ontmoetingscentrum De Boschkamp al echt l un het politierapport Nieuwe cursus zieke verzorgen TV10 enVeronique komen op de kabel de zomeractiviteiten Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag sloopafval Ynje Markt besluit verboden j HOLTENS NIEUWSBLAD Gevonden voorwerpen BOLSENBROEK EO MARKELO "7 QPELe Zondagsschool begint weer Verbranden BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Uw bruiloft volledig verzorgd, dus alles inclusief: DALZICHT Expositie bewoners De Lathmer Volgend jaar onderzoek kanker Wilde Harten DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1989 - On 29 auenistus werd er aangifte verkeer onmiddellijk stoo Op 29 augustus werd er aangifte verkeer onmiddellijk stop gezet, gedaan van diefstal enkele honder- Het treinverkeer werd enkele uren den meters kabel. De kabelhaspels gestremd en de passagiers werden stonden langs de Markeloseweg. met bussen vervoerd. De betreffen- Wanneer de diefstal is gepleegd is de vrachtauto werd zwaar bescha- niet bekend. De schade bedraagt digd en de schade aan het spoor Poppenmaakster Corry Schmets had bij het Open huis niet over belangstelling te klagen. Ze liepen elkaar maandagmiddag juist mis, de twee oudere dames, die onafhankelijk van elkaar kwa men informeren of er ook liefheb bers waren onm te schaken in De Boschkamp, maar voor volgende week is een nieuwe afspraak ge maakt om tijdens Even buurten de degens op het schaakbord met elkaar te kruisen. Zomaar twee mensen die inhaakten op het initi atief van Herman Kampman van SoCuWe om op maandagmiddag De Boschkamp open te stellen voor mensen die zonder verdere verplichtignen met elkaar een kaartje willen leggen, een kopje koffie of thee willen drinken of, zo als de dames, te willen schaken- .„Dat is ook de bedoeling van een dorpshuis", verklaart Kamphuis enthousiast. „Het moet een ont moetingscentrum worden voor alle Holtenaren. Veel Holtenaren hebben inmiddels hun weg gevonden naar het dorp huis. Dat bleek ook tijdens het Open Huis, dat donderdagmiddag Dit najaar wordt weer een cursus 'Een zieke thuis verzorgen' geor ganiseerd door de Stichting kruis werk ZWO. Vragen als: hoe kun je het beste een patiënt in en uit bed halen. Hoe kun je iemand die in bed moet blijven wassen, zullen uitgebreid aan de orde komen. Wie in Hotlen woont en er meer over wil weten kan zich voor de cursus inschrijven. Naast het praktisch oefenen wordt er met elkaar gepraat over het om gaan met een zieke thuis en wat het betekent voor de zieke zelf om afhankelijk te zijn van huisgeno ten. De cursus bestaat uit vijf wekelijk se bijeenkomsten en wordt gehou den op maandagmiddag van 14.00 tot 16.30 uur in het kruisgebouw te Holten, Gaardenstraat 31. De data zijn: maandag 30 oktober, 6, 20, 27 november en 4 december. Voor le den zijn de kosten 10,- en 3,50 voor het cursusboek. Belangstellenden kunnen bellen voor verdere informatie en/of opga ve naar de wijkverpleegkundige te Holten op werkdagen van 13.30 tot 14.30 uur, telefoon 6 14 36. Q05476-1907 en avond werd gehouden, en waar op alle 'bewoners' zich presenteer den. De belangstelling was niet overdonderend, mar dat had men ook niet verwacht, omdat tijdens de opening dit voorjaar al veel mensen het gebouw hadden be zichtigd. Donderdagmiddag wa ren het vooral diegenen, die ge richt informatie wilden over be paalden cursussen of activiteiten. Tal van nieuwe cursisten konden worden ingeschreven. Met name bij SoCuWe zijn verschillende cur sussen al volgeboekt. Onverwacht groot is bijvoorbeeld de belang stelling voor de cursus poppenma- ken door Corry Schmets. Aanvan kelijk was er maar één groep ge pland, maar nu is de vierde al weer volgeboekt. Ook bij de MOCH lou ter tevreden gezichten en ook de eerste belangstellenden voor de cursus van Jeles Hesse konden ge noteerd worden. „Als het zo door gaat, wordt het dorpshuis te klein voor al de activiteiten en moet er worden uitgeweken naar elders", grapte Hesse. Op zondag 10 september staan de deuren van de zondagsschool Hol ten weer open voor alle kinderen van vier tot twaalf jaar. De zon- dagssschool wordt gehoduen in de Dorpsschool en begint om 09.30 uur. Ook kinderen die nog niet ge weest zijn, kunnen gerust een keer tje komen kijken. enkele duizenden guldens. Op 30 augustus raakte een perso nenauto op onverklaarbare wijze van de weg op de S14 nabij Nieuw Heeten. Een twee manden oude babie liep lichte verwondingen op. De auto werd behoorlijk bescha digd. In de nacht van 30 op 31 augustus werd vanuit een niet afgesloten schuur aan de Raalterweg een zo genaamde mountain bike (fiets) gestolen. De politie heeft de indruk dat de dader geweten heeft dat al daar zo'n fiets aanwezig was, ge zien de ligging van de schuur. Op 31 augustus botsten twee per sonenauto's op elkaar op de Oran jestraat enkele tientallen meters voor de Rijssenseweg. Een be stuurder sloeg te vlug linksaf om naar Rijssen te gaan en kwam zo doende dwars op de rijbaan te staan. De tweede auto, komende uit de richting Markelo botste ver volgens tegen dit voertuig. Het bleef bij materiële schade. Een nogal spectaculair ongeval deed zich vrijdagmiddag 1 septem ber voor toen een vrachtwagen te gen het viaduct op de Aaltinksweg botste. De bestuurder van dit voer tuig had vergeten de gemonteerde kraan na het lossen naar beneden te halen. Door de klap werd de loopbrug boven op het viaduct ontzet en kwam gedeeltelijk boven de rails te hangen. Een trein uit de richting Deventer botste vervol gens met volle vaart tegen deze ij zeren constructie. De brug werd vervolgens enkele honderden me ters meegesleurd daarbij de rails van het andere spoor (richting De- venter)zwaar beschadigend. Een geluk bij een ongeluk was dat uit de tegenovergestelde richting geen trein kwam. Doordat de ma chinist van de trein snel reageerde werd het tegemoetkomende trein- werd door de spoorwegen geschat op vele honderdduizenden gul dens. Op de S14 ontstond een verkeers ongeval tussen twee personenau to's. Een Engels gezin op vakantie, komende uit de richting Lochem, ontdekte dat men te ver was gere den. Men wilde keren, doch daarbij lette de bestuurder onvoldoende op het achteropkomende verkeer. Een achteropkomende auto botste in volle vaart tegen de flank van de kerende auto. De brandweer moest er aan te pas komen om een vrouw uit de auto te krijgen. Deze vrouw werd zwaar, doch niet levensge vaarlijke, gewond overgebracht naar een ziekenhuis te Deventer. De Holtense politie ontfermde zich in eerste instantie over de drie jon ge kinderen van dit gezin. Deze konden later ter overnachting ook ondergebracht worden in het be treffende ziekenhuis. In de nacht van 1 op 2 september werd een jonge vrouw tot twee keer toe mishandeld door een jonge man. Beiden kenden elkaar goed en hadden een financieel conflict. De man meende dit met zijn vuis ten te moeten beslechten. Eerst vielen er enkele klappen nabij een café in de Dorpsstraat en later op de avond werd dit nog eens dunne tjes overgedaan in de Stations straat. De vrouw deed de volgende dag bij de politie aangifte. Tegen de betreffende man werd proces verbaal opgemaakt. In de nacht van 2 op 3 september werd een automobilist aangehou den die te veel aan Bachus had ge offerd en wel in dien mate dat de politie hem niet terstond een transactie ad f 750,- aan kon bie den. Justitie vindt dat het wel wat meer mag zijn. Hoeveel, dat zal de man later van de rechter wel te ho ren krijgen. De commerciële tv-stations TV10 en Veronique zullen met ingang van oktober ook te zien zijn in de Holtense huiskamers. De IJssel- mij, die voor de Stichting Centra le Antenne Holten de kabelaan sluitingen beheert, zal in oktober haar programma-aanbod met deze zenders gaan uitbreiden. Bo vendien kunnen de kijkers die aangesloten zijn op de CAI in het eerste kwartaal van het volgend jaar ook BRT 1 en 2 en BBC 1 en 2 op de buis verwachten. De uitbreiding gaat de kijker maximaal 2,39 per maand extra kosten. De tariefsverhouding is no dig om de Belgische en Engelse programma's door te kunnen ge ven. Met ingang van het voojaar 1990, wanneer ook de Belgische en Engelse programma's te ontvan gen zijn, gaat de IJsselmij een een heidstarief van 17,65 per maand invoeren. Het programma-aanbod bestaat straks uit Nederland 1, 2 en 3, Duitsland 1,2 en 3 (NDR en WDR), Sky, Super, RTL-plus, Veronique, TV10, BRT 1 en 2, BBC 1 en 2 en in enkele gemeenten MTV of RAI- Uno. Het Franstalige TV5 en Duitsland 1 WDR komen te verval len. De Duitse zender verdwijnt omdat het programma-aanbod vrijwel geheel gelijk is aan Duits land 1 NDR. lilill Wie in het vervolg wil gaan slopen, zal het sloopafval gescheiden moe ten aanbieden: het glas in de glas bak en het sloophout naar de ge- meentewerf. Het verbanden van sloopafval wordt verboden. Dit deelde wethouder Westerik mee tijdens de vergadering van de com missie Gemeentewerken. Tevens deelde de wethouder mee, dat de Kieftenbelt nog voor de win ter voorzien zal worden van ver lichting en definitieve bestrating. Komende zaterdag, 9 september, zullen in het kader van de Hooltcr Dagen de activiteiten van dit zo merseizoen in Holten traditiege trouw worden afgesloten met de Vrije Markt. Dit jaar zal voor de zesde maal in successie deze grote rommel-en antiekmarkt worden georganiseerd in het centrum van Holten. Organisator is de suppor tersvereniging van HMV. 'Marie wordt grijs' Op maandag 25 september wordt in de Kandelaar aan de Stations straat 4 te Holten een provinciale studiedag georganiseerd voor en over vrouwen 50+. In onze samen leving zijn er veel meer oudere vrouwen dan mannen. Toch zie je weining vrouwen in besturen van ouderenorganisaties, bejaarden oorden, woningbouwverenigingen, sportverenigingen en vult u maar aan. De vrouwen vervullen veelal alleen bestuursfuncties in de typi sche vrouwen verenigingen, of die organisaties waar het merendeel der deelnemers tot de vrouwen be hoort. Oudere vrouwen kunnen heel moeilijk weer gaan deelnemen aan het arbeidsproces wanneer zij dat willen. Ze nemen wel in grote aantallen deel aan allerlei vrijwilli gerswerk. Maar hoe is het daar ge regeld met hun onkostenvergoe ding, de verzekering en hun me- denzeggenschap? Veel oudere vrouwen zijn alleenstaand. Wordt daar in het huisvestingsbeleid wel rekening mee gehouden? Dat kan wanneer oudere vrouwen hun stem kunnen laten horen binnen wo ningbouwverenigingen, via Vrou wen Advies Commissies, of een werkgroep huisvesting van de ou derenorganisaties en/of de Stich ting Welzijn Ouderen. Over al dit soort onderwerpen wordt op 25 september gesproken. Er worden inleidingen gehouden, waarna er gelegenheid is tot het stellen van vragen.Iedereen kan er aan deze dag deelnemen. De toegang is gra tis. Voor de organisatie is het al leen belangrijk te weten hoeveel mensen er ongeveer komen. Wilt u zich daarom opgeven bij SWOH, Smidsbelt 6 (gemeentehuis), tele foon 61666? SWO HOLTEN De tijden waarop de functionaris van SWOH op haar kanoor aanwe zig is, zijn met ingang van 1 sep tember veranderd. De dinsdag-, morgen is een dinsdagmiddag ge worden. Wilt u iets weten over de alarmering, huisvesting, hulp aan huis, vrijwilligerswerk, recreatie en noemt u maar op dan kunt u bellen, of zelf even langskomen op het gemeentehuis. Openingstijden SWOH: Maandagmorgen 9.00- 12.30; Dinsdagmiddag 13.30-17.00; Donderdagmorgen 9.00-12.30 uur. Dalzicht in Nijverdal is een unieke gelegen heid om uw bruiloft te vieren. Zij verzorgen een complete «Q avond voor maar I 9OU per persoon, alles inclusief Dus ontvangst met koffie en gebak, onbeperkt consumpties, 6x bittergarnituur en afscheid met koffie en belegde broodjes. Incl. bediening, zaalhuur, btw etc. Hotel - Restaurant Grotestraat 285, 7441 GS Nijverdal. Tel. 05486-1 24 13. Aan het begin van de Holterberg. Fax 05486-1 44 65. Wij accepteren alle credit-cards. Door de altijd weer flinke belang stelling voor een verkoopplaats op deze vrije markt, zal de beschikba re ruimte naar verwachting volle dig bezet worden. Er wordt dan ook weer gerekend op een flinke publieke belangstelling. Bij de rondgang over de markt hoeft men de inwendige niet te ver geten, want ook hierin is voor zien met verkoopstands met hapjes en drankjes. Tevens is er een muzika le omlijsting door een voor deze ge legenheid samengestelde groep mensen die de muziek hoog in het vaandel hebben staan. De verkoop begint om 10.00 uur en de markt duurt tot ongeveer vier uur 's middags. De bewoners van de socio-woning van De Lathmer aan de Haarstraat zullen in de maand oktober hun zelfgemaakte werkstukken, zoals collages, tekeningen, wandkleden en sieraden exposeren in dorps huis De Boschkamp. Wethouder W. Dalhuisen zal de tentooonstel- ling op vrijdag 22 september om 15.30 uur officieel openen. Na de officiële opening zullen de bewoners enkele volksdansen de monstreren. Tevens bestaat er voor belangstellenden de moge lijkheid om de werkruimte van het activiteitencentrum in het dorps huis te bekijken. /Z\ /s£\ NED.HERV KERK 09.30 uur: ds. Vons (Heilige doop); kindemevendienst An nie Rensen. Gebouw Irene: 10.00 uur Jonge- rendienst, Jaap Boogaard. 19.00 uur: ds Doomweerd. Uitgangscollecte: Algemeen Kerkewerk (toerusting). Oppasdienst: Mevr. Stoeven- beld-Schreurs en Anke Oonk. Diessenplas: woensdag 13 sep tember, 19.30 uur ds. Linde boom. GEREF.KERK 09.30 uur: ds. M. Berg. 19.15 uur: ds. M. Berg. De eerste collecte is voor de kerk, de tweede voor rente en af lossing. Kindemevendienst: groep 5 en 6 o.l.v. J. Stam-Slotboom. Oppasdienst: 0-3 jaar, Maijan Meijerink, Anja Veldhuis en Henriëtte Meijerink; 4-6 jaar, mevr. Harbers-Potman en mevr. Scholman-Kolkman. R.K KERK (gebouw Irene) 10.00 uur: Heilige Mis. DIJKERHOEK 09.30 uur: ds. Doomweerd; uit gangscollecte: Algemeen Ker kewerk (toerusting). OKKENBROEK 09.30 uur: ds. H. Th. Vollebregt; uitgangscollecte: Algemeen Kerkewerk. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur. Zondafg 08.00 en 10.00 uur H. Mis. ARTS: Za.en zo. J.H.a. Bruins, Keizers- weg 32, telefoon 6 35 53. Spreek uren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-6 14 36, 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen 05700-152 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: N.A. Bakx, Reggestraat 14, En ter. tel. 05475-20 10. Behande ling na telefonische afspraak. 8 en 9 juli: DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 uur: spreekuur Diessenplasstraat 5, tel. 6 15 15, daarna W.C.C. Wa- melink, tel. 6 20 04. Dierenart senpraktijk Holten S. Minnema, Dorpsstraat 63a, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag tm vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: 05483-63056; 053-330537; 05496- 63056. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-613 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer 06-11. Overigens 05483-6 44 44; dag en nacht be reikbaar. BRANDWEER: .Alarmnummer 06-11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18 30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. 9 september: Vrije markt; regio wedstrijd FCC Holtertrappers.. 10 september: 13.30 uur, in schrijven Fietspuzzeltocht CJV bij Irene. 11 september: Jaarvergadering Rabobank. 12 september: Bijeenkomst HVG Dijkerhoek in Bethanië. 14 september: Opening winter seizoen HVG Holten in Irene, aanvang 19.45 uur. 17 september: Kampioenscross zijspan en viertakt op Zuurberg. 18 september: 20.00 uur, Infor matieavond Nierstichting in zaal Vosman. 20 september: Bijeenkomst NBvP afd Holten in Vosman. 21 september: Wijn-feest-markt op Smidsbelt. 22/24 september: Reünie de Schure 23 september: Trekkersiep; herfsttour Wielervereniging 24 september: Erwin-cross. 25 september: Vrouwen-infor matiedag Marie wordt grijs in de Kandelaar. 30 september: Toneelstuk DAT Dijkerhoek. Gevonden: een sleutelbos; sleu tel aan oranje hanger; porte- monnaie met inhoud (Op de La- rense kermis), wit konijn. Verloren: blauw regenpak in étui; fietssleutel Assa 9021; b.b. van f 100,-; grill met type plaatje van een tractor. In het komend jaar zal in Holten gestart worden met een onderzoek naar» baarmoederhalskanker. In alle elf gemeenten van het Gewest Midden IJssel wordt dit onderzoek gehouden. Het voorstel zal in vol gende maand behandeld worden in de commissie ABZ waarna een stelpost zal worden opgenomen in de komende gemeentebegroting. In welke periode het onderzoek precies in 1990 in Holten zal wor den uitgevoerd is nog niet bekend, daar alle elf gemeenten gebruik maken van het beschikbare mate rieel en begeleidend personeel. Dinsdag 12 september draait in de Schouwburg in Lochem de film Wilde Harten (a.l.); aanvang 20.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 3