De Boschkamp gaat nu pas echt beginnen Samengaan van Dorpsschool en Kolschool biina zeker Hoitens Nieuwsblad Record deelname verwacht in Splo „Geen golfbaan op Holterberg" Medezeggenschapsraden stemmen in met voorstel Officiële onvangst J oegoslaven Raad komt weer bijeen Geslaagd Holten er uit ■tyiehUjii Door rood licht wordt bestraft BON Als u aan denkt dan denkt u: AUTOBEDRIJF DRIES WILLEMS 0 ontvangt ssi fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. PvdA Statenlid Paalman: Erica Terpstra naar Dijkerhoek Eind dit jaar nieuwe gids Hoitens NffiMBblad Donderdag 24 augustus 1989 41 ste jaargang no.34 Abonnementsprijs f 38.70 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Triathlon Eenvoudigweg gevloerd, wa ren de organisatoren van de Hottense Triathlon aan het eind van een zeer lange dag za terdag. Maar ook voldaan, want het huzarenstukje, een triathlon dwars door Holten, was geslaagd. Het wachten is nu nog op De Domeiaar om er een nog aantrekkelijker kijk en sportevenement van te kun nen maken. Paard Op het prestigieuse paardes- portfesti jn, het CHIO in Rotter dam, wist Marie Elise Dolle* kamp met haar schimmel At tend een zeer fraaie tweede plaats te behalen in de rubriek Albert heijn prijs. De schim mel, is gefokt door een van de leden van Holbatheo. zodat het een dubbel Hoitens succes was. Nadat in de eerste maanden na de opening in dit jaar dorpshuis De Boschkamp an een eigen plaats in het verenigingsleven in Holten heeft weten te veroveren, gaat nu het eerste volledige seizoen van start. Deze week huis aan huis het programmaboekje bezorgd, waar in de 'bewoners' van De Bosc hkamp zich gezamenlijk presente ren. Samen zullen de vaste gebrui kers ook het Open huis verzorgen, dat op donderdag 31 augustus ge houden zal worden tussen 15.00 en 21.30 uur. Dan zal men alle informatie kun nen krijgen over de activiteiten van de Lathmer, Muziek Onder wijs Centrum Holten, het Volwas senen Onderwijs Midden Ijssel, Volwassenen Educatie Holten, de fotoclub Profoto, de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk in Hol ten, de tienersoos Musky, kinder- soos Kwibus en de Swingsoos. Ook kan men terecht in peuterspeel zaal Dribbel. Daarnaast zal er in formatie te krijgen zijn over een nieuwe vorm van kinderopvang, die dit jaar in samenwerking met de Stichting voor Sociaal en Cultu reel Werk gaat starten, het Gastou derproject. Dit is een voor Neder land tamelijk nieuwe vorm van kinderopvang voor kinderen van 0 tot 12 jaar. Bij het gastouderpro ject kunnen zowel gast- als vraag- ouders zich aanmelden. Nadere in lichtingen kan men krijgen bij het kantoor van SoCuWe, tel 62755. Ook zullen er weer regelmatig ex posities worden gehouden in De Boschkamp.Piet Bos opent de rij en exposeert tot 22 september, daarna is in de maand oktober werk van de bewoners van de so- ciowoning De Lathmer te bewon deren. Aangemoedigd door het eerste succes, zal er de komende winter meermalen een Uur Cultuur worden georganiseerd. Ook de kleuters in het Dorpshuis zijn weer welkom. Wie gewoon even een kopje koffie wil drinken of een kaartje wil leg gen, kan op maandagmiddag te recht tussen 14.00 en 17.00 uur tij dens 'Even buurten'; kortom voor iedere Holtenaar is in De Bosc hkamp iets voor zijn of haar gadig te vinden. Dagblad Tubantia B. V. in samenwerking met de stichting „Hoitens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel.05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Het Joegoslavische dans, zang en muziekensemble Pajo Kolaric, dat eind van deze maand naar Holten komt om een aantal concerten te geven, zal op dinsdag 29 augustus officieel worden ontvangen door het gemeentebestuur. De bijeen komst begint om 16.30 uur. Het is het tweede bezoek van het vijftig leden tellende ensemble uit de stad Osyek aan Holten. Drie jaar geleden waren zij ook te gast in ons dorp. De gemeenteraad heeft de vakan tie er weer op zitten en zal op 28 augustus weer bijeenkomen, aan vang 19.30 uur. Op de agenda staat onder andere het voorbereidingsbsluit bestem mingsplan buitengebied; een voor stel inzake voorbereidingsbesluit komplan Noord (Albert Heijn); re constructie riolering Larenseweg, 2e gedeelte; instelling indicatie commissie bejaardenoorden en verpleeginrichtingen; wijziging verdordening voor de bestuurs commissie voor lichamelijke op voeding en sport, de aanschap van materieel gladheidsbestrijding en conversie van de bevolkingsgege vens. Onze plaatsgenote Jeanette Kalfs- terman is geslaagd voor het docto raal examen economie aan de Rijks Universiteit te Groningen. Het eerste van Holten kan zich vol ledig gaan concentreren op de ko mende competitie. In het beker duel dinsdagavond op Meermans kamp verloren de rood-zwarten met duidelijke cijfers van Go Aheid Eagles 2: 0-6. xcuiu uameujK nieuwe vorm van worden georganiseerd. recht tussen 14.00 en 17.00 uur tij- te vinden Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll De kogel is door de kerk. Indien straks de raad er mee instemt, zullen er met ingang van het schooljaar 1990/1991 in Holten- dorp nog twee openbare basisscholen zijn, de Haarschool en de Kolschool. De Dorpsschool zal geïntegreerd worden in de Kolschool en het schoolgebouw zal dan worden afgebroken. Op de vrijgekomen ruimte zal dan een complexje woningen voor ouderen in de woningwetsfeer gebouwd kunnen wor den. Het college van burgemeester en wethouders heeft met dit besluitingestemd met de aanbeveling die de onderzoekers van IJselland hebben gegeven in hun rapport over het basis onderwijs in Holten. B en W is bij hun voorstel niet over één nacht ijs gegaan, maar heeft uitgebreid gesproken met de Me- denzeggenschapsraden en het onderwijzend personeel van de betrokken scholen. Ook de schoolinspectie is van de voor nemens op de hoogte gesteld. Dinsdagmorgen lichtte het col lege - minus burgemeester Van Rappard, die nog met vakantie is - het besluit toe. „Er is ons vaak verweten, dat wij bij ons besluit louter hebben laten leiden door financiële motieven, maar dat is beslist niet juist", al dus locoburgemeester Henk Wes- terik.„Wij hebben ons laten leiden door onderwijskundige en bouw kundige motieven en de instroom van leerlingen in de komende jaren met daaraan gekoppeld de finan ciële consequenties. Daaruit bleek, dat het opgaan van de Dorpsschool in de Kolschool,-de beste oplossing is. Daarbij komt, dat we voor 1 oktober een besluit moeten nemen over de aanvraag van de Vereniging voor Daltonon derwijs voor een bijzonder neutra- Kapsalon Intercoiffure U ziet het verschil Salon voor hem en haar Dorpstraat 18-Holten Tel. 05483-6 44 86 le school in Holten. Voor zover wij kunnen overzien, voldoet die aan vraag aan alle eisen. Wij willen hierin volkomen correct handelen, en daarom hebben wij de hele va kantie doorgewerkt om onze plan nen tijdig naar buiten te kunnen brengen". De locoburgemeester verklaarde voorts dat, indien de vereniging voor Daltononderwijs de aanvraag handhaaft, men niet kan rekenen op het gebouw van de Dorpsschool als lokatie voor de bijzonder neu trale school, maar dat hen ruimte geboden zal worden in de Kol school, die gemakkelijk geschikt gemaakt kan worden voor twee af zonderlijke scholen. „In andere plaatsen ziet men dat tegenwoor dig wel vaker, dat twee of soms drie scholen van verschillende signa tuur in één schoolgebouw zijn on dergebracht". Een reactie van het bestuur van de vereniging voor Daltononderwijs was dinsdagmor gen bij het ter perse gaan van dit bericht nog niet verkrijgbaar. Werkgelegenheid Hoewel zuiver rekenkundig door het samenvoegen ban twee scho len er een verlies van een aantal formairte-eenheden plaatsvindt, Overtreders, die op de Dorps- straabOranjestraat die het rode licht negeren, zullen streng worden aangepakt. Dat deelde loco-burge meester Henk Westerik mee. Nadat de verkeerslichten zijn ge plaatst, blijken een aantal ver keersdeelnemers het rode licht te negeren. Niet alleen automobilis ten, maar ook fietsers en voetgan- gers. Een verzoek van een inwoonster uit Holten om ook stoplichten te plaatsen bij het Klavier/Schup- pert, wordt afgewezen. Technisch is het nu niet mogelijk, en men wacht nu eerst de reconstructie van de Larenseweg en Dorpsstraat af. Waar nu nog de schooljeugd leert en speelt, zullen straks ouderen kunnen Keizersweg 61-70 Tel. 05483-6 19 00, Holten Industrieterrein „De Haar" treed er geen verleis van werkgele- geheid op, omdat er twee formatie plaatsen vacant zijn, dan wel va cant komen. De vacature voor di recteur van de Kolschool en de af keuring van een leerkacht van de Dorpsschool. Voor twee leerkrach ten wordt hun boventalligheid op geheven, zodat de fusie geen gevol gen heeft voor de werkgelegen heid. Loco burgemeeste Westerik ver wacht, dat niet alle leeerlingen van de Dorpsschool mee gaan naar de Kolschool, maar er verschuivingen plaats vinden naar de Haarschool. Hoeveel leerlingen er uiteindelijk nar de te vormen bijzonder neutra le school zullen gaan, is niet in te schatten. Door evenwel de Haar- A/s lezer van het Ho/tens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Hoitens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Hoitens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld' per jaar ad 38.70 In tegenstelling tot de verwach tingen is men in Espelo toch nog niet 'optochtmoe'. Steeds nieuwe groeperingen kunnen het creatie ve werk opbrengen om een wagen te 'versieren'. Zo doen dit jaar bij voorbeeld enkele 'nieuwjaars kringen' mee. Zo'n kring bestaat uit mensen uit één buurt, die sa men 'nieuwjaarschieten'. Espelo is klein, de meeste Sploders zitten tijdens de optocht wel op een wagen of op een trekker, een reden te meer voor de overige Hol tenaren om deze optocht te komen bekijken: een beetje waardering voor de inspanningen is nooit weg en het is zeker de moeite waard. De optocht start om half tien aan de Parallelweg voor de Bosschool. Record j De volksspelen zitten duidelijk in de lift. Na de oproep die twee we ken geleden in de krant verscheen dreigt er een record deelname. Met name het ringsteken op zijspan, het ouderwetse varkensbloastrap- pen en het bierkrat stapelen blijkt een overweldigende belangstel ling. Als voorwedstrijd voor het bloa- strappen is het bailontrappen in tegenstelling tot eerdere berichten óók voor kinderen onder de tien jaar! Men kan zich opgeven bij de aanvang van het spel, om 13.30 uur. Ook de kamelen zullen druk bere den worden. Men kan men er van verzekerd zijn dat de kamelen geen haar gekrenkt zal worden, aldus de organisatoren. De gratis toeganke lijke kamelenrace begint overi gens om half acht. school en Kolschool te handhaven geeft dat een evenwichtige sprei ding over het dorp is de mening van het college. De lokatie van de Dorpsschool, dicht bij alle voorzie- nignen, is daarentegen prima ge schikt voor de bouw van ouderen woningen. Ook is de bouwkundige staat van de Dorpsschool niet opti maal en de boekwaarde aamerke- lijk hoger dan van de Kolschool. Dalton Over de te volgen onderwijskundi ge koers is uitgebreid gediscus- sieeerd. Het college verklaart, geen tegenstander te zijn van twee openbare basisscholen met ver schillende pedagogisch/didacti sche aanpak, zodat er ruimte is voor onderwijs volgens het Dalton- pricipe of een andere methode of richting. Ouderraad en het onder wijzend personeel van de Kol school hebben verklaard mee te willen werken aan een inpassing van het Daltononderwijs binnen de Kolschool. Het personeel en me dezeggenschapsraad van de Kol school hoopt evenwel toch op sa menwerking met de Vereniging voor Daltononderwijs. „Dat is onze wens, daar hebben wij ons duide lijk voor uitgesproken' aldus Wim Dalhuisen. Wan kwalileil miMer kosl dan denil RIJSSEN Daltonstraat 13 Nijyerheidstr. 11 05480-1 33 47 De negatieve effecten bij de aan leg van een golfbaan op de Holter berg zijn zeer grtoot; flora en fau na zullen onherstelbare schade ondervinden, dat is de menig van het Statenlid voor de PvdA Wilma Paalman uit Hellendoorn. Mevrouw Paalman verwoorde met deze uitspraak niet de mening van de Provinciale Staten, omdat de gemeente Holten nog geen aan vraag heeft ingediend, maar als lid van de verkiezingsearavaan van de Partij van de Arbeid, die zaterdag door Holten trok en op haar route halt hield op de 'plek des onheils' ap de Holterberg. Volgens Wüma Paalman, zal de afwijzing of toe kenning van een aanvraag voor ;en negen holes baan in de bossen van Ommen door de Raad van Sta te van grote invloed zijn op de aan leg van toekomstige golfbanen in oosrijke gebieden. Zij prees het college van Holten dat zij een MER rapport heeft laten opstellen, alvo rens de zaak in behandeling te ne men, maar gaf als haar persoonlij ke mening, dat op deze plaats nooit een golfbaan gerealiseerd zou mogen worden. Wethouder Wim Dalhuisen hield zich wat zijn uitspraak betreft/op de vlakte. Wel sprak hij zich uit voor de status van Nationaal Park voor de Holter berg De fietsende verkiezingscaravan vertrok 's morgens uit Goorr, waar landelijk voorzitter Marianne Sint de tocht 'open schoot'. De tocht door Holten kreeg niet de belang stelling die de socialsten zich had den gewenst, omdat het dorpscen trum was afgesloten in verband met de Triathlon. In het kader van de komende Tweede Kamerverkiezingen komt het VVD-Tweedekamerlid Erica Terpstra op woensdag 30 augus tus nmaar het Bonte Paard in Dijkerhoek. Op uitnodiging vban de WD-afde- lingen Bathmen, Diepenveen en Holten zal ze diverse actuele poli tieke zaken behandelen. De aan vang van de bijeenkosmt is 20.00 yur. Indien de planning wordt gehaald, zal eind december de nieuwe ge- meentegids verschijnen. Na een lange perdiode van meer dan acht jaar verscheen vorig jaar de ge- meentegids nieuwe stijl. Daarin is opgenomen alle relevante informa tie voor Holten. Het is de bedoeling dat de gids regelmatig vernieuwd zal worden.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 1