Jury tevreden over materiaal Holbatheo I Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Gevonden voorwerpen HOLTENS NIEUWSBLAD BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Inschrijving Vrije markt loopt vlot MOC start cursus AMV Uit het politierapport De mooiste keukens gaan niet met vakantie BouwFinis^l Rijssen Burgerlijke stand Uw bruiloft volledig verzorgd, dus alles inclusief: DALZICHT BOLSENBROEK MARKELO "7 OPEL6 DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1989 In de rubriek Keurmerries, type basispaard werd kampioen Zolliante, fokker W. v. Voorst. Ede en eigenaar J. Jansen uit Heeten. De paardenfokvereniging Holbat- h'eo hield afgelopen zaterdag haar 39e fokdag. Dit gebeuren vond plaats op het terrein van café Het Bonte Paard te Dijkerhoek. De keuringen geschiedden in drie ruim uitgezette banen. Er werden ruim 150 paarden ingeschreven, wat een stijging te zien af ten aan zien van voorgaande jaren. Dit kwam vooral door het groter aan tal tuigpaarden dat ingeschreven werd. Er waren vier verschillnde type paarden aanwezig namelijk rijpaard tuigpaard, basispaard en trekpaard. De jury was zeer tevreden over het aangevoerde materiaal. De jury van het type rijpaard moest een groot aantal veulens keuren en was daarover zeer te spreken en sprak zelfs over een vooruitgang bij voorgaande jaren. De jury van de tuigpaarden sprak over een ver beterde kwaliteit en kwantiteit. Het basis-type was van bescheiden omvang, maar had een bijzonder fraai kampioensveulen. Ook bij de oudere paarden stond een prachti ge kampioene, moeder en dochter. Bij het type trekpaard goede kwa liteit veulens, hele goede jaarlin- Dalzicht in Nijverdal is een unieke gelegen heid om uw bruiloft te vieren. Zij verzorgen een complete 4Q C/\ avond voor maar I «7i3v per persoon, alles inclusief Dus ontvangst met koffie en gebak, onbeperkt consumpties, 6x bittergarnituur en afscheid met koffie en belegde broodjes. Incl. bediening, zaalhuur, btw etc. Hotel - Restaurant Grotestraat 285, 7441 GS Nijverdal. Tel. 05486-1 24 13. Aan het begin van de Holterberg. Fax 05486-1 44 65. Wij accepteren alle credit-cards. Verkeersregels Weet u het De verkeersregels zijn de laaste jaren veranderd en uitgebreid. Herhalingscursussen voor auto mobilisten worden er soms georga niseerd, maar zijn niet verplicht. Voor fietsers en voetgangers zijn er echter geen cursussen. Nieuwe borden en nieuwe situaties plaat sen ons dan soms voor vragen, vra gen die in het verkeer gevaarlijk kunnen zijn. Daarom hier enkele vraagjes over nieuwe borden en si tuaties. Volgende week kunt u de oplossing lezen. Autoweg - het vierkante blauwe bord met de witte auto - hoe hard mag je daar rijden?.80km, 100 km, 120km? Woonerf - het vierkante blauwe bord met het witte huisje - hoe hard mag je daar rijden? 50km, 30km, 15km? Kruising woonerf met een gewone straat. U komt vanaf een woonerf en wilt linksaf de weg op rijden. U moet dan voorrag geven aan: alle verkeer van links en rechts, alle verkeer van rechts, alle autover keer van rechts? Snorfiets; u bent verplicht een geel bordje voorop uw spatbord te heb ben, hetzelfde maar dan een oranje bordje, of u hoeft helemaal geen bordje te hebben? Rijden op een snorfiets; u moet een helm dragen, of u hoeft dat niet? Hoe hard mag u op een snorfiets rijden? 15km, 20km, 30km? Vol gende week de oplossingen. gen en twee- en drie-jarigen met goede kop. De overige merries had den ook een goede kopgroep. Er was veel publiek aanwezig. Mede door de goede weersomstandighe den had de fokdag een prima ver loop. Volgend jaar hoopt de paardefok- vereniging Holbatheo het veertig jarig bestaan te vieren. De uitslagen waren: Uitslagen: Kampioenen Rijpaard: Veulens: Hinola, eig. B. J. Brouwers uit Holten, 1 en 2 jarigen: Gabilan, eig. A. C. G. Harmelink- Flierman uit Diepenveen, 3 jaar en oudere merries: Colinda, eig. gebroeders Morsink uit Rijssen, merrie met minstens 2 afstam melingen: Lilian, eig. A. C. G. Harmelink- Flierman uit Diepenveen; Kampioenen Tuigpaard: Veulens: Herlina, eig. A. Kogel man uit Mariënheem, 1 en 2 jarigen: Gerji- na, eig. A. Kogelman uit Mariënheem, 3 jaar en oudere merries. Erlina, eig. B. Sa- tink en A. Kogelman. (De kampioenen van de tuigpaarden hebben alle drie dezelfde vader en moeder. De moeder, Arlina, werd afgelopen woensdag op de centrale keu ring uit Overijssel tot keur bevorderd), mer ries met minstens 2 afstammelingen: Arli na, A. Kogelman uit Mariënheem; Kam pioenen Basispaard: Veulens: Holiante, eig. J. Jansen uit Heeten, 3 jaar en oudere merries: Zoliante, eig. J. Jansen uit Hee ten; Kampioenen Trekpaard: Veulens: llo- na van 't Citadel, eig. A. J. en J. Bussink uit Markelo, jongere trekpaarden: Vera v.d. Rinkepas, eig. A. J. en J. Bussink uit Marke lo, oudere trekpaarden: Wieteke van Mark nesse, eig. A. G. Eelderink uit Markelo, merries met minstens 2 afstammelingen: Jolanda van Kerkzicht, eig. J. Nijland uit Epse. Bij de rubriek aangespannen merries voor de concourswagen werd de keurmer- rie Parel van B. Koetsier uit Joppe overtui gend winnaar. Paarden gereden onder het zadel dressuur: Amiga, eig. L. J. Haarman uit Schalkhaar, paarden gereden onder het zadel, springen: Cadance, eig. L. J. Haar man uit Schalkhaar. Het enige trekpaard dat werd aangespannen was van de inkle- derdracht gestoken familie Hoekerswever jit Mariënheem met haar merrie Caroline. In het kader van de Hoolter dage zal er op zaterdag 9 september weer een vrije markt gehouden worden in het centrum van het dorp. De voorbereidingen zijn reeds weer in volle gang gezet door de com missie van de Supportersvereni ging van HMV, die deze markt nu voor de tweede keer organiseert, van de in totaal zes jaar dat deze markt traditiegetrouw de zomere- venementen afsluit. Zoals het er nu reeds uitziet, en af gaande op de flinke belangstelling van verkopers die een plaats heb ben gereserveerd, zal belooft het weer een succesvolle markt te wor den dit jaar. Iedereen die iets aan de man of vrouw wil brengen zoals zolderop ruimingen, antiek of handwerk, is welkom op deze markt. Voor de verhuur van standplaatsen is de commissie telefonisch dagelijks bereikbaar onder nummer 05483- 61414 of 61991. Met ingang van september start het Muziek Onderwijs Centrum Holten (MOC) met een nieuwe cur sus Algemene Muzikale Vorming. De cursus sluit aan op de muzikale vorming van de basisscholen. Deze lessen vormen de basis voor het verdere muziekonderwijs. Kinderen vanaf groep vijf kunnen zich maandag 28 augusutsu om 16.00 yur opgeven bij het MOC Hol ten, dorpshuis de Boschkamp. Tel. inlichtingen 61412 (op 28 augus tus). Op 16 augustus verleende 'een bromfietser op de kruising Laren- seweg-Stationsstraat-Dorpsstraat geen voorrang aan een personen auto. Enige schade was het gevolg. De bromfietser kwam vanaf de La- renseweg en stond tussen twee vrachtwagens, waardoor zijn uit zicht werd belemmerd. Een fietsenmaker deed aangifte van verduistering van twee fietsen - montain bikes -. Hij had deze fiet sen op 8 augustus verhuurd aan een man en een vrouw, die opgaven te logeren in een hotel te Holten. De fietsen werden niet terugge bracht en het verhaal dat ze verble ven in een hotel bleek ook niet te kloppen. Op 17 september botsten twee per sonenauto's op elkaar op de krui sing Oranjestraat-parallelweg Rijssenseweg. Een auto stond voorgesorteerd om linksaf te slaan en dit werd te laat bemerkt door een achteropkomende automobi list. Ook hier was alleen materiële schade. Een vrachtauto verloor op de Kei- zersweg een hoeveelheid sojaolie doordat de tank lekte. Een motor rijder werd hiervan de dupe en ging onderuit waardoor enige schade ontstond. Op 18 augustus ontstond een aan rijding op de AI tussen een auto bus en een personenauto met cara van. Beiden reden in de richting Hengelo en op onverklaarbare wij ze zag de autobusbestuurder de voor hem rijdende combinatie over het hoofd. De bus botste tegen de achterzijde van de caravan waar door de distel brak. Daarna reed de caravan als het ware het trekkende voertuig voorbij. De betreffende auto kwam te kantelen en werd zwaar beschadigd alsmede de ca ravan. De inzittenden van de auto - behalve de bestuurder ook twee kleine kinderen - kwamen met de schrik vrij. In de nacht van 18 op augustus ontstonden er problemen in de trein van Holten naar Deventer. Enkele knapen trokken onder Dijkerhoek aan de noodrem waar na de trein tot stilstand kwam. De conducteur die zich daar uiteraard mee bemoeide, kreeg enkele klap pen te verwerken. Onder begelei ding van de spoorwegpolitie reed de trein door naar Deventer. Al daar werd een vijftal knapen door de politie ingesloten terzake open lijke geweldpleging. Een fietsend echtpaar kwam op de Burg.v.der Borchstraat met elkaar in aanraking, waarbij de vrouw zo ongelukkig kwam te vallen dat ze moest wor.den .overgebracht naar een ziekenhuis te Deventer. Daar constateerde men een gebroken middenvoetsbeentje, een scheur tje in een elleboog en een flinke bloeduitstorting. In de nacht van 19 op 20 augustus werden twee fietsen die stonden gestald bij de Kandelaar moedwil lig vernield. Van beide fietsen werd een wiel omgebogen. Op 21 augustus werd aangifte ge daan van diefstal van een autora dio uit een auto die stond gepar keerd op 't Landeweerd. Bij het pompstation van Texaco aan de AI werd twee keer getankt zonder te betalen. Van één der au to's is het kenteken bekend, zodat de dader te achterhalen was. Op 21 augustus werd er aangifte gedaan van een inbraak in een wo ning aan de Houtweg. Wanneer de diefstal is gepleegd is niet geheel duidelijk. Men kwam binnen door een slot te vernielen. Ontvreemd werd een geldbedrag van enkele honderden guldens. Op 16 augustus verleende een bromfietser op de kruising Laren- seweg-StationsstraaUDorpsstraat geen voorrang aan een personen auto. Enige schade was het gevolg. De bromfietser kwam vanaf de La- renseweg en stond tussen twee vrachtwagens, waardoor zijn uit zicht werd belemmerd. Een fietsenmaker deed aangifte 'van verduistering van twee fietsen - montain bikes -. Hij had deze fiet sen op 8 augustus verhuurd aan een man en een vrouw, die opgaven te logeren in een hotel te Holten. De fietsen werden niet terugge bracht en het verhaal dat ze verble ven in een hotel bleek ook niet te kloppen. Op 17 september botsten twee personenauto's op elkaar op de kruising Oranjestraat-parallelweg Rijssenseweg. Een auto stond voorgesorteerd om linksaf te slaan en dit werd te laat bemerkt door een achteropkomende automobi list. Ook hier was alleen materi le schade. Een vrachtauto verloor op de Keizersweg een hoeveelheid sojao lie doordat de tank lekte. Een mo torrijder werd hiervan de dupe en ging onderuit waardoor enige schade ontstond. Op 18 augustus ontstond een aanrijding op de AI tussen een au tobus en een personenauto met ca ravan. Beiden reden in de richting Hengelo en op onverklaarbare wij ze zag de autobusbestuurder de voor hem rijdende combinatie over het hoofd. De bus botste tegen de achterzijde van de caravan waar door de distel brak. Daarna reed de caravan als het ware het trekkende voertuig voorbij. De betreffende auto kwam te kantelen en werd zwaar beschadigd alsmede de ca ravan. De inzittenden van de auto - behalve de bestuurder ook twee kleine kinderen - kwamen met de schrik vrij. In de nacht van 18 op 19 augus tus ontstonden er problemen in de trein van Holten naar Deventer. Enkele knapen trokken onder Dijkerhoek aan de noodrem waar na de trein tot stilstand kwam. De conducteur die zich daar uiteraard mee bemoeide, kreeg enkele klap pen te verwerken. Onder begelei ding van de spoorwegpolitie reed de trein door naar Deventer. Al daar werd een vijftal knapen door de politie ingesloten terzake open lijke geweldpleging. Een fietsend echtpaar kwam op de Burg.v.der Borchstraat met el kaar in aanraking, waarbij de vrouw zo ongelukkig kwam te val len dat ze moest worden overge bracht naar een ziekenhuis te De venter. Daar constateerde men een gebroken middenvoetsbeentje, een scheurtje in een elleboog en een flinke bloeduitstorting. In de nacht van 19 op 20 augus tus werden twee fietsen die ston den gestald bij de Kandelaar moedwillig vernield. Van beide fietsen werd een wiel omgebogen. Op 21 augustus werd aangifte gedaan van diefstal van een auto radio uit een auto die stond gepar keerd op 't Landeweerd. Bij het pompstation van Texaco aan de AI werd twee keer getankt zonder te betalen. Van n der auto's is het kenteken bekend, zodat de dader te achterhalen was. Op 21 augustus werd er aangifte gedaan van een inbraak in een wo ning aan de Houtweg. Wanneer de diefstal is gepleegd is niet geheel duidelijk. Men l^wam binnen door een slot te vernielen. Ontvreemd werd een geldbedrag van enkele honderden guldens. BouwFinish Rijssen blijft de hele zomer lang elke dag geopend. Meer dan 50keukens in allerlei uitvoeringen en prijsklassen. Plus een fantastische, kollektie tegels, plavuizen, vloerbedekking en vitrage. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13 00 tot 18.00 uur. Zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur. Donderdag koopavond tot 21.00 uur. Enterstraat 1S8 Rijssen r (Naast Gamma Bouwmarkt Rijssen) Geboren: Charis Lisette, dv. G, Hoekstra en T. Kuipers; Sanne Harmina dv. C.L. Tromop en J. van der Meulen; Elsbeth Joan ne Willemijn dv. J.G. Deijk en W.G.H. Kevelam (geb. te De venter); Guus Steven zv S. van Buuren en A.E.P.M. Kroezen (geb. te Deventer); Ruud zv F.G. Keijzer en A. Farenhorst (geb. te Deventer); Ruud Gerhardus Marinus zv R. M. Hegeman en J.T.A. Temmink (geb. te Deven ter); Michelle Pauline Manon dv. P. J. Wansink (geb. te Deven ter); Eline Mirjam dv J. IJzer man en A.D. Regsterschot (geb. te Apeldoorn) Overleden: A. J. Tieskens- Horst, oud 90 jaar; H. Volkerink- Stegeman, oud 88 jaar. Ondertrouwd: T. van Asselt, oud 43 jaar, Hotoen en R.J. Heijtmeijer, oud 33 jaar, Holten; H. Vukkink, oud 23 jaar, Holten en G.J. Beumer, oud 23 jaar, Holten; P.S. van der Duin, oud 41 jaar, Holten en S.L.M. Mor sink, oud 31 jaar, Holten; G.H. Schellevis, oud 25 jaar, Rijssen en H.M. Broekmaat, oud 25 jaar, Holten. Gehuwd: G. Kolkman, oud 23 jaar, Holten en M.A. van der Mark, oud 23 jaar, Holten; J. Ab- bink, oud 24 jaar, Rijssen en G. Aanstoot, oud 23 jaar, Holten. Ned.Herv.Kerk: 09.30 uur: ds. Doornweerd (Hei lig Avondmaal); Kinderneven- dienst: Jannie Ribbink. 19.00 uur: ds Visser. Uitgangscollecte: Internationa le Hulpverlening. Oppasdienst: Mevr. Tuitert-Ko- perberg en Maureen Jansen. Diessenplas: woensdag 30 au gustus, 19.00 uur ds. Door nweerd (heilig Avondmaal). Geref.kerk: 09.30 uur: ds. M. Berg. 19.15 uur: ds. M. Berg. De eerste collecte is voor de Dia- konie, de tweede voor rente en aflossing. Kindernevendienst: groep 5 en 6 o.l.v. A. Beldman-Staman en groep 7 en 8 o.l.v. H. Stam. Oppasdienst: 0-3 jaar, Rian Bel- dman, Jolanda Withaar, Mevr. Aanstoot-Kluyt; 4-6 jaar, Mevr. Stam-de Waard en mevr. Kors- van Dijk. Koffieschenken voor vakantie gasten: mevr. Van Dijk-de Waal en mevr. Veldhuis-Maag. R.K kerk (gebouw Irene) 10.00 uur: Heilige Mis. Dijkerhoek 09.30 uur: ds. Visser; uitgangs collecte: Internationale Hulp verlening. Okkenbroek 09.30 uur: ds. Griffioen, Bath- men; uitgangscollecte: Kerk voogdij. ARTS: Za.en zo. J.H.A. Bruins, Keizers weg 32, telefoon 6 35 53. Spreek uren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-6 14 36, 24-uurs bereikbaarheid, en kel voor noodgevallen 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur vol gens afspraak tijdens spreekuur wijkverpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks ge opend van 08.00-17.30 uur. Be handeling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol- :ens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: E.R. M. Bijlsma, Grotestraat 86 Diepenheim, tel. 05475-20 10. Behandeling na telefonische af spraak. 8 en 9 juli: DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 uur: spreekuur Diessenplasstraat 5, tel. 6 15 15, daarna W.C.C. Wa- melink, tel. 6 20 04. Dierenart senpraktijk Holten S. Minne- ma, Dorpsstraat 63a, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: 05483-63056; 053-330537; 05496- 63056. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer 06-11. Overigens 05483-6 44 44; dag en nacht be reikbaar. BRANDWEER: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. 25 augustus: School-en Volks feest Espelo; René Froger in dancing De Waag. 26 augustus: School- en Volks feest Espelo; 27 augustus: 11.30 uur, Koffie concert Joegoslavisch ensem ble in Aula SGH; 28 augustus: 19.30 uur, Raads vergadering. 29 augustus: 16.30 uur ont vangst Jalo Kolaric in gemeen tehuis; 08.30 uur, vertrek HVG Dijkerhoek naar Dwingelo van af Berthanië.. 30 augustus: 20.00 uur, Eric Terpstra (WD) in Bonte Paard Dijkerhoek. 31 augustus: 15.00-21.30 uur Open huis dorpshuis De Bosc hkamp. 1 september: 20.00 uur, Muzika le happening in Kandelaar met Joegoslavisch ensemble, HMK ,HMV em drumband HMV. 2 september: 10.00 uur start lan ge afstandwedstrijd voor paar den bij stal De Eik. 5 september: 14.30 uur, Bejaar densociëteit in Irene. 11 september: Jaarvergadering Rabobank. 21 september: Wijn-feest-markt op Smidsbelt. 22/24 september: Reünie de Schure 23 september: Trekkersiep; herfsttour Wielervereniging 24 september: Erwin-cross. 30 september: Toneelstuk DAT Dijkerhoek. Gevonden: bruin sleutelétui in houdende één sleutel en enig geld; musketonhaak met drie sleutels; witte geit; zes zakken met pleisterkiezel; grijs/groene damesfiets, merk Empo. Verloren: bruine leren porte- monnaie; gouden horloge met zwarte band; Rabo-bankpas; zwarte damesportemonnaie; zilverkleurige sleutel; bruin le ren étui met herenbril-goud- kleurig montuur; ring met huis sleutel en een kleine sleutel; Bo- vaghanger met enkele sleutels; hoogdrachtige hond, bruin, lijkt op een vosje; Cyprische kater zwart/grijs. 0 05476-1907

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 3