpshuis "de Bosc hkamp". De bijeenkomst staat open voor alle ouderen uit Holten en is gratis toegankelijk. Heeft u vervoer no dig, dan kan worden gebeld naar mevr. Kieboom (ANBO) telefoon 63904, of de heer de Groot (PCOB) telefoon 61419. Programma Op het programma staan een korte inleiding over de mogelijkheden van het Meer Bewegen voor Oude ren en een videofilm over de ver schillende activiteiten, die er in het kader van het Meer Bewegen voor Ouderen mogelijk zijn. Daarna vol gen een proefles gymnastiek en een demonstratie volksdansen, waarbij u uiteraard mag meedan sen. Tevens zal de heer Vollen- broek informatie geven over de pas gestarte cursus stijldansen voor ouderen in het dorpshuis. PCOB bijeenkomst Op 20 september hield de PCOB af deling Holten haar eerste leden vergadering van het nieuwe sei zoen. Het thema van deze bijeen komst was "geloof en eenzaam heid", waarover door ds. R.Visser een inleiding werd gehouden. De spreker begon zijn inleiding met een verwijzing naar een boek van koningin Wilhelmina, name lijk "Eenzaam maar niet alleen". Er zijn, volgens de spreker, veel eenzame mensen. Ze zijn er in alle leeftijdsgroepen. Mensen, die zich eenzaam voelen, hoeven niet al leen te zijn. Omringd door velen, kan men zich eenzaam voelen. Eenzaamheid kan zowel positief, als negatief zijn. Meestal betreft het een vorm van rusteloosheid. De spreker verwees naar vele per sonen uit de Bijbel, die in positieve zin eenzaam waren. Adam, Abra ham, Mozes en Jezus waren een zaam, maar konden verder. Een zaamheid heeft volgens de spreker te maken met vrede in jezelf, har monie met jezelf, innerlijke rust én vrede met God. Alleen de nabij heid van God kan eenzaamheid oplossen. Eenzaamheid gedragen en geborgen door God is namelijk anders. De spreker besloot zijn toe spraak met het gedicht "Vergeef mij" van Nel Benschop. Niemand wilde kennelijk het vuur werk missen, want het bleef de ge hele avond gezellig druk in het cen trum. De toepasselijke muziek van de Edelweiskapelle uit het gelder- se Gelselaar zorgde de gehele avond voor een prima sfeertje. Een oorverdovende knal kondigde om kwart over tien het vuurwerk aan. De vuurwerkbouwers van de firma Wagenvoort uit Wapenveld, lieten in hoog tempo fraai gekleurd vuur- wekr de lucht in gaan. Door de hoge luchtvochtigheid kwamen de waaiers, bloemen en fonteinen niet hoog de lucht in, zodat het publiek, dat op de Smidsbelt en Dorps straat stond veel van het fraais misten. Op maandag 9 oktober komt de HHV bijeen om te praten over een eventueel vervolg volgend jaar. Te vens zal er dan gesproken worden over de kerstmarkt, die rond de feestdagen op zal worden gehou den. week voor twee reeën. De bestuur- niet goed functioneerde. Maandagavond j.l. kwamen in het dorsphuis 'De Boschkamp' een tiental Holtenaren bij elkaar om te praten over de oprichting van een wereldwinkel in Holten. Initiatiefnemer J.H. Niesthoven zette meteen grote vraagtekens achter de verwezenlijking van de winkel. „De opkomst valt zwaar te gen. Om te kunnen functioneren zijn er minstens vijfentwintig vrij willigers nodig". Toch is men van zins de winkel te starten; men gaat er van uit dat de nodige vrijwilli gers zich toch nog zullen aanmel den. De Stichting Sociaal en Cultu reel Werk organiseert de komende tijd weer een aantal aktiviteiten in dorpshuis De Boschkamp. Belang stellenden kunnen voor meer infor matie en/of aanmelding hier te recht. Ook kan telefonisch contact opgenomen worden: telefoon 6 27 55. Maandagmiddag 2 oktober start de dansles voor mensen vanaf zes tig jaar. Eén van de leukste zaken daaraan is, dat het dansen in groepsverband plaatsvindt. Hier door kan men nieuwe kennissen en nieuwe ideeën opdoen. Dit bleek tijdens de introduktie dansles op maandagmiddag 11 september j.l., waar bijna dertig mensen op ai kwamen. De dansles begint om twee uur en duurt tot half vier; de kosten zijn drie gulden per les. De lessen worden gegeven door Ben Vollenbrock. Op maandagavond 2 oktober van half acht tot half tien start de cursus grimeren. Deze cursus be staat uit zes lessen en kost f. 105,-. Direkt de eerste les al laat Fenny Winkelman-Bessels de cursisten kennismaken met make-up, scha duwen, belichten en dergelijke. Daarvoor brengt ze een model mee. Vanaf de tweede les gaan de deelnemers elkaar grimeren. Verder verzorgt de Holtense ho venier Eddy Mulder een viertal avonden waarin van alles behan deld wordt wat met de siertuin te maken heeft. De eerste avond wordt gehouden op 4 oktober, van half acht tot hall tien. Voor de hele cursus betalen de deelnemers f. 35,-. Tijdens de cursus wordt aan dacht geschonken aan onder ande re de tuinaanleg sierbestrating, aanleg van terrassen en pergola's, het snoeien van fruit, rozen en heesters, aanleg en onderhoud van de vijver en gazon-onderhoud. Veel wordt door middel van dia's en praktijkvoorbeelden verduide lijkt. Tijdens deze avonden is er ruime gelegenheid tot het stellen van vragen. Een cursus moderne wiskunde start donderdag 5 oktober. Deze cursus bestaat uit negen lessen, die plaatsvinden op de woensdag ochtend van tien uur tot half twaalf. De cursus wordt gegeven door de heer F. Groenewoudt, en kost f. 55,-. Tijdens de cursus wordt geen wiskunde geleerd, maar het gaat er om dat ouders behulpzaam kun nen zijn, dat zé inzicht krijgen in wat de kinderen in de brugklas met wiskunde doen. Voor de cursus Klusjes in huis, die donderdagsmiddags van half twee tot half vier gehouden wordt, zijn nog een aantal plaatsen vrij. Deze uit vijf lessen bestaande cur sus cursus start donderdag 5 okto ber en kost f. 40,-, inclusief de werk map. Tijdens de cursus worden op een eenvoudige manier technische za ken behandeld en daarbij moeten de cursisten ook zelf aan het werk: van fittingen en snoeren monteren tot reparaties aan de fiets. Het Zuiveringsschap West-Over ijssel wil het tarief verontreini gingsheffing voor 1990 verhogen van 68,80 tot 72 per vervuilings eenheid, een stijging van ruim 41/2 ten opzichte van 1989. Elk meer- persoons huishouden betaalt 3,25 vervuilingseenheden. Dat bete kent ruim een tientje per jaar meer. Het jaarlijkse tarief meerper- soons huishoudens stijgt volgend jaar van 223,60 naar 234. De ver wachting is dat na 1990 de tarieven van 4 per jaar zullen moeten stij gen. De verhoging van het tarief komt ongeveer overeen met het landelijke beeld. Het plan is een vereniging op te richten, waar men lid van kan wor den voor f. 2,50 per jaar. „De leden hoeven praktisch geen contributie te betalen; het gaat erom dat ze ar tikelen in de winkel kopen", aldus Niesthoven. Door voor de vereni- gingsvorm te kiezen kunnen de le den meebeslissen over de bestem ming van het batig saldo, dat aan gewend wordt voor een project in de derde wereld. Ook wordt tijdens de jaarlijks bijeen te roepen leden vergadering volledig opening van zaken gegeven. Voor de oprichting van de winkel is nu f. 11.000,- binnen. „De gemeente stelt de ontwikkelingshulp van '89 f. 5000,-, beschikbaar. Van de Her vormde diakonie komt eveneens f. 5000,- en de Gereformeerde diaco nie heeft f. 1000,- toegezegd", aldus Niesthoven. Hij schat dat voor de oprichting van de winkel een bedrag van f. 15.000,- nodig is. „We hopen dat het bedrijfsleven voor het resterende bedrag zorgt", vertelt hij. Er zullen naar het bedrijfsleven brieven ver zonden worden waarin om een bij drage gevraagd wordt. Het is de bedoeling dat binnenkort gestart wordt met de verkoop van de wereldwinkel-artikelen op de vrijdagmiddagmarkt. Geprobeerd wordt ook vergunning te krijgen om op de zaterdagmarkt te kun nen staan. Inmiddels is er contact geweest tussen Niesthoven en de heer Wansink van Albert Heyn, om een eventueel onderkomen van de winkel in de zaak van A.H.. Van de aanwezigen stelden zich vijf mensen beschikbaar voor het bestuur: de dames M. Tuitert, H. Rietman en R. Petersen en de he ren J. Aanstoot en L. Vennink. Afgesproken werd dat op 3 okto ber aanstaande een vergadering gehouden wordt waar men ook een Wereldwinkelconsulent voor uit nodigen wil. Verder wil men tijdens deze vergadering onder andere de bestuurstaken verdelen Ook zal besproken worden wanneer ge start wordt met de verkoopaktivi- teiten. Het stationsplein zal niet, zoals aanvankelijk in de planning was opgenomen, dit jaar worden opge knapt, maar eerst volgend voor jaar. De plannen liggen klaar maar wethouder Westerik verklaarde dat men er de voorkeur aan geeft dit jaar nog de definitieve bestra ting van de nieuwbouwwijk de Beuseberg rond te krijgen. NED.HERV KERK 10.00 uur: ds. Doomweerd; kindemevendienst: Ans Steu nenberg. Gebouw Irene: jongerendienst, Jaap Boogaard. 19.00 uur: ds Visser. Uitgangscollecte: Kerk en Is raël Oppasdienst: Mevr. Schoolen- Ebrecht en Wilma Meijer. Diessenplas: woensdag 4 okto ber, 19.30 uur ds. Berg. GEREF.KERK 09.30 uur: ds. M. Berg (viering Heil Avondmaal) 15.00 uur: ds. M. Berg (viering Heilig Avondmaal en nabe trachting) De eerste collecte is voor Kerk en Israël en Landelijk Pasto raat, de tweede voor rente en af lossing. Kindemevendienst: groep 3 en 4 o.l.v. mevr. G. Wolgers-Mark- voort. Oppasdienst: 0-3 jaar, Edith Bosschers en Erna Hulsman; 4- 6 jaar, Jantina Aanstoot en Gea Stroeve. R.K KERK (gebouw Irene) 10.00 uur: Heilige Mis. DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. Vons; uitgangscol lecte: Kerk en Israël. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. S. v.d. Bos, Raalte; uitgangscollecte: Kerk en Is raël. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur. Zondafg 08.00 en 10.00 uur H. Mis. ARTS: Za.en zo. J.H. A. Bruins, Keizers- weg 32, telefoon 6 35 53. Spreek uren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-6 14 36, 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen 05700-152 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-622 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: J. Koppert, Taets van Ameron- genstraat25, Markelo, tel 05470- 75317. Behandeling na telefoni sche afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 uur: spreekuur Diessenplasstraat 5, tel. 61515, daarna W.C.C Wame- link, tel. 62004Dierenartsen- praktijk Holten S. Minnema, Dorpsstraat 63a, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: 05483-63056; 053-330537; 05496- 63056. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-613 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer 06-11. Overigens 05483-6 44 44; dag en nacht be reikbaar. BRANDWEER: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. 28 september: informatiebij eenkomst De Zonnebloem in het dorpshuis, 20.00 uur. 29 september: 19.45 uur, bingo avond Gospelkoor Rejoice in Kandelaar; jaarlijkse koek-ac- tie ZW Blauw Wit 30 september: Toneelstuk DAT Dijkernoeü; 20.00 uur, start Nacht om Holten bij de Biester. 1 oktober: 13.30 uur Darttoer- nooi in 't Klavier. 2 oktober: 20.00 uur, Vergade ring St. Viering Nationale Feestdagen in De Biester; 20.00 uur, vergadering werkgroep Ontwikkelingssamenwerking in gemeentehuis. 3 oktober: 09.30-11.30 en 18.30- 20.30 uur, Kinder- en tienerkle- dingbeurs in zaal Vosman. oktober: 20.00 uur, bijeen komst NBvP, afd. Dijkerhoek in Bonte Paard; 19.30 uur, extra raadsvergadering in gemeente huis. 5 oktober: 14.00 uur, creatieve middag HVG Holten; 20.00 uur lezing Van de Keuken voor HVG. 6 oktober: COC in de Kandelaar met Autopech. 7 oktober: 08.00 uur VH-BC wedstrijd VDH kringgroep Bergspeurders, terrein Lam- booysweg; COC in de Kande laar met Autopech. 9 oktober: ledenvergadering Fri 20.00 uur, ruilavond Hol- *ense Postzegelclub in De Bosc hkamp. 10 oktober: Koffieochtend NBvP. 13 oktober: eerste klaverjasa- vond Blauw Wit 14 oktober: Lichtspel op 't Vlet- goor vanaf 20.00 uur. 19 oktober: Lezing Brandwon dencentrum in de Kandelaar. 23 oktober: 18.30-21.00 uur, Bloedplasma-avond in sport hal. 24 oktober: Lezing hr Boering voor NBvP. 27 oktober: 16.00 uur. Af scheidsreceptie rector P. Bak ker SGH; 20.00 uur, gebouw Ire ne. OCH met 'Geen been om op te staan'. Gevonden:sleutel ABVO KABO; sjaal blauw-paars- groen; verzekeringsplaatje SLP-347. Verloren: gehoorapparaat; 6 schoolboeken; bankpasje RABO; sleutelbos met 15 sleu tels; halfronde donkerblauwe portemonnee inhoud o.a. huis sleutel; bruine damesporte- monnee met F1 40.-; grijze trui; zwart horloge. Geboren: Robin, zv J. Dijkink en J. Aanstoot. Overleden: A. Keizer-Achter- kamp, oud 86 jaar. Gehuwd: J.L. Ophof, oud 25 jaar, Holten en M. Boer, oud 23 jaar, Holten. OOS478-10O7

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 3