ffl^ mmm Geslaagde revue opent Volksfeest Kunstbeschouwing in De Boschkamp Cursus Russisch juist nu nuttig Informatiedag KVK a.s.onderneemsters Offringa snel in Warns veld LOODGIETER s4/vo°r mm] schuppert meubelen DEZE WEEK IN DIT WEEKBLAD. voorfmcin bouwstoffen Bezoek van Pajo Kolarci weer voorbij nE TOTAL Mep de mxm v'v -m&Êk. Meer licht in Canadastraat INSTALLATIEBEDRIJF LAMMERS INSTALLATIEBEDRIJF LAMMERS B.V. van HBmnn DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1989 HOLTENS NIEUWSBLAD BADMEUBELEN van bekende merken Schock-Alberts- Kovera- Sanijura vanaf in onze nieuwe badkamer showroom WHIRLPOOL -BAD geheel kunststof, demonstratie in onze showroom vanaf Veel belangstelling was er vrij dag 25 augustus j.l. voor de vijftien de revue Splo löt zich wier hom Herman Nijland, de voorzitter van de feestcommissie opende de avond. Na het openingslied volgde een tweespraak door Hannes en Mannes (Henk Nijkamp en Manny Wegen), dit keer uitgedost als ech te Arabieren. In het schetsje 'Zo- merlasten' (Bert Krikkink, Marjan Baltus en Anton Reilink) werd de muggenoverlast ter sprake ge bracht, een onderwerp waar velen zich in konden vinden. De zang werd gebracht door Joke Vruggink en Diana Krieger, die de liedjes vlot aan elkaar zongen. In 'De eerste huwelijksmorgen' kwamen Henk en Thea Blankena hun contractuele verplichtingen na, behorend bij het huwelijksca deau van hun vrienden. Het stukje werd door de zaaljury met hoge punten gewaardeerd. Vervolgens kwamen Hannes en Mannes, in uniform gestoken, op de fiets en met zwaailicht, pp vanuit de zaal. Zij stelden de Eerste Espelose Be- veiligings Dienst Espelo voor, doe lend op het aantal inbraken die in Espelo en omgeving 't afgelopen jaar gepleegd werden. Hannes en Mannes hadden met hun optre dens een groot aandeel in het sla gen van deze avond. Het stukje 'Tweeverdieners' (Henk Blankena, Marina Waakop- Rijers, Ina Oostenenk, Dinie Tui- tert, Gerda Lubbers en Anke Rei link) werd als laatste voor de pauze opgevoerd. De dansjes werden ver zorgd door een enthousiaste groep meisjes onder leiding van Gerda Lubbersen en Joke Vruggink. Na de pauze volgde weer een dansje, waarna Gerrit en Willem op het toneel verschenen. Speciaal voor deze vijftiende revue kwamen deze oude rotten nog eenmaal te rug. Zij vestigden de aandacht op gebeurtenissen uit vervlogen tij den, hoewel ook meer recentere naar voren gebracht werden. De klapper van de avond was het to neelspel, gebracht door Marietje Marsman, Jantina Enderink en de geboren komiek Johan Meilink, die met een melkgeit op het toneel verscheen. Met zijn moppen en uit spraken kreeg hij de zaal echt plat. Het laatste toneelstukje speelde zich af op de Smidsbelt en handel de over bedrijven in het buitenge bied, die nu noodgedwongen een ander werkterrein hadden ge- zócht. Het werd gespeeld door eer der genoemden en Willy Krikkink. Na het slotlied bedankte de voorzitter het revuegezelschap, in clusief de oudgedienden en de heer Drent voor de grime, Wechstapel en Nooteboom voor 't geluid en Toos Kappert en Wim Vruggink voor de regie en het souffleurwerk. Het onderwijscentrum Midden IJ- sel (OCMIJ) - de zelfstandige, niet- gesubsidieerde poot van S.G.Mid- den-IJsel - biedt het komende sei zoen in dorpshuis de Boschkamp een cursus kunstbeschouwing, met als thema 'Wortels van onze kunst' (1900 -1950). De cursus, be staande uit 15 veertiendaagse bij eenkomsten met inbegrip van 2 ex cursies, wordt gegeven op dondag- morgen van 10.15 - 11.45 uur. Ook bestaat de mogelijkheid de cursus te volgen op woensdagavond van 20.00 - 21.30 uur. De kosten bedra gen 110,- (ƒ75,- cursusgeld en 35,- inschrijfgeld). Voor inlichtin gen en opgave kan men terecht bij de cursusleidster Roel Smit, tel 05700-22510. Maandag 11 september beginnen Met een gezellige bijeenkomst in zaal Vosman, die tot in de vroege uurtjes duurde is vrijdagavond een einde gekomen aan het bezoek van de Joegosalvische groep Pajo Kolaric aan Holten. Zaterdagmoi - gen vroeg vertrok de groep naar Duitsland waar hen nieuwe optre dens wachtten. Vooraf werd in een goed gevulde Kandelaar een afscheidconcert ge geven, waaraan naast het Joego slavische enbsemble medewerking werd verleend door het Holtens Mannenkoor, HMV en de drum band van HMV. Het mannenkoor begroette de buitenlandse gasten met het zingen van het Joegoslavi sche volkslied. Naast folkloristi sche liedjes, speelden en azongen Pajo Kolaric een medley van o.a. medodiën van de Beattles en niet te vergeten twee oer-nederlandse liedjes: Ik hou van Hollen en tul pen uit Amsterdam. Een donde rend applaus was hun deel. Tot slot van de geslaagde avond haak ten Holtenaren en Joegoslaven bij elkaar in en dansten in een lange rij door de Kandelaar op de tonen van het volkslied Jougoslavio. Voorzitter Schuppert van de sup portersvereniging HMV hoopte in zijn dankwoord over drie jaar op nieuw het Joegoslavische ensem ble in Holten te mogen begroeten. de lessen van de dag-mavo voor volwassenen weer. Alle lessen wor den gegeven in het dorpshuis te Holten. Naast beginnersgroepen Engels en Nederlands, starten dit jaar ook weer nieuwe groepen voor textiel, Duits en Spaans. Het les rooster ziet er als volgt uit: ma. morgen 8.30 - 10.00 uur: Ned. 1; Eng. 3; 10.15 - 11.45 uur: Ned. 3; Eng. l.di. morgen 10.15 -11.45 uur: Eng. 2; Economie 3; wo. morgen 8.30 - 10.00 uur: Frans 2; Spaans 1; 10.15 - 11.45 Frans 3; do. morgen 8.30 - 10.00 uur: Aardr.kunde 3; Duits 1; Textiele werkv. 3; 10.15 - 11.45 uur: Duits 3Textiel 1Bij vol doende vooropleiding is bij enkele vakken instroom in bestaande groepen mogelijk.Ook kan men vrijblijvend in de week van 11-14 september de les komen bijwonen. Voor inlichtingen: tel 05483 - 61593. Het college van burgemeester en wethouders staat welwillend te genover het verzoek van de buurt vereniging Canadastraat voor de verbetering van de verlichting en de aanleg van spelvoorzieningen in de wijk. Over de wens om de straat in te richten als woonerf, zal aller eerst advies ingewonnen worden. Wethouder Westerik zegde toe dat de IJsselmij de verlichting in de straat in kaart zal brengen en daar waar nodig noodverlichting zal aanbrengen. Daarnaast zullen er maatregelen genomen worden te gen het gemotoriseerde verkeer op het voetpad achter de Canada-, Verzet en Churchillstraat. Sinds 1978 biedt de Scholenge meenschap Midden IJsel het vak Russisch aan als volwaardig eind examenvak op Havo en VWO-ni- veau. Er is alle reden om juist nu Rus sisch te leren. Door de veranderin gen in het politieke en culturele klimaat staat de Sovjetunie alom in de belangstelling en zijn reizen daar naar toe bijzonder in trek. Daarnaast is Russisch een belang rijke wereldtaal en tevens de inter nationale omgangstaal in de mees te Oosteuropese landen. Ook geeft kennis van het Russisch toegang tot een van de rijkste literaturen ter wereld. Tenslotte is Russisch, na Engels de taal waarin de meeste wetenschappelijke publikaties ter wereld verschijnen. Gedurende drie jaar volgende deelnemers de lessen, waarbij men twee jaar komen verschillende as pecten van de taal aan de orde. Het accent ligt daarbij op de leesvaar digheid, zodat men aan het eind van de cursus zonder al te veel moeite Russische teksten kan le zen. Daarnaast wordt ook aan dacht besteed aan de luister- en spreekvaardigheid. De cursus voor beginners vindt dit cursusjaar op donderdagavond plaats van 19.15 tot 21.45 uur. Er zijn ook klassen voor meer gevor- deren. Alle lessen beginnen in de ook huiswerk op krijgt. In de eerste week van 11 september. De Kamer van Koophandel De venter zal op dinsdag 19 septem ber, in samenwerking met de Vrouwenwerkwinkel Deventer een informatiedag houden voor vrouwen, die denken over een ei gen bedrijf. Deze dag is bedoeld voor (her)intredende vrouwen of voor vrouwen met een baan, die plannen hebben om voor zichelf te beginnen. De informatiedag begint om 10.00 uur tot omstreeks 16,.00 uur en wordt gehouden in het gebouw van de Kamer van Koophandel, Keizerstraat 23, Deventer. Thea Veldhuyzen van Zanten, directeur van Koninklijke Van Kempen Begeer, zal vanuit haar advie spraktijk bij de Kamer van Koop handel te Haarlem de nodige tips geven, 's Morgens zal een onder neemster vanuit haar eigen erva ring vertellen, wat ze bij de start van haar bedrijf allemaal heeft moeten doen. 's Middags zullen vertegenwoordigers van een aan tal advies- en begleidinsinstanties uit de eigen regio, informatie ver strekken. Daarnaast is er voldoen de tijd en ruimte in het programma om met elkaar van gedachte te wis selen over tal van vragen en pro blemen, die een startende onder neemster tegen kan komen. De kosten voor deelname bedragen 25,- per persoon, inclusief lunch en documentatie. Men dient zich vooraf aan te melden bij de Kamer van Koophandel, 05700-11424, de heer A.H. Mulder. De KVK heeft een folder met nadere inlichtingen en aanmeldingskaart die op (tele fonische) aanvraag wordt toege zonden. Voor kinderopvang is gezorgd. Wel dient men dit zo spoedig mogelijk aan te vragen bij de Vrouwenwerk winkel, telefoon 05700-15086. Inschrijven en verdere informatie kan men krigen bij Scholenge meenschap Midden IJsel, Het Vlier 1, Deventer, tel 05700-30825. Ruim zevenhonderd deelnemers afgelopen zaterdag bij de Hanze- loop te Warnsveld, een loop over 21,1 kilometer. Chris Offringa was van de Holtenaren het snelst, hij legde de halve marathon afin 1 uur 21.12 minuten. Harry Heuvelmans in 1 uur 35.10 minuten en Evert Wessels in 1 uur 35.30 minuten za ten elkaar dicht op de hielen. Her man Koetsier waagde zich ook aan deze afstand en kwam in 1 uur 50.52 minuten over de streep. De overige Holtense atleten liepen de 8,5 kilometer: Ap Koetsier in 35.03 minuten, Benny Ophof in 38.00 minuten en Janny Koetsier in 45.11 minuten. Sprintsnelheid kostte zondag in Laren Egbert Ve neklaas de hoofdprijs tijdens de Kermisloop. Hij werd tweede op het 4,5 kilometer lange stratenpar- cours. De derde plaats was voor Dirk Hoekman. Programma: vrijdag 9 september: Dorpenloop van Ruurio 3,5 - 5,3 - 8,9 kilometer, zaterdag 10 september: Start '84 Jubileumloop te Vroomshoop over 3 - 6 -10 - 21,/kilometer. In ons bedrijf is een vacature ontstaan voor een: Omdat vakmanschap bij ons hoog in 't vaandel slaat is het gewenste opleidingsnivo minimaal 1e monteur. Wij bieden een prettige werksfeer en een hoge mate van zelfstandigheid alsmede goede secundaire arbeidsvoorwaarden. De werkzaamheden liggen voornamelijk in de particuliere sector. Dorpsstraat 55 - 7451 BS HOLTEN Tel. 05483-6 19 01 HAARDEN/ KACHELS 20 stuks met 30 tot 50% korting o.a. Flam voorzetkachel Onze Total Night Collection is uniek Overzichtelijk,. En zonder uitzon dering aantrekke lijk Komfort en kwaliteit geven de toon aan Eri wij voegen daar extra zekerheid aan toe Ih de vorm. van vakkundig advies .En een specialisti sche, kijk op de produkten. Wij zullen u graag volledig informeren Laetitia Origineel en praktisch bed. Lacquë uitvoering In tien eigentijdse kleuren, twee kombinatiekleuren en zelfs in metallic lak. Elke bedbodem past hierin. Ook ideaal als ombouw vooreen waterbed. Mede door de brede zitrand rondom. Inklusief de twee verschuifbare tafeltjes, 140x200 cm 1465,- 160 x 200 cm 1495,- 180 x 200 cm 1525,- Stationsstraat 3 7451 BH Holten 1 4000 M2 WOONIDEEËN TAPIJT GORDIJNEN MEUBELEN Telefoon 05483 - 61223 Voortman is trots op z'n nieuwe collectie keukens, badkamers en badmeubelen. En terecht. Want niet eerder zag u zo'n grote collectie. Met recht speelt Voortman zijn troeven uit. Treed binnen in de wereld van keukens en bekijk geheel vrijblijvend al die verrassende opstellingen, snufjes en inbouwapparaten Speciaal voor u geselekteerd op kwaliteit en practische mogelijkheden. Uiteraard kunt u de inbouwapparaten en accessoires ook apart krijgen. Sterker nog Vöortman kan ook de plaatsing van de inbouwapparatuur verzorgen. En als u de keukens heeft gezien, dan moet u ook beslist eens op uw gemak door de geheel nieuwe badkamer-showroom wandelen. Helemaal nieuw bij Voortman. De met zorg samengestelde badkamer inrichtingen, badkamer meubelen en accessoires zullen u aangenaam verrassen cfbjfefiBfa keuken bladen Ook op gebied van tegels en plavuizen is Voortman specialist. Enorme sortering met constante toevoeging van de nieuwste modellen per m2 v.a. Rijssan: Nijverheidsstr. 40. Ind. terr. De Mors, tel. 05480-1 50 55 Apeldoorn: Vlijtseweg 210, Ind. terr. De Vlijt, tel. 055-22 19 77 Steenwijk: Koematen 12, Ind. terr. Groot Verlaat, tel. 05210-1 58 13 H Zeist: Godfried van Seystlaan 37, tel 03404-2 27 34 Dagelijks geopend donderdag koopavond, zaterdags tot 16.00 uur In Zeist vrijdag koopavond

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 11