Fokveedag Splo levert goede kwaliteit vee Laatste bestuur Koopman uit DeZaagmolen Sfeer ontbrak op de Hoolter dage Doorlopend Krediet? Snel en goedkoop bij de Rabobank HOLTENS NIEUWSBLAD '«Sta f&m tig Repetities Kinderkoor Mannenkoor zingt in Espelo Rene Froger in de Waag Bergruiters RABOBANK HOLTEN Gaardenstraat 32, tel. 6 22 55 labetek S3 Meer bank voor je geld CJV begint nieuw seizoen Toepassing artikel 18a WRO t.b.v. verbouw/uitbreiding van de woning Aalpolsweg 4 te Holten. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. Verkiezing leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal De Beuseberg ging op reis DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1989 5 -- - Goede kwaliteit werd getoond op de okveedag Espelo. Op de 29e jaarlijkse fokveedag in Espelo, die vorige week zaterdag gehouden werd, bleek de kwaliteit van het aangevoerde vee zeer goed te zijn. „Vooral de oudere koeien blonken uit in soliditeit en uiers. De middengroep had een goede top. Bij de jeugd was er vooral winst in ontwikkeling, met name in hoogte- en lengtematen en ui ers", aldus het juryverslag. De pu blieke belangstelling had groter kunnen zijn. De fokveedag werd gehouden in het gebied van de voormalige Ver eniging voor Veehouderij belangen en ging in samenwerking met het Rundveesyndicaat voor Overijssel en Flevoland. Ruim honderdvijftig koeien werden door vier deskundi ge juryleden bekeken. De Kalver- opfokclub, die zaterdag haar eerte lustrum vierde, hield op hetzelfde terrein een aparte keuring. Waarschuwing Tegen de melkerskoorts nog een waarschuwing voor alle veehou ders in Holten en omgeving, om toch voorzichting te zijn met het toelaten van personen in de stal len. Zij die toch in de stal moeten zijn, dienen schone laarzen en een schone overal aan te trekken om de melkerskoorts buiten de deur te houden. De uitslagen: Rubriek 1:1a Dinie 1, eig. J. Veneklaas; tb Anna 77, eig. mts. Scheperboer: 1c Gretha 14, eig. G. W. Rensen. Rubriek 2: 1a Marie 37. eig. mts. Scheperboer; 1b Paulien 19, eig. Mts. Scheperboer; 1b Paulien 19, eig. Mts. Scheperboer; 1c Rosetta 36, eig. J. Ve neklaas; Rubriek 3: 1a Corrie 27, eig. J. Ve neklaas; 1b Dientje 66, eig. G. H. Blankena; 1c Sjacelien 20, eig. W. H. Marsman; Ru briek 4: 1a Anna 84A, eig. Mts. Scheper boer: 1b Corrie 33, eig. J. Veneklaas: 1c Dina 13 eig. M. Rietberg. Melkgevende koeien Rubriek 5: 1a Carolien 8, eig. W. H. Marsman; 1 b Coba 28, eig. G. J. Veneklaas- Slots: 1c Clara 65, eig. J. Veneklaas; Ru briek 6: 1a Dirkje 62, eig. W. H. Marsman; 1b Marietje 14, eig. W Aalpol; 1c Emma 19 eig. W. H. Marsman. Rubriek 7: 1a Corrie 44, eig. J. Veneklaas, 1b Marie 136, eig. G. - J. Beldman; 1c Dirkje 65, eig. G. J Meilink. Rubriek 8: 1a Dina 185, eig. Mts. Bronnin- kreef; 1b Frieda 105, eig. mts. Boode-Stee gink; 1c Roza 79, eig. Mts. Scheperboer; Rubriek 9: 1a Joke, eig. mts. Bosman; 1b Sjacelien 29, eig. W, H. Marsman: 1c Lucia 4. eig. G. J. Veneklaas-Slots. Rubriek 10:1a Nolda A15, eig. L. H. Rensen; IbTrudie 24, eig. mts. Volkerink; 1c Jantje 141, eig. M. Rietberg. Rubriek 11: 1a Bertha 24, eig. Mts. Scheperboer: 1b Mina 41, eig. W. H. Marsman; 1c Corrie 40, eig. G. W. Rensen Rubriek 12: 1a Dina 205, eig. mts Bronnin- kreef: 1b Hilda 26, eig. mts Bronninkreef: 1c Roza 147. eig. mts Boode-Steegink. Ru briek 13: 1a Juliana 2, eig. mts. Boode- Steegink; 1 b Coba 259, eig. G. J. Beldman; 1c Bertha 33, eig. mts Scheperboer. Ru briek 14: 1 a Jannie 29, eig. M. Rietberg; 1 b Vanessa 2, eig. mts. Volkerink; 1c Toos 12, eig. mts. Krieger-Dekker. Rubriek 15: 1a Bertha 209, eig. G. J. Veneklaas-Slots; 1b Elza 22, mts. Boode-Steegink, 1c Johanna, eig, mts. Boode-Steegink. Rubriek 16: 1a Sjacelien 33, eig. W. H. Marsman; 1 b Anna 109, eig. mts. Scheperboer; 1c Katrien 38, eig. W. Aalpol. Dragende vaarzen Rubriek 17: ia Aukje lub, eig. G. H. Blahkena; 1b Gretha 70, eig. J. Sluiter; 1c Annemarie 2, eig G. H. Blankena. Pinken Rubriek 18: 1a Corrie 211, eig. mts. Bosman; 1b Janna 25 eig B. J. J. Markvoort; 1c Liesje 20, eig. G. J. Vorkink. Rubriek 19: 1a Prinses 22, eig. mts. Bronninkreef; 1b Betje 5, eig. G. J. Meilink; 1c Gerrie 56, eig. mts Bosman, Koe met de beste uier: Oudere koeien. Di nie 1, eig. J. Veneklaas: Jongere koeien; Dora, eig. mts. Bronninkreef. Fokfamilies: 1a Sjacelien 20, 29 en 33, eig. W. H. Mars man; lb Clara 58,65 en 77, eig. J. Venek laas; 1c Sientje 24, 43 en 50, eig. mts. Bos man. Bedrijfsgroepen 3 stuks: 1a groep M. Meijerink; 1 b groep G. W. Rensen. Bedrr groepen 4 stuks: 1a groep J. Veneklaas groep W. H. Marsman; Tc groep mts. Bos man. Bedrijfsgroepen 5 en 6 stuks: 1a groep mts. Scheperboer; 1b groep W. Aal pol; 1c groep G. J. Veneklaas-Slots. Kam pioenvaarzen en pinken: Aukje 16, eig. eig. G. H. Blankena. Reservekampioen: Prinses 22, eig. mts. Bronninkreef. Kampioen jon ge koeien: Sjacelien 33, eig. W. H. Mars man. Reservekampioen: Jannie 29, eig. M. Rietberg. Kampioen Middenklasse: Dina 185, eig. mts. Bronninkreef. Reservekampi oen: Nolda A15, eig. L. H. Rensen. Kam pioen oudere koeien: Corrie 27, eig. J. Ve neklaas; Reservekampioen: Carolien 8 eig. W'. H. Marsman. Het Interkerkelijk Kinderkoor Mo zaïek begint dinsdag 29 augustus met de repetities. Dan wordt er van vijf tot zes uur gerepeteerd in de Kandelaar. Op het repertoire staan geestelijke liedjes, maar ook canons en liedjes van kinderen voor kinderen. Het belooft een druk jaar te worden, want het kinderkoor bestaat vol gendjaar tien jaar en dat betekent feest Jongens en meisjes van zeven tot veertien jaar zijn altijd welkom. Kom eens kijken en doe mee. Voor inlichtingen en opgave kan men te recht bij Eline Paalman, telefoon 6 15 40. Het Holtens Mannenkoor treedt aanstaande zaterdag op tijdens het Espelo's Volksfeest. De man nen vertrekken om kwart voor vijf vanaf de Kandelaar en treden dan om vijf uur op in de grote feesttent, waar enkele nummers ten gehore worden gebracht. De volgende aktiviteit van het Hol tens Mannenkoor vindt plaats op vrijdag 1 september in de Kande laar, waar medewerking wordt ve leend aan het Joegoslavisch Zang en Dansensemble Pajo Kolaric. Tussen deze beide evenementen ligt de eerste repetitie-avond na de vakantie. Nieuwe leden zijn dan van harte welkom. Met een beetje goede wil zingen zij tijdens het Kerstconcert al mee in het nieuwe uniform. De repetitie-avonden zijn op dins dag en beginnen om kwart over acht, bij Schuppert-Meubelzaak, ingang Dorpsstraat. Rene Froger De bekende zanger uit Amster dam, Rene Froger zal morgen, vrij dag 25 augustus, naar Holten ko men om een optreden te verzorgen in Bar Dancing De Waag. Froger zal songs brengen van zijn gouden LP Who dares wins en na tuurlijk de grote zomerhit Alles kan een mens gelukkig maken. De zaal is open om negen uur. Kaarten zijn verkrijgbaar in de voorver koop op de bekende adressen als ook op de avond zelf aan de kassa. Ook de afgelopen week kwamen verschillende Bergruiters met prij zen naar huis. Tijdens het concours in Barchem won Ema Willemink met Zephyr de eerste prijs in de afdeling dres suur klasse M. Viola van der Akker met Wiljo werd vierde in de afde ling dressuur klasse L. Herman Lo- deweges met Carlo werd, in een zeer groot veld, derde bij het sprin gen in klasse B. Ook in Haarle deden meerdere Bergruiters met succes mee. San dra Dieperink met Amber won de eerste prijs in dressuur klasse Z2 (207 punten). Met Devil in de klasse L nam zij eveneens de eerste prijs mee naar huis (135 punten). Viola van der Akker met Wiljo werd eer ste in de afdeling dressuur klasse B. Als u geld wilt lenen voor een auto, meubels of een verbouwing, weet u bij de Rabobank snel hoeveel u kunt lenen en wat dat per maand kost. En de Rabobank is bovendien een stuk voordeliger dan veel andere financiers. Dit levert al gauw een voordeel op van vele honderden guldens per jaar. Vergelijk de Rabobank-tarieven voor Doorlopend Krediet met de wettelijke maximum-tarieven. In de tabel hieronder ziet u in één oogopslag hoeveel voordeliger u uit bent bij de Rabobank. Doorlopende Kredieten van 2.000,- tot 50.000,- Rabobank wettelijk maximum krediet limiet maand- termijn theor. looptijd effektieve rente/jr*. theor. looptijd effektieve rente/jr*. uw voor deel ca. O O O O O O O O co jq 160,- 200- 500,- 71 mnd 71 mnd 69 mnd 12,9% 12,9% 12,2% 82 mpd 82 mrid 75 mnd 16,9% 16,9% 14,6% 11 x 160,- 11 x 200,- 6 x 500,- tariefwijzigingen voorbehouden Wilt u een lening? Maak dan nu een,afspraak. De Schietvereniging De Zaagmo len in Dijkerhoek heeft woensdag tijdens de jaarvergadering af scheid genomen van baancommis saris Jan Koopman Hzn. De familie Koopman is vanaf /ie oprichting in 1957 nauw betrokken geweest bij de schietvereniging. Vader Hendrik Koopman was een liefhebber van de schietsport en toen na een van de School- en Volksfeesten de suggestie werd ge daan om een schietvereniging op te richten, was hij als vanzelfspre kend daar nauw bij betrokken, om dat Koopman sr. de beschikking had over een machtiging, zoder welk document er niet geschoten mag worden. Geen wonder dan ook, dat de feitelijke, oprichting plaats vond ten huize van de fami lie Koopman aan de Boeredans- steeg en de vereniging de naam De Zaagmolen kreeg. Het 'clublo kaal', werd gevestigd in de oude za gerij, waar op zaterdagmiddaag eerst al het hout aan de kant ge schoven moest worden voordat er geschoten kon worden. Later werd de schietbaan ingericht in de werk plaats en nog weer later kreeg de schietvereniging een gebouwtje achter op het terrein van de zage rij. Tien jaar lang bleef men aan de Boerendanssteeg totdat het voor malige vriesgebouwtje achter Bet- hanië vrij kwam. Het had aanvan kelijk wel wat voeten in aarde voordat er geschoten mocht wor den vlak 'onder de rook' van het kerkgebouw, maar nu is Dijker- hoek wat trots op z'n schietvereni ging. De -persoonsgebonden- machti ging bleef in handen van Hendrik In de week van 4 september zal CJV de Vriendenschaar starten met een nieuw seizoen. Alle clubs zullen dan weer beginnen, Ieder een die een kijkje wil komen ne men is van harte welkom. De clubavonden zijn als volgt: meisjes 8-12 jaar op maandag, lei ding: Dianne Pieffers en Marjon Spenkelink; gemengde club 16-18 jaar op maandag, leiding: Jantina Scheperboer en Miny Stoevenbelt; meisjes 12-16 jaar op woensdag, lei ding: Frieda Veneman en Jolanda Brukink; jongens 18+ op woens dag, leiding: Eppie Klein-Teese- link; jongens 12-16 jaar op donder dag, leiding: Ria Sluiter; jongens 8- 12 jaar op vrijdag, leiding: Erik Rietberg en Erik Jansen. Wie lid wil worden of vragen heeft kan bellen naar: Frieda Veneman, tel. 05483-62076. De scheidende baancommissaris wijst voorzitter markvoort de plaats aan waar het allemaal begon. Markvoort draagt de allereerste vuurbuks van de vereniging een Mauser, die zorvuldig wordt bewaard. Koopman. Zo'n tien jaar geleden nam zoon Jan de taak van zijn va der over, al geeft hij zelf toe, niet zo'n enthousiaste schutter te zijn. Drukke werkzaamheden in zijn za gerij zorgden ervoor, dat hij nogal eens moest ontbreken op de weke lijkse clubavond. Dat was ook een van de redenen dat hij nu zijn taak aan een ander, een jongere, wilde overdragen. Koopman blijft wel lid van de vereniging. De machtiging gaat nu naar Wim Wegstapel Ezn. Zelf vindt Jan Koopman (54) zijn taak als machtigingshouder en baancommissaris niet zo belang rijk, maar voorzitter G. Markvoort vertelde, dat er hele verantwoor ding rust op de machtigingshou der. Die moet zorgen voor de jaar lijkse verlenging van de machti ging en heeft het beheer over de ko gels en geweren. „Het moet allemaal precies kloppen, want daar wordt niet mee gespot als er controle komt. Bij Jan Koopman was dat allemaal in goede han den", aldus voorzitter Markvoort. Vriendelijk, maar niet meer dan dat was het programma dat de Hooltense Daansers vorige week dinsdag op de Hoolter dage pre senteerden. De dansgroep had ge kozen voor een demonstratie van oude. ambachten, zoals een klom penmaker, een vlechter van biezen bijenkorven en dames in kleder dracht die mutsen plooiden. Daar naast waren er kraampjes met handgemaakte sieraden, honing en eigengemaakte kruudmoes en een demonstratie kraaltjes breien. De bijpassende muziek werd ver zorgd door de boerenblaaskapel de Dösvlegels en de organiserende vereniging de Hoolter Daansers traden een aantal malen op, waar bij het publiek werd uitgenodigd mee te dansen met de Driekus man. De kinderen mochten mee dansen in de Zevensprong. Zij kon den ook een ritje maken op een van de twee ezeltjes. Daar was noga! wat belangstelling voor, zodat de koopmanschap van de ezelbezit- ters na enige tijd wakker werd ge schud en de aanvankelijke prijs van vijftig cent per rit op het bord werd doorgestreept en de prijs werd verdubbeld tot een gulden. Niet zo netjes, vonden wij. Ook re latief veel belangstelling bestond er voor het kruisboogschieten, waar men bij drie keer raak schie ten een gratis consumptie mee kon verdienen. De publieke belangstelling was on danks het fraaie zomerweer deze avond maar matig, wat ook niet verwonderlijk was. Tot op het laat ste moment was het onduidelijk welk programma er geboden zou worden. Daarnaast ontbrak het die avond aan een publiekstrek ker. Rond de klok van tien was het dan ook een bekeken zaak. De burgemeester van Holten maakt bekend dat bij burgemeester en wethouders van die gemeente door de heer J. A. Borghuis, wonende Aalpolsweg 4 te Holten, een aanvraag om bouwvergunning is inge diend voor het verbouwen/uitbreiden van de woning op het perceel ka dastraal bekend gemeente Holten, sectie F nr. 2449, plaatselijk bekend als Aalpolsweg 4 te Holten. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaat se geldend bestemmingsplan „buitengebied", aangezien de toegesta ne uitbreiding van 25% ingevolge het bestemmingsplan reeds is ver bruikt en verdere uitbreiding niet is toegestaan. Het verzoek om bouwvergunning kan daarom slechts worden ingewil ligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO). Krachtens artikel 18, lid 2 Bro 1985 wordt het verzoek om bouwvergunning daarom aangemerkt als een ver zoek om zodanige vrijstelling. Bij besluit van 15 augustus 1989 hebben burgemeester en wethouders besloten ten aanzien van dit verzoek toepassing te geven aan artikel 19a derde tot en met elfde lid WRO. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling (de aanvraag om bouwvergunning) gedurende veertien dagen, ingaande 28 augustus 1989, ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen het verlenen van vrijstelling indienen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 24 augustus 1989. De burgemeester voornoemd (loco). H. J. WESTERIK 1. verleende bouwvergunningen - aan H. J. Aaltink voor het vergroten van een werktuiqenberqina bii Helhuizerweg 6; - aan G. Blankena voor het bouwen van een jongveestal/werktuigenberging bij Helhuizerweg 46; - aan G. M. Brinks voor het bouwen van een veestal, machineberging en mestkelder bij Broekweg 12; - aan H. W. Luggenhorst voor het vergroten van een varkensstal bij Sangeldijk 7; - aan A. J. Reinaardus voor het vergroten van een keuken en het bouwen van een hobbyruimte bij Mossinkserf 32; - aan J. A. Rietman voor het vergroten van een keuken-portaal bij Mossinkserf 34; - aan F. D. J. Slijkhuis voor het bouwen van een werktuiqenberqinq bij Espelodijk 14; - aan Roosdom-Tijhuis b.v. voor het bouwen van zes woningen aan Helderman; - aan fa. Nijland Zn. voor het verbouwen en uitbreiden van een schuur bij Pasmansweg 10; - aan Ter Steege's bouwbedrijf voor het bouwen van 15 woningen in „De Beuseberg"; - aan Roosdom-Tijhuis b.v. voor het bouwen van acht woningen in „De Beuseberg". 2. verleende kapvergunning - aan O. B. Adegeest, voor het kappen van drie dennen bij Winkelbergweg 46; 3. overige vergunningen - aan VDH „De Bergspeurders" voor het houden van een wedstrijd op 7 oktober 1989; - aan buurtvereniging Churchillstraat voor het plaatsen van een tent op een grasveld in de Churchillstraat t.b.v. het houden van een buurtavond op 16 september a.s. STEMMING Op woensdag, 6 september 1989 van des morgens acht (8) uur tot des avonds zeven (7) uur zal de stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal plaatshebben. OPROEPINGSKAART De oproepingskaarten voor de komende verkiezing zijn bij de kiezers bezorgd. Wanneer geen oproepingskaart is ontvangen gelieve men kontakt op te nemen met de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. Indien de oproepingskaart is zoekgeraakt kan in het stembureau, waar men zijn stem moet uitbrengen, een duplicaat-oproepingskaart worden ver strekt. De kiezer moet er rekening mee houden, dat de voorzitter van het stem bureau bevoegd is te verlangen, dat men zich kan legitimeren. STEMMEN BIJ VOLMACHT Machtiging door overdracht van de oproepingskaart De kiezer kan tot en met de dag der stemming zelf een andere kiezer machtigen voor hem/haar te stemmen door zijn/haar oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. Een aangewezen gemachtigde moet in hetzelfde stemdistrict staan ingeschreven als de kiezer die de volmacht geeft. De gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn/haar eigen stem in het stemdistrict waar hij/zij staat ingeschreven, uitbrengen. EEN KIEZER MAG NIET MEER DAN TWEE AANWIJZINGEN ALS GEMACHTIGDE AANNEMEN. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in per soon aan de stemming deel te nemen. Nadere inlichtingen worden ter gemeentesecretarie verstrekt. AANWIJZING STEMLOKALEN Stembureau I lokaal Gemeentehuis, Smidsbelt Stembureau II hal Bejaardencentrum Diessenplas, Vrijheidslaan Stembureau III lokaal scholengemeenschap „De Marke", Oranjestraat Stembureau IV lokaal gebouw „Bethanië", Maatmansweg (Dijkerhoek) Stembureau V lokaal o.s.b. Kolschool, Kozakkenstraat Stembureau VI lokaal o.s.b. Haarschool, Nagelhoutstraat Het stembureau in het Bejaardencentrum Diessenplas is bij de komen de verkiezingen ingericht in de hal en niet meer in de recreatiezaal. Het stembureau in het Bejaardencentrum Diessenplas aan de Vrijheid slaan is aangepast voor rolstoelgebruikers. Nadat vorig jaar de eerste reis suc cesvol was verlopen, meende het gros van de deelnemers, dat er dit jaar een vervolg moest komen en zo vertrok een bus vol opgewekte Beusebergers op 9 augustus rich ting Lelystad. De stemming zat er al meteen goed in en nadat de mist was opge trokken vervolgden de Beuseber gers hun weg onder een stralend blauwe hemel. In Lelystad werd koffie met gebak gebruikt. Vervol gens werd Enkhuizen aangedaan, waar op de boot naar Medenblik gestapt werd. In Medenblik stond een koffiemaaltijd klaar. Daarna stapte het gezelschap in de boe- meltrein naar Hoorn en werd een bezoek gebracht aan de stoomloc werkplaats. De Beusebergers ver trokken daarna voor een bezoek aan Elburg. Als afsluiting van ee^ mooie dag werd de maaltijd bruikt in De Poppe.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 5